Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41751) Egy-két válasza Akasztott (#41749) üzenetére


Egy-két
tag

Simonnak mondhatjuk a következő projekt ötletet :D
S2++ xhp 35-el :D

[ Szerkesztve ]

(#41752) may15 válasza Egy-két (#41751) üzenetére


may15
csendes tag

Az más feszültségen megy, teljesen más drivert kellene hozzá használni.

(#41753) jozsi252 válasza Egy-két (#41751) üzenetére


jozsi252
veterán

Olyan kis pöcs refivel semmi értelme szerintem. Aminél van már értelme az a C8. Itt érvényesül a minél nagyobb annál jobb. Nem hiába lett a GT-nek is olyan bazi nagy refije.

iPhone 13 Pro Max

(#41754) Akasztott válasza jozsi252 (#41753) üzenetére


Akasztott
csendes tag

en csak a bringamra akarok egy fullos lampacskat, azert kutakodok ennyire :)

amugy megjott a zanflare b3 bringalampa. kiprobalni nem tudom, mert nincs dc csatlakozom; de minosegre csillagos otos! van sulya is es a hutobordak is tekintelyt parancsoloak.

ugyanitt dc-usb atalakitot keresek.

[ Szerkesztve ]

csak kiprobalt convoy m1 x8 / convoy s2+ xpl hi x8 / zanflare b3 6500k / kaidomain bl70s 6500k eladó.

(#41755) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

Valakinek már megjött a November végi rendelése?

(#41756) HollyBoni válasza Akasztott (#41754) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én úgy vettem észre eddigi keresgélés után hogyha jóval nagyobb fényerőt akarsz akkor elkezdenek hízni a lámpák, vagy nem bírják hosszabb bicózáshoz elég ideig, vagy felgyulladnak 10 perc után. Aztán megint visszatérünk a szembejövő elvakításához. Egy kifejezetten bringás lámpa mint ez a Zenflare is egész szimpatikus, csak ott is cipelni kell az akkupackot, meg nem használható sima zseblámpaként. :)

Mondjuk kíváncsi lennék mennyire vakít ez a Zenflare 3 leddel és pici OP reflektorral...

[ Szerkesztve ]

(#41757) Akasztott válasza HollyBoni (#41756) üzenetére


Akasztott
csendes tag

tehat felejtsem el a 20mm tir lencse xhp35 kombot azonnal? :(

mondjuk azt nem ertem hogy jon ki a 2200lm a zanflare b3-nal, amikor a cree honlapjan 1150lm szerepel.

amint talalok dc usb atalakitot, tesztelem is.

[ Szerkesztve ]

csak kiprobalt convoy m1 x8 / convoy s2+ xpl hi x8 / zanflare b3 6500k / kaidomain bl70s 6500k eladó.

(#41758) ZozzV6 válasza HollyBoni (#41756) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Egy zenflare semennyire de a Zanflare az tud :DDD

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#41759) Gargouille válasza Egy-két (#41751) üzenetére


Gargouille
őstag

Szerencsére eddig Simon a realitások talaján maradt ezért ilyet nyilván nem csinál. :D A fizika az fizika, minél több fény annál több hő. Be lehet gyömöszölni egy kis lámpába csak gyakorlati haszna, értelme nem sok lesz, max pár másodpercig fogod tudni kihasználni azt a plusszt, utána meg vagy elolvad a kezedben vagy leszabályoz, ergo nem vagy vele előrébb.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#41760) HollyBoni válasza Akasztott (#41757) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nyugodtan kísérletezz. :) Én szerintem maradok a kapcsolgatós két lámpa kombónál de persze városban az szívás.

Zozz: :B Zenflare jobban hangzik, lehet levédetem.

[ Szerkesztve ]

(#41761) Akasztott válasza Gargouille (#41759) üzenetére


Akasztott
csendes tag

en ha belevagnek a lampakeszitesbe, a kocetkezoket tennem: jol kifaggatnam zozz bacsit, hogy miket rendeljek es rezbol vagy alubol esztergaltatnek vastagabb falu fejet, mint ami az atlag lampaknak van.

nyilvan bonyolultabb a dolog, de eletkepes lehet a tir lencse/vastag falu fej/xhp35 kombo?

csak kiprobalt convoy m1 x8 / convoy s2+ xpl hi x8 / zanflare b3 6500k / kaidomain bl70s 6500k eladó.

