Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#116351) macilaci78 válasza Tim82 (#116348) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amikor átvettem az új személyit 1,5 éve, jeleztem az eltérést a kormányablakban és ott mondták, hogy ha javíttatni akarom, vigyem be anyám születési anyakönyvi kivonatát is, mert ők nem tudják, melyik okmányon van a helyes adat.
A korábbi személyiken és lakcímkártyákon ugyanúgy szerepeltek.

Eddig mindenhol valamilyen azonosító okmány szerint kellett kitölteni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116352) Tim82 válasza macilaci78 (#116351) üzenetére


Tim82
nagyúr

#116349-ben írtam, hogyan kérhetsz anyakönyvi kivonatot (ha már ahogyan írtad, nem vagy hajlandó otthonról elhozni a meglévőt). Édesanyád ugyanígy tud. Addig a hsz.-ig nem sikerült eljutni?

De mint írtam és türelmesen újra leírom, a lőtéri kutyát nem érdekli, hogy a lakcímkártyádon hogyan szerepel az "anyád neve" rovat. A NAV-ot sem.Akkor van tényleg gáz, ha személyazonosító okmányon van elírva (a lakcímkártya meg nem az). Gondolom, azért ti tudjátok, melyiken szerepel helyesen, ugye?

Felteszem egyébként, hogy ha másfél évvel ezelőttig nem tűnt fel/nem volt fontos a lakcímkártyán lévő adataid javítása, akkor eddig abszolút nem volt belőle gondod, sőt, most sincs, ha emiatt lusta vagy anyakönyvi kivonatot elvinni, ami megint csak az általam írtakat támasztja alá - ld. a félmondatot a lőtéri kutyával.

Egyébként vélhetően azért kértek a kormányablakban anyakönyvi kivonatot, mert a személyi adat- és lakcímnyilvántartásra rálátnak, az anyakönyvire nem (ennek az a valószínű oka, hogy kormányablak es nem anyakönyvi hivatal). Ha vinnél, az alapján meg helyben megoldanák a lakcímkártya adatjavítást és cserét.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#116353) macilaci78 válasza Tim82 (#116352) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kérhetek magamnak, az enyém megvan, nálam.
Anyámnak nem kérhetek, legalábbis nem írtad.
Anyámat nem ugráltatom ilyenekkel, megvan neki a maga baja. Ahogy most kinéz, lehet, a halotti anyakönyvi kivonata hamarabb lesz meg, mint a születési.

Én az okmányom átvételekor átnéztem az adatokat és jeleztem az eltérést, ha a hivatalnak jó, én megtanulok együtt élni vele.

Az eddigi személyimen is úgy szerepelt, ahogy a lakcímkártyámon most is van. Nincs érvényes útlevelem, az érvénytelen meg nincs nálam, a személyin meg anyám neve nem szerepel. A korábbi személyimhez képest szerepel más adat az új személyimen. Lehet, hogy a lőtéri kutyát sem érdekli, mi van a lakcímkártyámon, ugyanakkor abban is biztos vagyok, hogy születésem óta nem változott anyám lánykori neve.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116354) Tim82 válasza macilaci78 (#116353) üzenetére


Tim82
nagyúr

Anyámnak nem kérhetek, legalábbis nem írtad.

Igen, valamiért úgy gondoltam, hogy 80 IQ felett magától értetődik, hogy az ember saját nevében csak magának/magára vonatkozóan tud születési anyakönyvi kivonatot igényelni. Ha a Te esetedben tévedtem, elnézést! :R

a személyin meg anyám neve nem szerepel.

Akkor Téged átvertek, szerintem hamis személyi igazolványt kaptál. :( Ugyanis a hátoldalon rajta van. [link] ;]

A korábbi személyimhez képest szerepel más adat az új személyimen.

Lehet, hogy akkor most el kellene végre döntened, hogy akkor most ez az adat rajta van az új személyiden vagy nem, végül is csak egy bekezdésen belül mondasz totálisan ellent önmagadnak.

