Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16301) kyle_ válasza fero02 (#16299) üzenetére


kyle_
tag

igazad van, nem titkos, és valóban, nem akarom teleszórni a topicot :)
asus x551ma, bios újra lett irva, szerviz szerint ment de valami mégsem jó....

[ Szerkesztve ]

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#16302) mobileman


mobileman
aktív tag

Akinek van eladó sztereo mikroszkópja ami alatt lehet jól dolgozni, az írjon rám pü-t. :R

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#16303) KillHates válasza mobileman (#16302) üzenetére


KillHates
nagyúr

Minek az neked? :Y

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16304) mobileman válasza KillHates (#16303) üzenetére


mobileman
aktív tag

Jó ha van, mikrósebészet :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#16305) Hunter2


Hunter2
addikt

Concorde Q10 szürke hátlaposhoz B14 van valakinek firmware-e? A concord oldalán nincs kint és természetesen nem adják ki a szoftvert.

(#16306) kris54 válasza mobileman (#16302) üzenetére


kris54
újonc

Szia
BTC IND-2Z ipari sztereómikroszkóp tavcso.hu
ilyenem van nagyon jó lehet dolgozni alatta

(#16307) mobileman válasza kris54 (#16306) üzenetére


mobileman
aktív tag

Köszi, meglesem!

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#16308) FehérZ


FehérZ
újonc

Sziasztok!
Keresek egy profit, aki ki tudna nekem cserélni egy ilyen emmc chipet.
Le kellene forrasztani és felrakni egy másik lapra.
A kép csak illusztráció, tudok küldeni az eredeti panelról is képet, csak nem engedi feltölteni a mérete miatt.
Gólyózó sablont és golyó van hozzá, csak forrasztó és ügyes kéz hiányzik :)) :O
Köszönök bármilyen építő hozzászólást!

(#16309) f27


f27
aktív tag

Uraim.
Keresek ket olyan szervizest,aki a nevembe dolgozna.
Egy szervizes kellene Debrecen kornyeken,es egy szervizes Szombathely kornyeken.
Csak szamlakepes mutyizas mentes,normalis szervizparkal rendelkezo szervizes johet szoba.
A ket szoban forgo szervizhez,kizarolag csak szemelyesen viheto keszulekek kerulnenek.
Termeszetesen csak akkor kellene az en nevembe dolgoznia,ha az en rendszeremen keresztul keresne meg valaki szervizlappal stb...
Az egesz egy minimalis jutalekert menne.
Ha valakit erdekel a dolog tobbit privatba. :R

[ Szerkesztve ]

(#16310) nahunn


nahunn
tag

Vettem itt a ph-n egy ASUS K51AC hibás laptopot, természetesen az RS780
szorult cserére, jó is lett a gép a chip csréje után
ami megdöbbentő, hogy a gépet 3 hónapja "javította" egy itteni fórumtárs, de úgy,
hogy az alaplap ki sem volt szedve a gépből, a gyári chip volt melegítve...
persze mivel 6.000 Ft volt a "javítás" ennél jobbra nem is számítottam
elmondta az eladó a javító mester nevét is, hát szívem szerint leírnám, de nem akarok újabb háborút
indítani

(#16311) fero02 válasza nahunn (#16310) üzenetére


fero02
veterán

Nem tán makkforrasztásos történet volt? :DDD

(#16312) KillHates válasza nahunn (#16310) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem nyugodtan írd le! Aki így dolgozik, az megérdemli, hogy kapjon kritikát rendesen.
Azt még megértem, hogy valaki csak rámelegít egy lekotlott K51-re, amire már nem szán sokat a gazdája, de hogy ne vegye ki az alaplapot, azért az vicc! Az egyik legkönyebben szerelhető gép az Asus K sorozata! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16313) KillHates válasza fero02 (#16311) üzenetére


KillHates
nagyúr

Olyat itt senki sem csinál! :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16314) mobileman válasza KillHates (#16313) üzenetére


mobileman
aktív tag

Makkforrasztás? Dehogy, alap dolog :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#16315) KillHates válasza mobileman (#16314) üzenetére


