Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53851) bobalazs válasza Raki (#53850) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Onnan tudom hogy a vce enginet használja és folyamatosan kódolja a játékot videóba, ezért nem emel órajelet. Ki nem lehet kapcsolni, csak kilépni a programból. Raptr topikot is én csináltam.

(#53852) Raki válasza bobalazs (#53851) üzenetére


Raki
aktív tag

Még 1x köszi a segítséget, ez volt a gond, megoldódott. :R
Mivel videózni nem szoktam így szinte teljesen felesleges ez a progi, az emelt órajelek meg kellenek. Gondolom aki videózik meg streamel az meg nem ezt a progit használja.

További szép napot neked...

Intel® Core™ i9-10900K @ 5,0 GHz | Asus ROG Strix GeForce RTX™ 3080 Gaming OC 10GB | MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI | 32 GB G.Skill Trident Z RGB @ 3600 MHz | Seasonic Focus GX 850W | NZXT H710 | NZXT Kraken X73 | MSI Optix MAG322CQRV @ 144 Hz | WD Black SN750 M.2 SSD @ 1TB + HDD

(#53853) CarrGomm


CarrGomm
aktív tag

Sziasztok!

Gigabyte GTX 650 Ti 1GB vga-m van, amire jelenleg két monitor van rákötve, az egyik dvi-al,a másik hdmi-vel (munkához kell mindkettő).
Vennék egy TV-t filmnézéshez, amit szintén rá szeretnék kötni.
Kérdéseim a következők:
1. rá lehetne-e kötni a tv-t harmadikként egy dvi-hdmi konverterrel? (a monitornak is csak hdmi csatlakozója van, azt meghagynám annak, így a tv-t egy konverterrel oldanám meg)
2. a tv 3d-s. Menne a 3d a vga-n keresztül dvi-al illetve a konverteren keresztül?
3. mivel az alaplapon is van hdmi a proci miatt, megoldható-e, (ha a fenti pontok egyike sem, vagy valamelyik valamiért nem működik), hogy a tv-t az alaplapi hdmi-re kötöm rá, míg a többi a gigabyte vga-t használja?
+1 Intel core i5 4690k processzor vga-ja tudná-e a 3d-t átvinni a hdmi-n keresztül?

Esetleg ha valakinek van valami jobb javaslata, ami a fenti variációkban nem szerepel.

Köszi!

(#53854) Smiley válasza CarrGomm (#53853) üzenetére


Smiley
őstag

Elvileg mennie kell, de ugy kellene kotni, hogy a 2 monitort DVI-on kersztul, a TV meg hdmi-n.
VGA meg az alaplapi az felejtos.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#53855) CarrGomm válasza Smiley (#53854) üzenetére


CarrGomm
aktív tag

Végülis mehet a monitor is a dvi-hdmi konverterrel, lehet ez lenne a legjobb. Kösz!

(#53856) Redneck


Redneck
veterán

Nem konkrétan VGA-s kérdés mégis itt tenném fel. Barátnőm TV-jének egy NYÁK-ján van valami hibásan működő alkatrész, de az egész NYÁK-ot lehet csak cserélni horror áron. Ad képet, működnek a funkciók, de a panel alsó felétől felfelé irányuló vibráló szellemkép jelentkezik.

Érdemes megpróbálni az említett panel sütését vagy ipari hőlégfúvózását mértékkel? Az az érzésem hogy bejöhet.

Elnézést, de tudom hogy van itt néhány ember aki a NYÁK sütésben járatos. Jelenleg nincs keret újra.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#53857) BogyóBP válasza embe (#53794) üzenetére


BogyóBP
addikt

A HDMI-t először DVI á majd Dsubbá kell alakitani csak ebben az esetben működhet de csak kép menne ki rajta és az se jó minőségben az A/D miatt, a hang nem.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#53858) BogyóBP válasza Redneck (#53856) üzenetére


BogyóBP
addikt

Honnan veszed hogy alkatrész sérülés van? SMD-t is lehet cserélni.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#53859) btf


btf
aktív tag

Sziasztok

Az mitől lehet hogy egy játék alatt nem működik a Rivatuner?

Ha a főmenübe lépek vissza akkor megy, amint ismét a játékban vagyok, eltűnik az OSD.

A játék az AC Syndicate, a kártya egy MSI Gaming 280x (1.2)

15.11.1 Catalyst, Riva + Afterburner a legújabb.

Más játékkal működik rendesen.

