Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) Huba25


Huba25
tag

Hi all!
Óriási gondom van, remélem tudtok segíteni!!!!!! Véletlenöl letöröltem azt összes képet a gépemről ( samsungL83t, 2 gb Kingston sd kártya)... Én Fax nem mentettem gépre....Az öszes nyaralós fotóm rajta van, mivel ma értem haza... Nincs valami trükk a visszaszerzésre?????????????HELP HELP HELP SÜRGŐS SÜRGŐS :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O

Az erő sötét oldalán vagyok ÉS JÓ

(#4602) Jinxx válasza Huba25 (#4601) üzenetére


Jinxx
senior tag

Nem te vagy az egyetlen. Getdataback nevű progi, kárgyaolvasó, és ne csinálj semmit a kárgyával, tehát most ne fotózz rá, meg ilyenek, míg nem mentetted le róla az elvesztett adatokat. Parára semmi ok... :)

(#4603) sto1911 válasza Hydra SR (#4597) üzenetére


sto1911
veterán

Nem tudtam, hogya kar is csavarhato, igy en voltam a bena :)

Mas:

mi az aperture magyar megfeleloje, es van-e olyan a Canon A460-nak? :)

(#4604) sto1911 válasza Huba25 (#4601) üzenetére


sto1911
veterán

Az sem art, ha gyorsan lockolod a kartyat (irasvedette teszed).

(#4605) Cassidey válasza sto1911 (#4603) üzenetére


Cassidey
senior tag

rekesz

ha lenne egy milliotok fotos cuccra mit vennetek belole?

(#4606) tbs válasza Cassidey (#4605) üzenetére


tbs
addikt

Fél év fizetésnélküli szabit, kenyéren és vízen. Mármint vennék. Kivennék fél év szabit. :B

Az kb. elég a 4 félév alkalmazott fotós iskola tandíjára... :U

Vasat nem vennék. 60-250-re várok, oszt nekem annyi.

(#4607) Cassidey válasza tbs (#4606) üzenetére


Cassidey
senior tag

nem szabira, motorra, szamitogepre gyerekre, fotoscuccra vonatkozott a kerdes ;)

(#4608) tbs válasza Cassidey (#4607) üzenetére


tbs
addikt

Nos a felsoroltak fotóscuccok. :DDD

Milla kevés a rendszerváltáshoz, a 60-250 igaz. Esetleg törpölnék egy rövidebb limitedsoron, amit vitrinbe raknék.

(#4609) balance11


balance11
csendes tag

Sziasztok!

Remélem nem ezredszerrre kérdezem...
Csak annyit szeretnék megtudni, hogy mennyit számít (és miért számít) használt gépnél a vele készített képek száma? Mi számít soknak?

a választ előre is köszi
Viktor

[ Szerkesztve ]

minden jóban van, valami biznisz...

(#4610) adik válasza sto1911 (#4603) üzenetére


adik
őstag

rekesz, annyival kiegészíteném, hogy nincs olyanja az a 460-nak, legalábbis a szó valódi értelmében. Valami rekesz-pótlója van, de autómata

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4611) adik válasza balance11 (#4609) üzenetére


adik
őstag

A zárszerkezet várható élettartama miatt. Ez a legtöbb gyártónál publikusan meg van adva, kivéve a belépő modelleket. Belépő szinten 30-60ezer expó az átlagos élettartam a zár esetében, középkategóriánál inkább 100ezer a gyár által remélt. Ennek függvényében érezheted, hogy mi a sok, mi a kevés. Az én gépem az elmúlt 10 hónapban pl 5500 alkalommal kattant el.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4612) balance11 válasza adik (#4611) üzenetére


balance11
csendes tag

köszöntem a hasznos infót! :R :R :R

minden jóban van, valami biznisz...

(#4613) philoxenia válasza Cassidey (#4605) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Euró? Dollár ? :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4614) zsity válasza Cassidey (#4605) üzenetére


zsity
tag

Bár nincs, de hát játszunk el a gondolattal:

Oly E-3, ZD 12-60 SWD, ZD 50-200 SWD, ZD 50 macro, egy FL-50 vaku, és ha sikerülne olcsó forrást találni hozzá, akkor még belezsúfolnék egy EX-25 közgyűrűt és esetleg egy EC-14 telekonvertert.

