Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28351) Hosssszu válasza philoxenia (#28350) üzenetére


Hosssszu
őstag

Feltételezem a fodrászokra gondolt. A felsorolt hajszerkezetek alapján tippelek erre.

(#28352) philoxenia válasza Hosssszu (#28351) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ja, hogy ő idejár... [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#28353) Hosssszu válasza philoxenia (#28352) üzenetére


Hosssszu
őstag

Nem kizárt. :DDD

(#28354) sutyesz96 válasza EmberXY (#28340) üzenetére


sutyesz96
őstag

Hogy lettél ilyen szőrös? Genetikán kívül még mivel csaltál? ;)

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#28355) EmberXY válasza sutyesz96 (#28354) üzenetére


EmberXY
addikt

Ami a fejem tetejéről kihullik, az az arcomon nő vissza, ez lehet a magyarázat.

Up the Irons!

(#28356) pikszel válasza EmberXY (#28355) üzenetére


pikszel
őstag

Ne aggódj, később az orrodban és a füledben is fel fognak bukkanni azok a kósza szőrszálak. :DDD

(#28331) Met Vannak sokkal ijesztőbb dolgok is, mint a metroszexualitás :o

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#28357) sutyesz96 válasza EmberXY (#28355) üzenetére


sutyesz96
őstag

Bakker! Azt hogy csinálod? :C

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#28358) EmberXY válasza pikszel (#28356) üzenetére


EmberXY
addikt

Hogyhogy később? Már most is küzdök az orr- és fülszőrrel, még a fülcimpáim is szőrösek, apám meg egyenesen úgy néz ki mint egy ogre, mondjuk ő magasról leszarja. Én azért tartok egy szintet. :D

sutyesz96: Erre születni kell. :DDD

Up the Irons!

(#28359) C. s. válasza Hosssszu (#28301) üzenetére


C. s.
addikt

Szóval azt mondod, hogy a női bőr kicsorbítja a borotvát? :DDD

(#28302) Ispy:

6 pengés Isana női borotvát használok, azt elég egyszer végighúzni a a szükséges helyeken. :D Állítólag az Aldiban kapható is épp olyan, csak olcsóbb, a pótfej is passzol rá, azt írta valaki a Krémmánián.

Satöbbi:

Ma végre megtudtam, milyen titkokról beszélgetnek a férfiak, ha úgy érzik, nem hallják (olvassák) öket a nők! :DD

Témaváltás:

Ultrahangos szúnyogriasztóval kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Ezt az Isotronic-ot nézegetem, mert azt ígéri, hogy a váltakozó irányú és nem folyamatos hangot nehezebben szokják meg a kis dögök, ezért hatékonyabban tartja távol őket.

(#28360) Golden9 válasza C. s. (#28359) üzenetére


Golden9
addikt

(#28361) C. s. válasza Golden9 (#28360) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen! Ez eléggé rossz hír.
Azt a lézeres cuccot hol lehet beszerezni? ;]

(#28362) philoxenia válasza C. s. (#28361) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szúnyogokat nem riasztani kell, hanem vagy elpusztítani, vagy másra terelni a figyelmüket. Ez utóbbi célra izzassz le egy hímnemű egyedet, Rád bízom mi módon... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#28363) EmberXY válasza C. s. (#28359) üzenetére


EmberXY
addikt

Ráadásul ha jól látom, beltéri használatra vannak ezek, és eleve kicsi a hatótávolság, 50 m2. Szerintem hatékonyabb módszer a klasszikus szúnyogháló felszerelése a nyílászárókra, olcsóbb is és egyszerűbb is.

Up the Irons!

(#28364) philoxenia válasza EmberXY (#28363) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A távolságot szvsz a szúnyogok sem négyzetméterben mérik... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#28365) Inhouse válasza C. s. (#28361) üzenetére


Inhouse
őstag

Volt egy kis elemes cuccom anno, vagy kétszer próbáltam. Hallható hangja is volt, az zavart is, mert éjszaka használtam. Igazából engem is meglepett, de aludtam is mellette, meg nem is csíptek meg. Ez azért lehet véletlen is, de engem szeretnek.
Ha lakáson belül kell megoldás, akkor vannak ezek a "tollasütő" szerűek. Lefekvés előtt megkeresni őket és porlasztani, nem hagy nyomot a falon. :) Persze egy-egy azért elő szokott kerülni, amikor már lefeküdtél. :(
A komolyabb aktatáska méretű fénycsöves nagyfeszültségű ráccsal irtó készülékek is jók, beltérre és kültérre is. A kerek formájú, kisebbek zöme semmit sem ér. Egyszer vettünk egy elemeset, az sem.
Sokan írják, hogy ez a fénycsöves sem ér semmit, de tapasztalatból mondhatom, hogy ez nem így van. A baráti körben van pár darab és teszik a dolgukat. Egy helyen egy tanyán több db dolgozik évek óta, azóta nem kell vegyi irtás csináljanak. Igaz, hogy késő este és kora reggel már takarítani kell a rácsokat, de tyúkok imádják.

