Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4101) ottkar válasza Dolby (#4099) üzenetére


ottkar
addikt

Automata gyári beállítású gépekkel gyári kiszerelésű hívókkal dolgoznak Kodak Agfa Fuji papírokra nem értem ezt a minőségi megkülönböztetést. Mitől lenne különbség köztük? Hacsak nem a papírok eltérése. Nem lehet ilyen helyen rosszul dolgozni.Hogyan? A Karácsonyi felvételeimet a Rossmannál 5 forintért csináltattam semmi baj velük, Fiji papírra csinálták.

[ Szerkesztve ]

(#4102) Zola007 válasza Dolby (#4099) üzenetére


Zola007
veterán

Mediamarktban szoktak akciózni 19 Ft-os árral, de enélkül is szerintem 30 körül mozog
Fotomarket.hu-val voltak többen elégedettek én személy szerint még nem hívattam elő, mert csak monitoron nézem, de érdemes normális helye csináltatni, nem vmi zuglaborban.
Mivel nem két filléres gépekkel dolgoznak és a hozzáadott papír is nagymértékben eltérhet, vastagság, színtartás, ujjlenyomatérzékenység, így a "nagyok" javasoltak.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#4103) Zola007 válasza ottkar (#4101) üzenetére


Zola007
veterán

Csak azért van eltérés a gépek minősége és tudása közt is, amikkel dolgoznak.
Egyik ismerős szintén karácsoinyi képeket hívatott elő 2 helyen Debrecenben és a papírok közt is volt jócskán eltérés.

Rossz munka alatt értendő pl, hogy megfogják a nyomtatott felületet, túlzottan összenyomják a zacsit, stb.
Illetve nemritkán előforul, hogy nem pont méretre igazított képeknél nem érdekli őket, hogy a téma rendesen rajta legyen, hanem ráküldik az automata illesztést.
Namármost ilyenkor jön ki a difi 10x13, 10x15 képek esetén, ha a nem oly szakavatott júzer szeretne évente egyszer előhívattatni.

Hát ez lenne a különbség és még szerintem sorolható lenne.

Én egyszer akartam pár képet nővéremnek előhívatni asszem Photohallban, de az ott dolgozó csajszi azt sem vágta, hogy kell bekapcsolni a gépet.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#4104) Szoles


Szoles
senior tag

Sziasztok! Két napja szívok a Raw Therapiee-vel. Kb egy hete telepítettem fel először, szépen működött pár napig, majd elkezdett szarakodni.A tünet: a program megnyitása után azonnal (semmit sem csinálok) leáll. Leszedtem, újratelepítettem, hiába. Megint uninstall, újratelepítettem, ugyanez.
Van esetleg valakinek erről tapasztalata?

Ja, és a képkidolgozáshoz: az önkiszolgáló gépeket kerülni kell, én eddig csak csalódtam bennük. Ahol fél szoba méretű géppel dolgoznak, ott már lehet várni szép képet, szerintem. (Legutóbb óbudai MM-ben csináltattam. Nagy, komoly gép, dógozó segítőkész, képek szépek.)

[ Szerkesztve ]

(#4105) ottkar válasza Zola007 (#4103) üzenetére


ottkar
addikt

Az nekem eszembe se jutna hogy ők igazítsák oldalra a képet. Honnan tudnák hogy a megrendelő mit akar.

(#4106) ottkar válasza Szoles (#4104) üzenetére


ottkar
addikt

Milyen önkiszolgáló gépet emlegetsz? Ezek nagyjából egyforma automaták nem bütykölt gépek.

(#4107) tbs válasza Szoles (#4104) üzenetére


tbs
addikt

2.4 milestone..? Keresd Dualont. Nikon topik.

(#4108) Szoles válasza ottkar (#4106) üzenetére


Szoles
senior tag

Szó szerint önkiszolgálót. Ami ki van téve az eladótérbe, és te rakod bele a kártyádat/CD-det, állítgatsz ezt-azt, majd a masina kiköpi az igen gyatra minőségű képeket.

