Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) Fecogame válasza #79484416 (#1600) üzenetére


Fecogame
veterán

Áhh, így már megvan! Köszi! :R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1602) forintuser válasza forintuser (#1594) üzenetére


forintuser
őstag

Nem segített. Kiírta a Nas, hogy a QBittorrent leállt. Nézem, írja hogy frissítés érhető el. Próbálok belépni a QBittorrent oldalra, nem megy. Frissítve lett úgy, hogy nem lett frissítve?? :F Természetesen minden eltűnt..

Holnapkészítést vállalok.

(#1603) Brogyi válasza forintuser (#1602) üzenetére


Brogyi
senior tag

Szerintem mikor "megjavítod" a config file máshol van mint a stack-ben ( értsd nem azonos amit szeretnél, és ami a valódi config file-ban van).
Esetleg kijavítod a config file-t, de egy szerver restart után a default config-gal indul. Ez nem Docker hiba. Nálam a Docker/Watchtower jól csinálja.
Két helyen tudod megnézni a config file-t. Azonos?

(#1604) Brogyi válasza Brogyi (#1603) üzenetére


Brogyi
senior tag

Bocsi duplázásért, de a Whatchtower-nek talán nincs joga Írni/törölni. Ez pedig linux.
BUEK mindenkinek. :)

(#1605) szpeti40 válasza forintuser (#1602) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem egyszer volt ilyen qbit watchtower-es frissítésnél, akkor valamiért változott a config mappa elérési útja, ugrott egy mappát és egy full üres config jött létre. Visszakalapálva a régi helyes elérési útra ment minden tovább.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#1607) pelyib válasza #79484416 (#1606) üzenetére


pelyib
tag

bevallom sose probaltam meg (tervben van csak meg nem jutottam el odaig), de az internet mindenhol ezt irja

volumes:
my_volume:
driver: local
driver_opts:
type: none
device: "/path/to/your/host/dir"
o: bind

(#1609) Fecogame


Fecogame
veterán

Portainer alternatíva: Dockge

Bemutató videó

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1611) emvy válasza #79484416 (#1610) üzenetére


emvy
nagyúr

Hat iptablest lehet hasznalni peldaul, es az 'docker eszkoz' mert a Docker maga iptables szabalyokat kreal, amikor halozatot allitasz be.

while (!sleep) sheep++;

(#1613) emvy válasza #79484416 (#1612) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha nem rootkent fut a Docker, akkor ugye eleve nem tudsz csomo halozati dolgot megcsinalni, pl. privilegizalt portokhoz bindolni.

De ki tudod kapcsolni azt, hogy a Docker iptables szabalyokat allitson.

Mi a celod, nem nagyon ertem, h miert akarnal ilyet csinalni? Ha valakinek van rootja, az ugyis be tud menni a kontenerekbe.

while (!sleep) sheep++;

(#1615) Fecogame


Fecogame
veterán

Docker log monitorozásra most találtam ezt a toolt, nagyon hasznosnak tűnik, mindjárt fel is dobom:

dozzle

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1616) Pulsar válasza Fecogame (#1615) üzenetére


Pulsar
veterán

ú, köszi, jó kis cuccnak néz ki, már dobom is fel :)

(#1617) szpeti40 válasza Fecogame (#1615) üzenetére


szpeti40
addikt

Én már vagy 2 éve használom, tényleg nagyon hasznos :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#1618) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Sziasztok,
Még új vagyok a docker témában.
Van egy synology NAS amin fut VM-ben a homeassistant, és fut mellette (nem VM-ben) a docker és benne torrent, frigate (kapcsolódik a homeassistant-hoz, és egyéb konténerek...stb

Kérdésem az lenne, hogy egyben a dockert le lehet úgy menteni (konténerekkel és minden beállítással), hogy ha a synology DSM-et újra telepítem akkor a dockerben csinálok egy restore-t a mentéssel, és minden tökéletes fut mint előtte?
Megoldható?
:R

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1620) emvy válasza VANESSZA1 (#1618) üzenetére


emvy
nagyúr

Portainert javaslom erre a celra.

while (!sleep) sheep++;

