Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38401) molnigee válasza maximilian4 (#38399) üzenetére


molnigee
aktív tag

FS-iA6B ez kell neked, ppm, nagyobb hatótáv, így dobozában az alsó lap alá fel lehet az aksi strappel fogatni.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#38402) maximilian4 válasza molnigee (#38401) üzenetére


maximilian4
addikt

Igen, közben rátaláltam. Amit linkeltem viszont sok videóban arra cserélik le, mert sokkal kisebb (főként kisebb vázakkal rendelkezők). Nem lehet célszerűbb egyből olyat venni?

Maxi

(#38403) maximilian4 válasza maximilian4 (#38402) üzenetére


maximilian4
addikt

Mondjuk talán annyi hogy máshogy kell bekötni, kell vele mókolni kicsit. Pont videókat nézek róla. :D

szerk.: Megrendeltem az FS-iA6B-t

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#38404) Teréz Atya válasza maximilian4 (#38403) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Az a8s-el konnyen felszalhattal volna egy szoporollerre. Irtam vhol a fb falamon.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#38405) maximilian4 válasza Teréz Atya (#38404) üzenetére


maximilian4
addikt

A tudatalatti, látod...Skill&Sárm :D

Maxi

(#38406) molnigee válasza Teréz Atya (#38404) üzenetére


molnigee
aktív tag

Már minden hozzászólásodban ott lesz a fb falad?
Nem hogy velem társulnál :)

--> http://dronearena.hu/ <--

(#38407) Teréz Atya válasza molnigee (#38406) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Mivel ezen a heten ejjeles voltam. :P
Nyugi j heten mar ujra ordogszekerek fognak kergetozni.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#38408) vegyszer válasza Teréz Atya (#38404) üzenetére


vegyszer
addikt

Miért? Mi a hiba a Flysky FS-A8S vevővel?
Milyen szopórollerre lehet vele beutalót szerezni?

Elvileg pont a pici gépek a célközönség.
A Flysky X6B, vagy esetleg a Turnigy iA6C valamiben látványosan jobb?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#38409) Teréz Atya válasza vegyszer (#38408) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Te sem olvasod a falam.
Erzekeny az elektromos zajra, igy bizonyos esc-eknel fel throttle felett megorul. A v2 is. A flysky mar elismerte es kutatjak h mi a gebasz.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#38410) syler123


syler123
veterán

Nem tud valaki egy oldalt linkelni, ami tartalmazza a feszültség értékekhez tartozó töltöttség képletét? Készítenék saját használatra egy progit mobilra, amibe beírom a jelenlegi feszültséget, az akkumulátor kapacitását, esetleg a töltési áramot, ezután kiszámolja hogy hány percet kell töltenem a Tárolási feszültségig vagy a teljes töltöttségig.

Jelenleg statikus adatokat tudok csak, aránylag jó közelítés, ez 1350-es akkuhoz számol. De kellene egy normális képlet ami minden értéket kiszámol, mert így csak viszonyítani lehet.

Tehát nekem egy olyan képlet kellene, ami egy adott feszültségből kiszámolja az akkuba töltött kapacitást (pl %-ban)

[ Szerkesztve ]

(#38411) Minstrel


Minstrel
senior tag

Szerintetek ez gagyi vagy megérné? Eachine VR-007 Pro Felbontás mondjuk nem nagy.

(#38412) _X10Dead_ válasza syler123 (#38410) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Biztos vagy benne, hogy van ilyen képlet?

Szerintem több baj is van vele.
- Az akku kapacitásától, a karakterisztikájától, a "pillanatnyi töltöttségtől", a terheléstől és a hőmérséklettől függően eltér a pillanatnyi és a nyugalmi feszültség. (Nem konstans, még csak nem is lineárisan függ az egyes paraméterektől, a karakterisztikát meg el sem tudom képzelni, hogy lehetne képletezni)
- Hogy veszed figyelembe a balanszolást?

Az utolsó mondtatoddal még csak lehetne kezdeni valamit, ha alacsony áramerősség mellett végig-logolnánk egy raklap aksit, de az idő-igény meghatározásába már durván belejátszik a voltage-sag...

