Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29351) vandor01 válasza üszök (#29349) üzenetére


vandor01
őstag

nalam 22,72$ de megszoktuk már, hogy a honlap szarakodik?

beraktam a kosárban és ott is annyi...
viszont ingye van az alapszállitas...
viszont a destinácio belgium... lehet beleszol az árba?

App-ban 17,06$ van....ez van.... :W

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#29352) mrrr74


mrrr74
aktív tag

Ma megjöttek a Jackal által tesztelt 1038-as propok az x380-ra. A kamera meg már az országban van :)
Csak lesz egyszer repülés...
Azt valaki kérlek magyarázza el, hogy a nagyobb propok használatakor miért lesz kedvezőbb a repülési idő.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#29353) KaiotEch válasza vandor01 (#29351) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nálam az első 17, a második 38$

(#29354) elszabi válasza medvegy (#29344) üzenetére


elszabi
tag

Van belőle carbon, de CNC-vel készült is - ráadásul színesben. :)

A balancert leporolom és megnézem újra a propokat én is.

(#29355) qqzs


qqzs
őstag

Ezen a repulon mi kerul ennyibe? egy motor meg egy csomo habszivacs

mrrr74: melyik

vandor01: x100 nekem $37 de bangoodon van BNF 34 ert

x100 megy x251 vagy x380 tavval siman?

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#29356) Zoty4 válasza qqzs (#29355) üzenetére


Zoty4
őstag

X251-sel megy

(#29357) vandor01 válasza qqzs (#29355) üzenetére


vandor01
őstag

ALI-rol rendeltem BNF-t 28$-ert mar uton van a hoval eggyutt majd erkezik :DDD :DDD
remélem nen cumiztatnak meg a VAM-al a belga posta fináncok.. :F :F :F

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#29358) mrrr74 válasza qqzs (#29355) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Az első. Nem is néztem, hogy van több. Az adapteres kellett volna?

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#29359) DJGABI válasza qqzs (#29355) üzenetére


DJGABI
addikt

nono, az a motor brushless, meg gyro-s (kikapcsolható, tud acro-t, ellenben a 100$-s x251-el :DDD ), szervos gép. egyik legjobb kezdő repcsi azt írják. csak onnan tudom mert nekem is megtetszett quadcopter 101 videóból.

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#29360) _X10Dead_ válasza NORBl (#29326) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

5 óra üzemidőt csak az MMW garantál a motorjaihoz.
De még ezeket is szét lehet verni, meg lehet sütni.
Ha nyélgázon közlekedsz, akkor a 40-50 perc nagyon is jónak mondható.

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#29361) qqzs válasza vandor01 (#29357) üzenetére


qqzs
őstag

elso alirol vagy mar tobbedik? erdemes azert a 6 dollarert regisztralni?

Eladó: GTS450

(#29362) Zoty4 válasza qqzs (#29361) üzenetére


Zoty4
őstag

En mar jo ideje vasarolok alirol, megbizhato vevoktol akiknek van mar ertekelese erdemes vasarolni, szerintem jobb mint az ebay

(#29363) vandor01 válasza qqzs (#29361) üzenetére


vandor01
őstag

azert a 6$ ért nem....
sokminden mást is vettem az x100hoz x251hez... aztan a nagyoknal nem mindig van minden... főleg a GB-nél... a BG nél meg van csak valszeg a "backorder" azt jelenti hogy ok is berendelik a gyartotol forgalmazotol ami lehet fent van az ALI-in... dirrectbe rendelve gyorsabb... sok esetben olcsobb is... az x100-as alkatrészekre ez igaz volt Ali-rol gyorsabb...
nincs paypal! de van vmi ali protection...
van cuccom ami nincs még itt 1honap utan megrendeltem mastol az már itt van! érdekes lesz!
az adott TN Londonban landolt... a kinyai megmagyarázta :DDD ez volt 1 honapja!
amit érdemes betartani a minositésnél csak akkor menj 3gyemánt alá ha nagyon nincs mashol!
altalabán 1-5 nap alatt elindul a cucc van mikor 8-10nap alatt meg is érkezik de van mikor 3 het...
van mikor a picivel dragabbat rendelem mert az elado már kiprobalt es tuti a deal :DDD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#29364) mrrr74 válasza qqzs (#29355) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Felment, de azt hiszem el kell végeznem egy technika szakkört :)
Amúgy - nyugodtan nevessetek ki - ez volt az első propellercserém :)
Ha jól emlékszem a múltkori repülésen azt mondtátok, hogy elég kézzel meghúzni az anyákat. Jól rémlik?

