Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5601) Henker2


Henker2
addikt

Szevasztok! Van egy FUJI S5600-as gépem. Van értelme lecserélnem, vagy a kategóriájában nincs jobb?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#5602) máyköl válasza Henker2 (#5601) üzenetére


máyköl
veterán

A kategóriára mit értesz? Kompaktot? Mert ha már elég jól megy a fotózás akkor, érdemes lecserélni DSLR-re. Egyébként van nála erősebb kompakt. :)

(#5603) Henker2 válasza máyköl (#5602) üzenetére


Henker2
addikt

Kompakt-ra gondoltam. És te melyik gépet tartod jobbnak nála?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#5604) máyköl


máyköl
veterán

Próbálok komolyabban ismerkedni a fotózással. Konkrétan a Fuji s5600-as gépemben az A fényképezésmódot próbálom használni. A kézikönyvben olvastam, hogy az A menüpontban a blendeértéket tudom állítani. Elvileg ha levinném a blendeértéket akkor a tárgy éles lenne és a háttér pedig homályos. De nekem ez valamiért nem sikerül. Mindig minden éles, ha le állítom a blendeértéket akkor világos lesz a kép ha pedig föl akkor sötétebb, és a háttér egyáltalánm nem szól bele a fotóba. Mit tehetnék? Mit csinálok rosszul?

Köszönöm szépen előre is a választ. :R

Máyköl

(#5605) KTTech válasza máyköl (#5604) üzenetére


KTTech
veterán

A kis érzékelő miatt nagy a mélységélességed nyitott rekeszen is. Ha a mélységélességgel akarsz játszadozni, akkor dSLR nélkül nem úszod meg (vagy Sony R1 esetleg Panasonic G1 nélkül, ha a "kompaktoknál" maradunk).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#5606) Szten Márs válasza máyköl (#5604) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Annyival ki kell egészítenem az előttem szólót, hogy kompakton, bár a rekesszel való játszadozás nem fog neked segíteni kis mélységélesség elérésében, ha nagyon kis tárgytávolságokat használsz (gyk: közelről fotózol dolgokat), akkor szép, kis mélységélességed lesz. Magyarán ilyen módon ki lehet kényszeríteni egy kompaktból is a szépen mosott hátteret.
Tessék, ezt egy kompakttal csináltam még nagyon rég, szerintem korrektül életlenedik a háttér: [link]

(#5607) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Van 300 mega Buli fotóm,és szeretném őket lekonvertálni,de nem photoshoppal mert azzal kicsit pepecselős lenne egyenként,tudtok mondani valami progit amivel gyorsabban letudom konvertálni a kb 200 képet? felbontást mindössze,meg a méretét.

Még egy kérdés,valami progit tudtok ajánlani ami hogyha megcsinálok egy logót,mint pl Haon.hu n a képek, ugy beteszi minden képre? tehát csinálnék egy logót és minden kép bal alsó sarkába kitenné,nem kellene egyenként csinálni.

Köszi.

Minden szinten,szinte minden.

(#5608) Dtomi válasza m0rd0k (#5607) üzenetére


Dtomi
őstag

ACDsee minden porblémádra megoldást jelent.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#5609) máyköl


máyköl
veterán

KTTech, Szten Márs: Köszi! :R

(#5610) m0rd0k válasza Dtomi (#5608) üzenetére


m0rd0k
senior tag

köszi szépen,a tömörités megvan, viszont a logó beillesztés minden képre nincs egy kis útmutatást tudsz adni ezügyben ?,köszi szépen előre is.

Minden szinten,szinte minden.

(#5611) pitman válasza m0rd0k (#5607) üzenetére


pitman
őstag

Ezt a FastStone Image viewer-rel is meg tudod csinálni.

(#5612) máyköl


máyköl
veterán

A közgyűrű mire hasznos? :)

(#5613) Szten Márs válasza máyköl (#5612) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Makróra. Jobb leképzési arányt tudsz vele elérni, így kisebb dolgokat is nagyobbnak tudsz ábrázolni a fényképeiden. De csak cserélhető objektíves gépre lehet közgyűrűt felrakni, így te nem tudsz közgyűrűt használni a gépeden. (Mid is van? S5500 vagy S5600?)

