Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#115801) föccer válasza macilaci78 (#115800) üzenetére


föccer
nagyúr

Eladói munkakörben netto 200 felett szerintem jó lehet, bármelyik pontján is a városnak.

Mocsok szarul keresek. Idén 5%-ot dobtak a fizura. Nyilván nagyobb alappal szebbnek tűnik, de a csapból is az folyik, hogy 15-20%-okat emeltek a nagyobb cégeknél.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#115802) bandus válasza föccer (#115801) üzenetére


bandus
veterán

ezek szerint a cégmérettel van a baj :)

távol álljon tőlem, hogy okoskodjak, de ha még mindig annyit dolgozol, mint régen, akkor igazából mindegy, hogy mennyit keresel... maga a fizetés sosem beszédes, nem mindegy, hogy mit és mennyit kell dolgozni érte.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#115803) föccer válasza bandus (#115802) üzenetére


föccer
nagyúr

Mondjuk az igazsághoz hozzá tartozik, hogy tavaly már az összes szabimat ki tudtam venni és idén még nem volt túlórám. És ténylegesen nem is dolgozom sokkal többet, mint kellene.

A munkakörömhöz még mindig vicc a fizetés, de alapvetően jól érzem magam és megélek. Ez fontosabb, mint a tengernyi zseton. Inkább a munkámat igazítom a fizetésemhez, ha már a másik irány nem jött össze. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#115804) laskr99 válasza föccer (#115803) üzenetére


laskr99
addikt

Nálam pont ez a baj. Tavaly űber sok volt a túlóra, a pihis időszak akkor még megvolt(mikor nincs akkora mennyiség a rendeléshez, november-április kb) most meg nagyobb a terhelés mint nyáron, kevés az ember, túlóra, hajtás, kifulladásig. Most 1 hónap táppénzen vagyok, mivel gerincferdüléssel 30 kilókat emelgetek. Most jutott oda a gerincem,hogy megelégelte, és az esetek 70%-ában fájdalomcsillapítóval toltam végig a 8/12órát, ami 20 évesen nem annyira okés. Ezt egy elvileg átlaag fizuért. Inkább keresek picivel kevesebbet minthogy az egészségem menjen rá.

(#115805) macilaci78 válasza föccer (#115801) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem emeltek kb 35-40 %-ot, amire még rádobattam 30k-t. Na jó, de az elmúlt 5 évben csak a kötelező bérfejlesztés volt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#115806) macilaci78 válasza laskr99 (#115804) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem szabad, pénzért nem lehet egészséget venni. :( 20 évesen meg pláne ne tedd tönkre magad.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#115807) laskr99 válasza macilaci78 (#115806) üzenetére


laskr99
addikt

Én is ezt mondom, de ha most lapátra tennének, 8 ált+targis vizsgával nem tudom mit kezdek.

(#115808) JanR válasza macilaci78 (#115806) üzenetére


JanR
addikt

Pont ilyen okok miatt adtam le a cegesverdat. Nem szeretnek gyomorfekellyel a korhazba fekudni 5 ev mulva. 2 ev alatt ledobtam 8 kilot (leginkabb sajnos izmot), aztan megelegeltem. Minden baratom azt mondja hulye vagyok, mert a ceges kocsi egy Isten. De en merlegeltem es az egeszsegem es a kozerzetem sokkal fontosabb egy kenyelmi targynal!

(#115809) Mr.Csizmás válasza laskr99 (#115807) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

germoneyben pl. elég sokat. na meg amblokk mindenhol aranyat ér a targonca.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#115810) Kiki18 válasza macilaci78 (#115806) üzenetére


Kiki18
őstag

Mikor, ha nem ilyen fiatalon toljuk a melót?
Én is kigürizem a lelkemet is, és szerintem nem fizetnek meg érte....

(#115811) laskr99 válasza Mr.Csizmás (#115809) üzenetére


laskr99
addikt

Nálunk a cégnél pld ha targizol akkor is sokat kell emelned, ami pld nem egészen jó mint írtam.

Germoneyül nem tudok :))

(#115812) Mr.Csizmás válasza laskr99 (#115811) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tanulni bármikor lehet, duolingo, rosetta stone, stb...

