Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35201) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Nemsokára remélhetőleg nekem is Digi lesz UPC helyett. Routert kell majd vennem. 2-t néztem ki.

Vagy asus AC56U vagy AC68U. Szerintem 1000-es netre fizetek majd elő, elsősorban garantált sebesség miatt.

Mik a tapasztalatok ezzel a két routerrel? Akinek van, tudnátok vele mérni? :)

(#35202) Travelos válasza wwenigma (#35199) üzenetére


Travelos
őstag

most próbálom ki, hogyha kiiktatom as routerem.

amúgy a mondatod második fele micsoda, mi az a wan?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#35203) Travelos válasza wwenigma (#35199) üzenetére


Travelos
őstag

ok, így működik, valami router beállítási probléma lesz, köszi a segítséget, átmegyek a routeres topicba. :R

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#35204) zoltan6 válasza Mate (#35201) üzenetére


zoltan6
őstag

AC68U-val jók a tapasztalataim,teszi a dolgát rendesen,digi 500-al használom,stabil,menüje áttekinthető,könnyen beállítható,usb részét nem használom fájlmegosztásra,torrentre,mert van NAS-om,csak kipróbáltam.wifi-je stabil panelban is,főleg az 5ghz-es része.
most nézem hogy jól felment az ára,emagnál vettem tavaly 48-ért,most meg 55 alatt alig találni.

(#35205) DonMaster válasza rayoliviero (#35197) üzenetére


DonMaster
addikt

bocs de , nem tök nyolc megrendeled és elöte felhiv a szerelö hogy mikor tudna ö kimenni ez neked jo ha nem akkro emgbezsélsz vele egy másik idö pontot, mit kell ezen tul misztifikálni?
megrendeled, szerelö felhiv és megbeszélsz 1 idö pontot, ez a legtisztébb,
az hoyg nem 1-2napon belül hivfel vagy jön ki nagy ügy,
más részröl másik szolgáltato kijön 1-2napon belül csodálod, ha nem tenné akkor digi-hez menne minden épeszü, ember megtartás miat muszály nekik 1-2napon belül azonal cselekedniük máskép buknak .

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#35206) VGYke


VGYke
addikt

Gondoltam, megosztom: Országos internetsebesség-mérő oldal indult

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#35207) PeterPH válasza VGYke (#35206) üzenetére


PeterPH
senior tag

Jóreggelt, ez egy lassan egy hetes hír már.

(#35208) Gyurka6 válasza rayoliviero (#35197) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Ebben az esetben a másikat kell választanod... (Felénk tavasszal húzták ki a kábelt, dobozok még nincsenek fent, így a bekötési idő is a jövő homályába vész.)

Gyurka

(#35209) jasper07 válasza wwenigma (#35196) üzenetére


jasper07
tag

Hali!

Routert kiiktatva is ugyanez a helyzet. Ha nem torrentet
töltök, jobb a helyzet, mondhatni normális!

Üdv!

(#35210) rayoliviero válasza Gyurka6 (#35208) üzenetére


rayoliviero
veterán

Szia!

Inkább kitalálok valkamit, hogy fogadni tudjam a Digi szerelőket, mert sajnos a UPC nem sok hajlandóságot mutat, gogy megegyezzen velem egy ügyfélmegtartó ajánlattal. Mindig azt emlegetik a a UPC ügyfélszolgálaton, hogy ha hiba van, net pl. elmegy, a UPC nagyon hamar megoldja, míg a Digire 2 hetet kell várni.
Hát tesómnak Digi van, de soha el sem szokott menni a net. Évek alatt kb. egyszer-kétszer ment el.

(#35211) jasper07 válasza rayoliviero (#35210) üzenetére


jasper07
tag

Hali!

