Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#116101) Magnum_ válasza seadrone (#116100) üzenetére


Magnum_
nagyúr

el kell menni svájcba fodrásznak

I humbly and respectfully decline™

(#116102) Mercutio_ válasza seadrone (#116100) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha beszéled a németet...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#116103) föccer válasza seadrone (#116100) üzenetére


föccer
nagyúr

Tiszta szerencse, hogy nincs semmi költsége és tisztán zsebre vágja az óránkénti 7000-et. És nyilván napi 8 órában folyamatosan vannak is nála, így napi 56k-t tisztán megkeres, az havi több mint 1 millió. Frankó, megyek fodrásznak.

Egyébként egy ügyes fodrász, kellően széles klientúrával jól tud keresni, de azért ne csak azt nézzük, hogy mekkora bevétele van.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#116104) zsolti72837


zsolti72837
őstag

Sziasztok!

Tudom, hogy Ti mindenhez IS értetek ezért szeretnék segítséget kérni.

Volt egy internetes rendelésem, személyes átvétellel. Így is élhetek a 14 napos elállási jogommal?

Köszönöm előre is a segítséget! :R

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#116105) Magnum_ válasza zsolti72837 (#116104) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Igen

I humbly and respectfully decline™

(#116106) zsolti72837 válasza Magnum_ (#116105) üzenetére


zsolti72837
őstag

Köszönöm. Még annyit, hogy a rendelés vagy az átvétel napjától kell számolni a 14 napot? :)

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#116107) Magnum_ válasza zsolti72837 (#116106) üzenetére


Magnum_
nagyúr

A rendelestol valo szamitasnak sok ertelme nem lenney mivel ott van meg az atvetel, ami nem azonnal tortenik, mivel netes rendeles. Pont ezert van a 14 nap, ATVETELTOL szamitva

45/2014. Korm.rendelet 20.$

I humbly and respectfully decline™

(#116108) zsolti72837 válasza Magnum_ (#116107) üzenetére


zsolti72837
őstag

Igaz. :)
Köszönöm a segítséget! :R

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#116109) darvinya


darvinya
titán

Ezen behaltam, hogy tényleg mit csinált Google. [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#116110) MasterMark válasza darvinya (#116109) üzenetére


MasterMark
titán

És ehhez egy blikkes reklámokkal teli oldalt kell linkelni?

Switch Tax

(#116111) Mercutio_ válasza darvinya (#116109) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szuper, a kormány kezében lévő Blikk is követi a 9gag portált :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#116112) Magnum_ válasza Mercutio_ (#116111) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Privat :U

I humbly and respectfully decline™

(#116113) macilaci78 válasza darvinya (#116109) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Pár napos hír, gondolom, nem kis lóvéba került ez a hirdetés a Marvelnek.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116114) GabN73 válasza föccer (#116103) üzenetére


GabN73
addikt

Idehaza egy férfi barber shopban megkeresik a 400k-t nettóban ;)

(#116115) föccer válasza GabN73 (#116114) üzenetére


föccer
nagyúr

Mondom, jó keresnek. :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#116116) seadrone válasza GabN73 (#116114) üzenetére


seadrone
őstag

nőiben nem?

(#116117) DeFranco válasza seadrone (#116116) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ott meg is találják

(#116118) updog


updog
senior tag

Lomtalanítok. Ha bármi kell, nézz be, az is eladó (fourthirds cuccok, generic fotós cuccok (CPL szűrő, vakura minisoftbox), retro hardver, fogaskerékszett...)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#116119) 7


7
addikt

Sejtésem szerint sok autósnak okozott bosszúságot, hogy ma a rendőri kíséret miatt a főbb útvonalak el voltak kerítve a bringásoknak úgy 3 órán át; viszont egy kifejezetten kellemes össznépi kerekezést sikerült rendezni az I Bike Budapest apropóján. Remek volt a szervezés, és tök jó volt a hangulat is. Legközelebb szerintem csatlakozzatok ti is, ha megtehetitek, jó buli. Ráadásul még ingyenesen is lehetett bringát bérelni a Donkey Bike-nál. :)