Mindenesetre eddig azt sem sikerült leírnod, hogy csak az új személyiddel van adateltérés, a régi személyiden jól szerepelt az adat. Ez ilyen szándékos információvisszatartás, nehogy segíthessenek Neked érdemben? :)

Amúgy a személyiadat- és lakcímnyilvántartásban nyilvántartott adataidat itt le tudod kérdezni/ellenőrizni, feltéve, hogy valóban ilyen adateltérés van a régi és az új személyi igazolványod között (ha van ügyfélkapud).

A feltöltős SIM-es adategyeztetésnél meg úgy kell megadnod az adatokat, ahogyan itt megadva helyesnek jelzi ki - elviekben karakterpontosan kell mindent beírni az ellenőrizni kívánt személyi okmányról. (Ehhez nem kell ügyfélkapu.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#116355) macilaci78 válasza Tim82 (#116354) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A jogsin nem szerepel, félreírtam.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116356) Tim82 válasza macilaci78 (#116355) üzenetére


Tim82
nagyúr

Valóban, vezetői engedély esetében csak a 2001 előtt kibocsátott okmányok esetében tüntették fel az "anyja neve" rovatot. Utána azt már nem, a többi természetes személyazonosító adatot viszont igen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#116357) tboy93


tboy93
nagyúr

Lakik valaki Szigetszentmiklós környékén, aki gyakran jár a Kresz Géza utca felé (Westend mellett) és el tudna nekem hozni egy játékot a KonzolGame-bol? :)

(#116358) sss


sss
senior tag

Hali,

Lenne egy eladó bontatlan Huawei MediaPad T3 8.0 tabletem. Ha valakinek megmozgatja a fantáziáját, akkor privátban elérhető vagyok.

(#116359) werszomjas


werszomjas
őstag

Eladó laptop,

Dell Vostro 15 - 3568

- 7th Generation Intel Core i5 - 7200U
- 8GB DDR4 RAM
- 15.6" FullHD kijelző (1920 x 1080) - Matt LED
- Intel HD620 + AMD Radeon R5 M420 (2GB) VGA
- 128GB SSD
- Magyar nyelvű bill
- 7+ órás akku
- USB 3.0, HDMI, Webkamera
- Dell gyári töltő
- Windows 10 Pro

Dell garancia: 2021.05.03-ig

Patika állapot.

110.000 Ft

üdv

(#116360) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!

Eladó logitech s220 as hangfalpár +mélyláda! Aki ma eljön érte az andrássyra, viheti 2.000HUF ért! Azonnal eladó, történetesen költözöm. Nem egy mai cucc, kb. 10 éve vettem.

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#116361) laskr99


laskr99
addikt

Sziasztok!
Eladó XFX TS 550W tápegység!

Nagyobb VGA miatt kellett váltani, mert kicsit megterhelte már a tápot ami engem zavar(kb 50-60% terhelésen ment eddig). Garis, ami iponba szól 2021 novemberig. 2016-tól most január-februárig használtam, azóta egy Focus plus 850W gold váltotta le. Átvehető előre egyeztetett időpontban Budapesten. Doboza, tartozékai és garipapírja megvan.

(#116362) hentes555


hentes555
senior tag

Szép napot mindenkinek!

Keresem a következő dolgokat:

1: Merev vázas bicikli, 26" méretben, hibás is érdekel, 10.000 Ft-ig.

2: Kisebb méretű LCD TV , akár távirányító nélküli is, 10k-ig.

3: DVB-C vételre alkalmas beltéri egység, set top box, ami egyszerre tud digitális jelet küldeni HDMI-n, valamint analógot valamilyen hangkimeneten.

Ha valakinek van bármelyik, kérem privátban írjon :R

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#116363) sss válasza sss (#116358) üzenetére


sss
senior tag

Lenne egy eladó lenne SSD is: Samsung 860 EVO 2,5" 250 GB - 16.000 Ft
Új, bontatlan, 3 év garanciával.

(#116364) Erdei88


Erdei88
veterán

(#116365) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok,
Párátlanítót keresek kölcsönbe (remélhetőleg csak pár hétre) a II.-III. kerület környékén. Esetleg örökbe is jöhet, bár hosszú távon nem lesz rá szükségem.

