Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63751) ezoltan válasza Geller72 (#63749) üzenetére


ezoltan
tag

Remélem a héten lesz rá alkalom,de nálam csak hó van egyelőre sajnos...Olyan másfél méter még (...és nem hosszában!) :D
Havazik kétnaponta. :((

[ Szerkesztve ]

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#63752) AMDaZERG_1 válasza ezoltan (#63744) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Melyik frekin, milyen FW-vel használod az R9-et? Én még nem mertem rá rakni a gépekre a Slim+ vevőket...
Antennatartónak én is ezt a fajtát gyártattam le, ami elvileg elkészült, csak még nem küldték el.
Manapság eléggé negatív tapasztalataim vannak csomagfeladással kapcsolatban. És itt nem is csak BG-GB, hanem magyar srácoktól is...
A Holybro Tekko32-ben is sikertelen volt a FET csere. Beraktam két jót, áramot adtam neki, és abban a pillanatban megint elszállt az a két FET. Lehet a motor lett gatya? De mitől? Szabadesésben jöttem lefele, majd egy full gáz után az egész rendszer fura lett. Olyan volt, mintha fél teljesítményen menne az egész. Mentem vele néhány akkut így, aztán egyszercsak már nem pörgött az egyik motor. Nem éreztem semmiféle akadást a motoron. Fura.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#63753) fape válasza AMDaZERG_1 (#63752) üzenetére


fape
senior tag

JBnek pont nem rég volt egy hogyan mérjünk fetet videója és abban volt egy hogyan cseréljük őket link is. Valszeg összeégett a boardon belül a pozitív és a negatív. Olyankor kuka az egész :(

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#63754) ezoltan válasza AMDaZERG_1 (#63752) üzenetére


ezoltan
tag

Hogyhogy nem merted?
Eu LBT,legutolsó fw az R9M-en és a receiveren is.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#63755) AMDaZERG_1 válasza fape (#63753) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Amikor összeraktam rámértem. Nem tapasztaltam sehol zárlatot. Égés meg sehol, még csak meg sem puffadtak (ahogy szoktak). Cseréltem már FET-et korábban is Eachine 4in1 30A ESC-n, és az jó lett.

(#63754) ezoltan
A jelenlegi R-XSR (jól működik) és az R9 nekem még újdonság és kicsit kiforratlannak tűnik. Vannak panaszok, persze régi FW-re, de mégis. Majd pár hetet várok, míg többen dicsérik. :)

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#63756) fape válasza AMDaZERG_1 (#63755) üzenetére


fape
senior tag

Akkor nem szóltam.

R9 az idén februárban kijött frimware-rel állítólag sokkal jobb lett mint korábban. Még nálam is várat a frissítés, de talán a héten meg lesz.

Más: az frsky új access protokollját nézte már valaki?

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#63757) AMDaZERG_1 válasza fape (#63756) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Én köszönöm, hogy segíteni szeretnél!

Belekukkantottam, mert valaki FB-n jelzést adott róla (tán te) Elég jó dolgokkal csábítják az emberfiát :D

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#63758) ezoltan válasza fape (#63756) üzenetére


ezoltan
tag

Az a fw viszont nem alkalmazható eu-s verzióra,jól láttam?

[ Szerkesztve ]

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#63759) ezoltan válasza AMDaZERG_1 (#63755) üzenetére


ezoltan
tag

Amúgy a 8ason kívül minden gépemben rxsr van,tökéletes vevő!

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#63760) AMDaZERG_1 válasza ezoltan (#63758) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Én a flexet raktam rá és 1W-is megy rajta. A hangszórón is egyértelműsíti ezt, mert zajossá válik ahogy átkapcsolom 1W-ra 915-900-868MHz ig játszik (868?Hz -re állítottam). Előbb-utóbb úgyis valamelyik gépre rárakom, de még túl sok dolog van úton az új géphez.
Bár szerintem az X220s lesz a tesztalany, bár a hétvégén kiemelkedően jól működött.
TX-805 VTX-et raktam bele és leseggeltem az FPV minőségén!
Elvileg az Atlatl HV2 jobb, de nekem azt nem sikerült olyan jól berakni, mert motorforgásnál becsíkoz a kép. Majd dolgoznom kell még rajta.

