Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37351) Skimaster válasza BPéter1984 (#37317) üzenetére


Skimaster
senior tag

Én teljesen kezdőként megtanultam egy Phantom 3 menni,2szer estem le másfél méterről,de én az udvarban kezdem....Sík nagy terepen nem lett volna gond. Én azt tanácsolom,hogy nézz meg sok tutorial videót, meg hogy mik az alap hibázási lehetőségek, aztán kezdj egy focipályán...Ha én oktató videókkal kezdem,nem estem volna le, csak meg voltam őrülve mikor megvettem,hogy repülhessek.... kapkodtam, ennyi.

Én használtam vettem, semmilyen papírt nem írtam...Minek.

[ Szerkesztve ]

(#37352) dudicukrasz válasza Teréz Atya (#37349) üzenetére


dudicukrasz
tag

Há de miért?
Nem igazi? :))

(#37353) shaddam válasza dudicukrasz (#37347) üzenetére


shaddam
aktív tag

Ha olcsóbb lenne bohóckodni lehet elcsábulnék

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#37354) Geller72 válasza shaddam (#37353) üzenetére


Geller72
veterán

Ha drágább lenne, de sokkal minőségibb, lehet hogy én is.. :U . (A Bugs ugyan ezen az áron van és nagyságrendekkel jobb, minőségibb.)

(#37355) kimista válasza Minstrel (#37348) üzenetére


kimista
aktív tag

abban is van csapágy sztem ilyen miniatúr méretű, lehet h megszáradt.
Ha repül rendesen akkor ne foglalkozz vele, max előbb utóbb mefadja magát hamarabb

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#37356) Geller72 válasza Minstrel (#37348) üzenetére


Geller72
veterán

Amíg nem kezd el imbolyogni (folyamatos korrigálás miatt) addig nem is szorul. A legrégebbi H36-omnak is hihetetlen hangjai vannak, de még repül. :D. Nem úgy, mint új korában, de repül. Ő lesz az alany, amit átépítek a racestar mocikkal és F3.as vezérlővel, etc.. ha hazaértem.

(#37357) shaddam válasza Geller72 (#37356) üzenetére


shaddam
aktív tag

A racerstarnal az S jelzés takar valamit? Ahogy nézem ugyanaz, csak 1 téli fagyi árával drágább

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#37358) Geller72 válasza shaddam (#37357) üzenetére


Geller72
veterán

Nem látom, konkrétan melyikről van szó, de gyanítom, hogy az S a Socketet jelöli, azaz csatlakozóval adják. Mert van olyan is, amit ugye nem, amit csak forrasztani kell. :U

(#37359) d.tiborz


d.tiborz
aktív tag

Voltmár?
Érdekes kis rádió+vevő

[ Szerkesztve ]

(#37360) Geller72 válasza d.tiborz (#37359) üzenetére


Geller72
veterán

Egy 4.3x3 cm-es receivert nem neveznék super mininek. :D. ;] Gyufásdoboz méretben ez sok minden, csak nem szuper mini. :D.

(#37361) syler123


syler123
veterán

Ezt a gyári Falcon 180 VTX-et nem lehet valahogy 1s akkuval táplálni? Ha működhet a dolog, akkor beáldoznám az xk x250 egyik akkuját.

[ Szerkesztve ]

(#37362) d.tiborz válasza Geller72 (#37360) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Jó, nem mini racerbe való a mérete és súlya miatt. De nagyobb kamerás gépbe ideális lehet.