Tudok adni 74-esnél kisebb fiú babacuccokat, sört vagy pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#116366) macilaci78 válasza KilgoreTrout (#116365) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha pénz is szóba jöhet, bérelj. Mire akarod használni?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116367) Qru válasza macilaci78 (#116366) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Talán párátlanításra? ;]

#nincsbennetarcsi

(#116368) KilgoreTrout válasza macilaci78 (#116366) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Elsősorban párátlanításra :).

Eláztatott a szomszéd, vízálló karton álmennyezet fölött kéne valahogy kiszárítani a födémet (a spotokat kivettem, szóval van minimális légáramlás, de nem túl nagy). A falakon szintén karton, szóval nem sok helyen tud távozni a nedvesség.

A bérelhető ipari gép nem túlzás egy ilyen helyzetben? Csak a 6 spot helyén tud szellőzni, meglepne, ha ott ki tudna szívni napi 10 litert, ezért gondoltam, hátha van valakinek ALDI-s vagy hasonló kategóriás gépe kölcsönbe. (Ráadásul két hétre annyi a bérleti díj, amennyiért már tudok venni használtan egyet).

(#116369) macilaci78 válasza KilgoreTrout (#116368) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az egyik spot helyére tegyél be egy ventilátort... :K
De így, hogy gyakorlatilag teljesen el van burkolva a szárítandó felületed, kb olyan, mintha egy összegyűrt vizes zacskó száradására várnál.

Ha nem találsz kölcsön, vegyél egy használt Mideát, majd miután lecsengett a dolog, hirdesd meg 20%-kal kevesebbért. De így a száradási idő nagyon elhúzódik.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116370) macilaci78 válasza Qru (#116367) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Csak nem mindegy, hogy frissen vakolt, betonozott lakást szeretne mielőbb kiszárítani, vagy épp megjelent egy kis penész a sarokban...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116371) KilgoreTrout válasza macilaci78 (#116369) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Láttok bármi esélyt arra, hogy laikusként rákössek a GU10 foglalatra egy kisméretű ventilátort, úgy hogy közben életben maradok?

Villanyszerelő kiröhög, ha ezért megpróbálom kihívni.

(#116372) Mr.Csizmás válasza KilgoreTrout (#116371) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha nincs áram alatt, akkor esélyes az életbenmaradásod. de mit tennél rá? max pár wattot viselnek el ezek, súlyról nem beszélve.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#116373) KilgoreTrout válasza Mr.Csizmás (#116372) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Nem tudom. Valami PC hűtőventi lehetne, plusz akkor ugye táp, mindez 70+%-os páratartalomnál (a fürdőben az álmennyezet alatt van 60-65%, szóval csak tipp, de holnap jön egy BT-s páratartalom mérő, amit fel tudok dobni a mennyezet fölé.)

Egy toronyventilátorom van, de az nem ér semmit, kifelé kellene fújni az álmennyezet fölül a levegőt.

(#116374) DeFranco válasza KilgoreTrout (#116373) üzenetére


DeFranco
nagyúr

feldobsz pár ilyet, alul rákötöd egy mobiltöltőre, vagy adsz neki egy powerbankot és tada.

random első találat lehet töredék áron is lehet kapni...

(#116375) macilaci78 válasza KilgoreTrout (#116371) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy GU10 lámpatestnek 80 mm átmérőjű lyukat kell fúrni.
Egy 80 mm-es PC-ventilátort felraksz, 12 V-ot adsz neki egy ledtápról, amit a GU10-es foglalat helyére, vagy párhuzamosan mellé teszel.

Persze ha gondot okoz "csokit" bekötni, akkor tényleg hagyd.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116376) föccer válasza macilaci78 (#116375) üzenetére


föccer
nagyúr

Vagó, csokit azért már lassan felejtsük el, ha kérhetem. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#116377) macilaci78 válasza föccer (#116376) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy GU10 foglalathoz, meg amúgy minden lámpához csokit adnak gyárilag, ha adnak...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116378) föccer válasza macilaci78 (#116377) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát jah. Elég szomorú, de ez van. Én mindig vagózok, ha lehet. Érvéghüvelyezni is macerás, meg lassú is. Nem szeressem.