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#63761) ezoltan válasza AMDaZERG_1 (#63760) üzenetére


ezoltan
tag

Igen,ezt én is megállapítottam,a zúgás erőssége egyértelműen jelzi az adóteljesítményt. :)
Számomra bőven elég a “legál” LBT 25mW,maximálisan 1-2 km-re merészkedem majd el amúgy is.

Otromba egy tank lett,de nekem valahogy bejövős a s.gge is. :DDD

[ Szerkesztve ]

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#63762) fape válasza ezoltan (#63758) üzenetére


fape
senior tag

Eusból kettő van, a szokásos lbt, ami betartja az eus szabályokat. És flex ahol rád van bízva, hogy úgy konfigold hogy legális legyen. Cserébe mindent enged ;) Sztem mind a kettőből van idei változat.

A zúgást elvileg ferrit gyűrűvel meg lehet szüntetni. Majd megkeresem a cikket.

Igen facen drhban is én kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#63763) ezoltan válasza fape (#63762) üzenetére


ezoltan
tag

Értem,köszönöm az infót,ez a Flex teljesen új számomra.
Utánanézek,ha büntetlenül lehet kismértékben emelni a teljesítményen,kihasználnám. :R

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#63764) fape válasza ezoltan (#63763) üzenetére


fape
senior tag

Arra kell csak figyelni, hogy "másik" opentx kell a flexhez és a többihez (fcc/lbt). Be kell pipálni a flex-t a táv flagek között. Sajnos csak táv újra flasheléssel lehet váltogatni közte.

Ja és opentx 2.2.3 kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#63765) Geller72 válasza ezoltan (#63761) üzenetére


Geller72
veterán

Csak sikerült a BH-vall megfertőzni akkor motorok terén. :D.

(#63766) Grillo


Grillo
senior tag

Repültem 3 akkut a Telloval, hát, szegény néha nem is tudott haladni széllel szemben még speed módban sem.
Fotók esélytelenek voltak, mert legalább 30 fokban döntve állt egy helyben is. :DDD
Talán holnap jobb lesz.

(#63767) ezoltan válasza Geller72 (#63765) üzenetére


ezoltan
tag

Garila 2514 Vodka-kat akartam eredetileg de aztán Brother-ék jöttek szembe. :)

Nincs rá jobb szó: vadállat.Minőségre,nyomatékra,teljesítményre egyaránt nem találok jobb jelzőt,és relatíve nem is esznek sokat.
Darabonként 80 gramm gyönyör. ;]

Tudom hogy már mutattam de ez a fotó majdnem visszaadja a méreteit:

[ Szerkesztve ]

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#63768) Geller72 válasza ezoltan (#63767) üzenetére


Geller72
veterán

"Darabonként 80 gramm gyönyör".
-Nekem van olyan kefés gépem, amiből két gép ennyi. :D. Mondjuk a 3"-os vadállatom sem sok a 122 grammjával. (Akku és propok nélkül, de 1408-as 3800KV-s motorokkal).

[Update: Jézusom, azok a motorok. :D.]

[ Szerkesztve ]

(#63769) ezoltan válasza Geller72 (#63768) üzenetére


ezoltan
tag

Milyen szép tiszta építés ez a kis 3as...

Talán furán hangzik,de számomra "túl sok" ezeknek a kis méregzsákoknak a direktsége,"idegessége".Nyilván gépfüggő illetve pilótafüggő is (molnigee Babyhawk-os videója kitűnő ellenpélda az előbbi jelzőkre),de én eszméletlenül kedvelem a nagyobb súly velejárójaként jelentkező "tehetetlenséget",kevésbé feszes kezelhetőséget.

