Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5201) 1010 válasza werttzui (#5200) üzenetére


1010
őstag

koszi

(#5202) rumos14 válasza Flow (#5197) üzenetére


rumos14
nagyúr

még ha lenne is ilyen oldal, mennyi az esélye, hogy a tuilaja sasolja azt? sztem elég kevés. nemtom, esetleg a követségre bevinni itt Bp-en :F

(#5203) Flow válasza rumos14 (#5202) üzenetére


Flow
senior tag

Okt 23-i hosszú hétvégén voltunk, és környéken 10-ből 6 autó magyar volt, ezért az sem kizárt, hogy nem szlovák a tulajdonos. Követségen sem tudnak szerintem mit kezdeni vele... :F Vagy?

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#5204) johnjohn válasza Flow (#5203) üzenetére


johnjohn
addikt

Kizárt dolog, szerintem nem lesz meg a valódi tulajdonos.A követségen, ha egyáltalán elteszik, akkor ott van a történet vége, hogy ottmarad.

(#5205) Flow válasza johnjohn (#5204) üzenetére


Flow
senior tag

:\ Sajnálom... Vissza akartuk adni, kerestük is a lanovka felvonójánál a képeken látható arcokat, de semmi. :( Ilyen esetben nem tudom, mit lehetne tenni...

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#5206) johnjohn válasza Flow (#5205) üzenetére


johnjohn
addikt

Elajándékozod olyan ismerősnek, akinek nem volna rá pénze, de hasznát venné.

(#5207) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

Volt már/van vkinek tapasztalata a Sigma 135-400-as telével? Mindenképpen szeretnék egy telét vásárolni még. Mivel úgy hozta a sors h 18-70 helyett 18-135 lett,így ezt az obit nézegettem a 70-300 VR helyett. Vagy még mindig jobb vétel lenne az utóbbi?
Köszi. :R
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5208) Ndruu válasza Flow (#5203) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Milyen márkájú, milyen típus? (privátban is jöhet) Megpróbálok segíteni, rákeresek szlovák oldalakon is, hátha valakinek hiányzik.
MOD: most látom csak, hogy 2 naposra válaszoltam... De azért még megpróbálok segíteni. Nem biztos hogy sikerül...

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#5209) johnjohn válasza runner 125 (#5207) üzenetére


johnjohn
addikt

Ment P Ü.

(#5210) Terapeuta válasza runner 125 (#5207) üzenetére


Terapeuta
őstag

Két dolog amit szvsz nem árt tisztázni:

elég lehet-e a 300? Ha igen akkor 70-300

hajlandó vagy cipekedni? Ha nem akkor 70-300. Ha igen, de a képminőség számít, akkor 70-300.

Szvsz már 450mm is rengetek általános célra, de a 600 az méginkább (persze vadfotózás, madárkergetés az más :U )

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#5211) Cassidey válasza Terapeuta (#5210) üzenetére


Cassidey
senior tag

bevallom en azokat imadnam kis lesifotora :) a sulyat es nagysagat mar nem annyira.. :D

(#5212) Terapeuta válasza Cassidey (#5211) üzenetére


Terapeuta
őstag

Lesifotót megunnád, hidd el...mert ha valakit lefotózol és észreveszi, egyből véleményezni fogja hogy őróla fotót készítenek, és hacsak nem vagy nála markánsan nagyobb, be is fog szólni ...
:F

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#5213) runner 125 válasza Terapeuta (#5210) üzenetére


runner 125
nagyúr

Aham,értem.

Markolattal együtt is van bőven tömege.. :DDD
Még vaciclálok a dolgon.
Köszönöm :R
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5214) Cassidey válasza Terapeuta (#5212) üzenetére


Cassidey
senior tag

hat igen az necces terulet :) nem sok ember van a vilagon akinel en nagyobb lennek :D
en gyerekeket fotozom, es siman eltudnam kepzelni magamnak a 3-400-as veget de nyilvan nem vennek es cipelnek egy 100-400-at.. inkabb futok. :)

(#5215) Terapeuta válasza runner 125 (#5213) üzenetére


Terapeuta
őstag

esetleg egy sigma 70-200/2.8 ?

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#5216) Terapeuta válasza Cassidey (#5214) üzenetére


Terapeuta
őstag

Gyerekek elől tényleg nem kell elszaladni kivéve ha egy kakás pelenkával kergetnek ;] de azt megjegyezném, hogy azok a "portrék" amit ilyen telékkel csinálnak elég lapos szokott lenni: rajta az arc oszt jónapot. Talán nem véletlen, hogy portrézni kb az 50-150 mm között szoktak általában...jobb a perspektíva, talán a háttérből is bekerül a képbe, nemcsak egy homogén egyszínű valami, ill. sokkal ... plasztikusabb a kép, személyesebb, beszédesebb...

szerintem...

