Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22551) Tombi válasza Viktoár (#22550) üzenetére


Tombi
senior tag

igazából, integrált gpu-s rendszerekhez elég lenne valami kisebb
paneltáp is pl. 150 wattos. mert alig fogyaszt pár wattot a rendszer.
Köszi a tanácsot, nézek másik tápot :)

(#22552) flash-


flash-
veterán

sziasztok

vettem egy intel procit(g2020) és egy asus(p8p67) lapot

összeszereltem a gépet de az a baj hogy bekapcsolom (nincs kép)pár másodperc majd újraindul.Ezután már nem indul újra de így sincs kép.

Próbáltam más ramokkal,más slotokban,vga kártyát is próbáltam áttenni másik slotba.
biost is reseteltem(elemet kivettem 10 percre) de így is ez a helyzet.

ötlet?

lehet az a hiba hogy a proci újabb mint amit a lapon lévő bios támogat?

A lapra az van írva hogy Rev 1.02
a lapnak eme cpu felé a támogatása (since bios):2105

2105 az újabb miont az 1.02?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#22553) WP14 válasza flash- (#22552) üzenetére


WP14
őstag

Mert a G2020 Ivy és a lap csak BIOS frissítéssel támogatja esetleg, ha....

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#22554) Tombi válasza flash- (#22552) üzenetére


Tombi
senior tag

Igen mivel valójában 1.05ös biost jelenthet, én is a napokban vettem hasonló alaplapot igaz az h67-es de revision számot csekkoltam és a biost is frissitettem a tulajjal (kellett), hogy ilyen gond ne legyen, mert most szerezned kell egy 1155-ös sandy procit legalább a bios update idejére..

[ Szerkesztve ]

(#22555) swingstar válasza flash- (#22552) üzenetére


swingstar
csendes tag

Én meg azt látom, hogy a Version 3602 BIOS-tól felfelé támogatja a procidat. Ez a legújabb, viszont 2105ös BIOS-t nem is látok fent az oldalon. Nagy eséllyel BIOS frissítés oldja meg majd a gondot. A rev 1.2 -nek ehhez nincs sok köze, az aktuális BIOS verziót ebből nem állapítod meg (azt elsősorban a BIOS-ban fogod látni). A gond majd az lehet, hogy a rev 1.2 kiadásnál nem biztos, hogy működni fognak az Inteles SATA vezérlők, erre a problémára a rev 3.0 kiadás hozott megoldást. Info itt.

.oOo. Üdv: Marci .oOo.

(#22556) KaiotEch válasza Thrawn (#22489) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát nemigazán lehet cserélni. Saját pénzen meg nem fogom. Próbálnám megmenteni, amit lehet, mert eddig működött. :F

(#22557) flash- válasza swingstar (#22555) üzenetére


flash-
veterán

köszönöm mindenkinek az infót

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#22558) Dinter


Dinter
addikt

Vki tudna segíteni? [link]

(#22559) yodaMODA válasza Dinter (#22558) üzenetére


yodaMODA
tag

Lehetséges hogy nem egyforma a ramok idözitése

(#22560) didyman válasza Viktoár (#22545) üzenetére


didyman
őstag

"de figyelembe kell venni a táp hatásfokát is."
Annak semmi köze a leadott teljesítményhez.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#22561) didyman válasza Viktoár (#22550) üzenetére


didyman
őstag

De miért fizetne óránként 500W-ot? A konfig, amit kinézett, nem fog megenni 100W-ot. Egy régebbi ATX táp hatásfoka olyan 75%, egy maibb meg olyan 85%. A 10% eltérés durván 10W-tal több felvett teljesítményt fog jelenteni. 100 üzemóránként kb 47 Ft-ot.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#22562) didyman válasza flash- (#22552) üzenetére


didyman
őstag

Az a lap revíziója, nem a BIOS-é.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#22563) Viktoár válasza didyman (#22561) üzenetére


Viktoár
addikt

Nem vitatkozom,nekem mindegy hogy mekkora hatásfokú tápegységet rak a gépbe,tanácsom inkább arra terjed ki hogy minőségi tápra cserélje és nem lesz gond.Ne általánosíts mert a mai tápok közül sem bír mind 85%-os (sőt 80%-os) hatásfokkal csak a minőségi darabok. ;)

Azt írta hogy scsi hdd-ket használna a konfigban ami átlag felhasználásra nem jellemző tehát sanszos hogy valamiféle szerver lesz a gépből.Ha te ehhez ajánlod azt az ősrégi noname tápot amin még egy sata csati sincs hát lelked rajta.