Ha pedig ehhez a szó minden értelmében súlyosabbnak érződő manőverezhetőséghez megfelelő dinamika is párosul,az megindítja nálam a véráramot bizonyos testüregek irányába. ;]

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#63770) Geller72 válasza ezoltan (#63769) üzenetére


Geller72
veterán

Rendkívül észrevehető az a különbség, ahogy mondjuk nem sok időd, helyed van, vagy csak ramatyabb az időjárás és "beszorulsz" az udvarba - és nem nagyon van lehetőséged és/vagy nem akarsz nagyobb géppel repülni, mint 1-4S 40mm-es proptól a 3"-ig, mindezt akár hónapokig, akár ősztől-tavaszig... Aztán egyszer csak kiszabadulsz 5-6"-al, 5-6S-en egy 50 hektáros frissen elmunkált egybefüggő földre, amit középen néha meg-megszakít egy kisebb fasor és azt hiszed, hogy milyen lazán befordulsz a fasor végén, de közben mégsem. :D... De azért a harmadik akku körül már megint vigyorogsz.. ;] :P .

(#63771) ezoltan válasza Geller72 (#63770) üzenetére


ezoltan
tag

:)

Igen,a napszak-és időjárás-függetlenség kétségkívül nagy előnyük lehet.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#63772) fape


fape
senior tag

Whooposok használ valaki 0603 motort (pl UR65)? Mert pimppelt blheli_S-sel +30% repidőt lehet nyerni: 30% more flight time by ESC FW mod!

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#63773) Peaceliker válasza fape (#63772) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nem vagyon nagyon penge angolból. A fék kikapcsolása a megoldás tulkeppen? Ilyen kis gépen még lehet is értelme, de nagyobb gépen elég takonyul viselkedik aktív fék nélkül a gép

"Oh my Goa'uld!"

(#63774) BB9000


BB9000
senior tag

Sziasztok,

Az összefoglalóban is ajánlott MJX Bugs 3 -am van. Sajnos kamera modul nélkül vettem meg, de utólag rájöttem, hogy lenne rá igény. Tudtok ajánlani egy helyet, ahol jó áron be tudok szerezni egy kamera modult hozzá? Köszi.

Az MJX C4020-at és MJX C5020-at néztem.

[ Szerkesztve ]

(#63775) fape válasza Peaceliker (#63773) üzenetére


fape
senior tag

Igen, kb ez a lényege. De együl csak a 0603-nál használ, valszeg bugos a blheli_s. Mert az eggyel nagyobb, 0802 motornál semmi hatása sincs.
Szerencsére bűntelenül lehet kipróbálni, bármikor vissza lehet rakni a gyári blheli_s-t ha nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#63776) Peaceliker válasza fape (#63775) üzenetére


Peaceliker
őstag

Amúgy sosem próbáltam ilyen egybe fc-esc cuccom bármit is frissiteni. Annyi hogy usb be, blheli indít, táp és flash és csókolom?

"Oh my Goa'uld!"

(#63777) Markizmark válasza BB9000 (#63774) üzenetére


Markizmark
addikt

Mi lenne vele a cél? Élményrepkedni élőképpel, vagy jó minőségű felvételeket készíteni?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#63778) fape válasza Peaceliker (#63776) üzenetére


fape
senior tag

Elméletben igen. Gyakorlatban meg kell küzdeni driver-rel :D

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#63779) Peaceliker válasza fape (#63778) üzenetére


Peaceliker
őstag

Az már megvan, nagyobb gépeken nem lehetett megúszni az össze vissza flasht ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#63780) Geller72 válasza fape (#63775) üzenetére


Geller72
veterán

"De együl csak a 0603-nál használ, valszeg bugos a blheli_s. Mert az eggyel nagyobb, 0802 motornál semmi hatása sincs."

-A 0705 kimaradt..ott vajon? Bár az S7-néla 3 és fé - 4 perc megvan amúgy is, szóval nem panaszkodnék így sem. :U

(#63781) fape válasza Geller72 (#63780) üzenetére


fape
senior tag

Arról sajnos nem szól a cikk, de majd utána keresek. Bár egy próbát megérhet, max visszarakod a gyári blheli_s-t. Aztán kiderül h nyersz-e vele vagy sem.

