Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5701) Kazimír válasza kerlac (#5700) üzenetére


Kazimír
őstag

Persze erősen leegyszerűsítve, de tulajdonképpen igen. :)

Azt viszont már csak te tudod, hogy a TZ4 - 5 közti csekély különbség megér-e kb. +10e Ft-ot neked (ha jól olvastam utána, nagyjából ennyi).

Ezt ill. ennek az első részét olvastad már? Ha érdekel a téma..

[ Szerkesztve ]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#5702) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Üdv mindekninek!
Kinéztem egy vakut (Metz mecablitz 36 AF-4C) a gépemhez(400D). Elég jó az ára(23k) ahhoz képest, hogy 36-os kulcsszámú. Van valakinek esetleg tapasztalata a cuccal kapcsolatban?
Köszi!

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#5703) kerlac válasza Kazimír (#5701) üzenetére


kerlac
senior tag

Hát úgy fest a HD filmfelvétel miatt igen, ennyit pluszt megér. Cikket köszi, feléig jutottam egyenlőre, sok ez így egyszerre :D

(#5704) máyköl


máyköl
veterán

Megszeretném kérdezni, hogy "FastStone MaxView" nevű programmal lehet-e utólag egy fotót élesíteni?

(#5705) stop válasza máyköl (#5704) üzenetére


stop
aktív tag

a faststone imageviewer-rel lehet, gondolom azzal is

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#5706) máyköl válasza stop (#5705) üzenetére


máyköl
veterán

De nem tudnád megmondanji, hogy hol?

(#5707) stop válasza máyköl (#5706) üzenetére


stop
aktív tag

fényerő -> ctrl+b
élesítés-> ctrl+shift+s

valamint, miután megnyitod a képet kihúzod az egeret balra ütközésig és kijön a menü

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#5708) máyköl válasza stop (#5707) üzenetére


máyköl
veterán

Köszi szépen!

(#5709) stop válasza máyköl (#5708) üzenetére


stop
aktív tag

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#5710) máyköl válasza stop (#5709) üzenetére


máyköl
veterán

Pü-ben...

(#5711) máyköl


máyköl
veterán

Lenne, egy fura kérdésem... A filmes DSLR gépek, hogy működnek? Nincs LCD-jük vagy miben különböznek a digitálisoktól?

szerk: Keresek itt fényképészeket, akik tényleg a fotózással foglalkoznak. Ha esetleg akadna valaki pls írjon pü-t...

[ Szerkesztve ]

(#5712) runner 125 válasza máyköl (#5711) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az alapelv az mind a dSLR-eknél, csak itt filmre "menti" az anyagot, illetve nincs digitális résszel ellátva. (kijelző,stb)

Egy kérdésem nekem is volna;

Kingston CompactFlash Elite Pro 133X -ez hány mb-ot jelent, elvekben és gyakrolatban?

Köszi
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5713) KTTech válasza máyköl (#5711) üzenetére


KTTech
veterán

Hát, többen különböznek, minthogy nincs LCD-jük... többek közt nem félvezetőre vetítik a képet, hanem filmre, szükség van a film továbbítását szolgáló mechanikára, a modernebb típusoknál a film felismerésére, de a főbb kisegítő rendszerek kb. azonosan működnek (fénymérés, vakurendszer, AF).

Mit értesz azon, hogy tényleg fotózással foglalkoznak?

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#5714) KTTech válasza runner 125 (#5712) üzenetére


KTTech
veterán

Az elv ugyanaz, mint a CD-k esetén: 133x150KB/s = 19,5MB/s átvitelt jelent. Az, hogy melyik gép hogyan tudja ezt kihasználni már más kérdés... és mindig gép/kártyaolvasó függő. Ezt a sebességet kb. el tudod érni, ha CF-IDE átalakítóval közvetlenül a számítógép alaplapjára csatlakoztatod a kártyát. Persze ez olvasási sebesség... az írásit nem mindig adják meg.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#5715) máyköl válasza KTTech (#5713) üzenetére


máyköl
veterán

Azt értem azon, hogy az a szakmájuk.

Köszi mindkettőtöknek! ;]

(#5716) runner 125 válasza KTTech (#5714) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ahaa, köszi.

