Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5151) zsity válasza adik (#5150) üzenetére


zsity
tag

Köszi.
Állványt nem tervezek vinni - bár lehet ezt utólag megfogom bánni. Biztos ami biztos, egy mini bent lesz a táskában. Tisztitó folyadék szintén itthon marad.
Megnyugodtam. Ilyen parák nem lehetnek, hogy hazafelé elvámoltatnák, vagy valami? Vagy most nagy hülyeséget kérdeztem? :) Mondjuk EU-n belül megyek, szóval talán ez mégsem akkora para. :)

(#5152) adik válasza zsity (#5151) üzenetére


adik
őstag

Ilyen parák nem lehetnek, hogy hazafelé elvámoltatnák, vagy valami?

Hacsaknem dobozban, eredeti csomagolásban viszed a szajrét, de sztm akkor is telibebeleszékelés tárgyát képezi...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#5153) zsity válasza adik (#5152) üzenetére


zsity
tag

Okés, köszönöm...;)

(#5154) hugoo válasza BEE (#5148) üzenetére


hugoo
aktív tag

Köszi a választ. Beírom majd, h mi lett az eredmény.

üdv

(#5155) rumos14 válasza hugoo (#5145) üzenetére


rumos14
nagyúr

nekem volt FZ5-öm, ami nem sokkal az FZ20 után jött ki, az 2gigás kártáyt kezelt max.

(#5156) Zozzant válasza zsity (#5151) üzenetére


Zozzant
addikt

Nekem bele se néztek a fotóstáskába, csak "átvilágították", de azért a nadrágszíjamat vegyem le... pff :))) EU.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#5157) papa1


papa1
tag

Hello mindenkinek!!
Nem feltétlenül ide illő kérdést tennék fel,de hirtelen nem találtam megfelelő topicot és úgy gondoltam,idec belefér.
Tehát:Láttam egy "közösségi portálon" egy ismerősöm babájának a fényképét különböző képkeretekbe beillesztve és így feltöltve a portálra.
A kérdésem az lenne hogy hol ill. hogyan kell ilyet csinálni,mert a gugliba beírva,hogy képkeret minden féle kézzel fogható kereteket ad.
Segítségeteket előre is köszönöm.

"már előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban...."

(#5158) saferike válasza saferike (#5143) üzenetére


saferike
csendes tag

Hali...
tudna akkor valaki nekem segíteni ????? :W :W

[ Szerkesztve ]

(#5159) papa1


papa1
tag

Hello....
Csatlakoznék az előttem szólóhoz.

"már előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban...."

(#5160) Degeczi válasza zsity (#5151) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha EU-n belülre mész, akkor hogyan jut egyáltalán eszedbe a vám? :F
nincs...

kívülre elvileg kellene nagyobb értékeknél kiviteli nyilatkozat - de a gyakorlatban a kutya sem foglalkozik vele (szinte minden üzleti utazó visz magával laptopot, folyamatosan tölthetnék ki a nyomtatványokat azok miatt is - de persze senki nem teszi)

a hátizsák persze jól párnázott fotós zsák legyen, mert a fej fölötti rekeszbe teszed majd, és ott eléggé rázkódhat

ha szép, napos idő van, akkor kérj ablak melletti helyet (vagy ha fapados járat, túród előre a beszállásnál) a kamerát pedig még fölszállás előtt vedd ki
esetleg egy pulóvert is ráteríthetsz, h ne legyen túl föltűnő: mert idióta módon pár légitársaságnál "minden elektronikus eszköz használata tiltott le- és fölszállásnál", így még a digit kameráké is... :O
(de a sztyuvik olyankor úgyis a helyükön ülnek, így amúgysem veszik majd észre)

ha JPG-be dolgozol, a kontraszt legyen nagyra állítva, különben teljesen fakó képek lesznek magasból - de persze egyszerűbb RAW-t használni

(#5161) johnjohn válasza papa1 (#5159) üzenetére


johnjohn
addikt

saferike , papa1 Ha nincs válasz az azért van, mert vagy nem tudunk válaszolni a feltett kérdésre, illetve aki éppen itt van az nem tudja a választ.
Amúgy" képkeretezni" valamennyi fotószerkesztő-kezelő program tud, az ingyenesek is.

