Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5101) BEE válasza runner 125 (#5099) üzenetére


BEE
addikt

Legjobban a teléken dolgozik, bár használható alapobikon is.
De a kapott kép nagyban függ az adott obitipus kialakításától is.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#5102) ottkar válasza runner 125 (#5099) üzenetére


ottkar
addikt

Ez a legjobban még zárójelben se jó, mert a közelpontja az optika közelpontjától függ a leképezés meg az adott optika "kezdő" leképezésétől. A képminőség meg az optika képminőségével lesz arányban.

(#5103) Terapeuta válasza runner 125 (#5099) üzenetére


Terapeuta
őstag

Fix 50/1.8-on (350D) nem volt rossz.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#5104) runner 125


runner 125
nagyúr

Köszi mindenkinek! :R
Az obi egy D80-hoz járó 18-70.
Üdv.M

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5105) mcgoat válasza rumos14 (#5100) üzenetére


mcgoat
aktív tag

Mert?

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#5106) mcgoat válasza runner 125 (#5104) üzenetére


mcgoat
aktív tag

hát 70 alatt nem az igazi, mert vignyettál, viszont 100 felett meg nehézkes használni, mert nagyon kicsi lesz a munkatáv, kicsi a mélység élesség és nehéz élesre állítani.

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#5107) BEE válasza mcgoat (#5106) üzenetére


BEE
addikt

Nem minden obinál vignyettál 70mm alatt.
A hosszú kihúzatos 50-200-amon és 75-300-amon a munkatáv nem rövidül
annyira hogy zavaró legyen, a 75-300-on pedig a vége felé még növekszik is.
Ezért írtam hogy obifüggő erősen a kapott kép.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#5108) j.bravo válasza mcgoat (#5106) üzenetére


j.bravo
addikt

Emlékeim szerint nekem a 18-55-ön se vignyettál a gyutávtartomány hosszabbik felében... de ha van igény rá, este megnézem.

Whatever.

(#5109) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!
Lassan megjön már a D80.
Nézegetek vmi teleobit.
Érdemes venni VR-es 70-300at? Megér majd' 3x annyit? :U
Köszönöm!
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5110) mcgoat válasza BEE (#5107) üzenetére


mcgoat
aktív tag

mennyi 300mm-en?

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#5111) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hogyan lehetne itthon ilyen fotós hátteret csinálni (barkácsolni)?
Nincs valami "maszek" leírás ehez?

(#5112) Terapeuta válasza runner 125 (#5109) üzenetére


Terapeuta
őstag

A nikonosok nagy megelégedéssel használják, VR itt alap, szvsz igen. Persze ha van rá pénz.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#5113) runner 125 válasza Terapeuta (#5112) üzenetére


runner 125
nagyúr

Aham,köszi
Hát a simára van,de VR-re nincs. :( :)
Akkor marad a várakozás/spórolás egy VR-esre.
Köszi.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5114) mcgoat válasza ToBeY (#5111) üzenetére


mcgoat
aktív tag

milyet?

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#5115) BEE válasza mcgoat (#5110) üzenetére


BEE
addikt

Jó kérdés, nem mértem.
De a beépített vakuval simán bevillantható.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#5116) BEE válasza BEE (#5115) üzenetére


BEE
addikt

[link]

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#5117) koxkids


koxkids
őstag

Egy kérdés. :)
Canon 450D + Canon Speedlite 430 Ex vaku, hogy muzsikál egymással távkapcs.ba? Azaz vezeték nélkül ?!
Képes a gép elsütni a vakut, vagy kell hozzá vezérlő egység ? Milyen távolság az amit még elvisel kettőjük távolsága ?!

Köszi a választ ;]

(#5118) Terapeuta válasza runner 125 (#5113) üzenetére


Terapeuta
őstag

Mindewnképp a VR-es, nemcsak a stabi miatt!

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#5119) mcgoat válasza BEE (#5115) üzenetére


mcgoat
aktív tag

Akartam kérdezni a képed láttán, hogy te pentaxal nyomod, de megnéztem az adatlapod és már látom, hogy igen.

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#5120) mcgoat válasza koxkids (#5117) üzenetére


mcgoat
aktív tag

sehogy. A Canon váz nem vezérli ETTL-ben a vakukat, csak ha rádugod a vakut a sarura, vagy E-TTL kábelt használsz, vagy az STE-2 kioldót, vagy egy Csnon 580 Ex-et, vagy Metz 58, vagy Sigma supert

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#5121) koxkids válasza mcgoat (#5120) üzenetére


koxkids
őstag

Pedig ezt a leirást találtam a 430 EX-ről !