KillHates
nagyúr

Már akinek van makkforrasztója! De mi csak hitvány rivörk géppel nyomjuk :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16316) nahunn válasza KillHates (#16312) üzenetére


nahunn
tag

azért nem szeretném, mert nincs kedvem utána hallgatni, h az nem úgy volt meg nem nála volt, és csak hitelrontás stb...
amúgy ha ekkora balfaszok az emberek, hogy utána nem vágják a fejéhez, akkor meg ügyesen csinálja,
ehhez mondjuk elég olcsó a 6.000 Ft hogy ennyi buktát bevállaljanak
aki meg megtudja milyen munkát végez, úgyis hozzánk jön

[ Szerkesztve ]

(#16317) fero02 válasza nahunn (#16316) üzenetére


fero02
veterán

Szerinted véletlen az az árképzés? :U

KillHates: nem hát... ;]

[ Szerkesztve ]

(#16318) nahunn válasza fero02 (#16317) üzenetére


nahunn
tag

végülis jobb mint akik szétégetik a lapot és fluxpörköltet csinálnak belőle, mert így legalább
még meg lehet javítani :)

(#16319) fero02 válasza nahunn (#16318) üzenetére


fero02
veterán

Maga a "munka" része igen. És a jó marketinggel előadott, eleve az ablakon kidobott pénz sorsa egyértelmű, így könnyebben fogadja el az ember a bukovárit.

(#16320) f27 válasza nahunn (#16316) üzenetére


f27
aktív tag

Én nem tudom miért ne lehetne ki írni.
Makkforasztotta? helyes ,ha nincs fluxolva szétgányolva az alaplap akkor javítható maradt és kárt sem okozott.
Az egyetlen dolog ami engem idegesít a dologba az a 6 ezres javítási díj!
Forrasztás ide vagy oda minimum 10-12 ezer egy javítás ,alku nincs,legalább is nálam nincs.

Jó marketingje van? hol?
Ha valakinek jó marketingje van annak cége is van mivel anélkül kissé veszélyes lenne,de ha van cége nem fog 6 ezerért egy laptopot megjavítani biztos,ha meg nincs cége,akkor pláne írd már ide a nevét had lássa mindenki!

És hangsúlyozóm nem a makkfrasztás végett,mert az ívből lesz@rom,én is csinálom minden zokszó nélkül ,ha egyszer a szerencsétlen ügyfélnek csak erre a van pénze és az alkatrész cserére nincsen.
Persze én szétszedem a laptopot,és a makkforasztás is 12 ezerbe fáj ha sikeres volt :) sőt nálam akkor is van költsége ha nem működött a dolog,mivel csak az nem kér pénzt a sikertelen javításért aki kuncsorog a munkáért,én úgy érzem akkor is dolgoztam vele ha sikertelen volt a javítás!
Bocs ha valakinek beleléptem volna a lelki világába :U :R

Nyugodtan írd ide a nevét neki!!!!!!

(#16321) f27


f27
aktív tag

Mellesleg adjunk hálát nekem hogy elterjesztettem a makkforrasztást,mert mióta ez benn él a köztudatban 30-40%-al kevesebb szénné égetett alaplap kerül mindenkihez!!!!
Mivel így semmilyen kárt nem tesz a gépezetbe és utána javítható marad ha mégis chipcserére kerülne a sor! :U :))

Igaz köze sincs a két forrasztási elvnek ha neki ugranak bármilyen géppel ,ahhoz képest amit én terveztem és gyártottam/ használok.
Kína 2 éve többször megkeresett hogy adjam el nekik a rendszert sorozat gyártásra,csak a 2000$ ajánlatot kissé röhejesnek tartok érte :)

[ Szerkesztve ]

(#16322) nahunn válasza f27 (#16320) üzenetére


nahunn
tag

ez vicces mert a te nickedet mondta a srác akitől vettem a K51-et :)

(#16323) nahunn válasza f27 (#16321) üzenetére


nahunn
tag

ebben teljesen igazad van, még ha bevallom őszintén, hogy nem is hiszek a makkforrasztásban :)

(#16324) f27 válasza nahunn (#16322) üzenetére


f27
aktív tag

Na most akkor képzeld el hogy két dolog sántít a dologba,miközben én bevallom és nem is tagadom hogy javítok így.
tehát 6 ezerbe nem csinálom meg a gépet semmi képen tesztelt állapotban!
Kiveszem az alaplapot a gépből.