(#5162) johnjohn válasza Zozzant (#5156) üzenetére


johnjohn
addikt

Az átvilágításnál a monitoron feltűnő színekből azonnal látják, a csomagban levő tárgyak anyagának állagát.
A nadrágszíjadat azért vetetik le, hogy ne sípoljon feleslegesen a kapu.

(#5163) ottkar válasza johnjohn (#5161) üzenetére


ottkar
addikt

Hát nekem 4 fotószerkesztő program van a gépen és egyik se tud keretezni, és nem is találtam olyat ami ingyenes .

[ Szerkesztve ]

(#5164) Terapeuta válasza ottkar (#5163) üzenetére


Terapeuta
őstag

Photofiltre biztosan tud, rakd fel gyorsan :)

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#5165) didros


didros
senior tag

Sziasztok! Van egy 3 éves Canon Powershot A85-ös fényképezőgépem, ami pár napja "nem készít képeket". villan a vaku, meg minden, de a memóriakártyán csak egy nagy sötétséget rögzít. A kijelzőn sem jelenik meg semmi... a régi képeket még vissza tudom nézni, de amikor fotóznék, akkor "realtime" semmit sem mutat a képernyő, majd ezt az ürességet rögzíti is, mikor exponálok.
Gyanítom az érzékelővel van a baj... Mennyire saccolnátok a javítási költséget? Ha olcsó, akkor még megcsináltatnám, de 10.000 felett, már nem hiszem, hogy értelmes lenne rá költeni.
Köszi előre is a segítséget!

Ja, nem használtam pedig sokat a gépet. A változás átmenetes volt. Először csak becsíkozta és elmosta a képeket, most már teljes sötétséget mutat csak.

[ Szerkesztve ]

(#5166) Degeczi válasza didros (#5165) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha a Sony CCD pestis az okozója (van rá esély, mert érintett modell), akkor a márkaszerviz ingyen megcsinálja a CCD cserét

(#5167) rumos14 válasza didros (#5165) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát én nem vagyok optimista, sztem nem jön ki 10k alatt. Camera Kft. a hivatalos C szervíz.

(#5168) zsity válasza ottkar (#5163) üzenetére


zsity
tag

Irfanview, szintén full ingyenes.

(#5169) didros válasza Degeczi (#5166) üzenetére


didros
senior tag

Nagyon köszönöm a segítséget! Most néztem meg újra a készülék számláit. 2005 januárban vettem az Extreme Digitaltől azaz már több mint 3 éve. Gondolom, akkor hozzájuk kár is fordulni garanciális igénnyel. Hétfőn felhívom a camerakft-t és erre a CCD pestisre hivatkozva megkérdezem, hogy tudnak-e segíteni. Remélem igen, nagyon jó lenne...

[ Szerkesztve ]

(#5170) ottkar válasza didros (#5169) üzenetére


ottkar
addikt

Ezért a javításért a Sony állja a cehet. Az Edigitált is meg lehet kérdezni mert erről tudniuk kell. A csíkozás egyértelmű CCD hiba, ha szakadás van a vezetékezésben és a CCD jó akkor nem javítják ingyen mert az a Canon sara.

(#5171) papa1


papa1
tag

Max respect!!!! :R :R :R
Köszönöm a válaszokat!!! :R :R :R :D :DD :DDD

"már előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban...."

(#5172) Szten Márs válasza ottkar (#5163) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Keretezni? Van egy tuti program, ami egész biztosan nálad is fennt van és tud keretezni: MS Paint :DDD

(#5173) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Üdv! Horizontot milyen progival tudok állítani és azon belül hol? Arra gondolok, hogy ha rosszul lövöm le a horizontot, és ferde a kép síkja, azt helyre lehet hozni?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#5174) philoxenia válasza Szten Márs (#5172) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Máskor is felmerült már ez a kérdés.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5175) Szten Márs válasza philoxenia (#5174) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mondjuk én tényleg szoktam a paintet használni erre :D

(#5176) philoxenia válasza Szten Márs (#5175) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

PhotoFiltre :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5177) ttower


ttower
aktív tag

photoshop: ruler tool->húzz a horizont egyik oldaláról a másikra egy vonalat vele. -> image -> rotate canvas -> arbitrary és lőn egyenes horizont (ps cs3).