(#41762) FBLLMAG válasza Gargouille (#41759) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Pedig egyre többen gyártanak ilyen lámpákat. Bár, ezek nekem sem jönnek be. ;)

(#41763) may15


may15
csendes tag

Az előbbi eldöntetlen vita margójára. Nem áll szándékomban senkit megbántani vele.

(#41764) Egy-két válasza Gargouille (#41759) üzenetére


Egy-két
tag

Ja értem :)
Azt hittem hogy sokkal jobb a hatásfoka annak a LEDnek mert újabb. És ezáltal kevesebb hőt termel, nagyobb fényt és mindenki boldog lehet :D
De akkor nem. Mea culpa

(#41765) Gargouille válasza Akasztott (#41761) üzenetére


Gargouille
őstag

A falvastagság kevés önmagában, hanem a hőleadó felületet kell növelni, tehát hűtőbordák kellenek. Nyilván maga a tömeg is fontos, de akkor kezdünk eljutni a lényegesen nagyobb méretekhez..

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#41766) Gargouille válasza FBLLMAG (#41762) üzenetére


Gargouille
őstag

Mint technikai megoldások érdekesek, értékesek csak gyakorlati oldalról szerintem nincs sok haszna.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#41767) jozsi252 válasza Gargouille (#41765) üzenetére


jozsi252
veterán

Hogyha elég nagy a lámpa teste akkor aktív hűtést is bele lehetne rakni, lásd Olight X9 pl. Abba is aktív hűtés lesz. Lehet hogy nem lesz teljesen hangtalan, viszont tovább bírná nagyobb fokozaton.

iPhone 13 Pro Max

(#41768) HollyBoni válasza Gargouille (#41765) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mondjuk itt bringa lámpáról van szó, azért az számít valamit hűtés terén, nem?

(#41769) Tony21 válasza HollyBoni (#41768) üzenetére


Tony21
tag

Amíg tekersz, igen ... :)

(#41770) kner válasza ZozzV6 (#41652) üzenetére


kner
csendes tag

Az enyém még tartja magát.
Jó ötlet fixre csinálni. Többnyire úgyis két kattanásnyi állásban használja az ember. Nagyon ritkán egy kattanásnyin.
A Petzl fejlámpák is fixek, mégis jók. Azoknak a szögét kellene leutánozni.

(#41771) kner válasza Akasztott (#41749) üzenetére


kner
csendes tag

Ne csak az áramot nézd. Annak a LED-nek más a feszültsége. Nincsenek csodák.

(#41772) kner válasza ZozzV6 (#41691) üzenetére


kner
csendes tag

Azért a ,,minél jobban'' az NiMH-ra sem igaz. Azt is lehet mélykisütni, ami után nem tudod feltölteni többet soha.
A legtöbb kisütős töltő 1.0 V-ig süti ki a cellát, mielőtt tölteni kezd. 0.8 V alá menni viszont nem ajánlott.

Az NiMH cellákat egyébként is felesleges külön kisütni töltés előtt (a kadmiumosak voltak érzékenyek erre). Nehezen kiirthatók sajnos ezek a legendák. Ami viszont tényleg árt az újfajta low-self-discharge celláknak, az a csepptöltés.

Alkáli szárazelemek 0.8 V-ra kisülve csak akkor tartalmaznak még jelentős energiát, ha a kisütőáram relatíve nagy (500...1000 mA). Ezért azok a lámpák jól csinálják, amelyek a feszültség csökkenésekor először visszalépegetnek, majd végül 0.8 V-nál lekapcsolnak. Így az elemet is megfelelően kifacsarják, és az NiMH akksiban sem tesznek kárt.