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#38413) Zoty4 válasza _X10Dead_ (#38412) üzenetére


Zoty4
őstag

Igy van, meg ugye egy kinyiffano akksi, sokkal jobban beejti a feszt, mint egy vacsi uj

(#38414) _X10Dead_ válasza Minstrel (#38411) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Pillanatnyilag Hobbyking.
Mind a Cyclops, mind a V2 Pro köröket ver rá..

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#38415) kimista válasza syler123 (#38410) üzenetére


kimista
aktív tag

Bocs, de ez abszurd hülyeség. Az aksikat balancolva töltöd, ami akár órákig tarthat, vagy akár csak percekig. Aksitol függ.

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#38416) Teréz Atya válasza syler123 (#38410) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

A batteryuniversity.com-ot lesd meg. Amugy nem mindegy h toltod vagy merited az akkut a "rubber band effect" - toltes utan visszaesik a fesz, merites utan megugrik.
De visszafejtettek az imax b6-ok forraskodjat, azt lesd meg h mi alapjan szamolja a toltottsegi szintet, etc.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#38417) syler123 válasza kimista (#38415) üzenetére


syler123
veterán

Nem nettó hülyeség. A fent leírt táblázatban azok viszonyított számolt értékek, eddig aránylag stimmelt. A balanszolás az én akuimmal pár perc, szinte egyszerre merülnek a cellák, balanszolással nem megy el sok idő. Nem az a cél hogy másodperc pontos legyen. Ha 3,85 helyett 3,9V-ra tölt a számolási hiba miatt az sem gond, azon a feszen még tárolható az akku. Jelenleg is a táblázat alapján töltöm az akkukat, de ettől lehetne pontosabb is.

Teréz Atya: Köszi, meglesem.

Ez a progi azért készül, mert a jelenlegi töltőm nem tud tárolási feszre tölteni, visszaszámlálót készítettem, így a táblázat alapján elég jól sikerült belőnöm mindig a tárolási feszre töltést. De jobb lenne ha pontosabb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#38418) Arti1 válasza syler123 (#38417) üzenetére


Arti1
aktív tag

máshogy szoktam megoldani, ha tárolásira töltenék pl 1S-t, vagy van olyan 1S USB töltő, amiben nem bízom
ilyenkor a csatlakozó hátuljába beszúrom a feszmérőt és élőben követem a fesz emelkedését :D
Vagy 2S-nél balance csatira ugyanez
Tönkretehetem ezzel a csatlakozókat?

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#38419) DisRespect


DisRespect
csendes tag

Ezt a típust ismeri valaki? Sajnos csak ez férne be bontás nélkül.

(#38420) syler123 válasza Arti1 (#38418) üzenetére


syler123
veterán

Hát nem hiszem hogy jót tesz azoknak a csatiknak, de 1S-nél ennyi belefér, az ötlet jó! :R Mondjuk egy ilyennel és nagy türelemmel percenként leírhatnám az aktuális fesz értékeket, az már jó közelítés lenne, képlet hiányában :D Bár a csipogó sem pontos.

Előbb utóbb beruházok egy B6 mini-re, de jelenleg megvagyok a mostanival.

[ Szerkesztve ]

(#38421) molnigee


molnigee
aktív tag

Ez igen gyerekek, megjött a swift 2, 10 nap alatt kínai raktárból!
Az idő persze ramaty, így próba ma nem lesz...
Csinálok majd wizard gyári kontra swift 2 összehasonlító videót ;)

--> http://dronearena.hu/ <--

(#38422) syler123 válasza molnigee (#38421) üzenetére


syler123
veterán

Kíváncsi vagyok hogy megéri-e az árát :) Mennyire jött ki neked?

[ Szerkesztve ]

(#38423) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

Aki tudni akarta h a Realacc TX48 megy-e 2S-en, mint ahogyan azt beharangoztak, az ebbol a videobol megtudja.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#38424) popi1987 válasza maximilian4 (#38392) üzenetére


popi1987
csendes tag

Az expedited shipping service-nél sajnos biztos rá kell még számolnod az áfát és a kezelési díjat is. :(

(#38425) syler123 válasza popi1987 (#38424) üzenetére


syler123
veterán

Igen, plusz 4k kezelési költség.