Álmodozni jó...:)

Aztán ha meg tényleg lenne 1 millám fotóscuccra, akkor azért alaposabban szétnéznék mielőtt fotós cuccot vennék. :)

[ Szerkesztve ]

(#4615) Cassidey válasza philoxenia (#4613) üzenetére


Cassidey
senior tag

termeszetesen forint

(#4616) Jinxx válasza Cassidey (#4615) üzenetére


Jinxx
senior tag

Álmodozzunk:

Egyik véglet: Canon 30d, 70-200/2.8, 24-105/4, 60/2,8 makró, 300/4 is, 1,4x, 2x, Sigma 15-30, 150/2.8 makró. Talán használtan beleférne.

Másik véglet: Pentax k20d, Sigma 10-20, 24-70/2.8, 70/2.8 és 180/3,5 makró, 100-300/f4, 1,4x, 2x, Takumar 135mm, 300mm plusz átalakitó jáccani.

Elvetemült véglet: Fuji s5pro, Nikkor 17-55/2.8, 70-200/2.8 vr, 300/4, 1,4x, 2x, sigma 70 és 180 makró.

Haladok az első véglet megvalósítása felé 2 éve, kb 4 év múlva meg is lesz. :DDD

(#4617) Cassidey válasza Jinxx (#4616) üzenetére


Cassidey
senior tag

hogyhogy 30D?:)
termeszetfotozol is? az 1.4x es a 2x-bol feltetelezem lehet tevesen :D na meg makro..

(#4618) Jinxx válasza Cassidey (#4617) üzenetére


Jinxx
senior tag

Jelen pillanatban a 30d a célkitűzés, azért írtam ezt, és nem 40d-t. Persze ha utánamhajitanák megtartanám. Fotózni mindent szeretek, jöhet bármi. A nagy teleobjektívek iránt beteges vonzalmat érzek, de a természetfotózáshoz való viszonyom sajnos idő hiányában nem mondható túl aktívnak, de ha lenne egy ilyen cuccom, biztosan több időt szorítanék rá, és gyakrabban vinném ki sétálni.

(#4619) ottkar válasza Jinxx (#4618) üzenetére


ottkar
addikt

"A nagy teleobjektívek iránt beteges vonzalmat érzek,"

Mán mér volna beteges?

(#4620) Jinxx válasza ottkar (#4619) üzenetére


Jinxx
senior tag

Az orvosom is mindig ezt mondja. :DDD Egyébként poén volt. Jelentése: legszívesebben telét használok, általában az van fenn mindig.

(#4621) philoxenia válasza Jinxx (#4620) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azután nem bírsz hátrébb lépni....[link] :DDD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4622) adik válasza Cassidey (#4615) üzenetére


adik
őstag

Nem lenne arcom annyit költeni felszerelésre, kár belém. Ha már, akkor 60-40% arányban beíratkoznék egy tanfolyamra, 400K értékben meg vennék egy 50-135/2,8 + Metz58 + bg2 - valami giottos+gömbfej összeállítást. Ha csak vas, akkor még egy halszem, Pentax 10-17; 50/1,4 (ezt azért nem írtam a "szűkebb" keretbe, mert ezt előbb-utóbb úgyis beszerzem); P 55-300; 40/2,8 Limited; 16-50/2,8

Azt megkérdezhetem, hogy a legjobb javaslat beküldője mit kap? Csak hogy bilibe-e lóg a kezem, vagy azért ennél jobban erőltessem meg a fantáziámat? ;) (Egyébként, mint azonnali kérdés :DDD )

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4623) Hydra SR válasza Cassidey (#4605) üzenetére