Komlói vagyok, kb. egy hónapja köttettem be a Digit. Míg a megrendeléstől utaztam haza
(bő fél óra), a szerelők már majdnem végeztek a bekapcsolással!
Egy hét után jelentettem, hogy hiba van a nettel, még aznap dután kijött a szerelő!
A nettel azóta is problémám van, de vszínüleg ez nálam leledzik, vmi rendszer hiba.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#35212) rayoliviero válasza jasper07 (#35211) üzenetére


rayoliviero
veterán

Szia.

Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatodat. :R

Üdv.

(#35213) Varszegig válasza rayoliviero (#35210) üzenetére


Varszegig
veterán

Nálunk a bekötés után 1 órával elment a net. Bejelentettem, 1 óra múlva megint ment, távolból megoldották. De ha ki kell jönni, akkor is jöttek volna (max 72 óra, de amint van szabad ember). Szóval nincs 2 hét.
Ha meg olyan van, amiről a szolgáltató nem tehet (pl. UPC kábelét kitépte egy markoló nálunk egyszer), akkor tökmindegy.

(#35214) rayoliviero válasza Varszegig (#35213) üzenetére


rayoliviero
veterán

Értem, köszönöm neked is. :R

(#35215) DonMaster válasza jasper07 (#35209) üzenetére


DonMaster
addikt

mi is konkrétan a problémád?
mert torent nélkül egy jol a neted amikor a torent meg yakor alsu a böngészés , ez szerintem érthetö mivel a torent kihasználja a max sávot és igy nagoyn kevés amit a öngészö tud használni ezel nincsen semmi baj.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#35216) jasper07 válasza DonMaster (#35215) üzenetére


jasper07
tag

Hali!

Nem a böngészés sebességével van bajom, hanem a torrentezés
sebességével! 100/50-es netem van, de a letöltés max.20-30Mbit,
a feltöltés 10-12Mbit között van átlagban! A UPC-nél 120/10-es
netem volt, ott teljes sávszélességgel töltött mindkét irányba.
Ráadásul, ha a DU Métert nézem, nem szép tömör sorokban jönnek
a bitek, hanem tüskénként. Ha nem torrentet töltök, úgy jó a letöltés!
utorrentet használok, beállításokat átnéztem, de nem találok benne hibát!
Persze, nem vagyok profi!

Üdv!

(#35217) DonMaster válasza jasper07 (#35216) üzenetére


DonMaster
addikt

speedtesten okés ?

torent viszont relativ seed töl füg a letöltési sebesség, nekem sem mindig ugy megy ahogy mehetne de ez van. 500-as netem van , és még 50nél többet nem mértem torentnél, átlag 34-35MB/s jön ami kb a fele a sávszélnek, probáltad azt hogy több torentet inditasz el amit seedelnek is sokan mondjuk 3-4-et és akkor is ösz sebeségileg ez van vagy akkor emg van a 12MB/s-es sebesség,
feltöltést nem mérv adó ha nem töltik a torente akkor kevs megy vissza én is eddgi 1x láttam 4,5MB/-s up-ot pedig 25MB/-sig mehetne :D feltöltés az mint ritam nem léyneg ha a speedtesten emg van az 50 akkor emg van csak kevesen töltik csak tölled, bár ha saját torentet töltesz fel akkor kipörgetheted az 50-es up-ot lefelé talán 1-2orája kiadot 20-30gb játékok letöltésével tudod tesztelni , de ez sem 100% hoyg maxon fog pörögni, iylen a torrent

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#35218) Flashget válasza jasper07 (#35216) üzenetére


Flashget
félisten

nem mindegy az sem melyik verziót használod és az hogy van beállítva.

Realme GT Master Edition

(#35219) amduser válasza jasper07 (#35216) üzenetére


amduser
tag

100/50 le 12-13 , fel 6 - 6,5 - biztos hogy 100/50 es csomagod van ?

(#35220) jasper07 válasza amduser (#35219) üzenetére


jasper07
tag

Te Hali!

Igen, biztos, 100/50! Én bit-ben írtam!

[ Szerkesztve ]

(#35221) Vakegérke válasza jasper07 (#35220) üzenetére


Vakegérke
veterán

Pontosítsunk, Megabit-ben.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35222) jasper07 válasza Vakegérke (#35221) üzenetére


jasper07
tag

Persze...

