Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#116201) föccer válasza Mercutio_ (#116199) üzenetére


föccer
nagyúr

Itthon dartsozunk a csajommal, szól a TCS legjobb méreg albumja. Bőven elég, utálom a tömeget.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#116202) lorcsi válasza Mercutio_ (#116199) üzenetére


lorcsi
veterán

:R

szép idő volt :)
és jól sikerültek a tervezett progranmok is :)

(#116203) werszomjas


werszomjas
őstag

Eladó egy ilyen Philips NT3160 Nosetrimmer Orr-, szemöldök és fülszőrnyíró

Vadonatúj, bontatlan.

3500 huf

üdv

(#116204) macilaci78 válasza werszomjas (#116203) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kell. Anyám meglepné vala Apámat. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116205) bandus válasza werszomjas (#116203) üzenetére


bandus
veterán

megvetted és rájöttél, hogy mégsem elég szőrösek ezen területeid? vagy valaki úgy gondolta, hogy igen, és ajándék volt? :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#116206) Kiki18


Kiki18
őstag

Sziasztok
Ide írok, mert itt magas az élettapasztalat/kopf arány.

Egy ismerősöm vásárolt egy autót egy kereskedőtöl, de az átadás-átvételi dokumentumot hibásan írták meg.
Ez a hiba az okmányirodában derült ki, mikor át akarta írni a nevére.

A gond ott van, hogy az eladó elmondása szerint a cég felszámolás alatt van (evégjegyzék szerint nem, szerintem hazudik), illetve egész nap próbáltuk elérni, beszéltünk vele több alkalommal telefonon hogy javítsuk ki a dokumentumot, de halogat, hazudozik, néha kikapcsolja a telefonját, 4 órája nincs előrelépés.
Feljelentés megtörtént.

Ötlet, tanács, tapasztalat bárkinek ebben a témában?

(#116207) darvinya válasza Kiki18 (#116206) üzenetére


darvinya
titán

Ebből hosszadalmas eljárás lesz, s végén még az autót sem biztosan fogja megkapni.
Valószínű, hogy szándékosan lett elrontva, mert kereskedő sem vette, csak bizományba vette, s most pénzel lépet le.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#116208) sutszi válasza Kiki18 (#116206) üzenetére


sutszi
veterán

Summoning Saint_!

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#116209) Magnum_ válasza Kiki18 (#116206) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mi a gond a szerzodessel?

Torzskonyv van, igaz? Mert ez valasz volna darvinyanak...

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#116210) darvinya válasza Magnum_ (#116209) üzenetére


darvinya
titán

Törzskönyvvel mit kezdesz, mikor nem kereskedő nevén van.
Bizományosnál is megkapod törzskönyvet, de bizományos megbízási szerződés is jár mellé.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#116211) Mercutio_ válasza darvinya (#116210) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mikor vettél utoljára autót?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#116212) darvinya válasza Mercutio_ (#116211) üzenetére


darvinya
titán

Te külön futkosol bizományos autónál eredeti tulajhoz, hogy megkapd a törzskönyvet?

Vagy azt mondod, hogy a törzskönyv már csak elektronikus felhőben létezik?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#116213) Mercutio_ válasza darvinya (#116212) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem válaszoltál a kérdésre...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#116214) darvinya válasza Mercutio_ (#116213) üzenetére


darvinya
titán

Jó pár évvel ez előtt vettem kocsit, de közeljövőben szeretnék venni egyet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#116215) Magnum_ válasza darvinya (#116212) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Biztos vagy benne, hogy bizomanyis volt? Kiki leirasa alapjan en nem lennek biztos benne.
Varjuk meg, amig a teljes tenyallast leirja, addig ne kerlek. Ne gyozz meg senkit. Hatha nem lesz jo

I humbly and respectfully decline™

(#116216) darvinya válasza Magnum_ (#116215) üzenetére


darvinya
titán

Ez igaz, hogy semmi konkrétumot nem írt, miként volt eladva.
Ha csak adásvételi szerződés formalítás hiba lenne, amiatt a feljelentést nem fogadja be a rendőrség.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#116217) Kiki18


Kiki18
őstag

Bocs srácok, igyekszem csepegtetni az infókat.

