Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4801) Szoles válasza Padam (#4798) üzenetére


Szoles
senior tag

Én nem fixen összeragasztottat csinálnék, hanem mondjuk öntapadós tépőzárral oldanám meg. Vagy sima tépőzárat ragasztanék fel, "Röltex"ben métere párszáz Forint.
Így ha nincs rá szükségem, lapraszedve tárolhatnám (pl. egy elegáns mozdulattal becseszve a szekrény mögé), összerakni pedig kb. egy perc alatt lehetne.

A műanyag lapokkal vigyázz, nehogy a lámpák melegétől megpuhuljanak, és görbüljenek, vagy elolvadjanak. (A papír vagy szövet is meg tud gyulladni, ha felügyelet nélkül hagyod!) Sajnos a műanyag lap neve nem jut eszembe, bár már dolgoztam ilyennel. Két kemény réteg között egy habos réteg van. (Kiállitáson csináltunk belőle térelválasztó falat (az kb. 6-8 mm vastag volt), el is dőlt, mikor először nekitámaszkodott valaki. :) )

Ha van a közeledben Ikea, akkor ott körülnéznék, ott sok minden akad. (pl. egyszerű lámpák is ócsóért) Meg a szokásos barkácsáruházak. (Obi, Praktiker, BricoStore stb)

De mondom, én qrvára nem értek az ilyesmihez, csak okoskodom! ;)

(#4802) Snakeiboy válasza drkbl (#4799) üzenetére


Snakeiboy
aktív tag

Koszonom. :R

Miert?????

(#4803) Stitch


Stitch
őstag

Adott egy 12mm-en készült kép. Hogyan tudom azt megnézni, mennyi fért volna bele, ha 18mm-en fotózok?

(#4804) ottkar válasza Szoles (#4801) üzenetére


ottkar
addikt

Egyszerű lámpákat nem érdemes venni mert nagyon rossz lehet a színösszetétele. A Vaterán lehet direkt fotó halogén reflektorokat venni 500 és 1000 Wattosat.

(#4805) philoxenia válasza Stitch (#4803) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát aránypárral nagyjából.
Úgy kb. a kétharmada. :)
Pontosabban ilyen számításokkal, ha ér annyit Neked a dolog.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4806) drkbl válasza Stitch (#4803) üzenetére


drkbl
őstag

Itt alul van egy kalkulátor és leírás, hogy az eredmény hogyan használható PhotoShop-ban (meg minden egyébben, ami vászonméret-változtatáskor középről indul ki).

(#4807) Depression


Depression
veterán

Sziasztok!
Canon A570-em van, CHDK-val RAW formátumokat készítettem. Találtam végre hozzá egy normális RAW convertert, ami ráadásul ingyenes is.
Raw Therapee a neve, és mindezen felül magyar fejlesztés is. (igaz, angol nyelven)
Bő leírás a könnyebb kereshetőség érdekében készült

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#4808) philoxenia válasza Depression (#4807) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ismerjük, szeretjük, beszél magyarul is./Options-langue-magyar.... :) /

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4809) ByB


ByB
addikt

Sziasztok!

Egy pályázaton szeretnék indulni, ezzel kapcsolatban kérném a segítségeteket. Tippeket, ötleteket várnék: milyen fotózással, vagy videózással kapcsolatos kiegészítőre vágytok, ami ma még nem létezik? A válaszok jöhetnek privátban, előre is köszönöm a segítséget.

Üdv:

Bence

(#4810) Vézna


Vézna
csendes tag

Sziasztok! Gyors kérdésem lenne. Filmes korszakból megmaradt Yashica CS-220 Auto vakut tudom használni Olympus E-520-asomon úgy hogy senki ne károsodjon és a funkciók is éljenek? Kösz a segítséget!

(#4811) tailor


tailor
őstag

Sziasztok. Nem találok sehol infót arról, hogy expo számot hogyan lehet megnézni egy gépben? Estleg csak a DSLR-eknél működik ez? Egy Pana FZ30-nál lenne rá szükség.

Előre is köszönöm a választ!