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#53860) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok!
Van egy R9 290 vga-m, aminek adtam egy kis tuningot MSI Afterburnerben (Core Clock=1150Mhz Memory Clock= 1450Mhz).
A kérdésem az lenne, hogy a Power Limit (%), és a Core Voltage (mV) pontosan micsoda, illetve mennyire érdemes állítani? :))

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#53861) Szakiii


Szakiii
addikt

Ez? Ötlet valakinek mitől lehet? Bizonyos esetekben fagyásig megy a dolog..

(#53862) Grave_444 válasza takacsbotond (#53860) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Power limitet tedd maxra. A gyári TDP értéket tolja ki, ha szükséges.

Core voltage a feszültség, ha bírja alapon ne emeld.

(#53863) Tyrel


Tyrel
őstag

Sziasztok!

Sikerült belefutni egy érdekes gépbe - egy Sapphire HD7790 van benne, 1GB-os, 1GHz-es, 1 ventis hűtővel, de a pontos szériaszáma nincs meg.

Azt csinálja ez a drága videokártya hogy alapból mindig teljesen meg van állva a ventillátora, terhelés alatt is. Ez egészen így van amíg kb. 95-100°C-t el nem éri a GPU - ekkor rájön a félkegyelmű hűtése hogy "húha húha húha baj van!" és elkezd 100%-on tekerni, égtelen porszívóhangot produkálva.

Miután sikerül neki egy picikét viszahűteni a GPU-t megint leáll a venti, teljesen. Semmi köztes állapotra, átmenetre nem hajlandó. Vagy 100% vagy 0%.

A szép az benne hogy se az AMD driver (15.7.1) manuális venti vezérlésére, se a Sapphire TRIXX venti vezérlésére nem reagál semmit. Hiába állítom be hogy mondjuk fixen 50%-on pörögjön a ventillátor, meg se moccan - majd aztán mikor megint úgy gondolja hogy meleg van, ismét jön a porszívózás.

Hab a tortán hogy igazán nem csak a ventilátor nem vezérelhető sehogy, arra sem vennék mérget hogy a GPU hőérzékelő szenzora valós értékeket mutat. Nagyon gyorsan felfut 99°C-ra aztán ott úgy megragad, és még akkor is 99°-ot mutat amikor épp megáll pihenni a hűtője.

Mégis mit lehetne ezzel a kártyával kezdeni??

Kerestem rá új BIOS-t de szerintem nincsen.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#53864) MK VII válasza btf (#53859) üzenetére


MK VII
veterán

64 bites játékokban nem működik a RivaTuner.

(#53863) Tyrel
Lehet, hogy mókolt BIOS van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#53865) Tyrel válasza MK VII (#53864) üzenetére


Tyrel
őstag

Ha csak Ipon nem árul kártyákat mókolt BIOS-al akkor nem - ismerem a tulajdonosát régóta és ő egész biztosan nem turkált ebbe bele.

Egyszerűen sz*r a venti vezérlése vagy valamelyik szenzora...

Gondoltunk arra is hogy esetleg meg lehet szorulva a ventillátor és azért van ez, hogy csak 100% fordulatnál indul be mert akkor kap elég kraftot a villanymotor hogy megküzdjön a fizikával... de nem, könnyen pörgethető kézzel.

Mit lehet ezzel az ipari hulladékkal csinálni? Esetleg létezik rá valami mókolt BIOS (ezeket hol kell keresni?) amitől észhez tér a vezérlése, vagy abban volna fantázia ha megpróbálnánk kikötni a ventijét valami külső áramforrásra? Ez utóbbit hogy lehetne? Pl. alaplapi CHS-FAN dugóra rákötnénk, de a videokártya ventillátora valami 4 eres/tűs kábelt használ... amihez ugye kéne átalakító / hosszabbító ehhez a művelethez, ha egyáltalán lehet ezt?...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#53866) bobalazs válasza MK VII (#53864) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog


Enable dedicated encoder server service : 64 bit
:U
Akkor hogy is van ez? :K

[ Szerkesztve ]

(#53867) MK VII válasza Tyrel (#53865) üzenetére


MK VII
veterán

Lehet, hogy a vetni vezérlés ment el igen.. Szóval ventilátor kuka.. Keressetek rá egy másik ventit.. ebya-en lehet találni rávalót. Vagy egy komplett új hűtést. Egy Arctic mono plus esetleg. Bár inkább érdemes aprón nézni rá valamit olcsóbban, mert már nem ér annyit a kártya, hogy 10k-s hűtő kerüljön rá. Szerintem.

