Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22401) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Valaki esetleg még valami ötlet? Ha indításnál bedugom a pendrive-ot, akkor néha-néha felismeri, tehát vmi szoftveres lehet?! :F

(#22402) swingstar válasza kekkec (#22373) üzenetére


swingstar
csendes tag

Az új bios (0607) négy új procit támogat: E5500, E5700, E6700, E6800, (0607 bios verziótól írja őket). Ha ezek közül raksz be egyet, akkor mindenképpen kell a frissítés. A listában szereplő többi proci a 0606-os, mostani bios verziód előttiekkel is működik, így esetükben nem kell frissítened. Mivel a lista linkjei legújabb biosként a 0607-esre vezetnek, így 99%, hogy az a legújabb, leguccsó verzió és azt kéne letöltened.

A dátumok eltérése miatt pedig ne fájjon a fejed, mivel esélyes, hogy a 0606-os bios verziót a support karbantartásával megbízott kínai jómunkásember csak kb. 20 nappal később tudta feltölteni, mivel előzőleg szabin volt. :)

.oOo. Üdv: Marci .oOo.

(#22403) KiSSuE


KiSSuE
tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám. Reggel feltoltam a win7-t és nincs hang a gépen. Próbáltam már egy csomó drivert, de semmi. Xp-n feltette a rendszer, de a Win7-en nem. Everest szerint ez a hangkártyám van (PCI):
"Creative SB PCI128 (Ensoniq ES1371) Sound Card" ehez tudnátok nekem linket adni, hogy a telepítő kompatibilis legyen Win7 32 bit-el?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv.: KiSSuE

A szex olyan, mint egy számítógépes játék: A szerencsésebbeknek mászkálós-lövöldözős, a kevésbé szerencséseknek stratégiai, a pecheseknek meg szimulációs.

(#22404) Viktoár válasza KiSSuE (#22403) üzenetére


Viktoár
addikt

Üdv

Ezzel próbálkoztál már? :)

Üdv:Viktor

(#22405) Dinter válasza swingstar (#22400) üzenetére


Dinter
addikt

Sztem elsumakol vmit. Hogy mit tegyel, az jo kérdés.

(#22406) Viktoár válasza KaiotEch (#22401) üzenetére


Viktoár
addikt

Próbáld ki hogy reseteled a biost,majd első inditáskor belépsz és kikapcsolod az usb-ket.Ezután restart és bootolsz,ha bejött a win,törlöd az összes usb drivert. Ha megvan,gép kikapcs majd kis idő múlva vissza és be a biosba ahol az usb-ket visszakapcsolod,restart után bootolás és ha felállt a rendszer akkor nézd meg hogy működik-e az usb ha rádugod a pendrive-okat.

Üdv:Viktor

(#22407) MinionFlasH


MinionFlasH
senior tag

Sziasztok!

Van egy Asus M4A 785 EVO alaplap, nem tudja valaki a ventiket(CPU,rendszer), hogyan lehet biosból-programmal szabályozni mert maxon pörög ha kell, ha nem... :(

Régi Asus m2n-e lapomba biosba volt egy egyszerű állítás, külön CPU-RENDSZER:

-Silent
-Optimum
-Performance

Mért kell minden normális opciót megszüntetni?

(#22408) Ruszki válasza MinionFlasH (#22407) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

A BIOS beállításokban van egy olyan beállítási lehetőség,hogy AMD Cool'n'Quiet Technology.
Ezt engedélyezd!
Aztán ez vissza veszi az órajelet,kevesebb hőt termelve csökken a fordulatszám is.
Persze ha komolyabb erő kell akkor visszaveszi a órajelet!

Üdv,Ruszki!

ui.:nekem az M2N4 tudja a Silent módot.

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#22409) MinionFlasH válasza Ruszki (#22408) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Basszus ez be van kapcsolva... lehet ha azért nem műxik mert 2 magos 555 lett 4 magosítva és 955 ként megy?!

(#22410) Ruszki válasza MinionFlasH (#22409) üzenetére


Ruszki
senior tag

Windows alá is kell egy driver,hogy működjön!
Amúgy lehet!
Gyári hűtő!?

