Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22751) baboss


baboss
őstag

:DD Megvan a hibát okozó hardver. :DD
Már nem áll le a gép kék halállal.
A Revodrive 3 -is működik
Már legalább 4 órája hibátlan.
Nem a táp-nem a VGA nem az alaplap okozta a különös hibákat.
Teljesen elfeledkeztem az alaplapra csatlakoztatott Kártyaolvasóról,el volt bújva a gép alatt.

Kiszereltem és azóta minden jó.Megy a KUKÁBA

Nagyon sok gondot okozott. :W
Álmomban se gondoltam volna ,hogy a kártyaolvasó okozhatja a hibát,és ilyen különös jelenségeket okoz

[ Szerkesztve ]

(#22752) CyberJedi válasza baboss (#22751) üzenetére


CyberJedi
tag

Baboss: király! Nem véletlenül írtam, hogy húzz le minden USB -s eszközt is. Remélem nem lesz több gondod.
Amit még megtehetsz utólag is:

memória teszt: memtest86, sokáig fut, de ha van hiba, megtalálja, és ha hibát jelez, akkor hiába nem jön ki Windows alatt, tuti, hogy a ram vagy a foglalat hibás.

cpu: intel burntest, a legtöbb memóriát teszteltesd vele, 10 menetben

vga: furmark, 3dmark

és a LÉNYEG: tápteszt, ha nem vagy elektromos szaki (azok kimérik): a fenti windows-os terhelések előtt/közben/után AIDA64-el figyeld az összes feszültséget! 5%-nál nem szabad nagyobbat ingadozniuk ezeknek: 5V, 12V, 3.3V, és negatív párjaik (ez a szabvány). AIDA64ban van egy összesítő fül a stressz tesznél, ott látod minden érték MIN és MAX-át, 5%-ot meg ki tudsz számolni. Ha itt nagyobb az ingadozás, az azt jelenti, hogy a táp nem optimális, lehet szervízbe vinni.

Sok sikert és stabil gépet kívánok!

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#22753) baboss válasza CyberJedi (#22752) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm a tippeket és a segítséget. :R
memtest86 ok
intel burntest ok
furmark ok
3dmark ok
AIDA64 5V, 12V, 3.3V 5% ok
Táp ok. Multiméterrel tesztelve.

(#22754) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írok-e a HDD-s fórumnáll semmi hozzászólás nem érkezett a kérdésemre.

Tudnátok segíteni a következő dologban? A gép egy AM3-as Asrock n68c-s ucc a HDD egy Samsung 250 GB-os. Win7 64 bit telepítve rendesen. Nemrég menet közbe megadta magát kék halállal és nem akart indulni sehogy se se formatálás semmi. Leformáztam a vinyót másik gépben, Win újratelepítés minden dolgával együtt és ezt írja ki a bekapcsoláskor:
Press F2 DEL to run Setup
Press F6 for Insant Flash
Press F11 for Boot Menu
SATA Ultra DMA Mode-6 SMART Capable but Command Failed
SATA1 Hard Disk SMART Command Failed
SATA S DVD Ultra DMA Mode5
Press F1 to Resume

Az érdekessége, hogy az F1 után tökéletesen indul megy játék, net minden.
Válaszotokat előre is megköszönöm

Üdv Zola :R

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#22755) CyberJedi válasza V60 (#22754) üzenetére


