Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23301) rushty


rushty
senior tag

Ahhoz, hogy a feltelepített operációs rendszer össze ne omoljon.
Hogy kell a komponenseket szakszerűen eltávolítani (mielőtt egy másik VGA-t dugok a gépbe)?

Egy PCI-E-s ATI 600XT döglődik most.
AGP foglalat azt hiszem nincs (pedig ilyen tartalék Gef4 kártyám lenne ezen kívül).

Megoldás?

Revolut meghívó pü-ben

(#23302) Balu972


Balu972
aktív tag

Sziasztok!

Két monitorom van, az egyiken csak dvi kimenet.
Ezt a kártyát néztem ki link, de ennek csak egy dvi bemenete van.

A másik monitorom hp 2275w és nem tudom, hogy rá tudom e kötni második monitorként.

köszönöm a segítséget előre is :R

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#23303) Szkeptik


Szkeptik
tag

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy a Texel rate mennyire fontos eleme jelenleg a videókártyáknak?

A hwcompare-n nézek magamnak lehetséges új karikat, és összehasonlítva a jelenlegi 4670-nel, a legtöbb újabbnak, bár a többi tulajdonságukban sokkal jobbak, a texel rate-je alacsonyabb.

Mit jelent ez? Probléma, vagy a texel rate már nem annyira fontos, mint régebben?

Meg tudjátok mondani, hogy melyik tulajdonságai a kártyának az igazán fontosak, és melyek a kevésbé lényegesek?

GIGABYTE GA-970A-DS3P; AMD Athlon II X4 645 @ 3,1GHz; Gigabyte HD7770 1GB DDR5; 8GB Kingmax DDR3-1866MHz

(#23304) BomiBoogie válasza Szkeptik (#23303) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ne nézd a hwcompare-t, tényleges teljesítményről semmi használható infót nem fogsz kapni.
Az aláírásodban levő konfighoz vegyél egy ASUS vagy Sapphire 7770-et, 30 alatt már megkapod, és jóval beljebb leszel, mint a 4670-nel.

Leginkább a kártya architektúrája (számolóegységek száma, elrendezése) számít, utána esetleg a memória (de 7770-ből nem kell 1 gigásnál nagyobb), csak aztán az órajelek.

(#23305) agressiv válasza BomiBoogie (#23304) üzenetére


agressiv
addikt

Az, hogy mennyi memória van a kártyán iszonyatosan lényegtelen a többi adathoz képest, a nagy méret legfeljebb kényelmi szolgáltatás..

Hát még a borz.....

(#23306) BomiBoogie válasza agressiv (#23305) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Úgy értettem, hogy bizonyos erősségű kártyák felett már érdemes a memóriaméretet is figyelni (pl. 7850-ből 1 gigás helyett 2 gigásat venni, főleg, hogy az áruk is gyakorlatilag ugyanannyi). :R

(#23307) copass válasza rushty (#23301) üzenetére


copass
veterán

szakszerűen: uninstall vga driver, reboot, drivert nem telepít,új kártya berak.
gyakorlatban: kibaxxxod a régit, berakod az újat kész. nem fog összeomlani, plágenpléj! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#23308) Repsol600 válasza agressiv (#23299) üzenetére


Repsol600
addikt

Jó hát akkor én megúsztam. :D Driveres topicot nem is néztem, mert ahogy mondtam is nekem nem volt gondom velük. :N

(#23309) M5Norbi válasza Stirbi (#23300) üzenetére


M5Norbi
őstag

Ok. És a Gtx650???

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#23310) ebegab92 válasza M5Norbi (#23309) üzenetére


ebegab92
senior tag

Ha GTX650 Ti-ra gondolsz,akkor az a képzeletbeli HD7790-nel versenyezne,a sima GTX650 meg a HD7770 alatt van és a HD7750 felett.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#23311) Stirbi válasza Balu972 (#23302) üzenetére


Stirbi
addikt

Üdv.

Az egyik monitort gondolom akkor mindenképp a DVI-re kötnéd, és ez a HP lenne a kérdéses?!

Ezt a hp-t rákötöd a vga-ra DVI(monitorba) - HDMI(gépbe) kábellel (tehát dvi-hdmi kábellel). Vagy veszel egy displayport-minidisplayport kábelt és azzal kötöd rá a hp monitort a vga-ra.