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#22411) MinionFlasH válasza Ruszki (#22410) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Nem Artic Cooling freezer pro 7 hűti! Asszem az is fent van! (Apám gépe)

(#22412) Weaver


Weaver
senior tag

win telepítés megkezdésekor leáll a lap, kikapcsol
p4i45gv [link]

2,66 cerka d van benne rézmagos gyári hűtéssel, tehát elvileg nem melegszik túl a proci.

pupos kondi, fals működés az eldás előtt nem volt, tesztelt a lap. ez a panasz rá. memó állítólag volt variálva slotban, másikkal is próbálva.

mi lehet a gond?

(#22413) adam12221 válasza kekkec (#22396) üzenetére


adam12221
tag

Igen,Ivy -hez elvileg jó. :)

(#22414) adam12221 válasza KiSSuE (#22403) üzenetére


adam12221
tag

Tessék szépen ezt [link] letölteni! :)
Mindenhez van drivere, én múlkor egy Slot-A -s Asus integrált hagkártyáját keltettem életre Win 7 alatt vele. ;)

(#22415) Ruszki válasza Weaver (#22412) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hát így most hirtelen amiket kipróbáltál azon felül marad a táp hiba!
Telepítés alatt mindig ugyanott áll le!?
Szétszedd összerak,kábelek megigazít,esetleg egy BIOS reset!
Ha így sem akkor gondolkodunk tovább!


MinionFlasH

Hőfokok!?
Ezek a gyári adatok:
55°C - 62°C
Amúgy a proci tdp-je egy 4 magosítva 125W azt azért le kell hűteni ! :)
Annak azért el kell vinni azt a procit!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#22416) adam12221 válasza Weaver (#22412) üzenetére


adam12221
tag

Igen, egyetértek az előttem szólóval, szerintem is táphiba. Esetleg még HDD lehet, vagy hibás telepítő.

[ Szerkesztve ]

(#22417) MinionFlasH válasza adam12221 (#22416) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

42 fok volt ha jól emlékszem és tudom, hogy nem egy bitang hűtő de a rendszer ventik(elől-hátul) is süvítenek, szerintem feleslegesen!

Ja a legfontosabbat majdnem elfelejtettem, csak 2d-ben megy a gép mindig! :)))

[ Szerkesztve ]

(#22418) Weaver válasza Ruszki (#22415) üzenetére


Weaver
senior tag

köszönöm! írni fogok, hogy mi a helyzet.

(#22419) KaiotEch válasza Viktoár (#22406) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ez kivitelezhetetlen, mert ha BIOS-ban kilövöm, akkor win-ben nincs itt eszközkezelőben, így nem tudom eltávolítani.

(#22420) biggamer


biggamer
veterán

Hi, lehet hogy rossz helyen érdeklődöm ... az miért van, h játék közben sokszor ledobja a gamét a tálcára a gép ???
World of Tank vagy más egyszerű facés játéknál is, ha teljes képernyőn van ledobja vagy összeugrassza kicsire.
És azt is csinálja, hogy amikor írok valamit egyszerűen elugrik a szövegről, nem tudom folytatni addig amíg vissza nem megyek az egérrel az utolsó betűhöz .. mi a fenétől lehet ez ???

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#22421) fatal1ty1984


fatal1ty1984
őstag

valaki megtudja nekem mondani,hogy az asus maximus vi formula lap mikorra várhato,hogy megjelenik?

(#22422) bul07


bul07
nagyúr

AMD FM1 és FM2 hűtő felfogatása között van különbség?
Mert ennél a hűtőnél csak a FM1 szerepel a támogatottak között , és ha minden igaz ősszel gép fejlesztés lesz és akkor már új hűtőt nem akarok venni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22423) Csokiii


Csokiii
aktív tag

Sziasztok
Van egy MSI Z68A-G43 (G3) alapom, szeretném emelni a VTT/QPI feszültséget mert 1,65V-s ramok vannak benne és ez nem tesz jót a lapnak hosszútávon tudtommal. A probléma az hogy sehol nem találom hol lehetne emelni a feszt az uefi-ben,valaki esetleg tudja?