(#1621) VANESSZA1 válasza emvy (#1620) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Azzal meg lehet ezt oldani?
Ha igen akkor hogyan?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1623) TheMiller


TheMiller
tag

a portainer "stack" része kell neked, ebbe kell a compose script. Ettől lesz szabványos (=nem kézi) a létrehozás.
Pl. ha törlöd a containert és az imaget, 2 kattintással a script szerint vissza is tudod tenni.
(Stack=fiók(bútor), úgy is viselkedik)

The World is Yours

(#1624) Dr.Wallet válasza VANESSZA1 (#1618) üzenetére


Dr.Wallet
csendes tag

Szia!

Container Manager->
Tároló->
rá kattintasz a menteni kívánt tárolóra->
Műveletek->
Exportálás

(#1625) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Érdeklődnék, van aki használ OCIS-t otthoni felhőnek?(OCIS - Owncloud Infinity Scale)
Feltenni sikerült, tökjó, de ha jól olvasom, akkor hogy lehet serviceket definiálni?
Mondjuk egy antivírus service, vagy épp egy képnézegető(thunbmail) érdekelne inkább.

Segítséget/választ előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1626) gazso75 válasza stigma (#1625) üzenetére


gazso75
aktív tag

Hali,
Miért owncloud miért nem nextcloud?

(#1627) emvy válasza gazso75 (#1626) üzenetére


emvy
nagyúr

Az uj OCIS robosztusabb, mint a Nextcloud, sokkal gyorsabb a sync.

while (!sleep) sheep++;

(#1628) stigma válasza gazso75 (#1626) üzenetére


stigma
addikt

Hi, nextcloud esetében már picit ,,túlgyúrt" nekem, igaz én csak kisebb mértékben használom már mert Synology NAS-ra váltottam amire van gyári app rá.
Nextcloud esetén képtároláshoz/fájlkezelés elég lassú benne, sokáig tölt be.
Képek miatt thubmail-t kellene feltenni, ami rendesen legenerálja a képeket, mert ha telóról töltenék fel Nextcloudba képeket baromi lassú.

Alternatívát próbáltam ki kíváncsiságból, ezért dobtam be az Owncloud (OCIS) témát.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1629) stigma válasza emvy (#1627) üzenetére


stigma
addikt

Hi, OCIS-t mennyire/mióta használod otthon?
Alap beállításokon kívül állítottál be bármit is ? Igaz kevés nekem a menüpont amit felajánl, de mondjuk arra lettem volna kíváncsi, hogy egy feltöltött albumot mennyire kezel jó, de sajnos mint Nextlcoud is sajnos nem generálja le a kisképeket, így elég ,,puritán " sajnos nekem.
Amúgy gyorsaságban sokkal jobb mint a Nextcloud az tény.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1630) Pulsar


Pulsar
veterán

Sziasztok,

Igazából nem tudom mennyire docker téma, de hátha. Szóval szeretnék használni dnsmasq-t, amit tud a routerem, de akár konténerből is futtathatnék egyet. :) A gond az, hogy a configba nem adhatok meg portokat a local domainnek. Van erre valami megoldása valakinek?

(#1631) Tyson5


Tyson5
tag

Felraktam a minecraft szervert dockerbe (itzg), működik is a synology ds224+-on (10GB RAM-al). DE! nincs ehhez valami jó GUI felület, beállítani a szervert? próbáltam a pufferpanelt, kevés sikerrel, nem sikerült konfigurálnom. Már az is sokat segítene, ha egyáltalán megtalálnám, hová tette fel a docker a config filet a nasra. mc-vel kerestem, sikertelenül. Valójában nagyon kevés beállítási lehetőség van, ha jól látom, szóval igazából nem is lenne szükség GUI-ra, de na :D
Szeretném kiengedni a netre, ahhoz viszont whitelistet kell csinálni (minecraft serverre), nem lehet jelszót beállítani sajnos. Ezen felül van bármi veszélyforrás a nas-ra, adataimra nézve, ha kiengedem a netre?

Miért nem találom a configot?

