Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) ravail válasza keszo (#2438) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Csatlakozva az előttem a problémád kapcsán feltett kérdéseidre válaszolókhoz, számomra is kétséges, hogy lehet e simán telepíteni rá XP-t. Ugyanis, a HP oldalán a specifikációban, a támogatott operációs rendszerek között nem szerepel az XP. Ha elnavigálsz a driver-ek letöltéséhez láthatod az XP több változatát is. Azonban, ha pl. a "Microsoft Windows XP Professional"-ra kattintasz, akkor csak egy ezt az egy támogatást adja. Utána néztem, de már a chipset-hez sem találtam az Intel oldalán XP-s (meg egyáltalán semmilyen) támogatást. Sajnálom!

Talán az lenne a jobb megoldás, ha a támogatott operációs rendszerek közül feltennéd a win7 x64-et, és Virtualbox-ban telepítenél rá egy XP-t. Abból futtatva viszont valószínűleg jól fog működni az XP.

[ Szerkesztve ]

(#2452) juve600 válasza Dell XPS (#2450) üzenetére


juve600
nagyúr

thx

(#2453) keszo válasza ravail (#2451) üzenetére


keszo
őstag

OKÉ
Már most bocsánat a láma kérdésekért

Tehát gyalu a HP_TOOLSnak is.

viszont találtam egy ilyet amiben elvileg benne van az xp driverek is

engem most leginkább az zavar hogy ha törlök mindent akkor az xp nem lesz hajlandó települni mert nem fog látni vinyot a sata hiánya miatt

Attila

(#2454) nexia


nexia
tag

Sziasztok!

Van egy másik CQ 56-om is és erre is szeretnék egy árat :)

Compaq cq-56
proci: amd X3 n850
ram: 2x2gb ddr3
vga: ati 4250
hdd: 320Gb
wifi, webcam, kártyaolvasó dvd-rw meg a szokásos dolgok, usb meg ezek

és külsőleg hibátlan és az akksi is 100%-os!

:R

(#2455) Dell XPS válasza keszo (#2453) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ati!

Ha csak ennyi zavar, akkor a HM70 chipset-nek kellene megtalálni a 32 SATA driver-ét, amit én nem találok. Amennyiben meglenne, akkor az XP telepítő image fálj-t, egy nLite program segítségével be kell hívni, és hozzá integrálni a Sata driver-t (akár a többivel együtt is), majd így az elkészített driver-zett image fájlt kiírni lemezre/pendrive-ra és azonnal megy a telepítés. Szóval az illesztőn múlik, hogy elindul az XP. A továbbiak majd kiderülnek, mivel elég megnézni a hardver-állományt...

Az általad linkelt oldalt én is láttam (sok ilyen van), de az nem ismerteti biztosra, hogy ott van a SATA illesztő.... (/Intel Rapid Storage Technology Driver.exe??)

[moderálva: felesleges XP-k kiszedve]

[ Módosította: crey ]

Üdv, Dell XPS

(#2456) ravail válasza keszo (#2453) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Ha ennyire nem vagy biztos a dolgodba, akkor először érdemes lenne a "gyári" állapotú HDD-dről egy megfelelő programmal komplett mentést csinálni, amiből sikertelenség, vagy a céged elvárásai alapján vissza tudod hozni az eredeti állapotot (backup és recovery), vagy egy másik HDD-n kellene próbálkozni. Én nem tudom, miket tartalmaz a "HP_TOOLS", de feltételezem, hogy a HP által írt, készített dolog, ami a win7 és win8 esetén az UEFI-s BIOS-sal is együtt működik. Nem ismerem, így nem tudom lesz e rá szükséged a jövőben, vagy hogy vissza tudod e telepíteni valahonnan. Sajnálom.
Ha a linkelt oldal megbízható, és le is tudod tölteni a szükséges driver-eket, az már fél győzelem lehet.
Értem az aggodalmadat. Az AHCI XP telepítőbe integrálásáról itt a PH-n is több cikket olvashatsz (a teljesség igénye nélkül pár: 1 2 3 ... és egy fórum).

A legnagyobb biztonságot az adná, ha egy üres HDD-vel kísérleteznél.

[ Szerkesztve ]

(#2457) siposattilaa válasza Dell XPS (#2444) üzenetére


siposattilaa
csendes tag

Szia!
Kipróbáltam másik memóriával, és semmi változás. Az saját RAM-omat is beleraktam másik gépbe, semmi baja.