(#5614) máyköl válasza Szten Márs (#5613) üzenetére


máyköl
veterán

s5600.[link] azt írja, hogy s7000-hez használta. :)

(#5615) ottkar válasza máyköl (#5614) üzenetére


ottkar
addikt

Nem közgyűrű az hanem menetátalakító 55-ös szűrőmenetre fel lehet tenni a két 52mm-es feltétet. A 7000-esnek 55-ös a menete. De ha 52-es szűrőmenetű géped van arra közvetlenül feltehető a nagylátószögű és a tele feltét.

[ Szerkesztve ]

(#5616) Zozzant válasza ottkar (#5615) üzenetére


Zozzant
addikt

Pontosabban adapter tubusról van szó, mivel ezen gépeknek "kitolódik" az optikája, ezért nem kívánatos ha nekiütközik a rá aggatott cuccoknak, ezért tubus, oda nyílik az optika. A közgyűrű (ahogy nevezi a hírdető) megint más... egyébként minden stimmel:)

pedig jól is nevezi a hírdető az első képnél... aztán elnevezi küzgyűrűnek

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#5617) ottkar válasza Zozzant (#5616) üzenetére


ottkar
addikt

Az S7000-es adapter tubusának a szűrőmenete 55mm-es menetű. Ahhoz hogy az 52-es menetű feltéteket lehessen használni kellett egy menetátalakító gyűrű aminek az egyik oldalán 55-ös külső menet van a másik oldalán 52-es belső menet. Ezt a vékony menetátalakító gyűrűt adja az eladó 1500Ft-ért. És ezt nevezi tévesen közgyűrűnek.

(#5618) Zozzant válasza ottkar (#5617) üzenetére


Zozzant
addikt

Nem. Itt 3 dolog eladó, 1 db adapter tubus 55-52 menettel, és kettő előtétlencse 52-es menettel. Vékony menetátalakító (step-down ring) gyűrűt nem látok.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#5619) máyköl


máyköl
veterán

A lényeg a lényeg, hogy s5600-hoz nem tudom használni? És ha igen mire? Mert eddig 3 féle dolgot hallottam. :)

(#5620) Zozzant válasza máyköl (#5619) üzenetére


Zozzant
addikt

Mit?:) Nézd a fuji 5600-as 55-ös szűrőmenettel rendelkezik, és nem nyúlik túl rajta az optika, ezért 55 mm-es kiegészítőket pakolhatsz rá. Ha 52 mm -es dolgokat szeretnél rácsavarni akkor kell 55-52 step down gyűrű: [link], nem pedig 55-52 mm-es tubus, mint ami a hírdetésben van. De lehet hogy van 55-52 step down gyűrűje is, és erre gondolt, kérdezd meg.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#5621) máyköl válasza Zozzant (#5620) üzenetére


máyköl
veterán

Köszi...

(#5622) ottkar válasza máyköl (#5621) üzenetére


ottkar
addikt

Mellesleg az Optiformban lehet venni Raynox menetátalakítót RA 5255 a száma. Az első két szám amire szűkít a második két szám amiről szűkít. ( a bővítő gyűrűnek RA 5552 a száma)

(#5623) Zozzant válasza ottkar (#5622) üzenetére


Zozzant
addikt

A Raynox és az Optiform a világon egyedülálló módon nem az első számot jelöli a gép felőli oldalnak... erre oda kell figyelni, nyilván azért van így mert az ő termékei felrakásához ajánl gyűrűket ezért kezdi azzal a szám-párt. Nem mindegy hogy 55-52 vagy 52-55:) Egyébként az ottani ár eltúlzott az ebayhoz képest.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#5624) Szten Márs válasza máyköl (#5619) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egyébként miért akarsz olyan kiegészítőt venni, amiről mégcsak nem is tudod, hogy mire való? :F
Úgy gondolnám, hogy az ember olyan kiegészítőket vásárol, amire igénye van. Kéne jobb makróleképzés, vagy jobb nagylátó, vagy jobb tele, vagy ilyesmi és ha megvan az igény, akkor el lehet kezdeni nézelődni, hogy milyen eszközzel, kiegészítővel lehet azt kielégíteni. Fordítva ez nem nagyon működik.