Tailor

(#4812) Szten Márs válasza Vézna (#4810) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nagyon nagy valószínűséggel nem. A filmes korszak vakui jóval nagyobb talpfeszültséggel működtek, mint a mostani digitális tükörreflexeshez valók, így használatuk kellemetlen mellékhatásokkal járhat, én azt mondom inkább ne próbáld ki.

(#4813) Vézna válasza Szten Márs (#4812) üzenetére


Vézna
csendes tag

Akkor eladó egy PENTAX ME Super SMC PENTAX-M 1.7 50mm objektívvel Yashica CS-220 Auto vakuval. Gyorsan vegye meg valaki, hogy tudjak venni egy normális vakut. :)

(#4814) Zozzant válasza Vézna (#4810) üzenetére


Zozzant
addikt

Mérd meg a talpfeszültséget a középérintkező és a széle közt a bekapcsolt vakunál. Ha ~20V alatti akkor lehet hogy jó lesz.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#4815) Vézna


Vézna
csendes tag

Köszönöm! Holnap rámérek. De mivel bizonytalan lettem, venni fogok rá egy normálisat. ezeket meg eladom. Köszönöm a segítséget.

(#4816) ByB


ByB
addikt

Valaki tudna segíteni, hogy hol tudnék utánajárni: milyen információ áramlás zajlik a vakupapucson keresztül?

Esetlegesen a papucsra rögzített szerkezettel, tudok különböző információkat hozzárendelni minden elkészített képhez, ami aztán fájlból vissza is kereshető?

(#4817) philoxenia válasza ByB (#4816) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt valamennyit megtudhatsz a kérdésről, sajnos most nincs időm guglizni. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4818) ottkar


ottkar
addikt

"Valószínű nem tudja az eladó, hogy a Pentacon név a Meyer Optik Görlitz gyár termékét takarja, a Sonnar pedig a Zeiss Jena produktuma."

Az index fórumán olvastam, erősen javításra szorul. A Pentacon Drezdai gyár, A Meyer Görlitzi a többi stimmel.

(#4819) ottkar válasza ByB (#4816) üzenetére


ottkar
addikt

A vakuval kommunikál a gép oda vissza. De arra nem lehet alkalmas hogy tetszőleges adatot vigyünk be a gépbe, mi értelme volna? Arra hogy a gép esetleg működésképtelen legyen? A exif tartalmazza a lényeges adatokat.

(#4820) drkbl válasza ByB (#4816) üzenetére


drkbl
őstag

Hát a vakupapucs szerintem nem infoáramoltatásra való, de ha a fényképezőgépen van adatcsatlakozó, tartónak használható: Build your own Nikon D200 geotagger for under $100

(#4821) ByB válasza ottkar (#4819) üzenetére


ByB
addikt

Külső GPS segítségével szerettem volna koordinátákat közölni a géppel, a vakupapucson keresztül, de ahogy látom drkbl linkjét, ez már hasonló formában létezik. Manfrotto pályázaton szeretnék indulni, ehhez keresgélek ötleteket...

(#4822) delta9


delta9
senior tag

Sziasztok!

Világítástechnikával kapcsolatos könyvet keresek, fotózás témakörben, lehetőleg elsősorban a gyakorlati oldala érdekelne, mert az elméletével jobbára tisztában vagyok.

Hol érdemes ilyesmit keresni?

köszi.

(#4823) Riddle


Riddle
tag

Üdv Mindenkinek!

Véleményetekre, tapasztalatotokra lennék kíváncsi, hol vásárolnátok Canon DSLR-t :F

Extreme Digi, Optiform, Mediker, FotoMarket Online, vagy máshol :F :U

Válaszokat előre is köszönöm ;]

Riddle ;)

''A legkiválóbb is tartson nyitva egy ajtót a barátságnak, a segítség fog belépni rajta'' Grotius Hugo

(#4824) philoxenia válasza Riddle (#4823) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ahol hivatalos Canon viszonteladót találsz és az ár Neked a legkedvezőbb. :) Ez a váztól és a hozzáadott optikáktól is függ. Az általad írt helyek első ránézésre megfelelőek.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4825) ottkar válasza Riddle (#4823) üzenetére


ottkar
addikt

Az Extreme Digitáltól meg kell kérdezni hogy az a gép amit kinéztél hivatalos magyar forgalmazóé e mert aszerint kapsz tőlük garanciát. Ha hiv. forgalmazóé akkor magyar szervízbe kapsz, ha német pld akkor ők oda küldik garanciális javításra ami időben több lehet.