Hydra SR
addikt

Amiket igazán szeretnék azok önmagukban többe kerülnek ennél. És ez sajna nem vicc. Pár dolgot vennék ebből is de sztem 3-400k körül megállnék. Egy Sigma 150 Macro meg egy makró ikervaku ami igazán jól jönne, meg egy szögkereső, esetleg egy 17-70 vagy egy 580 EX II vagy egy 10-20 EX vagy egy Canon 50/1.4 de ezek már nem olyan fontosak, ez már pénzszórás lenne. Ami ezen felül kéne, az meg vagy nem fér bele sehogyan sem 1 misibe, vagy már van.
Ha 0-ról kéne 1 misiből építkezni, az más. Akkor kb. lenne egy D300-am vagy ami a régi nagy vágyam az az S5 pro, meg hozzá valami olyan Nikkor tele, ami kb. megfelel a mostani 100-400amnak, alá egy kitobi meg a mostani fix M42-eseim, valami korrekt Benro állvány meg a kiegészítő csecsebecsék (táska, szűrők, távkioldó, közgyűrűsor, pótakksik, memóriakártyák stb. a szokásos alap dolgok) és akkor kb. ugyanazt tudná a rendszerem, mint most, csak jobban. Így tippre ezzel kb. el is ment az 1 milla.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#4624) Fejo válasza Hydra SR (#4623) üzenetére


Fejo
őstag

A makró ikervakun én is gondolkozom már egy ideje... :D

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#4625) Cassidey válasza adik (#4622) üzenetére


Cassidey
senior tag

csak kivancsisag volt :) olyan osszeg ez, ami elsore soknak hangzik, aztan ha elkezdi az ember osszeszedegetni a cuccot, nem is sok :) lsd Hydra hsz-a pl :)

(#4626) Szoles válasza Fejo (#4624) üzenetére


Szoles
senior tag

Ezt a 2400 Twin Flash vaku lámpatestet leltem. Itt van, a lap közepén. Nem igazán értem, hogy ez csak az, ami a képen látszik, vagy vakuval együtt van, mindenesetre 100 ronggyal ócsóbb. (Az eredet ár viszont húzósnak tűnik, ha csak a lámpatestre vonatkozik.)

Ismeritek ezt? Csak Minoltához jó, vagy más vaku is el tudja villantani? (Esetleg barkácsolás egy olcsó vakuval?)

Csak úgy megakadt rajta a szemem...

(#4627) philoxenia válasza Cassidey (#4625) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A vágyak nálam itt kezdődnek, de látod az árat használtan is. ...és szinte obik nélkül... :O
Egyébként jó vaku, pár obi a K10D :DDD -hez, ami vázként amúgy megfelel nekem. :)
Mivel azonban a 100k se reális jelenleg e célra, konkrétumokon nem gondolkodtam.... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4628) Hydra SR válasza philoxenia (#4627) üzenetére


Hydra SR
addikt

Na valahogy a középformátum az, amire pillanatnyilag a legkevésbé vágyom. Mondjuk kipróbálnám egyszer de pénzt nem adnék érte. Nem nekem való.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#4629) tbs válasza philoxenia (#4627) üzenetére


tbs
addikt

Mamyt ne vegyél. Ritkapocsék az elérhető obikupac hozzá. P6-ra is jobbak vannak. Persze kisfilmhez képest nagy lépés, de ugyanazzal a méretel egy Pentax645 vagy 6x6 jobban uralható. Rendes obik vannak azokhoz, még nem Hassi árakon...

Egy 645 szettet akarok megcsípni egyszer, ha sok pénzem lesz... :K

(#4630) philoxenia válasza tbs (#4629) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Venni esetleg egy 30-50 körüli fixet egyelőre a Pentaxhoz. :D Csak azért a mamit linkeltem, mert a Pentaxhoz még nem jött ki a középformátumú digit váz. Mire pézem lesz rá, addigra lesz.... :DDD Sven Hasselt meg nem akartam, se Phase One-t.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4631) cigam


cigam
félisten

egy jó cikk (kezdőknek?) a histogram-ról

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4632) gamer0101


gamer0101
aktív tag

Sziasztok! A közelmúltban vásároltam teljesen újonan egy Olympus SP560UZ típusú fényképezőt és volna egy kis problémám vele. Tegnap vettem bele 1500 forintért 4db Energizer elemet és kb. 10-20 perc folyamatos használat után villogott az aksi-visszajelző, hogy lemerült. Ez a villogás tart még kb. 5-10 perc használat erejéig és utánna kikapcsol a fényképező. Ez valami elekrtonikai baja lehet a gépnek vagy csak valóban ennyire szereti zabálni az elemeket. Akksira még ebben a hónapban nem tudok kiadni pénzt így marad a sima elem. Volt már valakinek ilyen "élménye"? Mindenesetre érdekes... :U

(#4633) Szoles válasza gamer0101 (#4632) üzenetére


Szoles
senior tag

Az elem szar. Az aksi jó. Teljesen normális, hogy lezabálta, ennyit tud egy elem, bármilyen horror drágán is árulják.