(#2458) Bakter9011


Bakter9011
csendes tag

Sziasztok!

Laptopra szeretnék telepíteni win7 et 64 biteset de nem engedi telepíteni mert "a kijelölt lemez MBR partíciós táblát tartalmaz"...
Alapból volt 1 rendszer partíció a freedos nak meg egy elsődleges valamint van még 1 "Lenovo OEM fenntartva" c. lemezpartícióm.
A freedos-t azt töröltem így most csak 1 nagy partícionálatlan rész és megvan még a lenovo partíció.

Mit tegyek hogy fel tudjam rakni a win7 et? Ha törlöm a lenovo partíciót engedni fogja?

(#2459) surgyi válasza Dell XPS (#2445) üzenetére


surgyi
senior tag

Nos, tegnap este miután lemerült a gép, ráraktam töltőre. Ma reggel miután felállt a win7, rögtön kikapcsoltam a Wifi-t és az Aida programot is leállítottam. Csodák csodájára, már majdcsak 7 óra akku-időt jelzett ki az oprendszer. Ekkor elindítottam egy filmet, teljes képernyőn, akku 98%-ot mutatott és 6h 41p-et.
Az 1h 42perces film után megnéztem az akku 66%-on állt és 4h 10percet jelzett rá.

Ezek után Aida újra elindít, s pár perc után megnézve lement 2h 05percre az akku idő és 62%-ra. Nos Aida-t
megint lelőttem, majd magára hagyva a gépet cirka 10 percre, az "elaludt". "Ébresztés után" ismét megnéztem és 5h 40percet jelzett 62%-ra.
Kicsit tallóztam a gépen, ekkor lement 4h 43perc és 61%-ra. Majd filmet ismét indítottam és pár perc után 3h 52perc 61%.
Ezt követően, mivel a film ablakos lejátszásban ment pár alkalommal ránéztem kíváncsiságból:

Fimből eltel idő: Akku hátralevő idő:
3:30p 3h 42p
10:50p 3h 31p
14:31p 3h 26p
29:30p 3h 07p
Gépet magára hagyva kb 3 órára, már kikapcsolt állapotban találtam, ami természetesen várható is volt.

Vagyis úgy tűnik az Aida zavarhat bele az akku időbe, lényegében felezi az üzemidőt. Egyébként egy több mint 100perces DivX filmre kb 30%-os akku használat, szerintem korrekt érték!!! :R

[ Szerkesztve ]

(#2460) ravail válasza Bakter9011 (#2458) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Ha teljesen leszeded az összes partíciót, akkor települnie a win7 x64-nek. Itt egy leírás néhány módszerről, hogy hogyan távolíthatsz el minden partíciót. Azonban ez esetben a "Lenovo OEM fenntartva" partíciót is törlöd. Ha úgy ítéled meg, hogy erre később szükséged lehet, akkor ne alkalmazd az üresre törlést.

(#2461) Dell XPS válasza siposattilaa (#2457) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Köszi a visszajelzést! Akkor még vedd ki légy szíves az ODD-t is, így akku, HDD, RAM nélkül kellene megnézned, amennyiben így is megmarad a jelenség, akkor sajnos mélyebbre kell menni, ami már a megbontást jelenti.

Üdv, Dell XPS

(#2463) Dell XPS válasza Bakter9011 (#2458) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Itt valami nem jó. Amennyiben FreeDos verziósan vásároltad, akkor nem lehet "Lenovo OEM" partíció rajta, és ha OS-el vetted, akkor nincs FreeDos partíció, ergo a OneKey Recovery-vel vissza tudod állítani bármikor az eredeti állapotot. Kérdés, milyen OS-t takar az OEM partíció..

Win7 SP1 telepítő médiával (okosság nincs integrálva), bármikor le tudod törölni a merevlemezt és az általad kívánt verziót telepíteni.

Üdv, Dell XPS

(#2464) Sub-ZeRo válasza Dell XPS (#2463) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

De jó. Nekem is freedos volt rajta (Lenovo G580). És ha törölted akkor ment a recovery onekey okosság.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2465) Dell XPS válasza surgyi (#2459) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Köszönöm a visszajelzésedet! Tanulságos volt mindenképpen! :R

Üdv, Dell XPS

(#2466) Dell XPS válasza menjapipaba (#2462) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Hát, külön nehéz lesz.....ha megkeresed, szerintem pikk-pakk megoldja Neked és nem is fog annyiba kerülni, mintha bármit is vettél volna hozzá. [link]

Üdv, Dell XPS

(#2467) Dell XPS válasza Sub-ZeRo (#2464) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Op. rendszerrel vásároltad és volt rajta FreeDos partíció?