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#5178) Motion_Blur válasza ttower (#5177) üzenetére


Motion_Blur
félisten

köszönöm :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#5179) thyeby


thyeby
őstag

Jó lenne most egy gyors, megerősítő válasz.
Tegnap léptem be a tükörkamrások táborába, és azonnal meg is fertőzött ez a kórság alaposan. Szóval új vagyok még a kezdők között is. Vettem egy SONY alpha 200-at. Előtte kinyomtattam a pixinfó tesztjét, és vittem magammal a boltba, hogy tudjam, milyen kellékekre lesz szükség, ill. milyet ne szabad venni. A teszt írta, hogy egy csúcsmodell memóriakártyával, és egy kommersszel tesztelte. Az Extrém IV esetén dupla írási-olvasási sebességet kapott, azaz 12 Mb/mp-t. A bótba én olyan izgatott voltam, h kiolvastam, mit vegyen le a polcról, és betettem a kosárba. 15 E Ft-ot kóstált, szóval nagyon húzós összeg. Aztán itthon vettem észre, hogy annak 40 Mb/sec a sebessége. Úgy gondolom, felesleges nekem ilyen gyors kártya. Az EXTRÉM II is 20 Mb/s, és még mindig majdnem a duplája az A200 masina képességeinek, de csak hatezer forint. Inkább kicseréltetném, és a fennmaradó összegből vennék egy hordtáskát.
Jól gondolkozok? Szerintem legfejjebb ha annyi szólhat a gyors kártya javára, hogy nem tud majd beforrósodni, de sztem a 20 Mb/s kártya se.

Több fa van, mint asztalos!

(#5180) rumos14 válasza thyeby (#5179) üzenetére


rumos14
nagyúr

huh, gyorsan döntésre vitted a dolgot! én úgy kb. egy hónap alatt döntöttem el, hogy mi legyen az első DSLR-em.
a kérdésed kapcsán: hol vetted a kártyát? mert ha MM-ban, Fukarban, akkor ott elég drágán adják ezeket. nem írta le, hogy hány gigás került 15k-ba.
lényeg a lényeg, sztem elég az Extreme II is.

(#5181) Degeczi válasza thyeby (#5179) üzenetére


Degeczi
nagyúr

alapvetően jól: tényleg fölösleges sokkal gyorsabb kártyát venni, mint amit a váz ki tud használni
(persze egy gyorsabb kártya egy jó kártyaolvasóban képletöltéskor is gyorsabb tud lenni - de ennek ilyen szinten már aligha van jelentősége)

azonban a konkrét típus nekem nem rémlik: Ultra II-t láttam (15 MB/s-re specifikálva) és Extreme III-at (30 M/s) - Extreme II-vel még nem találkoztam...

(#5182) ottkar válasza thyeby (#5179) üzenetére


ottkar
addikt

Tüköraknás, tükrös, DSLR.

(#5183) thyeby válasza rumos14 (#5180) üzenetére


thyeby
őstag

Köszönöm a válaszokat (a fölötted levőt is). Ha már az áraknál tartunk: 15 ezer volt a 4 Gb-os 40 Kb/s Extrém IV. Nem volt mit tenni - választék híján - kicseréltem egy 8 Gb 10 Kb/s Ultra II-re. Árban ugyanott van. Jobb lett volna inkább 2 db 4Gb-os, de nem volt készleten. Írd már meg, h hol olcsóbb az ilyesmi, és ott mennyi?
Tulajdonképpen igazad van, h szebb lett volna egy hónapig évődni a döntésen, mert már az maga is egy jó dolog, de sürgős volt két okból is, amiknek a sorrendje ugyan helytelen, de egyszer élünk:
1 - már rém türelmetlenül vártuk a párommal, hogy a kezünkben lehessen, miután a pixinfóból láttam, h mi mindenre képes ma már egy belépőszintű gép is. Amikor fotózgattam - jó 30 éve - akkor a legjobb profi gép se étrt a közelébe a mai technikának (két zsiguli árán) ... és azokkal is óriási képeket mutattak fel a nagyok !

2- a fiam 3 hónapos, és csak egy kölcson kis HP haccázvalahány volt itthon, amivel néhány képen annyi szarvashiba hemzsegett, hogy el sem tudtam magyarázni a feleségemnek, h melyik milyen hiba, csak ennyiben összegezhettem, hogy "ez kuvaszar".

