Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5851) ottkar válasza futo001 (#5848) üzenetére


ottkar
addikt

Hát ezt a pecsem se érti! Ötven évvel ezelött eszébe se jutott volna valakinek belemászni a másik gépébe ráadásul a legkényesebb helyre.

(#5852) futo001 válasza ottkar (#5851) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Szerintem ma sem gyakran fordul meg az ember fejében ilyen beteges gondolat. Nekem eszembe sem jutna. Mert ha a sajátomat vágom haza, magánügyem, de másét? Ráadásul nem tudom használni a gépet már egy hete, ez a legrosszabb. :(

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#5853) BalanceR válasza futo001 (#5848) üzenetére


BalanceR
addikt

Helló
Szerintem nyugodtan nekimehetsz te is, nem kell szerviz...
10-15rugóért beszerezhetőek Magyarországon is a Dust-Aid termékek, amik a makacs szennyeződéseket (szaknyelven dzsuvát) is magas hatékonysággal leszedik....

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#5854) máyköl


máyköl
veterán

Lenne egy egyszerű kérdésem.

Mi az az élőkép? :)

(#5855) brumesz válasza máyköl (#5854) üzenetére


brumesz
aktív tag

a dslr-eknél számít viszonylag újdonságnak(értsd:nincs még minden gépben), hogy látod az lcd kijelzőn amit épp fotózol, nem csak a keresőben. tehát úgy mint a kompaktoknál

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#5856) johnjohn válasza BalanceR (#5853) üzenetére


johnjohn
addikt

Igen, és ha mégsem sikerülne, 80 000.- körül cserélik a képérzékelőt ! ;]

(#5857) máyköl válasza brumesz (#5855) üzenetére


máyköl
veterán

Lehet, hogy én vagyok béna de ezt nem teljesen értem. Az lcd-n és az efv-en is látom amit épp fotózok? :DDD

(#5858) KTTech válasza máyköl (#5857) üzenetére


KTTech
veterán

Valószínű nem dSLR-ed van... ott ugyanis külön üzemmód nélkül semmit nem látsz az LCD-n, EVF meg nincs. Ezért kell a Liveview üzemmód, ebben az esetben az LCD-re ki tudja rakni az érzékelőre kerülő képet, cserébe legtöbb esetben megszűnik az optikai kereső, illetve a fázisérzékeléses AF (kivétel pl. az Olympus E330, de ott 2 érzékelő van a gépben...)

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#5859) máyköl válasza KTTech (#5858) üzenetére


máyköl
veterán

Nem, nem DSLR-em van. :)

(#5860) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Egy helyen vállalták volna 3500Ft-ért. 5000-ért vaterán láttam Photosol kit-et (eclipse, 4 pálca, steril kendő, táska). Megvettem, egy csepp a metanolbol a pálcára, végighúztam, majdnem jó. Még egy csepp, végighúztam a másik oldalát, tökéletes eredmény. És megúszta a csaj is, nincs karc :DD

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#5861) rumos14 válasza KTTech (#5858) üzenetére


rumos14
nagyúr

a Sony A300/A350 jóbal fejlettebb, használhatóbb kétérzékelős megoldását is érdemes megemlíteni.

(#5862) leeate


leeate
senior tag

Az miért van, hogy a digitális zoom használatával készült képek sokkal tisztábbak, mintha a gépen nagyítanám a digitális zoom nélkülieket? Eddig azt hittem, a digitális zoom ugyanezt csinálja :O

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#5863) ottkar válasza leeate (#5862) üzenetére


ottkar
addikt

Ez csak akkor van ha gyenge rajzú és kis felbontású az optika. Ha jó minőségű a lencse akkor annak a nagyítása lesz jó. Digitálissal is alapban a lencse rajzát nagyítod és a jó rajzú jó felbontású lencse rajzát a digitális nagyítás se tudja annyira lerontani. És azt se felejtsd el hogy a digitális nagyítás rajza döntően függ a szoftverektől, azok meg messze nem egyformák.

(#5864) DJ Reinhardt válasza leeate (#5862) üzenetére


DJ Reinhardt
tag

Szerintem: a digitális zoom még a szenzor nyers képéből nagyít, a PC-szoftver meg már a tömörített, így-úgy feldolgozottból, vagyis elvileg a digizoomnak van egy lépés előnye.

(#5865) KTTech válasza rumos14 (#5861) üzenetére


KTTech
veterán

Igen, amit jópár évvel az Olympus után dobtak ki... (és gyakorlatilag lemásolták azt a megoldást)

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#5866) rumos14 válasza KTTech (#5865) üzenetére


rumos14
nagyúr

de attól még jobbabb, gondolom pontról pontra tudod, hogy miben. az Oly meg miért nem fejlesztette tovább?

(#5867) Szten Márs válasza leeate (#5862) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Avagy ha gépen nagyítod fel valamilyen szoftverrel a képet és mented le, akkor lehetséges, hogy nagyon rossz tömörítésű jpg-t ment alapból az a szoftver.
Kérdés: milyen szoftvert használsz, és milyen jpg tömörítési beállítással?