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#5217) runner 125 válasza Terapeuta (#5215) üzenetére


runner 125
nagyúr

18-135-öm van,nem látom értelmét. :)
De azért köszi. :R
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5218) cikasz


cikasz
őstag

Sziasztok. A fényképezöm (HP photosmart 945)egyik pillanatról a másikra ilyen képeket csinál : [link]
próbáltam, hogy a menüjében reseteltem a beállitásokat de semmi eredmény :(
valaki valami ötlet? javitható vagy sem, érdemes-e vagy sem?
köszi

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#5219) ottkar válasza cikasz (#5218) üzenetére


ottkar
addikt

A CCD-ben lábszakadás van nagy valószínűséggel. Meg kell mutatni a szervíznek nem Sony CCD van e benne amiért a Sony jót szokott állni ha lejárt is a garancia. Amúgy a fizető javítás többe kerülne mint egy új gép.

(#5220) cikasz válasza cikasz (#5218) üzenetére


cikasz
őstag

előzményre esetleg valaki?

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#5221) Szten Márs válasza cikasz (#5220) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Még milyen kérdésed maradt nyitva? Szerintem ottkar teljesen korrekt választ adott, vagy benned mégis maradt kétely/kérdés?
(Előzmények? :F )

(#5222) cikasz válasza Szten Márs (#5221) üzenetére


cikasz
őstag

Bocsánat kicsit hülyén néztem a topic hozzászólásait :(
(forditva)

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#5223) Cassidey


Cassidey
senior tag

Memoriakartyat hol erdemes venni? (CF)

(#5224) johnjohn válasza Cassidey (#5223) üzenetére


johnjohn
addikt

(#5225) Cassidey válasza johnjohn (#5224) üzenetére


Cassidey
senior tag

tenyleg olcsobb, koszi!

(#5226) ócskás


ócskás
aktív tag

Üdv,Uraim!
Van egy CF kártyám,amit újabban valami miatt nem hajlandó felismerni a fényképezőm ( card not initialized!),ill. formatálni sem tudom ( card error! ). A dolog szépsége az, hogy a Winfos tökéletesen látja,kezeli,stb.
Kérdésem az lenne:mit lehet tenni,hogy ismét működjön a fényképezőgépben?

Köszönettel: Ócskás

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#5227) johnjohn válasza ócskás (#5226) üzenetére


johnjohn
addikt

Esetleg nézd meg, milyen formátumban van a fájlrendszer, FAT, vagy más.Neked FAT kellene !

(#5228) runner 125 válasza Cassidey (#5223) üzenetére


runner 125
nagyúr

..esetleg nálam. :B :))
:R
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5229) ócskás válasza johnjohn (#5227) üzenetére


ócskás
aktív tag

sima FAT-ban van

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#5230) philoxenia válasza ócskás (#5229) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Más kártyákat kezel a gép?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5231) ócskás válasza philoxenia (#5230) üzenetére


ócskás
aktív tag

Más kártyákat kezel. Ezt az ominózus kártyát is kezelte rendesen,egészen az utolsó képsorozat lementéséig,és törléséig. Törlés után be a gépbe,majd arcomon a döbbenet jelével konstatáltam a már ismertetett tényt.

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#5232) ottkar válasza ócskás (#5231) üzenetére


ottkar
addikt

Mivel törölted a kártyát?

(#5233) ócskás válasza ottkar (#5232) üzenetére


ócskás
aktív tag

Total Commanderrel, pontosan úgy,ahogy eddig bármikor ( kijelől majd F8 )

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#5234) rumos14 válasza ócskás (#5233) üzenetére


rumos14
nagyúr

próbáltad Win alatt is formatálni? esetleg más eszközben (másik fényképezőben, ha van a környezetedben).

(#5235) Degeczi válasza ócskás (#5233) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem véletlenül ajánlják, h számítógépben ne töröld (pláne ne file-onként! az annyi külön írási művelet a tartalomjegyzékben, ahány file volt = a kártya élettartamának csökkentésére jó módszer...), hanem a kamerában formázd a kártyát, mert akkor nincs kompatibilitási gond, és az élettartamnak is jót tesz, mert az egyetlen írási művelet

most még a számítógépben formázást lehetne kipróbálni

(#5236) ócskás válasza rumos14 (#5234) üzenetére


ócskás
aktív tag

Winből tudom formázni, a számítógép tökéletesen kezeli,ad absurdum adatmentésre,tárolásra tökéletesen müxik,de a fényképezőm továbbra sem kezeli.

