Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#116301) Magnum_ válasza föccer (#116300) üzenetére


Magnum_
nagyúr

2 milliod visszakaptad?

I humbly and respectfully decline™

(#116302) Magnum_ válasza Mr.Csizmás (#116298) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mindegyik erdekel :R csak 3db egyforma :R

Maci koszonom. Ha lenne egyben 3db, akkor az lenne a prio, DE adott esetben jelentkezem vR

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#116303) föccer válasza Magnum_ (#116301) üzenetére


föccer
nagyúr

Áh dehogy. Inkább elsöröztük.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#116304) Mr.Csizmás válasza Magnum_ (#116302) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

azért kérdezem, mert ha "emberi" használatra kell, muszáj fertőtleníteni.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#116305) Magnum_ válasza Mr.Csizmás (#116304) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Arra kellene ofc.
Erkelyre lenne butor.

I humbly and respectfully decline™

(#116306) macilaci78 válasza föccer (#116300) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Lidl és az Aldi kukái? :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116307) macilaci78 válasza Magnum_ (#116305) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Macerának érzem, sok dolog lenne vele, ha magamnak tetsző bútort kellene belőle csinálnom. Lecsiszolni, ehhez szétszedni elemeire, majd felületkezelni, összerakni, meg persze méretre vágni...

Amúgy mint említettem volt, van több darab egyforma, egyformán viseltes. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116308) Magnum_ válasza macilaci78 (#116307) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ok thx, akkor megveszem csilliardert az obiban a lakossagit, 'szt jo lesz

I humbly and respectfully decline™

(#116309) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Ave nép!

Ha valakinek esetleg tudomása van kiadó garázsról, kérem hajítson egy hsz-t/privátot.
VII-VIII-XI kerületek jöhetnek szóba, 20K keretig.

Köszöntem

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#116310) htc07 válasza macilaci78 (#116264) üzenetére


htc07
addikt

Annyiert siman ki tudja adni, eleg felkapott kornyek, na meg ugye az infopark is par percre van.

Ket eve keresgeltem a kornyeken lakasokat, de ilyen hugyszagu peneszes 30 eve felujitott garzon (gyanitom elhunyt az ott elo szemely) korabeli butorokkal volt hirdetve 120 ezerert, kb. 15-en voltunk egyszerre megnezni, de ott helyben ki is adta az egyik sracnak, aki jott megnezni.

Szerintem gatyaba razas nelkul is pikkpakk talal berlot.

[ Szerkesztve ]

(#116311) macilaci78 válasza htc07 (#116310) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Pedagógus, professzor pár a tulaj, rengeteg könyvet tartanak itt, aminek máshol helyet találni nehéz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116312) macilaci78 válasza Petyyyyy (#116309) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szerémi 7 alatt szokott kiadó lenni, ha helyileg megfelel, körülnézek.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116313) Petyyyyy válasza macilaci78 (#116312) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Teljesen jó lenne. :K

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#116314) pjen


pjen
félisten

Üdv.Érdekelne,hogy az Örsön a busz végállomás mögött a parkolóban lehet e kártyával fizetni?

(#116315) adika4444 válasza pjen (#116314) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

A P+R-ben lehet kártyázni, de csak az egyik automatánál.

üdv, adika4444

(#116316) pjen válasza adika4444 (#116315) üzenetére


pjen
félisten

:R nem Tudod melyik az?

(#116317) CoolBoy323 válasza pjen (#116316) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Miért nem állsz meg a Füredi utcán? Ingyen van, 10perc séta

(#116318) pjen válasza CoolBoy323 (#116317) üzenetére


pjen
félisten

A Füredi ingyenes?Kösz ezt nem tudtam.