Igazad abban hogy nem horror összegekről van szó ha a hatásfokot nézzük,de a jobb,megbízható tápokban van többféle védelem is ami nem elhanyagolható tényező. :R

Ezért mertem azt tanácsolni hogy a nyugodt alváshoz ajánlott a tápegység cseréje. :))

Ha 24/24-be megy a gép és a 10% hatásfokot különbséget vesszük akkor 1 év alatt kb 4000ft-tal fizet többet a villanyra,ebből már simán vesz egy olyan minőségi tápot az aprón ami vígan elviszi a konfigot.

Jótanács: használd a szerkesztés gombot mert harapnak érte,főleg hogy egy rutinos felhasználóról van szó. ;)

Üdv:Viktor

(#22564) didyman válasza Viktoár (#22563) üzenetére


didyman
őstag

Kedves Viktor, egy szóval nem említettem, hogy ajánlanám azt az ipari hulladékot bármire is. Vagy látod ezt valahol leírva? Hol? :-)
SCSI-t nem csak szervernek használnak, hanem izmosabb munkaállomásokba is. Nekem is SCSI van itthon a munkavasban.
Nem általánosítok, szakmabeliként jól tudom, mi a kínálat, egy metszetet emeltem ki.
Ha SCSI-t használ, a sata tápcsati hiánya talán kiheverhető, de gyorsan megjegyzem, ez sem azt jelenti, hogy ajánlanám azt a vacakot. :-)
A hozzászólás lényege arra irányult, hogy kijelentetted: 500W fogyasztást fizet, miközben 300W-ot fogyaszt. Egyik állítás sem igaz, utólagos engedelmeddel ezt javítottam ki a magam tökéletlen módján.
A fórumos tanácsot köszönöm, alvó moderátor vagyok, tudom a dörgést, de ennyi azért reménykedem, még belefér az ingerküszöbbe.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#22565) Viktoár válasza didyman (#22564) üzenetére


Viktoár
addikt

Jelképesen értettem hogy 500W és 300W ,érzékeltetni akartam hogy a hatásfok miért számít,hát így sikerült. :D De a lényeg hogy megbeszéltük. ;)
Biztosan nem tudom mire használja majd az scsi vinyókat csak hogy átlagfelhasználásra nem jellemző ezért gondoltam hogy esetleg huzamosabb ideig megy a gép kikapcsolás nélkül. :B

Üdv:Viktor

(#22566) Tombi válasza didyman (#22564) üzenetére


Tombi
senior tag

Szia, napi 5-6 órát menne a gép és a SCSI vinyók,
azért maradnak mert egy server alaplap fut jelenleg a gépházban,
és tukorirásban elég jó az adatbiztonság.
3.000-ért néztem ki 350W-os FSP-t ( FSP350-60HLC)
1 év alattsimán visszahozza az árát arról nem is beszélve,
hogy minőségibb alkatrészek miatt nyugodtabban alszunk :)

[ Szerkesztve ]

(#22567) demmer22


demmer22
csendes tag

Sziasztok szeretnék venni egy alaplapot 35-36ezret szánnék rá olyant akarok venni ami később jó lesz crossfiréra.

Egyik alaplap ez a gigabyte ez ugye 8x 8x módba működne ez jó igy?
[link]

A másik egy asus ha jól láttom ez 16x 16x működne nem?
[link]

I5 4670k és egy 7970 crossfirét akarok.
Melyiket vegyem?
Köszönöm szépen.
Üdv

(#22568) Viktoár válasza demmer22 (#22567) üzenetére


Viktoár
addikt

Szia

Talán a milyen alaplapot vegyek topikban hamarabb kapsz választ.Itt nagyobb részben a problémás lapokról folyik a diskurzus.

Üdv:Viktor

(#22569) demmer22


demmer22
csendes tag

bocsi legyen szíves akkor törölni a hozászólásomat mert írtam a másik topicba.