Üdv Inhouse

(#28366) EmberXY válasza philoxenia (#28364) üzenetére


EmberXY
addikt

De csak azért, mert ők is tudják, hogy a m2 nem távolság, hanem terület mértékegység. Ami ugye eleve szarul veszi ki magát a riasztó hatótáv megadásánál, mert ugyebár a szúnyogok nem csak 2 dimenzióban léteznek, de ez legyen a legkevesebb, a jelenlegi politikai helyzetben ez még akadémiai tudásnak számít, sőt, kifejezetten támogatott, tekintve, hogy hivatalosan van feltüntetve az eszköz paramétereinél. ;]

Up the Irons!

(#28367) Cs1csó válasza EmberXY (#28366) üzenetére


Cs1csó
félisten

+ ha a szúnyog süket mint egy ágyú!

Talán az pontosabb: xnm-es szoba 3m belmagasságig zárt térben.(de ha nagyon szőrös lehet nem is tudják, hol megcsípni)

[ Szerkesztve ]

(#28368) nyisziati válasza Cs1csó (#28367) üzenetére


nyisziati
veterán

pláne, ha a lakás belmagassága 3 métertől több, mert akkor a Használati Útmutatótól való eltérés miatt eltéved a szúnyog... ;]

(#28369) EmberXY válasza Cs1csó (#28367) üzenetére


EmberXY
addikt

;]
Egyébként szerintem is süket a szúnyog, mert egyszer tapasztaltam, hogy akkor is a TV előtt repdesett, amikor Zámbó Árpi éneke került valahogy az adásba. Egyedül engem zavart, a szúnyogot nem.
(Egyébként idén még nem találkoztam szúnyoggal a lakásban, de van már szúnyogháló az ablakon..)

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#28370) philoxenia válasza EmberXY (#28369) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Még soha nem találkoztam szúnyoghálóval. Pókhálóval max... :U

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#28371) Inhouse válasza EmberXY (#28366) üzenetére


Inhouse
őstag

Embernek készült, ember magasságra van készítve. Így már elegendő a m2, mint terület lefedettség. A házak alapterületét is m2-ben adják meg az ingatlanos oldalak, nem m3-ben. Ritka a 30m magas belmagasság. :)

Üdv Inhouse

(#28372) EmberXY válasza Inhouse (#28371) üzenetére


EmberXY
addikt

Az alapterületet m2-ben adják meg? Ne csináld már. ;]

philoxenia: Akkor nálam lehet, hogy a pókok repkednek? Bár gyógyszerre nem szoktam inni.. :D

Up the Irons!

(#28373) Spet válasza Inhouse (#28371) üzenetére


Spet
addikt

Én m²-ben adom meg általában a területet, nem a királyi TV adóban :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#28374) Inhouse válasza EmberXY (#28372) üzenetére


Inhouse
őstag

Ott is érdekelhetne a légköbméter, van amelyik ház 2,2m, van amelyik 3,5m belmagasságú. Az építőanyag felfelé is ki van fizetve, be van építve, mégis m2 áron veszed a házat. Ehhez mérten nem gáz egy ilyen készülék működési tartományát sem m2-ben megadni.

Üdv Inhouse

(#28375) nyisziati válasza Inhouse (#28374) üzenetére


nyisziati
veterán

2,2 az nagyon ritka, az már (bocsánat) a "putri" kategória. Itt Pesten legalábbis, vidéken lehet, hogy gyakoribb.
Kb. 80 %-ban 2,7-2,8 m az átlag beltér, főleg a panelok és a ~'60-as~'70-es évek szabványa miatt, ami azóta is tart.
Ezektől javarészt csak a régi bérházak magasabbak (3,2-3,8).