(#4826) Riddle válasza philoxenia (#4824) üzenetére


Riddle
tag

Üdv!

Igen ez lenne az elképzelés; "Ahol hivatalos Canon viszonteladót találsz és az ár Neked a legkedvezőbb. "

Canon DSLR (félprofi), Nagylátó, Tele obi (L), rendszervaku, fotótáska :U KB ;)

Riddle ;)

''A legkiválóbb is tartson nyitva egy ajtót a barátságnak, a segítség fog belépni rajta'' Grotius Hugo

(#4827) Riddle válasza ottkar (#4825) üzenetére


Riddle
tag

Üdv!

Köszi az infót, ezt jó tudni :K
A Németország-ot illető garanciáról hallottam, de Canon EU garancia is van, ha jól tudom, azt elvileg elfogadják Magyarországon is, vagy nem :F :U

Riddle

[ Szerkesztve ]

''A legkiválóbb is tartson nyitva egy ajtót a barátságnak, a segítség fog belépni rajta'' Grotius Hugo

(#4828) adik válasza ottkar (#4825) üzenetére


adik
őstag

Ha hiv. forgalmazóé akkor magyar szervízbe kapsz, ha német pld akkor ők oda küldik garanciális javításra ami időben több lehet.

Hmmm. Azért a Camera Kft. se gyorsvonat, és érdemes még megnézni, hogy itt a fórumon kinek milyen tapasztalata van az említett céggel. Az én Pentaxom is már sajnos Camera Kft.-s, ha lehetett volna választani, inkább eu-s beszerzést kértem volna, nem pedig Mo-it. Ezúton is köszönöm a sok okostojásnak, aki rinyált, hogy nem akarja utaztatni a fényképezőgépét.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4829) ottkar válasza adik (#4828) üzenetére


ottkar
addikt

Csakhogy akkor tarthatsz igényt az eredetivel megegyező terjedelmű kezelésire pld ha hivatalos magyar forgalmazó gépét veszed mert ő fordítatja le a külföldi miért tenné? Örülhetsz ha kapsz egy rövíditettet.

(#4830) Riddle válasza ottkar (#4829) üzenetére


Riddle
tag

Üdv!

Igen, ez sajna így van; "Örülhetsz ha kapsz egy rövíditettet."

Olvasgattam a Camera Kft. topikot, hááát nem pite ;] :O

Ennyire gáz :F :U

Nikon-nak milyen a háttere, valakinek tapasztalat :F

Ezen a területen nem, lehet lutrizni, nem hobby gép lesz :( :U

Riddle

[ Szerkesztve ]

''A legkiválóbb is tartson nyitva egy ajtót a barátságnak, a segítség fog belépni rajta'' Grotius Hugo

(#4831) ottkar válasza Riddle (#4830) üzenetére


ottkar
addikt

Tudod amiket én olvastam a Camera Kft-nek volt 10 ezres elégedett ügyfele és pár elégedetlen, nagyon el van az túlozva hogy ilyen meg olyan rosszak.

(#4832) Riddle válasza ottkar (#4831) üzenetére


Riddle
tag

Üdv!

Köszönöm a hasznos infókat, így már mindjárt más az összkép, elgondolkodtató ;] ;)

Riddle :B

''A legkiválóbb is tartson nyitva egy ajtót a barátságnak, a segítség fog belépni rajta'' Grotius Hugo