(#37363) vandor01 válasza d.tiborz (#37362) üzenetére


vandor01
őstag

biztos jo... es jol is nezki :DDD
de 77piiiz mig 50ert van a legujabb FlySky
kismillio receiverrel, van tamogatas, tobb mint 800meteres hatotavval...
nem tudom? HA 77ert adnak hozza egy kameras gepet is? akkor johet :):)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#37364) Geller72 válasza d.tiborz (#37362) üzenetére


Geller72
veterán

Oda persze. És bármi más is. :D. Az a 800m is relatív. Egy szóval sem mondtam, hogy nem jó a czucccz, de ennyiért van más alternatíva is. És olcsóbban És ott nem csak a külsőt kell megfizetni. Koppintás szaga is van a dolognak. ;]

[ Szerkesztve ]

(#37365) Geller72 válasza syler123 (#37361) üzenetére


Geller72
veterán

A 3.7V eleve karesz neki. De miért nem jó neked az a betáp, amit kap? És ahonnan kapja. :F

(#37366) vandor01


vandor01
őstag

valakinek vmi info-ja? esetleg vmi belso? mi van BG-en hetek ota re-stocking???
mar uj ev van, volt single, valentin, -day sot mar mindjart husvet! is? :DDD
remelem nem a csodbe stockingolnak aztan jon clearance day? :DDD

varom a 600mah 50S aksikat :DD :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#37367) Geller72 válasza vandor01 (#37366) üzenetére


Geller72
veterán

50c lesz az, de ott van hogy február 25-26.-án lesz restock. Nekem is kellene 3 marékkal belőle. :D. ;] :P

(#37368) syler123 válasza Geller72 (#37365) üzenetére


syler123
veterán

Hát egyrészt ha úgy tartja kedvem így áttehetném az xk x250-re anélkül hogy szét kellene szedni. Meg bárhova tehetném a gépen a vtx-et, nem akadályozna a rövid kábel. De ha nem megoldható akkor hagyom.

Megjött az ev800, tök jónak tűnik, mondjuk nem tudom hogy jó-e a vtx meg rossz akkuval nem nagyon van kedvem kísérletezni. Kipróbálni így nem tudom hogy a szemüveg működik-e, képet ad annyi biztos, de hogy a kamera képét adná-e azt nem tudom :D
A lényeg hogy Eachine-hez képest, meg ahhoz képest mennyibe kerül az ev800 tök jó minőség.

[ Szerkesztve ]

(#37369) Geller72 válasza syler123 (#37368) üzenetére


Geller72
veterán

Minden megoldható, csak kérdés hogy:

1,- van e értelme?
2,- nem nagy macera/plusz költség, stb?

Ha szigorúan nézzük, az egész FPV részt mindenestül ki lehetne ****ni, mert annyira trágya úgy, ahogy van. És tenni rá egy normálisat. De erre én nem költenék a jelenlegi állapotában. Vagy eladom és/vagy átépítem. Alapból megnézzük a váz szétvágást. Minden ott dől el. Ha nem lesz jó, eladom - persze egy komplett új vázzal, új VTX-el - vagy elbontom, és ami nekem nem kell, azt adom el (motorokat is) és néhány dologgal kiegészítve egy jobb, nagyobb vázba pakolom át.

(#37370) Geller72


Geller72
veterán

Ha valaki esetleg power banknak akarja használni az akkujait. :D.

2S-6S, fix 5V/2A. ;). XT60 is.
Ahogy nézem, alacsony fesz alarm nincs, csak túlfesz elleni védelem, tehát egy buzzer nem árt rá a ballancer oladon. :U

És ha már power bank. Ezt a power bankot még Kínából sem lehet ennyiért megvenni sehol. Ilyen áron egy ekkora teljesítményű cucc, magyar garral szerintem best buy.

Kapacitás: 20.000 mAh; Lithium-Ion cellák, 165x82x23 mm, 480 g
DUAL INPUT: az akku tölthető microUSB és Apple Lightning kábellel is, Bemenet: DC 5V/3A
4 db. USB kimenet 5V/2A, LCD kijelzős töltöttség visszajelző
IC vezérelt töltés, rövidzár védelem, túltöltés elleni védelem

6700 ft.-

[ Szerkesztve ]

(#37371) syler123 válasza Geller72 (#37369) üzenetére


syler123
veterán

De mi a trágya benne? Oké a kamera gondolom nem egy nagy extra, de azt lehet venni rá másikat. Megjött már a VTX, kipróbáltad FPV-ben a Falcont?

maximilian4: Te használod fpv-ben a Falcont? Tényleg nagyon gagyi?