(#63779) Peaceliker: úgy meg tényleg csak 2-3 kattintás, annyit megér a plusz repidő, már ha tényleg lesz plusz nálad is.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#63782) Peaceliker válasza fape (#63781) üzenetére


Peaceliker
őstag

Már csak össze kéne rakni a gépet xD

"Oh my Goa'uld!"

(#63783) BB9000 válasza Markizmark (#63777) üzenetére


BB9000
senior tag

Élményrepkedésre kellene a kamera. Androidos tableten nézném az élőképet. (Van benne 5GHz-es Wifi) A szuper minőség és a felvétel lehetősége nem annyira fontos.

(#63784) Markizmark válasza BB9000 (#63783) üzenetére


Markizmark
addikt

Azt mondanám, hogy felejtsd el a Wifi-s képtovábbítást, ha a élményrepkedni akarsz.
Túl sok a kép késleltetése. Építs rá egy FPV kamerát egy transzmitterrel és vegyél egy erre való szemüveget vagy kijelzőt.
Csak az 5GHz WiFi sávot tudnád használni egyébként is, mert a 2,4-es nagyon zavarja a drón irányítását, próbáltam már. Kb 20 méter után dobta a távirányító jelet.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#63785) Geller72 válasza BB9000 (#63783) üzenetére


Geller72
veterán

"Androidos tableten nézném az élőképet. "

-A drónt meg majd a szomszéd fogja vezetni valószínűleg. :D. Mert ugye a B3-nak semmilyen magasság, illetve pozíciótartási tulajdonsága nincs. No meg akkora lesz a lag, hogy a drónod már rég a földbe verte magát, amikor a monitoron még azt látod, hogy repül. :D. ("Kis" túlzással). Egy Dji P4-nek a saját szemüvegéhez képest 110-150ms a latency. Azaz 0.15s a difi mondjuk úgy, nagyon optimális esetben. Ki lehet könnyen számolni, hogy ha én éppen 70km/h sebességgel közlekedek sport módban, akkor azzal a sebességgel mekkora távot teszek meg gyakorlatilag vakon. Nem keveset.

El kell tudni engedni ezt a vonalat, mert te leszel az első aki rájössz, hogy zsákutca. Én jó néhány Mjx gépet kipróbáltam és még az analóg FPV kamerák esetén is azt mondom, hogy vicc. Ha nem a késleltetés, akkor a kép minősége gyatra. De nagyon. Ezen az árszinten nincsenek csodák, ezt milliószor elmondtuk többen is. A promó videók/képek (főleg a kínaiaik) olyan szinten túlzóak, hogy aki megvesz ez alapján egy ezredik syma klónt, azt hiszi, hogy a pénzéért egy NASA licensz gépet kap ilyen olcsón. Pedig csak egy gagyi, kynai müa rakat használhatatlan xart.. Senkinek nem tűnik fel, hogy már az öt forintos drónra is azt írják, hogy RTH képes, hiszen ott a gomb a távon (Return to Home=kiindulási pontra való automatikus visszatérés), de nincs semmilyen eszköz a gépen, ami ezt lehetővé tenné. (GPS pl). :D. És amikor megveszi, de elmegy a végtelenbe a gép, akkor meg vannak a meglepett arcok, meg a naagy, tágra nyitott szemek. :D. De marad mindenki szépen csendben és megveszi a második xart, mert ha kiderül, hogy hülye volt hozzá/nem olvasott utána, akkor az milyen ciki. Meg kérdezni is az. Te legalább megkérdezed. Mondjuk innen a legtöbben elmennek abba az irányba, hogy senkinek nem hisznek, mert ők jobban tudják és akkor is megpróbálják. Hátha. Most szólunk, hogy az időd, pénzed dobod ki feleslegesen. Nincsenek csodák 30 ezer forintért. ;). Lehet belőle épkézláb képet kreálni, de faragni kell rá egy jó, analóg kamerát, és vagy szemüveggel használni, vagy egy eleve ilyen FPV "tabon" nézni, de ahhoz azért meg kell tanulni előbb repülni úgy, hogy a kijelzőt nézed. (Brrrr. :D.) Egy Dji gépen ez nem gond, mert ott ha elengeded a távot a gép megáll a levegőben. Ott van időd felnézni, hogy miaf..z van, hol vagyok tul. képpen? Ennél nincs.:D. De megint oda lyukadunk ki, ahova mindig. Hogy kicsiben kell ezt elkezdeni, FPV-zni, szemüveggel, kis géppel, aztán menni felfele.. Olcsóbb is, egyszerűbb is,. Ha odavered, nem gond, kibírja a cucc, vagy ha nem, hát fillérekből megvan. Ha egy B3 leesik 20 méterről, be is fejezted a pályafutásod, amíg nem érkezik hozzá cucc. Vagy egy másik gép.