(#53866) bobalazs
Pont a napokban olvastam erről.. Hülye nem vagyok.. :)
64 bites játékokban nem írja ki amit ki kéne írni..
Valószínűleg egy frissebb Riva verzió már írja.
Nálam is van olyan játék amiben nem írja. Talán pont a Witcher 3.. Már nem emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#53868) bobalazs válasza MK VII (#53867) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Én sem vagyok hülye, már tavaly is kijelezte. 64 bites játékban is. (#53869) MK VII Akkor vegyük úgy hogy kijavítottam a hsz.edet.

Tyrel, szerintem a ventit meg lehet mókolni hogy folyamatosan 100%on fusson. a 4ből 2 tű elég hozzá, nagy valószinüséggel. Elé kötve egy ellenállást, a 100%ból is lehet lefaragni.

[ Szerkesztve ]

(#53869) MK VII válasza bobalazs (#53868) üzenetére


MK VII
veterán

Nem mondtam, hogy hülye vagy.. Meg amit magamra említettem az is poén volt csak.. Igazából csak egy megjegyzés. :)
Amúgy nekem jöttek vissza rosszul az információk.. Van külön 64 és 32 bites verziója a RivaTunernek.. Valószínűleg 32-es van fent neki és azért nem írja ki..

Vegyük úgy..
Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#53870) Szakiii


Szakiii
addikt

Erre valakinek van ötlete? Bizonyos helyzetekben meg durvabb a pixelesedés.

(#53871) Sky85


Sky85
tag

Sziasztok!

Van egy PCI-E X16 2.0-ás videokártyám, de a tervezett alaplapon csak 3.0-ás slot található.

Kérdésem az lenne vagy megerősítést kérnék, hogy itt is mint általában felfele kompatibilisek a dolgok?!?!
Szóval tudja kezelni a 2.0-ást is 2.0-ás sebességen a 3.0-ás slot?!

Egyébként a 3.0-ás kártya is tehető 2.0-ás slotba? Csak úgy fogja kezelni, mint ha 2.0-ás lenne?!

Köszi a megerősítést vagy a kijavítást, ha rosszul gondolom! :))

(#53872) kikey


kikey
csendes tag

Sziasztok

Összepakoltam egy régi s478-as gépet, melyben egy Point of Wiew 7600GT 512Mb dübörög.
Régi játékokkal szeretnék játszani vele, mint pl.: NFS MW, NFS Carbon, Juiced stb...
A problémám az hogy ezek a játékok is szaggatanak a gépen, pedig anno ezek a 128Mb-os 6600GT-men simán elfutottak.
Driverek rendben vannak. DxDiagnisztika mindent felismer.
Valakinek van ötlete mi lehet a probléma?
Az OP rendszer Win7.
Hardverek: CPU: Intel Pentium 4 3Ghz Hyper Threating, 2x1Gb DDR400 ram, Lap: Asrock p4v88+.

(#53873) bobalazs válasza Sky85 (#53871) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Mindenhogyan kompatibilis.

(#53874) Bigeee


Bigeee
tag

Van-é valakinek ötlete, hogy a 7950esem ami win7/8/8.1 alatt húzható volt, win10 alatt miért nem hajlandó órajelet váltani? Mindig csak az alap 850/1250en fut bármivel állítom, drivert újraraktam AB, trixxx-el, még catalist-ban is megpróbáltam, mind3 azt mondja átállította, de gpu-zvel amikor nézem akkor mindig az alap órajelen fut.

(#53875) bobalazs válasza Bigeee (#53874) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

(#53876) Bigeee válasza bobalazs (#53875) üzenetére


Bigeee
tag

Nem fut, nincs fenn, azt is néztem már :\

(#53877) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Azt mondták, hogy ha egy noname tápos gépben tuningolunk procit, akkor nem fogja bírni a táp, elolvad stb.
Na ez történt szerintem az előző táppal.