(#4109) Zola007 válasza ottkar (#4106) üzenetére


Zola007
veterán

Neked/nekünk tényleg eszünkbe se jut natúr odaadni a képeket, de ha "mama v. papa" bemegy kinyomtattatni a fiúcska nyári táborozási képeit, akkor ált nem cd-n/usb/dvd-n viszik méretre színre PS-sel igazítva a díjnyertes témát, hanem ált. a gép memkariján, ahogy a ccd-ről leesett.
Namármost a kevésbé rendes,kedves, hozzáértő "szaki" fogja -> betolja a leolvasóba -> kijelöli mind -> automéretezés > auto színhangolás -> és mehet a nyomat -> kész -> lehet elérni a pénzt és menni elszívni egy cigit az amúgyse túl hosszú munkaidőben

Önkiszolgáló gép is meglehetősen sok van, kodaknál, Fuji boltban is láttam és most nem jut eszembe de vmi Photohallhoz hasonló vegyesboltban is. Ezek ált egy műanyag házba öntött butított pc-t jelentenek egy hozzákötött nagy papírtáras és patronos fotónyomtatóval elég gyakran szép/bűnronda piros színben (én eddig nagyrészt ilyet láttam).

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#4110) Szoles válasza tbs (#4107) üzenetére


Szoles
senior tag

Nem, hanem a 2.3. A 2.4-et nem is láttam a letöltések között. Keresem Dualont. Köszönöm!

(#4111) Zola007 válasza Szoles (#4108) üzenetére


Zola007
veterán

Hát megint megelőztél, de tény s való elég gyatra minőség. Mellettem nyomtattak ilyennel míg vártam egy kicsit és szerintem egy otthoni fotónyomtató simán veri csak mondjuk 40 forintból nem hiszem hogy kihozod otthon. Meg nem mindenki fektet fotónyomtatóba 40-50 k-t.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#4112) ottkar válasza Zola007 (#4111) üzenetére


ottkar
addikt

Persze én egyértelműen a fotóeljárással készített képekről beszéltem nem a tintás nyomtatásról. Nekem 16 ezer Ft os HP-m van és nagyon jó képeket lehet vele nyomtatni nem kell fotónyomtató mert az csak átvágás. Egy hátránya tintásnak hogy vízzel elfolyik azonkívül hogy drága.

(#4113) Szoles válasza Zola007 (#4111) üzenetére


Szoles
senior tag

Még egy sokkal olcsóbb nyomtató is veri. És nem is biztos, hogy drágább. Ha számolom az utazást és az időt, akkor mindjárt nem 40 Forint az az olcsó nyomtatás, főleg nem pár darabnál. Akkor már inkább itthon, kényelmesen nyomtatok,és akkor legalább én gyártottam szart, nem kell azon bosszankodnom, hogy még utazgattam is érte. :)

A normális laboros kidolgozások között azért vannak nem is kis különbségek. (Pl. Haris kollégánk is linkelt korábban egy jó cikket. Most nem találom. :( )

(#4114) Zola007 válasza Szoles (#4113) üzenetére


Zola007
veterán

Azért írtam, hogy a MM-tal meg voltak sokan elégedve ls mondjuk fotomarketnél sem hátrány, hogy neten fel lehet tölteni (akár a galáriádból is nyomtathatsz elég sok beállítás mellett), s így már egy utat megspóroltál, nem is kell sort állni, maj elmész vmikor a kész képekért, de sok cég pár ezert forint fölött kiszállítást is vállal.
Az az igazság, hogy szinte mindig van egy-két cég, aki akciózik, érdemes körülnézni

Ottkar: persze normális eljárással értendő, a vízalapú csak a minőség miatt írtam.
Az a baj sajna, hogy elég sok helyen vannak normális gépek, de a fent említett lustasági problémákkal redelkező, tisztességes kereskedő hajlamtól mentes eladók is elég sok hely vannak.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#4115) tbs válasza Szoles (#4110) üzenetére


tbs
addikt

A 2.3-anak ismert ilyesmi bugja. Szerintem válts a 2.4m1-re, elég stabil a használathoz. Nem utolsó sorban SOKKAL gyorsabb... :)

(#4116) Szoles válasza tbs (#4115) üzenetére


Szoles
senior tag

Kösz, kipróbálom.