(#35223) jasper07 válasza jasper07 (#35222) üzenetére


jasper07
tag

Hali!

És most csoda történt, 50M/b sebességgel (torrent) töltött fel!
Lehet, olvassák a fórumot...

[ Szerkesztve ]

(#35224) Lin3Lord válasza Travelos (#35198) üzenetére


Lin3Lord
tag

Nem korlátozás, ez a hibajelenség arra utal, hogy valamelyik eszközöd nem bírja és emiatt szakad. Próbáld meg csak a ZTE használatával, ha így jó, akkor a netgear a kevés. Ha így is szakad, akkor közvetlen a ZTE nélkül is próbáld ki. Ha úgy is szakad, akkor még lehet a számítógéped hálózati interfészének hardveres vagy szoftveres problémája. Amennyiben van lehetőséged akkor egy másik géppel is próbáld ki. Hopp, ezzel késtem kicsit :)

[ Szerkesztve ]

akkountvadasz

(#35225) Travelos válasza Lin3Lord (#35224) üzenetére


Travelos
őstag

Kevés? Egy Netgear WNR3500Lv2??

17 ezer volt pár éve, ráadásul ugye itt kábellel használom, a wifiről még eddig szó sem volt. Nem bír 200 Mbitet?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#35226) kungzi válasza Travelos (#35225) üzenetére


kungzi
veterán

firmware-t frissítettél a routeren?

(#35227) Travelos válasza kungzi (#35226) üzenetére


Travelos
őstag

Igen, legfrissebb gyári van fent, ha nem tudom megoldani 1-2 napon belül a problémát, akkor megy fel egy custom.

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#35228) DonMaster válasza Travelos (#35227) üzenetére


DonMaster
addikt

custumokkel nem szokot menni a 200 mivel nincs hardveres nat bennük

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#35229) ferensz válasza DonMaster (#35228) üzenetére


ferensz
senior tag

Az attol fugg. WDR3600 TCP Packet sizetol fuggoen 280-340 kozott tud OpenWRT-vel.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#35230) Flashget válasza DonMaster (#35228) üzenetére


Flashget
félisten

annyit bírnak még a TL-re rakott custom fw is csak nagyobb 500/1000 esetében nem.

Realme GT Master Edition

(#35231) Multibit válasza ferensz (#35229) üzenetére


Multibit
veterán

Ez nem jelent semmit. A TP-Link WDR3600-ban sokkal erősebb SoC van, mint a Netgear WNR3500Lv2-ben.

(#35228) DonMaster:
A Netgear WNR3500Lv2 sokkal gyengébb vas, mint a maiak. Ha lehet hinni a SmallNetBuilder táblázatának, 255 Mbps-t tud (ez a plafon, azaz itt már csúcsra van járatva).

Travelos!
Vegyél egy korszerű routert! Teljesen lényegtelen, hogy néhány éve 17 ezerbe került. A számítástechnikai eszközök gyorsan avulnak. Az én Mikrotikem több mint 50 ezerbe került 2009-ben, mégis le kellett nyugdíjazni öt év után (pedig amit tud, azt ma is tudja, csak már lassú).

[ Szerkesztve ]

(#35232) ferensz válasza Multibit (#35231) üzenetére


ferensz
senior tag

Tudom, azert irtam, hogy attol fugg :)

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#35233) sarkan


sarkan
aktív tag

Sziasztok!

Digi hármas csomagom van, tv-telefon és 200/100 net. Ehhez kaptam egy Huawei fehér dobozt (ONT), a szerelők megnézték, hogy van-e tv adás, van-e net ( számítógép közvetlenül csatlakoztatva az ONT-hez), telefont nem próbálták mivel azt nem szándékozom használni majd büszkén elvonultak. Amikor rákérdeztem a routerre azt válaszolták, hogy azt oldjam meg magam.

