Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18851) Tamás9x válasza KonzolKartel (#18847) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ezert a velemenyemert meg a legelejen itt leszedtek a fejemet. Majd meglett az MCGS vezerlos gep. Azota vicc kategoria barmit is leszedni felrakni. Kell a jo gep, az nem masnapos, faradt, hisztis, vagy remeg a keze.
Scotle HR 460

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#18852) Reggie0 válasza KonzolKartel (#18847) üzenetére


Reggie0
félisten

Nyilvan, a hoprofilt pedig azert talaltak ki, hogy szivassak magukat a mernokok, meg biztos eppen nem volt min dolgozniuk. :D

[ Szerkesztve ]

(#18853) KonzolKartel válasza Reggie0 (#18852) üzenetére

Mármint a kínai mérnökökre gondolsz, akik rá raktak egy default nevű dummy profilt? Az összes profilom magam állítottam be, és szerintem ezzel mindenki így van. Az meg hogy a gyárban milyen technikát használnak az teljesen más liga, nem ide tartozik. Én, és még nagyon sok külföldi kollégám teljesen jól elvan egy alsó pre heaterrel. Ha mondjuk egy nagyobb GPU-t kellene fel emelni, akkor valszeg bekapcsolnám, de hidakért, ramokért nem fogok vele szórakozni.

milinte:

Egy ZM R6200-as. Már vagy 8 éve megvan.

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#18854) Reggie0 válasza KonzolKartel (#18853) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem, hanem azt amit eloirnak az alkatreszgyartok az alkatreszhez.

"Az meg hogy a gyárban milyen technikát használnak az teljesen más liga, nem ide tartozik."

"Én, és még nagyon sok külföldi kollégám teljesen jól elvan egy alsó pre heaterrel. "

Nyilvan, mert arra egyik szerviz sem vallal garit, hogy jelentosen leredukalja az alkatreszek elettartamat a tulmelegitessel, az a lenyeg, hogy a forrasztas kitartson fel evig :) Aztan ha valami elszall ido kozben, vagy esetleg mas alkatresz is meghal munka kozben az ugyis a vevore lesz terhelve.

[ Szerkesztve ]

(#18855) KonzolKartel válasza Reggie0 (#18854) üzenetére

QFN-t naponta többet cserélek. BGA-s munkáim is majdnem mindennaposak, mégis nagyon alacsony a garanciális rátám. Amit Te írsz az a sufni. Egy normális szerviz nem működhet úgy hosszú távon, főleg nem a mai világban.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#18856) Reggie0 válasza KonzolKartel (#18855) üzenetére


Reggie0
félisten

Ahol nem bga-s rework geppel bgaznak, az eredendoen sufni, mert toredeke folyamatvezerles/iranyitas sincs a dologban. :)

[ Szerkesztve ]

(#18857) pmatthew


pmatthew
tag

Sziasztok. Van egy Xiaomi Mi 10-es mobilom, amelynél furcsa hibák jöttek elő egyik napról a másikra: nincs hang, ill. kamera, az ezeket használó appok sem indulnak el vagy hibaüzenettel elszállnak. Próbáltam újraindítás, factory resetet stb, de nem segített.

Keresgélés után azt találtam, hogy ez nem egyedi eset, és hardver problémára utalnak. Megoldásként pedig CPU reballingot javasolnak.

Tudnátok ajánlani olyan szervízt/magányszemélyt aki ilyesmivel foglalkozik? Próbáltam keresni de nem igazán találtam.

Köszönöm

(#18858) Hujikolp válasza pmatthew (#18857) üzenetére


Hujikolp
őstag

Nem érdemes vele foglalkozni. Mobil CPU-ját újragolyózni kín és valószínűleg alá is van töltve ragasztóval. Ha PoP-os, akkor ott is kellene újragolyózni. Esélytelen.
Ments le mindent róla, annak annyi volt...





Ésez még nem is volt "jól" alátöltve.

Sika-mika sem egy áldás.

[ Szerkesztve ]

(#18859) ateszhv


ateszhv
csendes tag

Sziasztok tudtok olyan műszerészt aki az elhajolt lábú cpu foglalatot rendbe tudná tenni.
Egy LGA1700 as lenne. Néhány lábról lenne szó.
Köszi.
Cink_eleket nem tudom utol érni sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#18860) KillHates válasza ateszhv (#18859) üzenetére


KillHates
nagyúr

Pedig csak ő van :( Én minap próbáltam mikroszkóp alatt visszagörbíteni LGA1700 elgörbült lábát és a "népművészeti agyagedény" Intel úgy csinálta meg, hogy bármilyen finoman hajtom vissza eltörik. Ja, és nem kompatibilis a lábacska a régebbi alaplapok érintkezőivel :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#18861) ateszhv


ateszhv
csendes tag

Akkor marad a probálkozás Cink_eleket elérni valahogyan.