(#4833) adik válasza ottkar (#4829) üzenetére


adik
őstag

Riddle, amit Ottkar ír, arra vonatkozóan nekem más tapasztalataim (és szándékosan írom ezt a szót, nem pedig a véleményt) vannak. Szóval:
Nézd meg, hogy mekkora kezelésit kapsz egy Mo-i akármelyik Canonhoz, Sonyhoz, és nézd meg, hogy pl az utóbbi időben akár csak az Edigital is milyen kezelésit adott az EU-s Canonok többségéhez, de a lista ennél hosszab. Mo-i beszerzésnél az eredetivel megeggyezző?? Broaf, legkevésbé se jellemző. A magyar importőr nem találkozik a vevővel, teszik rá, megél a mende-mondákból.
A pár elégedetlen és a több tízezer elégedett ügyfél arányát én fordítva tudtam és még csak nem is sokadkézből.
De nagyon nem érzek ingerenciát erről vitázni.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4834) ottkar válasza adik (#4833) üzenetére


ottkar
addikt

A Magyar hivatalos forgalmazónak kötelessége az eredetivel megegyező kezelésit adnia és ad is.Nekem volt vagy 6 gépem ami hív. forgalmazótól származott mindegyikhez eredeti terjedelmű kezelésit adtak. A többihez nem.
Milyen Moi beszerzésről beszélsz? Meg milyen EU-s gépről? Ahhoz a Magyar forgalmazónak semmi köze.
Túl sok olyan egyén van aki maga se tudja mit vár el egy szervíztől. Amikor a szervíz megrendel egy alkatrészt és nem kapja meg azt is a szervíz hibájának hiszi. Olyat vár el a szervíztől amit maga se tudna teljesíteni.

(#4835) adik válasza ottkar (#4834) üzenetére


adik
őstag

A Magyar hivatalos forgalmazónak kötelessége az eredetivel megegyező kezelésit adnia

Ez igaz, nem is vonta kétségbe senki.

és ad is.

No, itt már akadnak problémák, és igen, igazad van, már kicsit késő van, szóval azt akartam írni, hogy van, hogy az ember az utólagossal jobban jár- no nem mindig. Mivel ezek a leírások jogdíjasak, így nem is fordíthatja le a nem hivatalos Moi importőr - feltéve, hogy nem csengeti ki a licenszt, márpedig nem fogja, mert az méreg drága - hanem ír egyet (természetesen többé-kevésbé az eredeti, vagy valami más, pl egy cikk alapján) ami aztán, van, hogy jobb, de legtöbb esetben terjengősebb, vagy nem. Szóval ide arányt nem tudnék írni, de nagy számok alapján nem rosszabb, ahogy elnézem a Canon Mo. leírásait csak jobb lehet - és jópár, amit láttam jobb is, mint a hivatalos.

Milyen Moi beszerzésről beszélsz? Meg milyen EU-s gépről? Ahhoz a Magyar forgalmazónak semmi köze.

Mivan?

Túl sok olyan egyén van aki maga se tudja mit vár el egy szervíztől. Amikor a szervíz megrendel egy alkatrészt és nem kapja meg azt is a szervíz hibájának hiszi. Olyat vár el a szervíztől amit maga se tudna teljesíteni.

Ez igaz, és az is, hogy ha az ember szervízbe megy, akkor még köszönés előtt a qR5@ #ny4t a szervíznek és egyébként is, meg különben is, aztán vannak a felhasználók - hozzá teszem kevesebben - akik meg normálisak. Épp elég szervízes kollégám van.
Egyébként nem sokadkézből tudom, hogy mi megy ott, azért írtam, amit.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4836) Riddle válasza adik (#4835) üzenetére


Riddle
tag

Üdv!

Össze NE kapjatok már :U

Hasznos információk, örülök, hogy leírtátok, köszönöm :K

"milliók egyért, egy a milliókért" Madách :U

Mindenesetre átgondolom, amiket írtatok :U :K

Riddle ;)

''A legkiválóbb is tartson nyitva egy ajtót a barátságnak, a segítség fog belépni rajta'' Grotius Hugo

(#4837) adik válasza Riddle (#4836) üzenetére


adik
őstag

Össze NE kapjatok már

ugyammá, nem vagyunk mi olyanok - különben is, hagyománya van már... :U

Igazad van btw, hallgasd meg az összes véleményt, aztán válassz egy neked tetszőt, és ha már nincs vissza út, akkor sose gondolj arra, hogy mi lett volna ha... Csak messzebbre ne menjek: tudod hányan mondták, hogy mekkora állat vagyok, amiért áttértem EOS-ról Pentaxra... Nem merek belegondolni, és nem tudom, jobb-e így :DDD

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4838) hamy


hamy
csendes tag

Sziasztok!