Tényleg kellene már írni az összefoglalóhoz egy beginner FPV szett ajánlót drónnal, alkatrészekkel, szemüveggel, akár távval. Több verzióban, a keféstől a 0802-es alapokig akár. :U

(#63786) Allien válasza BB9000 (#63774) üzenetére


Allien
veterán

Alap helyzetben természetesen egyet kell értsek pl, Geller72-l. De! Pontosítok. Amit linkeltél 2 MJX kamera, inkább kuka. Ráadásul, ha jobban megnézed. amit linkeltél, az elsőn pl CSAK a C4022-s kamera kapható, ami amúgy egy qrva jó ötlet! Ugyanis, Panoráma kamera! Lefele néz, nem előre! Nekem is ilyenem (is) van! De wifis kép, eléggé szaggatós, nagy késleltetéssel (kb 1 másodperc)! Sajnos viszont, a felvétel képminősége gagyi. Az alap nem lenne rossz, mert a kamera képébe bele lehet nagyítani (nézz videókat, tök állat). Azaz, a gép alá is betekinthetsz, meg minden irányba (hátrafele is akár)! Mondhatjuk, hogy 360 fokban, körbe. De, ettől még erősen interplolát a kép, azaz, arra jó lenne, hogy felismerd a tárgyakat, de videózni már nem jó. Ergo, kuka... C5020 szintén wifis, egy hangyafingnyival jobb a felvétel kép minősége, de nem fogod élvezni, mert ugye a kép/gép nem stabilizált! Bugs3-ra szerintem azért van megoldás, de csodát nem szabad várni, és sok-sok gyakorlás kell, hogy a gépet meg tudjad tartani stabilan, ne pánikolj, amikor sodródik a szélben. Ne kormányozz ellen, mert ugye a kép bemozdul. Ergo, jobb sok fotót készíteni, mint videózni! A Bugs 3 aljára amúgy rendkívül könnyű kamerát felrakni. De, a legjobb, ha "lapos" kamerát keresel rá, mint Mobius, Hawkeye Firefly Q6 (ilyenem van). Titkos favorit: Onepaa x2000! Ugyanis kapható hozzá két kieg modul is, az egyik wifin küldi a jelet, és van egy "bölcsője" is, az meg analógot tolja (5.8GHz fpv). Természetesen, Mobius/Hawkeye-hez is lehet fpv kieget rakni! Élőkép, kicsi késleltetéssel. Ezeknek legalább jók a felvételeik! Full HD, de tényleg, nem, mint az mjx dupla interpoláltja. Egyedül, a képremegés játszhat be. Arra sajna gimball kellene, de az meg nehéz lesz...
Vagy, még több pízt feccölsz bele, veszel GPS-s drónt, full vezérléssel, mint pl Bugs 5W, Bugs 3 PRO. Persze, ezek kép minősége rosszabb még mindig, mint a Mobius (STB) kameráké, de jobb, mint a C sorozaté. :K Viszont, még mindig nuku stabi. Stabilizált kép gimballos drónoknál még mindig fentebb van árban. Talán a Xiaomi FIMI A3 300 dolcsi felett az, ami stabis... :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#63787) Markizmark