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#115813) gzbotii válasza laskr99 (#115807) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerintem elég keresett a targoncás, főleg tapasztalt és akinek megvan minden papírja.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#115814) laskr99 válasza gzbotii (#115813) üzenetére


laskr99
addikt

Leraktam a jogsit 17 végén, azóta nemrég ültem 30 percet rajta kb :))

(#115815) Kiki18 válasza laskr99 (#115814) üzenetére


Kiki18
őstag

Felvettük, nettó 300k, mikor kezd? ;]

(#115816) macilaci78 válasza Kiki18 (#115810) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Más az, ha agyonhajszolod magad, mintha tönkremész bele. Én is benne voltam mindenben még 10 éve, aztán jött egy megdagadt ciszta, születési rendellenesség...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#115817) bajnokpityu válasza föccer (#115803) üzenetére


bajnokpityu
félisten

jól teszed, szerintem. a pénz jön majd magától, ha a környezeted értékeli a tudásod.

bandus: hülyeség? ez a szó téged minősit, igy nem neked válaszolok.

Föccer: nálam, és környezetemben mindenkinél így alakult: volt jól menő vállalkozásom (kényszerből lettem 7 éve vállalkozó, aztán belejöttem), majd kaptam egy olyan alkalmazotti ajánlatot, hogy 8 hónapja alkalmazott vagyok, és felszámoltam a cégeimet. szerettem a munkám, kerestem az izgalmasabb feladatokat, ez hozta a még jobb melókat, majd az állásajánlatokat.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#115818) bandus válasza bajnokpityu (#115817) üzenetére


bandus
veterán

ezt a hulyeseget amugy mibol gondolod? :U

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#115819) Magnum_ válasza JanR (#115808) üzenetére


Magnum_
nagyúr

5 napja meg Superb-et vezettel. Azota adtad le???? :Y

Bajnok: nekem a kornyezetem elismeri a tudasom. Kiveve a fonokom, de a fizetes rajta mulik, igy egy normalis offos. Erre mi a megoldasi javaslatod azon kivul, hogy valtsak munkahelyet?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#115820) bandus válasza Magnum_ (#115819) üzenetére


bandus
veterán

szeresd a munkad es keresd az izgalmas feladatokat. meg dolgozz sokat, de egyebkent minden jon magatol ;] :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#115821) CoolBoy323 válasza föccer (#115803) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

:C :C :C

(#115822) bajnokpityu válasza Magnum_ (#115819) üzenetére


bajnokpityu
félisten

föccernek is, nekem is olyan végzettségünk van, ami jelenleg nagyon jó piaccal bir, kb hetente kapok ajánlatot.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#115823) Magnum_ válasza bajnokpityu (#115822) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En csak 3-4 havonta, de a valaszom egyelore mindig az, hogy... Lasd alairasom

(Ennek megvan az oka)

I humbly and respectfully decline™

(#115824) JanR válasza Magnum_ (#115819) üzenetére


JanR
addikt

Ez egy hosszu procedura volt, januar ota folyt. Hetfon adtam le vegleg.

(#115825) Mercutio_ válasza Magnum_ (#115819) üzenetére


Mercutio_
félisten

Fúrd a főnököd ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#115826) werszomjas válasza JanR (#115824) üzenetére


werszomjas
őstag

Te most felmondtál, lefokoztattad magad, vagy maradt minden csak leadtad a céges autót?

Miért viselt meg ennyire egy céges autó :F

üdv

(#115827) macilaci78 válasza werszomjas (#115826) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért Budapesten közlekedve nehéz egy makulátlan autó állapotát megőrizni. Egy saját tulajdonú autó esetén vérzik az ember szíve egy parkolási sérülésnél, vagy ha rányitják az ajtót, stb. Egy céges autónál viszont ott a kényszer, hogy azt rendbe kell hozni, persze ugyanúgy saját pénzen, mellette még basztatják is az embert.
A másik lehetőség az irigység például a kollégák részéről, de ugye a családtagjait nem válogathatja meg az ember...
Minél több dolgot ad a cég, annál többet vár el. Például addig volt jó világ, amíg nem volt kulcsom az irodához. A kulcsember előbb érkezik, később megy el, ő felel azért, hogy legyen becsukva az ablak, lekapcsolva a villany, bekapcsolva a riasztó, stb. Nyilván nem nagy was ist das, de ha van egy bizonyos típusú főnököd, akkor minden kis hibát megemlegetsz... Apám például azért örült a platós céges autónak, mert így tuti nem fogják őt be arra, hogy az embereket hurcibálja munkaterületekre. Agráriumban dolgozik nagyon vidéken gépészmérnökként, nem hiányzik neki, hogy hajnalok hajnalán a még részeg, mosdatlan, büdös, dohányzó embereket vigye ki kapálni.
Nem tudom, csak találgatok. Biztosan megvolt az oka, amiért stresszelt rajta.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#115828) JanR válasza werszomjas (#115826) üzenetére