(#18862) Hunter2


Hunter2
addikt

van valakinél egy Asus X512DAP alaplap bontáson? konkrétan az IT8225 kellene vagy x512DAP tartalommal. Természetesen nem ingyen kérném.

vagy ha tudtok valami szoftvert ami törli majd újraírja az EC firmware-t az is jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#18863) Mr.Skynet


Mr.Skynet
senior tag

Sziasztok!

Segítséget, véleményt szeretnék kérni Tőletek, mert nekem ez a terep kissé ismeretlen. :B Egy barátom LG 42LB650V TV-je került hozzám, hogy nézzem már meg, mert az LG logónál lefagy és nem jut tovább. Odáig jutottam a témában, hogy valószínűleg megszívtuk és eMMC bajos az alaplapja.
Az alaplap egy EAX65384005 (1.2), a flash rajta SK hynix H26M31003GMR, nyomtam alá fluxot, hőléggel rámelegítettem és reménykedtem, hogy hátha... az ég világon semmi sem változott, szép LG logó fogadott ismét. :(
Csak páka, kínai hőlég, ch341a spi író, ch340g ttl, flux, harisnya, multiméter dolgaim vannak, de ahogy néztem ehhez a flash-hez legalább rt809h kellene meg talán bga153 volt, szóval valami socket se ártana...
Még ha író lenne is valahonnan, gondolom az nem pálya (még nem próbáltam soha), hogy tisztítás után pákával felónozom a chip-et meg a nyákon a pad-eket is, flux, hőlég és sok szerencsét vagy jó lesz vagy nem. Szóval ez már gondolom kissé sufni tuning lenne (nem tudom :F ), reball vagy paszta és stencilem meg ugye nincs. Viszont a meglévő chip-ből azt olvastam lengyel fórumon translate-el, hogy állítólag kellene valami HDCP kulcs, de egyáltalán mi történik ha ez nincs benne egy valahonnan letöltött verzióban amit találok a neten? Egy másik tv-ből kiolvasott full dump nem jó? Abban is kéne lennie kulcsnak nem?

Nem létezik valami alternatív megoldás, hogy usb-ről összeszedi magát pendrive-ról, vagy lan kábelen tftp-ről vagy valami módon nem akar keresni magának semmit a tv amit betölthetne? Main board-ról sincs semmi serial, jtag féle valami kiskapu amin legalább kommunikálni lehetne valamivel?

Mennyibe kerül egy ilyen javítás reálisan? Mert a barátom azzal jött hozzám, hogy Tatabányán és Győrben felhívott egy-egy TV szervizt és a típus és hibajelenség után az egyik azt mondta irány a kukás konténer a másik pedig 45 ezret mondott egy határozott talánnal zárva a mondatot. Nem tudom mennyire lehet lutri, de találtam 16ezerért a neten komplett alaplapot itt: [link]

Válaszokat előre is köszi! :R

ui.: ha valakit esetleg érdekel írjon megegyezünk, nyakamon maradt új 1db Metcal sttc-817 és 1db Jbc c245-741

(#18864) Hujikolp válasza Mr.Skynet (#18863) üzenetére


Hujikolp
őstag

alaplap csere, szerény véleményem szerint.

(#18865) Tamás9x válasza Mr.Skynet (#18863) üzenetére


Tamás9x
őstag

Vedd meg az alaplapot inkább hozzá, ha jó bele.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#18866) Mr.Skynet


Mr.Skynet
senior tag

Köszi srácok! :R

(#18867) Furmany válasza Mr.Skynet (#18863) üzenetére


Furmany
csendes tag

https://4ham.ru/lg-32lb650650v-visit-na-zastavke-emmc/
Itt van mit hogy...

(#18868) Mr.Skynet válasza Furmany (#18867) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

:R

(#18869) szbalogh


szbalogh
őstag

Sziasztok!
Mennyiért forrasztódik át egy ilyen alaplapon a belső CPU foglalat? Ha valaki bevállalná kérem írjon ajánlatot! Ez egy random kép a netről de holnap tudok küldeni az aktuális foglalatról.
Köszi

Nick: HE_Storm

(#18870) Kocska89


Kocska89
tag

Sziasztok.