A következő cirkulár polár szűrőkből melyiket javasoljátok:
Soligor Cirkulár Polár szűrő (nincs egyéb jelzés). 8eFt
Difox HMC Circular Polar 58mm digital. 8500 Ft
Soligor DHG Cirkulár Polár szűrő 58mm. 10600 Ft
Cirkulár Polár szűrő 58mm (noname, edigitalnál láttam) <5eFt
Hoya Cirkulár Polár 58mm szűrő (nincs egyéb jelzés) 10200 FT
BW Praktika Polar 58mm 7200 Ft

Gép: s9600 (28-300 mm).

Mi a különbség a lineár és a cirkulár szűrő között. Úgy olvastam a lineárnál lehetnek fokuszálási problémák. Fent felsoroltak mindegyike alkalmas nagylátószögnél és tele állásban a használatra? pitch0.75 mit jelent, ez a külső peremvastagság?
Difoxot v. a praktikát választanám, praktikánál nem vagyok benne biztos, hogy visszamenne a lencsevédő kupak.

Kösz a segítséget!

(#4839) ottkar válasza hamy (#4838) üzenetére


ottkar
addikt

"pitch0.75 mit jelent, ez a külső peremvastagság?"

A szűrőmenet emelkedése 0,75mm. A sapkának visza kell mennie mert a szűrő nem változtatja meg az optika elejét, hacsak nem szabványosra csinálták. mostanában az is előfordul.

(#4840) adik válasza hamy (#4838) üzenetére


adik
őstag

Te kérdezted... ;]
[I]A szokványos a lineáris polárszűrő.
Újabb típus a cirkuláris, ez a szűrő a polarizált fény rezgési síkját 90°-kal elforgatja.
A TTL (trew the lens) rendszerű, belső fénymérőjű SLR típusű kamerekhoz használják, mert ezeknek a gépeknek a belső szerkezete is polarizálja a fényt.
A tükör alatti fénymérőnél a sarkított fények összeadódhatnak - amit a rezgési sík elforgatása megakadályoz.
Ezért az SLR gépekehez cirkuláris szűrőt használnak.

A cirkuláris polárszűrő először egy lineáris polárszűrő. Utána viszont az egy síkban polarizált fényt felbontja két komponensre, melyek polarizációs síkja 90 fokra van egymástól. Emiatt van, hogy ezután már egy tükör vagy áteresztő polarizátor nem képes kioltani, s ebben van előnye az LP szűrőhöz képest.
Mivel a két komponens időben is el van tolva egymástól, a kettőnek az eredője olyan, mintha egy fénycsomag polarizációs síkja, ahogy a fény halad, tekeredne körbe-körbe. HA a 2 komponens egyforma nagy, és 90 fok az eltérés köztük, akkor a tekeredés körvonal, ezért cirkuláris.
Ne felejtsük, mivel "lineáris" polárszűrőként kezdi, az utólagos bűvészkedések a látványon már nem változtatnak.
Az időben eltolás az precízebben azonos időben azonos helyen eltolást jelent, mert térben 90 fokra eltolja, és időben 90 fokot késlelteti/sietteti.[/I]

-by Fotosokvilaga.hu, NoNameTheHunter

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4841) benedekco


benedekco
addikt

pofám leszakad... elég hülyének érzem magam, de remélem azért kapok értelmezhető építő jellegű választ...
szal az van, hogy elegem lett a kompaktokból(mostani gépem egy pana fz20 és ez sem elégít ki fotózás terén) és szeretnék valami digitális tükörreflexes gépet venni... most a Nikonokat nézegetem és volt is a kezemben egy D40-es... a tesztképeket nézegetve eléggé megtetszett... egy bajom van, azpedig a manuál fókusz... a régi manuális tükrös gépeken (amiket Én eddig próbáltam) volt fókusz segéd, ami úgy működött hogy a betekintő kép közepe két részre volt osztva vagy vonallal elválasztva és ha pontatlan volt a fókusz akkor a vonal mentén eltolódott képet láttunk ha jó volt akkor összeillett a két részlet, vagy láttam olyat is ami "szemcsékkel" mutatta, hogy mikor mi az éles a képen... namost sajna a d40 tesztelése közben semmi ilyesmit nem találtam és a tag sem tudott segíteni mert egyikünknek sem valami jó az angolja (egy francia sráctól kaptam kölcsön pár kép erejéig)...
szal az lenne a nagy kérdés, hogy ha tényleg nincs ilyesmi fókusz segéd ebben a masinában akkor melyik kategória az ahol elkezdődik az ilyesmi (D60, D80 felette?)
elég bután hangzik, de eddig semmi tapasztalatom nem volt DSLR gépekkel és most kezdek nézelődni de pár teszt és leírás elolvasása és egyéb sok információkkal ellátott oldalak olvasgatása után sem találtam ilyesmiről értekező leírást... ezért gondoltam talán van valaki aki tud ebben segíteni...
előre is köszi