Azért is kérdeztem az elvi/gyakorlati értéket, mert nem egy típus jóval nagyobb sebességre is képes.
Ahogy keresgéltem erre a típusra 20 mb írási és 25 olvasási sebességet dobott ki.

Noh köszönöm még egyszer.

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5717) KTTech válasza máyköl (#5715) üzenetére


KTTech
veterán

Akkor azt írd, hogy akinek ez a tanult szakmája... mert a hivatásos fotósok közül soknak nem az (azon lehet vitatkozni, hogy ki számít hivatásosnak/profinak, szerintem mindenki az aki - jobb esetben - számla után pénzt kap a képeiért, és jelentős hányadát adja a betevőjének ez az összeg).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#5718) máyköl válasza KTTech (#5717) üzenetére


máyköl
veterán

megy pü

(#5719) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok! Akku problémáim vannak. Ha az akkuimat beteszem este a töltöőre akkor reggel már zölden világít ezért kihúzom. Egy-két napig ott hever a polcon a töltőben az (állítólag) feltöltött akksik, de ha beteszem újra a konektorba akkor már piros jelzést mutat a töltő, vagy ha a fényképezőbe teszem be akkor már mutatja a gép, hogy merülőbe vannak az akksijaim. De van olyan is, hogy a zölden világító töltőt kiveszem, kb. 20mp. múlva visszateszem a konektorba, és már pirosan világít a töltő. Elképzelhető, hogy miközben nem használom az akksikat akkor is merülnek? 8 akksim is van, mindegyik így viselkedik. Akkor a töltőm vagy az akksijaim a rosszak?

A választ előre is köszönöm.

Máyköl

(#5720) Szten Márs válasza máyköl (#5719) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Természetesen akkor is merülnek, ha nem használod őket, ez normális. Az, hogy mennyi idő kell normális esetben ahhoz, hogy "üresjáraton" lemerüljenek, azt passzolnám, ehhez nem értek, a két nap elég rövidnek tűnik, ámbár a "merülőfélben vannak" és a "lemerült" között hatalmas a különbség.

(#5721) máyköl válasza Szten Márs (#5720) üzenetére


máyköl
veterán

Ok, köszi szépen. :R

(#5722) pitman válasza máyköl (#5719) üzenetére


pitman
őstag

Miért hagyod a kihúzott töltőben az akkukat?

Egyébként egy olyan töltőben kellene megnézni az akkuidat, mely képes pontosan kijelezni a betöltött, illetve kiszedett értékeket. Pl. IPC-1, IPC1-L. Ekkor ugyanis el tudnád dönteni, hogy jók-e az akkuid vagy sem.

(#5723) KTTech válasza máyköl (#5719) üzenetére


KTTech
veterán

Így lehet kinyírni az akkumulátorokat. A töltő ugyanis nem fogja tudni, hogy mennyi töltés van az akkuban, ezért mindenképpen megpróbálja feltölteni. Mivel ez rátöltés, így az akkuk szépen tönkremennek, ha sokáig kísérletezel (illetve nem is kell neki sok...). Ha nem használod az akkukat, és nem kis önkisülésűek (Panasonic Infinium, Panasonic/Sanyo Eneloop például), akkor merülni fognak maguktól is, nem is kis mértékben.

Ha ennyire nem bírja a töltést megtartani az akku, akkor valószínűleg tönkrement. Töltőből meg csak olyat érdemes használni, ami cellánként tölt, dV figyeléssel van ellátva, mint pl. az előttem említett IPC1-es széria.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#5724) máyköl


máyköl
veterán

Köszi, mindenkinek!

(#5725) ottkar válasza KTTech (#5723) üzenetére


ottkar
addikt

A töltőben hagyott akkuk kisülnek mert nics az áramkör megszakítva, van ott hely ahol elszivárog az áram.

(#5726) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Sziasztok!
Kemény eset történt, bár talán nem váratlan, de mindegy, nem is ez a lényeg.
A lényeg az, hogy közölték velem msn-en, hogy elromlott az A200 (igen, ezt vettem nemrég egy isminek). Rosszat sejtve megkérdeztem, hogy mégis mi a baj vele, mire azt mondta, hogy nem tudja, olyan mintha belefolyt volna víz az LCD-be, vagy "belső törése van". :Y (vagy a kettőt kombinálva belső vérzése :o ) Hogy mitől történt vele az, ami, azt nem tudta megmondani.