Üdv, Dell XPS

(#2468) Sub-ZeRo válasza Dell XPS (#2467) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Op.rendszer nélkül, freedos-al. (Corei3, 4 giga ram, hd3000, 1 tera hdd) És volt Lenovo oem-em, azon volt a onekey partíció. De 2 nap kukglizás után megoldottam magam az iso okr-el. :DDD

Miért nem lehet ezeket egy hsz-be beírni? Miért kell gyűjteni őket?! :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2469) Dell XPS válasza Sub-ZeRo (#2468) üzenetére


Dell XPS
veterán

Na, ehhez nagy grat Neked, ezt nem egyszerű rávarázsolni! :R

Nem gyűjtök hozzászólást, tökmindegy mennyi van, nem is érdekel, és nem változtat semmit (legalábbis nálam nem).....szóval itt így szoktuk, akár a régi topic-ot is visszanézheted.

Üdv, Dell XPS

(#2470) Sub-ZeRo válasza Dell XPS (#2469) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

És még nem talált meg modi? Tudom ilyenkor azzal jönnek, hogy mindenkinek a kérdésére válaszol de egybe is lehetne gyűtni őket. Na mindegy, biztos engem zavar cask. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2471) Dell XPS válasza Sub-ZeRo (#2470) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem! Teljesen barátságos itt minden és mindenki, Te maradtál.. ;]

Üdv, Dell XPS

(#2472) b05styp


b05styp
tag

hi!

Most vettem egy ASUS N55SF laptopot és OCZ Agility 3 120Gb-os SSD-ra szeretnék tenni WIN8-at, de nem engedi mert amikor ki kéne választani hogy melyik partícióra teszem akkor kiírja hogy kell AHCI SATA driver neki. WIN7et simán engedte, de a 8al gondjai vannak. Letöltöttem csomóféle drivert, kimentettem a mostani win7 drivereket is és semmi nem tetszett neki. Hivatalos win8 driverek nincsenek fent a laptophoz a neten. Valakinek ötlet ?

:)

(#2473) StSanya válasza b05styp (#2472) üzenetére


StSanya
őstag

Elvileg ez az Intel féle AHCI driver: [link]

Elvileg ez frissebb, de ez desktopra van. Próbát megér: [link]

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#2474) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Hello!
Latom az ujabb notik mar ket dedikalt GPU-val jonnek. Vki felvilagositana hogyan mukodik ez pontosan?
Mikeppen osztja a gep a munkat a vga-k kozott es ez mennyire befolyasolja az aku hasznalatot idotartam egy feltoltessel hasznalhato ido?
Kosz,
M

(#2475) keszo válasza StSanya (#2473) üzenetére


keszo
őstag

Asztali gépeknél simán lehet sata vinyora telepíteni.
Bármilyen oprendszert, külön illesztő nélkül.

Attila

(#2476) Sub-ZeRo válasza keszo (#2475) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Bármilyen oprendszert, külön illesztő nélkül.

Azért ez így nem igaz, mert az xp nem eszi meg az ahci-s vinyót illesztő nélkül, mert nem ismeri és nincs benne olyan driver. Vista-tól felfele már igen, azt lehet úgy telepíteni. Xp-nél is cask olyanokat tudsz felrakni ahci-vel, amibe beleintegrálták a telepítőbe a megfelelő alaplap drivereket.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2477) StSanya válasza keszo (#2475) üzenetére


StSanya
őstag

Azért ez nem ilyen egyszerű... Az tény, hogy a Win7 Vistá-tól alapból van MS féle általános AHCI driver, de az újabb chipsetekkel nem biztos, hogy együttműködik. Az XP telepítés AHCI elérésű SATA vinyókra témakörnek meg lassan külön szakirodalma van.

Ha a BIOS-ban lehet IDE módra állni, akkor ok, de van olyan BIOS, ahol még állítani sem lehet - főleg notiknál -, csak és kizárólag AHCI van, oszt' csóközön...