NiZn akksikkal kísérletezek most AA és AAA méretben. Ezek érdekessége, hogy az NiMH-hoz képest magasabb kapocsfeszültségűek (1.5...1.6 V vs. 1.2 V). Van itthon egy Zanflare F2-m, amit fél év alatt még ki se bontottam. Lehet kíváncsiságból beledobok kettőt. Kár, hogy lument nem tudok mérni. Érdekes volna, van-e különbség az NiMH-hoz képest.
Érdekessége az NiZn-nek, hogy hasonló a töltése, mint a Li-ionnak: a CC szakaszt 1.90 V-nál egy CV szakasz követi. Ez egyébként teljesen lemerült cellánál is viszonylag hamar bekövetkezik; szinte a teljes töltés CV-ben zajlik.

[ Szerkesztve ]

(#41773) dik válasza gyenesmartin (#41729) üzenetére


dik
őstag

Az igen ez nagyon tetszik mi lenne ez pontosan ha szabad érdeklődni melyik convoy?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#41774) may15 válasza dik (#41773) üzenetére


may15
csendes tag

Convoy C8 7135x8 XPL-HI 6500K. Ha egyet kellene tippelnem.

(#41775) kner


kner
csendes tag

Elkezdtem vágyni egy Petzl fejlámpára.
Egyre több futó ismerősömnél látom, és nagyon tetszik a formátuma.
A 18650-es lámpák fényével nem tudja ugyan felvenni a versenyt, olyan jó kis lapos, látszik, hogy jól ki van találva. Kíváncsi vagyok, mire elég a gondos tervezés.
A Reatik+ szerintem felesleges, nekem ne állítgasson adaptíve semmit. Meg bluetooth-on sem akarok kapcsolódni hozzá. Az Actik Core pont jó lenne.
Csak ebbe vagy AAA kell, ami szerintem egy zsákutca, vagy meg kell hozzá vennem a proprietary li-ion akkut.
Ha esetleg olvassa a fórumot Petzl tulajdonos, szívesen meghallgatnám a véleményét.

(#41776) may15 válasza kner (#41775) üzenetére


may15
csendes tag

Nekem volt egy Petzl Tikka XP 2 fejlámpám, amit vagy elhagytam, vagy elloptak nagy bánatomra. A tapasztalataim szerint a fejlámpa jó, kényelmes, nagyon használható darab volt. Ez még a nagy lámpás korszak előtt volt, szóval nagyon nem tudtam akkor mihez hasonlítani. Bármennyire is frankó, nem gondolom hogy kicsit is vízálló lett volna, mert ott az illesztés valahogy nem volt annyira passzentos sajnos. Mondjuk egyszer sem használtam esőben. A lényeg, hogy én szerettem. A sziklamászó barátaim ezt a márkát választják, vagy a black diamond-ot.

(#41777) beginnerguy válasza beginnerguy (#41738) üzenetére


beginnerguy
tag

Erre esetleg valaki tud biztosat mondani? Előre is köszönöm!

(#41778) ZozzV6 válasza beginnerguy (#41777) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Mindegyik leírt lámpa vígan elmegy sima 18650-ekkel. Nem kell high drain egyikbe se mert egyik sem vesz fel 4A felett

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#41779) -szabi- válasza G@ben (#41724) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Ott van még Utorch UT02

üdv

(#41780) KawaBazsy válasza FBLLMAG (#41755) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Nekem, de már írtam (Banggood). :-)

(#41781) gyenesmartin válasza dik (#41773) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ez a típus.

(#41782) G@ben válasza -szabi- (#41779) üzenetére


G@ben
addikt

Ennél jóval kisebbet keresek.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#41783) gyenesmartin válasza G@ben (#41782) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Én ilyet találtam. Nem egy thrower, de ekkora méretben szerintem nem létezik az.

[ Szerkesztve ]

(#41784) -szabi- válasza G@ben (#41782) üzenetére


-szabi-
őstag

Feje nagyobb mint BD06, de szélte-hossza közel ugyanaz.
Azért említettem.

