Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5801) BalanceR válasza Szten Márs (#5800) üzenetére


BalanceR
addikt

Talán a itt... Hívd fel őket...
Camera KFT

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#5802) Zozzant válasza Szten Márs (#5800) üzenetére


Zozzant
addikt

Ha ez jó lenne írj magánban

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#5803) Szten Márs válasza Zozzant (#5802) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Jó lenne, de életemben nem ebayeztem, ráadásul nem is nekem kéne, akinek meg kéne, az nemhogy nem ebayezett, hanem nem is fog szerintem... vagy úgy gondoltad, hogy neked írjak magánba? :DDD

(#5804) ottkar válasza Zozzant (#5802) üzenetére


ottkar
addikt

Szirmos nem lehet menetes.

(#5805) Szten Márs válasza ottkar (#5804) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Valszeg én fogalmaztam rosszul. :B Bajonettzáras csatlakozású napellenzőt keresek, de úgy gondolom a szűrőmenet mérete megadja azt is, hogy mekkora bajonettzáras napellenző kell oda. Mert mással nem nagyon tudják jelölni a kellő méretet.

(#5806) philoxenia válasza ottkar (#5804) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ennek mi az oka?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5807) adik válasza philoxenia (#5806) üzenetére


adik
őstag

az, hogy a menet "vége" "eleje" nem egységesen ugyanott kezdődik, így amikor feltekernéd a szirom szirmai nem feltétlenül a helyükre kerülnek. Az meg azért elég "khm" megoldás,h ogy nem tekered rá rendesen, vagy amolyan polárszűrősztályl tekerhető

#5805 Szten Márs
Kínosan ügyelek arra a gyártók, hogy nehogy passzoljanak a napellenzők egymásra. Arról nem is beszélve, hogy egy - pl - Sigma 24-70 napellenzőjét és egy Canon 24-70 (2,8 L) hasonló kiegészítőjét nem is nagyon lehet egy lapra tenni dimenzióit tekintve. (Az utóbbi ötletessége engem a mai napig lenyűgö, pedig tulképpen egy faék egyszerűségével kűzd.)

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#5808) philoxenia válasza adik (#5807) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tényleg. :B Akkor sziromalakú napellenzőt csak olyan obihoz adnak, aminél a frontlencse nem forog gondolom...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5809) adik válasza philoxenia (#5808) üzenetére


adik
őstag

bizomány

Kettő, csipkebokor vessző!

(#5810) Szten Márs válasza adik (#5807) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Magyarán ezt b.hatom?

(#5811) philoxenia válasza Szten Márs (#5810) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hozzávalót csak találsz előbb utóbb....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5812) Zozzant válasza ottkar (#5804) üzenetére


Zozzant
addikt

Szar az egész ebay:)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#5813) Zozzant válasza adik (#5807) üzenetére


Zozzant
addikt

Rögzíteni lehet a megfelelő pozícióban, ennek ez a titka. Forgó obira meg tényleg nem jó.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#5814) ottkar válasza Zozzant (#5813) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Ez menetes de van rajta beállító gyűrű amivel a szirmot helyzetbe lehet állítani.

(#5815) Zozzant válasza ottkar (#5814) üzenetére


Zozzant
addikt

És én nem ilyet ajánlottam? De. Akkor mégis rakható szirmos napellenzőből menetes az obira? Igen. De legalább amit most te ajánlasz az dupla annyiba kerül és ugyanaz, így van? Igen. Ezzel ezt le is tárgyaltuk? Igen.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#5816) ottkar válasza Zozzant (#5815) üzenetére


ottkar
addikt

A szirom napellenzőből 98% bajonettes. Ne csodálkozz hogy a bonyolultabb drágább.

(#5817) Zozzant válasza ottkar (#5816) üzenetére


Zozzant
addikt

Miről beszélsz??? Két egyforma termék közül melyik a bonyolultabb? Amit a vaterán árulnak?:) Jó.... no comment:)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#5818) adik válasza Szten Márs (#5800) üzenetére


adik
őstag

Egy fontos apróság azért lemaradt: milyen objektívre lenne?

Kettő, csipkebokor vessző!

(#5819) Szten Márs válasza adik (#5818) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Tamron 70-300.

(#5820) philoxenia válasza Szten Márs (#5819) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Dehát azon gyárilag nem szirom van, mert forog a vége.... :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5821) street.art


street.art
csendes tag

üdv!

lehet h rossz helyen teszem fel a kérdést sry

adobe bridge-ben ha nyers fájlokat nézek, konkrétan nef-et, akkor miért csak kisképet jelenít meg, nem normálisan ablakhoz igazítva mintha tiff-et vagy jpg-t?

próbáltam mókolni a camera raw-al de nem jött össze

ha vki tud bármi ötletet szívessen várom :)

thx

(#5822) Szten Márs válasza philoxenia (#5820) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Jaja, ezt tudom. De nem igazán zavarna a szirom ennek ellenére sem, nekem legalábbis megfelelne, na meg nem írtam, hogy csak szirom jöhet szóba :)