CyberJedi
tag

V60: gyanús, hogy a vinyóddal van valami, a SMART hiba arra utal, hogy a vinyó jelzi saját magáról a BIOSnak, hogy túl sok hiba tárolódott el a saját belső hibatárolójában. Általában túl sok rossz szektort kellett áthelyeznie a tartalék helyre.
Sürgősen tedd fel a Hdsentinel-t Windows alatt, nézd meg mit mutat, kiírja szövegesen is a diagnózisát. Ha gagyi a vinyó, akkor olyat már ne tarts rajta, amiről nincs biztonsági másolat, mert nem lehet tudni mikor hal meg.
Ha a HDsentinel hibátlannak írja, akkor viszont a kábellel, vagy az alaplappal lesz gond (jóval ritkább).
Létezik egy Spinrite nevű program, ami végignézi az egész vinyó felületét és újramágnesezi, 5 fajta "mélységű" vizsgálatot tud végezni, a 4-est lefuttathatod a kérdéses vinyón, meg fog győződni arról, hogy minden szektor írható és olvasható. Ahol nem, azt áthelyezteti a lemezzel. Ezzel azt el lehet érni az esetek nagy részében, hogy megbízható a vinyó az adott pillanatban. A gond az, hogy a rossz szektoroknak általában oka van, és láncreakció szerűen nőni kezd a számuk, tehát mát nem megbízható a lemez onnantól 100%-ig. Ritka, hogy nem így van (hogy nem romlik idővel tovább).
Hdsentinelt ha hagyod futni Win alatt, időben is meg tudod majd nézni, hogy hogy alakul a rossz szektorok száma, állandó, vagy növekszik, mert ha nő tovább, jobb kukázni a lemezt.

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#22756) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Sziasztok!
Vettem egy 32 GB-os Msata SSD-t (Kingspec) az ebayről, hogy SRT-vel kicsit felgyorsítsam a gépem. A másolás szépen fel is gyorsult 150 MB/s-ra , de az írásom lassult kb 20MB/s-ra. Az ssd önmagában tud, kb 60 MB/s-al írni, a Winchester kb 70-el. Na most ez Raid 0-ban legalább 60 kellene,hogy legyen a legrosszabb esetben is, nem? A gépem adatai az aláírásomban találhatók. Jelenlegi legújabb bios van a lapon,
UA-6.
Valakinek esetleg valami ötlete? Próbáltam a C3/C6-ot kikapcsolni az UEFI-ben, de nem igazán segített.
A rendszer Win8, a legfrissebb RST telepítve van.
Valakinek valami ötlet?

https://utdetailing.hu/

(#22757) V60 válasza CyberJedi (#22755) üzenetére


V60
aktív tag

Szia!

Köszönöm szépen az ötleteket ki fogom próbálni ezeket.

Üdvözlettel Zola :R :R

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#22758) CyberJedi válasza tibcsi0407 (#22756) üzenetére


CyberJedi
tag

tibcsi0407: alapvetően az SSD-d legfontosabb mutatója a véletlenszerű 4KB-os blokkok írásának sebessége. Nem véletlenül alig találsz ilyen adatot guglival a Kinspec-ről, olyan gyatra, mélyen hallgatnak róla. A 60MB/sec folyamatos írás nagyon ritka mindennapi használatban, lényegtelen szinte,mert nem ez történik az SSD-vel a valóságban. A valós sebessége véletlenszerű 4KB-os blokkok írásakor: 2MB/sec körül van.
Tanulság: olcsó húsnak híg a leve. Érdemes Intel, Samsung, stb. SSD-ket venni, mert gyorsak és megbízhatók. A legkevesebb gond ezekkel van.
Ha javasolhatom: 12-16e ft között találsz itt az apórhirdetésekben 60GB+ méretű SSD-ket SATA csatolóval, vegyél egy ilyet, ha kicsi rá a keret (ha nagy a keret, növeld a méretét, 128GB, 256GB, stb.). Intel-t vagy Samsung-ot, Samsung 830-as brutál jó sorozat, tedd erre az egész Windows-t, az adataid meg tartsd normál vinyón. Sokkal jobb lesz, mint az mSata-s megoldás.
Ma már annyira leestek az SSD árak, hogy semmilyen kis cache-es megoldás nem hatékony ahhoz képest, mintha az egész oprendszert SSD-n tartanád.. A 128GB-os cache kezd valami lenni, az Apple is minimum ilyet használ. De akkor már megint azt mondom, hogy tedd az egész Windowst az SSD-re, programokat is, adatokat meg tarts normál HDD-n, és happy leszel!
Megjegyzés: ha használt SSD-t veszel, nézd meg HDDsentinel-el, hogy hány % van hátra az életéből. Az meghatározza mennyit ér az eredeti árához képest.
Samsung 840, 830-as sorozat nagyon jó, Intel 320-as szintén.