1500-ból már meg tudtál volna oldani egy garnitúra aksit és egy használt, primitív töltőt induláshoz. Később persze vehetsz majd egy rendes töltőt és hozzá komolyabb aksikat.

Szerintem most add fel az elemekkel kűzdést, és vásárolj be egy aksiszettet!

(#4634) ottkar válasza gamer0101 (#4632) üzenetére


ottkar
addikt

Először is nem szabad a hazug félrevezető reklámoknak hinni mert egy szem igazság nincs bennük. Az aki ezt a világbaromságot kitalálta az elemek reklámozására nemcsak elektromosságtani analfabéta volt hanem hülye hazug is.Szinte nincs is olyan digitális fényképezőgép amibe az elem elfogadható volna.

(#4635) gamer0101 válasza ottkar (#4634) üzenetére


gamer0101
aktív tag

Értem. Hát akkor jövő hónapban vételezek egy normálisabb akksikészletet. Hány mAh-est érné meg legjobban ebbe a gépbe szerintetek? Már meg nem mondom, hogy mekkora volt az az Energizer (4db-os) töltővel, de asszem 14 ezer körül volt az ára amit néztem. Megérné? Vagy olcsóbb is megteszi? Konkrét ajánlatokat is elfogadok! Köszönöm!

(#4636) ottkar válasza gamer0101 (#4635) üzenetére


ottkar
addikt

A Conradnál IPC-1L típusú töltőt kell venni 9ezerért vagy akkuval 10-ért. Ennél jobb nem létezik. Akkut külön 2000-es Eneloopot ajánlott. Ennek kicsi az önkisülése. A nagyobb kapacitású akkuk elég megbízhatalan minőségűek.

(#4637) ottkar válasza gamer0101 (#4635) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Itt van.

(#4638) cigam válasza ottkar (#4636) üzenetére


cigam
félisten

Valóban a töltők Rolls Royce-a az IPC1, nekem is van. Viszont kezdetnek megteszi egy 4aksi+töltőt tartalmazó eneloop kombócsomag 7k-ért.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4639) gamer0101 válasza ottkar (#4637) üzenetére


gamer0101
aktív tag

Értem, nagyon köszönöm a választ mindkettőtöknek! :R

(#4640) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Valaki próbálkozott már gömbpanoráma kép készítésével? Milyen programmal lehet ilyen képeket készíteni? Valamint milyen állvány szükséges hozzá? :)

Várom a tapasztalatokat és véleményeket gömbpanoráma témakörben. :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#4641) raul560


raul560
tag

Sziasztok!! Engem az érdekelne hogy a azt a formátumot a mit a videokamera rögzit milyen programmal lehet átkonvertálni?? Pl.: Avi stb....

Aki tud valamit segitsen...

Előre is köszi... :R

Ilyen a kamera: SONY HDR-SR10

(#4642) philoxenia válasza raul560 (#4641) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt inkább tudnak segíteni. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4643) raul560 válasza philoxenia (#4642) üzenetére