(#22424) harcikoca


harcikoca
senior tag

ASRock 890GM lap kezel 8gb-s modulokat ?

AMD+Ati powee'R

(#22425) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Tegnap raktam össze egy gépet: Gigabyte GA-P31-S3G (rev 1.0) alaplap+ Intel E6400 CPU. A gondom az lenne,hogy nagyon pörög a CPU ventije. CPU 34°C 2900RPM. Mit lehetne csinálni? Esetleg pasztázzam át?

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#22426) josik válasza biggamer (#22420) üzenetére


josik
aktív tag

Üdv. Első körben másik bill, és vagy egérrel próbálnám ki. Lehet, hogy ragad valamelyik gomb... De lehet, hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

Te is fiam Bluetooth...

(#22427) kekkec válasza swingstar (#22402) üzenetére


kekkec
aktív tag

(#22413) adam12221 & (#22402) swingstar: Köszi a segítséget! :R

(#22428) waithEard válasza swingstar (#22400) üzenetére


waithEard
őstag

Kemény dió.... te garanciát vállaltál, és nyilván nem akarsz s.gget csinálni a szádból.
Amennyiben az üzletfél őszintének, becsületesnek tűnik, én visszavenném a lapot. Látod az értékelését, kommunikációját, az alapján jó eséllyel meg lehet ítélni, hogy "őszinte-e a mosolya" .
Persze azzal a kikötéssel, hogyha mégsem hibás a lap, akkor nem veszed vissza, és a furikáztatása összes költségét ő viseli. Ez persze csak az én meglátásom, nem szentírás. :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#22429) zuzu6612


zuzu6612
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Adott egy GA-K8NSC alaplap. Win 7-et szeretném felrakni. SATA 2-es vonyó van bent, s nem akarja rátelepíteni a dolgokat. Lehet, hogy az alaplap nem tudja kezelni?

(#22430) waithEard válasza zuzu6612 (#22429) üzenetére


waithEard
őstag

Ez nem az alaplapon múlik. Valami más gubanc lesz ott.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#22431) Rivaul válasza zuzu6612 (#22429) üzenetére


Rivaul
addikt

Eredeti a win? ha nem akkor az lehet baj. A biosban látod rendesen a winyót? Ha igen s a win nem eredeti akkor annak cseréjével kezdeném.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#22432) zuzu6612 válasza Rivaul (#22431) üzenetére


zuzu6612
csendes tag

Win 7 eredeti, vinyót látja.
3x512 Mb memória volt bent, kettő egyforma, + egy másik. A két egyformát benthagytam, így feltelepült, pedig jó a harmadik is.
Lehet, hogy azt nem támogatja a lap?

(#22433) waithEard válasza zuzu6612 (#22432) üzenetére


waithEard
őstag

Ha már fent van a win, akár vissza is teheted. De a win eredetiséghez ennek semmi köze, szvsz. :)

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#22434) Rivaul válasza waithEard (#22433) üzenetére


Rivaul
addikt

Egy nem eredeti win gyakran moddolt amiből pár támogatás el lehet távolítva illetve hibásra cserélve. Nem unalomból kérdeztem...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#22435) zuzu6612 válasza waithEard (#22433) üzenetére


zuzu6612
csendes tag

Ha visszarakom, nem indul a bios sem? Lehet, hogy kevés a táp? (300W)

(#22436) Rivaul válasza zuzu6612 (#22435) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem fogyaszt annyit egy memória hogy "észre vegye" a táp. Eddig ment vele? Cseréld a slotokat. Egyedül is próbáld.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#22437) waithEard válasza zuzu6612 (#22435) üzenetére


waithEard
őstag

Lehet, hogy haldoklik szegényke, de valóban, meg kell nézni egyesével őket.