(#28376) Inhouse válasza Inhouse (#28146) üzenetére


Inhouse
őstag

Ti tudtok keresni ezen az oldalon? Képtelen vagyok fórum hozzászólás találatot kapni... :(
Szóval a szerdai napra volt 1GB ingyen, bekapcsoltam és előtte láttam, hogy ez a grátisz 4GB eltűnt. Viszont a bekapcsolt 1GB meg is jelent, de nem működött a mobilnet. Próbáltam mindent, a kapcsolat beállításait is, alapértelmezett, a feleségemé jó volt, az ő beállításaival sem ment. Az ügyfélszolgálat megnézte és kellett egy technikai internet pipa a gépükben, mert a régebbi Domino kártyáknál ez nem alap, mint a mostaniaknál. Még valamilyen GPRS volt, az tényleg gáz, de nem is ment még lassan se. Azóta jó...bár letelt a 24 óra.

Üdv Inhouse

(#28377) C. s. válasza philoxenia (#28362) üzenetére


C. s.
addikt

Ez jó ötlet, köszi! Most ehhez a módszerhez volna kedvem. :DDD

EmberXY:

"Szerintem hatékonyabb módszer a klasszikus szúnyogháló..."

Egy normális családban... :)) A szúnyoghálót mindig legyilkolja egy kedves családtag. :D Utálja valamiért, szóval előre megfontolt szándékból elkövetett rongálásra gyanakszunk. A vegyszereket kerüljük, nem sok lehetőség maradt. :(

"...Zámbó Árpi éneke került valahogy az adásba. Egyedül engem zavart..."

Ée miért nem némítottad le a tévét? Ismerd be, hogy igazából élvezted! :D

Inhouse:

Köszönöm, ebben a szorult helyzetben, lehet, hogy mégis megpróbálkozom az ultrahangos kütyüvel. Csak tűrje meg maga körül a drága... :D

"A komolyabb aktatáska méretű fénycsöves nagyfeszültségű ráccsal irtó készülékek is jók"

Abból hány wattos az, amivel már lehet próbálkozni? A lepkéket is kinyírja? Megszálltak minket a kínai kártevők (selyemfényű puszpángmoly). A készülékkell kapcsolatban van egy komoly dilemmám. Félek, hogy így sikerül még azt a szúnyogot is becsalogatni a teraszról, amelyik magától nem találna be a lakásba. És mi van, ha az "elektromos kerítésig" nem jut el, mert inkább a tévét válaszja, aztán meg minket? Vagy ez hülyeség? :D

(#28378) Ispy válasza C. s. (#28377) üzenetére


Ispy
veterán

Nem baj az, hogy a környék össze szúnyogját bevonzzátok, legalább nekik nem kell venni semmit. ;]

A legjobb módszer a kézzel csapkodós, egy nyári este az Éli könyve alatt 30-ig számoltam a szúnyogokat, ők is mindenáron akarták nézni a filmet, csak én voltam a nacsosz (vagy a salsa nem tudom).

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#28379) Borisz76 válasza C. s. (#28377) üzenetére


Borisz76
veterán

Vegyél egy minőségi házimozi erősítőt, hozzá minőségi hangfalakat, minőségi kábelezés....
Nem egybeszettekre, bögreszettekre gondolok.

Azzal tolhatod a magasfrekvenciás hangokat.... úgy sem fogod hallani.
Bár ez életkor függő is mert amit én nem hallok ( 15 KHz felett) azt a fiam simán hallja és mivel zavarja.... menekül a szobából :)

Nála kB 19 KHz a felső határ amit még hall.
Egy minőségi zenei lánc e feletti hangokat is ki tud adni magából.

Kettő "legyet" is ütnél egy csapásra.... no züm-züm és jó hang a filmek mellé.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#28380) Cs1csó válasza Borisz76 (#28379) üzenetére


Cs1csó
félisten

+ nagyobb megbecsülést a szomszédok által, több figyelmet, személyes kontaktot velük.

(#28381) EmberXY válasza C. s. (#28377) üzenetére


EmberXY
addikt

"Utálja valamiért, szóval előre megfontolt szándékból elkövetett rongálásra gyanakszunk."

Nálam olyan van, ami vékony drótból készült, és mint tudjuk, ha fémből van, áramot is lehet bele vezetni... ;]

A TV-t pedig nem tudom némítani, mert ahhoz fel kéne kelnem, ugyanis a távirányítója évek óta nincs meg. A beltéri távirányítóján meg nincs ilyen funkció, maximum elkapcsolni tudom a csatornát, de ez akkor valószínűleg nem volt opció ismeretlen okok miatt (az élvezet kizárva :D).