Markizmark
addikt

Amatőr kérdés lehet, de a minél jobb képminőség érdekében mit érdemes használni, NTSC vagy PAL? Mindenem tudja mindkettőt ahogy látom.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#63788) fape válasza Markizmark (#63787) üzenetére


fape
senior tag

Ha képminőség alapján kell választani, a specifikáció alapján a PAL a jobb. NTSC frissítési frekvenciában jobb. De sztem annyira nem észlelhető a különbség. Szal jobb ötlet hiányában próbáld ki és amelyik jobban be jön neked az lesz a nyerő ;)

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#63789) AMDaZERG_1 válasza fape (#63788) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

RC microSwift2 kamerám PAL és NTSC van. Én az NTSC verziót szebbnek láttam. A DVR egyértelműen jobb az NTSC-vel a Skyzone SKY02 szemüvegnél.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#63790) Geller72 válasza AMDaZERG_1 (#63789) üzenetére


Geller72
veterán

Alapvetően, ahogy fape is írta, a PAl jobb képminőséget ad. Amiért te jobbank érzed az az lehet, hogy míg a PAL 25 fps-el dolgozik, az NTSC ~30-al. De felbontást, vagyis inkább az adott területen képezett sorszámot tekintve a PAL jobb ebben. Én a PAL-t választottam, mert ha véletlenül beleszaladok valaha abba, hogy egy olyan eszközön kellene lejátszanom a videót, ahol ez akadály lehet, akkor inkább ne legyen. De ha csak szemüvegen használod, akkor teljesen egyéni.

(#63791) vandor01


vandor01
őstag

mivel a kinaiak szamunkra ismeretlen és felfoghatatlan uzletpolitikai okokbol 1x hol a PAL verzio hol maskor az NTSC verzio van akcioban! nekem mindig annak szebb a képe ami 1-2-3 ezer forintal olcsobb a masiknál! :D :DDD

viszont kamera mas ertekeire jobban odafigyelek mint a PAL/NTSC....
az occco 30 euro alatti kamerakrol beszélek!
3 tulajdonsag
- CMOS/CCD
- 16:9 / 4:3
- FOV 120/145/160/170

CMOS vs CCD
a CMOS szinei valahogy szebbek teltebbek lehetnek mint a CCD-nek! DE!? a CMOS gyengéje az érzekenysegben van hasonlo ertekek mellett mint a CCD pl 650TVL es 0.01lux esetén a CCD fenyevekkel jobb... szebb tisztabb a képe es jobban koveti a fényváltozasokat... HA CMOS nak az értékei duplaja a CCDnek pl 1200TVL vs 650TVL valamint 0.005lux vs 0.01lux.... Nos ekkor lehet a CMOS partyban a CCD-vel.... de nem lehetsz benne biztos!

a jo szép tiszta képhez sokat hozza tehet a lencse minosege!

ha százalékosan sorba kéne raknom a nalam megfordult kamerákat
normal AIO 600-700TVL lux 0.1 -> 40% [link]
jo AIO 1000TVL lux 0.008 -> 60% [link]
CMOS Caddx Turbo EOS2 1200TVL lux 0.001 -> 80% [link]
CCD Runcam micro2 vagy hasonlo foxer 600TVL Lux 0.01 -> 100% RC2 Foxer

Na es mennyit jelent a lencse?
Runcam micro3 M12-es lencsevel -> 110% [link]

Na es akkor a 16:9 4:3
mit szeretsz? mit szoksz meg?
a 4:3 magassabb mint szélesebb a 16:9 nél
mivel a gépet erossen dontve tereljuk kezdetben a 4:3 jobbnak tunik?
de lehet kapukat kerulgetni fix (közeli) dontesben tartva gépet jobb ha szélesebben latunk?

