Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#116051) fjudors válasza macilaci78 (#116049) üzenetére


fjudors
aktív tag

mert az ügyfelek nem értik meg, hogy nem a kamerát, hanem a rögzítőt kell védeni..és, hogy a kamera elrettentő és utólagos bizonyítás segíttető eszköz
mindenki magasra akarja a kamerát, hogy ne lehessen elérni, de úgy nem lát arcot
ha annyi pénzem lenne,ahányszor azt kellett bizonygatnom, hoy az elgondolt kamerahely nem lessz jó..
oda kell állni, amit én látok, azt fogja a kamera is..térfigyelésre kiváló a 3-6m magasra elhelyezett kamera, de vagyonvédelmileg nem sok értelme van
és sokszor spórolnak.egy átlagos házhoz legalább hat kamera kell, de mivel a normál rögzítők 4-8-stb kiosztással mennek, így általában beérik az olcsóbb kiépítéssel.pedig, azt drága bővíteni
jobb lenne nagyobb rögzítőt venni az elején., később bővíteni..a kábelen elfér több kamera is, később az sem költség.egyszer kell körbe kábelezni a házat.
ráadásul, normál rendszernél (pl hikvision) normál szoftver is van, lehet mozgásérzékelést állítani, küldjön értesítést, ráadásul még riasztóra kötni is lehet.
sokszor 120e-t elköltenek, de plusz 20e lenne a nagyobb rögzítő
a legnagyobb rögzítő az elején, akár csak négy kamerával, de rendesen kábelezve.Később csak fel kell dobni a plussz kamerákat

[ Szerkesztve ]

(#116052) macilaci78 válasza Magnum_ (#116050) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nagyon jól tudod, hogy nekem mást jelent a fejmagasság, mint neked. :R

fjudors: melóhelyen úgy is van: nas-ra van dugva a kamerarendszer is, plusz felhő, modemmel együtt szünetmentesen, plusz a riasztó, ez az egész külön helyiségben elzárva.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116053) Magnum_ válasza macilaci78 (#116052) üzenetére


Magnum_
nagyúr

160cm magassagra kell tenni.

I humbly and respectfully decline™

(#116054) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

"Reggelt!"

To all: Harry Potter 6. és 7. részét keresem, keményfedeles kiadásban. Ha valaki megválna tőle, csicseregjen pls. :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#116055) Mr.Csizmás válasza Petyyyyy (#116054) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

moly.hu talán, de az első kiadás kb. kizárt a gyűjtői értéke miatt :N

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#116056) Magnum_ válasza Petyyyyy (#116054) üzenetére


Magnum_
nagyúr

megvan. keményfedelesben. ingyen is odaadnám, annyira gyűlölöm,. de hát kisfelség megkéselne érte :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#116057) DeFranco válasza Magnum_ (#116056) üzenetére


DeFranco
nagyúr

add el a késeket is.

(#116058) macilaci78 válasza DeFranco (#116057) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vagy nevelje meg az asszonyt, biztos van törvényes módja is az elégtételnek. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116059) fant0mi válasza DeFranco (#116057) üzenetére


fant0mi
addikt

:D

(#116060) rizso


rizso
addikt

Újra érkezett Dell Latitude 7480 két kiépítésben is :)

Ugyanitt eladó szintén új (2022. februárig garis) Dell Optiplex 3060 micro pc - i5-8400T 8GB memória 256GB M.2 SSD Win 10 PRO. Erről a gépről annyit kell tudni, kb 1kg, 18*18cm, és nincs 4cm vastag, tv alá/mellé is simán befér, monitorra is lehet rögzíteni, de ha úgy van, pikkpakk be lehet dobni táskába is, kb akkora, mint egy kisebb/közepes könyv - és nem kell lemondani a teljesítményről sem, egy elég korrekt asztali gép tudásával bír :)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#116061) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

S6 Edge még mindig aktuális, 40 pénzért tagoknak. inkább mint valami svéd cserediák strici vigye fb-n :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#116062) Ayg0


Ayg0
senior tag

Sziasztok!