Tehát 41 * 1,27 + 4k = 56k. Ami árában van, semmiképpen nem nagy vétel. Fura hogy ezeket a gépeket csak DHL-el küldik, már a Falcont is, pedig az kb mindenkinek átcsúszott, így garantált a sarc.

ui: Küldik air parcel registerrel is. Azzal kellett volna venni, de lehet neki sürgős volt.

[ Szerkesztve ]

(#38426) maximilian4 válasza popi1987 (#38424) üzenetére


maximilian4
addikt

Ezt honnan veszed?

(#38425) syler123

Milyen 4 ezer forintos kezelési költség?

(#38427) varmi2

Gondoltam hogy annak az ára lehet, de eddig nem emlékszem ilyen díjra.
Tudsz küldeni forrást?

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#38427) varmi2 válasza maximilian4 (#38426) üzenetére


varmi2
nagyúr

A vám eljárási díj.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#38428) maximilian4 válasza varmi2 (#38427) üzenetére


maximilian4
addikt

Sehol nem találok ilyen 4 ezer forintos kezelési költséget.
Annyit tudok hogy 150 euró felett kell vám-ot fizetni, de ez nem éri el azt az értéket.

Valamint a expedited shipping service DHL-t jelent? Ha tudtam volna nem azzal rendelem. Valamint ott nem csusszanhat át? Csomagra lehet áfa értékhatár alatti árat írnak.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#38429) maximilian4


maximilian4
addikt

Még Ready to proccess az állapot, tehát elvileg tudnék refund-olni, ott is a gomb, de miután rákattintok azt írja hogy nem lehet...Pedig megváltoztattam volna a shippinget. Miért nem engedi?

Maxi

(#38430) molnigee válasza maximilian4 (#38428) üzenetére


molnigee
aktív tag

150 euró azt rosszul tudod. 22 vagy 33 már nem tudom de így valahogy.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#38431) Minstrel válasza molnigee (#38430) üzenetére


Minstrel
senior tag

150 felett vám, 22 felett áfa.

(#38432) syler123 válasza maximilian4 (#38428) üzenetére


syler123
veterán

Nem vámot fizetsz tulajdonképpen hanem áfát (22euro felett mindenre). 150 euró fölött még pluszban jön rá a vám. (Hát szebb világ lenne ha úgy lenne ahogy gondoltad, rohadt nagy szívás ez az ország...)

Expedited Shipping Service az a DHL igen. A 4k-t nekik fizeted, hogy "intézik" a vámolást, ami ebben az esetben az áfázás.

[ Szerkesztve ]

(#38433) maximilian4 válasza Minstrel (#38431) üzenetére


maximilian4
addikt

Így van!

(#38432) syler123

De erről van valami árlista? :D
Mert én a DHL oldalán sem találtam ezt a díjat.
Ráadásul ehhez a szállítási módhoz külföldi oldalak EMS gyorspostát írnak sok helyen azok közül akik banggoodról rendeltek, nem DHL-t. És az EMS-t azt a MP nyomja. Nekem kva nagy kavarodásnak tűnik az egész. Majd kiderül....

Már csak arra lennék kíváncsi miért nem engedi ez a szerencsétlen a refund-ot.
Akkor megrendelném mégegyszer más szállítással.

Maxi

(#38434) Geller72 válasza syler123 (#38432) üzenetére


Geller72
veterán

Ez így, ebben a formában sem igaz. Nem mindegy, hogy magánszemélytől veszel valamit, vagy cégtől, ezt bizonyítottan igazolnod kell. Tapasztalatból azt mondom, hogy 40-50 euróig nem szórakoznak. A Bugs-ot 85 euróért vettem, erre kellett 27% forgalmi adót fizetnem és 2500 ft vámolási "munkadíjat" a postának. Futárcégnél ez ugye lehet drágább is, de a postánál fix 2500. Magánszemélytől viszont vettem minap ebayről cuccot, 54 angol fontért és a dokumentum bekérés után jött az értesítő, hogy eltekintenek a vámolási eljárástól. 3 nap múlva kihozta a posta. Ami még nagyon nem mindegy (sokan átsiklanak felette), hogy a vásárlás során a díjakat a postaköltséggel megnövelt árra számolják, azaz nem kizárólag a vételi árra. A másik, hogy ha átléped azt az értékhatárt, ahol már nem csak az áfát, hanem a vámot is meg kell fizetni, akkor az áfát a vámmal és postaköltséggel megnövelt összeget követően számítják ki. Ami ugye nem mindegy, mert nem mindegy, hogy 20 ezernek vagy 30-nak a 27 százaléka. :D.

