Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4651) Hydra SR válasza D4rkm4n (#4650) üzenetére


Hydra SR
addikt

:Y
Nem azért de én nem tartanék tőle, hogy megismétlődik a vihar és a tűzijáték szervezőinek felkészületlensége. Nem mondom, hogy lehetetlen, de csak annyi az esély rá, mint bármire amiben meghalhatunk (például rád szakad a fedett hely). Azért így nem lehet élni, hogy folyton a haláltól rettegünk csak mert időnként vannak balesetek. És felkészülni sem lehet mindenre. Szoktam mondani, hogy aki folyton háborúra készül, az nem tud békeidőben élni.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#4652) D4rkm4n válasza Hydra SR (#4651) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Ó, ebben egyet értünk. Csak amit én ott tapasztaltam akkor a tömegről és az emberek viselkedéséről... Nem szivesen megyek ilyen helyre, ahol ennyien vannak.

Komolyan, mi bajom lett nekem akkor? Eláztam. Ennyi. Mindenki más is csak így járt volna, ha nem tapossák agyon egymást. Azt hittem, hogy a káosz és a pánik csak a filmekben van és senki nem rohan velőtrázó sikollyal az utcán...

Ettől függetlenül persze nem vagyok paranoiás. :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#4653) cigam


cigam
félisten

[link]
Ezek a fotók miért zajosak?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4654) Zozzant válasza cigam (#4653) üzenetére


Zozzant
addikt

Zajos? ISO800-on egy apsc érzékelős 14MP-től? Csoda amennyire nem zajos:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#4655) cigam válasza Zozzant (#4654) üzenetére


cigam
félisten

De verőfényes napsütésben miért IS800-on fotóznak? Pláne mintának szánt fotókat? Vagy pont az a "poén" hogy ISO800-on mennyire nem zajos?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4656) Zozzant válasza cigam (#4655) üzenetére


Zozzant
addikt

Azt nem tudom, de iso800 verőfényben eleve nem is olyan zajos, kevesebb fénynél kellene akkor jobban kijönne. Ki érti a lelki világukat:) Vagy kellett a záridő mert nem volt meg a reggeli kisüsti:) de ennyire...:) F9.5 és 1/1000

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#4657) tbs válasza cigam (#4653) üzenetére


tbs
addikt

Zaj..? Melyiken van jelentősebb zaj, ami zavar Téged..?

(#4658) cigam válasza tbs (#4657) üzenetére


cigam
félisten

A golfkocsis elött kép a pure tábla feketeségén (ráadásul mintha a fókusz is problémás lenne? samsung embélma), a virágos kép szárin, és a háttérben.
A motosros képen a fekete táblán és a motor fekete ülésén.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4659) tbs válasza cigam (#4658) üzenetére


tbs
addikt

:F Zaj van, nem kirívó. 99%, hogy zajszűrés nélkül készült a kép. Nikonnál pl. nem lenne zaj, csak mosott homály arrafelé. (D80-nál biztosan.)

Érdekelne, hogy milyen képet tartanál elfogadhatónak. :K Lehetőleg példával, hogy szemileg is értsem. :B

(#4660) cigam válasza tbs (#4659) üzenetére


cigam
félisten

Valami ilyesmire gondoltam.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4661) philoxenia válasza cigam (#4660) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem él a link..... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4662) cigam válasza philoxenia (#4661) üzenetére


cigam
félisten

hoppá...
Ezen az oldalon kb mindegyik.
Pl. a 3. táblás képen a fekete az fekete, és nincs ott a zizi, vagy pl. az üveggömb(?)ös szökökút fotó.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4663) philoxenia válasza cigam (#4662) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A kalapos képen, a kalapon tetten érhető egy kicsit, de ez azért obifüggő és fényképészfüggő is, ha jó a fókusz, elég a fény, akkor a képet képezi le, nem a homályt.... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4664) tbs válasza cigam (#4662) üzenetére


tbs
addikt

Köszönöm, értem. :R Hát, sokan örülnének, ha az iso100 és az iso800-uk között ennyi lenne csak a különbség. ;)