Tud valaki ajánlani olyan (hobbi) elektronika üzletet, ahol kapni mindenféle csatlakozót, kábeleket, zsugorcsövet, forrasztással, elektromossággal kapcsolatos dolokat, és netalán még az eladó is szakmabeli, és segítőkész?

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#116063) werszomjas válasza Ayg0 (#116062) üzenetére


werszomjas
őstag

Jakomodell

Jó kis bolt, van minden, nem drága, rendesek, nekem a múltkor ráforrasztották helyszínen a csatlakozóra a kábelt.

Vagy bármilyen más modell & hobby bolt.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#116064) *Ropi* válasza Ayg0 (#116062) üzenetére


*Ropi*
félisten

Merre?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#116065) Petyyyyy válasza Magnum_ (#116056) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Azé' köszi, nagyra értékelem az igyekezetet. :D

Reggelt!

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#116066) Fecogame


Fecogame
veterán

Hol lehet Budapesten 2000 vagy az alatt hajat vágatni? Vicc, hogy a legtöbb helyen 2500+ HUF áron vágják.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#116067) fant0mi válasza Fecogame (#116066) üzenetére


fant0mi
addikt

Frissen mosott hajjal mesz, akkor 2000 korul van a Csak Vagas fodraszatban. Alkotas utca, Deli palyaudvar mellett.

(#116068) Magnum_ válasza Fecogame (#116066) üzenetére


Magnum_
nagyúr

jó kérdés... hol lehet 4.500 alatt jól vágatni? :D leszoktam már a biohair-ről, mert ha találtam ott valami normálabbat, egy idő után tuti, hogy problémásabb lett. 2.700, talán, ha jól emlékszem.

2 hetente járok

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#116069) macilaci78 válasza Ayg0 (#116062) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hozzám az Árwill van közel, eddig mindent is kaptam náluk.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116070) pjen válasza Fecogame (#116066) üzenetére


pjen
félisten

Pesti u.Tesco.17, ker.

(#116071) oszy válasza oriic (#115955) üzenetére


oszy
veterán

Jófogáson tuti van..

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#116072) MasterMark válasza oriic (#115955) üzenetére


MasterMark
titán

Mi baja?

Switch Tax

(#116073) DeFranco válasza MasterMark (#116072) üzenetére


DeFranco
nagyúr

város.

(#116074) Tim82 válasza DeFranco (#116073) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elnézve a problémát, Nagybajom.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#116075) oriic válasza MasterMark (#116072) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Minden is. :D Folyik (Valahol lyukas már), a centri is vagy működik vagy nem. Erre költeni nem akarok, inkább veszek egy másikat.

DeFranco
Tim82

Ok nem csalódtam bennetek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#116076) rizso válasza Fecogame (#116066) üzenetére


rizso
addikt

Fény utcában legutóbb 1900-ért vágták nekem, de semmi extra dolgot nem kértem, fent ollóval, oldalt hátul géppel, és közte normális átmenet.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#116077) macilaci78 válasza DeFranco (#116073) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Te Bajával kevered. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116078) macilaci78 válasza oriic (#116075) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha a centrifuga program rendben lemegy, de mégis vizes marad a ruha, nézd meg a szűrőt.
Ha nem jutott magadtól eszedbe, valószínűleg sose nézted még, viszont pár éve már használod a mosógépet. Ha eltömődik a szűrő, nem tudja rendesen leszívni a vizet.

A folyik valahol sem biztos, hogy drága javítást jelent.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116079) MasterMark válasza oriic (#116075) üzenetére


MasterMark
titán

Egy csapágyat még kicseréltem volna neked pedig. :DDD

Switch Tax

(#116080) sutszi válasza Fecogame (#116066) üzenetére


sutszi
veterán

Róbert Károly körút. Uniqa székház és OMV kút közötti soron van egy kis fodrászat. 1500 ha jól emlékszem...de mosással együtt sincs 2000.