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#22759) tibcsi0407 válasza CyberJedi (#22758) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Igen, sajnos már én is levontam ezt a következtetést. Egy kis notebook-hoz még jó egy ilyen, de a rendszeremnek most így ez a gyengepontja. Valószínű megfogadom a tanácsodat és szétnézek az aprón. Köszönöm a választ!

https://utdetailing.hu/

(#22760) Apollo_21


Apollo_21
addikt

ÜDv!

Marha egyszerü de számomra fontos kérdés ütötte fel a fejét:D
Cpu supportnál nincs fent..de elképzelhető hogy egy m2n-e wifi deluxe-ba elindul egy 965ös phenom II?
Vagy esélytelen a próbálkozás?
Illetve ugyanez fordítva.."Elvileg" am2+ os A64 4200+ elindul-e egy msi 790Fx-gd 70ben:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#22761) didyman válasza CyberJedi (#22755) üzenetére


didyman
őstag

A hibaüzenet nem SMART-attribútum hibáról szól. Tessék lefordítani azt a szöveget.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#22762) didyman válasza baboss (#22751) üzenetére


didyman
őstag

Szép...! Olyan összefüggvény azért lehet a tápegységgel, hogy az esetleg készenléten terhelő kártyaolvasó a hervadó készenléti köri kondik miatt pont okozott leeső feszültséget. Csak belenéznék a tápba, hogy nyugodt legyek. :-)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#22763) didyman válasza maxxenergie (#22725) üzenetére


didyman
őstag

Honnan tudod, hogy nincs? Nem feltétlenül látni a monitoron, ha az üzemmódváltása csak kicsit is hosszabb. Nézd csak meg a programmal, amit linkeltem. Ha nem talál bejegyzést, akkor is lehet kék halál, egyes hibák a jellegük miatt nem tudnak bejegyződni (unmountable boot volume például). A rendszerindító menüből ki lehet kapcsolni az újraindulást hiba esetén, az is segít.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#22764) margithid


margithid
veterán

Asrock b75 pro3 m alaplapomon hol kell beállítani a biosban, hogy a külső dvd meghajtóról bootoljon.
Újra akarom telepíteni, mert sajnos valami gond van a gépemmel, nem érzékeli a billentyűzetet, nem tudok internethez csatlakozni.

(#22765) WP14 válasza margithid (#22764) üzenetére


WP14
őstag

Bekapcsolás után egyből F12-t nyomj és ott kell kiválasztani.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#22766) Ruszki válasza Apollo_21 (#22760) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Eme két linken mind a két helyen ott van a CPU szóval lehet elindulna a lapban!
1
2

Amúgy a lap az AM3-as és ha itt megnézed a CPU Sockets részt akkor azt látod,hogy AM2+ és AM3.

Üdv,Ruszki!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#22767) Ruszki válasza Apollo_21 (#22760) üzenetére


Ruszki
senior tag

Kéretik törölni!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#22768) CyberJedi válasza didyman (#22761) üzenetére


CyberJedi
tag

A szöveget értem, de egyszer csak megjelent ez (nem első csatlakoztatáskor), valami történt SMART mutatók terén. Irány a HDsentinel. A második üzenet ugyanaz, ami SMART hibánál szokott megjelenni (haldokló vinyó). A kezelés ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#22769) Apollo_21 válasza Ruszki (#22766) üzenetére


Apollo_21
addikt

Köszi!
Bár én voltam a h..e..mert hibásan jelöltem meg a típust..ez nem a sima m2n-e sli wifi deluxe...hanem az m2n32 sli/wireless edition-nak van már írva a weblapon....és annak már nincs benne a supportjában., bocsánat a félrevezetésért:D
De köszönöm hogy foglalkoztál vele!

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#22770) Ruszki válasza Apollo_21 (#22769) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Nincs mit legalább kideritetted pontosan!