Szerk: Sub-ZeRo megelőzött... :)

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#2478) StSanya válasza mutyuru (#2474) üzenetére


StSanya
őstag

Az nVidia megoldás jobb talán, kis olvasnivaló:

http://prohardver.hu/hir/ujraeled_nvidia_hibrid_grafika_optimus_intel.html

http://prohardver.hu/hir/nvidia_optimus_asztali_pc_synergy.html

http://www.amd.com/us/products/technologies/switchable-graphics/Pages/switchable-graphics.aspx

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#2479) siposattilaa válasza Dell XPS (#2461) üzenetére


siposattilaa
csendes tag

Szia!

Kivettem az ODD-t is, továbbra is ugyan az a helyzet, így nem volt kattanás persze,mivel az ODD kattog, de ugyanúgy(RAM-mal) negyedjére indult el. RAM HDD ODD nélkül pedig elsőre indul de fekete képernyő, ugyanúgy mint mikor csak a memóriát veszem ki.
Kivettem a gombelemet is csak úgy hátha lesz valami alapon, de semmi változás továbbra sem.
Annyit vettem észre, hogy mikor nem volt bent HDD és a BIOS-ban a PXE-ROM-ot enable-re állítottam, akkor ezt írta ki:

Intel UNDI, PXE-2.0 (build 083)
Copyright (C) 1997-2000 Intel Corporation

For Atheros PCIE Ethernet Controller v2.0.2.6(09/28/18)

Check the cable connection!
PXE-MOF: Exiting Intel PXE ROM.

Reboot and Select proper Boot device
or Insert Boot Media in selected Boot devide and press a key

Nem tudom ez mit jelenthet, ha visszarakom a merevlemezt akkor eltűnik és boot-ol rendesen.

(#2480) juve600 válasza juve600 (#2452) üzenetére


juve600
nagyúr

üdv
megcsináltam tegnap a vasat ASUS K50IJ
easus particio progival
jó is lett
mostanáig
netezés közben lefagyott
gép kikapcs ,ujraindit
windows betöltésnél megáll
na akkor ujra easus progi
delete all particio
ujraindit
windowst nem lehet telepiteni
1 db logikai meghajtot mutat
formázni lehet de mást nem
telepiteni nem enged
mi tévő legyek ???
thx

(#2481) juve600


juve600
nagyúr

eredeti win 7 lemezzel próbálom telepiteni

(#2482) ravail válasza juve600 (#2481) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Az itt leírt valamelyik másik módszerrel is próbáld meg, mert valami ott még nem jó! Ugyanis az üresre törölt vagyis a particionálatlan HDD esetében semmilyen meglévő partíciót nem szabad látnia a telepítőnek, csak egy üres (szűz) lemezt.

(#2483) Tesomatee


Tesomatee
tag

SZiasztok!

Dell inspiron 7720as gépemhez sikeresen pesten hagytam a töltőt mikor hazajöttem viszont édesapámnak ban egy dell gépre 60W-os töltővel. Nem lehetne tölteni vele akár kikapcsolat állapotban is? nagyon kellene a gépem.
A géphez lévő cucc:
6 cellás, 48 Wh-s lítiumion akkumulátor

90 W-os hálózati adapter (alapkiépítésben)
Köszi előre is!

(#2484) Dell XPS válasza Tesomatee (#2483) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

De, tölteni tudod, csak használni nem, mert a DELL-nél visszaveszi az "teljesítményt" az elektronika, és "sipákol" , hogy nem eredeti vagy megfelelő..

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#2485) CTM


CTM
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy hogyan érhetem el Dell Latitude E5420-ason (i5 2430m), hogy 2 magot használjon a rendszer? Bios-ban 2 mag van bekapcsolva hyper-threading bekapcsolva, msconfignál szintén 2 magra van állítva a boot, de eddig semmi. Cpu-Z 1 magot és 2 szálat mutat. Feladatkezelőnél is 2 CPU látszik, ami ugye a 2 virtuális processzor 1 mag esetében. Tudnátok segíteni?

(#2486) Dell XPS válasza siposattilaa (#2479) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszi!

"de ugyanúgy(RAM-mal) negyedjére indult el"

Itt kellene keresned a hibát, azaz slot-onként is ellenőrizni a memória modulokat, szóval csere-bere. -mert vagy a modul mégis a hibás, vagy rosszabb esetben a slot. Próbáld tisztítani is mindkettőt légy szíves..

A leírás alapján ide fókuszálodik a probléma, a BIOS-ban kiírtakkal ne foglalkozzál...(boot-olni szeretne..)