Azt kipróbáltam már, hogy a routert bármelyik lan csatlakozó helyre dugom van net, arra szeretnék választ, hogy egyszerre két routert rá tudok csatlakoztatni a Huawei-re?

Két szintes a ház és úgy szeretném megoldani, hogy a két szintet külön router lássa el internettel.

[ Szerkesztve ]

(#35234) Blaise válasza Mate (#35201) üzenetére


Blaise
veterán

Nekem AC68U van gigabites nettel, tökéletesen működik.

(#35235) DonMaster válasza sarkan (#35233) üzenetére


DonMaster
addikt

nem emg oldhato, a huawei az nálad is modemként funkcionál 1x-re csak az egyik port müködik tehát legjobb ha 1 huawei--> földszint röter wan földzsinti router lan1--> emeleti router wan portjába ha igy dugos össze akkor müködni fog, érdemes a felsö szinti routert bridge modra tenni hoyg az elsö szintü osztja az ip-t igy 1 hálozaton lesz mind a kettö, emelet, igy annyi van hogy a földszinten csak 3 lan port marad szabad az emeleten 4

vagy van az a modzser ha elég 1x-re csak az egyik müködjön hogy
huawei lan2--> földszint wan
huaweis lan3--> emelet wan

viszotn igy mindig ahol használod manuálisan kell ppope-vel becsatlakozni , tehát igy 1idöben csak az egyik routeren van internet. az elsö megoldás lenne a legészserül nállad

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#35236) Flashget válasza sarkan (#35233) üzenetére


Flashget
félisten

Amikor rákérdeztem a routerre azt válaszolták, hogy azt oldjam meg magam.

igen lényegében nem mondtak valótlant csak nyersen fogalmaztak. :)
Ott ahol ONT kerül kihelyezésre (FTTH környezet) régen sem adott a Digi routert és most sem. Ennek örüljél a saját routerhez teljes egészében van hozzáférésed, nem hajigálja el a wifis eszközöket amennyiben olyat veszel.

Azt kipróbáltam már, hogy a routert bármelyik lan csatlakozó helyre dugom van net,

Ez azért érdekes lenne, mert csak az 1. porton kellene netet kapnod a többi le van tiltva sőt az egyik IPTV lenne, de az szerencsére nincs Digi rendszerén.

Realme GT Master Edition

(#35237) sarkan válasza Flashget (#35236) üzenetére


sarkan
aktív tag

Alvállakozók voltak, eléggé megküzdöttek az optikával mire rá tudták rakni a csatlakozót. Szerintem örültek, hogy egyáltalán kész lettek.
Amúgy semmi panasz nem volt rájuk.

(#35238) sarkan válasza DonMaster (#35235) üzenetére


sarkan
aktív tag

Jó akkor így oldom meg. Legalább egy hálózaton lesz mindenki.

(#35239) kungzi válasza Flashget (#35236) üzenetére


kungzi
veterán

ftth-nál már router módban megy az ont
a saját routert csak dinimus ip-vel tudod rákötni

(#35240) Varszegig válasza kungzi (#35239) üzenetére


Varszegig
veterán

Rá tudod azt fix-el is (legalábbis a ZTE F668 esteén), csak előbb a DHCP-ben be kell állítani, ne a 192.168.1.2-től kezdje osztani a címeket. Én beállítottam 50-re, a router megkapta a 10-est, és mindenki boldog. Én azért egy routert nem kötnék dinamikusra, nem szeretem, ha keresgetni kell:)

[ Szerkesztve ]

(#35241) llacee válasza kungzi (#35239) üzenetére


llacee
őstag

Nálam új huawei van és a routerrel tárcsázok fel.az ONT, mint egy modem működik.