Üdv, Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#22771) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

UEFI-vel kapcsolatban lenne kérdésem. Az alaplapom már azzal van szerelve, utána is olvastam,hogy igen, ez a BIOS utódja és milyen előnyei vannak, de a gyakorlatban azért akad kérdés vele kapcsolatban.
Win 7 64bit-et használok, tegyük fel,hogy nyomok egy boot list-et indításkor és akkor ott látom mondjuk az ssd-met csak úgy simán és UEFI-vel a neve előtt. Illetve van ,hogy telepítenék pendrive-ról rendszert, ott is ott van a meghajtó simán és UEFI-vel az elején. Mikor és miért van értelme azt választani? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22772) didyman válasza CyberJedi (#22768) üzenetére


didyman
őstag

Nem, haldokló vinyónál nem a SMART állapot lekérdezésével kapcsolatos hiba van, hanem a SMART valamely attribútuma ér el küszöböt, és a hibaüzenet HDD SMART failure. Ha a SMART command faliure jelentkezik, az rendszerint vagy ritka inkompatibilitás, vagy a HDD SMART képességének meghibásodása (ami lehet akár időtúllépés pl. a lemez hibáinak nagyfokú jelentkezése miatt, de nem ez a jellemző).

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#22773) CyberJedi válasza didyman (#22772) üzenetére


CyberJedi
tag

Rendben. A kezeléssel egyetértesz?

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#22774) didyman válasza CyberJedi (#22773) üzenetére


didyman
őstag

Persze, azt nem firtattam, mindenképpen meg kell nézni, csak az okként fűzött magyarázatot vitattam.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#22775) lacko8307


lacko8307
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni egy régi IBM alaplap bekötésében. Az esetek nagy többségében szoktam boldogulni az alaplapi bekötésekkel, de ez a lap kifogott rajtam. Azon felül, hogy nem találok hozzá leírást a neten, magára az alaplapra sincs túl sok adat felírva, amin el tudnék indulni.
Az alaplapon az alábbi típusjelzés található: IBM FRU 19R0703
Ha valakinek van ötlete ezzel kapcsolatban az kérem írjon!
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#22776) CyberJedi válasza lacko8307 (#22775) üzenetére


CyberJedi
tag

A gugli a barátod:

http://microdream.co.uk/pc-components/desktop-pc-computer-motherboards/ibm-thinkcentre-fru19r0703-a50-m50-socket-478-motherboard.html#.UebIitI56bE

fentiből kiderül, hogy erről van szó::
IBM ThinkCentre A50 M50 Socket 478 Motherboard
P/N: FRU19R0703

Innentől itt egy angol leírás, ami valszeg az, amit keresel, de ez az alaplap csomó IBM modellben megtalálható, ezért csak valószínű, nem tut biztos (ezt meg a Lenovo Support oldalán megtalálhattd volna az "IBM Thinkcentre A50" modellre keresve):
http://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc/pccbbs/thinkcentre_pdf/13r9208.pdf

Remélem ez válaszol minden kérdésedre - nem derül ki ugyanis, hogy hol akadtál el a bekötésben, őszintén megmondom, nem tudom, hogy egyedi tápkiosztása van-e az IBM lapoknak.

+1 Hardware Maintenance Manual: http://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc/pccbbs/thinkcentre_pdf/19r1295.pdf

[ Szerkesztve ]

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#22777) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali.
Alaplapi ( régi p4-es lap ) kondi cserével( púposak, kifolytak ) kapcsolatban kérdezném hogy szerintetek vegyek új kondikat, vagy jó lehet egy másik alaplapból ( ez is régi p4-es ) kiszedet is?

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#22778) #65675776 válasza Boogie33 (#22777) üzenetére


#65675776
törölt tag

Inkább vegyél újat, mert a másik lapban levő állapotát sem tudhatod. Lehet semmivel sem jobb mint a mostani.

(#22779) Boogie33 válasza #65675776 (#22778) üzenetére


Boogie33
senior tag

Oké.
És az igaz hogy 6,3V helyet tehetek nagyobbat mondjuk 10V-sat mert az jót tesz a stabilitásnak ? Persze a farád az ugyan annyi.