[ Szerkesztve ]

(#116120) darvinya válasza 7 (#116119) üzenetére


darvinya
titán

Majdnem naponta kerekezek, így ez már sok lenne.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#116121) pjen válasza 7 (#116119) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ez nem csak az autósoknak okozott bosszúságot,hanem a fél városnak.A főbb utakat lezárták,viszont az autós forgalom nem csökkent,csak a szűk utcákba terelve lelassult.10x annyi káros anyagot kibocsájtva mint egyébként.Egy időben sokat jártam a Puskás stadion felől a Lágymányosi hídon keresztül a Beldenhez hétvégén.Biciklizés miatt a rakpart órákig lezárva.Az autós sor pöfögő motorral a népligetig ér.Piszok környezet kímélő.Szerintem Budapestnek vannak sokkal szebb részei,ahol lehetne biciklizni. :)

(#116122) seadrone válasza pjen (#116121) üzenetére


seadrone
őstag

igen, pl otthon is görgőzhetnének ahelyett, hogy az úton szórakoznak.
sok köcsög bringás, miattuk szar a levegő!

(#116123) pjen válasza seadrone (#116122) üzenetére


pjen
félisten

Ha lezárják miattuk a fél várost,akkor igen is miattuk szar.Például,ha már annyira bicikli.A nagykőrúton van két szűk sáv+parkolás.Ott kerülgetjük a bringásokat.Mellette van 6 méter széles járda ami az üzletek bezárása óta szinte üres.Mért nem lehet bringás utat kijelölni rajta

(#116124) seadrone válasza pjen (#116123) üzenetére


seadrone
őstag

igen, a járda tényleg üresen kong, csak a galambok használják jóformán :)

(#116125) pjen válasza seadrone (#116124) üzenetére


pjen
félisten

Nagyon helyesnek tartom például,hogy Tarlós FPM vissza szorította a belvárosi futóversenyeket.Futni kiválóan lehet például a szigeten.

(#116126) DeFranco válasza pjen (#116125) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nézd csak milyen szép pályát találtam neked?

sok egyenes, meg kanyar, sehol egy zebra, sehol egy biciklis, és ott parkolsz a füvön ahol akarsz. nice.

(#116127) Magnum_ válasza DeFranco (#116126) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Monaco <3

I humbly and respectfully decline™

(#116128) Mr.Csizmás válasza pjen (#116125) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kár, hogy:

1. a veke-s dísztököt vette fel tanácsadónak, a pszichopata személyiségével és dilettáns tanácsaival
2. a gondolkozásmódja és a tervei egyaránt beleillenek az 1970-es évek moszkvájába.

(#116129) gzbotii ehhez kell(ene) politikai szándék is a városvezetés részéről.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#116129) gzbotii válasza DeFranco (#116126) üzenetére


gzbotii
veterán

Én mindig is vallottam, hogy M0-án belül nincs mit keressenek az autók.

(#116128) Mr.Csizmás: majd Karigeri jól megmutatja ;]

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#116130) gzbotii válasza Mr.Csizmás (#116128) üzenetére


gzbotii
veterán

Erőteljes irónia volt a hsz-emben. Egyéb utópikus elképzeléseket nem írtam bele, mint a mindenki a képességei szerint és mindenkinek a szükségletei szerint, etc.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#116131) DeFranco válasza gzbotii (#116129) üzenetére


DeFranco
nagyúr

amíg a kfc-s futár kiszállít robogóval, nem lehet ellenvetésem :DDD

(#116132) Spet válasza DeFranco (#116126) üzenetére


Spet
addikt

Hej de ismerős, mintha amőba játék során alkottunk volna valami hasonlót ;]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#116133) DeFranco válasza Spet (#116132) üzenetére


DeFranco
nagyúr

amőba <3

de rég játszottam már :B

(#116134) Magnum_ válasza gzbotii (#116129) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Phenjani utcakep kellene, nem?