raul560
tag

Köszi... :R

(#4644) pitman válasza D4rkm4n (#4640) üzenetére


pitman
őstag

Gömbpanoráma készítéséhez próbáld ki a hugint (ingyenes) vagy a ptgui-t (ez viszont fizetős). Ezekkel a programokkal nagyon szépen össze lehet rakni a panorámát, amennyiben a nyersanyag korrekt.
Az állvány részéről annyi kritérium van, hogy a felszerelést stabilan meg tudja tartani. Ami fontos, hogy amennyiben közeli és távoli tárgyak egyaránt leszenek a képen (ez gömbpanorámánál jó eséllyel elő fog fordulni), úgy a gép forgatását az úgynevezett nodális pont körül kell végezni. Ehhez viszont az állványra panoráma fejet kell/célszerű szerelni. A panoráma fejek igen széles választéka kapható ma már az olcsóbbtól az egészen profi kategóriáig. Itt csak a pénztárca szab határt. Ha nem akarsz túl sokat költeni rá, saját magad is gyárthatsz ilyen fejet.
Célszerű valamilyen nagylátószögű objektívet, esetleg halszemobjektívet használni, hogy lehetőleg ne több tíz képből kelljen összerakni a panorámát.

(#4645) Emb3rke


Emb3rke
tag

Sziasztok!

Holnap aug. 20. Gondolom mást nem is kell mondanom. :) Tűzijáték.
Aki már kicsit tapasztaltabb a témában, az tudna mondani 1-2 jó tanácsot?
Milyen záridőt használjunk? 3-5 mp esetleg több perc?Ahogy olvastam a "bulb" üzemmódot ajánlják (csak sajna nekem nincs -még- távkioldóm, marad az időzítés..) és olyat is olvastam, hogy azzal is lehet trükközni, hogy el-eltakarjuk a lencsét és csak akkor vesszük el mikor akció van.

(#4646) Fejo válasza Emb3rke (#4645) üzenetére


Fejo
őstag

[link]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#4647) ottkar válasza Emb3rke (#4645) üzenetére


ottkar
addikt

Az időzítést nem értem . Nyitni kell a zárat mielött a csillag robban és be kell zárni a teljes kibomlás után hogy a függőlegesen hulló fázis ne kerüljön bele mert az nem szép .Állvány vagy rögzítés kell. AF természetesen szóba se jöhet csak manuális végtelenre állítás. Ha nincs B időd akkor azt az időt kell használni ami alatt a csillag kibomlik. Ez a nagyságától függ 2-4 mp kb.

(#4648) Fejo


Fejo
őstag

Hamár tűzijáték...

Ki honnan fog fotózni? Tud valaki valami jó kis fotós helyet? :D

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#4649) Hydra SR válasza Emb3rke (#4645) üzenetére


Hydra SR
addikt

Én a blendét és a fényérzékenységet ahhoz lövöm be, amin a tűzijáték szépen fog látszani de nem ég ki, a záridőt pedig úgy állítom be, hogy a környezet is helyesen exponált legyen. Amit ottkar mond, hogy a robbanás elejétől a végéig exponálsz, az sem hülyeség, csak akkor a talajt vagy kihagyod, vagy több expozícióból rakod össze a képet, vagy szerencséd van és az a záridő ami a robbanásra jó az a környezetre is (...vagy sz@r lesz a kép) :)
Az el-eltakarós módszer is bejöhet egy szintig, csak a túl hosszú záridőt szerintem kerüld mert a szenzor melegedésével egyre tetemesebb lesz a képzaj már alacsony ISO-n is. 1 perc fölé már ne nagyon menj szerintem. Filmes fotózásnál viszont remekül működik :)

ottkar: szerintem tök egyértelmű amit ír. Távkioldó nélkül nem tudja megoldani, hogy a gomb megnyomásával ne rázkódjon be a gép, ezért kell időzíteni, hogy mire az expo elindul, már ne remegjen.

Fejo: én a faddi holt Duna-ág közepéről tervezem egy horgászstégről a faddi tűzijáték fotózását :) Ahogy az időjárás előrejelzést nézem, a csillaghullás fotózásnak aznap úgyis lőttek, felhők lesznek és majdnem telihold egész éjjel. Remélem, szép tűzijátékot produkálnak a faddiak, még sosem láttam pedig kb. 26 éve járok Fadd-Domboriba :)

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#4650) D4rkm4n válasza Fejo (#4648) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Én a 2006-os ünnepségből tanulva (illetve a bőrömön tapasztalva) valamilyen fedett helyről nézném meg. Elég volt, hogy egyszer meghalt tőlem 20m-re egy embertársam. :(

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.