Kérdésem is lenne:
Szeretnék pótakksit, de csak infolítiumot nyel le a Sanyikám. A MM-ben utángyártott nincs, csak a gyári rendelhető 20 rugójér. Tud valaki ilyet utángyártottban? Vettem egy utángyártottat, ott belepróbáltuk. Ment. Megvettem ötezerért. Hazahoztam, beletettem, és úgy harminc másodperc múlva Sanyika kiköpte, hogy ez nem infolítium. Mostmár ismét az MM-et gazdagítja.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#5184) rumos14 válasza thyeby (#5183) üzenetére


rumos14
nagyúr

argep.hu, pl. vagy mondjuk google is segít a kereséssel. kábé mindenhol olcsóbb mint ezekben az áruházláncokban. de ez ne rontsa el az örömödet.
az indokaidat abszolút megértem, a második indok nálam is bejátszott, csak én 3 hónappal születése előtt kezdtem el agyalni :)
utángyártott akksival én nem is találkoztam, azt hittem nem is létezik. adsz nekem egy linket róla? az eredeti mondjuk van 17k körül is, de így is nagyon drága. ebay-en talán párezerrel olcsóbban kijön, de nincs mit tenni, ez drága mulatság, én nem is szereztem be pótot. az A200 egy töltéssel 700 képet simán visz.
amúgy ha az utángyártottat nem a MM-ban vetted, akkor hogyan gazdagítja őket ismét :F

(#5185) Degeczi válasza thyeby (#5183) üzenetére


Degeczi
nagyúr

sajnos, ez valóban divat manapság a gyártók között...

az akkuk a szokásos két kivezetés mellé kaptak egy harmadikat, névleg azért, h ott pontosabb állapotadatokat tudjon közölni a vázzal, és ez persze hasznos is - de így már könnyen megoldható az akku (és gyártó) digitális azonosítása, amit ki is használnak a gyártók... :(

pl még a Fuji S5-be se lehet átrakni a Nikon D200 tökugyanolyan akkuját emiatt

vagy a D200-al még működő utángyártott akkukat a D300 már visszautasítja

(#5186) thyeby válasza rumos14 (#5184) üzenetére


thyeby
őstag

Az MM-ben vettem. Médin csájna, öt rugó volt, de mint írtam, nem infolítium. Ha találok, olyat, megírom. Épp azt keresgélem. Ha pesti vagány vagy, a Keleti mellett régebben jó kínálatból válogattam a mobilomhoz utángyártott akksit.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#5187) Zen Master


Zen Master
csendes tag

Hello!

Van egy Fuji A310 típusú gépem, amelyik ilyen képeket készít:

[link]

[link]

[link]

Videó:

[link]

Le nem ejtettem.

(#5188) ottkar válasza Zen Master (#5187) üzenetére


ottkar
addikt

Elszállt a CCD. Mindíg írdd le hány éves a gép. Meg kell kérdezni a szervízt hogy nem Sony CCD van e benne mert akkor a Sony jótállási időn túl is szavatosságot vállal a gyenge vagy szériahihás CCD-ért, és lehet hogy ingyen megcsinálják vagy ha nincs alkatrész akkor kaphatsz egy másik gépet. A képeket mutasd meg a szervízben.

(#5189) Zozzant válasza Zen Master (#5187) üzenetére


Zozzant
addikt

Igen, és? Dicsekszel? Vagy arra gondolsz hogy rossz és mondjuk meg mi legyen?:) Irány a szerviz, ha garis akkor azért ha nem akkor azért.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#5190) Zen Master válasza ottkar (#5188) üzenetére


Zen Master
csendes tag

Köszi a tanácsot!

(#5191) Degeczi válasza Zen Master (#5187) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a hibajelenség pont olyan, mint amit a Sony CCD-k jól ismert hibája, így 99%, h ez a szériahiba okozza - csak a weben található listákban az A303-as modellt látni, nem a 310-et (noha a fölbontása, és valszeg az érzékelője ugyanaz)

így csak az a kérdés, elismerik-e a szervízben

(#5192) Norbi_888


Norbi_888
csendes tag

Sziasztok!

Pár hónapja vettem tölthető Energizer elemeket a hozzá tartozó töltővel + egy új fényképezőgépet. Eddig meg voltam vele elégedve, de észrevettem, hogy hirtelen lecsökkent az elemek élettartama.

Most már ott tartunk, hogy ha feltöltöm a 4 elemet (12-13 óra...) kettőt azonnal betszek a gépbe, lehet vele 10-20 képet csinálni, aztán lemerül. Az 1 napja töltött elemek pedig használhatatlanok, be se kapcsol vele a gép.