;]

I humbly and respectfully decline™

(#116135) gzbotii válasza Magnum_ (#116134) üzenetére


gzbotii
veterán

Há de milyen szép is

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#116136) Magnum_ válasza gzbotii (#116135) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Jo a link, tetszik :R

I humbly and respectfully decline™

(#116137) gzbotii válasza Magnum_ (#116136) üzenetére


gzbotii
veterán

erről beszéltem

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#116138) Magnum_ válasza gzbotii (#116137) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Szerkesztes elottire irtam ;]

I humbly and respectfully decline™

(#116139) gzbotii válasza Magnum_ (#116138) üzenetére


gzbotii
veterán

tudok róla
x.rcsi volt a link, de már szupcsi

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#116140) macilaci78 válasza pjen (#116123) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én már Szegeden felhagytam a bringázással, élhetetlennek tartom. A kijelölt kerékpárutakon nagyon látszik, hogy szükségmegoldás, amolyan "kuss a pofádnak"...
Vagy felfestettek egy csíkot az aszfaltút szélére, csatornafedők, felgyűrődött aszfalt, egyéb úthibák tarkítják, vagy szabálytalanul parkoló autók, esetleg kanyarodó járművek szorítják le a szabályosan közlekedő kerékpárost.
Ha a kerékpárút nem az úttesten van, akkor a gyalogosok jelentenek forgalmi akadályt, akár a járdából van leválasztva, akár külön aszfaltcsíkot kaptak a kerékpárosok.
A kereszteződések is kriminálisak, az, hogy kinek és hogy van elsőbbsége, azt ne firtassuk (természetesen a kerékpáros a számára kijelölt helyen tolhatja át a kerékpárját), de ezek minősége is hagy némi kívánni valót maga után.

A Kresz megint nem életszerű, hogy tolni kell a kerékpárt a kereszteződésben: 100-300 méterenként leszállni, újra elindulni nem életszerű, erő- és időpocsékolás, nem hatékony. Mintha a fekvőrendőröket kerekítés nélkül pusztán járdakőből építenék, hogy autósként még lépésben haladva is elharapd a nyelved... Baromság, mindegy. Persze a kerékpárosok többsége nem csak ezt az egy szabályt sérti meg.
Egyszerűen a kerékpár a szememben nem egy városi közlekedési eszköz, se az autósok, sem a gyalogosok, sem az úthálózat nem így tekint rájuk.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116141) sutszi válasza macilaci78 (#116140) üzenetére


sutszi
veterán

Én szeretem a bringásokat. Az a kedvenc szituációs komédiám, amikor a full üres bicikliút ellenére, a legnagyobb forgalom közben az út szélén kacsázik. Költői túlzás nélkül, ott a bicikliút és tényleg üres. Út szélén pedig mintha 8-as lenne a kerekébe, úgy szlalomozik. És akkor kerüld ki 1,5m távolságot tartva... Természetesen a belsőbe nem lehet csak úgy bemászni... Az ott instant megakaszt egy sávot. Én még több ilyet kérek az utakra. Ja, amikor kap egy dudát, akkor fel van háborodva, de látszik rajta, hogy nem igazán tudja milyen rendezvényen van.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#116142) macilaci78 válasza sutszi (#116141) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Saját szememmel láttam, sötétedés után szakadó esőben a Szerémi úton (kijelölt főútvonal, 60 km/h megengedett sebesség, mellette párhuzamosan kijelölt, frissen aszfaltozott kerékpárút, normális átkelőkkel) tekert, feketében, kivilágítatlanul. Szerintem ha elcsapják az ilyen halni vágyót, az belefér az eutanáziába. :W
Aki pedig nem A-ból B-be eljutásra használja a kerékpárját, hanem komoly sportként tekint rá, az nem fog forgalmas úton kerekezni, hanem valahogy elevickél a vasútállomásra, felcsapja a bringát a vonatra és 30 perc alatt bármelyik irányban eljut egy kerekezésre alkalmas helyre távol a város zajától, forgalmától, levegőjétől.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116143) seadrone


seadrone
őstag

na nem volt szándékomban ezt elindítani, de most látom, hogy hamarosan akkora adok-kapok lesz ebből a bringás-autós dologból, hogy csak na.