(#116319) CoolBoy323 válasza pjen (#116318) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Az bizony. A lakótelepnél pl

(#116320) Magnum_ válasza CoolBoy323 (#116319) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Elmeny ott parkolni ;]

I humbly and respectfully decline™

(#116321) CoolBoy323 válasza Magnum_ (#116320) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

5-6 évig parkoltam ott minden nap... Nem vészes ;)

(#116322) sutszi


sutszi
veterán

Be kell mennem a NAV-hoz adatmódosítás miatt... Ahogy látom van egy ügyfélszolgálat a Dózsa Gy. úton. Viszont a nyitva tartás meglehetősen vicces. Amíg ez nincs meg addig nem tudom ügyfélkapun jóváhagyni az általuk készített adóbevallást. Május 20 meg itt van a nyakamon. Ha kicsúszok az időből, akkor a rendszer lezár és nem lehet már elfogadni az adóbevallást?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#116323) Magnum_ válasza sutszi (#116322) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Asszem. + Birsag.

En is melobol mentem ki. Kenytelen voltam. Pont oda
2perc alatt vegeztem

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#116324) JanR válasza sutszi (#116322) üzenetére


JanR
addikt

De, 20-a utan is van meg lehetoseged onellenlrzest csinalnod.
(Nekem pl. most epp ez lesz es meg is kell varnom a a 20-at es csak utana tudom beadni)

(#116325) Magnum_ válasza JanR (#116324) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Onellenorzes bejelentesnel nincs birsag? Mert az mar onmagaban segitseg.

I humbly and respectfully decline™

(#116326) sutszi


sutszi
veterán

Lehet holnap lesz egy ugrásom... :( Persze miért ne akkor amikor hajtás van... :U

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#116327) DeFranco válasza Magnum_ (#116325) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tán kicsi pótlék van, bírság nincs.

(#116328) JanR válasza Magnum_ (#116325) üzenetére


JanR
addikt

Ezt most pontosan nem tudom, jovoheten megmondom.
A cegnel rontottak el valamit es konyvelo valtasnal derult ki, aztan most szivnak vele. En nem fizetek semmit azt tudom :D Csak a ceg..

(#116329) Ittnemaz válasza sutszi (#116322) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

nem úgy van mint tavaly hogy az el nem fogadott tervezett május 20.-kán elfogadottá válik?

(#116330) Tim82 válasza Ittnemaz (#116329) üzenetére


Tim82
nagyúr

NAV GYIK innen: [link]

"2. Mit kell tennem, ha megkapom a tervezetet?

Ügyfélkapu használatával

Ha egyetért az adóbevallási tervezettel és elfogadja azt, akkor a tervezet az Ön személyijövedelemadó-bevallásává válik. Ha nem fogadja el a tervezetét és nem küld be 18SZJA bevallást sem, akkor 2019. május 20-a után az adóbevallási tervezete végleges bevallássá válik (kivéve, ha Ön egyéni vállalkozó, őstermelő, vagy áfa
fizetésre kötelezett magánszemély). Ha nem ért egyet a bevallási tervezet adataival, akkor a tervezetet az elektronikus felületen módosítania kell és be kell küldenie.

Ügyfélkapus-regisztráció nélkül

A papíralapon kapott tervezetét nem kell aláírnia, nem kell visszaküldenie, ha annak tartalmával egyetért. Ha nem, akkor a 18SZJA bevallást kell benyújtania 2019. május 20-ig, mivel a kinyomtatott, papíralapon kapott tervezetet javítani nem lehet. A 18SZJA nyomtatványt elérheti
- az Általános nyomtatványkitöltő programon keresztül ezen a linken: [link]
- az új internetes kitöltőfelületen a [link], linken, ahol ügyfélkapus regisztráció nélkül is használhatja a nyomtatványkitöltő programot és üres bevallás nyomtatására is van lehetőség."

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#116331) macilaci78 válasza sutszi (#116322) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Le kell zárni? Úgy tudtam, ha nem zárom le manuálisan, automatikusan lezárják maguknak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116332) MasterMark válasza macilaci78 (#116331) üzenetére


MasterMark
titán

Én is így tudom. Ha nem nyomsz semmit, akkor elfogadják maguktól.