Ez a dolog érvényes a videókártyára is? Konkrétan fesz emelés nélküli tuningra gondolok. Tehát msi afterburner pl, aztán megemelem mondjuk a memória órajelét. Az okoz bármiféle változást a táp felé vagy alaplap felé?
Az alaplapom nem tuningolós lap.
Köszönöm!

(#53878) Bigeee válasza ReSeTer (#53877) üzenetére


Bigeee
tag

Leegyszerűsítve: bármit emelsz több áramot fog kérni = ócska táp nem bírja

(#53879) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!
Most váltottam egy r9 270x-ről egy msi 970 gtx-re. Az még a kisebb gondom volt, hogy az amd cleanup letörölte az usb driveremet is.... Megoldottam. Viszont most hogy teljesen tiszta a rendszer, nem tudom telepíteni az nvidia drivert. eszközkezelőbe annyit ír a vga-ra hogy szabványos grafikus adapter, hwinfo-ba látja a kártyát, ha fel akarom telepíteni végigfut majd kiírja hogy a telepítés sikertelen volt. Valakinek ötlet?

(#53880) Bensee válasza Rison77 (#53879) üzenetére


Bensee
tag

A tiszta rendszer azt jelentené, hogy újraraktad az egészet?
Ha nem, akkor tedd meg és megoldódik!

Nincs végzet, csak ha bevégzed!

(#53881) sultansmith


sultansmith
senior tag

Hali!

Van egy Gigabyte 280x windforce 2.0-ám.

A harci kérdésem az, hogy tud-e olyat ez a kártya, hogy 2x2560*1080, vagyis 2 21:9-es monitort kötnék rá.

Egyet már biztosan tud, hiszen az van rajta. A kérdés, hogy tud-e kettőt, egy időben.

Valaki tudja, hogy honnan lehet ezt kideríteni?

Előre is köszi!

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#53882) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Üdv, szerintetek megéri az árát használtan az r9 270x? r7 260x-ről váltanék, a másik versenyző a gtx 760, bár az kicsit drágább. Max 43-45 körül szánnék vga-ra

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#53883) Grave_444 válasza AllTheBest (#53882) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Cole86 árul Sapphire R9 270X Toxic kártyát 43-ért.
SigmaW 40-ért Asus DCU II-t.

Ha bírja a tápod Callisto árul HD 7950 DCU II-t az jobb vétel lenne 40-ért. :)

Procid, tápod milyen?

(#53884) A-Bag


A-Bag
tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem! Ma raktam egy új videokártyát a gépbe, de valami nem stimmel. Ha elindul a gép, a színek rosszak, a fehér pl rózsaszín stb..., de van hogy el sem indul a gép csak csipog a speaker össze-vissza. Mi lehet a gond?
Nagyon hálás lennék a tippekért.

(#53885) B.Á.L.!.N.T válasza A-Bag (#53884) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Attól függ milyen az az "új" videókártya? ....

(#53886) A-Bag válasza B.Á.L.!.N.T (#53885) üzenetére


A-Bag
tag

R9 380. Azzal lehet a gond? Igazából a tápra gyanakszom de az nem magyarázná a színhibát szerintem, illetve 600 wattos tápnak illene elbírnia.

(#53887) Bensee válasza AllTheBest (#53882) üzenetére


Bensee
tag

Üdv!

Ha 260x-ről váltanál 270x-re, nem sok különbséget fedeznél fel, nem sokkal térnek el egymástól, viszont a GTX 760 már viszonylag szépen elhúzhat a 260x mellett. Ráadásul az Nvidiánál rádob még a Physx is az összhangra. Én a 760-at ajánlanám!
Főleg, ha egy kis tuninggal is megfűszerezed!
Remélem segítettem!

Nincs végzet, csak ha bevégzed!

(#53888) FireShadow


FireShadow
senior tag

Ha az alaplapom és a procim 1x16 vagy 2x8 PCIE 3.0-t támogat, és adott egy R9 390 kártya és egy régebbi GTX460 kártya... Mikor járok jobban:

1. Csak a R9 390, x16 mód

2. R9 390 (x8) + GTX460 (x8) ami PhysX-et számolna illetve abban segítene hogy több monitort tudjak rákötni a gépre (munkához).

