Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3017) #24334592 válasza gonger (#3016) üzenetére


#24334592
törölt tag

félreérted, én örülök, ha valakit vonz :)

engem nem mozgat meg egy hajó, felcicomázva még úgy ahogy, de lepusztulva, 30m mélyen kagylókkal borítva, lyukasan :F

a hajó fix tér, sokat nem lehet variálni: elön fent parancsoki "híd"...elön ágyúk, lent alul a legénységi tér, konyha stb...

Ami egy fokkal érdekesebb lenne, az a tengeralattjáróroncsok.Bár erről nem tudok.Tényleg, tudtok ilyen roncsról?

ON: ma túlestem az első medencés 3.5órás merülésen...Hááááááát, mit ne mondjak, nagoyn más volt mint a szabadtüdős!

Imádom a vizet, meg az úszást.De volt 1-2 feladat, aminél majdnem odab*sztam a maszkom, h na akkor én most itt hagyom abba :DDD

Az első meglepős akció a maszk levétele, majd légzés fél percig ezután maszk vissza + légtelenít és kész.Minduntalan bement az orromba a víz amitől bepánikoltam és feljöttem...4ikre végül meglett, de nem volt egyszerű...A palackelzárós feladat pl. nem zavart, simán el tudtam venni a társ csövét és lélegezni vele...

A semleges lebegéssel is szívtam picit, 1-2m mozogtam vertikálisan.A cressi bcd nem volt a helyzet magaslatán, egy pumpálásra hol nem reagált, hol kilőtt az égbe...Aztán az üléses gyakorlatnál valahogy ráéreztem és akkor már a légzés szabályozásával sikerült kvázi egyhelyben maradni.Aztán úszás közben, ha egy zátonyt vizsgálunk, nem lesz ilyen könnyű belőni.Áramlásról nem is beszélve...

Aztán, aminél közel voltam a feladáshoz, az a fejelfordítós-szájtól elvevős reduktoros légzés...minduntalan vizet szívtam be, úgyhogy 3x próba után hagytuk, egyelőre.

Még a levegő nélküli Á hangos 9m-s úszás, vagy a társvontatás-tolás sem okozott gondot...

Zsong a fejem a sok infótól :)

Korábban nem értettem, h búvárkodásban mitől lehet elfáradni...aztán 3 órával később, mikor alig bírtam kiszállni a medencéből, rájöttem, h ez is elég húzós egy sport, nem szabad lebecsülni :Y El sem tudom képzelni, h 1 héten át napi 3-4 merülést hogyan lehet végigcsinálni :U

bocs, ha hosszúra sikeredett, még sok a friss élmény.

a nyíltvízi valszeg dorogon lesz, jó meleg vízben :((( szereznek 7mm-s ruhát, remélem kibírom...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.