Switch Tax

(#116333) macilaci78 válasza MasterMark (#116332) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tim le is írta.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116334) sutszi válasza macilaci78 (#116331) üzenetére


sutszi
veterán

Még nem csináltam ilyen módon... Viszont elfogadás előtt meg kéne néznem mit is írtak bele, nehogy meglepődjek... De ügyfélkapuval mikor rámentem a témára, akkor kaptam egy vaskos hibaüzenetet, hogy a NAV és az ügyfélkapu rendszerei között eltérés van így előbb azt kell közös nevezőre hozni...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#116335) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Veszélyesen élek.

Május 1-el váltottam munkahelyet, majd ma délután meglesem az SZJA tervezetem, aztán iszom valamit a nagy izgalomra. :DDD

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#116336) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Nav kerdes folytatodjon: par napja elutaltam Az szja-m. Adoszamlan adozoi tobbletkent megjelent. Majus 20-al rajtjak be majd? Vagy hogy megy ez?

I humbly and respectfully decline™

(#116337) werszomjas válasza Petyyyyy (#116335) üzenetére


werszomjas
őstag

Ez 2018-as bevallás :)

üdv

(#116338) macilaci78 válasza Magnum_ (#116336) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nyugi, ha eltoljak, majd beperled őket. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116339) Magnum_ válasza macilaci78 (#116338) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Brother, Mo.-n vagyunk :P

I humbly and respectfully decline™

(#116340) Petyyyyy válasza werszomjas (#116337) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Látszik milyen tájékozott vagyok a témában. :U

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#116341) Tim82 válasza Magnum_ (#116336) üzenetére


Tim82
nagyúr

Izgalmas kérdés, melyre a 1819-en tudnak válaszolni, ha tudnak.

sutszi: nézd meg, hogy az ún. természetes személyazonosító adataid (neved, születési helyed és időd, édesanyád neve) hogyan vannak feltüntetve a személyi igazolványodon és hogyan az adókártyádon. Úgy tippelem, lesz eltérés és az utóbbit (tehát az adóhivatali nyilvántartásban szereplő ezen adataidat) kell tudtommal javíttatnod a NAV-nál.

Az is ilyen eltérés, ha (figyelem, csak példát mondok!) határon túl születtél, mondjuk Marosvásárhelyen és mondjuk az egyik okmányon "Marosvásárhely" van, a másikon "Marosvásárhely (Tirgu Mures)".

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#116342) macilaci78 válasza Tim82 (#116341) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Édesanyám neve nem egyezik a személyimen és a lakcímkártyámon.
Az meg külön öröm, amikor a mobilszolgáltatónál az adategyeztetésnél a születési helyet város (MAGYARORSZÁG)-kell beírni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116343) Tim82 válasza macilaci78 (#116342) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönjük, hogy megosztottad velünk, mi lett volna velünk ezen infómorzsa nélkül? :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#116344) sutszi válasza Tim82 (#116341) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. Megnéztem. Az adókártyámon szerepelnek helytelenül az adatok. Ma meglátogattam a NAV ügyfélszolgálatot, de a sorszámtépő géphez is 60 ember állt sorba 10.30-kor. :Y Így ezt elengedtem mára. Hétfőn megpróbálom újra...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#116345) macilaci78 válasza Tim82 (#116343) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A NAV a személyimen, vagy a lakcímkártyámon lévő néven ismeri-e anyámat? :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116346) Qru válasza macilaci78 (#116342) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak nem a T-mobile? 3 hónapon belül 3x kellett bemenni, hogy sikerüljön végre a lakcímváltozást rögzíteniük (mindig a régi címre ment a számla). :( :W

#nincsbennetarcsi

(#116347) macilaci78 válasza Qru (#116346) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Telekom és Telenor is. Az odáig tiszta, hogy az adategyeztetés az okmányiroda adatbázisával nézi össze a megadott adatokat, nekem is egy ügyfélszolgálatos mondta, hogy írjam be az országot is.