Itt nem is a makkforrasztáson bukik a dolog hanem a fizetésen főképpen.
Tehát vagy kamillázott a csávó és kifizette nekem a 12 ezret,vagy hazudik :)

És ebbe eléggé igazat kell adnod nekem,mert én nem tagadom hogy javítok makkforrasztással olyan embereknek,akik ezt igénylik,és nem akarnak plusz pénzt kiadni chipcsere esetén :)

Szóval akkor ez ennyi? :DDD

Ezt nem merted be írni ide? :)
Nekem az égadta egy világon semmi,de szó szerint semmi titkolni valóm nincs,és pont azért hogy az atya úr isten se találjon fogást rajtam :))

Amúgy nagyon is működik a dolog,vannak olyan gépek ami reballozás után ( itt reballozta valaki) ment 3 hetet,rá makkforrasztottam ment 8 hónapig ugyan az a chip.
vannak rengeteg gép ami 2-3 éve megy makkforrasztás után.
Jó ötlet volt ez,mert ha mégsem válik be egyszerbű chipet cserélni mert az alaplap még nem kapott egyszer sem hősokkot. :))

[ Szerkesztve ]

(#16325) nahunn válasza f27 (#16324) üzenetére


nahunn
tag

ok, akkor peace van :)

amúgy a phsoknak 50% kedvezmény az akkor erre nem vonatkozik, nem értem ugyanis
hogy miért mondana kevesebbet valaki mint amit valójában fizetett???

(#16326) f27 válasza nahunn (#16325) üzenetére


f27
aktív tag

Nem, komplett gép javítására nem vonatkozik.
A 6 ezres javítási díj az a videokártyákra vonatkozik,illetve arra ha kiveszi az alaplapot elküldi én meg makkforrasztozom neki,és ha sikerült ha nem fizet 6 ezret.

Én 6 ezerért nem javítok laptopot tesztelve.
Mert ugye ha működött 3 hónapig ,akkor az tesztelt 100%-osan üzemképesen vitte volna el tőlem,az pedig 12ezer ft nálam. :)

Tehát valami sántít,és ugye azt alá írod hogy nem nálam sántít a dolog :DDD

Azt még eltudom képzelni hogy velem beszélt, és végül mással javíttatta olcsóbban,és rám emlékezett.

(#16327) KillHates


KillHates
nagyúr

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16328) Hunter2 válasza nahunn (#16316) üzenetére


Hunter2
addikt

Hozzánk hoztak olyan gépet hogy "állítólag máshol chipet cseréltek, haza vitte felrakta a polcra aztán 1-2 hónap múlva mikor elő vette csak pár órát ment."
Szétszedtem, simán csak rámelegítettek a chipsetre, természetesen K50AB.
Ja és a csattanó: Mindezt 25000-ért!
örült a tulaj mikor elmondtam miért fizetett ennyit.