Köszönöm
Üdv

(#22570) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Sziasztok.
Tervezek venni egy Asrock Z77 Extreme4-M alaplapot de csak 4+2-es CPU tapellatassal rendelkezik felek, hogy nem tudnek benne tul jol overclockolni. Egy i5 2500K-t kellene meghajtania 4.5GHz korul. Jogos az aggodalmam, vagy ennyi tuningot meg birni fog szerintetek?
Elore is koszi. :R

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#22571) lacciwow


lacciwow
csendes tag

Sziasztok!
Egy msi k9n6pgm2-v2 alaplapnál ha rádugom a jpwr2 csatlakozót a deszkára akkor nem indul el a gép, de ha nincs rádugva akkor viszont igen. 2 tápegységgel is ki lett próbálva, nincs semmi a deszkában csak a processzor, a hűtő és egy ram. Mi lehet a baja? Házilag javítható esetleg?
szerk. az alaplap nem új, eddig működött, filmnézés közben szállt el.

[ Szerkesztve ]

(#22572) saby97 válasza lacciwow (#22571) üzenetére


saby97
tag

Ha jól gondolom, hogy ez egy SYS_FAN csatlakozó, 3 pines gondolom, akkor szerintem veygél inkább egy SYS_FAN csatlakozó elosztót. Itt van.

Ha nem ez a gáz, akkor nemtom mi baja lehet...

(#22573) lacciwow válasza saby97 (#22572) üzenetére


lacciwow
csendes tag

jpwr csatlakozó, 4 pines, és semmi köze a sysfan-hez :)

(#22574) szabonagyur válasza gyáliSanyi (#22537) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Lépj be az UEIF biosba, van egy fül az ADVANCED, azon belüle North bridgen belül van az integrált VGA beállítások és ott keress egy olyat, hogy IGPU multi monitor és rakd át enabledre. Nekem így megjelenik az Intel HD graphics is egy hasonló konfignál mint neked van.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#22575) #59070464


#59070464
törölt tag

1. Adott egy ASRock B75 Pro3-M alaplap. Szerintetek melyik csatlakozóra kössem a SATA3-as SSD-t? A szürkék a SATA3-as csatlakozók, de abból három van. Az egyedül árválkodó "SATA3_0"-ra vagy a "SATA_A0" / "SATA_A1" páros valamelyikére? Ha a kettő közül valamelyik, akkor melyik az elsődleges?

Ezt írja a gyári honlap:
- 1 x SATA3 6.0 Gb/s connector by Intel® B75, supports NCQ, AHCI and Hot Plug functions [gondolom ez árválkodik egyedül]
- 2 x SATA3 6.0 Gb/s connectors by ASMedia ASM1061, support NCQ, AHCI and Hot Plug functions [gondolom ezek vannak párban]

Melyik mit jelent? :U

2. Az létezik, hogy ebben a lapban a gyárilag 1600 MHz-es memóriáimat nem tudom 1600 MHz-en használni egy G840-es processzor mellett? 1066, illetve 1333 MHz-t engedett állítani. :o

[ Szerkesztve ]

(#22576) saby97 válasza lacciwow (#22573) üzenetére


saby97
tag

De akkor is, csak hűtő... :D Annyiban más, hogy PWN-es :)

(#22577) Dinter


Dinter
addikt

Házban van hátul egy venti, ez 3 pines, most közvetlen a tápra van rádugva. Ha ezt rákötöm a lapon az egyik cha_fan feliratú 4 pines aljzatra, menni fog, vagy hagyjam így? :R

(#22578) Richie8412


Richie8412
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Tudnátok ajánlani egy gigabyte alaplapot ezekhez a cuccokhoz?

CPU: Intel Core i5-3470, 3.2 GHZ 6mb cache
VGA: Gigabyte GV-N630 2GB DDR3
MEMÓRIA: KINGSTON 8GB HyperX Red DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX16C9B1RK2/8X
HDD: WD 500GB Caviar Black 7200rpm 64MB SATA3 WD5003AZEX
TÁP: CHIEFTEC CTG-500-80P 500W
HÁZ: COOLERMASTER RC-430-KWN1 Elite 430

A gép elsősorban zeneszerkesztésre lesz használva, külső hangkártyával. A VGA ra nem nagyon akartam költeni mert a játék csak sokadik helyen szerepelne. (azért legyen benne valami címszó..)

Mivel nem K-s proci lesz benne, és nem is tervezek tunningot így elvetettem a z77- es lapokat, viszont a többivel kapcsolatban tanácstalan vagyok...

SSD -t is tervezek majd a későbbiekben..

Előre is köszönöm a segítségeteket!
Üdv
Richie

(#22579) saby97 válasza Dinter (#22577) üzenetére


saby97
tag

Hello!

A 3 és a 4 pin-es hűtőcsatiknál van egyfajta kompatibilitás.