Üdv, Dell XPS

(#2487) Ric4m0nd válasza CTM (#2485) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

Sziasztok! Samsung Series 3 NP370R5V-S01HU notebook-nál szeretném beállitani a dedikált VGA-t, de nincs opció a BIOS-ban az átállitásra. Kerestem a Samsung oldalán is segítséget, de a saját frissítő szoftvere sem ismeri ezt a tipuskódot. Alapból az Intel HD400 működik Win8 alatt. Telepítettem a legfrissebb Catalyst meghajtót, és ezután sem látja az AMD Mobil RadeOn HD8750-at. Mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

(#2488) ravail válasza CTM (#2485) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Az operációs rendszerednek megfelelő (x32 vagy x64-es) és a legfrissebb CpuZ-t használod? Az AIDA64 szerint is ez a helyzet?

(#2489) Dell XPS válasza Ric4m0nd (#2487) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

ATI Catalyst Controll Centerben tudod magad számára optimalizálni a DGPU használatát.

Üdv, Dell XPS

(#2490) CTM válasza ravail (#2488) üzenetére


CTM
csendes tag

64 bites win7 professional-t használok. CPU-Z portable, de abból a legfrissebb. és igen, AIDA64 is azt írja, hogy 1. mag / 1. HIT egység és 1. mag / 2. HIT egység
Közben találtam BIOS frissítést, de a helyzet azóta sem változott, hogy feltettem.

[ Szerkesztve ]

(#2491) ravail válasza CTM (#2490) üzenetére


ravail
senior tag

Feltettél hozzá minden driver-t? Itt van egy komplett csomag hozzá.

(#2492) CTM válasza ravail (#2491) üzenetére


CTM
csendes tag

Igen, talán pont ebből a csomagból telepítettem. Illetve előbb ellenőriztettem le a Dell Client Update-tel, valamint online is ellenőriztem, hogy minden megvan-e. (Előbb végeztem el a boot előtt választható diagnosztikát, ott látta CPU0-tól CPU3-ig mindet. ) Azon gondolkodom, hogy lehet a driver letiltja, de azt nem tudom, hogy mit kéne tennem, hogy futás közben aktiválja. Egyáltalán most már tudnak ilyet csinálni energiamegtakarítási célból?

(#2493) ravail válasza CTM (#2492) üzenetére


ravail
senior tag

Ha fent van minden, akkor sajnálom, de nincs ötletem. De hátha jön valaki, akinek van.

(#2494) Ric4m0nd válasza Dell XPS (#2489) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

Sajnos nem fut a CCC. Sem a jobb alsó sarokban, sem háttéralkalmazásként. Háromszor újratelepítettem sikeresen, a rendszer pedig újraindítottam.. mégsem jelenik meg. :(

(#2495) CTM válasza ravail (#2493) üzenetére


CTM
csendes tag

ui.: Eszközkezelőben 4 processzort jelez. Ez számomra így egyre homályosabb. Ha valaki fel tudna világosítani, hogy ez miért van, azt nagyon megköszönném! :))

(#2496) Dell XPS válasza Ric4m0nd (#2494) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor ezek szerint ezzel szedted le a drivereket: Samsung Easy settings?

Üdv, Dell XPS

(#2497) oncsi


oncsi
őstag

Jó estét.

Urak, már nagyon-nagyon kellene egy program, ami már nincs fenn a Dell oldalán, és az ujjlenyomatot lehet vele beállítani. Win-en futott, és a BIOS ba irta be magát. (vagy más valahová, de még a boot képernyőn kéri a simogatást. Egyre nehezebben olvas be (10-kb 3 jó) Amit utoljára linkelt itt valaki az nem jó, mert csak a win bejelentkezést könnyiti. Ráadásul már csak ezért (meg egy win-es progiért van fenn egy XP.)
Ja és a biosbol sem engedi törölni, hiába adom meg a jelszót, amit újlenyomat helyett elfogad. Köszönöm.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#2498) Dell XPS válasza oncsi (#2497) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Miért nem kéred meg SzaboZE-t, szerintem átnyomja Neked....

Üdv, Dell XPS

(#2499) oncsi válasza Dell XPS (#2498) üzenetére


oncsi
őstag

Mert igazából azt hittem, hogy a DELL-es topikban vagyok. Ott meg hiába kerestem. bocsi.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#2500) b05styp válasza StSanya (#2473) üzenetére


b05styp
tag

sajnos nem megy egyikkel sem. eredeti hdd-jével még nem próbáltam de mindenféleképpen az SSD-re akarom tenni a win8at. ha nem megy akkor marad a 7.

:)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.