(#16329) nahunn válasza KillHates (#16327) üzenetére


nahunn
tag

:) you made my day

(#16330) nahunn


nahunn
tag

ha már lúd legyen kövér, ezt nem fogjátok elhinni:

figura bejön ASUS K72 ha jól emlékszem, hogy nem tölt, volt már egy helyen és 2 hónapig jó volt
de nem vinné vissza nézzük meg

szétszedés után kiderül, hogy a dc aljzat pozitívja eltört és elég gagyi módon megforrasztották, nem
a standard asus aljzat de pont volt 1 db polcon megcsinálom 1x.000 Ft 6 hó gar, öröm és boldogság

igenám, de még amikor felhívom, hogy kész a gép kiderül, hogy az nbook.hu-nál ő 40.000 Ft-ot fizetett 2 hónapja alaplap csere címszóval...

csörög a telefonom egy óra múlva, az ember benn az nbook szervizben kihangosítva, h mondjam el mit láttam,
konklúzió vigye be a gépet (mondjuk tényleg értelmesebb lett volna ha felveszi és gépestül megy be) de
nbook szerint az alaplapon majd látszani fog h más a lap sorozatszáma mert ők kicserélték csak a csatlakozó pont javítva volt a lapon :)
mondom, hogy a lapon nincs rajta a sorozatszám ne beszéljenek hülyeséget...

ember bejön a gépért bekapcsolom és megmutatom neki a biosban, hogy márpedig az sn az megegyezik
a gépházon lévővel tehát átb@szták

ember visszamegy a géppel és a kész tények elé állítja őket, majd ezek után közlik, hogy akkor ők most beküldik az asusnak bevizsgálásra!!! ezeknek azt van bőr a képükön

végül 20.000 Ft-ot kért vissza az ember a 40 helyett csak záruljon e az ügy, azt nagy nehezen visszaadták

(#16331) f27


f27
aktív tag

Lenovo T540P
megy működik külső monitoron van kép,de a belsőkön nincs.
van nálam jelenleg 2 db de szériába a cégnél állnak le.
Szerintetek mi lehet vele?

(#16332) nahunn válasza f27 (#16331) üzenetére


nahunn
tag

makkforrasztás? :D

(#16333) f27 válasza nahunn (#16332) üzenetére


f27
aktív tag

Nem akarom elhinni hogy sorba állnának le az nvidia chipek.
Ez szerintem nem makkforrasztási probléma :DDD

(#16334) f27


f27
aktív tag

egy notebookba 4k-s kijelzőt tettek egy Gyárilag 3k-s kijelző helyére, azóta nem ad képet sem a kijelzőre ,se a régivel se az új kijelzővel a gép ,csak külső monitoron van kép.
Szerintetek mi történt a gépel?

(#16335) RoboGuru válasza f27 (#16334) üzenetére


RoboGuru
tag

Az alaplapon mehetett ki a háttérvilágítás biztosíték, vagy maga a kijelzőkön szálltak el.

www.rendszerguru.hu

(#16336) f27 válasza RoboGuru (#16335) üzenetére


f27
aktív tag

Kijelzok meg sem nyikkannak ranezesre.
Dugtam ra masik kijelzot is,az is kusba van.
Majd meg akarom nezni hogy tapot kap e a kijelzo.

(#16337) Hunter2


Hunter2
addikt

Van nálam egy törött fedlap/zsanér-os Dell N7110, az egész galaxisban nem lehet hozzá normális áron komplett felső részt találni (LCD nélkül). Van valakinek bontáson ilyen vagy tudtok rá valami forrást?

[ Szerkesztve ]

(#16338) f27 válasza nahunn (#16332) üzenetére


f27
aktív tag

tápáramkör nyuvadt ki bennük.
Jók lettek a lenovok :)
Sajnos nem kellett neki makkforasztás,pedig úgy makkoltam volna :DDD

(#16339) Hunter2


Hunter2
addikt

találtam egy bios dump-os oldalt ha esetleg valakit érdekel. [link]

(#16340) Hunter2


Hunter2
addikt

Apropó HP Probook 450 G4-hez vanvalakinek működő bios dump-ja?

(#16341) nahunn


nahunn
tag

ez csak nekem új?

"Immár technikailag messze szárnyaltunk mindenki előtt!"