(#5625) m0rd0k válasza m0rd0k (#5610) üzenetére


m0rd0k
senior tag

valaki?

Minden szinten,szinte minden.

(#5626) pitman válasza m0rd0k (#5625) üzenetére


pitman
őstag

5611. hsz.

(#5627) m0rd0k válasza pitman (#5626) üzenetére


m0rd0k
senior tag

leszedtem már akkor a programot,de azzal nemboldogulok hogy logót beilleszek,vagy akár ha ráirok a képre az mindegyiken ottlegyen,tehát ne egyengként kelljen ráirnom ugyanazt.Tudsz kis útmutatást nyujtani?

Minden szinten,szinte minden.

(#5628) pitman válasza m0rd0k (#5627) üzenetére


pitman
őstag

Kijelölöd a képeket
F3
Advanced Options
Értelemszerűen kiválasztod azokat az opciókat, amit szeretnél. (méretezés, felirat, vízjel/logó stb.)
Megadod, hogy milyen néven, hova tegye az új képeket.
Convert

(#5629) m0rd0k válasza pitman (#5628) üzenetére


m0rd0k
senior tag

köszi szépen,sikerült,isten vagy :)

Minden szinten,szinte minden.

(#5630) máyköl válasza Szten Márs (#5624) üzenetére


máyköl
veterán

Csak pont megláttam ezt a kigeészítőt, és elkezdett érdekelni, hogy miben segít. :)

(#5631) ottkar válasza máyköl (#5630) üzenetére


ottkar
addikt

Az S7000-esnek csak hatszoros a zoomja azért vették. Csak kérdés hogy milyen minőséget adott. A világon a legjobb feltét minőséget a Panasonic FZ 20 gyári tele feltétje adta idáig ami megtartotta a 2,8-as fényerőt emellett az optika rajza jelentéktelenül romlott csak.

(#5632) KTTech válasza ottkar (#5631) üzenetére


KTTech
veterán

Bizony, a Pana FZ10/20-ra tervezett előtét nagyon ott volt a szeren. Csak éppen akkora volt, mint maga a gép :) (és az ára is vetekedett vele).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#5633) Manita83


Manita83
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék egy jó kis kompakt gépet,csak nem tudok dönteni!A segítségeteket szeretném kérni!Amire használnám az a makro-és leginkább természet fotózás,családi események megörökítése,nyaralások valamint a kutyám lefotózása!Nagyon szeretek fényképezni,csak nem nagyon értek hozzá!Már egy pár napja olvasgatok itt-ott teszteket,hozzászólásokat,de be kell valljam,hogy a felét sem értem annak amiket írtok,írnak a hozzáértők! :W
Jelenleg egy Samsung S600 van,de jó lenne egy ennél komolyabb gép!
Eddig ami a legjobban tetszett az a Sony DSC H 50 volt,de nem írtak erről sem valami túl fényeset a pixinfo oldalon.
Ami az anyagiakat illati max. olyan 70-80 ezrem lenne rá.
Esetleg ha típusokat ajánlanátok azt nagyon megköszönném!
Egy lelkes kis amatőr! ;)

[ Szerkesztve ]

(#5634) philoxenia válasza Manita83 (#5633) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt olvass vissz a kicsit, ha még kell segítség, akkor a linkelt topikban kérdezz! :)

Szerk.: Közben láttam, ott is kérdeztél.... :D

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5635) Padam


Padam
aktív tag

Sziasztok!

Újabban gyakran tárgyfotózók és eddig házilag készített fénydobozomat használtam, amit kartondobozból csináltam, de úgy gondoltam beújítok egy rendes asztalra, találtam is egyet, aminek elfogadható ara van:
Összecsukható tárgyfotó asztal

Viszont sajnos nincs sok tapasztalatom ilyen asztalok területén...

