Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37378) V/ válasza DaveN (#37376) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, csak az okmányok bekérése nincs időhöz kötve, 1 órától akár 10 napig is tarthat. Az alábbiakat látod a postai nyomkövetési információknál, akkor lefolytatják a vámeljárást:

2013.11.14 15:00 Küldemény információ: Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure
2013.11.15 09:51 Küldemény információ: Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance
2013.11.15 11:05 Küldemény információ: Betárolás a Postaimport raktárba / Storage for customs procedure
2013.11.15 11:11 Küldemény információ: Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted

Amit idéztem annak még annyi a története, hogy 11.08 volt a megérkezés és vám elé állítás bejegyzése, 14-én rájuk telefonáltam hogy mi van már azután indult be a dolog.
Ha nem könyvelt a dolog, akkor is a munkafolyamat ugyanez.
Ezután adatfeldolgozás, vámhatározat készítés, majd kézbesítés a posta részéről. Eddigi ismereteim szerint 3 módon történik: viszik csomagot és fizeted amit kell (1120 Ft+ a posta vámeljárás a vámhatározatban szereplő összegen felül), vagy értesítő hogy érkezett egy vámos küldeményed és bemész a postára és ott fizetsz és megkapod , vagy az illetékes Vámhivatalba fizetsz és ott adják oda, de ez csak általában nagy értékű dolog esetén.

"Esetleg az is előfordulhat, hogy nincs értesítés és visszaküldik a terméket?"
Nekem azt mondták ilyen csak akkor fordul elő, ha nem pontos a címzés és ezért nem tudják kézbesíteni, a többi észrevételemet kikérték maguknak.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.