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#5237) MrBean55 válasza ócskás (#5236) üzenetére


MrBean55
aktív tag

Hali!
Ha az adatokat nem kell visszanyerni róla akkor én esetleg kipróbálnám valami "jobb" partíció kezelő progival (pl. Paragon) a partíció leszedését + újrakreálását (FAT16). CF kártyán még nem csináltam ilyet, de egyszer pendrive-on már igen.
Csak arra kell vigyázni nehogy valamelyik vinyó partíciót töröld ... ;)

[ Szerkesztve ]

(#5238) ócskás válasza MrBean55 (#5237) üzenetére


ócskás
aktív tag

Köszi! :R A képek,amik a kártyán voltak,már le lettek mentve. Megpróbálom "letépni" a netről a Paragont. Jó gondolatnak látszik!

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#5239) rumos14 válasza Degeczi (#5235) üzenetére


rumos14
nagyúr

?
tehát ne egyenként töröljem a képeket a kártyáról (én ugyebár RAW-ban lövök, megcsinálom a jpeg-et, utána Total Commander-ben le szoktam törölni a raw file), hanem inkább rakjam vissza a fényképező és formatáljam? ez nekem új.

(#5240) philoxenia válasza rumos14 (#5239) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sokkal gyorsabb gyorsformázással a kártya ürítése, ekkor nem törli egyenként az adatokat, hanem csak a "tartalomjegyzéket" állítja üresre. Szerencsésebb a fényképezőgépben csinálni a kártyával minden írási műveletet. Olvasni meg nyilván a kártyaolvasó a legelőnyösebb.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5241) johnjohn válasza rumos14 (#5239) üzenetére


johnjohn
addikt

Bezony ! Mindig a gépbe visszarakott kártyán formázz, ha a képeket elmentetted ! Az egyenként való törlésnek csak a fotózás közben van szerepe, hogy ami nem kell, annak a helyét felszabadítsd.

(#5242) Degeczi válasza rumos14 (#5239) üzenetére


Degeczi
nagyúr

pontosan így!

de ez nem új dolog: kezdetektől fogva ezt ajánlja a legtöbb gyártó, mert így a PC (írás híján) nem teheti a kamera számára akármilyen okból inkompatibilissé a kártyát (kicsi az esélye - de pont most láthatunk erre példát Ócskás kollégánál), és a kártya élettartama is így marad a leghosszabb (mert egyébként az írások száma limitált)

a legrosszabb módszer pedig a kártyáról átmozgatás, mert a read-only másolással szemben az azonnal visszaír, amitől lassabb a folyamat

én is RAW-t használok, de azokat is elmentem egy "orig_kepek" mappába, mert jól jön időnként régebbi képeken is kipróbálni egy újabb (vagy más gyártótól származó) RAW konvertert

(#5243) Warek


Warek
tag

Sziasztok

Ma láttam egy fényképezőt az egyik MultiMédiás áruházban, és megtetszett de semmit nem találtam róla a neten ha van aki ismeri és tudja milyen vagy tud róla tesztet ilyesmit az leírhatná nekem. Kodak z8612

(#5244) ottkar válasza Warek (#5243) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Itt van a műszaki adatlapja. Teszt hogyan lenne minden egyes gépről.

(#5245) johnjohn válasza Warek (#5243) üzenetére


johnjohn
addikt

TesztOlvasgass !

(#5246) johnjohn válasza ottkar (#5244) üzenetére


johnjohn
addikt

Van neki, csak a gugliba kell beírogatni a betüket!

(#5247) Warek válasza johnjohn (#5245) üzenetére


Warek
tag

Köszönöm, a teszt szerint nem egy túl jó gép ő Fuji S5800 ajánlja helyette, de az nem tetszik, ti mit ajánlanátok?

(#5248) rumos14 válasza Degeczi (#5242) üzenetére


rumos14
nagyúr

na most akkor tanultam vmit.
azt szoktam csinálni, hogy - lustaságból - fel sem másolom a raw-kat a vinyóra, hanem a Lightroom-ban a memókártáyról nyitom meg. ez jól teszem?

(#5249) rumos14 válasza Warek (#5247) üzenetére


rumos14
nagyúr

én sem ajánlom, ezt sem, Fuji S5800-at sem.
amúgy ez a vesszőparipám: az ilyen olcsó és viszonylag új ultrazoom gépektől menekülni kell nagy ívben. sokkal jobban jársz egy pár éves 5-6 mpixeles géppel.
johnjohn: nincs tesz minden gépről és kész, ne vitatkozz! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5250) Degeczi válasza rumos14 (#5248) üzenetére


Degeczi
nagyúr

azzal valszeg semmi gond, hiszen az nem ír vissza a RAW file-okba

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.