A törzskönyv passziváltatva van, a forgalmiban az előző tulaj neve szerepel, a hivatalos feljegyzések résznél pedig be van írva az autókereskedő cég neve akitől az autót vette, mellette a közlekedési igazgatási hatóság pecsétjével.
Úgy tudom, hogy a kereskedő cégnek nem kell a nevére íratnia az autót, szóval ez így oké nekem.

További fejlemény ,hogy tegnap éjjel 10-kor a hungária körúton drága barátom még mindig várta az eladót, aki készségesen megjelent egy autóban +1 fővel.
Pénzt követeltek tőle ,hogy 25k forintért cserébe odaadják neki az üres de lepecsételt adásvételit, amiből a másik két példányt juttassa vissza hozzájuk postán.

Amikor mondta hogy nem fog fizetni ezért, majdnem elhajtottak, így végül kifizette.

Most én is ellenőriztem, a papír jól van megcsinálva, így ma megy az okmányirodába.

Hihetetlen milyen gerinctelen emberek vannak, és még mindig nem tudni hogy mi lesz a csattanója a történetnek.

Az autó elméletileg beszámításból került a kereskedőhöz.

[ Szerkesztve ]

(#116218) updog


updog
senior tag

Anyák napjára, gyereknek, nagymamának, kutyának rágcsálni: Eladó Nikon D7200, mint az új, alku ér.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#116219) Kiki18 válasza Kiki18 (#116217) üzenetére


Kiki18
őstag

A javított adásvételit elfogadta az okmányiroda, elindult a folyamat.

Ezek után még lehet bármilyen gondja a vevőnek ebből az egész szituból?
Kiderülhet még bármilyen turpisság?

(#116220) Spet válasza Kiki18 (#116219) üzenetére


Spet
addikt

Hasznalt autonal? Barmi.

(ha meg ennyire g3c1 volt az elado, akkor rejtett hiba eseten meg mar meg sem fogjatok talalni)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#116221) Magnum_ válasza Kiki18 (#116219) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Igen

I humbly and respectfully decline™

(#116222) Kiki18 válasza Spet (#116220) üzenetére


Kiki18
őstag

Műszakilag az autó nagyon rendben van, ezért lett megvéve.
Azóta szerelőműhelyben is volt, ott is dicsérték a korához képest a patika állapotot.
Remélem nem lopott, terhelt, vagy bármi. Én nagyon nem értek ehez :D

(#116223) MasterMark válasza Kiki18 (#116222) üzenetére


MasterMark
titán

Le lehet kérdezni a rendszámot, az megvolt? Ott látszik.

Switch Tax

(#116224) Qru válasza Kiki18 (#116222) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Látom szereted az oroszrulettet. Reméljük több aknára nem lépsz rá... Amúgy nem rosszból de legközelebb inkább vétel előtt tájékozódjatok ne utólag... Főleg, hogy itt adott hozzá a platform.

#nincsbennetarcsi

(#116225) Kiki18 válasza MasterMark (#116223) üzenetére


Kiki18
őstag

Tegnap én utánanáztem, és rendben van, nem körözik és az óra is reális értékeket mutat.

Qru: Ha ottlettem volna az elejétől kezdve, nem így zajlott volna le. Én is tegnap délután csöppentem bele a sztoriba, akárcsak ti. :D

Én mindössze egy sikeres motorvételen vagyok túl, szóval nincs tapasztalatom, de segítek ahol tudok a srácnak.

Köszönöm a közreműködéseteket, ha bármi változás van írok :)

[ Szerkesztve ]

(#116226) Qru válasza Kiki18 (#116225) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem lehet elég óvatos az ember. :(

#nincsbennetarcsi

(#116227) Kiki18 válasza Qru (#116226) üzenetére


Kiki18
őstag

Az nem kifejezés.

Ezek után már én sem tudom, hogyha eljutok az autóvásárlásig, magánszemélytől vagy kereskedőtöl vegyek járművet?
Eddig azt hittem, hogy magánszemélytől a rizikósabb, de ezt a kesze kusza sztorit elnézve már nem vagyok benne annyira biztos.