"E-TTL II
A Speedlite 430EX teljes mértékben kompatibilis az újabb EOS fényképezőgépekben található távcsatolásos E-TTL II rendszerrel, és szükség esetén kisegíti azokat az EOS gépeket, amelyek nem támogatják az E-TTL II-t. Egy teljes többvakus rendszer esetén a Speedlite 430EX vezeték nélküli segéd-vakuként működik, ilyenkor a Speedlite 580EX, a Macro Ring Lite MR-14EX, a Macro Twin Lite MT-24EX vagy a Speedlite Transmitter ST-E2 vakuk használhatók rendszervakuként."

Vagy csak ez azt jelenti hogy master vakuként nem műkődik? Csak más vakuk társaságában?

(#5122) mcgoat válasza koxkids (#5121) üzenetére


mcgoat
aktív tag

Te azt kérdezted, hogy a vázad megtudja-e vezérelni. Én Leírtam a választ. Ezután te leírtad ugyan azt amit én :)
igen több vakus rendszer esetén ő csak slave ként tud dolgozni

Vezérlőnek
Speedlite 580EX, a Macro Ring Lite MR-14EX, a Macro Twin Lite MT-24EX vagy a Speedlite Transmitter ST-E2 vakuk használhatók
továbbá a Sigma Super és a Metz 58

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#5123) koxkids válasza mcgoat (#5122) üzenetére


koxkids
őstag

Értem kösziii :DD
Bocsi ha értetlenkedtem kicsit :U

(#5124) mcgoat válasza koxkids (#5123) üzenetére


mcgoat
aktív tag

Nincs mit

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#5125) Terapeuta válasza runner 125 (#5099) üzenetére


Terapeuta
őstag

50/1.8 raynox előtéttel egy sörösüveg szája majdnem kitölti a képkockát.... :)

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#5126) runner 125 válasza Terapeuta (#5125) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kölcsön tudok kérni,ha megjön a gép kipróbálom. :D
Köszi.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5127) runner 125 válasza Terapeuta (#5118) üzenetére


runner 125
nagyúr

..és még miben jobb a VR? Jobb minőségűek a lencsék? Vagy mitől lesz jobb?
Köszi
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5128) ottkar válasza runner 125 (#5127) üzenetére


ottkar
addikt

Attól hogy VR-es a lencsék nem lehetnek lényegesen jobbak, korrigáltabbak. Az az árban meredeken jelentkezik.Már a stabilizátor is drágítja az optikát.

(#5129) j.bravo válasza runner 125 (#5127) üzenetére


j.bravo
addikt

A nikon 70-300VR egy teljesen áttervezett lencse, kb. annyi köze van a sima G-s 70-300-hoz hogy épp ugyanazt a gyutávtartományt fedi le...
Különbségek: ez minden használója szerint egy jó objektív. A régi 70-300 pedig sajnos azon 3-4 Nikon lencse egyike, ami nem nagyon ajánlható senkinek akinek vannak igényei a képminőséggel kapcsolatban. Ha már 70-300, akkor a Sigma APO, vagy a Tamron jobb. Na meg persze a 70-300 VR. Nem véletlenül drágább sokkal...

Whatever.

(#5130) Terapeuta válasza runner 125 (#5127) üzenetére


Terapeuta
őstag

Annyit még a magam részéről, amit Bravó írt, hogy annak idején, amikor rendszert választottam, a nikonos rendszer nálam egy Nikon D80 18-70 70-300VR lett volna.

Bár mondják, hogy 200 felett nem penge (addig kifogástalannak találtam a magam részéről), szvsz használható az tovább is (persze ne fixekhez hasonlíjjuk), remek ár/érték aránya van, a VR hab a tortán.

Indexen Kocsi használja, én is Tőle kaptam képeket, amelyek alapján mondom mindezeket....

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#5131) ottkar válasza ottkar (#5128) üzenetére


ottkar
addikt

Jepisájom magam! Megnéztem a Pentaxom óráját és hajszálpontosan jár szinte. Hogyan lehet? Nem is emlékszem mikor nyúltam hozzá utoljára de egy éve biztos nem én nem állítgatom a gép óráját át sose.