[ Szerkesztve ]

(#37372) maximilian4


maximilian4
addikt


4 ágú prop a kis falconon. Meg kell hagyni fürgébb lett. A hangja meg még jobban visít.

Az akksi még mindig nem jött meg. 1 hónap,1 nap...Tnap írtam live chaten nekik, azt írták hogy még várjak 11 napot, aztán refund vagy küldenek újat... Remélem (ha nem érkezik meg), akkor tényleg visszakapom a pénzem vagy küldenek újat...

Maxi

(#37373) maximilian4 válasza syler123 (#37371) üzenetére


maximilian4
addikt

Nekem nincs még szemüvegem, de kb. annyira lehet gagyi, mint bármi más quadrocopteren. Szóval nem igazán értem a kolléga hozzászólását.

Maxi

(#37374) MAxxYD válasza vandor01 (#37366) üzenetére


MAxxYD
tag

A BG nekem eddig mindent rendesen szállított idén is, még az új év alatt is max. egy napon belül feladtak mindent.
A viszont GB kezd már igen fájdalmas lenni...
Január 10-én előrendelt és január 21-től szállítandó Taranis Q7 még a fasorban sincs.
Illetve van, de nem tudják utolérni és egyre csak távolodik a várható szállítási időpont. Mondjuk amennyiért rendeltem, lehet, hogy nem is fogják :O
MJX Bugs 3 egy hete processingben áll.
Ügyfélszolgálat nyomokban fellelhető, de ha van, akkor is csak ígér, de sosem refundol... :W

[ Szerkesztve ]

(#37375) Neoka válasza AcCEsS (#37341) üzenetére


Neoka
aktív tag

Sziasztok

Ha jól értem a JJRC x1 az 250 gramm alatt van, így I-es kategória, tehát játék kategória, nem kell rá jogsi, de 50 méter fülé nem mehetek vele?
De mondjuk elmehetek vele 50 méter magasan 200 méter távolságba?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#37376) konyvest


konyvest
csendes újonc

Sziasztok!Régóta foglalkoztat a drón téma de most elszántan magam hogy vegyek is egy ilyen kis kütyüt magamnak.Első gépnek egy Bayangtoys X8 át választottam hosszas nézelődés és olvasgatása után.Sajnos komolyabb gép most nem fér be az anyagi keretbe...Vkinek van ezzel a masinával tapasztalata?Élvezkedni fogok vele vagy csak szívni és pénzkidobás volt. Kíváncsi vok a véleményeteket.

(#37377) molnigee válasza syler123 (#37368) üzenetére


molnigee
aktív tag

Majd amikor beragad a bekapcsolo gomb az ev800-on, és kint vagy a puszta közepén és nem tudsz repülni mert nem tudod bekapcsolni, akkor mond azt hogy jó :)
Persze lehet egyedi eset nálam, de legyen nálad mindig hozzá való csavarhúzó!
Ezen kívül amúgy nincs bajom, ja meg a belső első elég hamar merül, főleg dvrrel, ezért egy aksi is legyen nálad amit rádughatsz. Ezen kívül nincs vele bajom tényleg.

[ Szerkesztve ]

--> http://dronearena.hu/ <--

(#37378) syler123 válasza molnigee (#37377) üzenetére


syler123
veterán

Ez nem hangzik jól. Ilyenre mások nem panaszkodnak. Remélem engem nem érint a probléma. De mondjuk nem ma lesz hogy fpv-ben repülök, előtte még zúzok jó sokat az xk x250-el, utána falconnal fpv nélkül, aztán majd jöhet az fpv. Ránézésre tűnt jó minőségűnek.

UI: Látom azért összességében elégedett vagy vele :)

Még mondjuk nem tudom hova tegyem a VTX-et. Eredetileg Falconon a legalsó elem "tetejére" volt ragasztva a Vtx, így szinte alapból súrolta a földet. Szerintem én a fölötte lévő frame elem aljára teszem / ragasztom, így nem éri a földet landoláskor. Kb 1 cm magasabban lesz, mint eredetileg.