Én is elhagytam a biohairt mert egy időben meredeken nyomták az árakat felfelé...a színvonalat meg lefelé. Talán 2700 volt utoljára mikor voltam, de nem volt olyan alkalom amikor ne rontottak volna el, egy egyszerű hajvágást... Szar munkát, drágán meg nem kérek. A fenti helyre járok már egy ideje és eddig rendben van.

Igaz, hogy érdemes rácsörögni, mert ha éppen úgy esel be, hogy valami hosszú művelet van akkor várnod kell...meg nincs ott mindig fizikailag. Nincs fix nyitvatartásuk sem...mert elmondás szerint akkor ott kellene lenni végig, így viszont kötetlenebb az idő. Vállalkozók na... :))

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#116081) Nikaré válasza sutszi (#116080) üzenetére


Nikaré
őstag

A leírásod jól kezdődött, :)
de milyen vállalkozás él meg ma olcsó árakkal úgy, hogy nincs ott reggeltől estig?
(nem vita alap az írásom, csak egyszerű gondolat)

(#116082) sutszi válasza Nikaré (#116081) üzenetére


sutszi
veterán

Fogalmam sincs... De nemrég indult és azért érezhetően sűrűsödött a forgalom. Ez a nyitvatartási dolog formaiság. Ha kiteszed a nyitvatartási időt akkor nyitva kell tartani különben lehet őket büntetni... Így inkább nem teszik ki... mert van, hogy nem ülnek ott várva a beesőket hanem hazamennek. De ha leegyezteted az időpontot akkor ott lesz...

Ja és az ár férfi hajvágásra vonatkozik. Szerintem mindenki tudja, hogy nem ebből van a nagy profit... De ha azt nézed, hogy ~ 20 perc és 2000Ft borravalóval. Amiből 1500-1700 a hivatalos... Az annyira azért nem rossz. Viszont az 1-2 órás hajfestéses vágásos, pütypürütty....bigyó frizura készítés NŐK részére...na az már zsírosabb falat. A férfi hajvágásra nem lehet 5-10 ezret elkérni. Utóbbira viszont igen.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#116083) gzbotii válasza sutszi (#116082) üzenetére


gzbotii
veterán

Egy elérhetőséget dobhatsz privátban esetleg :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#116084) Magnum_ válasza sutszi (#116082) üzenetére


Magnum_
nagyúr

akkor hasonlóan vagy, mint én. csak én 4500-ért találtam jót :D

feleségem - aki nyilván nem jár kéthetente fodrászhoz - nála azért 13.000,- Ft a vágás, melírozás ofc nem ilyenre

I humbly and respectfully decline™

(#116085) bandus válasza Magnum_ (#116068) üzenetére


bandus
veterán

én 6k-t szoktam fizetni, de 1.: nagyon profi a kislány, 2.: még ennél is jobban néz ki :D igaz, csak 5-6 hetente megyek.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#116086) sutszi válasza bandus (#116085) üzenetére


sutszi
veterán

Azért írom, nehogy valaki félreértse. Mi itt az előzőekben fodrászról beszéltünk... ;) ;]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#116087) macilaci78 válasza Nikaré (#116081) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehet, a közelben üres időben meg borítékol, vagy dobozt hajtogat mellékesben.
Mit érdekel engem, hogy ott van-e, amikor én nem? :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116088) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Cafeteria - adózási kérdés:

Cafeteria összege x, igényelhető tételek különböző adó százalékkak.
Igénylés végére x-adó lesz az összeg amit megkap a dolgozó, előbbi adó nyilván a cafeteria keretösszegből esik le. Az éves cafeteria egy összegben lekérve, "kifizetve" munkavállaló kezébe.

Munkavállaló felmondása után: vissza kell fizetni részarányosan a cafeteriat => a korábban megadóztatott x forint részarányosítva. Majd ezt az összeget bruttosítják!