[ Szerkesztve ]

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#29365) qqzs


qqzs
őstag

na most jol beleraktatok az alibogarat a fulembe....csak be nem szippantson mint a BG-GB :)

Eladó: GTS450

(#29366) vandor01 válasza qqzs (#29365) üzenetére


vandor01
őstag

nem fog... ez azert nem GB/BG...
de erdemes szétnezni mielött veszel valamit...
elég csak az arakat becsekkolni :)
mindkét irányban van negativ/poizitiv tapasztalat...

most mikor x100 alaplapot vettem... Ali-n 70$ BG-en 18$ :F :F
(hülyék ezek 70-ert veszeg ket fullos gépet vagy 3 diétasat)
nem tudom hogy csinálják? de BG-rol még nem indult a cucc :O

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#29367) Zoty4 válasza qqzs (#29365) üzenetére


Zoty4
őstag

Apro-csprobb dolgokat erdemes onnan venni, ott is eleg sok mindenre free shipping van. Olcsobb mint a bg es gb eleg sok mundenben, de nagyobb erteku cuccot inkabb gb es bgrol vabbra is

(#29368) Teréz Atya válasza kimista (#29350) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Annyit nem. Meg barmilyen racer utan buta lesz az FCB. Aztan azt is "kell" cserelni. Ha 70 dollar korul lenne, talan. + 15 az F3 micro bg20 kuponnal.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#29369) qqzs


qqzs
őstag

UAV Forecast
When will it be good to fly your quadcopter? See the weather forecast, GPS satellites, solar activity (Kp), No-Fly Zones and flight restrictions,

Eladó: GTS450

(#29370) Teréz Atya válasza shaddam (#29304) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

KingKong 210GT.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#29371) qqzs


qqzs
őstag

Par erdekesseg, legalabbis a felerol meg nem is hallottam:
TOP 10 Best 2016 Drones (RTF with Camera)
TOP 10 BEST DRONES TO BUY IN 2017

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#29372) molnigee válasza qqzs (#29371) üzenetére


molnigee
aktív tag

Nekem 2 új van benne, az is a 2017es listában.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#29373) mobbo válasza medvegy (#29344) üzenetére


mobbo
senior tag

ezek jók [link]

csak utána nem fér be a phantom a backpack-be már
:U

(#29374) elszabi


elszabi
tag

iSDT SC608 a GB-en GBSC kuponnal csak 33,79 usd. Annyira nem rossz ár...

(#29375) medvegy válasza mobbo (#29373) üzenetére


medvegy
aktív tag

Oké, hogy carbon vagy CNC alu és nem gagyi műanyag. Nekem igazából az a bajom, hogy nem vagyok hajlandó semmilyen bizbaszt felcsavarozni utólagos kar erősítés miatt. Egy 2-300 ezres gép váza ne repedezzen ilyen-olyan rezgések miatt. Ha mégis azt teszi, a gyártó mélységesen szégyellje magát és cserélje azonnal szemlesütve...

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#29376) Jackal2 válasza qqzs (#29365) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nagy dolgokat én sosem veszek Aliról, de a kicsi dolgok nagyon olcsók tudnak lenni.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#29377) Jackal2 válasza qqzs (#29371) üzenetére


Jackal2
senior tag

A Discot nem ismerem egyedül:D Másikból meg a CYPHY LVL 1-t. Huh megnyugodtam egy kicsit, 90% az minimum 4-es:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#29378) Jackal2


Jackal2
senior tag

Tiny qx80 baromkodás :D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#29379) Zoty4


Zoty4
őstag

[link]
Dronevadaszat 4 modja :Y

(#29380) Allien válasza Jackal2 (#29378) üzenetére


Allien
veterán

Azért legközelebb az a minimum, hogy bikinis csajokat alkalmazol ilyen bemutatóhoz, és angol nyelven, hogy legalább 1 millás legyen a nézettség. ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#29381) Jackal2 válasza Allien (#29380) üzenetére


Jackal2
senior tag

Kiderült, hogy ez is meg tud vágni, vagy csak Peti nem gyúrta ki eléggé a vádliját:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#29382) qqzs


qqzs
őstag

Itt van meg negy , 5 Most Unique Drones Available Now
Eddig nekem a snap drone a nyero, abba kics bigyoba van egy valodi gimbal is :)
Nem tudom mi jon meg de ez a sarkany eregetos stylet kitalalni is biztos rapihetek elotte :) stabilizalas akar lenni vagy mi?

[chelloZotya:
Ez meg az igazi dron leszedes :)

Egyebkent a antennas puskat nem ertem, mitol szal le lassan a drone? hajol gondolom a radikapcsolatot szunteti meg akkor meg RTHba kene kapcsolni

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#29383) molnigee válasza Jackal2 (#29377) üzenetére


molnigee
aktív tag

Pedig pont minap jött a nem product értesítő: http://m.banggood.com/Parrot-DISCO-FPV-1150mm-45-Flying-Wing-RTF-With-Cockpitglasses

--> http://dronearena.hu/ <--

(#29384) Minstrel


Minstrel
senior tag

Ilyen kábellel tudok tölteni két 600mah 1S akkut az imax B6-tal? [link] És mégis, mit kell ilyenkor beállítani? 2S balance charge?

