Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4351) eddie17 válasza philoxenia (#4349) üzenetére


eddie17
addikt

Ketten leszünk, remélhetőleg sikerül helyet találni egymás mellett. Hallottam, hogy farkas törvények uralkodnak a wizzair repülőin.
Az ablak jegesedése már komolyabban visszafogja a fotós énemet mint a párásodás. Remélhetőleg ez is elmarad:)
Az a gond, hogy nem tudok pofátlan lenni:D

(#4352) philoxenia válasza eddie17 (#4351) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gyakorolj addig szorgalmasan. Menj ki a Hősök terére, próbálj vörös csillagot eladni, ha sikerrel jársz, a repülőn is menni fog.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4353) eddie17 válasza philoxenia (#4352) üzenetére


eddie17
addikt

:D Na ja az kellene nekem:)
Csak ilyen szutyok időbe elég nehéz gyakorolni...

(#4354) philoxenia válasza eddie17 (#4353) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A pofátlankodást ilyen időben is könnyű, menj oda csinos lányokhoz, kérdezd meg őket csinálhatsz-e róluk képet, ha igent mondanak, kérdezz tovább, ruha nélkül is? ha még mindig nem vágtak pofán, kezdj el vetkőzni. :DDD Persze jóféle sportcipőben tedd ezt kevés felszereléssel, hogy azért el tudj futni..... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4355) eddie17 válasza philoxenia (#4354) üzenetére


eddie17
addikt

Csak azt tudnám, hogy miként jön ez a repülőből fotózáshoz:D
Ilyen hidegben levetkőzni?:D Még kiröhögnek ;]

(#4356) vasip


vasip
tag

Lehet hülye kérdés de mi az a gyújtótávolság?

SE W910 (R1DA038) +1GB SanDisc M2 + HPM-70

(#4357) rumos14 válasza zsity (#4335) üzenetére


rumos14
nagyúr

hello, köszi, ez így világos, ez alapján megleszek DOF preview nélkül.

(#4358) drkbl válasza vasip (#4356) üzenetére


drkbl
őstag

[link], főként a vége.

(#4359) zsity válasza rumos14 (#4357) üzenetére


zsity
tag

Próbáld azért ki, ha van rá módod, néha jól jön az... Főleg, ha olyan a téma, hogy számít, hogy mekkora lesz a mélységélesség... Én főként makróhoz használom, ahol amúgy is néha szinte nulla a mélységélesség... :)

(#4360) ottkar válasza vasip (#4356) üzenetére


ottkar
addikt

A lencsével papírt meg lehet gyújtani ha a papíron a napot ami gyakorlatilag a végtelent képezi élesre állítom. Ezért nevezik a lencsének ezt az adatát gy.távolságnak. Gyakorlatilag a végtelenben levő tárgyak képe a gyújtótávolságban lesz éles míg a közelebbieké a gy.távolságnál messzebb.

(#4361) eddie17 válasza philoxenia (#4354) üzenetére


eddie17
addikt

Nincs valami magyar leírás az általad használt Photofiltre programhoz. Eléggé kusza a dolog, és nem tudom megcsinálni amit szeretnék:)

(#4362) philoxenia válasza eddie17 (#4361) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt beszéljük meg inkább. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4363) philoxenia válasza eddie17 (#4361) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Magyar súgó van, csak html.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4364) eddie17 válasza philoxenia (#4362) üzenetére


eddie17
addikt

Át masíroztam:)

(#4365) vasip


vasip
tag

Nikon D60-t melyik kitben a legérdemesebb megvenni?

SE W910 (R1DA038) +1GB SanDisc M2 + HPM-70

(#4366) Chili7


Chili7
őstag

Sziasztok!

Van nekem egy Panasonic FX-01 kompakt fényképezőm és bekopcsoláskor az objektív elején kévő por vagy fényvédő nem nyílik ki.
Kérdésem, hogy meg tudom-e valahogy gyógyítani vagy gyógyíttatni? És kábé milyen javítási költséggel számoljak?

köszi

(#4367) johnjohn válasza Chili7 (#4366) üzenetére


johnjohn
addikt

Elég egy homokszem is , hogy akadjon !Próbáld egy fogpiszkáló segítségével finoman kézzel kinyitni, vagyis oldalra csúsztatni a lamellát.Esetleg utána" tiszta!"- morzsaporszívó, ha van odahaza!