(#5868) leeate válasza Szten Márs (#5867) üzenetére


leeate
senior tag

De nem, akkor is rosszabb már, ha a képnézőben ránagyítok.

DJ Reinhardtnak lehet igaza, mert wikipédia is ezt írja a digital zoom cikkben:

"The results of digital zoom are, however, sometimes superior to the results of manual cropping and interpolation in post-production. This is because the camera may apply its interpolation before performing lossy image compression, thereby preserving small details that would otherwise be lost. "

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#5869) Szten Márs válasza leeate (#5868) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha a képnézőben ránagyítassz, akkor természetes, hogy rosszabb lesz, ezen ne csodálkozz. Ha lenagyítod szoftveresen egy részét és jó jpg tömörítést használsz, akkor nagyságrendekkel jobb képet kapsz, mint amikor képnézőben belenagyítassz - de ez tényleg abszolúte triviális.
Eddig csak képnézővel próbáltál belenagyítani?

(#5870) leeate válasza Szten Márs (#5869) üzenetére


leeate
senior tag

Igen, csak azzal! Persze PS-ben szoktam vágni minden képemet, de a végeredményeket még sose vetettem össze egy egyszerű képnézős nagyítással. Nem érdekelt.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#5871) leeate


leeate
senior tag

Azonnali fotós kérdés: az jó büdzsécsökkentő ötlet, hogy vegyünk egy profi digitális gépvázat, és szedjünk össze hozzá használt analóg gépekhez készített objektíveket aukciós oldalakról? Vagy ez hülyeség?

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#5872) futo001 válasza leeate (#5871) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Én pl nemrég ezt kezdtem el. Vettem egy A300-at 2 kit obival, és aukciós oldalakon vadászok Minolta objektívekre. 1-et úgy vettem, hogy az analóg gépet is adták :) Valaki előszedte papa régi gépét, potom pénzért feltette mint régi kacatot, így lett egy 50/1.7-es obim 5 ezerért.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#5873) leeate válasza futo001 (#5872) üzenetére


leeate
senior tag

"így lett egy 50/1.7-es obim 5 ezerért"
oO Szép kis zsákmány :D

És van az ilyen régi objektíveknek valami hátrányuk a maiakkal szemben?

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#5874) Szten Márs válasza leeate (#5873) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Jahh, hogy csak manuálisan lehet velük fókuszálni :)

(#5875) leeate válasza Szten Márs (#5874) üzenetére


leeate
senior tag

Az de gáz.. :(((

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#5876) Kazimír válasza leeate (#5875) üzenetére


Kazimír
őstag

Az autofókuszon túl megáll az élet? :D

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#5877) leeate válasza Kazimír (#5876) üzenetére


leeate
senior tag

Hát nem, de a manuális élességállítás bizonytalan is meg lassú is.. :U

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#5878) ottkar válasza leeate (#5877) üzenetére


ottkar
addikt

Bizonytalan? Több évtizedig avval állítottak. És az állító segédeszközök csak a 60-as években jelentek meg, elötte sima mattüveg volt. Na meg távmérő.

(#5879) leeate válasza ottkar (#5878) üzenetére


leeate
senior tag

Hát az meg is látszott :DD Az eddigi összes fotó, amit én láttam a 60-as évek előtti időkből, és ami nem studiókép, bizonyos mértékben mindig életlen volt.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#5880) futo001 válasza leeate (#5873) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Sajnos van hátránya az újakkal szemben, de az nem a manuális élességállítás. Figyelni kell, nem karcos-e, a lencsetagok között ne legyen por, ujjlenyomat, gomba.
Amúgy találhatsz autofókuszosat is...

Az autofókusz szerintem csak nagyobb távolságoknál jó (20cm-től mondjuk), makrónál hamar leszoktam róla.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#5881) ottkar válasza leeate (#5879) üzenetére


ottkar
addikt

Egy dolgot teljesen figyelmen kívül hagysz! Hiába csinálnak éles képet a géppel azt még a nagyításnál is élesre kell állítani, és nagyításnál ott van a fényszóródás.

(#5882) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Ha már fotós kérdések: ki milyen RAW konvertert használ? Én a gyárit (ami a Sony CD-n van), de szívesen kipróbálnék valami funkciógazdagabbat.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#5883) Szten Márs válasza leeate (#5879) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Érdekes, nekem van egy rahedli képem, ami nem stúdiókép, manuális éleségálítással lőttem és tűéles. Gyakorlatilag 10 képemből átlag olyan 7 készül manuális fókusszal... :U

(#5884) KTTech válasza futo001 (#5882) üzenetére


KTTech
veterán

Lightroom 2.3 (Adobe Camera RAW 5.3).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#5885) KTTech válasza Szten Márs (#5883) üzenetére