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#4842) ottkar válasza benedekco (#4841) üzenetére


ottkar
addikt

A mérőékes élességállító mattüveg nem jellemző a DSLR-ekre, mivel a fáziseltéréses AF elég jó eredményt ad. Egyes gépekhez lehet venni én nem tudom akár kategória akár ár szerint lenne gép amiben gyárilag az lenne beépítve. Amúgy pld az én Pentaxomban nem is lenne maradéktalanul jó mert van diódás élességmegerősítés is az meg épp ott van ahol a mérőék lenne. A "szemcsék" meg a filmes gépnél a mikroprizma raszter prizmái.

Nem az angolnak kellett volna jónak lenni a srácnak hanem az általános fotóismeretének.

[ Szerkesztve ]

(#4843) Jinxx válasza benedekco (#4841) üzenetére


Jinxx
senior tag

Ilyen "törőékes" megoldás a régi filmes gépekben volt, manapság legjobb tudomásom szerint semelyik gyártó nem használja sem a belépőszintű, sem a középkategóriában. És ha jól tudom a profi gépekben sincs hasonló. Sajnos ez van, pedig sokaknak hiányzik ez a fajta élességállítási módszer. Ez van. Régen a Canon gépekben volt szemvezérelt fókuszpontválasztás, most nincs, ez is sokaknak hiányzik.

(#4844) benedekco


benedekco
addikt

Akkor most mindenki az automata fókuszt használja?
ez Nekem tök fura... elég nehéz manual focus-al fotózni így segítség nélkül... vagy jobb gépeken megadom hol legyen az élesség és azt a pontot próbálja az automatika élesre állítani?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#4845) philoxenia válasza benedekco (#4841) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A manuális fókuszálásnál nézed a keresőben, hol éles a kép, ha ott ahol szeretnéd a zöld pöttyöt kell figyelned, ha van a gép is élesnek látja valahol. Legalábbis a Pentaxnál zöld pötty, de hasonló lehet a Nikonoknál és a Canonoknál is.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4846) Pilács válasza benedekco (#4844) üzenetére


Pilács
senior tag

pl a D60-ban van egy kis pötty ami akkor világít, ha a keresőn kiválasztott fókuszponton éles a téma, sőtt van benne "távolság mérő" ami segít, hogy merre tekerd a fókuszgyűrűt, azaz távolabb vagy közelebb van a fókusz az adott témától. Szvsz elég jól használható...

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#4847) ottkar válasza benedekco (#4844) üzenetére


ottkar
addikt

Manuál optikánál nem lehet az AF-t használni. Van élességjelző segéddióda, és a mattüveg. Az AF nál van olyan hogy kiválasztok bizonyos AF pontot. A Nikon D40-nél az is baj hogy kivették a házból az AF motort ezért csak AF motoros optikánál van AF.

(#4848) tbs válasza benedekco (#4844) üzenetére


tbs
addikt

Nekem van a K100D-mben törőékes mattüveg. Überkirályság. :DDD Nem volt olcsó, de beszerezhető, és fasza most is, nem csak 5-10-50-100 éve... :K És használnak sokan manuálfókuszt, az ügyesebb vázak fókuszvisszajeleznek.

(#4849) ottkar válasza philoxenia (#4845) üzenetére


ottkar
addikt

Az én K100D-mnél kis piros négyzet van élességjelzésre.

(#4850) ottkar válasza tbs (#4848) üzenetére


ottkar
addikt

Oszt mennyi vót?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.