(#4117) Szoles válasza Szoles (#4116) üzenetére


Szoles
senior tag

Ó, hogy az a...! :( :(( :((( :O :F , stb.

Ugyanaz a 2.4-gyel is. Megnyitás után egy másodperccel le is áll. Sálysze!

(#4118) tbs válasza Szoles (#4117) üzenetére


tbs
addikt

:( Passz.

(#4119) Szoles válasza tbs (#4118) üzenetére


Szoles
senior tag

Ez valamivel összeakadhat szerintem, de hogy mivel? :F Keresem a fickót, akit ajánlottál.

(#4120) Zola007 válasza Szoles (#4119) üzenetére


Zola007
veterán

Registryből is takaríts ki minden bejegyzést, ami a progira vonatkozik. Amíg a hibás bejegyzés, vagy utalás megvan, valszeg nem is fog működni.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#4121) vegesj


vegesj
tag

Igaz hogy nem azonnali fotós kérdés de ennyit számíthat egy optikai stabilizálás vagy nevezhetjük OS-nek (Sigma), IS-nek(Canon),VR-nek(Nikon) vagy VC-nek(Tamron - még jó hogy nem WC :DDD ).
[link]

(#4122) ottkar válasza vegesj (#4121) üzenetére


ottkar
addikt

Én megnézném hogy 500mm 1/60-addal ilyen eredményt ad. És a fényképező kezétől még jobban függ.

(#4123) vegesj válasza ottkar (#4122) üzenetére


vegesj
tag

Itt megnézheted (remélem tudsz svédül :DDD ):
[link]
A fényképező kezét szintén tőlük kérheted :K .

...ja a lap alján található képek közül az első kettő a miénk.

[ Szerkesztve ]

(#4124) Degeczi válasza vegesj (#4123) üzenetére


Degeczi
nagyúr

az 5D teljes képkockás, vagyis ez kb olyan, mint egy cropos vázon 300 mm - és a Nikon 70-300 VR-el többen raktak föl 300-on 1/30-al készült képeket, szóval egy korszerű stabilizátor ennél többet is meg tud fogni

(#4125) ottkar válasza Degeczi (#4124) üzenetére


ottkar
addikt

Borzalmas hülye egy vakítás ez hogy a stabilizátor ennyit meg ennyit meg tud fogni a fotózó keze nem is számít.Ez attól hogy a gyártóktól jön ki ilyen állatság még hazugság bőven.

(#4126) Degeczi válasza ottkar (#4125) üzenetére


Degeczi
nagyúr

hülyeségbe szeirntem csak magad irányítod bele: szerintem sehol, senki nem mondott olyat, h a fotós keze ne számítana!

de a tesztekben is ugyanaz a fotós kéz használja ugyanazt az obit be-, ill. kikapcsolt stabival, így jogos az összehasonlítás - és a mai, jobb optikai stabilizátorok valóban megengednek 3-4 FÉ különbséget, ez nem vakítás...

(#4127) ottkar válasza Degeczi (#4126) üzenetére


ottkar
addikt

Azért ostobaság a 4 FÉ mert ha 1/200-ad volna az expo a 4 FÉ 1/12ed nehogy már 300mm-en az stabil lenne. A gyártók pedig 4 FÉ-et írnak kézről szó sincs. És ezzel félrevezetik azokat akik nem értenek hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#4128) Degeczi válasza ottkar (#4127) üzenetére


Degeczi
nagyúr

hát az 1/200 önmagában elég necces 300-on, ha cropos a váz...

de egyébként kb valós, ezért tudták az említett 1/30-os képeket (sőt, volt aki 1/20) mutatni a Nikon 70-300-al

(#4129) Lauda válasza ottkar (#4127) üzenetére


Lauda
félisten

Elvileg mindegy, hogy kinek a kezében van a gép+obi, mert a 4 lépésköz különbség a lényeg, nem a kitartható záridőt említik. ;)