Magyarul:

A 3 pin-est rádughatod a 4 pin-esre, csak akkor nem tudod szabályozni, nem lesz PWN.
A 4 pin-est pedig rádughatod a 3 pin-esre, és szintén ugyanaz lesz, mint az előző felállásban, nem tudod majd vezérelni a sebességét.

Tehát bármit dughatsz bárhova, csak ha nem azonosak a csatlakozók, (3 tűs csati 4 tűs foglalathoz és fordítva) akkor a vezérlési lehetőséget elveszted.

De egyszerűbb, ha hagyod ahogy van :D

Remélem segítettem!

Üdv.: saby

(#22580) Dinter válasza saby97 (#22579) üzenetére


Dinter
addikt

Most se tudom vezérelni, úgyhogy mindegy, csak úgy nem lógnának be a kábelek, azért lenne jobb :D

(#22581) Viktoár válasza lacciwow (#22571) üzenetére


Viktoár
addikt

Szerintem valami rövidzárlatos gond lehet a 4 pines tápcsatinál és egyből lelövi a tápot.Nem feketék az érintkezők a lapon vagy esetleg égés/olvadás nyom nem látszódik rajta?

Üdv:Viktor

(#22582) lacciwow válasza Viktoár (#22581) üzenetére


lacciwow
csendes tag

Nem, semmi ilyesmi nem látszódik.

(#22583) didyman válasza saby97 (#22579) üzenetére


didyman
őstag

PWM-Modulation. A 4 lábú ventilátor a 3 tüskés lapra rádugható és vezérelhető.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#22584) didyman válasza Richie8412 (#22578) üzenetére


didyman
őstag

Ha ilyen komolyabb dologra fogod használni, akkor én Intel lapot javasolnék, és a megjelenítést nyugodtan bízd az IGP-re, később s vehetsz bele VGA-t, meg asztalon menjen csak az IGP, hacsak a zeneszerkesztő nem tudja kihasználni a CUDA-t. Mit használsz majd, CuBase, Sound Forge?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#22585) didyman válasza lacciwow (#22571) üzenetére


didyman
őstag

Valószínűleg a CPU tápjának egyik FET-je szaladt zárlatba. Kényes dolog, az AMD CPU szeret ebbe belerottyanni. Házilag én nem javaslom a javítgatását, le kell szedni a felső oldali FET-eket és mindegyik után méregetni, ha nem látszik a kalapot emelt darab, maga a leszedése sem egyszerű a sok rétegű, nagy rézfelülettel bíró panelről, forró levegős állomás javasolt hozzá (bár én is lustaság okán a wellerrel szedem le, de azért némi rutinnal :-) ).

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#22586) didyman válasza #59070464 (#22575) üzenetére


didyman
őstag

Én az Intel sajátját javaslom használni, az biztosan fog működni, és nem lesz vele illesztőprogram, vagy egyéb probléma-ki tudja, az Asrock saját matricás vezérlőjét ki szállítja, milyen hibái vannak, lehet, hogy Jmicro, lehet, hogy nem, lehet, hogy van valami bugja, ami az SSD-t károsan, hátrányosan érinti, lehet, hogy nem.. :-) Egyenrangú vezérlők egyébként, a paramétereik, amiket kiollóztál, teljesen normális, átlagos dolgok. SATA esetén nincs elsődleges, másodlagos (valójában ATA esetén sem volt eltérés a két eszköz között), ezzel nem kell foglalkozni. Boot-sorrend meg eszközönként lesz állítható. Az NCQ arról szól, hogy a meghajtó képes sorbaállítani 4 kérést a fej fizikai pozíciója szerint optimalizálva, ez SSD-nél értelemszerűen nem lesz, az AHCI pedig a SATA fejlett funkcióihoz kell, alapvető képesség, mindenképpen engedélyezni kell, ha opciós, hogy az SSD TRIM funkciója üzemelhessen.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#22587) whiteseed


whiteseed
csendes tag

Mivel alaplap hibára gyanakszom ezért ide írom:

Adott egy kb 6 éves,

http://www.msi.com/product/mb/K9AGM3-FIH.html alaplap (legalább is nagyjából ez, utolsó 3 betű nembiztos), benne AMD 64 X2 5200+ nemtúlmai processzor, chiftech 340w táp, 2gb ram, w7 64 bit, irodai gép.

Hibajelenség: Alaplapi VGA-t használva bekapcsolásnál a kép hangyás, rezeg, random karakterek jelennek meg, nem látszik semmi, teljesen használhatatlan.
Kb minden 10-20. újraindításnál nagy nehezen elindul, így legalább az adatokat le tudtam menteni. W7-el nem-hiszem hogy probléma lenne.