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#22780) _csocso_ válasza Boogie33 (#22779) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Tehetsz bele nagyobb feszültségűt, a kapacitás egyezzen meg.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#22781) Boogie33 válasza _csocso_ (#22780) üzenetére


Boogie33
senior tag

:R

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#22782) kungzi


kungzi
veterán

sziasztok srácok

van egy kis gondom, vagyis nem is kicsi, mert olyan ideges vagyok már, hogy mindjárt beleb@szok valamit ebbe a gépbe :DDD

na szóval, az AMD FX topicban már kérdeztem, de nem lett meg a megoldás, hátha valaki itt tud nekem segíteni. Szóval a lényeg, hogy win7 volt fent a gépen, az adatlapomon lévő konfig szépen ment, mikor nem volt terhelés, akkor szépen visszavette a feszt és a sebességet, de mióta felraktam a win8-t, azóta nem veszi vissza. Szóval 7/24-be megy a gép 4GHz-en és 1.26V-n, ami egy kicsit luxus. Asus lapom van, mint ahogy látszik is, és offsettel van állítva a tuning és a fesz. Csináltam CMOS-t és alap bios visszaállítást, akkor jól kezelte a feszt a rendszer, de ahogy beállítom a sebességet és a feszt, mindig azon megy. Semmi máshoz nem nyúlok, csak ehhez a két dologhoz.

Kérlek segítsetek légyszi

Előre is köszönöm

Üdv

(#22783) didyman válasza Boogie33 (#22779) üzenetére


didyman
őstag

Ha Rubycon, Nichicon, Matsushita, Nippon, vagy hasonló nagy japán cég kondija, akkor lehet használt is, csak arra figyelj, hogy proci mellé olyat rakj, ami proci mellett is volt. Ha újat veszel, KIZÁRÓLAG alacsony ESR-ű típus lehet, akármit mond (hazudik) az eladó. A kapacitás kisebb ne legyen, bár ez itt másodlagos, az ESR a lényeg, az a kapacitással és a feszültséggel fordítottan arányos, de a kapacitással meredekebben. mindenesetre, nem kell törekedni azonos kapacitásra, kb-ra legyen meg, de pl. 680uF-osat, vagy 820uF-osat nem fogsz kapni, pláne nem olcsón, nyugodtan lehet 1000-1500uF, amiből meg rogyásig van minden bolt..

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#22784) somasz


somasz
addikt

Üdv!

Előttem egy teszteletlen Maximus V Formula alaplap, beletettem egy Celeron G465-t próbaképpen, két g.skill eco ramot, chieftec CTG-500W tápom. Minden fény világít, tiszta karácsony, mégis, amikor a START gombot nyomom, éppen megperdíti a proci ventit, felvillan a CPU-LED és ennyi. Van esetleg értelme megpróbálnom valamit, vagy mehet gyári gariba?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#22785) CyberJedi válasza somasz (#22784) üzenetére


CyberJedi
tag

egy jó alapos CMOS reset-et csináltál? Ha javasolhatom, 1 db ram-al próbálkozz, és semmi felesleges ne legyen rádugva az alaplapra. Sőt, esetleg 1x próbáld meg ram nélkül, és utána meg ram-al. Tapasztalat...

Esetleg talán-talán még: hivatalosan a 0701 BIOS óta támogatja ez a G465-öt, tuti, hogy nem korábbi a BIOS-a?

Még olyat is láttam, hogy valaki elfelejtette a CPU-nak menő 12V-os táp-ágat rádugni az alaplapra... Ugyanezt csinálta, mint Nálad...

CPU és Ram foglalat portalanítása még lehet egy icipici segítség.

Majd írj, mi lett a megoldás!

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#22786) CyberJedi válasza somasz (#22784) üzenetére


CyberJedi
tag

+info: a manual ír még a "slow mode" swich-ről, "LN2 jumper"-ről, ellenőrizni kellene ezeket, nincsenek-e elállítva, a "Q LED" amiről írtál, hogy a "CPU_LED" ég, egyértelműen CPU hibára utal. Emiatt foglalat checkolás, BIOS verzió checkolás következik - persze utóbbihoz nem ártana egy olyan proci ami a 202-es legrégebbi BIOS-al is megy....

továbbá: van-e valamilyen kód a 2 számjegyű digitális kijelzőn? ("Q-Code LEDs"), ha igen, ott a lista a manual-ban, amiből részletesebb hibajelzést kaphatsz.

nagyon ritkán: ha házban van a lap (nem úgy hangzik), elromolhat a ház bekapcsológombja (beragad, konkrétan és állandóan kikapcsolja a gépet)... szadi egy dolog.