(#4665) BEE válasza cigam (#4662) üzenetére


BEE
addikt

Itt ISO100-on vannak a képek !
Ha 800-on is ilyen lenne, dobnám a szemétbe a Pentaxomat
és rohannék ilyet venni ! :))

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4666) philoxenia válasza BEE (#4665) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

ISO 800 Pentax :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4667) cigam


cigam
félisten

Ok, nem a gépben, hanem a fotósban (vagy bennem) volt a hiba.
Ti letöltitek a képet, vagy vmilyen plugin-t használtok a web-es képek exif adaihoz való hozzáféréshez?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4668) cigam válasza philoxenia (#4666) üzenetére


cigam
félisten

Ez csak erre a gépre vonatkozik, vagy úgy általában ilyen jó eredményeket ad minden DSLR a szenzorméretből adódóan?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4669) tbs válasza cigam (#4668) üzenetére


tbs
addikt

K20D-ben és a GX20-ban lévő CMOS szenzor ilyen. Ez az elég jó kategória. :K

Operát használok, ott jobbgombos képtulajdonságoknál alap exif infókat felhoz.

[ Szerkesztve ]

(#4670) philoxenia válasza tbs (#4669) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez saját kép, olcsó obi, K10D.... :B

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4671) tbs válasza philoxenia (#4670) üzenetére


tbs
addikt

Olyan is... ;] :P

(#4672) philoxenia válasza tbs (#4671) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Milyen? :U :U :U Elfordultak a szakállasok... ;] Zajos lett a kép? :F :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4673) tbs válasza philoxenia (#4672) üzenetére


tbs
addikt

Tökjó. ;)

(#4674) philoxenia válasza tbs (#4673) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem nagyon volt ISO 800 -as kép, igyekeztem kerülni, de kevés volt a fény ezt azért erőltettem, hogy telén is elfogadható záridőt kapjak.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4675) BEE válasza cigam (#4667) üzenetére


BEE
addikt

Plugin.
Ha érdekel, keress rá az Opanda Exif, vagy a PhptoMe progikra.
( Vagy keresd meg biggamer linkmestert ! ;) )

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4676) ArchElf


ArchElf
addikt

Oly E20-hoz hol tudok polár (és egyéb) szűrőt szerezni?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#4677) philoxenia válasza ArchElf (#4676) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez vagy ez nem jó rá ?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4678) ottkar válasza philoxenia (#4677) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Ez milyen polárszűrő?

(#4679) philoxenia válasza ottkar (#4678) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Miért kérdezed? Nekem olyan van, csak más méretben, a kitobira.. Ha a képre gondolsz, az sok helyen rossz. Nem fotóztak le minden szűrőt külön. A menet/foglalat ugyanolyan mindnél. A Medikernél ennek ugyanaz a fotója.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4680) sylas


sylas
tag

ez eneloop akisban a 2000mAhban van?így is jobb mintha pl 2700lenne?

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#4681) philoxenia válasza sylas (#4680) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt olvasva a fórumon az eneloopban télleg benne van a 2000mAh, a 2700-asban meg csak elméletileg. Azt szokták itt írni, hogy 2000mAh körül lehet a gyakorlati max kapacitás.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4682) ottkar válasza philoxenia (#4679) üzenetére


ottkar
addikt

Én nem láttam még szintelen polárszűrőt.

(#4683) cigam válasza ottkar (#4682) üzenetére


cigam
félisten

Erre szokták volt mondani, hogy a fénykép csak ilusztráció.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4684) BEE válasza ottkar (#4678) üzenetére


BEE
addikt

Az egy Hoya HMC Super 72mm UVB az oldalára vésett betűk szerint. :DD

BEE ;]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4685) pitman válasza philoxenia (#4681) üzenetére


pitman
őstag

Ezzel kapcsolatban van egy hozzászólásom az akkus topicban.

(#4686) Chili7


Chili7
őstag

Hali!

Lehet, hogy hülyén hangzik, de nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy például olasz focimeccsre, - nézőként - be lehet-e vinni nagyobb objektíves dslr gépet.

köszi

(#4687) Zebu


Zebu
addikt

Milyen progit használtok RAW konverternek?