(#23309) M5Norbi-A kolléga válaszolt. :)

[ Szerkesztve ]

(#23312) rushty


rushty
senior tag

600XT helyett melyik VGA-k jöhetnek számításba? Elég egy alap.
Intel E6xxx processzor van, Gigabyte alaplap @XP

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#23313) Stirbi válasza rushty (#23312) üzenetére


Stirbi
addikt

Üdv.

hd4550,hd5450,hd6450 :)

[ Szerkesztve ]

(#23314) ebegab92 válasza rushty (#23312) üzenetére


ebegab92
senior tag

Ha újat veszel,akkor bőven jó a HD6450.Ha kicsit többet is rászánnál,akkor érdemes egy GT630-at :)

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#23315) Balu972 válasza Stirbi (#23311) üzenetére


Balu972
aktív tag

Szia!

Köszönöm a segítséget! :R

Igen a régebbi samsungot kötném rá a vga dvi-re, és akkor ezek szerint kellene vagy egy dvi-hdmi vagy egy displayport-minidisplayport átalakító.
értem!

thnx :R :R

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#23316) M5Norbi válasza ebegab92 (#23310) üzenetére


M5Norbi
őstag

Rendben mostmár képben vagyok :)

A DÖNTÉS: HD7770 lesz ha összejön :) Rosszabb esetben HD7750 :)

(#23311) Stirbi: Igen mindent megértettem.

Az a helyzet hogy jóideig kentem-vágtam én is a dolgokat állandóan összeraktam meg szétszedtem a gépet:)
Videókártyából volt egy rakás még árultam is őket mert jó árban tudtam beszerezni.
Pl Galaxy NV 6600GT-ből eladtam vagy 20-at.
Aztán megnősültem :) és kimaradtam ebből.

De a LÉNYEG: Zsír hogy itt találtam hozzáértő és segítőkész embereket. THX

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#23317) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Viszont ha csak a 7750 és a GTX 650 az opció akkor melyiket választanátok???

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#23318) rushty


rushty
senior tag

XFX play hard. ez látszik boot-nál, ugye.
Na egy ideje már ez is elmosódik-összefolyik-"remeg" betöltésnél (nem fix helyen mozdulatlanul van a felirat "betűje").
Jóideje már a Windows XP-n belül tapasztalom, azt, hogy össze akar omlani a kép- egy-egy váltásnál (multitask vagy mi, nehéz elmagyarázni, hogy ha elkezdődik egy remegés, de váltok ablakot, vagy húzom pl. lejjebb a Word dokumentumot, esetleg kijelölök egy részt belőle, akkor pillanatokra, alább lehet hagyatni a zsizsegést, ami függőleges csíkok formájában jelenik meg majdhogynem végig, mint egy TV-n ha bogaras... Ha nyomok egy prt scr-t természetesen ebből semmi nem látszik.
A végső állomás, hogy levágódik, azaz standby-ba kicsap a monitor (vagy éppen monoton hanggal kifagyás).

Menthető? Hogy?
X600XT

Revolut meghívó pü-ben

(#23319) ebegab92 válasza rushty (#23318) üzenetére


ebegab92
senior tag

GPU hibának tűnik :( Nem mai darab a kártya,ezért kezdi megadni magát.Menteni nem igazán lehet,esetleg ha teljesen bedöglik (bár most is használhatatlan már),akkor be lehet rakni a sütőbe :)

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#23320) rushty válasza ebegab92 (#23319) üzenetére


rushty
senior tag

Ja, nagyon kényszeres, nem állapot, két monitorral még erősebben kotlik (nem is nagyon lett próbálva ugyanis nincs idő -lehal egyből).
Hardver gyorsításból levéve jócskán annyi elérhető, hogy később nyiffan ki (hosszabb session).

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#23321) M5Norbi válasza rushty (#23318) üzenetére


M5Norbi
őstag

Ennek sajna nem sok van hátra :(
Megpróbálhatsz egy kivételt,tisztítást és driver frissítést de kisebb csoda lenne ha segítenének.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#23322) Spenike


Spenike
tag

Hali

Most akarok venni 1 ATI 7770-es kártyát a kérdésem a köv érdemes lenne az OC-s változatot ?
vagy elég az alap?
[link]

[link]

Itt pl 4k a különbség....

(#23323) BomiBoogie válasza Spenike (#23322) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem kell az OC, egy mozdulattal tudod otthon is húzni, semmi veszélye nincsen, így jópár ezrest meg tudsz spórolni.
Elég egy helyen kérdezni!

(#23317) M5Norbi
Nagyjából egy szinten vannak, döntsön az ár. Lásd itt.