(#1632) CyberJedi


CyberJedi
tag

sziasztok, Docker Compose-os szerver havi 1-2 órás felügyeletéhez, üzemeltetéséhez keresek tapasztalt szakembert, aki ügyfélközpontú. Ha ismertek ilyen személyt, jelezzétek légyszi.
06 hetven 600 ötven 12 vagy privi itt.

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#1633) szpeti40 válasza Tyson5 (#1631) üzenetére


szpeti40
addikt

Miért nem találom a configot?”
Adtál neki volume-ot a nas-on ahova rakhatja a konfig fájljait?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#1634) Tyson5 válasza szpeti40 (#1633) üzenetére


Tyson5
tag

Én biztosan nem. Valószínűleg ez a probléma, de nem tudom hogy kell sajnos. Addig megvan, hogy betqllózom, h hova kepezze le, de utána? /data ?? :data
Vagy /opt/java/openjvk?

(#1635) szpeti40 válasza Tyson5 (#1634) üzenetére


szpeti40
addikt

Az általad említett konténernek így néz ki a docker-compose fájlja:
version: "3.8"
services:
mc:
image: itzg/minecraft-server
tty: true
stdin_open: true
ports:
- "25565:25565"
environment:
EULA: "TRUE"
volumes:
# attach the relative directory 'data' to the container's /data path
- ./data:/data

A volumenál /szerveren_létrehozott_mappa:/data a formátum, nyílván olyan joggal, hogy a konténer tudjon is bele írni.

Nálam pont van egy saját minecraft szerver Stack fájl, példának jó lesz:

version: "3"
services:
minecraft:
image: itzg/minecraft-server
ports:
- 25565:25565
- 25575:25575
container_name: minecraft
environment:
- PGID=100
- UID=1001
- SERVER_NAME= Tetszőleges szerver név
- TZ=Europe/Budapest
- ONLINE_MODE=FALSE
- EULA=TRUE
- MEMORY=3G
- ENABLE_RCON=true
- RCON_PORT=25575
- RCON_PASSWORD= tetszőleges jelszó az RCON-hoz
- SERVER_PORT=25565
- ENABLE_AUTOPAUSE=false
- VERSION=1.19
restart: unless-stopped
volumes:
# attach a directory relative to the directory containing this compose file
- /etc/localtime:/etc/localtime:ro
- /etc/timezone:/etc/timezone:ro
- /srv/dev-docker-and-plex/DockerConf/minecraft:/data

web:
image: itzg/rcon
container_name: minecraft-rcon-web
environment:
RWA_USERNAME: admin
RWA_PASSWORD: admin
RWA_ADMIN: "TRUE"
# is referring to the hostname of 'mc' compose service below
RWA_RCON_HOST: a fent megadott RCON jelszó
# needs to match the password configured for the container, which is 'minecraft' by default
RWA_RCON_PASSWORD: RCON webes felület jelszava
ports:
- 4326:4326
- 4327:4327

Ebből tudsz puskázni, valamint van benne egy webes felületen elérhető RCON az mc szerver menedzseléséhez.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#1636) Tyson5 válasza szpeti40 (#1635) üzenetére


Tyson5
tag

A webes felületet hogy hozod létre? kell valamilyen konténer hozzá, pl fufferpanel?

(#1637) AiRLAC válasza Tyson5 (#1636) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ott van a compose-ban ;)

container_name: minecraft-rcon-web

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1638) Fecogame


Fecogame
veterán

Windows futtatás docker alapon:
dockurr/windows

Wolfgang csinált róla videót is

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1639) Pulsar


Pulsar
veterán

Sziasztok,

viszonylag kezdő dockeres vagyok, otthoni felhasználásra. Egy Pi-ről váltottam egy erősebb miniPc-re pár hónapja, és azóta Debian alatt fut a Docker. Úgy 12-14 konténerem, van, el is vagyok vele, de felmerült egy olyan igényem, hogy pár soros python scripteket futtatnék időzítve. Eddig cron futtatta, de érdekelne, konténerizált környezetben mi erre a kulturált megoldás. Compose file van.