(#38435) varmi2 válasza Geller72 (#38434) üzenetére


varmi2
nagyúr

Itt a hivatalos lista, hogy megyitől kell vámot fizetni, ha nem csusszan át.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#38436) popi1987 válasza maximilian4 (#38426) üzenetére


popi1987
csendes tag

tapasztalat. tobbszor volt tema itt is.

(#38437) maximilian4 válasza popi1987 (#38436) üzenetére


maximilian4
addikt

Majd kiderül. Én azért bizakodó vagyok. Egyenlőre ready to process van...bár a pénzt levonta és pl. a vevőt már reggel feladták. Ennek ellenére bezzeg a refundot nem engedi... komolyan nem értem hogyan működik náluk a rendszer.

Maxi

(#38438) dudicukrasz


dudicukrasz
tag

A cx-20 mindene kompatibilis a novával?

(#38439) koko 959


koko 959
csendes újonc

Hahó a mi történt tegnap este óta, hogy senkinek nincs hozzaszolasa az oldalon?

(#38440) maximilian4 válasza koko 959 (#38439) üzenetére


maximilian4
addikt

Mindenki másnapos.

Maxi

(#38441) Vaze válasza maximilian4 (#38440) üzenetére


Vaze
őstag

ez jo volt :DDD

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#38442) varmi2


varmi2
nagyúr

Üdv.
Van egy ilyen játékszerem dm003
Az a gondom vele, hogy nem stabil, és mindig egy bizonyos írányba megy, így nehéz irányítani. Szerintetek tudok kezdeni valamit vele? Van zsír új motorom 4db, vagy a vezérlő nem jó? Tudok forrasztani, szerelni, ez nem akadály.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#38443) varmi2 válasza varmi2 (#38442) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha arról van szó, tudok venni vezérlőt is kétezer párszáz forint hozzá, ha ugy gondoljátok, hogy az a hibás.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#38444) Arti1 válasza varmi2 (#38442) üzenetére


Arti1
aktív tag

Nem írtad, mi mindent próbáltál, trimmelés megvolt? Gyro reset?

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#38445) molnigee válasza varmi2 (#38443) üzenetére


molnigee
aktív tag

trimmelésre keress rá. Vagy olvasd el a manualt (ha volt hozzá)

--> http://dronearena.hu/ <--

(#38446) varmi2 válasza Arti1 (#38444) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ezek közl semmi. Trimmelést hogy?resetet hogy?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#38447) maximilian4


maximilian4
addikt

5-6 cellás akkukkal valakinek van tapasztalata? Mondjuk egy wizarddal max. hány cellás és milyen C értékű akuval tudnám tolni átalakítás nélkül? Illetve ha kell, milyen átalakításokat kell eszközölni? Gondolok is esc, motorok stb... alkatrészekre. Gondolom betaflight-ban is bele kéne nyúlni rendesen.

Maxi

(#38448) Arti1 válasza varmi2 (#38446) üzenetére


Arti1
aktív tag

gyro reset (Calibration)
Trim:
Small transmitter functions-ban középen valahol

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#38449) koko 959


koko 959
csendes újonc

Hasznal-e valaki 4002-es kamerát és a szetthez tartozó monitort? A kamera is és a monitor is lypo akkut használ. A monitor akkuval már 2 egységre tölthető csak, a kamera akkuja 3 egységre a de csak egy pillanatig tartja 3 egységen. Így valószínűleg cserélni a kell mind a 2 akkut. Van-e tapasztalata valakinek mennyi ideig kellene működnie ezeknek jó akkuval.

[ Szerkesztve ]

(#38450) Teréz Atya válasza maximilian4 (#38447) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Szerintem elobb probald ki a 4s graphene-t, aztan ha az keves kezdj el gondolkozni 5-6s-en. En meg nem hallottam rola, h itt a forumon h 4s keves lenne, de par versenyzonek ill. akrobatanak keves.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.