:DD

[ Szerkesztve ]

(#16342) KillHates válasza nahunn (#16341) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hol?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16343) khorvat válasza KillHates (#16342) üzenetére


khorvat
senior tag

(#16344) ezmiez36


ezmiez36
csendes tag

Sziasztok mesterek!
Egy kis elméleti szintű segítség kellene!
Adva vagyon egy radeon 7000 vga, telepítés után nem ad képet, addig megy.
Reball gondja lehet (anyagilag biztos nem éri meg), vagy maga a gpu gyengélkedik?
ha a gpu-ra tippeltek, egy csökkentett órajelű biost megpróbálnék rátenni, hátha elmegy egy darabig.
(Hőlégfúvózás kizárva részemről, tudom semmi értelme, reball meg drágább mint a kártya.......)

Valaki adna valami esélylatolgatást (Nem vagyok konkurencia :R )

Köszönöm!

ezmiez36

(#16345) f27 válasza nahunn (#16341) üzenetére


f27
aktív tag

Ez tenyleg csak neked uj :)
10eve a szlogenem :DDD
Itt is lelett mar par bor huzva rola :))
De legalabb tudom hogy meg mindig sztar vagyok mert mindenki az en hirdeteseim nezik :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16346) Martin97


Martin97
aktív tag

Sziasztok!

Néhány tanácsra volna szükségem, pár kukaszökevény javítási kisérletéhez.
Ezeknek a hardverek javítására már nem költenék.

Adott: Digitális hőmérő, Állítható hőfokú hőlégfúvó (50-660 °C illetve 250-500 L/perc légáram) és néhány hozzá való fúvóka. [link]

Arra lennék kiványcsi, hogy hány fokon, meddig havítsem a chipeket, hogy a lehető legnagyobb sikert érjem el?
Mekkora légáramot használjak, és melyik fejjel használjam?
Illetve mennyire lehet tartós a házilagos javítás? (Némelyik chip, már lehet hogy újra volt melegítve a nyomok alapján.)

Ezzel nem állítok senkinek sem konkurenciát, csak saját célt szolgálna. (Illetve egy barátomét, aki egy csíkozó gtx 470 szeretne ily módon életrekeltetni velem.)

A segítségetek előre is köszönöm!
Martin

(#16347) f27 válasza Martin97 (#16346) üzenetére


f27
aktív tag

Nagyjabol igy!
A hofokokat es az idot tartsd be pontosan,a vegen 6fok/s hutsd vissza az alaplapot,forrasztas elot az egesz alaplapot melegitsd elo 120-140fokra,majd a chipet aulrol es felulrol egyszerre melegidsd a grafikon szerint pontosan betartva mindent. 220fokna pont ujra forrasztottad.
Ha ezt sikeresen megoldottad,akkor mindanyian kivagjuk az ablakon a tobb millios gepeket mert rogton ertelmet veszitette. :R
Ha ezeket nemtudod megoldani,akkor a holekfuvo pont arra lesz valo mint amire terveztek,festeket egetni,es alaplapot szenne egetni.

(#16348) fero02 válasza f27 (#16345) üzenetére


fero02
veterán

Eddig is tudta, csak most meglátta és ismét jót röhög ezen a marhaságon. ;) :DDD

(#16349) f27 válasza fero02 (#16348) üzenetére


f27
aktív tag

Nem is olyan marhasag ez meg mindig igaze :DDD ;)

(#16350) Martin97 válasza f27 (#16347) üzenetére


Martin97
aktív tag

Szia!

Nyilván tudom, mire való a hőlégfúvó. Nem is mondtam, hogy feleslegesek a gépeitek, mert egy kicsit is nagyobb értékű alkatrészt nyilván nem állnák neki kókányolni, de egy értéktelen, elavult kukaszökevény megint más. :)

Tehát akkor kb. így kellene:
-először 120-140 fokon felmelegítem az egész kártyát, utána felnyomom a hőt 220-225 fokig, utána meg folyton csökkentem, közben figyelve, hogy ne drasztikusan hűljön. És azt a fúvókát használom, amelyik a legjobban lefedi a chipet.

Ha netán lenne még valami kiegészítés mire figyeljek, akkor ne tartsátok magatokban. ;)

Köszönöm a segítséget! :R
Martin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.