(#4130) Jinxx válasza ottkar (#4125) üzenetére


Jinxx
senior tag

Kérdésem: Volt már a kezedben stabilizátoros obi huzamosabb ideig?
Egyébként Canon 70-300 IS USM-em van, és 300mm annyira remeg a kép, hogy pontosan élességet állítani is művészet, ezért szinte mindíg bekapcsolom, ha 200mm környékén, vagy a felett használom. Tapasztalataim szerint 1/50 záridő felett szinte mindíg éles lesz a kép, 1/20 környékén kis szerencsével 2-3 képből egy sikerülni fog. A kézremegéssel kapcsolatban annyit, hogy elég gyors mozgást tud követni a giroszkóp, szóval nem azzal van a gond, hogy mindenkinek másképp remeg a keze (gyorsan vagy lassan), hanem azzal, hogy milyen amplitúdóval. Ha pedig idegbeteg valaki, és centimétereket remeg a keze, használjon állványt. Átlag ember, normálisan megfogva és kitartva a gépet, bőven ki tudja használni azt a 3-4 stop-ot. Nincs ebben semmi vakítás.
Még valami: Idővel minden dslr-t használó ember megtanulja kitartani a gépet. Légzéstechnika, gyakorlás és egy év alatt (magamat alapul véve) sokat javulhat bárkinek a záridők kitartása.
Mégvalami #4127-re: Aki dslr-t vesz, és nem ért hozzá legalább ennyit, az meg is érdemli, ha félrevezetik.

[ Szerkesztve ]

(#4131) ottkar válasza Jinxx (#4130) üzenetére


ottkar
addikt

Tudod én 5 nappal ezelőtt láttam először tükrös gépet, vagy nem? Az 5 mindenesetre van benne.

(#4132) Tüzi

Jó dolog a stabi, de a hátrányait illik megemlíteni.
1: Vigyél magaddal kétszer annyi akksit, mert kicsit jobban szopogatja a feszt a gép bekapcsolt stabival, mint kikapcsoltal.
2: Mozgó téma után nyugodtan odavághatod a stabit, azt nem fogja kimerevíteni.
3: 200mm-ig 1/125 fölött, 200mm-től 1/150-200 felett van értelme a stabinak fix témára.
4: Ha expó közben hátbarúgnak, azt nem védi ki a stabi :)
5: Egy jó állvány még mindig olcsóbb mint a stabi.

Régen is tök jól megvoltak stabi nélkül.
A fényképezés szó tartalmazza a fény szót. Tehát fénnyel működik. Sötétben ne akarj fényképezni. Meg különben is, hányszor fog kimenni az ember éjszakait fotózni? Ezt érdemes megkérdezni, mielőtt +70-100-130ezerért vesz stabis obit az illető.

Ez most a Canonos obikra vonatkozik, a többit nem ismerem.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#4133) drkbl válasza Tüzi (#4132) üzenetére


drkbl
őstag

1) Nem tudom, a többiek hogy működnek, de a Nikonon csak akkor él a stabi, amikor félig lenyomom az exponálógombot, és ~2 másodperccel azután áll meg, hogy elengedtem. Akkuban ez észrevehetetlen, igaz, még saját vakuval sem sikerült egy nap alatt lemerítenem.
5) Az attól függ. Nyugaton, ahol állvánnyal profi fotósnak számítasz (++zsozsó), ott neked is szimpatikus lenne a stabi. Makrózgatni, hegytetőről panorámát fotózni neked is jobb, ha van állvány.

Igazán írhatnál hátrányt is, mert az, hogy egy problémát nem old meg, az attól még nem hátrány... :U

(#4134) Szten Márs válasza Tüzi (#4132) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Meg különben is, hányszor fog kimenni az ember éjszakait fotózni?"

Éjszakait? Éjszakai mit? :D
Amúgy rengetegszer, amikor csak alkalmam adódik :K Más kérdés, hogy éjszakai képekhez tényleg kell állvány.

(#4135) Degeczi válasza drkbl (#4133) üzenetére


Degeczi
nagyúr

de, észrevehető
(más kérdés, h ettől még lehet végülis lényegtelen: amikor a D70-en próbálgattam a 18-200-at, mondjuk annyit jelentett, h 900 helyett 700-nál is kevesebb készülhetett egy töltéssel)

annyiban viszont egyetértek Tüzi pajtással, h nekem sem volt fontos, végül el is adtam, mert csak állt benne a pénz

(#4136) Dtomi válasza vegesj (#4072) üzenetére


Dtomi
őstag

Azt hittem már nem sok meglepetést okozhat a PH fórum de ez kééész. Ezúton üdvözlöm a szerzőt.