22434, Rivaul : Nem mondod!? :Y :D

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#22438) Rivaul


Rivaul
addikt

Úgy látszik ma a mindenki mindent jobban tud s csak neki van igaza nap van. Túl sok az okos, mind1.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#22439) waithEard válasza Rivaul (#22438) üzenetére


waithEard
őstag

Te már csak tudod, nem? :) Bocs, hogy beleírtam a topikodba, Mester! :R

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#22440) Rivaul válasza waithEard (#22439) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem az én topicom. Elég sokat járatom a pofám arról hogy mindenki véleményének teret kell hagyni. Pont ezért nem értem hogy ha ajánlok valamit akkor miért nem tudod simán felvázolni a te verziód s minek ez a: ahhoz semmi köze szvsz-os gyökérkedés? Azért van a fórum s a sok-sok ember hogy több szempontból oldhassunk meg egy problémát. Mind1...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#22441) waithEard válasza Rivaul (#22440) üzenetére


waithEard
őstag

" Elég sokat járatom a pofám arról hogy mindenki véleményének teret kell hagyni."
1.szvsz = szerény véleményem szerint. Bocsáss meg, hogy más a vélenényem.
2. Ne "gyökérkedjél" gyerek! :(((

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#22442) Rivaul válasza waithEard (#22441) üzenetére


Rivaul
addikt

Tudod mit. Én rosszul értelmeztem a te hozzáállásod te meg az enyém. A gyerek jelzőről meg csak annyit hogy a nagyobbik lányom 4-es iskolás :U Ne haragudj, részemről ejtem a témát.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#22443) Viktoár válasza zuzu6612 (#22432) üzenetére


Viktoár
addikt

Ha csak a harmadik modult teszed be tehát a két egyformát kiveszed akkor működik a win?

A két "harcosnak" írom ha szabad véleményezni a vita alapját hogy én xp-vel szoptam így.Egy tagnak kellett valami win xp daytona nevű kutyulatot feltennem de állandóan problémázott a telepítő.Miután meguntam kipróbáltam az én win xp-met és elsőre úgy felment mint az álom.Szóval a hardveres gondok megoldásához feltétlenül szükséges hogy a szoftveres gondokat kizárjuk. ;)

Üdv:Viktor

(#22444) waithEard válasza Rivaul (#22442) üzenetére


waithEard
őstag

Rendben van. Csak tudod, én sem huszonéves vagyok, és nem tűröm az ilyen hangnemet. Senkitől.
Részemről meg ennyi.

Viktoár: Tökéletesen egyet értek. De lássuk be, hogy ez a ritkább eset. Ahogy most is kiderült, az egyik ram bohóckodott.

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#22445) zuzu6612 válasza Rivaul (#22436) üzenetére


zuzu6612
csendes tag

Akár hova teszem, a bios látja, de a win 7 nem indul vele. Néha kékhalál. Döglődik?

(#22446) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Az ugye nem jelent semmi jót, ha már bios képernyőben szinesen villog a kijelző az újonnan vásárolt alaplap+memória+CPU kombónál?

b75, alaplapi hd4000es vidkari,meg 1db ddr3as kinstone ram modul.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22447) pepejoe


pepejoe
tag

Kéretik törölni rossz topicba írtam.

[ Szerkesztve ]

(#22448) Ruszki válasza bajnokpityu (#22446) üzenetére


Ruszki
senior tag

Udv!

Hát nem sajnos.
A hibajelenseg általában hibás VGA miatt szokott elő jönni szóval itt több mint valószínű a memóriával lesz gond vagy a memória slottal.
Ha tudod próbáld ki egy másik memóriával és ha úgy sem jó akkor szerintem élj a garancia lehetőségével.

Üdv, Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#22449) bajnokpityu válasza Ruszki (#22448) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ramtest fut, egyelőre hibátlan. Plusz egy másik gépből átrakott tuti jó rammal is szemetel. Már bios setupban.
Még monitorkábelt cserélek, aztán marad lap vagy proci. Prociba épített vezérlő gondolom ma is kizárható, és inkább lapon a kivezetés rossz?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22450) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#22449) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hdmi-re kötve a monitort hibátlan, szóval megvan a ludas.. Köszönöm a segítséget

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.