Up the Irons!

(#28382) nyisziati válasza EmberXY (#28381) üzenetére


nyisziati
veterán

Vegyél Xiaomit, abban van infra, távirányítónak kiválóan használható.

(#28383) EmberXY válasza nyisziati (#28382) üzenetére


EmberXY
addikt

Annyit nem ér az egész TV, hogy amiatt telefont váltsak.

Up the Irons!

(#28384) Cs1csó válasza EmberXY (#28381) üzenetére


Cs1csó
félisten

Elég egy jó hosszú bot amivel eléred a tévét és tudod vele nyomogatni a gombot.

(#28385) EmberXY válasza Cs1csó (#28384) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem rossz ötlet, ostoron gondolkodtam még... :D

Up the Irons!

(#28386) nyisziati


nyisziati
veterán

Ennyi fáradt gőzzel már mozdonyt lehetne hajtani... :DDD

(#28387) #65675776 válasza nyisziati (#28386) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ahhoz friss gőz kell.

(#28388) philoxenia válasza #65675776 (#28387) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#28389) Inhouse válasza C. s. (#28377) üzenetére


Inhouse
őstag

Eddig amit láttam, ezekből mind jó volt. A lényeg, hogy hosszú csővel legyen. Sajnos az áraik megszaladtak manapság. Anno 9eFt-ért volt a Metro-ban 2*18W-os csővel, ezek manapság legalább a duplájába kerülnek. A lepkéket is viszi, ez részben jó, részben rossz. Szerencsére éjjel a darazsak, méhek már alszanak, mert ők is megjárják, ha bele találnak.

Üdv Inhouse

(#28390) philoxenia válasza Inhouse (#28389) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából a hernyók a kártevők... Meg nem tudom éjjeli-e egyáltalán a puszpángmoly... Arra jobb megoldás lehet a csapda.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#28391) #65675776 válasza philoxenia (#28388) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mennyi Stirling-motoros gőzmozdonyt ismersz?

(#28392) C. s. válasza Ispy (#28378) üzenetére


C. s.
addikt

"A legjobb módszer a kézzel csapkodós..."

Alvás helyett? :D

Borisz76:

"...menekül a szobából "

Szóval Te is 2 legyet ütsz 1 csapásra! :D

EmberXY:

"...és mint tudjuk, ha fémből van, áramot is lehet bele vezetni... "

Végre egy használható ötlet! :DDD És a Golden9 által linkelt lézeres cuccal együtt tuti lenne. ;]

"...a távirányítója évek óta nincs meg."

A kanapéban nézted? A miénk onnan szokott előkerülni. :DDD És egy csomó más kincs is.

Inhouse:

Köszi szépen a segítséget!

philoxenia:

Éjszakánként ott randalíroznak a lámpa köröl, ha ég kint.

(#28393) Borisz76 válasza C. s. (#28392) üzenetére


Borisz76
veterán

A gyerek a magas frekvencia miatt menekül....
A gond az , hogy a horkolásom miatt az asszony is menekül :D

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#28394) nyisziati válasza Borisz76 (#28393) üzenetére


nyisziati
veterán

(#28395) philoxenia válasza #65675776 (#28391) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A lehetőség létezik...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#28396) EmberXY válasza C. s. (#28392) üzenetére


EmberXY
addikt

Biztosan nincs meg, én magam törtem ripityára, onnan tudom. ;]

Up the Irons!

(#28397) philoxenia válasza EmberXY (#28396) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Miért törted ripit yára?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#28398) EmberXY válasza philoxenia (#28397) üzenetére


EmberXY
addikt

Sokszor leejtettem már, emiatt könnyen szétesett (gondolom mindig kitört belőle egy apró darab), az ominózus esetnél is ez történt, de nem tudtam már összerakni, ekkor egy kicsit mérges lettem és véglegesítettem az állapotát.

Up the Irons!

(#28399) Nikaré válasza EmberXY (#28398) üzenetére


Nikaré
őstag

Pótolható.
Beírod a típusát pl. ide, hátha van valakinek (törésmentesen) felesleges a fiókban és megkapod két tábla törésmentes csokiért :K

(#28400) Fecogame


Fecogame
veterán

Lehet már kapni valahol főtt/főzni való kukoricát? Ha igen, hol?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.