Aki eddíg privátban bármiféle fotózással kapcsolatos kérdéssel megkeresett szerintem mindenkinek a legjobb tudásom szerint próbáltam meg segíteni, de ez most kiverte a biztosítékot.

[I]vegesj
(kvázi-tag)

Nem akarlak sürgetni de már egy ideje várom a RAW-ot de nem akar jönni. Láttam feltettél egy képet a Digitális fényképeimhez és bár nagyon tetszik de az egyrészt nem RAW másrészt meg (bár biztos hogy letagadod) de szerintem az szerkesztett kép (élesítés, esetleg pici kontraszt és talán még a szaturáción is állítottál). Láttam azért én mástól is képeket amiket Bigmával készítettek és ilyen éles részletek azért nem voltak megfigyelhetőek azokon. Jó objektív a Bigma ez kétségtelen de csak a kategóriáján belül és bizony igen erősen megvannak neki is a korlátai
( ha annyira kiváló lenne mint ahogy láttatni szeretnéd mindenki azt venné és nem vágyakoznának a fix 400 vagy nagyobb f/4-es objektívek iránt). A nagy átfogása és az ára az ami a szegényebb vásárlók kedvencévé tehette idáig de most úgy néz ki ez is változni fog mivel a kereslet igen erősen jelentkezik az új 150-500-ra (nem az én véleményem ez hanem a neten való keresgélésem eredménye). Érdeklődtem itthon több üzletnél és az egyik igen jellemző választ itt olvashatod:
Tisztelt Uram!
Az említett objektívből elég nagy hiány van, mi 2 db-t fogunk kapni előreláthatólag a 27. héten /ezt még májusban rendeltük/. Mindkettő megrendelésre érkezik, amennyiben egyik ügyfelünk időközben visszamondja, természetesen fel tudjuk Önnek ajánlani az objektívet. Ellenkező esetben több hét várakozási idővel kell számolni.
Tisztelettel
Vámosi Richárd
Molnár és Társai Fotó Kft
Sajnos most úgy néz ki hogy az emberek fontosnak tartják az OS-t a gyorsabb AF-et az olcsóbb árat és emellett az (szerintem is - és nem csak szerintem) ezekhez mérten jó képminőséget. Azért mondom hogy sajnos mert így akár 1-1,5 hónapot is várnom kell rá.
Sajnálom hogy így alakultak a dolgok mivel számítottam a segítségedre de úgy látom túlságosan elfogult vagy mint az objektíved mint a fotózási tudományod iránt és bár szerintem tényleg értesz a fényképezéshez (és érdekel is az látszik) de azért gondolom nem sok nemzetközi fotóversenyt nyertél te sem eddig a képeiddel.
Amúgy ha jól emlékszem az index fórumán láttam egy bizonyos Dtomi_84 hozzászólásait aki szintén nagyon érdeklődött a 150-500 iránt és volt egy Bigmája (micsoda véletlen ).
Nagyon sajnálom hogy ezeket kellet leírnom mert most azt fogod hinni hogy én egy szemét rosszindulatú ember vagyok és direkt bántani akarlak de ez nem így van ,
egyszerűen csak szükségesnek érzem hogy elmondjam az egészről a véleményemet.
Még egyszer bocsánat ha megbántottam az önérzetedet , igérem többet nem teszem
és irkálgatni sem fogok, nem zavarlak.[/I]

Tehát elnézést kérek mindnekitől akit megtévesztettem volna, az objektívem rajzolatával, és nem létező részleteket hoztam ki belőle teljesen elfogult voltam vele kapcsolatban, mindezt anélkül, hogy nemzetközi fotóversenyt nyertem volna!

privát nem privát így próbáljon segítseni máskor az ember.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#4137) Hydra SR válasza Dtomi (#4136) üzenetére


Hydra SR
addikt

Szerintem a nevet kihagyhattad volna, nem illik privátot ilyen formában beírni, de mindenesetre a szöveg elég...khm...érdekes :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#4138) Dtomi válasza Hydra SR (#4137) üzenetére


Dtomi
őstag

Tudom, hogy nem illik írtam is a végén. De ezekután legyek illemtudó?! :F :Y :W :((( :(

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#4139) Lauda válasza Dtomi (#4138) üzenetére


Lauda
félisten

Az engedélye nélkül nem is szabadna közzétenni. A pü olyan, mint egy levél, csak rá és rád tartozik.