(#5132) Degeczi válasza j.bravo (#5129) üzenetére


Degeczi
nagyúr

filmes korszakból ingyen kaptam 70-300ED-t (igaz, nem a G-s - de azt mondják, nem sokkal jobb ez sem) és Sigma 70-300 APO-t is: hát a kettő közül nekem egyértelműen inkább a Nikon!
a Sigma-val készült képek színe sem az igazi, de legfőképp a fókuszálása sokkal bizonytalanabb, míg a Nikoné mindig pontos

élességben egyformák (föltéve, h sikerül jól fókuszálni a Sigmával): 200-ig egészen elfogadható, fölötte reménytelenül kezdenek lágyulni - de portréra ettől még használhatók
a bokeh pl kimondottan szép

az új 70-300VR valóban sokkal jobb pláne 200 fölött, és ilyen (nem túl jó fényerejű) telénél a VR is hasznos - de sajnos tényleg sokkal drágább is

(#5133) runner 125 válasza Terapeuta (#5130) üzenetére


runner 125
nagyúr

Értem,meggyőztetek,marad a sprórolás :)
Köszönöm mindenkinek!
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5134) Zozzant válasza ottkar (#5131) üzenetére


Zozzant
addikt

biztosan egy rolex van benne:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#5135) Zozzant


Zozzant
addikt

Tolna-megyében keresek olyan szervizt ahol megnéznének egy régi P/K objektívet. Az a baja, hogy lassan csukódik a blende, így lehetetlen fényt mérni. Valamint lötyög kicsit a fókuszgyűrű fókuszáláskor. Vagy esetleg álljak neki házilag? Rugó fáradhatott el benne? A blendék nem olajosak. Végszükség esetén olyan szerviz is lehet ahova postázni lehetne. Köszi a segítséget! Egy fix 200/3.5-es obiról van szó.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#5136) ottkar válasza Zozzant (#5135) üzenetére


ottkar
addikt

Az az érzésem hogy annyit kérnének a javításért ami nem éri meg. A blende nem lehet olajos mert az optikához hozzáértő csak zsírt használ de nem a blendéhez. Vagy poros vagy rozsdásak a lamellák, vagy tényleg legyengült a rúgó. Az hogy kotyog a fókuszgyűrű nem baj a tubus ne lötyögjön nagyon. Hát a a blendének gyakorlat nélkül nekiállni?

(#5137) máyköl


máyköl
veterán

Egy Fuji s7000-es használtan kb. most mennyit ér?

(#5138) Szten Márs válasza máyköl (#5137) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát ez egy remek kérdés, de más az, hogy mennyit ér, meg más az, hogy mennyiért viszik el. Ugye 40 ezer környékén lehet kapni ha csak Fujinál maradunk, S1000FD-t csillió megapixellel (10MP), 12-szeres optikai zommal, arcfelismeréssel (lol) meg hasonlókkal és hát az egyszeri vásárló simán arra gondol, hogy ez mennyivel jobb, mint az S7000 a maga szerény 6 megapixelével és 6x-os optikai zoomjával. Megsúgom: egyáltalán nem jobb, sőt a 6MP 1,7"-es érzékelőre egy távoli vágyálom marad örökre a kompakt gépektől, de hát az embereknek nem jó gépek kellenek, hanem minnél nagyobb zoom meg minnél nagyobb megapixel, hogy valójában ettől kicsit sem lesz jobb a képminőség, ellenben sokkal inkább roszabb, az már senkit nem érdekel.
Én talán egy 30 ezret mondanék egyébként. De nem vagyok jó becsüs :)
Miért akarnád eladni? Még csak most örökölted a nagyfatertól :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5139) koxkids válasza máyköl (#5137) üzenetére


koxkids
őstag

Csak az elöttem szólót tudom idézni :K
Kezdésnek nagyon jó gép, ne hogy eladd :DDD :DDD

(#5140) Zozzant válasza ottkar (#5136) üzenetére


Zozzant
addikt

A lamellák teljesen tisztának tűnnek rozsda és por nem látszik, előlről és hátulról is belenéztem. Kár lenne az obiért, de mire a k10d fényt mér még nem zárt össze a blende, így aztán nyitott blendén lehet igazán csak fényt mérni. Aztán miután összezár alig nyílik ki, a keresőben látni mert látszik mikor lesz ismét "világos". Kotyogó gyűrű meg élességállításkor roppant zavaró, hogy holtjáték van. Ha lesz fény azért megnézem mit mutat 3.5-es blendén, akkor ugyanis nem kell mozgatnia semmit:), hátha elég az életemhez. [De azért nem hagynám így ha meg lehetne csinálni...]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#5141) máyköl válasza Szten Márs (#5138) üzenetére


máyköl
veterán

Nem akarom eladni, még megse kaptam csal valszeg meg fogom tőle kapni, mer vesz egy jobb gépet. Csak érdekelt mennyit ér! :D

(#5142) hugoo


hugoo
aktív tag

Egyszerű kérdésem lenne: Panasonic fz20 támogatja-e az sdhc szabványt, azaz működne-e egy 4gb-os kingston karival? Egyébként gyanítom, h sajnos nem...