Tapasztalt már valaki ilyet? Kb. 30-40-szer lehettek az elemek feltöltve, de állítólag 1000 töltésig bírják... Vegyek új elemeket, vagy lehet, hogy a töltő a hibás? :F

[ Szerkesztve ]

(#5193) Szten Márs válasza Norbi_888 (#5192) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Lehet ebben a topicban inkább tudnak neked segíteni: [link]

(#5194) ottkar válasza Norbi_888 (#5192) üzenetére


ottkar
addikt

Tegyük tisztába a gyerkőcöt! Akkumulátorokat vettél NiMH-et valószínüleg. Nincs ilyen hogy hozzávaló töltő, olyan töltő van amelyiknek megfelelő a feszültsége és töltőárama az akkuhoz. Kaptál egy gagyi töltőt ami nem tudja megfelelően kezelni az akkukat, mert két csatornás márpedig az akkukat párosával nem lehet kezelni csak egyenként. Ha a párosan töltésre tett akkuból csak az egyik gyenge löttek a másiknak is.Amikor a töltő a diódával azt jelzi hogy befejeződött a töltés, nem azt jelzi hogy az akkukban a kapacitásuknak megfelelő töltés van hanem azt hogy nem tud tovább tölteni valami oknál fogva de ez azt is jelentheti hogy az akku nem vesz fel többet és lehet hogy 600mA van egyes akkukban csak vagy még annyi se. Ezt ha beteszed a gépbe persze hogy nem bírja semeddig. Nálad nem lehet eldönteni melyik a rosszabb az akku van e egy kettő de a töltő nem azért rossz mert hibás hanem a rendszere miatt nem tudja a gyenge akkukat kezelni ezért a gyengeség állandóan fokozódott. Nem szabadna gyártani páros töltésű akkut és olyat se amelyik nem tudja szintre sütni az akkut. A megoldás ha kellenek a jó megbízható akkuk az IPC-1L töltő. Ez kisüt feltölt egyesével és a végén kijelzi hogy valójában mennyi van minden egyes akkuban. Hiába vettél neves akkut a 2400 feletti akkukban sok a megbízhatatlan és olyan amelyiknek túl nagy az önkisülése is. Ezért inkább a 2000-es Eneloopot érdemes venni.

(#5195) ottkar válasza ottkar (#5194) üzenetére


ottkar
addikt

Javítás az előzőhöz: Nem szabadna gyártani páros töltésű akkutöltőt!

(#5196) thyeby válasza ottkar (#5195) üzenetére


thyeby
őstag

Hú, köszi! Egy csapásra én is tisztába lettem pelenkálva! :R

Több fa van, mint asztalos!

(#5197) Flow


Flow
senior tag

Szlovákiai túránk alkalmával találtunk egy kompaktot. Nem felső kategóriás, de biztos hiányzik a tulajdonosának, viszont a büfésnéninek nem akartuk odaadni, enyves kezűnek tűnt... Név, cím nem volt benne, ezért most nem tudom, mitévő legyek. Nincs valami olyan nemzetközi oldal, ahol esetleg fel lehetne tenni, és aki megmondja milyen tokban volt, és kb mik voltak a képeken az visszakapja?... vagy álomvilágban élek? :)

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#5198) Norbi_888 válasza ottkar (#5195) üzenetére


Norbi_888
csendes tag

Hú, köszönöm a kimerítő választ!

Nem vettem észre, hogy van külön akkus topic, de akkor ott folytatom. :)

(#5199) 1010


1010
őstag

udv

van ez a nyomtato[link]

ha nem canon fenykepezotvel akrok rola nyomtatni akkor azt is meglehet csinali?
mert nem minden gepnek van mini usb csatija.vannak mesfelek is.akkor az oldalba kell dugdosni a kebelt,azt irjak picturebride,de nem vilagos,mert midnehol canongeppel mutatjak
vagy kuka?

[ Szerkesztve ]

(#5200) werttzui válasza 1010 (#5199) üzenetére


werttzui
őstag

Bármelyik géppel amelyik tudja ezt a funkciót ill amelyikhez van kábel ill sz.gépen keresztül bármit kinyomtathatsz .(nekem hp nyomtatóm van és pana fényképezőgépet dugok bele és műxik hellyel közzel)

[ Szerkesztve ]

PENTAX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.