(#4140) Dtomi válasza Lauda (#4139) üzenetére


Dtomi
őstag

Nagyon cink :C :C :C

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#4141) Jinxx válasza Dtomi (#4136) üzenetére


Jinxx
senior tag

Én már csak azt nem értem, ha ennyire tisztában van a Bigma képességeivel, miért kér tőled tesztképeket, és segítséget?! Egyébként annyira szerintem nem volt gáz ezt közzétenni, vannak a topikokban ennél cifrább dolgok is. De még milyenek. :U :W

(#4142) Lauda válasza Dtomi (#4140) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs bajom egyikőtökkel sem és a lelki világotok sem érdekel, de nem szabad két ember magánlevelezését úgy közzétenni, hogy a másik fél ehhez egyértelműen nem járul hozzá.

Ennyit erről.

Üdv ;)

(#4143) vegesj válasza Hydra SR (#4137) üzenetére


vegesj
tag

Előre elnézést kérek a topic moderátoraitól de gondolom ha Dtomi (#4136) hozzászólását
benthagyták úgy engem is megillet a válasz lehetősége. Köszönöm.

Szerintem sem illik a privát beszélgetést betenni a fórumba és kérdem én milyen ember az aki ezt megteszi és Dtomi ilyen sajnos (ezt a bizonyítványt a jelleméről ezzel ki is állította).
Az azért hozzá tartozik hogy úgy lett volna kerek a történet ha az előzményeket is ismeritek de hát mindegy mert az sem tartozik ide hiszen privát volt.
Jinxx (#4141) : Soha nem mondtam hogy értek a Bigmához és azért kértem tőle tesztképeket mert itt a fórumban csak róla tudtam hogy van neki ilyen és mert egy 500-as fókuszú objektívet szeretnék venni. Azt is elárulom miért írtam meg azt a levelet (bár csak Dtomira tartozik, de ha már volt ilyen jellemes és elétek vitte az ügyet). A neten már jó ideje keresgélek információk után az ilyen objektívekről így az 50-500-ról is olvasgattam és elég sok képet is láttam tőle és amit Dtomi felrakott kép annak minősége egyáltalán nem volt jellemző azokra amelyeket láttam. Igaz hogy nem értek a fotózáshoz de ezek után csak arra gondolhattam ez az ember nem korrekt és be akar csapni egy feljavított képpel. Nem ez lenne az első eset a történelemben hogy valaki akkora fotósnak képzeli magát hogy azt hiszi ő mindent megtehet.

"Egyébként annyira szerintem nem volt gáz ezt közzétenni,"
Tisztelt Jinxx akkor is így nyilatkozol majd ha legközelebb a te privátodat is közzé teszi mert akkor te nagyon jó ember vagy :K .

Igyekeztem nem sértően fogalmazni kedves fórumtársunkról Dtomiról de azt ajánlom mindenkinek ezek után kétszer is gondolja meg hogy ír-e neki privátot vagy sem mert ő bár lehet jó fotós de sajnos emberként most leszerepelt (lehet hogy már nem is először :O ).
Kérdezem én tőletek aki ilyen viselkedést megengedhetőnek tart azt vajon mi tartaná vissza attól hogy a retusált képeit feldolgozatlanként tüntesse fel csak hogy futtassa magát velük (lehet hogy nem tenné meg, de ezek után én már nem zárnám ezt ki).

Itt nem írok többet (már ez is több volt mint amennyit megérdemel a téma) ha valakit esetleg érdekel az privátban megtalál.