(#116228) MasterMark válasza Kiki18 (#116227) üzenetére


MasterMark
titán

Mind a kettő rizikós. Vegyél újat. Vagy elfogadod a kockázatát.

Switch Tax

(#116230) Qru válasza Kiki18 (#116227) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Neppertől rizikósabb sztem de magánember is át tud verni. Sajnos ez egy ilyen iparág... :(

#nincsbennetarcsi

(#116231) sketchifun


sketchifun
senior tag

Mielőtt menne apróra, hátha valakinek:

Ipad 3.gen 16GB Wi-Fi Only eladó.
Tartozék tekintetében egy töltőkábelt, valamint egy 32GB-s dobozt tudok hozzá adni, ha számít.

Ára legyen mondjuk 25K.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#116232) JanR


JanR
addikt

Valaki edz itt a forumba es hasznal hozza feherjet? Van egy 500g-os mezeskalacs izesitesu biotech iso whey zerom, es eladnam, mert a tejsavot en nem tudom felhasznalni. 2 ropi, ha valakinek esetleg felkeltette az erdeklodeset. Termeszetesen bontatlan!

(#116233) tboy93 válasza Magnum_ (#116056) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem is megvan. Annyira friss volt a 6. rész, hogy hibásan jött a nyomdából az utolsó oldalak egyike és pluszban pótolták az oldalt egy lappal, lel.

(#116234) FanTomas


FanTomas
csendes tag

Jó reggelt!
Van itt valaki, aki le tudna nekem tesztelni (esetleg biost frissíteni) egy AsRock 970 Pro3 R2.0 alaplapot és egy FX-8350-es procit? Múlt héten cserélték gariban az alaplapot (Alza) és nem hiszem el, hogy ugyanúgy megáll boot-nál, mint amikor hibásan bevittem. Kínomban már a procira is gyanakszom, de nincs más alaplapom, amivel ki tudnám próbálni.

(#116235) tboy93 válasza FanTomas (#116234) üzenetére


tboy93
nagyúr

Döglött processzorral még életemben nem találkoztam (amit nem a tulaj tett tönkre). AM2-es Asrock lapom viszont nekem is ment már tönkre, szintén boot problémával. Memóriát, vga-t, tápot kicserélgetted?

[ Szerkesztve ]

(#116236) FanTomas válasza tboy93 (#116235) üzenetére


FanTomas
csendes tag

Kb. 2 hónapja táp hiba miatt miatt kellett vennem új alaplapot táppal. A legtöbb szerviz már nem foglalkozik AM3+ -szal, szóval így látatlanban mind bios, illetve alaplap hibát mondtak. Visszavittem hát egyből az alaplapot garival és most kaptam vissza csere darabot, ami most ugyanazt a tünetet produkálja. A ramokat sikerült kipróbálom egy másik konfigban, azokkal nincs semmi baj. A procihoz viszont nincs lapom, amivel kipróbálhatnám.

(#116237) DeFranco válasza FanTomas (#116236) üzenetére


DeFranco
nagyúr

akkor a tápod is új?

cseredarabok nélkül nem mész nagyon sokra szerintem, max. egy bios resetet tudsz csinálni alaplapi elem ki, vár, bekapcsolgat, alaplapi elem vissza, aztán újra.

ha ez nem megy, akkor mindent le, csak a proci meg egy slotban memória maradjon meg a videokártya, és cserlégetni a tápot, a memóriát a slotokban stb.

(#116238) FanTomas válasza DeFranco (#116237) üzenetére


FanTomas
csendes tag

Igen, alaplap és a táp vadújak. Bios reset már megvolt, de délután vegigpróbálom majd a másik opciót is és úgy néz ki, kaphatok kölcsön holnap am3 procikat is próbára. Tim82-nek köszönöm előre is! :R

(#116239) Mercutio_ válasza tboy93 (#116235) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pedig a Ryen topicban ritkán, de bele lehet futni olyan hsz-be, hogy gariban cserélték a 2x00G procit, mert a benne lévő IGP/memvezérlő hibás volt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#116240) föccer


föccer
nagyúr

Hogy hívják a nekrofil barátnőjét?

foszlik.

ma délutáni termés

szép estét

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#116241) Tim82 válasza föccer (#116240) üzenetére