Az új, csipes személyit csináltatva már átvételkor jeleztem a kis kezit csókolomnak, hogy eltérés van a lakcímkártyán és a személyin lévő adatok közt. Vigyem a saját és az anyám születési anyakönyvi kivonatát is. Annyira nem érdekel, hogy adott esetben 1,5-2 hónapra is elhozzak egy okmányt otthonról, inkább rápróbálkozok online mindkét verzióra.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116348) Tim82 válasza macilaci78 (#116345) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mint ahogy ezek szerint nem sikerült elolvasnod, amit írtam, az adókártyádon lévő néven, mert az tükrözi az adózói nyilvántartásban lévő adataidat. :U

Ahogyan pedig a személyi adat- és lakcímnyilvántartásban szerepelnek az adataid, azt a személyi igazolványod tükrözi (illetve még a másik két érvényes arcképes személyazonosító okmányon, az útlevélen és vezetői engedélyen is ennek megfelelően kell, hogy szerepeljenek a természetes személyazonosító adatok). Elírás itt is lehetséges, de azért tudtommal igen ritka az utóbbi tízegynéhány évben kibocsátott okmányok esetében.

A lakcímkártyád nem személyazonosító okmány, két dolgot igazol hivatalosan: az egyik a bejelentett lakcímed (állandó és tartózkodási hely: az egyik, ahol "az állampolgár él", a másik, ahol "az állampolgár állandó lakóhelyének elhagyási szándéka nélkül több, mint három hónapig tartózkodik"), a másik a személyi számod (hivatalos neve ez is: "személyi azonosítót és lakcímet igazoló igazolvány", a "személyi azonosító" = személyi szám, tehát nem a "személyedet", hanem az említett azonosítót igazolja). A kutyát sem érdekli, hogy azon pontosan van-e feltüntetve az "anyja neve", de bármikor bemehetsz egy polgárjenőbe kormányablakba javíttatni és cseréltetni emiatt. [link]

Remélem, segítettem! :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#116349) Tim82 válasza Tim82 (#116348) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mellesleg anyakönyvi hivataltól díjmentesen kérhetsz (saját) születési anyakönyvi kivonatot, én is megtettem, ráadásul én talán nem a leggyorsabb módon kértem (e-Papíron írtam egy kérelmet a BFKH-nak, hogy továbbítsák azirányú kérelmemet a XII. kerületnek, hogy ugyan már vegyek fel a születési anyakönyvi kivonatomat az elektronikus anyakönyvi nyilvántartásba - 2014.07.01-től kerülnek be a születési és házassági anyakönyvi kivonatok automatikusan - és mellesleg küldjenek ki levelezési címemre egy kivonatot is).

Azért nem volt a leggyorsabb, mert a XII. kerület (ahol a János Kórházban születtem) az egyetlen budapesti kerület, amelyet közvetlenül nem lehet az említett módon anyakönyvi kivonattal kapcsolatban megkeresni. Így csak 3 héttel a kérelem benyújtása után láttam, hogy az elektronikus anyakönyvi nyilvántartásba vétel már megtörtént és még arra egy hétre rá kaptam meg postán a kivonatot. Normál esetben persze elviekben 8 nap + kézbesítési időnek kellene lennie, de ez így nem volt "normál eset", valószínűleg még plusz 8 napot kellett rászámolni, mint a hivatalok közötti továbbítási időt.

Más csatornán valószínűleg gyorsabb lett volna - benyújtom személyesen pl. kormányablakban az anyakönyvi kivonatigénylést, vagy bármelyik anyakönyvi hivatalnak akár levélben (tudtommal még sima emailben is lehet). Én csak kíváncsi voltam, hogy "hivatalos azonosított elektronikus csatornán" át mennyibe időbe telik és alapvetően úgy, hogy tudom, hogy továbbítani kellett a BFKH és a XII. kerület között, szerintem gyorsan megcsinálták. Nem kergetett a tatár sem, csak mindig jó, ha van itthon születési anyakönyvi kivonat.

Ha meg kellene még egy, most mar tudnék innen kérni.

Ez speciel szerintem egyike volt azon dolgoknak, amik egészen jól működnek, "szarfosállambürokráciakorrupcióstadionokmutyi" ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#116350) hentes555


hentes555
senior tag

Szép napot!

26-os, merev vázas biciklit keresnék 10.000 Ft-ig. Kisebb hibával rendelkező is érdekel

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.