üdv

(#41785) G@ben válasza gyenesmartin (#41783) üzenetére


G@ben
addikt

Pedig kifejezetten throwert keresek. A Haikelite SC01 nagyon közel áll az elképzeléshez, mármint méretben, teljesítményben, árban (ha akciós egy kicsit), de nem szívesen birtokolnám, mert nem szép. Szerintem.

szabi: köszönöm, de az már tényleg nagy.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#41786) HollyBoni válasza Tony21 (#41769) üzenetére


HollyBoni
veterán

És ha gurulok? ;]

Mondjuk ezt nekünk kéne tudni, én még csak 5 fok alatt használtam az új lámpáimat bicón de persze ott jéghidegek maradnak maxon is bármeddig.

(#41787) beginnerguy válasza ZozzV6 (#41778) üzenetére


beginnerguy
tag

Koszonom! En is ugyanezt vettem ki reviewokbol, de inkabb vartam ra megerositest.

(#41788) Gargouille válasza G@ben (#41785) üzenetére


Gargouille
őstag

És ha megtuningolnál egy C8-at még 2db 7135-el?

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#41789) G@ben válasza Gargouille (#41788) üzenetére


G@ben
addikt

Kicsit nagyobb, mint a max méret, a fénye gyanítom, hogy kevés lenne, illetve nem oldalkapcsolós.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#41790) HollyBoni válasza G@ben (#41789) üzenetére


HollyBoni
veterán

A C8 tök kompakt, és kemény 150g. Kabátzsebben lazán elfér. Ha nagyobb lenne csak jobb lenne fogni.

A fényerő neked nem lesz elég, de ilyen elvárásoknál valahol úgyis kompromisszumot kell kötni.

[ Szerkesztve ]

(#41791) G@ben válasza HollyBoni (#41790) üzenetére


G@ben
addikt

De már a hátsó kapcsoló miatt is kiesik.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#41792) Gargouille válasza G@ben (#41791) üzenetére


Gargouille
őstag

Nyilván a fényerő miatt kiesik, de Convoy L4?

[ Szerkesztve ]

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#41793) may15 válasza Gargouille (#41792) üzenetére


may15
csendes tag

alalpból ez is hátsókapcsolós, oldalt módváltás van. Szóval erre sem bólint rá szerintem.

(#41794) G@ben válasza Gargouille (#41792) üzenetére


G@ben
addikt

Ez sem tetszik igazán, meg sokat kéne rajta alakítani, hogy megfeleljen.
De ha egyelőre a Haikelite SC01 az egyetlen lámpa, ami a kritériumoknak megfelel (kivéve, hogy nem tetszik), akkor hagyjuk még, tudok várni. Majd lesz még riválisa. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#41795) Zoli-bácsi válasza G@ben (#41794) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Esetleg félmeztelen tüll szoknyás lányok ne vonuljanak sorban mindenféle lámpával hátha lesz egy megfelelő? :D

(#41796) ZozzV6 válasza G@ben (#41794) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Emisar D1
nagyon kicsi thrower, oldalkapcsolós csak nem xhp35 ledes hanem XP-L HI. Viszont marhajó firmware van rajta, és 1500 lument is tud.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#41797) Zoli-bácsi válasza Zoli-bácsi (#41739) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Erre valaki?

Illetve, 500 vagy 1000mA-n érdemes tölteni egy 18650-et?

[ Szerkesztve ]

(#41798) G@ben válasza Zoli-bácsi (#41795) üzenetére


G@ben
addikt

Volt egy kérdésem, hogy létezik-e ilyen, a válaszok alapján még nem. Ergo várok. De látom, ez neked nem esett le.

Zozz: nézegettem én is, de tényleg egy jó throwert keresnék kompakt méretben. Tudjon kb annyit, mint az SC01. Mondjuk úgy, hogy annak az alternatíváját keresem. :)

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#41799) gyapo11


gyapo11
őstag

Gearbesten:
Boruit RJ-02 R5 6.49 $ kupon: BILAKOSJ91
Imalent HR 20 24.99 $ kupon: BILAKOSJ94

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#41800) gyapo11 válasza Zoli-bácsi (#41797) üzenetére


gyapo11
őstag

Megnéztem hármat:
Panasonic NCR18650 max 1925 mA
Samsung INR18650-30Q 3000 mAh standard current 1.5 A max current 4 A
LG INR18650HG2 3000 mAh standard charge 1.5 A fast charge 4 A

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.