[ Szerkesztve ]

(#37379) Jackal2 válasza _X10Dead_ (#37337) üzenetére


Jackal2
senior tag

"Quanum set the world into a spin " ezt írják róla. Már nem is érdekel:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#37380) Jackal2 válasza dudicukrasz (#37347) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ennyiért van Xiro Explorer is:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#37381) Jackal2 válasza syler123 (#37361) üzenetére


Jackal2
senior tag

De minek? Sokkal bonyolultabb így. Vagy te akkor is adnál ha nem repülsz? Esetleg inkább menjen el a kép menet közben ha lemerül?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#37382) Jackal2 válasza Geller72 (#37370) üzenetére


Jackal2
senior tag

És nyilván kamu is:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#37383) vandor01 válasza Jackal2 (#37382) üzenetére


vandor01
őstag

480grammba bele kell, hogy férjen a 20.000mah :DDD :DDD
kamu talan a többi? 3A töltés? es 4x2A output! :F :F :F

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#37384) Geller72 válasza Jackal2 (#37382) üzenetére


Geller72
veterán

Melyik részére gondolsz? Mert nekem tegnap megjött egy ilyen.

(#37385) KaiotEch válasza Jackal2 (#37382) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

A szerkeszt gombot Te nem ismered? :)

(#37386) Geller72 válasza vandor01 (#37383) üzenetére


Geller72
veterán

"3A töltés? es 4x2A output! "

-Az inputnak semmi köze az outputhoz jelen esetben. Pontosabban semmilyen információt nem hordoz, ami jellemezné a power bankot. Simán lehet(ne) benne olyan elektronika is, hogy 1Ah-val töltöd magát a bankot, de 1+X Ah-vall terheled az outputot. Egy ilyennél nincs jelentősége, hogy kevesebbel töltöd, mint amennyivel "merül". Mert ha számítana, hogy közben töltődjön, akkor úgy is ott a fali csatlakozó, amire direktbe is rá tudod csatlakoztatni ugye a fogyasztót. Tehát nincs is szükséged akkor a PB-ra.

No meg aztán a mAh és a Wh nagyon nem ugyanaz.. :U Az eszköz 74Wh-s. Egy fél kilós tégla esetén ez nem kevés szerintem. Nyugodtan meg lehet nézni egy noti akkut annak ellenére, hogy nem ugyanolyan rendszerű és feszültségű cuccról van szó. A Dell notimhoz egy kis akku 65Wh-s, a nagy 97Wh-s. És a nagy nem annyira nagy, hogy kurva nagy. A 97Wh-s akkum 522 gramm. Ez a fent említett bank meg 480. Nem igazán értem, mi a hihetetlen ebben?

A Waytek Magyarország is forgalmazza és szervizeli is.

...csak ott 11 ezer ft...
Én csak egy jó tippet akartam adni, de ha nem, akkor nem. ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#37387) Geller72 válasza MAxxYD (#37374) üzenetére


Geller72
veterán

Dettó... Annyi hogy nekem már van sikeres refundom is tőlük, igaz a PayPalnél kellett egy kicsit odacsapni az asztalra. De másnap a számlámon volt a píz. ;]

(#37388) Geller72 válasza maximilian4 (#37373) üzenetére


Geller72
veterán

Ebbe ne menjünk bele szerintem. Eleve ugye nincs is szemüveged, ami alapján bármilyen - a fentiekkel kapcsolatos - tapasztalatod lenne. Az állításod addig igaz, hogy "annyira lehet gagyi, mint bármi más ". Kb eddig. De én befejezem a mondatot. Annyira gagyi, mint bármilyen ugyanilyen más, gagyi kamera és tx. Mert megegyezhetünk abban, hogy vannak sokkal jobb rendszerek. Jobb kamerák, és jobb TX-ek is. De ne higgy nekem, de tényleg. Majd ha megjött a szemüveged, írd meg nekem kérlek, hogy mit vártál és ahhoz képest mit kaptál, mik a tapasztalataid azzal a cuccal.
Jah, amúgy megint van RTF F180 ócón, ARF nincs F3-al.