JanR
addikt

Nem tudtam enni rendesen es felborult az emesztesem es ez engem nagyon tonkretesz. Amugy sem jo a gyomormukodesem, nekem sajnos erre figyelnem kell. Ez utazas mellett nem megy (napi 400-600 km).

(#115829) Magnum_ válasza JanR (#115828) üzenetére


Magnum_
nagyúr

és akkor hogy utazol napi 4-600km-t? tömegközlekedéssel?

I humbly and respectfully decline™

(#115830) JanR válasza Magnum_ (#115829) üzenetére


JanR
addikt

Ja bocs! Poziciot valtottam cegen belul es ujra "irodista" lettem.
Meg tudtam beszelni a fonokeimmel, az auton kivul nincs mas kieses, szoval eleg pozitiv a dolog. Bar ugye meg uj a dolog, majd alakul.

(#115831) Agostino válasza macilaci78 (#115827) üzenetére


Agostino
addikt

egy céges autónál viszont ott a kényszer, hogy azt rendbe kell hozni, persze ugyanúgy saját pénzen, mellette még basztatják is az embert

ne már, vagy ez valami új szabály? felém semmi elvárás nem volt az autóval szemben. ellopták az ablaktörlőket, bejelentettem. ok, no para, vegyek újakat, kifizetik. le kellene mosni az autót, már nem látni a logót. tessék, három rugó elég? szóval nálam tök normálisan kezelték ezt, de ezek szerint csak jó helyen dolgoztam vagy a flottafelelős volt rendes velem : )

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#115832) Qru válasza bandus (#115820) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD

#nincsbennetarcsi

(#115833) pjen válasza Agostino (#115831) üzenetére


pjen
félisten

Így van,ha nincs Casco a céges autón bele se ülök.

(#115834) hhenry


hhenry
őstag

Sziasztok! Kérlek vigyétek el nem szeretném kidobni őket:[link]

(#115835) macilaci78 válasza pjen (#115833) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Casco önrészt ki fizeti?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#115836) pjen válasza macilaci78 (#115835) üzenetére


pjen
félisten

A cég,majd gondolod,hogy én?

(#115837) CoolBoy323 válasza pjen (#115836) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nálunk a sofőr fizeti a cascot.
Ez szerintem full alap... Valaki lezúzza az autót, vállalja a következményeket €$ alap...

(#115838) Golyo69


Golyo69
senior tag

Eladó telefon és kamera :

Yi 2K akciókamera

Xiaomi Redmi Note 5

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#115839) pjen válasza CoolBoy323 (#115837) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ez olyan mintha mondjuk a dreha padon csinálsz selejtet.Vagy például a Beldennél húztam volna 10 Km selejt kábelt.Azt sem fizetem ki.

(#115840) bandus válasza pjen (#115839) üzenetére


bandus
veterán

ez leginkább attól függ, hogy milyen kocsiról beszélünk. ha csak egy pool car-ról akkor nyilván nem te fizeted az önrészt, ha hozzád, vagy a pozíciódhoz tartozik a kocsi és benne van a magánhasználat is, akkor viszont de. azt nem fogja kicsengedni a cég, ha megcsukod nyáron az adriára menet :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#115841) pjen válasza bandus (#115840) üzenetére


pjen
félisten

Sajna úgy nem kaptam kocsit.

(#115842) CoolBoy323 válasza bandus (#115840) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

De miért nyilvánvaló?
Nem értem :))

Nekem teljesen evidens, hogy ha valamit elrontok, miattam rongálódik meg, kifizetem a kárt...

(#115843) sketchifun


sketchifun
senior tag

Uraim, nem feltétlen ide tartozik, de nem is tudom, hol tehetném fel ezt a kérdést.

Egy ismerősöm azt állítja, hogy ha az anyósülésen ül valaki, aki éppen a jogosítványát csinálja, és a sofőrnek nincs jogosítványa, valóban eltiltást kaphat az utas is?