FOV 120? 145? 160? 170?
Na es megint milyen szeleseen szeretnén látni?
alapvetoen a 120-as vagy 145-os is elég jonni menni repkedni de van aki a gorbult teret jobban szereti es tobbet szeretne a szelre latni! annak ott a 160 es feletti FOV-os camera...

szerintem ezeken elobb kell elgondolkoznod mint PAL vs NTSC.... :F

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#63792) molnigee


molnigee
aktív tag

Ma elvesztettem a vízben landolás szüzességem...
A jó hír hogy csak egy RX halt meg, magam sem értem hogyan élték túl a dolgok... 100%-osan vízben merült a gép..
Mind1, kapott most egy kezelést, így már ennél is jobban fogja bírni a vizet :D
A felvételen a lépcsősor alján látható kis kb 2*2 méteres csatorna végben felgyűlt vízbe sikerült esés után belegurulni a domb felétől kb. Mi balszerencse kell ehhez?
Jó a spot, csak veszélyes :D

--> http://dronearena.hu/ <--

(#63793) Geller72 válasza molnigee (#63792) üzenetére


Geller72
veterán

Annak idején a szüzességem e téren úgy vesztettem el, hogy sikerült belesnem a QX90-el egy olyan esővízgyűjtő hordóban, amiből szerintem 10 négyzet km-en belül ez az egy volt. 5 percig volt víz alatt, folyamatosan láttam világítani a ledet a hordó alján. Az első öt percben a kerítés másik oldalán ugató farkaskutyát kellett eltüntetnem, aztán átmászni és imádkozni, hogy kitart a két farhát, amíg átugrok és kiszedem a hordó aljáról. Sikerült, a drón majd egy évig még ment, aztán elkezdett hülyülni az fc. De minden más ok még most is, a 8520-ak mennek szépen. :D.

(#63794) Saccco


Saccco
nagyúr

Eddig kimaradt, hogy van ebből V2...
KINGKONG/LDARC ET Series ET115 V2 :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#63795) fape válasza Saccco (#63794) üzenetére


fape
senior tag

Sőt Happymodel Mobula7 HD is lesz.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#63796) ezoltan válasza Geller72 (#63768) üzenetére


ezoltan
tag

Ja ne is mondd.
Most rendeltem megint akksikat. 610g/db.. 😀

[ Szerkesztve ]

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#63797) Markizmark válasza vandor01 (#63791) üzenetére


Markizmark
addikt

Nagyjából értem ezeket, csak a tapasztalatok érdekelnek.
Van pár kis AIO kamerám, amiket E011-re vettem és nem jutok dűlőre.
Itt van 2 kép:

Az első egy korábban ide linkelt kis AIO szettel készült. 1/4", CMOS, H120/V100, 600TVL
A második egy LST S2-es, 1/4", CMOS, FOV 150°, 800TVL

Mindkettő PAL-on van, EV800D szemcsivel fényképeztem. Így képen ocsmány mindkettő, szemüvegben nézve nekem a második jobban bejön.

Itt pedig a második számú kis E011-em. :D Ezen van az LST-S2, a másik E011-en a 600TVL van.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#63798) Icetee válasza Markizmark (#63797) üzenetére


Icetee
aktív tag

Segítségeteket kérném.
Van egy Hubsan Zino gépem, amit nemrég kaptam kézhez. A régi Hubsan gépemet használtan vettem, ahhoz volt egy szuper kis SkyRC töltőm. Az kb ~40 perc alatt feltöltötte az akkut amit a gyári töltő 3 óra alatt. És lehetett vele kisütni, tároló töltésre belőni az akkukat.

A mostani géphez milyen töltőt vegyek? Mit kell nézni a töltőnél, mert elég sok variáció elérhető ebből a töltőből.

Az akku paraméterei:
- Capacity: 3100mAh
- Voltage: 11.4V
- Energy: 34.2Wh
- Battery Type: Lipo

[ Szerkesztve ]

(#63799) Peaceliker válasza molnigee (#63792) üzenetére


Peaceliker
őstag

Sokszor később kezdenek megdögleni :(

"Oh my Goa'uld!"

(#63800) defy456 válasza Markizmark (#63797) üzenetére


defy456
aktív tag

Az LST S2 egy marha kis aio kamera, tök jó képpel és adóval.
Snapper 6 kameráján lehet állítani? Nagyon túlexponál. Alig látok vele.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.