üdv

(#5143) saferike


saferike
csendes tag

Sziasztok...

tudom hogy nem ideillő a kérdés teljesen ..de van egy canon ixus v3-as gépem és tegnap mikor kivettem a tokból sajna láttam a kijelzőn repedés és semmi kép ...
amúgy teljesen jól működik.. 2" kijelzője

szóval ki tud ajánlani valakit aki a javításával foglalkozik , vagy akinek van hozzá LCD-je?
ugyanis a márkaszervízben horror pénzt emlegettek..annyit az egész nem ér pedig frankó kis gép...

előre is kössz aki tud segíteni :R :R :R

(#5144) ottkar válasza hugoo (#5142) üzenetére


ottkar
addikt

Képtelenség. Amikor az FZ 20 volt még nem létezett a szabvány. Hogyan kezelné meg szerintem örülhetsz hogyha 1G-nál nagyobbat kezel egyáltalán.

(#5145) hugoo válasza ottkar (#5144) üzenetére


hugoo
aktív tag

Most nem fog kiderülni :)
Egyébként meg 2 GB-nál van a határ (SD-SDHC), tehát odáig jó eséllyel megy. Ezt meglátom majd, mivel 2 GB-os elite prot veszek.
Nem emlékszem igazán, de hallottam régebben erről vmi olyat, h akár működhet is, ezért tettem fel a kérdést. Ha lesz alkalmam, egyszer megnézem...

üdv

(#5146) ottkar válasza hugoo (#5145) üzenetére


ottkar
addikt

Nem feltétlen. Nekem van egy Minoltám nem megy 2G-ás sima SD-vel. A Pentax DSLR-em meg épp hogy megy sima 4G-sal. 133x-os a kártya és kb 60x-os sebességgel megy. A 2G-ás sokkal gyorsabb

(#5147) ottkar válasza hugoo (#5145) üzenetére


ottkar
addikt

A gép bekapcsoláskor átnézi ellenőrzi a kártyát különben nem tudná kiírni a várható felvételszámot és a gép túl nagyot nem tud áttekinteni. Amire a processzora nincs felkészítve.

(#5148) BEE válasza hugoo (#5142) üzenetére


BEE
addikt

100% hogy nem.
Sőtt az sem biztos hogy az SD szabvány 2GB-ját tudja kezelni.
Ezt mindenképp meg kell nézned a kezelésiben, ami Panáknál letölthető.
Amikor még nem voltak 2GB-os kártyák,
akkor nem is volt rá felkészítve minden gép, amelyiket meg kisebbhez
terveztek, annál lutri volt hogy kezeli-e a nagyobbat.
Volt ami a 2GB-ból csal 1-et lhasznált, de volt ami semmit.
Aztán volt néhány kártya, ami túlment az SD 2GB-os határán,
de ezek is vagy működtek az adott gépben, vagy nem.
Amikor kijött az SD-HC szabvány, ezek eltűntek szerencsére.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#5149) zsity


zsity
tag

Sziasztok!
Fotós cuccot hogyan érdemes vinni repülővel? Kell-e valamire figyelni?
Eredetileg egy kompakttal akartam elindulni, de aztán meggyőztek, hogy vigyem az egész hóbelebancot, mert érdemes.
Odáig már eljutottam, hogy szigorúan hátizsákban, kézi poggyászként. Van esetleg egyéb más?

(#5150) adik válasza zsity (#5149) üzenetére


adik
őstag

Egyedül a kiegészítőkre kell odafigyelni: tisztítófolyadék, kés, bicska... az nem lehet a kéziben. Állvánnyal nem tudom mi a helyzet. Aksikkal, filmekkel, vakuval, objektívekkel, kábelekkel különösebben nem foglalkoznak.

Kettő, csipkebokor vessző!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.