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#53889) Grave_444 válasza Bensee (#53887) üzenetére


Grave_444
nagyúr

HD 7950 meg a 760-tól húz el, főleg ha tuningolod elég nagy potenciál van benne és 3GB-os. Sőt ha ez nem elég még olcsóbb is. Ha bírja a tápja mindenképp az ajánlott. ;)

A-Bag Milyen táp pontosan? (Márka, típus ne csak W)

FireShadow Nehéz kérdés. :U Csak a 390 szerintem elég, felesleges a 460-at is betenni. Ha működik és nincs gond vele, játékokban sem, akkor x16 a 390 és x8 a 460.

[ Szerkesztve ]

(#53890) AllTheBest válasza Grave_444 (#53883) üzenetére


AllTheBest
senior tag

i7 2600, thermaltake hamburg 530w
Hardverapro-n nézelődtem én is, onnan is tervezem megvenni, de csak jövő héten. Szóval akkor végül is nem rossz vétel a r9 270x igaz? :)
De ahogy nézem a 7950 sem gyenge, lehet, hogy inkább arra csapok le

(#53887) Bensee
Azért a 260x az eléggé beteg egy kártya, alapból sz@rrá van húzva, melegszik is elég keményen, már meg is váltam tőle.
760-at szereznék elsősorban, de csak garanciával, amt hamar el szoktak vinni, szóval ha nem lesz a piacon eladó jó áron, akkor marad r9 270x.

Köszönöm a gyors válaszokat :)

[ Szerkesztve ]

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#53891) B.Á.L.!.N.T válasza A-Bag (#53886) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Ja azt hittem valami régi agyonhasznált cucc...

Igen mondjuk a táp típusa fontos lenne, de ez valóban nem indokolja a színhibát.

(#53892) Grave_444 válasza AllTheBest (#53890) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Én mindenképp Callisto-tól venném a 7950-et a leírtak miatt, de a te döntésed. :)

(#53893) AllTheBest válasza Grave_444 (#53892) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Konkrétan csak az tart vissza a vásárlástól, hogy a 260x-et utánvétel adtam el és még nem jött meg a pénz :) De amint megjön szerintem megveszem tőle :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#53894) Bensee válasza Grave_444 (#53889) üzenetére


Bensee
tag

A válaszod nem láttam időközben! :(
De egyébként teljesen igazad van!
Nekem egy 7870-em van, mókolt BIOS-sal, szóval kb. a 270x szintjén van, viszont engem érdekelne az a 7950! :C

Nincs végzet, csak ha bevégzed!

(#53895) Grave_444 válasza Bensee (#53894) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem kötözködésből írtam én sem elhiheted. :) De ha jobb vétel nincs mit tenni.

Nézzetek szét biztos találtok többet is. :D

(#53896) A-Bag válasza B.Á.L.!.N.T (#53891) üzenetére


A-Bag
tag

Tv-re kötve hdmi-vel jók a színek, de a nem-indulás, újraindulás még mindig megvan :W

(#53897) Rison77 válasza Bensee (#53880) üzenetére


Rison77
senior tag

Sajnos igen az lett a vége, újratettem az egész rendszert most működik normálisan.

(#53898) kikey válasza kikey (#53872) üzenetére


kikey
csendes tag

Valaki pls?

(#53899) OceanStorm


OceanStorm
tag

Sziasztok! Az a helyzet hogy egy R9 390-et kicseréltem egy másik gyártó 390 -ére, ám a drivert nem telepítettem újra, gondoltam felesleges. Játék közben random időközönként (van olyan nap amikor nem is találkozok a hibával), beakad a hang, a kép megáll majd a monitor elsötétül is kikapcsol, a gép nem indul újra, megy tovább mint ha mi sem történt volna ám semmire nem reagál csak a resetre. Ezt okozhatja az hogy nem tettem újra a VGA drivert a csere után, vagy valami másra kell gyanakodni ?

(#53900) Bensee válasza OceanStorm (#53899) üzenetére


Bensee
tag

Szia!

Ezzel a problémával anno a Sapphire-osok küzdtek, akiknek 7870 volt!
Ezt hívják Black Screen hibának. Orvosolni nem nagyon lehet, mert anno a Sapphire-nál a beszállító hibázott, rossz alkatrészeket szállított be, Ők meg nagy nyugodtan dolgoztak vele, aztán csináltak egy jó kis BS hibás kártyatömeget! :D
Én is ezzel küszködtem még anno..
Annyit tehetsz elsősorban, hogy gariztatod!
Mást nem igen hiszem!

Nincs végzet, csak ha bevégzed!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.