(#4144) Jinxx válasza vegesj (#4143) üzenetére


Jinxx
senior tag

Annyit szólnék még ehhez a dologhoz hozzá, hogy egyértelműen senkit sem minősített az elmúlt pár napban történt, én mindkettőtökre ugyanúgy nézek mint eddig, hiszen nem találkoztam egyikőtökkel sem személyesen, ezért nem érzem ezt a dolgot annyira felfújtnak mint mások. Privátot megosztani tényleg illetlen, de ha valaki felb@szná az agyad nem tennéd meg? Másrészt az "objektívek" és más szakmai topikok arra valók, hogy az ember infókat szerezzen objektívekről és egyéb cuccokról. Én is mentem oda nyafogni ezért-azért, de ez pont erre való, hogy a közösség előtt kitárgyald a problémádat, és segítséget kérj/kapj. Harmadrészt amikor konkrét problémém volt megpróbáltam találkozni valakivel, kaptam efféle segítséget Hydra SR-től és Terapeutától is (mindkettőjüknek legmélyebb tisztelet a hozzáállásukért), pedig nem is ismertek, akkor találkoztunk először. Szóval véleményem szerint Dtomi vagy bárki más aki itt fórumozik, és van ilyen obija szívesen találkozna veled, és mutatná meg a Bigmát, ha konkrétan erre kéred.
Példának okáért Terapeuta ide hozta hozzám a lakásra a vadi új Canon 70-200 IS-ét, hogy ki tudjam próbálni. Nem mindenkinek ilyen a hozzáállása sajnos, de azokról akik régen itt fórumoznak és rendszeresen, el tudom képzelni, hogy ennyire segítőkészek. Ide tartozik Dtomi is, még akkor is, ha néha bunkó, és vannak felháborító hozzászólásai.

Még valami: Ha nem hiszed el, hogy a Digitfényképeim topikban lévő kép utómunkát nem tartalmaz, akkor azt jelenti nem bízol a fórumtársban. Akkor ő miért bízzon benned? Miért lenne érdeke Dtominak retusált képet mutogatni tesztképként? (egyébként valakit megrágalmazni betonszilárd alapok nélkül kb. annyira nem illő mint privátot megosztani. 1-1 Lehet újrakezdeni kultúráltan tiszta lappal.)

Nagyon OFF! Pont.

[ Szerkesztve ]

(#4145) vegesj válasza Jinxx (#4144) üzenetére


vegesj
tag

Nem akarok offolni úgyhogy privát megy.

[ Szerkesztve ]

(#4146) lesaux válasza Jinxx (#4144) üzenetére


lesaux
veterán

Ide tartozik Dtomi is, még akkor is, ha néha bunkó, és vannak felháborító hozzászólásai.

Te aztán tudsz hízelegni. :D

(#4147) lesaux


lesaux
veterán

Jellemző, hogy mindenkinek csak jogai vannak, és ezekkel kurvára tisztában is van. A jó modor meg luxus.
Sértegeti, lealacsonyítja, meggyanúsítja, manipulálással vádolja a másikat, de aztán ugrál a jogaiért. Eszem megáll.