popcorn.gif

(#116144) 66zio válasza macilaci78 (#116140) üzenetére


66zio
aktív tag

Kereszteződésben nem kell tolni a bringát, vagy zebrára gondolsz? Ott se.

(#116145) macilaci78 válasza seadrone (#116143) üzenetére


macilaci78
nagyúr

:D Semmi bajom nincs a bringásokkal, vagy a bringás társadalommal, mindig csak azzal az egy marhával, aki szabálytalanul közlekedve engem hátráltat. ehhez az is hozzá tartozik, gyalogosként kimondottan ügyelek arra, hogy a kerékpárosoknak kijelölt helyen ne közlekedjek, illetve megadom nekik az elsőbbséget. És ahogy már fentebb írtam, jóformán az egész világ ellenük van, habár ezt látszólag mindenki palástolni igyekszik.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116146) darvinya válasza macilaci78 (#116140) üzenetére


darvinya
titán

Nem kell bringásokat szídni, mert ez nem erről szól.
Maga az egész KRESZ elavult és csak toldozott foltozott, s ennek eredménye ami most van.

És ekkor beszélünk arról, hogy biciklire ülve, vagy autóba ülve a világ a miénk.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#116147) macilaci78 válasza 66zio (#116144) üzenetére


macilaci78
nagyúr

1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet (népiesen KRESZ) 54. §
A kerékpárosnak a kerékpárról le kell szállnia és azt tolva - a gyalogosok közlekedésére vonatkozó szabályok szerint - kell az úttesten áthaladnia.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116148) Magnum_ válasza macilaci78 (#116147) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ugy pontos, ha hozzateszed, hogy ez a jardan valo kozlekedesnel kotelezo.

I humbly and respectfully decline™

(#116149) Spet válasza Magnum_ (#116148) üzenetére


Spet
addikt

Legyünk már jogilag helyesek: gyalogos forgalomnak fenntartott útfelület

;]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#116150) 66zio válasza macilaci78 (#116147) üzenetére


66zio
aktív tag

Úgy imádom, hogy ez kering az interneten de a konkrét mondatot senki se olvassa végig.

Tudom felgyorsult világ, meg minden de na.

Az általad idézett szöveg pontosan:

(4) * Kerékpárral
a) lakott területen kívül a főútvonalról balra bekanyarodni vagy megfordulni, továbbá
b) a kerékpárútról a vele párhuzamos útra balra bekanyarodni nem szabad.

A kerékpárosnak a kerékpárról le kell szállnia és azt tolva - a gyalogosok közlekedésére vonatkozó szabályok szerint - kell az úttesten áthaladnia.

Forrás: [link]

Nincs itt semmi gyalogosátkelő stb.

Azért terjed ez a tévhit mert az általad bemásolt mondatot könnyebb spamelni mindenfelé, mint pontosan utánanézni.

Igazából a zebra a gyalogosoké, ott nekik elsőbbségük van! Mi következik ebből? Hogy zebrán biciklisnek, kocsinak, űrrepülőgépnek nincs. Szóval ha odaérsz biciklivel akkor el kell engedned az autóst.

Mégis miért mondhatják, hogy szálljon le a bringás? Mert olyan sebességgel jön, hogy az autós nehezen veheti észre. De ilyenkor akkor az elsőbbséget nem adó bicóst büntessék, ne terjesszék a hülyeséget, hogy le kell szállni.

Szerk: Ennyi erővel zebrán a kocsis is szálljon ki és tolja át a kocsiját :DD
(Amúgy amióta Budapesten lakom nem biciklizem.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.