Elsősorban a régebbi kollégákhoz szolnék. Lenne valakinél régi 80*80 stencilek, régi gpu-k hoz ? 6800 széria 9800gt és régebbiek. Amik már kifutottak és csak vannak.

(#18871) borsodika válasza szbalogh (#18869) üzenetére


borsodika
őstag

Általánosságban kb 20e Ft.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#18872) szbalogh


szbalogh
őstag

Sziasztok!
Végül munkatársammal nekiálltunk, mert annyit nem ér a lap, hogy megcsináltassuk, imádunk kísérletezni és veszteni való nem volt.
Végül is kondenzátor szét nem pukkant és el se mozdult. Egyenlőre leszedtük a felesleges ónt és nagyjából lemostuk. Bizakodó vagyok :)
Itt-ott még van felesleges ón de nem találtam eddig hiányzó padot.
Azt szeretném kérdezni, hogy alulró hány fokra melegítitek a platnit, mert 150 fokra állítva is csak 70 fokig melegedett fent a pcb és kb 10mm-re volt. Aztán egész 250-ig toltuk de így az átcsepegő folyatószer ráégett a platnira is és a pcb aljára is.
Esetleg mire figyeljünk az új foglalat forrsztásánál? A hőmérsékleteket és fűtés intenzitást már nagyjából kitapasztaltuk.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#18873) Reggie0 válasza szbalogh (#18872) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak arra kell figyelni, hogy ne melegitsetek tul egy also alkatreszt se, amugy igeny szerint barmi lehet a homserseklet.

(#18874) Djtil válasza szbalogh (#18872) üzenetére


Djtil
csendes tag

Alsó 270-280, de ez sok kindentol fugg. Mindenkinek mas a gepe. A flux sem mindegy. Gyakorlat sem art. Kivancsi vagyok mi fog ebbol kisulni.

Üdv: Atti

(#18875) szbalogh válasza Djtil (#18874) üzenetére


szbalogh
őstag

Köszi.
Akkor még se volt az olyan nagyon forró. Csak egy vidóból úgy emlékeztem, hogy 150 fokot mond.
Lehet ám, hogy más is tönkrement amikor belefolyt a fagyállós hűtővíz. Jó kis elektorlit, réz éritkezők és egyenáram; tele is lett malachitzölddel a foglalat.
Ahogy nézem már csak át kell vizslatni az összes padot aztán ugyan így fűtve mehet vissza az új foglalat.

Nick: HE_Storm

(#18876) Djtil


Djtil
csendes tag

Tudnátok mondani valami olcsóbb ,de jól működő kétoldalú ragasztószalagot?(link vagy terméknév)
Ipad mini 2 érintőképernyőt szeretném visszaragasztani és nincs e téren tapasztalatom. Köszönöm!

Üdv: Atti

(#18877) Tamás9x válasza Djtil (#18876) üzenetére


Tamás9x
őstag

B-7000 vagy T-8000 eredeti nevén Technokol Rapid :DDD
A 2 oldalú ragacsok nekem nem váltak be sajnos.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#18878) Reggie0 válasza Djtil (#18876) üzenetére


Reggie0
félisten

tesa ragasztok altalaban jok

(#18879) KillHates válasza Tamás9x (#18877) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem sem váltak be.
Egy ismerosnek nem rég esett ki a 27es iMac kijelzője, mert a fos 3M elengedett kb egy hét után.
Én is a T7000 T8000ra szavazok

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#18880) Reggie0 válasza KillHates (#18879) üzenetére


Reggie0
félisten

3M pedig eleg jo, hanem az olcsot veszed.

(#18881) johniee


johniee
senior tag

Sziasztok!

Valaki csinált már telefon chipet újraforrasztva?
Tegnap este hirtelen elhalálozott a 2.5 éves, egyébként tökéletes Xiaomi Poco X3 Pro telóm.
380 fokon rámelegítettem ma a hőlégfúvómmal (forrasztó állomás) a videókban látott fő chipre.
És tádámm, életre kelt a telefon, először is fel lett töltve.
Azonban összerakva fél óra múlva ugyanaz a hiba előjött, fehér háttér, középen kék pixelek függőlegesen.
Újra kiszedtem a csavarokat, leválasztva + vissza az akksit újra működött pár óráig :)
Szóval sajnos nehéz stencil nélkül ezt megcsinálni?
Az indiai mestereknek honnan van? :D [link]

[ Szerkesztve ]

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#18882) Djtil válasza johniee (#18881) üzenetére