[ Szerkesztve ]

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#22787) somasz válasza CyberJedi (#22785) üzenetére


somasz
addikt

Ez ám a segítőkészség! :R

Alapos CMOS resetnek utánanézek.

Fogalmam sincs, milyen bios van rajta, lehet, nem kellett volna garasoskodnom a boltban a próbaprocit illetően... :B

A CPU tápkábeleit mind a kettőt rádugtam, a 24 tűs is rajta volt, a foglalat tűi szépen rendben vannak. Összesen egy ssd, a táp, és egy 4770-es vga volt rádugva, mind saját cucc, használom már őket egy ideje.
A két memóriát a piros slotokba raktam, hnap kipróbálom a másik kettőben is, illetve külön-külön.

Q-Code-ot nem láttam, de ellenőrzöm holnap, most már egy másik lappal szívok...

Jelentkezem, köszi!

szerk:
olvastam, hogy van valami biosupdater funkciója, hogy pendrivera rá kell rakni egy progival a kívánt biost és az alaplapon egy gomb nyomásával ráflesseli az egészet. Nem tudom, hogy ehhez elég-e áram alatt lennie, vagy be is kell kapcsolni, ami ugye nem megy...

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#22788) Dinter


Dinter
addikt

Üdv. Nem tudom hova kellett volna írni. A problémám a következő: ha hatulra dugom be az alaplapi csatlakozóba a headsetet akkor teljesen jó a hang. Ha viszont elore, zajos, és nagyon erős az alapzaj. Ezzel lehet vmit tenni?

(#22789) CyberJedi válasza somasz (#22787) üzenetére


CyberJedi
tag

somasz: 1.,szívesen!
2., a BIOS update jó ötlet, de 90%, hogy egy jól működő CPU szükséges hozzá... és most pont ez hiányzik.... nem állítom persze hogy a CPU a rossz, hanem valami nem stimmel a lap és a CPU között.

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#22790) CyberJedi válasza somasz (#22787) üzenetére


CyberJedi
tag

#2 +info: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1155/MAXIMUS-V_FORMULA/E7295_Maximus_V_Formula.pdf

ez a kézikönyv (angol), "1-29" oldalon kezdődik a hibakódok listája, de sok egyéb hasznosat is találsz benne.

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#22791) draff válasza CyberJedi (#22789) üzenetére


draff
aktív tag

Hello mindenkinek!

Van két darab, teljesen egyforma P4SD tipusú HP-s alaplapom.
Lehetne azon a BIOS-t valahogy úgy frissíteni (ASUS gyártású lap), hogy a processzora paramétereit (órajel, frekvencia, tápfeszültség, stb.) némiképpen meg lehessen változtatni?
Az egyik minden indításkor megáll (és ilyenkor az F1-et kell megnyomni, hogy továbbmenjen) mert jelenleg egy 3 GHz-ez Pentum proci van benne, ámde ő még a 2,4-essel okoskodik. Nem vette volna észre a procicserét ...
A másik lappal szerencsémre nincsen ez a baj, simán viszi a 3 GHz-et, de sajna azt sem lehet feljebb húzni.
A csak HP-re kihegyezett BIOS-a az olyannyira fapados, hogy "ilyen apróságokra" nem sokat ad. De én szeretném egy kissé feltuningolni. Veszíteni nem tudok rajta, de nyerni talán igen.

Ötletek?
A HP-s cég a BIOS frissítési kérdésemre még csak a füle botját sem mozdította.

Itt van róla egy kép (Tudom, hogy nem egy modern valami, de - "kinek a pap, kinek a paplan ...")