Itt a Falcon kamja. Össze lehet hasonlítani egy jobbal, hogy a jobb miért jobb. A TX részét átbeszéltük már. Hogy például vörsönyön miért ne ilyet használj. Konkrétan mi benne a szar. Tehát hidd el nekem, hogy van ennél jobb. Csak nem 11 ejróért. :R

(#37389) Jackal2 válasza Geller72 (#37384) üzenetére


Jackal2
senior tag

Én megmérném a kapacitását azért:D

Kaio: az mi?:D

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#37390) Jackal2 válasza Geller72 (#37388) üzenetére


Jackal2
senior tag

Így van. Ez ár/érték arányban tök jó, de ugye ehhez azt is hozzá kell tenni, hogy ezért mit kapsz. A kérdés csak az, kinek milyen alacsonyan van az érzékenységi küszöbe. Van akinek ez már nem jó gép, de egy H8 Miniről ide ugorva fantasztikus:D

Nekem igazából a koncepció nem tetszik. 180 mm amire pont nem megy fel az 5-ös prop, a 4-essel meg nem elég gyenge, és ahhoz nagy is. Akkor inkább legyen kicsi. De ez se nem kicsi, se nem nagy.

Szerintem:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#37391) maximilian4


maximilian4
addikt

Amúgy egyre kevésbé reménykedem hogy az akkumulátoromat megkapom valaha. A 2 hete rendelt pár dolláros propeller bezzeg megjött. A drága akksi sehol. Ma is írtam nekik, hogy elegem van és nem várok többet. A 2 hete rendelt cucc megjött, ezt január 14.-én rendeltem és sehol, ráadásul még a tracking number is szar. Arra sem tudott normális választ adni. Meg benyög ilyet hogy még csak 23 munkanap telt el. Általában 5-25 munkanap a szállítási idő. Mondom oké, várok még 2 napot, utána kérem vissza a pénzem. Tegnap azzal hajtott el a live chat-es, hogy még várjak 10-14 napot. Mondom viccelsz? Azt ki is nyomtam a fenébe. Január 14.-én rendeltem, és még várjak 2 hetet a nyilvánvalóan semmire. :D Ma telt be a pohár, hogy a több mint 2 héttel később rendelt pár dolláros prop bezzeg megjött.

Maxi

(#37392) Geller72 válasza maximilian4 (#37391) üzenetére


Geller72
veterán

Mondom. Nyiss egy ticketet a paypalnél... Arra fizetésre, azaz adásvételre természetesen. Én a GB-vel már ott tartottam, hogy ugye a ticket már ehy hónapja futott és csak ígérgettek. Erre írtam nekik, hogy nekem innentől ennyi volt, nem nekik, hanem a PP-nek írok panaszt. Erre írta a kiscsikó, hogy ok, refund lesz itten. Aztán 5 napig semmi nem történt. Ugye, a legkevésbé a refund. Innen meg már ismerős a sztori. A sárgaföldig lehúztam őketg az összes értékelésben és ezután is le fogom, ha csak egy kicsit sem úgy van, ahogy a leírásban az szerepel. Most is van egy pár rendelésem tőlük (egyre kevesebb) amihez nulla valid tracking number van természetesen. Írtam nekik, hogy most akkor WTF, de csak a szokásos terelés jött. De nem gond, mert azon a napon, hogy lejár az általuk megadott szállítási határidő, már nyomom a refundot és 24 óra múlva nyitom a tickettett a PP-on. Összevissza hazudoznak, ez tuti. Mi az, hogy engedi kifizetni nekem, ha valami nincs is nekik készleten??? Persze nem meri feltüntetni, hogy nincs készleten, fizessen csak a Zember. Az egyik bogárra (Bugs3) 14 napot vártam, mire a sokadik asztalcsapkodásra mégis feladták. Részemről a GB tartalék megoldás lesz, egyre többször, amit nem kapok meg a BG-n, azt inkább ebayről rendelem meg.