Djtil
csendes tag

Szerintem, ez egy olyan munka, amit egy jól felszerelt szervíz tapasztalattal is remegő kézzel végez. A chip dupla bga-s és a hely is kicsi. Aztán nem csak a stencil hiánya a baj, hanem milyen minőségű stencil milyen golyók milyen flux. Aliexpresszen találsz stencilt. Fluxot onnét inkább ne sok a hamis.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Atti

(#18883) mobileman válasza johniee (#18881) üzenetére


mobileman
aktív tag

Nem akarlak elkeseríteni, de ezt az életben nem fogod megcsinálni...Rengeteg gyakorlat, kézügyesség, felszerelés kell, nem annyiból áll, hogy megveszem a stencilt, oszt felnyalom...

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#18884) szbalogh válasza szbalogh (#18875) üzenetére


szbalogh
őstag

Na ma tudtunk időt szakítani a foglalat visszaheftelésére.
Két fura dolgot láttunk. AZ egyik a kékkel bekarikázott pad. Félig rálóg a lakk vagy az a zöld festék. Nem szedtük fel, elvileg így volt odaforrasztva.
A másik problémás a pirossal kiemelt rész volt. Itt ugyanis a kis forrasztópákával nem tudtuk felitatni a cint, mert az egész világoszöld rész alatt van réz, ami elvezette a hőt. Szerencsére munkatársamnak volt egy erősebb forrasztója, azzal már végig tudtuk húzkodni a felitatót. Végül itt feljött a lakk több helyen is de kimértük és az egész össze van kötve.
Egyébként ottmaradt a helyén a foglalat, kondi most sem pukkant. Kb 230 fok volt a nyák mikor abbahagytuk a fűtést. Előtte alulról 250 fokra állítottuk a fűtést, ami 80 fokig melegítette elő a lapot.
Sok esélyt nem adok neki de holnap teszt :B

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#18885) Reggie0 válasza szbalogh (#18884) üzenetére


Reggie0
félisten

Az ilyen erosen hoelvono reszeknel arra kell vigyazni, hogy amikor a harisnyat huzod rajta akkor nehogy veletlen visszadermedjen, mert ugy konnyu leszakitani a pad-et.

Amugy nem ertem ennek a panelnak a tervezoit, hogy a via-kon miert nincs lakk. Ha nem tesznek ra pasztat, hogy beszivja a via es ez altal csokkenjen a via ellenallasa, akkor nincs ertelme nem lakkozni. Foleg ilyen kozeli padek eseten, mert a nyakon levo kis lakk serulesekor el fogja szivni az on-t a padrol.

[ Szerkesztve ]

(#18886) szbalogh válasza Reggie0 (#18885) üzenetére


szbalogh
őstag

Pont így történt. De nem feszegettük hanem hoztuk a nagyobb pákát.
Nem lett jó sajnos. A rendszerdiagnosztika után jön a sípkód miszerint nem megfelelő processzorelrendezés, azaz nem látja a processzort.
Még egyszer megpróbáljuk felfűteni és kicsit lenyomni a foglalatot hátha segít.

Nick: HE_Storm

(#18887) Djtil válasza szbalogh (#18886) üzenetére


Djtil
csendes tag

A 230 fokos lapnal biztos hogy nem olvadtak meg a labdak. Vidd el 260-270 fokig ,de csak par masodpercre, es nehogy lenyomd, akkor vege. Poccintsd meg latni fogod visszaugrik.
Bar az also elofutes 80 foknal nagyon keves ide. Felulrol meg szetolvasztod a foglalatot, ha nagyon megkukdod szoval csak ovatosan.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Atti

(#18888) szbalogh válasza Djtil (#18887) üzenetére


szbalogh
őstag

Köszi!
Alul 250 volt a platni és így volt 80 a pcb.
Meddig lenne jó a pcb-t előmelegíteni alulról?

Nick: HE_Storm

(#18889) Djtil válasza szbalogh (#18888) üzenetére


Djtil
csendes tag

Kb 160-180 fokra lenne jó. De ,ha 250 foknal ,csak 80 fok a lap, akkor pici az also futes teljesítménye. Vagyis nem tudom, ugye nem tudhatom mi tortenik ott, lehet kell tobb ido mig atmelegszik, de ha megkuldod 400 fokkal akkor meg a lap szetolvad alulrol.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Atti

(#18890) Reggie0 válasza Djtil (#18889) üzenetére


Reggie0
félisten

Vagy nagyobb legaramlas. Lehet celszeru lenne valami egyszeru obi-s holegfuvoval rasegiteni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.