[ Szerkesztve ]

(#23324) Repsol600 válasza rushty (#23318) üzenetére


Repsol600
addikt

A javítása 7-8000ft körül lenne, tehát ha teljesen bedöglik nem érdemes foglalkozni vele. :)

(#23325) Spenike válasza BomiBoogie (#23323) üzenetére


Spenike
tag

És ez menyire tuti hogy bírja a kisebb a húzást ugye mint a prociknál gondolom itt is az OC-s változatok válogatottak nem ?

(#23326) BomiBoogie válasza Spenike (#23325) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem, itt semmilyen minőségbeli, gyártásbeli eltérés nincsen. Ráadásul a gyári OC-n jóval nagyobb húzást enged a szoftver, minden gond nélkül.
Gyári OC = alapkártya plusz minimális órajelemelés, hogy jobban mutasson = lehúzás = gyártói nyereség

(#23327) Spenike válasza BomiBoogie (#23326) üzenetére


Spenike
tag

Akkor még 1 kérdés pl Hűtésben sem tér el a 2 kártya ugyan az van rajta ?

(#23328) M5Norbi válasza BomiBoogie (#23323) üzenetére


M5Norbi
őstag

Nahát érdekes kép:-) a 650 ti tesztjében van hasonló ott a gtx650 erősebb volt.
Itt meg a Gtx460 mennyivel jobb.:-)

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#23329) agressiv válasza Spenike (#23325) üzenetére


agressiv
addikt

A gyári tunigok mértéke olyan alacsony, hogy nem érdemes pént fizetni értük. Például volt GTX 460-am aminek 675 az alapórajele, amit a gyári OC-s kártyákon 720 könryékére húznak, de bármilyen kártyát vettél minimum 800-at ment mindegyik, az enyém 850-et is bírta és nem OC-s volt... szóval a gyári tuning lényegtelen.

Volt OC 8800GT-m ami 650-re volt húzva és max 700-ra lehetett még tornázni, majd egy másik sima nem OC-s kártya elment egészen 740-ig, szóval még válogatva sincs rájuk a cucc.

Veszel 100db sima kártyát, majd megnézed, hogy a gyári OC-s kártyákat mennyire húzták meg és 100ból 100 bírni fogja minimum a gyári OC-s órejeleket.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#23330) BomiBoogie válasza Spenike (#23327) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ugyanaz a hűtés, vedd az olcsóbbat, max. egy portban tér el a kettő.

(#23331) Spenike


Spenike
tag

OKé

Köszi! skacok a gyors választ akkor valószínű marad a sima 7770-n.....

Jah még annyi ha meg veszem melyik most a legstabilabb Driever hozzá ?

[ Szerkesztve ]

(#23332) Repsol600 válasza Spenike (#23331) üzenetére


Repsol600
addikt

Én is azt mondom hogy nem érdemes gyári OC-s kártyát venni. :( Semmivel nem ér többet.

(#23333) Pityke78 válasza BomiBoogie (#23330) üzenetére


Pityke78
őstag

Srácok, szeretném lecserélni a Sapphire HD 4850 512 MB DDR3 tökéletesen működő kártyámat egy olyan Ati, vagy nVidia kártyára, ami rendelkezik HDMI kimenettel és tudja kezelni a HD hangokat (TrueHD, DTS-HD, stb).

Játszani soha nem szoktam, csak HD filmeket játszok le és jelenítek meg egy plazmán, illetve a hangot egy erősítőre küldeném a HDMI-n keresztül.
Megmondom őszintén nagyon nem vagyok képbe az utóbbi pár év kártyáival kapcsolatban, így nem tudom, hogy mik azok a típusok, amik szóba jöhetnének nekem.

Túl sokat nem szeretnék ráfizetni, max pár ezer (4-5) forintot, de nagyon rosszul sem szeretnék járni.
Természetes a használt kategória, illetve csere érdekelne.

Tudnátok ajánlani pár típust, ami opció lehet számomra? Köszönöm a segítségetek!!!!

Ui: Akár priviben is írhattok.

[ Szerkesztve ]

(#23334) ebegab92 válasza Pityke78 (#23333) üzenetére


ebegab92
senior tag

Az a kérdés,hogy mire kell?Ha csak filmnézésre,akkor elvileg egy HD6450 is elég erre,mivel HDMI csatalakozón keresztül is tud kommunikálni.Árát tekintve,pedig a legolcsóbb :DDD

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#23335) Pityke78 válasza ebegab92 (#23334) üzenetére


Pityke78
őstag

És ami mondjuk nem a legalja lenne és beleférne a +4-5.000 ráfizetésre?

(#23336) agressiv válasza Spenike (#23331) üzenetére


agressiv
addikt

Micsoda előítélet :DD Az más kérdés, hogy már előre félsz szar driverektől, akkor miért az AMD-t veszed?....