Ma bekötöttem 6 altervatív váltókapcsoló párt a kacóba, holnap csinálom meg a lámpatesteknek a kiosztását, elvezetékelését. Az is jó móka lesz.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#116379) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Eladó egy alig használt, teljesen hibátlan, kvázi új, inkább szoba díszeként funkcionáló, IKEA STRANDMON fotel és lábtartó együtt (szürke) költözés miatt 50.000Ft-ért (jelenlegi áruk együtt 75.000Ft).

Személyesen átvehető Budapesten a II.kerületben munkaidő után. Szállításban nem tudok segíteni (persze a szállító járműig segítek), félre nem teszem, aki előbb jön, az viszi :-)

I humbly and respectfully decline™

(#116380) 7 válasza Magnum_ (#116379) üzenetére


7
addikt

No, hova költöztök? Lehet, hogy írtad, csak nem voltam túl aktív a topicban az utóbbi időben. :)

(#116381) Magnum_ válasza 7 (#116380) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Vissza a regi keruletbe, pestre.

I humbly and respectfully decline™

(#116382) 7 válasza Magnum_ (#116381) üzenetére


7
addikt

Kár. A II. kerület azon része, ahol voltatok, szerintem tök jó. Mondjuk azt meg tudom érteni, ha esetleg túl kicsi a lakás, vagy nincs igazán parkolóhely. Egyik nagybátyámék is arrafelé laknak; amennyire bírom a helyet, annyira szűkösek a lehetőségek: nagyon. :D

[ Szerkesztve ]

(#116383) Magnum_ válasza 7 (#116382) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mas a gond. Privatban leirom, ha erdekel

I humbly and respectfully decline™

(#116384) 7 válasza Magnum_ (#116383) üzenetére


7
addikt

Várom az infót. :)

(#116385) rizso


rizso
addikt

Redmi Note 7 teszt, ha valaki mostanában agyalna a vásárláson :) Ha valakit érdekel, meg tudja taperolni nálam a boltban :)

De ami fontosabb: hová lett szili? Kezdek aggódni, hogy becsajozott ;] :DDD

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#116386) Qru válasza rizso (#116385) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem tudom. Az Ikea-ban kerested már? ;]

#nincsbennetarcsi

(#116387) Mr.Csizmás válasza Qru (#116386) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

beköltözött? v csajozik?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#116388) Qru válasza Mr.Csizmás (#116387) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

[link]

#nincsbennetarcsi

(#116389) zolee5016 válasza Mr.Csizmás (#116387) üzenetére


zolee5016
őstag

vagy megsértődött :F

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#116390) rizso válasza Qru (#116386) üzenetére


rizso
addikt

Hazafelé lehet be is ugrok megnézni, hátha :D

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#116391) Qru válasza rizso (#116390) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A konyharészlegen kezd sztem. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#116392) oriic válasza rizso (#116385) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nőügyek topikban keresd!:DDD

Live-Die-Respawn

(#116393) Spet válasza oriic (#116392) üzenetére


Spet
addikt

Fenebe, lelotted a poent :(

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#116394) CoolBoy323 válasza rizso (#116385) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

A nagybetűs élet lecsapott rá is.

Saint: na, hogyhogy költözik uraságod?

[ Szerkesztve ]

(#116395) föccer válasza CoolBoy323 (#116394) üzenetére


föccer
nagyúr

Ja, régen volt már, hogy este 10-kor hívott, hogy "most igyunk meg valamit". :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#116396) darvinya válasza rizso (#116385) üzenetére


darvinya
titán

Szóval 1 év miatt szürke importos. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#116397) MurdR


MurdR
veterán

Helló!

Az újbóli tagfelvétel az most 850, vagy 1700? :U :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#116398) Magnum_ válasza MurdR (#116397) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Neked 3.500,-

I humbly and respectfully decline™

(#116399) Qru válasza MurdR (#116397) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Inkább mesélj mi van a Merdzsóval. Bevált?

#nincsbennetarcsi

(#116400) MurdR válasza Qru (#116399) üzenetére


MurdR
veterán

Igen, még mindig tart a szerelem. Igásló :K :D
Azt viszont megbántam, hogy az öreglányt eladtam, mert nagyon hiányzik.

Saint: csekken befizetem. :D

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.