Kérdem én jól van ez így :F Hiszen ez így egy dupla adózás vagy mi a tök.
Megkapod a cafeteriát - adóztál belőle. Vissza kell fizetni egy részét és azt is adóval együtt fizesd ki. Mi folyik itt gyöngyösön?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#116089) DeFranco válasza Petyyyyy (#116088) üzenetére


DeFranco
nagyúr

próbálom elmagyarázni:

nem a cafeteriát "adod vissza" azt megkaptad, a tiéd. ami történik, az az hogy az időarányosan neked nem járó résszel elszámoltok "készpénzben".

mit adott neked a cég év elején?

adott mondjuk 150 cafeteriát. ebből 120-at megkaptál a markodba 30-at meg megkapott az állam. ettől függetlenül a cég neked 150 keretet adott, ez van a fejed felett év elején kis buborékban.

félévnél felmondasz, az évre 75 cafeteria neked nem jár. ha "vissza tudnád adni" a 60 megkapott cafeteriádat akkor elképzelhető lenne hogy az adóval ne kelljen elszámolni tehát sztornóztok, de te ezt nem tudod visszaadni, rád van drótozva (pl. ha szép kártyára kapod azt már nem tudja a cég még a te beleegyezéseddel sem "visszaszívni") tehát kénytelenek vagytok pengő forintban rendezni.

mi az amit kifizetett utánad a cég és neked nem jár? 75 egység, amiből a 60 kafetéredet megkaptad a 15 meg megy állambácsinak mert ügye a kafetéredet megkaptad csak nem jár.

nem tudom mennyire érthető így de amúgy jogosnak jogos.

(#116090) rizso válasza rizso (#116060) üzenetére


rizso
addikt

Optiplex 3060 is felkerült apróra, tessék csak tessék :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#116091) Petyyyyy válasza DeFranco (#116089) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Make sense, köszike.

Reggelt!

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#116092) darvinya


darvinya
titán

Akinek van 3éves hím Degu-ja, aki egyedül van, szivesen befogadjuk mi 3 éves hím Degu-nk mellé.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#116093) macilaci78 válasza darvinya (#116092) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gondolom, a nem kívánt szaporulat miatt kívántok azonos neműt. Viszont a kor miért van ennyire konkretizálva?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116094) darvinya válasza macilaci78 (#116093) üzenetére


darvinya
titán

Fiatalabbak összeverekednek az öreggel, nem lehet összeszoktatni.
Amúgy igen, az a fő, s csak asszony szeretné.
Én nekem már ez is sok, gyerkőcöknek, meg 3 napos újdonság várázsáig érdeklik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#116095) Spet válasza darvinya (#116094) üzenetére


Spet
addikt

Csinálsz belőle perkeltet, és életük végéig emlegetni fogják ;]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#116096) Ayg0 válasza *Ropi* (#116064) üzenetére


Ayg0
senior tag

Elsősorban belvárosi kerületekben (II-IX, XII-XIV) gondolkodok, de ha időben meg tudom oldani, kintebbihez is eljutok.

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#116097) 7 válasza Ayg0 (#116062) üzenetére


7
addikt

Lomexben egészen sok dolog elérhető, őket megpróbálhatod. Általában tömeg van náluk, úgyhogy nem tudom, az eladók mennyire tudnak veled foglalkozni, de választékban jók.

(#116098) Agostino válasza 7 (#116097) üzenetére


Agostino
addikt

a lomex király hely, három bolt után egyedül náluk találtam olyan csatit amit kerestem. viszont asszem amikor ott voltam kártyával nem lehetett fizetni. lehet ez azóta változott.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#116099) darvinya válasza Agostino (#116098) üzenetére


darvinya
titán

Szerintem Lomex nem igazán jó.
Helyette inkább HR elektronikát, vagy HQ elektronikát keresem fel, ha egyedi dolog kell.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#116100) seadrone válasza Fecogame (#116066) üzenetére


seadrone
őstag

off, de az egyik ismerősöm mondta hogy svájcban megéri fordásznak lenni, vagy bármi kozmetikai szolgátatónak

most megnéztem egy random fodrászatot, férfi vágás átszámítva 24.000 ft. :Y

itthon sem rossz egyébként, fél óra vágás 3500 ft és hasonlók, jó kis órabér :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.