Szerintem ez teljesen abszurd.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#115844) Magnum_ válasza sketchifun (#115843) üzenetére


Magnum_
nagyúr

abszurd.

I humbly and respectfully decline™

(#115845) Mr.Csizmás válasza sketchifun (#115843) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az utas jogsijának mi köze van ahhoz, hogy ki vezet és hogy?

ehhez legközelebb talán az áll, amikor tanulsz vezetni, olyankor az oktató jogsija engedi neked a vezetést jogilag. (valamint övé a felelősség is)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#115846) gzbotii válasza Mr.Csizmás (#115845) üzenetére


gzbotii
veterán

Viszont olyan van, hogy ha van jogsid, és úgy engedsz vezetni valakit, hogy annak nincs jogosítványa, akkor téged (is) felelősségre vonnak. Legalábbis én így tanultam 10 éve. Igaz, egy másik országban.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#115847) Mr.Csizmás válasza gzbotii (#115846) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez racionális számomra, de kb. impossibru lenne minden egyes baráti/taxi/stb. utazás előtt megkérdezni, meg elkérni a jogsiját. akinek meg nincs jogsija - vagyis tudom róla -, annak értelemszerűen nem adnám oda a járművet.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#115848) Magnum_ válasza gzbotii (#115846) üzenetére


Magnum_
nagyúr

a magyar jogban van olyan, hogy járművezetés tiltott átengedése: 238. § (1) Aki vasúti vagy légi jármű, gépi meghajtású úszólétesítmény vagy közúton, illetve közforgalom elől el nem zárt magánúton gépi meghajtású jármű vezetését ittas vagy bódult állapotban lévő személynek, illetve a vezetésre egyéb okból alkalmatlan személynek átengedi, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

viszont ez nem jogosítvány függő, itt szépen levezetik, hogy Általános tapasztalat alapján ennél nehezebb feltétel annak megítélése, hogy az, akinek átengedi az elkövető a jármű vezetését, vezetésre egyéb okból alkalmatlan. Ez eredhet valamely betegségből, állandóan vagy időlegesen fennálló állapotból, ugyanakkor nem jogosítványfüggő. Hiszen egy jogosítvánnyal rendelkező személy is kerülhet olyan állapotba – például mindkét szemét operálták -, hogy az adott pillanatban nem alkalmas a jármű vezetésére, míg a járművezetői engedéllyel – például az érvényességi idő lejárta miatt – nem rendelkező harmadik személy lehet egyébként járművezetésre teljes mértékben alkalmas. A lényeg, hogy az elkövető e ténnyel tisztában legyen.

Mr. Csizmás, attól még, hogy valakinek érvényes jogosítványa nincs, büntetőjogi szermpontból még alkalmas lehet a vezetésre. Bekábszizott és bebaszott, és/illetőleg egészségügyi szempontból alkalmatlan embernek nem szabad átadni a kormányt

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#115849) pjen válasza CoolBoy323 (#115842) üzenetére


pjen
félisten

Lehetnél pilóta is.Valamilyen,Neked is felróható hiba miatt a hasára teszed le a gépet akkor kifireted.A Costa Concordia kapitánya se fizette ki a hajót.Még számos példát tudnék.Evidens a Belden.Négyesíted az UTP kábelt.Két színt véletlen felcserélsz.Mégsem kell 10 Km kábelt kifizetned.

(#115850) macilaci78 válasza CoolBoy323 (#115842) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kétféle lehet ezek szerint. Vegyük például a Telekomot: van a szervizautó, tetején a létrával, hátul a szerszámokkal kellékekkel. Használják, rúgják, nyúzzák, mint a melós ruhát. Gondolom, eszerint van mellé rendelve egy értékcsökkenési ráta, illetve egy elvárt esztétikai és műszaki állapot.
Mellette meg vannak a szebb kocsik, például egy új típusú Mazda Mx-5, vélhetően valamelyik vezető cégautója, ahol már szigorúbbak az elvárások is esetlegesen.
Na, a melóson néha elszakadhat a melós nadrág, elveszhet, tönkremehet egy szerszám, koccanhat, beletolathat valaki, kvázi a munkával jár, naponta 10-20 címre kimegy. Ezzel szemben egy vezető bemegy az irodába 8 órára és közben a kocsi a cég parkolójában áll, sokkal kisebb kockázattal sérülhet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.