Kértem, hogy mutasson képet az LCD-ről, ezt kaptam: [link]
Igazából fogalmam sincs mi lehet vele, de igencsak halottnak tűnik :(

Szerintetek mennyibe kerülhet egy ilyen javítása? (Ha van valami tippetek rá, hogy vajh mennyibe fájhat, igen hasznos volna. Mondjuk így is igencsak morgott rá, hogy ez nem garanciális hiba és neki kell fizetnie érte :o Hát pedig... na mindegy....) Az edigitalba lett véve, vigye be oda és bízza az ő szervizükre, vagy van valami Sony szervíz, ahova az ilyennel fordulni kell, akkor is ha edigitalos a gép?

(#5727) ottkar válasza Szten Márs (#5726) üzenetére


ottkar
addikt

Összetört a belseje. Ez ütéstől keletkezik általában. Hogy mennyiért vállalják el nem lehet még sejteni se.Ha az Edigitál a Visegrádi utcába adta a garanciát akkor ott foglalkoznak vele, rajta van a garanciajegyen.

(#5728) ottkar válasza ottkar (#5727) üzenetére


ottkar
addikt

Az Edigitál garanciát csak az ő ajánlásuk helyén lehet érvényesíteni. Benne van a garanciaszerződésben.

(#5729) Szten Márs válasza ottkar (#5728) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Okés, akkor oda visszük vissza.

Ha valakinek lenne LCD javításos tapasztalata, kérem azért írja meg :K

(#5730) adik válasza Szten Márs (#5729) üzenetére


adik
őstag

Ez szinte biztos, hogy nem fér bele a garanciális feltételekbe, általában valamilyen ütés, nyomás eredménye. Kaptatok egy gar.levelet, azon rajta van a cím, vagy Visegrádi u., Edigital, vagy Sony magyarország, (akkor, ha jól dereng, talán valahol Óbudán, vagy a Kárpát u.). Egy - talán - Ricoh gépbe a 2,5" lcd cseréje tokkal-vonóval 20k volt úgy fél éve (nem, nem az enyém :D ), szóval valsz a Sony sem fogja sokkal olcsóbban csinálni.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#5731) Zoli bácsi válasza Szten Márs (#5726) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Basszus, ez úgy néz ki, mintha megdobták, vagy megütütték volna az LCD-t. :Y

(#5732) Szten Márs válasza adik (#5730) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Köszönöm a felsötétítést :K
A gar. levél nincs nálam, így nem tudtam lesni róla :)
Ha kompaktba akkoriban 20k volt, akkor ebbe most lesz ez 30 is... hát nem fog örülni a tulaja, az tuti....

Zoli bácsi:
Nekem mondod? Kapásból keresztbe állt a szemem, amikor megláttam :(

(#5733) pitman válasza Szten Márs (#5732) üzenetére


pitman
őstag

Nézz be az index fórumába is, valamelyik Sony topicban az elmúlt napokban valakinek volt hasonló problémája. Ott sem emlékezett a tulaj arra, hogy behatás érte volna a kijelzőt és ott is eltört.

(#5734) adik válasza pitman (#5733) üzenetére


adik
őstag

Még az is lehet, hogy ő volt az... :D

Kettő, csipkebokor vessző!

(#5735) Szten Márs válasza adik (#5734) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Áhh, kizárt, nem szokott ilyen forumokon járni...
Az indexen bármit is megtalálni számomra kb. mission impossible 5 de azért megpróbálom :)

(#5736) Kazimír válasza Szten Márs (#5726) üzenetére


Kazimír
őstag

Azt a leborult...! Ilyet még nem láttam..

Beszámolsz majd a fejleményekről?

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#5737) Szten Márs válasza Kazimír (#5736) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Be-be.... már ha nem kapok valami súlyosabb rohamot, amint meglátom élőben a gépet :DDD

(#5738) pitman válasza Szten Márs (#5735) üzenetére


pitman
őstag

Megkerestem:
Index
Sony Alpha a300 és a350 topic 1503-as hozzászólástól nézelődj.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9180133

(#5739) Szten Márs válasza pitman (#5738) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Érdekes... köszi a linket :K
Ennyire extrém sérülékeny lenne a Sony-k LCD-je? :F Na meglátjuk mit mondanak ma... el lett napolva a dolog, mert ma nem tudok a picáienssel menni, hnap pláne nem, szóval hétfőn visszük.