Eddig én az UFRAW nevezetű progit használtam... Viszont a minap vettem észre, ha bizonyos fényviszonyoknál megnyitok egy képet, mókolok vele, beállítom stb, akkor utána a GIMP-ben tök máshogy néz ki az egész..... így eléggé használhatatlan.....

Rawshooter sajna már a múlté :(

(#4688) Hydra SR válasza Zebu (#4687) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ha a színek lesznek mások, akkor nagy valószínűséggel a színtér kezelésből adódik az eltérés. Az egyik sRGB-ben jeleníti meg, a másik meg Adobe RGB-ben. Ezek közül az egyik nyilván a helyes, ami egyezik a gépen beállított színtérrel ami alap esetben sRGB szokott lenni, ha nem állítod át. A helytelen megjelenítéstől függetlenül előfordulhat, hogy jpg vagy tif képpé konvertáláskor már színhelyes lesz, ha másik programmal nyitod meg.
Nekem a Canon Digital Photo Professional még annyit csinál, hogy normál képernyőméretnél nem jeleníti meg teljes részletességgel. Olyan, mint ha homályos lenne a kép de konvertálás után rendben van, vagy ha a RAW-ba belenagyítok, akkor is oké.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#4689) Fejo válasza Zebu (#4687) üzenetére


Fejo
őstag

Lightroom-ot.

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#4690) Zebu válasza Fejo (#4689) üzenetére


Zebu
addikt

Lightroom nekem elég nehezen kezelhető, nem nagyon találom a funkciókat benne :(

Hydra SR: Olyasmire gondolok, hogy pl belövöm a hőmérsékletet 4200K-ra, rá akarok adni mondjuk még +0,7, vagy +1 EV-t és ahelyett hogy világosodna a kép, inkább elkezd sárgulni. Viszont érdekes, mert ezután ha áthelyezem a GIMP-be mentés nélkül akkor nem tűnik olyan szinten sárgának, tehát látszólag jól megcsinálja csak az előnézet rossz. Igazából így meg semmi értelme....

Eddig úgy oldottam meg, hogy utólag a hisztogramot tologattam ide-oda (LEVELS-CURVES), de nem hiszem el, hogy az EV +- nem állítható rendesen.

Gyanítom ez alkalmazás bug lesz. Korábban a Rawshooter-t használtam, de tudtommal ez már nem megy Vista alatt, meg igazából megvette az Adobe.... ebből lett a Lightroom....

Nikon progi is tutira van, csak azt még nem néztem....

[ Szerkesztve ]

(#4691) drkbl válasza Zebu (#4690) üzenetére


drkbl
őstag

A nyár elejéig View NX-et (WB korrekció) és Picture Project-et (forgatás, vágás, korrekció) használtam, a múlt hét óta véglegesen Capture NX 2 felhasználó lettem.

(#4692) j.bravo válasza Zebu (#4690) üzenetére


j.bravo
addikt

A Nikon Capture NX nagyon jó kis progi, egyetlen (nem kicsi) hátránya hogy "batch processing" nemigen van, egyesével kell mókolni a képekkel (bár lehet hogy valaki talált már valami okosságot, hogyan lehet a beállításokat átvinni másik képre).
Ja, sajnos erős gép kell hozzá, emiatt ritkán is használom.
De ha Nikonod van, ezzel lesznek a legigazibb és mégis legszebb színek a képen, és van a progiban még pár ügyes eszköz.

szerk.: most láttam drkbl hozzászólását :) a picture projectben mintha lenne batch processing, bár azt nagyon rég próbáltam már.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#4693) Hydra SR válasza Zebu (#4690) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nekem ez épp színtérkezelésbeli eltérésnek tűnik. Egyébként sem jellemző bug, hogy nem jók a színek de csak egy kicsit nem jók. Ha a kicsomagoló/megjelenítő codec nem jó akkor abból valami értékelhetetlen digitális hulladék lesz a képen, nem ugyanaz a kép kicsit sárgásabban és fakóbban. Szerintem nézd meg, hogy a géped mire van állítva, valamint az egyes programok a beállítás vagy a dokumentáció szerint miben dolgoznak, mit képesek kezelni és mire vannak állítva.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#4694) Zebu válasza j.bravo (#4692) üzenetére


Zebu
addikt

Hogyan tudsz alapból batch processinget végrehajtani a képeiden?