(#4368) eddie17 válasza johnjohn (#4367) üzenetére


eddie17
addikt

Erről jut eszembe, amikor anyum elvitte a tenger partra a hihetetlen Traveller fényképezőgépet, és mikor visszahozta egy kiló homok szóródott ki belőle. Amikor zoom-oltál vele, hallani lehet ahogy serceg a homok, de azóta is kifogástalanul működik:)

(#4369) wienattwo


wienattwo
tag

Ajándékba lenne egy Pana TZ5-ös, de néztem tesztekben, hogy nem a legjobb a képminősége, ill. hogy sok neki az a 10MP tudás. Ha mondjuk 3MP-en lenne használva, akkor a zajszint sokkal jobb eredményű lenne, vagy teljesen mindegy, marad ugyanúgy?

(#4370) Cassidey válasza wienattwo (#4369) üzenetére


Cassidey
senior tag

marad ugyanolyan, felesleges atallitanod

(#4371) Chili7 válasza johnjohn (#4367) üzenetére


Chili7
őstag

Azt elfelejtettem leírni, hogy kézzel, kis segítséggel kinyílik. Csak már rendszeresnek mondható, hogy magától egyáltalán nem nyílik. Korábban mindíg olyan 60%-osra nyílt ki, de most teljesen zárva marad, csak kézzel nyílik.
Illetve miközben írtam ezt a postot megróbáltam fújni-szívni, most így időnként kinyik, de nem valami üzembiztos.
Mennyek neki kicsit nagyobb nyomású levegővel?

(#4372) rumos14 válasza wienattwo (#4369) üzenetére


rumos14
nagyúr

sajnos - korábbi lelkesedésemet felülvizsgálva - én is kezdem belátni, hogy eléggé elcseszett képminőséget ad az a Pana. ha nem nézed 100%-on, hanem csak monitorméreten, illetve ha csak sima 10*15-ös képeket csinálsz, sztem nincs gond, de amúgy kicsit kiábrándító. nehéz bármilyen nagytudású kompaktot ajánlani, mert mégiscsak bosszantó, hogy egy 80+ ropiba kerülő gép ilyen képminőséget nyújt. ami még rosszabb, az a Pana FX500, az már nem is fényképez, csak zajképez. valamit lépni kéne, mondjuk vissza 5-6 mpixelre, de ez nem túl valószínű.
ha ajándékba lesz, azért fogadd el nyugodtan ;)

[ Szerkesztve ]

(#4373) wienattwo válasza rumos14 (#4372) üzenetére


wienattwo
tag

Ott volt 6MP-esnek a TZ2, de úgy sem volt jobb az eredmény. Amúgy SD kártyából milyen minimális sebességűt érdemes venni bele úgy, hogy azért a HD video felvevést ill. a sorozatképeket is ki lehessen próbálni? A 6MB/s írás már elég?

(#4374) drkbl válasza rumos14 (#4372) üzenetére


drkbl
őstag

Mielőtt nagyon elkeseredsz, gondolj rá, hogy monitoron nézve leméretezed a képet pár megapixelre, ezután pedig felnagyítod... 1:1-ben nézve pedig csak brutálisan felnagyítod.

(#4375) vasip


vasip
tag

milyen objektívet lehet naggyából minden helyzetben használni(tele,alap)??

SE W910 (R1DA038) +1GB SanDisc M2 + HPM-70

(#4376) Jinxx válasza vasip (#4375) üzenetére


Jinxx
senior tag

Ez naggyából olyan kérdés, hogy melyik a finomabb, a csoki, vagy a vaníliafagyi?!
Alapobi a nevéből adódóan sokmindenre jő, tájkép, portré, stb. Főleg átlagos eseményeket, csoportképeket, kirándulást, stb. fotózni. Tele jó szintén a nevéből adódóan messzebb lévő dolgokhoz, mint pl. madár, félénk állatok, mint pl. mókus, aminek nem mászhatsz 20 cm-re az arcába, stb. De minden obi használatának csak a fantázia, és egyéni ízlés szabhat határt. Pl. szoktak telével tájképeket is csinálni, ha annak csak egy részletét akarják megmutatni, stb. Mindkét obitipusnak tudod naggyából a látószögét, és ezt figyelembe véve el tudod dönteni, hogy mikor meik kell.

(#4377) ottkar válasza vasip (#4375) üzenetére


ottkar
addikt

Ha nem tudsz hátrább menni és nem fér bele a téma a képbe akkor nagyobb látószöget kellene használni. Ha messze van a téma vagy nem lehet közelebb menni akkor erősebb telét kellene. Ha kicsi a tárgy és a képben kicsi lenne akkor makrót kellene használni. Az a te igényeidtől függ hogy mennyire akarod kiterjeszteni a lehetőségeket.

(#4378) CSorBA


CSorBA
őstag

Sziasztok!