(#5823) leeate


leeate
senior tag

Van egy szép kérdésem:
A rendszerváltás előtt mennyire voltak elérhetők a Nikon, Pentax stb. gépek, és mennyire használták őket? Azt tudom, hogy a Canonnak volt itthon forgalmazója, de gondolom, nem az összes hivatásos dolgozott Canonnal (vagy Kievvel =)

A másik, ami ide kapcsolódik, hogy mennyire volt jelen a hobbifotózás? Jól sejtem, hogy akkoriban ez egy ilyen "stréber" hobbi volt? (hát nem volt olcsó a nyersanyag)

Az igaz, hogy én még az analóg korszakba születtem bele, de nálam ez kimerült annyiban, hogy nyaralások alkalmával a nóném Rikon full automata fényképezőnkkel én is kattintottam néhányat :DD
Szóval érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#5824) ottkar válasza leeate (#5823) üzenetére


ottkar
addikt

Ha megnézed a Vaterát rengeteg gép van eladó 10 ezres nagyságrendben és közel 100 évre visszamenőleg típusban.Pedig ezek csak töredéke a háztartásokban mai is fellelhető gépeknek. Fotóélet magyarországon nem volt kisebb mint a nyugati országokban. Természetesen az ár és a könnyebb hozzáférés miatt dominált az NDK és orosz gépek aránya de ezek éppen nem voltak rosszak. A hobbi és az amatőr fotózás nem volt alávalóbb mint bármelyik nyugati országban. És tévedsz hogy a nyersanyag drága lett volna a keresetekhez képest, pont a 90 -es évek után lett drágább.

(#5825) Dtomi válasza leeate (#5823) üzenetére


Dtomi
őstag

A rendszerváltás előtt filmes gépek voltak, a profik szerintem nagyon sokan a nikon filmse vázait használták F széria hobbyfotózás úgy mint most talán kijelenthetően nem létezett. A hobby fotósok is mostani szemmel FOTOGRÁFUSOK voltak. és bizony még egy szülinaphoz is fotóst hívtak az emberek. fénszöv, ofotért, stb.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#5826) leeate válasza ottkar (#5824) üzenetére


leeate
senior tag

Igen, láttam a Vaterán a sok analóg gépet, de nem tudtam, hogy azok régebbről származnak, vagy már a 90-es években használták csak őket.
Tök jó lehetett akkoriban hobbifotózni. Egyszer talán én is megcsinálhatom a saját sötétkamrámat.
De igazából az érdekelt, hogy honnan lehetett a nyugati gépekhez hozzájutni. Voltak itthon (hivatalos) forgalmazók? Vagy feketepiac? Ebben vagyok kicsit homályban.

Hát azért gondolom, mégsem lövöldöztek "csak úgy", mint ma a memkártyára, az előhívás így is-úgy is pénzbe került, meg az a 35-40 kocka/film se volt túl sok.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#5827) leeate válasza Dtomi (#5825) üzenetére


leeate
senior tag

Na most akkor volt hobbifotózás vagy nem? :D
De azért nem kell ennyire visszamenni.. A "nyugatiasodástól" (70-es évek..?) kezdve szerintem sokan vásároltak kompakt gépeket.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#5828) Dtomi válasza leeate (#5827) üzenetére


Dtomi
őstag

kompakt gépeket??? 70-es évek???

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#5829) leeate válasza Dtomi (#5828) üzenetére


leeate
senior tag

Upsz.. Akkor még nem voltak ilyen kis gépek? Azt hittem, az M6 is onnan származik, de most nézem, hogy az is csak 84-től.. :U

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#5830) Dtomi válasza leeate (#5829) üzenetére


Dtomi
őstag

Akkor szerintem itt meg is válaszoltad a kérdésed. Egyébként hobbystáknak talán a zenith felhasználhatókat mondanám akik azért nem csak 1-1 szülinapon vették elő a gépet.

"zenith és praktika + társai" Pajtás ;)

[ Szerkesztve ]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#5831) Szten Márs válasza Dtomi (#5828) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A 70-es években azért kelendőek voltak a boxgépek, azt hiszem azt lehet az akkori "kompakt" kategóriának venni.

(#5832) ottkar válasza leeate (#5827) üzenetére


ottkar
addikt

Az ország minden városában de sok faluban is voltak fotóklubok és voltak megyei városi amatőr fotókiállítások és országos is. Többen fotóztak mint azt hinnéd. És a fotóklubtagok nem boxgépekkel fényképeztek azt kezdők használták tanulni, mint pld én az Altissa box gépemmel. Az Altissa pld Rodenstock gyártmány volt.

[ Szerkesztve ]

(#5833) leeate válasza ottkar (#5832) üzenetére


leeate
senior tag

És most már nincsenek ilyen fotóklubok?
Amúgy akkor is már annyi érdektelen klisé volt, mint ma? Akkor is leveleket, absztrakt formákat és egyéb hülyeségeket fotóztak ezerszámra, vagy akkoriban még többen voltak a tényleg érdekes fotók?