(#1640) Fecogame válasza Pulsar (#1639) üzenetére


Fecogame
veterán

A compose fájlban úgy adod meg, hogy induláskor ezeket a python scripteket futtassa (ideálisan egyet per konténer). Annyi, hogy a konténerben nincs cron vagy systemctl, ezt úgy szoktam áthidalni, hogy az egész scriptet egy loop-ba rakom, és a végére egy tetszőleges nagyságú sleep-et.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1641) Pulsar válasza Fecogame (#1640) üzenetére


Pulsar
veterán

Köszi, és mi van a konténerbe? Egy linux? Vagy van natív python támogats?

(#1642) cSuwwi válasza Pulsar (#1641) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Attól függ milyen image-t választasz hozzá.
[link]
Az imageben és a majdani konténerben minden függőség teljesül, hogy tudjon futni, így jellemzően debian vagy alpine linux az alapjuk. Az alpine bőven elég lesz kezdésnek, itt más a csomagkezelő, alig eszik memóriát.
A scripted futásához pedig elég az entry pointnál (vagy cmd) kell megadni, van példa a how to usenál a fenti linken. Bele is másolhatod a scriptet az konténerbe, vagy becsatolhatod akkor a konténer bolygatása nélkül is tudod módosítani, jól jöhet teszteléskor vagy akár használatnál is.

[ Szerkesztve ]

(#1643) Pulsar válasza cSuwwi (#1642) üzenetére


Pulsar
veterán

cSuwwi, Fecogame: Köszönöm, holnap eljátszom vele :) :R

(#1644) merqree


merqree
őstag

Sziasztok,

Teljesen amatőrként Marius leírása alapján telepítettem a docker (Synology DS220+) alá az iSpy "alkalmazást". Az alkalmazás működik, kamerák képeit látom, szinte minden tökéletes.

Amit szeretnék beállítani, hogy az iSpy által készített média tartalmak az általam megadott, MEGOSZTOTT mappába kerüljenek, tehát szeparáltan, de a felhasználók részére hozzáférhető legyen.

Milyen kezdeti információkra van szükségetek, hogy segíteni tudjatok?
A container manager-ben lévő beállításokat másoljam ide, vagy az iSpy webes felületén lévő beállítások vonatkozó részét?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#1645) Dr.Wallet válasza merqree (#1644) üzenetére


Dr.Wallet
csendes tag

Szia!

szerintem ez a sort kellene módosítani
- /volume1/docker/ispy/storage:/agent/Media/WebServerRoot/Media/
a kívánt mappára vagy hozzáadni a a konténerhez a kívánt mappát. (/volume1/MEGOSZTOTT mappa neve)

(#1646) Shummo


Shummo
aktív tag

Sziasztok. Docker containerben futtatot több dolgot Debian 12 alapú rendszeren.

Jelenleg olyan problémába ütköztem, hogy 2 container is a 443:443 portot használná, így tehát csak 1-et tudok egyszerre elindítani.
(sajnos a port átírása nem jó megoldás )

Van esetleg erre valamilyen megoldás? Mi után kezdjek keresgélni?

[ Szerkesztve ]

(#1647) szuszinho válasza Shummo (#1646) üzenetére


szuszinho
őstag

Mit szeretnél pontosan?
Macvlan lehet egy megoldás.

(#1648) cSuwwi válasza Shummo (#1646) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Direkt eléréssel 1 port csak 1 alkalmazáshoz (vagy konténerhez ha dockerről beszélünk) tartozhat.
Amit keresel az egy reverse proxy, ami a host gépen vagy egy másik kontérnerben fut https porton amit írál, és a megadott hostnév alapján továbbítja a megadott végpontra.
Nginx vagy Traefik lesz a barátod. Arra keress hogy docker reverse proxy

(#1649) Shummo válasza cSuwwi (#1648) üzenetére


Shummo
aktív tag

Igen. Erre gyanakodtam. Nginx reverse proxy-val megpróbálkozok. :R

(#1650) Fecogame válasza Shummo (#1649) üzenetére


Fecogame
veterán

Ehhez én ezt használom:
Nginx Proxy Manager

Könnyen konfigurálható, automatikus Let's Encrypt megújítással.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.