Van egy Nikon fényképező (sajna típust pontosan nem tudok, valami coolpix szerű régebbi modell)

Az a problémája, h. olyan, mintha beragadt volna a zoom. Azaz állandóan közelít, ezt csak akkor hagyja abba, ha nyomom a távolítási gombot. De ahogy elengedem, folyamatosan közelít. Emiatt képet sem lehet vele csinálni. Nem tudom, hogy jött rá ez, egyszercsak elkezdte. Fizikailag nem érezni, hogy be lenne ragadva a gomb.. Valakinek valmi ötlet, esetleg mennyit kérhetnek el a javításáért?

(#4379) ottkar válasza CSorBA (#4378) üzenetére


ottkar
addikt

Nem billenőkapcsoló van a zoomhoz? Mert akkor az egyik rúgó eltört. Talán meg tudják nem drágáért csinálni.

(#4380) drkbl válasza vasip (#4375) üzenetére


drkbl
őstag

A "turistazoomokat" :) De ne feledd, valami valamiért, nagy átfogást gyengébb képminőségért.

18-135mm f/3.5-5.6 ED-IF AF-S DX Zoom-Nikkor

18-200mm f/3.5-5.6G IF-ED AF-S VR DX Zoom-Nikkor

Makró célra megtámogathatod egy Raynox előtéttel.

(#4381) CSorBA válasza ottkar (#4379) üzenetére


CSorBA
őstag

azaz, oksa, akkor vmi szervízbe beviszem, ajánlottak itt már helyet Szegeden...
Remélem tényleg ez a baja, és nem fog sokba kerülni.. :)

köszönöm a választ

(#4382) rumos14 válasza wienattwo (#4373) üzenetére


rumos14
nagyúr

a TZ4/5-ben lévő Venus IV "engine" elvileg jobban kezeli a zajt mint a TZ2/3-ban lévő Venus III, de hiába, ha 1,5x annyi mpixelt zúznak egy ugyanakkora érzékelőre.
6mb/s bőven elég. HD videóhoz sztem fele ennyi is elég, sorozatnál pedig a gyorsabb kártya csak a végtelen sorozatnál hasznos, ott elkél a 6mb/s, ha 9 mpixeles, alacsony tömörítésű képeket lősz.

(#4383) bencesoldier válasza rumos14 (#4382) üzenetére


bencesoldier
tag

Sziasztok!
Van nekem itt egy benq dc c640-es fénycsinálóm. Eddig tök jól működött, de 1 hónapig Olaszországban voltam. (Őt itthon hagytam) Hazajövök, fényképeznék, és valahogy meghülyült. be akarom kapcsolni, de egyszerüen nem csinál semmit. kijön a lencse, egy pillanatra bejön a benq logó, de ennyi. visszakapcsol. Az a fura az egészben, hogyha megnyomom a képnézegetős gombot a képeim bejönnek :(

Szóval a képeket megtudom nézegetni, csak fényképezni nemtudok vele. Szervízszagú sajnos a probléma, de egy kérdést megér. :(

Sőt, még a képnézegetős menüt is tudom állítgatni...

[ Szerkesztve ]

(#4384) vasip válasza drkbl (#4380) üzenetére


vasip
tag

Köszi!
Még nincs meg a gép de valószínüleg D60 +18-55 VR+55-200 VR lesz persze kitben. :)
Polárszűrők,UV- közül mindegy milyen van?

Szerk:JA és egy Samsung A6-os 6mpixeles 3x-os optikai- és 4x-es digitális zoomos gépet (hibátlan állapotú,2-2,5 éves) mennyért lehetne eladni?

[ Szerkesztve ]

SE W910 (R1DA038) +1GB SanDisc M2 + HPM-70

(#4385) Luigi26


Luigi26
csendes tag

Sziasztok!

Bocsi,ha rossz helyen kérdezem: szerintetek mennyit lehet kérni egy canon powershot s1ért?

(#4386) rumos14 válasza Luigi26 (#4385) üzenetére


rumos14
nagyúr

kb 25 ropi.

(#4387) ISZOLE válasza bencesoldier (#4383) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Tegyél bele új akkumulátorokat, a mostani nem bírja a terhelést.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#4388) bencesoldier válasza ISZOLE (#4387) üzenetére


bencesoldier
tag

Elemes. aztmondod szarok az elemek? na, meglátjuk, legalább ötlet.

(#4389) Szoles válasza bencesoldier (#4388) üzenetére


Szoles
senior tag

Elemes? Akkus, nem? Egy hónap alatt maguktól is lemerülnek az akkuk. Fel vannak töltve rendesen?