[ Szerkesztve ]

(#22792) Ruszki válasza draff (#22791) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Innen esetleg valamelyik!?
Ahogy keresgéltem nem nagyon találtam megfelelő megoldást!
Lehet nem fog sikerülni de hátha jön valaki okosabb és tud rá jó ,megoldást!

Üdv,Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#22793) somasz válasza CyberJedi (#22789) üzenetére


somasz
addikt

BIOS-hoz kapcsolódó újítás az USB BIOS Flashback. USB meghajtókról eddig is lehetett frissíteni, azonban az új ASUS alaplapok lehetővé teszik, hogy a gép kikapcsolt állapotában vagy inkompatibilis hardver (CPU, RAM) miatt nem induló alaplapnál is cserélhető legyen a BIOS szoftver. A Flashback funkcióhoz továbbra is USB-s pendrive szükséges, de csak annyiból áll a procedúra, hogy kikapcsolt állapotban a megfelelő USB aljzatba kell helyezni a fájlt tartalmazó tárolót, majd 3 mp-ig nyomva tartani a hátlapon található BIOS feliratú gombot, majd várni, míg az írás elkészül. A folyamat állapotáról a gomb mögötti LED tájékoztat.

ezt ma kipróbálom, remélem ennyi a baja...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#22794) CyberJedi válasza somasz (#22793) üzenetére


CyberJedi
tag

somasz: nagyon király! Asus-nak gratula, hogy ilyenekre gondolt, nem ismertem ezt a részletet! Remélem ez meg is oldja az egész problémát.

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#22795) somasz válasza CyberJedi (#22794) üzenetére


somasz
addikt

It's alive!!

Azt mondtam, hogy mukodj és láss csodát működik. :R

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#22796) Nibiru


Nibiru
tag

Kedves HW guruk!

Egy újabb gépet (azaz félkonfig-félét) szeretnék venni használtan, de fennakadtam egy problémán. A 1156-os alaplapokról van szó. Amelyiken van USB3/SATA3, az megosztva használja a PCI-X-szel, ami ugye nem nyerő. (16-ból 8 csatorna marad, dual pedig kizárva, Amelyiken nincs USB3/SATA3, az meg hááát - elavult. Létezik egyáltalán olyan 1156-os tokozású procihoz való chipset/alaplap, ami nem küszködik ezzel a problémával? Vagy ez a 1156-os problémája? Ha igen, melyik az a chipset/tokozás, ami képes felnőtt módon kezelni az USB3-at és a gyorsabb SATA-t? Kiküszöbölhető-e ez a gond egy PCI-E x1-es kártyával, vagy abban az esetben is leromlik a videoteljesítmény? A lényeg az volna, hogy minél olcsóbban jöjjek ki, azért kezdtem keresgélni a 1156-os alaplapok és procik között, de ha az teljesítménykorlátokkal jár, akkor mégis mi a következő lehetőség?

Előre is kösz a választ!

[ Szerkesztve ]

(#22797) Thrawn válasza Nibiru (#22796) üzenetére


Thrawn
félisten

Teljesítmény szempontjából alig van különbség 16x és 8x között.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#22798) CyberJedi válasza somasz (#22795) üzenetére


CyberJedi
tag

SZUPER! Gratula!

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#22799) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Sziasztok lenne egy kerdésem, vettem egy Asus z87-Plus alaplapot es van egy noctua nh-d14 hutom rá, csak egy baj van hogy a hátuljára ezt a izét nemtudom oda tenni mivel ártogat neki valami az alaplap hátulján

Elvileg kompatibilisnek kéne lenni a hutésnek LGA1150 lapokkal vagy kell rá vennem kulon kitet?

Koszi elore is a válaszokat

Ez a fekete valami pont a csavarok vége folot jonne ki a kit

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#22800) hunboy1974


hunboy1974
tag

Sziasztok!

Vettem egy MSI p45 platinum alaplapot szeretnék csatlakoztatni egy ata-s vinyót de nem ismeri fel,esetleg tudnátok segiteni hogy a biosban hol lehet bekapcsolni mert nem találom. :U

AFFA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.