Szerintetek ezzel az asztallal mekkora tárgyakat lehet (körülbelül) fotózni? (tehát mi az a max szélesség magasság amit lehet fotózni ezen?)

(általában marketing termékeket fotózok (toll, nyakkendő, póló, távcső, stb.)

Ha esetleg tudtok máshol is jó árban tárgyfotó asztalt, akkor azt is megköszönném! :)

[ Szerkesztve ]

(#5636) philoxenia válasza Padam (#5635) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Relatíve drágának tűnik... Ha azonban behozza az árát....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5637) Padam válasza philoxenia (#5636) üzenetére


Padam
aktív tag

Hat igazibol, ennyit meg raszannek, bar azt olvastam hogy jobbak azok az asztalok amiknek az eleje is le van kerekitve, de olyat nem nagyon talaltam.

Igazibol megeri vajon egy targyfoto asztal vagy ugyanolyan jo lehet egy nagy "fenydoboz"?

(#5638) philoxenia válasza Padam (#5637) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt a fotógyakorlat fejezetben a "Hogyan fotózzuk tárgyainkat 1;2;3" érdemes elolvasni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5640) Cassidey válasza Padam (#5635) üzenetére


Cassidey
senior tag

Na ez pont olyan dolog, amit en biztosan nem vennek, hacsak nem fontos igeny, h konnyen-gyorsan osszecsukhato es elteheto legyen.

(#5641) Padam válasza Cassidey (#5640) üzenetére


Padam
aktív tag

Pont azért is tetszik többek között, mert kis helyen is elfér összecsukva. :)

Van 2 fénydobozom amit én csináltam kartondobozból, de azok meg csak foglalják a helyet, ha nem használom őket, ezért is szemezek ezzel. :)

(#5642) csibor


csibor
őstag

Hátha itt előbb kapok választ.Cannon A510 javítási segédletet keresek,nem megy vissza az objektív.Lehet rosszul keresek mert állítólag vannak a neten szétszedési útmutatók,csak nem találok.

(#5643) Kazimír válasza csibor (#5642) üzenetére


Kazimír
őstag

Szakszervíz, mint lehetőség eleve kizárva?

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#5644) csibor válasza Kazimír (#5643) üzenetére


csibor
őstag

A gép erős izgalmi állapotban ér 10K-át,másik fórum alapján 20-25K a javítási ár.Mindenképpen lesz másik gép véve,de ez a gyerekeknek tökéletes lenne,lásd a lányom ezzel eset el,vagy fiamnak kiránduló gépnek.2 gépet meg nem tudok,és nem akarok finanszírozni :)

(#5647) Kazimír válasza csibor (#5644) üzenetére


Kazimír
őstag

Ha a jobb esetet vesszük, hogy csak behúzó motor nyekkent meg és más nem tört/görbült el, gondolom az sem lesz ingyen. De ha értesz hozzá, persze, próbálkozz vele! :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#5648) ottkar válasza csibor (#5642) üzenetére


ottkar
addikt

Hát azt nehezen hiszem hogy szervízkönyvek keringenének a neten. A másik mi értelme lenne ha törés vagy egyébb meghibásodás lenne ahhoz alkatrész is kell.

(#5649) Szten Márs válasza csibor (#5642) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egy biztos: Az A510 egy remek gép, és tökmindegy mennyi a pénzbeli értéke, igencsak sokat ér ez a gép, a széleskörű beállítási lehetőségei és remek képminősége miatt. Bár sajnos nem tudok segíteni ebben a kérdésben egyet viszont tudok: nehogy kidobd, akárhogy nem is sikerül megjavítani. De komolyan.

(#5650) post.mader


post.mader
csendes tag

Tudtok ajánlani valami olyan oldalt, ami kicsit ösztönöz, illetve bemutatja a technikai ficsőröket ahhoz, hogy hogyan készítsek egy jó fényképet?

Kissrác voltam én, bámultam a csodát. Együtt nőtt velem az Újpesti világ! Élhetek bárhol, ide jövök haza! Hűség, büszkeség, Újpesti csoda!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.