(#29385) Teréz Atya válasza Minstrel (#29384) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

A ket szelere meg ra kell forrasztani egy T-plugot vagy valami hasonlot, amire a fo dugaszt kell kotni. Igen, 2s balance charge.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#29386) Minstrel válasza Teréz Atya (#29385) üzenetére


Minstrel
senior tag

Értem, köszi. Akkor jobban járok ezzel [link]

(#29387) mobbo válasza qqzs (#29382) üzenetére


mobbo
senior tag

az antennás puska a batelle
és rögtön az elején írják, hogy nincs FAA engedélyük, nem árusítható az usa-ban csak kormányügynökségeknek, illetve a videó egy szimuláció, nem valódi drónelfogás volt
a működési elve az lenne, hogy megzavarja a gps-t illetve a kommunikációt és ettől azonnal landol a phantom

olvastam már dóneltérítőkről is, akik elvileg az irányítást veszik át a drón felett, pl. parrot gépekkel bizonyítottan előfordult, illetve phantom2.vel is talán, de szerintem a phantom 3 a lightbridge miatt már macerásabb lenne

(#29388) g0dl


g0dl
addikt

Üdv!

Próbálgatás miatt, meg hogy lássam megtetszik-e ez nekem vettem egy eachine mini h8 drónt.
Most próbálgatom, de nekem a felszállás után azonnal kezd sodródni.
A hozzákapott leírás azt írja a baloldali ( sebesség) kart nyomjam felső, majd alsó állásba, ennek hatására kilő mint egy rakéta, de nem kalibrálódik.

Azt gondoltam, ha szép lassan felszállok, akkor zárt térben többé-kevésbé egy helyben marad.

Mit rontok el, mert eddig ahány yt viedót néztem, ott mindenhol kezesen viselkedik.?
Olyat láttam, hogy mindkét kart jobb alsó állásba téve gyors villogásba kezd.

(#29389) molnigee válasza g0dl (#29388) üzenetére


molnigee
aktív tag

A leírást ne vedd készpénznek, amit végén írtál az a kalibrálás. Ha sodródik trimelj, videón azért tűnik kezesnek, mert tudják irányítani :)
Elég hirtelen gép a h8, próbáld finoman terelgetni. Pár óra és menni fog.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#29390) Jackal2


Jackal2
senior tag

Nah, ilyen az OSD DVR az Eachine 5802-vel. Ez 6-700 méteres táv.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#29391) g0dl válasza molnigee (#29389) üzenetére


g0dl
addikt

Köszi
"Ha sodródik trimelj"

Köszi, ezt hogyan kell?

Azt éreztem, hogy erre rá kell érezni, amihez idő kell, türelmes vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#29392) Saccco válasza g0dl (#29391) üzenetére


Saccco
nagyúr

A karok mellett van 1-2 kétirányú gomb, azokkal tudod finomhangolni az állásukat anélkül, hogy magát a kart mozgatnád.


Itt fine tune-nak írja.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#29393) SpydeR3412


SpydeR3412
aktív tag

Tegnapelőtt megtörtént az első repülésem acro módban.
Egyszerűen alig tudtam egyebesben tartani az x100-at. Ezért inkább visszavettem 70%-ra. Ott már kezelhetőbb volt számomra, de közben azon gondolkodtam, hogy valóban akarok-e acroban repülni. Majd ezen gondolat mentén elkalandoztam és arra eszméletem, hogy tök stabilan repülök. Ezek szerint van remény. :DDD
Flippet meg ilyesmit, nem mertem mert magasfeszultseg alatt voltam és hát jobb a békesség.

[ Szerkesztve ]

(#29395) mrrr74


mrrr74
aktív tag

Kipróbáltam az új proppokat és nem tudom jól működnek-e.
Igaz, voltak kisebb széllökések, de érdekesen viselkedett a gép.
Volt, hogy 1-2 alkalommal elindult véletlenszerűen pár métert jobbra, balra, vagy le.
Jackal írta, hogy a dji proppokkal volt gond (nem ezzel amit vettem).
Ez lehet az proppok miatt, vagy csak mezei széllökések voltak?
A mozgások után visszastabilizált, de elég félelmetes volt ahogy nekiindult.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#29397) mobbo válasza elszabi (#29339) üzenetére


mobbo
senior tag

neked melyik modell van P3A-ból?
a géptesten van egy matrica, ott találod
W322 vagy 322A vagy B?

(#29398) Zsee75


Zsee75
tag

Na holnap lesz valami reptetés?

(#29399) kimista válasza Zsee75 (#29398) üzenetére


kimista
aktív tag

Kimennék én is. De hova, és mikor?

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#29400) Zsee75 válasza kimista (#29399) üzenetére


Zsee75
tag

Nekem a 10-11 ora lenne jó. Kaiotech azt mondta jó neki is de most nem érem el. Nemtudom másnak jo lenne e a szokott helyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.