Már gondolkodtam ilyenen, de mivel eléggé eltérő fotók lehetnek, ezért nem értem hogyan lehet használni...... :(

Hydra SR: jah értem! :) Lehet megpróbálkozom a Nikon szoftvereivel...

drkbl: Capture NX2 mindent tud amit a korábbiak?

[ Szerkesztve ]

(#4695) szkatti


szkatti
csendes tag

Bocsi,hogy nem túl magas szintű kérdéssel állok elő.Egy belépőszintű DSLR gépet szeretnék venni. Tulajdonképpen a kiszemeltem egy NIKON D60-as gép lenne, ám mostanában fedeztem fel, hogy két változat van forgalomban a DXII illetve a VR. Ez utóbbi néhány tízezerrel drágább, de nem találtam semmit ami megmagyarázná a különbséget.Táj és természetfotózásra kívánom használni: a két kitobjektíves szettre gondoltam, ám a két változat közti árkülönbség elgondolkodtat, már azért is , mert nem áll gúlákban nálam sem a zsozso. Vajon megéri e a különbséget?

(#4696) tbs


tbs
addikt

Ha vki batchelni akar, javaslom megtekintésre az ImageMagick nevű zseniális képmanipulátort. Linux/windows/osx/stb. egykutya, megy mind alatt. Liquid Resize-től kezdve, élesít, szaturál, feliratoz, keretez, stb. parancsorban. ;)

Zebu: a GIMP 2.4-ig 8bites színcsatornákat kezel csak..! 2.5 devel-től 16 bitesek a csatornák. A sárgaság effekt lehet színtérprobléma is.

[ Szerkesztve ]

(#4697) j.bravo válasza Zebu (#4694) üzenetére


j.bravo
addikt

A rawshooter tudott olyat, hogy a kézzel beállított fehéregyensúlyt, expozíciókorrekciót, meg egy sor más dolgot rá tudtad húzni a többi kijelölt képre is. Hasznos volt sokszor amikor (mondván hogy úgyis raw-ba fotózok, vagy idő nem volt) nem állítottam kézi fehéregyensúlyt fehér lapra a helyszínen, és nem kellett az összes, akkor és ott készült képre beállítgatni egyesével :)
De ha van az embernek "kipróbált" élesítése, zajszűrése, ilyesmije, arra is hasznos.

Whatever.

(#4698) drkbl válasza j.bravo (#4692) üzenetére


drkbl
őstag

Jobb egérgomb:

De azt mondják, nem olyan jó, mint régen volt, bővebben a Nikon topikban.

@Zebu: Azt mondják, a sima Capture-höz képest sokat romlott a batch feldolgozás.

@szkatti: A VR-es azt jelenti, hogy a 18-55 objektív is stabilizált. Ebben a tartományban könnyebb bemozdulásmentes képet készíteni, mint a tele tartományban (55-200), de ha szeretnél kézből fotózni alkonyatkor vagy egyéb fényszegény időpontban/helyen, akkor megéri a különbözetet.

(#4699) rumos14 válasza Fejo (#4689) üzenetére


rumos14
nagyúr

nekem hiányzik benne a geometriai torzítások korrigálásának lehetősége, de amelyik képnél ez nem gond, ott többnyire azt használom.
a fényképezőmhöz a Silykpix Developer Studio-t adták, elég pőre a kezelőfelület, de rengeteg mindent tud.

(#4700) rumos14 válasza szkatti (#4695) üzenetére


rumos14
nagyúr

a VR a képstabilizátorra utal a Nikon szóhasználatában (Vibration Reduction, vagy ilyesmi), lényege az, hogy aktív állapotában lényegesen hosszabb záridőket tudsz jó eséllyel a kép bemozdulása nélkül használni. ha ezt már tudtad, akkor bocs. sztem ez egy igen jó dolog, feltételezem, hogy nem mindig álványról fotóznál. teleobinál főleg igen hasznos, de az alap 18-55-ösnél is pl. ha kevés fényben vaku nélkül akarsz fotózni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.