(#35242) V/


V/
titán

Sziasztok!
Keresek olyat, aki Szegeden ki tudja használni a Gigabites netjüket, ma voltak itt a szerelők nálam, ők is csak 480-550 körül tudtak mérni, már kedztem azt hinni, hogy a hiba az én készülékemben van. :W

(#35243) Mate válasza Blaise (#35234) üzenetére


Mate
nagyúr

Mi volt a max. amit mértél vele? :)

(#35244) MoKiLoK


MoKiLoK
csendes tag

Sziasztok,

Két hete vezették be hozzánk a DIGI 100/50-es netet és egy Huawei HG8247H optikai modem/router lett telepítve hozzá. A gondom az, hogy akár közvetlenül a Huawei-re kötöm a NAS-t, akár egy plusz routerre (Huawei -> TP-Link router -> NAS), mindenhogy passzívnak látszok a hálón torrent letöltésnél (transmission) és így egyetlen egy bithumenes vagy ncoreos letöltésem sem indul el, még peerhez se csatlakozik egyáltalán.

Először a TP-link routerben a legegyszerűbb módon (hogy gyorsan kipróbáljam) a NAS-t betettem DMZ-be, a routert rákötöttem a Huaweire, de passzív maradtam, letöltés nem indul.
Másodszor - miután itt láttam, hogy user/digi kombóval be tudok lépni a Huaweibe -, közvetlenül a Huawei portjára kötöttem a NAS-t és csináltam egy port forwardot hozzá a 9091-es portra, de semmi változás, így is passzív vagyok és egyáltalán nem indulnak a letöltések (illetve a RARBG-s szerverről még így is csordogál lassan, de bithumen és ncore torrent egyáltalán nem jön, látom is, hogy passzív vagyok).

Itt egy kép a Huawei-s port forwardról, szerintetek mi lehet a gond, hogy ennek ellenére passzív maradok a hálón?
Előre is kösz a segítséget!

(#35245) MoKiLoK válasza Flashget (#35236) üzenetére


MoKiLoK
csendes tag

Pedig igaza van, az első három ethernet porton (Huawei HG8247H) full duplex, 1 Gbit, jön a net nálam is.
Mivel kipróbáltam mindet, mielőtt azt mondanád, hogy ez nem lehet. :)

(#35246) Varszegig válasza MoKiLoK (#35244) üzenetére


Varszegig
veterán

A WAN Name opciónál nincs másik választs? Olyasmi, hogy digi_net pl?

(#35247) DonMaster


DonMaster
addikt

hg8247h ont/router, bár ont ként megy,
igaz lan2-es portjábol gépre dugva sehogy nem érem el ötlet? ha rálehet egyáltalán csatlakozni?
februárban kaptam kb amikor megjelent a diginél elsök közöt kpatam ebböl lehet még arra a verziora nem lehet belépni csatlakozni csak ami juni.juliustol van kiosztés allat? lehet egyáltalán csatlakozni rá és ha igen akkor hogy bekel tárcsázni ppope-vel és utána az ip-je vagy csak statikus ip-vel vagy máskép szoval hogyan és ha van név jelszo akkro mi?
eddig 192.168.100.1 -es ip-t probáltam de semmi nem jön be rá, ip scannerel sem találtam bár nem tudom melyik tartományban kéne keresni egyáltalán.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#35248) poli27


poli27
veterán

AKKOR LEÍROM MÉG EGYSZER, HOGY MINDENKI LÁSSA ÉS NE BESZÉLJEN MARHASÁGOKAT!!!

Az antennás Huawei és ZTE ont már majdnem 1 hónapja router módban működik, a régebben kihelyezett Huawei antennás eszközök még modem(bridge) módban mennek,ahhoz kell routert csatlakoztatni, vagy lehet kérni az aktíválását a router funkciónak,visszafelé nem tudom megy e erre még nem kaptam választ!!

(#35249) Gézengúz válasza poli27 (#35248) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mi a módja, hogy aktiváltassam a router módot? Ügyfélszoli? Fogják tudni a csajok, hogy miről beszélek?

(#35250) kungzi válasza poli27 (#35248) üzenetére


kungzi
veterán

nekem meg pont a bridge mód kellene
rátudnál kérdezni?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.