(#5740) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Megígértem, hogy beszámolok a fejleményekről, szóval most gyorsan meg is tenném:

Emberek, komolyan mondom leizadtam. Tegnap nem voltam Pesten, meg ma sem, így most beszéltünk róla msn-en hogy mikor vigyük vissza a gépet és hasonlók.

Erre... elfelejtette a múltkori beszélgetés óta, hogy ez nem lesz garanciális probléma és igen, neki kell fizetnie érte. És újfent megütközött ezen és felháborodott rajta. Ezt kapásból nem értem, mert a múltkor ezt is megbeszéltük, de mindegy.
MSN-t nem illik idézni, mert olyasmi, mint a privát üzenet, így nem is teszem meg, de pár szókapcsolatot azért úgy gondolom megtartok, amik elég rövidek ahhoz, hogy ne legyen nem illendő beírni őket, de eléggé mutatják a helyzetet.

Szóval miután megütközött rajta ismét, hogy ezt neki kellesz fizetnie, kifejtette, hogy szerinte "köcsögök", mert "mindenre kéne adni garanciát". Megjegyeztem, hogy ha beledob egy laptopot egy kád vízbe, az sem lesz garanciális (hacsak nem vízálló). Ugyanúgy más, külső hatás következtében történt meghibásodásra sem szoktak adni... erre belátta, hogy az nem az, de hogy egy fényképezőnél, "ráadásul vázhoz tartozó töréssel" sincs ilyesmire garancia, azt már nem...

Végül láthatóan feldúltan távozott msn-ről, anélkül, hogy megbeszéltük volna, hogy mi legyen. Szóval egyelőre így állunk.

(#5741) rumos14 válasza Szten Márs (#5740) üzenetére


rumos14
nagyúr

hímnemű?

(#5742) Szten Márs válasza rumos14 (#5741) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem.

(#5743) Kazimír válasza Szten Márs (#5740) üzenetére


Kazimír
őstag

Szóval még mindig nem derült ki, hogy tört össze "magától"?

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#5744) Szten Márs válasza Kazimír (#5743) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen nagy valószínűséggel az soha nem fog kiderülni. De nyílván valamihez hozzáütődött valahogy.

(#5745) rumos14 válasza Szten Márs (#5742) üzenetére


rumos14
nagyúr

nőnemű? :)
mert ez megmagyaráz azért bizonyos félreértéseket annak kapcsán, hogy a garancia mit fed.

(#5746) Szten Márs válasza rumos14 (#5745) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, nőnemű. :K Mondjuk ismerek lányokat akiknek ez nem jelent gondot :F No mindegy... csak kissé nehéz lesz így.

(#5747) KTTech válasza Kazimír (#5736) üzenetére


KTTech
veterán

Hozzánk a szervizbe elég sok hasonló kijelző érkezik... persze ilyenkor az egy dolog, hogy esetleg térítéses javításként meg lehet oldani (nem olcsón), de a gép egyéb garanciáját is megvonjuk (mert a gyártó nem vállal felelősséget az esetleges károkért amik az ütésből adódnak).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#5748) KTTech válasza Szten Márs (#5744) üzenetére


KTTech
veterán

Nem is kis erővel, valami kiálló tárgynak.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#5749) Athanáz9


Athanáz9
aktív tag

Azonnali üdv a topiknak.
----
Gépben tévedésből törölt kártya. Vissza lehet valahogy nyerni a képeket? (Nem újraformázott, csak törölt kártya.)
Pl. a legerősebben károsult winchester tartalma is visszanyerhető speciális, méregdrága, nem szokványos eljárással.
Foto-kártya tartalma nem?
Minden megoldás érdekel, pénz nem számít.
:W

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#5750) MrBean55 válasza Athanáz9 (#5749) üzenetére


MrBean55
aktív tag

Én már jártam ugyanígy és ezzel sikeresen visszaállítottam a képeket.
Nyilván vannak más programok is, de ez is jó.

Mod: Ja, ez nem mostanában volt, és halványan úgy emlékszem hogy a fájlneveket talán megváltoztatta de nem biztos, és egyébként is ez lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.