(#4148) Szten Márs válasza vegesj (#4143) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát ez egy érdekes történet. Tulajdonképpen arról volt szó, hogy a segítségét kérted, ő segített, erre te kerek perec kijelentetted, hogy csalt a képpel, félre akar vezetni, sőt még azt is tudod, hogy úgyis az egészet letagadja, különben is, úgysem nyert még nemzetközi fotópályázatot (bár, hogy ez hogy jött a témához, arra őszintén kiváncsi vagyok, a személyeskedésen és sértésen kívül más funkciót mindenesetre nem töltött be).
Lehet, hogy ezt finoman próbáltad fogalmazni, de az tök mindegy. Ha szemléletes akarnék lenni, akkor azt mondanám, hogy egy díszcsomagolásba csomagolt kutyapiszok még kutyapiszok marad. Ráadásul Dtomi minden valószínűség szerint nyilván tisztában volt vele, hogy ő nem nyúlt a képhez, szóval abban a helyzetben volt, hogy tökéletesen tudta, hogy a vádjaid hamisok - ebből a pozícióból pedig ez a mondandó még kevésbé hízelgő úgymond.
Ha kételkedsz is a képben, miért nem kérdezel, mondjuk ilyet, hogy "Figyi, amiket én néztem neten sokkal rosszabbak voltak, tessék ilyenek: link, link, link - szerinted ez hogy lehet, hol van a hiba?" Vagy valami ilyesmi. Másrészt meg azért gondolj már bele hogy mennyire mérhetetlenül logikus volt, amivel megvádoltad. Miért is érné meg neki csalni a képpel? Jobb fényben tünteti fel magát és a fotóstehetségét? Nem, abszolúte nem, hisz a felszerelés korlátai derültek volna ki, nem az övé, az, hogy x megapixelen nem úgy rajzol, hogy lepetézik az ember, az pont nullát von le a fotós hozzáértéséből, a fotóba fektetett időből, munkából, egyáltalán bármiből. Van még egy lehetőség, miszerint Dtomi részesedést kap a Bigmák eladásából, de őszintén szólva ezt sem találom túl valószínűnek. Szóval igencsak erősen logikátlan a dolog... Ezen túl annyira ismerjük a személyiségét, hogy ki merjem jelenteni, hogy igencsak biztos vagyok benne, hogy nem csalt vele. (Mondom ezt úgy, hogy az egymásnak szóló hozzászólásaink nagy része csak vitákról szólnak :D )
Lényeg a lényeg, hogy ez nem vol túl bölcs cselekedet és nem volt túl elegáns sem. Nem csodálkozom, hogy leakadt az agya, tökéletesen megértem.

[ Szerkesztve ]

(#4149) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Csak hogy kicsit legyünk majdnem-on-topicok is, bár még az off-témához kapcsolódóan:
Gyakran abból adódik egy tévhit egy-egy eszközről, hogy önjelölt, hozzá nem értő emberkék adják elő magukat úgy a neten, mint ha lenne némi fogalmuk a lényeges dolgokról, pedig nincs. Például feltesznek katasztrofálisan rossz minőségü képeket amik Bigmával készültek, de nem azért rosszak, hanem mert az illetőnek fogalma sincs, hogy hogyan lehet jó minőséget kihozni belőle, esetleg nem is volt célja, csak fikázni akarja, mert a Sigma termékeket is néhol divat fikázni. Ahogy a kitobit is, főleg a régi Canont, aztán pislognak az emberek, mikor én is felteszek olyan képet vele, amivel semmilyen minőségprobléma nincs és mindenki olyan obit akar venni, amilyennel én fotóztam, amíg meg nem tudják, hogy ez a Canon kitobi volt, és az előtte levő polárszűrő sem egy 50 000 Ft-os B+W ultra-hiper-professional-megagiga-XXL, hanem egy 100 éves, agyonhasznált, kissé karcos Hama. És még a szenzorom is koszos. Csupán annyin múlt, hogy megfelelő fényviszonyok között mondjuk egy kontrasztosabb hatást értem el, amitől élesebbnek hat, és nem vittem túlzásba a zajszűrést és az utánélesítést, állványról fotóztam távkioldóval, a témához és a körülményekhez passzoló rekeszeléssel (tehát nem a rajzolathoz illesztünk, hanem a témához!). Szóval az, hogy eddig vegesj vagy bárki más azt hitte valami félhivatalosnak kikiáltott teszt alapján, hogy a Bigma egy kalap kaki, még nem jelenti azt, hogy tényleg az. Láttam már bemozdult tesztképet, amire ráfogták, hogy referencia értékű, én meg kaptam az agyamhoz.
Egyébként nekem fogalmam sincs, milyen a Bigma de Dtomi képe meggyőzőnek tűnt, és semmilyen, módosításra utaló jelet nem véltem felfedezni rajta.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#4150) Szten Márs válasza Hydra SR (#4149) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát igen, ezért mondom, hogy egyszerűbb és korrektebb lett volna kérdezni, mint vádolni, ráadásul ilyen eléggé kijelentő módban. :( Na meg célszerűbb és logikusabb is, ha valóban meg akarja ismerni az obi képességeit és kideríteni mi is a helyzet vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.