(#4390) bencesoldier válasza Szoles (#4389) üzenetére


bencesoldier
tag

Elemes, de elugrottam a boltba, vettem új elemeket, és láss csodát, működik:) köszi a segítséget!:) (különben hihetetlen, mert zsír új, ma kibontott duracell elemek voltak benne...)

Ezerkösz:)

(#4391) ottkar válasza bencesoldier (#4390) üzenetére


ottkar
addikt

A fényképezőgép kikapcsolt állapotban is fogyaszt a BIOS működéséhez. Különben nem tudná a beállításokat tárolni és resetel. Voltak ugyan olyan gépek amikben a BIOS-hoz külön elem volt. A tartós elemekről sajnos hazug félrevezető információk jelentek meg csak az nem igaz hogy a tartós elem több áramot termel mint a sima. Elektrokémiailag lehetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#4392) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Üdv.

Lenne egy problémám. Tegnap leejtettem a fényképezőgépemet a szönyegre, és azóta néha elindul néha pedig nem. Ha megpróbálom bekapcsolni, csak "ki-be" tologatja az objektivet.
Ezt csinálja 3szor utána pedig kiirja hogy "kérem kapcsolja ki és be". És ez igy megy ameddig meg nem unom. A készült képeket meg tudom nézni, a menübe is bele tudok menni, de nem tudom mit tegyek.
Muszáj lesz elvinnem szervizbe vagy esetleg van valami más mód hogy ujra tökéletes legyen?
Mitöl csinálhat ilyet egy gép?

Jah és a gép: Sony cyber-shot DSC-W120

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#4393) ottkar válasza ZS3NI (#4392) üzenetére


ottkar
addikt

Előfordulhat hogy a logikai áramköröknél szálszakadás van. Meg lehet nézni a kártyát kivenni visszarakni, vagy az akkukat is, de avlószínű hogy komoly hibakeresés kell.

(#4394) eddie17


eddie17
addikt

Lenne egy hatalmas kérdésem, gondolom még belefér ebbe a témakörbe.
Miként lehet megoldani, hogy ne égjen be az ég, de a tárgyak is világosak legyenek?
Mert vagy jó megvilágítása van a tárgynak, akkor beég az ég, vagy ha nem akkor meg az egész sötét.

Próbálkoztam mindenféle értékekkel, de sehogy sem tudtam összehozni egy normális képet.

[ Szerkesztve ]

(#4395) adik válasza eddie17 (#4394) üzenetére


adik
őstag

nd szűrő, polár szűrő, átmenetes nd-szűrő, hdr, vaku. Képe válogatja, hogy mikor, melyik a leg célra vezetőbb.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4396) philoxenia válasza eddie17 (#4394) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Utólag valamennyire világosíthatók a képek a sötét területeken szelektíven is. Még egy megoldás, az exposorozat a fontosabb képeknél, utólag HDR.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4397) vasip


vasip
tag

Samsung A6-os 6mpixeles 3x-os optikai- és 4x-es digitális zoomos gépet (hibátlan állapotú,2-2,5 éves) minden tartozékával mennyért lehetne eladni?

SE W910 (R1DA038) +1GB SanDisc M2 + HPM-70

(#4398) rumos14 válasza eddie17 (#4394) üzenetére


rumos14
nagyúr

milyen géped is van?
nos én, mint aki nem annyira ért a témához, azt javaslom, hogy semmiképp se exponálj túl, tehát inkább legyen kék az ég de sötétek a fák/tárgyak, mint hogy az ég kiégjen, mert ha kiég, azzal már nincs mit tenni.
aztán szépen Adobe Lightroom-mal, mint egyszerűen használható progival dolgozd meg a képet. kisérletezz a csúszkákkal. a fill lights növelése a leglátványosabb. természetesen a zaj is növekedhet a sötétről felvilágosított részeken, erre is figyelj, mértékkel zajszűrj,

(#4399) rumos14 válasza vasip (#4397) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát ha megnézed, hogy újonnan mennyiért adnak egy ilyen paraméterű gépet, ööö... 15, max 20e ft, akkor kb. 10e ft-ért. tehát lehet hogy jobban jársz ha megtartod 2. gépnek (a Nikon D60 mellé, ha jól emlékszem). gondolom használtad már egy ideig, ismered, nem tartod túl rossznak, szóval jól jöhet még.

(#4400) vasip válasza rumos14 (#4399) üzenetére


vasip
tag

Köszi a válasz.
Igazad teljes mértékben mert imádom.
És jól emlékszel az lesz, D60

SE W910 (R1DA038) +1GB SanDisc M2 + HPM-70

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.