Tim82
nagyúr

"súlyosbítva azt, ami amúgyis"

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#116242) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Ingyen felajánlanám a következő PC játékokat (eredeti, dobozos CD / DVD-k):
Black & White (elég régi, de szerintem még olvasható a CD, óvva volt)
Fable: The Lost Chapters
C&C The First Decade
NFS: Hot Pursuit (itt van egy megjegyzés: előző gépemen még volt optikai meghajtó, de Originen is meglett a játék valami promócióban. Itt összekadt a kettő, és az Originos azóta nem indul el. Cserébe már nincs optikai meghajtóm, így nem tudom kipróbálni, engedi-e telepíteni és futtatni ezt a változatot. Így lehet hogy lesz egy teljes értékű dobozos NFS-ed, lehet hogy csak egy papírnehezék).

Nem kérek se sört, se csokit, csak azt hogy péntek délutánig megbízhatóan jöjjön el értük valaki(k) az Árpád híd metrótól 600 méterre 8-17.00 között.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#116244) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Innen jár mostanság valaki Pécsett Bólyon hét közben? :U 1(-2) kisméretű dobozt kellene kifizetni/elhozni (10k alatti tétel, ha kell utalom előre)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#116245) Mercutio_ válasza Mercutio_ (#116244) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vagy rendel Merlin Hardvertől valamit, amihez hozzá lehetne csapni? :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#116246) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sziasztok Béláim az Úrban!
Ígérem gyorsan kikopok, de szeretnék kérdezni ha szabad.
Józsefváros mennyire "olyan" hely még? Az én emlékeimben a piac, a zsebesek a sok hajléktalan maradt meg mint gyerekkori berögződés. Változott valami ez ügyben,vagy az elejétől téves benyomások értek?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#116247) Tim82 válasza bitpork (#116246) üzenetére


Tim82
nagyúr

Melyik része?

A Corvin-negyed például elég komolyan dzsentrifikálódik és az elég komolyan kihat a közvetlen szomszédságban lévő Szigony utcai lakótelepre is. Itt van pl. az új Nokia-székház is.

A "Józsefvárosi piac" pedig már jó pár éve nincs (utolsó éveiben amúgy is kínai piac volt, majd megszüntették, a kínai árusok meg átköltöztek az út túloldalára, ahol régi raktárépületeket vettek meg és jelenleg ott működik a kínai piac).

Nyilván a Diószeghy Sámuel utcán most sem érdemes máshogy átvágni, mint sebes léptekkel.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#116248) Mr.Csizmás válasza bitpork (#116246) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

attól függ melyik részére mész :P pl. a nemzeti múzeum is a nyóchoz tartozik. mögötte a palotanegyed nagyon szép. ami régen volt rossz hírű, mostanában kevésbé az, a diószeghy sámuel utcán is végig lehet menni épségben. ami rázósabb, az a Teleki tér - Blaha Orczy tér - Baross utca - 32-esek tere poligon inkább, de szerencsére szinte mindenhol be van kamerázva. (én is a nyócba' dolgozok, Tisztviselőtelep provincián, na ez totál olyan mint valami álmos vidéki fürdőváros, fasoros utcák, néha 1-1 kutyát sétáltató ember, azonkívül semmi, csak parkoló autók.)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#116249) bitpork válasza Tim82 (#116247) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

& (#116248) Mr.Csizmás: a pontos helyet még nem tudom. Ingatlan vásárlás kapcsán sajnos "company policy" h nem mondanak pontos címet amíg személyesen nem megy az ember. Annyi van megadva h az épületben eddig működött egy 56 szobás hostel, a pincében valami klub-kocsma és az első szinteken meg valami teraszos izémizé. Konkrétan ennyit tudok: "Lokációt tekintve a 8. kerületi hangulatos Palotanegyedben helyezkedik el, közel az egyetemekhez. Tömegközlekedési szempontból is kiváló helyen, hiszen a Blaha Lujza tér, Astoria, Kálvin tér, Rákóczi tér közti terület központjában található az épület." :B

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#116250) Mr.Csizmás válasza bitpork (#116249) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] kb. minden 2-3. épületre ráillik a leírás a területen :D btw. szerintem nem rázós hely.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.