KTTech
veterán

Megfelelő keresővel (vagy liveview-al) nincs gond a MF-el, mondjuk amit én fotózok, arra alkalmatlan...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#5886) Szten Márs válasza KTTech (#5885) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Persze, nyílván sok mindenre alkalmatlan. De az is hülyeség, hogy ha nem stúdióban vagyunk, akkor tuti életlen lesz a vele készült kép...
A jó kereső meg alap, egy 350D-vel, vagy A300-al max Superman tudna MF-el fotózni, de ez is más kérdés :D

(#5887) KTTech válasza Szten Márs (#5886) üzenetére


KTTech
veterán

Én pont 350D-n akartam ilyet, igaz KatzEye féle törőékes mattüveggel... csak a végén letettem róla, nem győztek meg a régi objektívek képminőségügyileg, főleg változó fényviszonyoknál (elsősorban ellenfényben). De pl. makróra lazán használnék ilyen üvegeket, ha nem lenne egy 100/2.8 USM a táskában (ami multifunkciósként van jelen).

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#5888) leeate


leeate
senior tag

Tényleg, miért van az, hogy az optikai keresők ált. csak a valós kép 95%-át mutatják?

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#5889) ottkar válasza leeate (#5888) üzenetére


ottkar
addikt

Tudod milyen kevés az az 5%? Egyszer jelentéktelen másodszor ez a jobbik eset mert így kevesebbet hagyhatsz le a képről.

(#5890) leeate válasza ottkar (#5889) üzenetére


leeate
senior tag

Jó, de miért?

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#5891) ottkar válasza leeate (#5890) üzenetére


ottkar
addikt

Érdekes jóval több mint 40 éve fotózom tükrös,prizmás géppel de valahogy sose merült fel ennek a szükségessége hogy tudjam pontosan. Gyakorlati haszna nincs az biztos.

(#5892) leeate válasza ottkar (#5891) üzenetére


leeate
senior tag

Én meg mindig sötét maradok a képalkotás teljes megértéséhez :U

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#5893) taylorp


taylorp
senior tag

Most vásároltam 2db 2650 mAh-s akkut. Mehetnek egyből a töltőbe, vagy előbb merítsem le őket?

Ez kizárt dolog, mer nemtudom. XBOX Gamertag:taylorp79

(#5894) futo001 válasza taylorp (#5893) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Ha lítiumos, ne merítsed le, töltő.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#5895) KTTech válasza leeate (#5888) üzenetére


KTTech
veterán

Azért mert olcsóbb megvalósítani, ráadásul ami 100%-os keresős, drágábban lehet eladni.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#5896) ottkar válasza taylorp (#5893) üzenetére


ottkar
addikt

Gondolom NiMH ceruzaakkut vettél. Mivel a normál NiMH lemerül valószínű hogy a gép már nem megy vele. Én pld minden töltést szintre lemerítéssel kezdek. Igaz nekem IPC-m van. A lemerítés egy szintre hozza őket míg az akkuk se a gépben se maguktól soha nem egy szintre merülnek le.

[ Szerkesztve ]

(#5897) taylorp válasza ottkar (#5896) üzenetére


taylorp
senior tag

Nekem is IPC-1L töltőm van.
Akkor elemek betesz és discharge?

Ez kizárt dolog, mer nemtudom. XBOX Gamertag:taylorp79

(#5898) ottkar válasza taylorp (#5897) üzenetére


ottkar
addikt

Én minden töltés elött lemerítem, csak használ az akkuknak.

(#5899) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Minden akksinak rossz, ha gyakran le van merítve tökig, ez terheli a legjobban és csökkenti az élettartamát. Tárolni lemerítve a legrosszabb. Érdemes feltöltött állapotban tartani, és néha (kb 20 feltöltésenként) teljesen lemeríteni, és feltölteni. Persze az élettartam dolog nem azt jelenti, hogy 10-szer lemeríted és kidobhatod. Nem 4 évig lesz jó, csak mondjuk 3-ig, persze attől függően mi szolgál a töltés tárolására és milyen gyakran használod. Hogy az akkuk külön milyen töltöttségi szinten vannak majdhogynem mindegy, össze vannak kötve-vagyis nem egészen, mivel pl ha 4 darabból 1 lemerült állapotban van, a többinek az áramát "elveszi", és a gépnek nem maradnak elektronyok:) Tehát extrém eltérés ne legyen köztük.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#5900) ottkar válasza futo001 (#5899) üzenetére


ottkar
addikt

Na most hogy jön ide a tökig lemerítés? Az IPC-k szintre merítik az akkut ami 0,91V-ot jelent és az mindegyik akkunál annyi. Mivel se a gépben se az önkisüléstől az akkuk nem egyforma szintre sülnek ki soha így a lemrítés egy szintre hozza őket és arra kapják a töltést.
Azt nem tudod hogy ha a négy akkuból egyben a töltés után csak fele van a normálisnak akkor az egész garnitúra nem fog menni? Hiába vannak sorbakötve. Az egyben levő hiányt a többi még véletlenül se fogja pótolni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.