Pityke Akkor miért akarod lecserélni?

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#23337) BomiBoogie válasza Pityke78 (#23335) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A 4850-ek olyan 10k körül mennek használtan, mondjuk ha ráteszel még pár ezrest, akkor lehet akár egy 6670 is, ami azért már filmezésre bőven jó és a fogyasztása is alacsony.

(#23338) tailor74


tailor74
őstag

Sziasztok!
Lehet hülyeséget kérdezek ,de megpróbálom :)
Sapphire hd 6950 2GB-ot össze lehet e rakni egy gt 220-al ,hogy a phys x részt az nvidia intézné,a többit a 6950?

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#23339) ebegab92 válasza tailor74 (#23338) üzenetére


ebegab92
senior tag

Elvileg össze lehet erőszakolni a 2-t,de elég macerás lenne a dolog. Itt egy cikk róla :)

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#23340) M5Norbi válasza ebegab92 (#23339) üzenetére


M5Norbi
őstag

Jó reggelt:-) megint bonyolítok kicsit:-)
Hd7750 vs gtx650 vs gtx 460:-) mit mondanál?

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#23341) agressiv válasza M5Norbi (#23340) üzenetére


agressiv
addikt

Ez az egész kezd értelmetlen komédiává válni. Vedd azt amelyik szimpatikus és kész.

Hát még a borz.....

(#23342) ebegab92 válasza M5Norbi (#23340) üzenetére


ebegab92
senior tag

Hát ja.Azonos ár mellett az AMD erősebb kártyákat kínál,cserébe le kell mondanod a PhysX-ről.Így csak döntsd el,hogy megbírsz e lenni nélküle vagy sem.A GTX460 már nem mai gyerek,max. használtan érné meg.HD7770-et lehet kapni már 30 ezerért is,így inkább vedd azt és ennyi ;)

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#23343) M5Norbi válasza ebegab92 (#23342) üzenetére


M5Norbi
őstag

Bocs nem komédiázni akarok. Csak annyi merült fel közben hogy már kb 5 éves a monitor és Dsub csatis. Olyan nincs 7770-esen.
Ezért maradt a 7750 vagy a Gtx 650.
A 460 ast csak egy ide feltett kép miatt kevertem bele de oké az tárgytalan. A Physx miért jó ha van?

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#23344) M5Norbi válasza agressiv (#23341) üzenetére


M5Norbi
őstag

Oké nem akarok senkit idegesíteni. Nem írok többet ígérem.:-)

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#23345) agressiv válasza M5Norbi (#23344) üzenetére


agressiv
addikt

Írhatsz nyugodtan, nem erről van szó, de saját magadat őrjíted meg, ha minden apróságon ennyit totojázol. :)

Hát még a borz.....

(#23346) ebegab92 válasza M5Norbi (#23343) üzenetére


ebegab92
senior tag

Adnak DVI-D-sub átalakítót a kártyához,ha csak ez tartana vissza a HD7770-től (a legolcsóbb ASUS-os verziót vettem,ahhoz volt átalakító+CF-híd) :U
PhysX a különféle dolgok mozgásának fizikailag szebb megjelenítésére jó.További részletek :)

[ Szerkesztve ]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#23347) agressiv válasza M5Norbi (#23344) üzenetére


agressiv
addikt

Lehet volt már róla szó, de milyen lapba tennéd?

Hát még a borz.....

(#23348) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok guruk!
Melyik az erősebb, és a különbség kb. mekkora köztük? (nagyságrendekben mérve mondjuk a pics@füsttől az órisásiig. :) )
- Integrált NVIDIA Quadro NVS (GeForce 6150 LE)
- Integrált Intel GMA 4500
Próbáltam bencsmárk oldalon utánna nézni, de szerintem hülyeséget találtam, ezért kérném a gyakorlottabbak segítségét, köszönettel.

[ Szerkesztve ]

(#23349) Repsol600 válasza ro_bert17 (#23348) üzenetére


Repsol600
addikt

Mire akarod használni? :)
FullHd videókhoz elég másra nem. :N
Talán a Geforce erősebb valamivel.

(#23350) agressiv válasza ro_bert17 (#23348) üzenetére


agressiv
addikt

A geforce már csak driver és támogatottság szempontjából is jobb, de aműgy egyik sem ér semmit, ha játszani akarsz.

A CS 1.6 jól menne a geforce-on, az intellel csak képszinkronnal és laggol, besszaggat botrányos. :DDD

Hát még a borz.....

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.