(#37393) MAxxYD válasza maximilian4 (#37391) üzenetére


MAxxYD
tag

Relax :B
A BG-n kívül senki sem szállít akksit ingyen, mert repülőre nem szabad feltenni a többi csomaggal keverve.
A GB-n pl.
Ők trükköznek vele, de legalább elküldik.
Ne ismerem a pontos folyamatot, de úgy sejtem, hogy amikor valamilyen EU-s országból jön a csomag, akkor több tételt összevárnak, amit arra kell szállítaniuk és egyben viszik el oda. Ez a szerencsétől függően 1-2 hét, addig nem működik az egyébként előre ráragasztott tracking number. Ott adják postára, onnantól fel fog bukkanni és tudod követni is.
A 17track.net néha nem ismeri fel a tracking number-t, ilyenkor neked kell egy kicsit segítened és kiválasztanod/próbálgatnod, hogy melyik posta hozza. Az utolsó két karakter az országot jeleli, az SE pl. a svédeket, de ott is van PostNord Sweden és még valami más is.
Ha esetleg TW (taiwan) felé megy valami, az el szokott tartani egy darabig :((

Az illetékes fórumon biztos többet, illetve pontosabbat is tudnak mondani, ezt én saját tapasztalataim alapján írom.

(#37394) MAxxYD válasza Geller72 (#37387) üzenetére


MAxxYD
tag

A helyből fejest ugró drón árát már kivertem belőlük, de a visszaküldés költségével még tartoznak. Arra nem tudom, hogy működik-e a PP, de már kezd fogyni a türelmem :F
Valami eltört a GB srácokban :Y

(#37395) Geller72 válasza MAxxYD (#37394) üzenetére


Geller72
veterán

Van PP-en lehetőség a visszapostázási pénz behajtására. :U

(#37396) MAxxYD válasza Geller72 (#37395) üzenetére


MAxxYD
tag

Tutti :R :R

(#37397) _X10Dead_ válasza Arti1 (#37340) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Nem tud többet, mint a V2, sőt, azt úgy alakítod, ahogy jól esik.
A Cyclops annyiban más, hogy kiveszed a dobozból és működik. tudásra, kábé mint egy VR007-es, csak normális monitorral és elég nagy ahhoz hogy még egy hozzám hasonló trotty is tudjon a displayre fókuszálni és/vagy szemüveggel használni.

Hát, ezzel nem nézel ki úgy mint egy szeméttelepről javított Borg, de az elefántember külső azért megmarad :DDD

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#37398) _X10Dead_ válasza Neoka (#37375) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Az XK X251 befér a határ alá, a JJRC X1 már nem. Üresen kicsivel 200 gramm felett van, egy akku meg 55-65 gramm hozzá. Ha ráraksz egy RunCam HD2-t már bőven 300 fölé csúszik

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#37399) _X10Dead_ válasza Jackal2 (#37389) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Simán lehet, hogy tudja. A Xiaomi is fél kiló alatt van.
A kialakítása alapján 18650-es gurigák vannak benne, és a súlya alapján még az is lehet, hogy nem a 6000mAh-ra cimkézett 300mAh-s darabok.
Az EU-stockosok általában tudják, mit árulnak, ha ki merik írni a Wh-t is, akkor nincs trükközés a matekkal sem (pl. hány V-on értendő?). 74000 Wh /3.7V=20000mAh.
Jó tipp, én behúzok egyet.

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#37400) Jackal2 válasza _X10Dead_ (#37399) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ha behúzod, megmérnéd a kapacitását? Elég az is, ha egy olcsó USB-s cuccon átereled, mert érdekelne mennyi a valós. Ha közelíti, lehet én is berántok egyet, bár már van egy 10K-s Xiaomim, ami olyan 9100-at tud.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.