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#5834) ottkar válasza leeate (#5833) üzenetére


ottkar
addikt

Biztos vannak. Egyede válogatja hogy mit fényképez és hogyan ez semmit nem változott. Az igaz hogy akkoriban lehetett portrékat életképeket csinálni mert nem volt ilyen hisztéria mint ma.

[ Szerkesztve ]

(#5835) philoxenia válasza Szten Márs (#5831) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez milyen kategória lenne?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5836) ottkar válasza philoxenia (#5835) üzenetére


ottkar
addikt

Ez 35mm-es univerzális fényképezőgép. Preciziós ötlamellás középponti zárral rendelkezik. Kemény bakelitből készült ezért precízebb masszívabb volt mint a hasonló áru gépek.

[ Szerkesztve ]

(#5837) ottkar válasza Szten Márs (#5831) üzenetére


ottkar
addikt

A boxgépek tudását növelték AF fókuszt építettek be zársebesség és blendeautomatikát kapott ezek lettek a kompakt gépek. Tehát kompakt gép csak azóta van amióta IR autófókusz létezik. Voltak ugyan free fókusz néven olyan gépek amiken nem volt élességállítás de én azt nem veszem fényképezőgépnek.

[ Szerkesztve ]

(#5838) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Kérdés: Adott egy Canon A75-ös gép, ami egyik pillanatról a másikra ilyen képeket csinál: [link]

Mi lehet a baja? Ha mozgatom, látszik vmi, hogy a képen is mozog, de így semmi.. Kaputt?

(#5839) KTTech válasza KrAt (#5838) üzenetére


KTTech
veterán

Camera kft.

Szenzorhiba, ingyen javítják.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#5840) ottkar válasza KrAt (#5838) üzenetére


ottkar
addikt

A képeket lehet visszanézni?

(#5841) KrAt válasza KTTech (#5839) üzenetére


KrAt
veterán

:R

Lehet visszanézni, ott is ilyenek, mint kijelzőn, mind élőképben, mind gépen :)

[ Szerkesztve ]

(#5842) ottkar válasza KrAt (#5841) üzenetére


ottkar
addikt

Én úgy értettem hogy a régebbi jó felvételeket lehet e a monitoron látni.

(#5843) adik válasza KrAt (#5838) üzenetére


adik
őstag

Megerősítve a szenzorhiba. Ismert szériahibáról van szó, Camera kft ingyen és bérmentve pár nap alatt cseréli - ha van raktáron.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#5844) KrAt válasza ottkar (#5842) üzenetére


KrAt
veterán

Lehet, csak már nincs nálam a gép.. :( Mit kéne nézni rajta?

adik: thx, akkor majd lesz 1-2 köröm velük..

(#5845) philoxenia válasza KrAt (#5844) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ottkar arra kíváncsi, hogy a meghibásodás előtt készült képeket vissza lehet-e nézni a gépen....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5846) ottkar válasza KrAt (#5844) üzenetére


ottkar
addikt

Olyan is előfordulhat hogy a monitor LCD hibásodott meg és mivel ezen a gépen átnézeti kereső van se fotózás közben se visszanézésnél nem látod a képet emiatt.Ilyenkor csak a PC-n lehet megnézni. Ha a PC-n is ezt látod akkor tényleg a CCD a hibás. Ha jó a monitor akkor a régebbi képeket látni kell rajta.

[ Szerkesztve ]

(#5847) KrAt válasza ottkar (#5846) üzenetére


KrAt
veterán

Belinkeltem egy képet, milyen képet csinál. Azt azzal a géppel csináltam, és felraktam a gépre. Ergo nyilván a CCD-je hibás, ha ilyen képeket csinál, és nem a kijelző, mert akkor gépen jó lenne :) Régebbi képeket (mint írtam) teljesen jól lehet nézni mindenhol, csak az egy idő után készültek ilyenek :) Bocsi, ha félreérthető voltam, csak nem esett le, h kijelzőhibára gondolsz, ha a tesztkép a szar :)

(#5848) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok

Van egy A300-am, és kölcsönadtam egy ismerősömnek kipróbálni, aki amúgy rendelkezik tükrös géppel... (pedig tudom, hogy nőt, motort, fényképezőt soha). Foltosak voltak a képek, a csaj meg le akarta törölni kendővel a szenzort. :O Úgy tűnik nem karcolta meg, de a trutyi, amivel törölte foltokat hagyott. Tud valaki olyan helyet, ahol megtisztítják rendesen? (akár magánszemélyt, nekem mindegy)

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#5849) BEE válasza futo001 (#5848) üzenetére


BEE
addikt

Pl itt írnak egy ilyen helyről, de azért olvass el több hozzászólást is.
[link]

BEE

Ja és ne felejtsd el a számlát kifizettetni a tettessel ! :K

[ Szerkesztve ]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#5850) futo001 válasza BEE (#5849) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Szia!

Köszi, náluk már próbálkoztam, a következő válasz jött:

Tisztelt XY úr!

Köszönjük megkeresését.
A Sony gépek javításával, tisztításával nem mi foglalkozunk.
Megértését kérjük.

Üdvözlettel

XY

Camera Kft.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.