Eddigi hibaelhárítások:
Másik monitor másik kábelekkel -> Ugyanez a hibajelenség
Régi ATI3850-es kártya beletéve -> a képernyő 2 van osztva vízszintesen, teteje fekete, alja piros, random álló karakterek mindenütt. A kép stabilan áll, de ezzel nem sokra megyek.
DE, a biost be tudtam töltetni, amit rendesen meg is jelenít. Biosban állítgatások (integrált kártya full kikapcsolása, PCI-E állítgatása) nem használ semmit.
ATI 3850-es kártya áttéve másik gépbe, ahol tökéletesen működik.

Már csak alaplap hibára tudok tippelni. Valakinek vélemény?

OTAKU

(#22588) saby97 válasza didyman (#22583) üzenetére


saby97
tag

Boccs, elírtam, de tudom :)

Azért köszi a javítást :D

(#22589) Janby


Janby
tag

Sziasztok.

Adott egy Asus M4A785TD-M EVO alaplap,ami az integrált vga-ról nem ad képet, és a Bios (AMI) hangjelzése(egy hosszú-két rövid) alapján is vga hiba van.Ilyenkor meg lehet oldani egy dedikált vga aktiválását, vagy az egész északi híd halott lehet?Köszi a választ.

Jani

I AM:D

(#22590) Livius


Livius
őstag

Hello!
Van egy HP socket 478-as alaplap amibe RAM és CPU bővítés van tervezve. Ezekkel: 2x1GB DDR400 RAM van tervben bele és egy Intel Pentium 4, 3.2 GHz (vagy 3 GHz) Prescott CPU
Jelenleg 2x512MB DDR400 RAM van benne és egy Intel Pentium 4, 2.4 GHz Northwood.

Azt kérdezném hogy tudtok-e valmi infót, hogy a Prescott P4 CPU-kat ezek a HP lapok tudják-e, és az 1GB-os DDR400 RAM modulokat. Hálás lennék ha valaki megtudna dobni egy HP weblap linkel is, ahol az alaplapjuk dokumentációja és esetleg BIOS és driverei fenn vannak. :F

AIDA64-el ennyi infó van csak róla eddig.
Alaplap neve Hewlett-Packard HP d530 SFF(PK744ES)

Északi híd Intel Springdale-G i865G
Támogatott FSB sebességek FSB400, FSB533, FSB800
Támogatott memóriatípusok DDR-266 SDRAM, DDR-333 SDRAM, DDR-400 SDRAM
Maximális memória mennyiség 4 GB

Köszi a segítséget, előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#22591) The Exiled


The Exiled
tag

hello, feltételezem ezerszerfeltett nood kérdés,de... Gigabyte F2A85XM-HD3 lapot szeretnék f1-es biosról usb-vel frissíteni f3-ra. Segítenétek hogyan végezhetem el? ^^"... ( addig eljutottam hogy a leszedett frissítést kicsomagoltam pendrive-ra. Ja meg ha meghal a frissítés közben, a dual biosszal hogyan tudom helyrehozni)

szerk: ja, és rev1.0-ás

[ Szerkesztve ]

(#22592) invasio válasza Livius (#22590) üzenetére


invasio
tag

A HP d530 -as az Intel 865G chipsetre épül.
Tudni fogja a Prescott prcikat, és a 2x 1 GB DDR RAM-ot is.

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#22593) invasio válasza Janby (#22589) üzenetére


invasio
tag

1 hosszú 2 rövid az RAM is lehet.
Nemrég volt hasonló lappal hasonló problémám. Sajnos lapot kellett cserélni....

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#22594) The Exiled válasza The Exiled (#22591) üzenetére


The Exiled
tag

Vissza az egész, megoldottam, felement az F3-as bios

(#22595) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

Helló!

Addott a következő konfig:
->hardver
Asus m5a97 EVO R 2.0
FX8320
MSI GTX460 OC Cyclone - régi
Noctua NH-C14 - régi

FSP SAGA II 500 W - régi
Kingston SSD V300

->OS:
WIN7 64 bit, MBR-en

A bajom:
1. A boot meglehetősen lassú. Kb 1:00 - 1:10 perc. Más kb OK. A NOD kb 10 perc alatt végez vele - hasonló méretű HDD partíció -> 60 - 70 perc.
2. Játék alatt 10 - 50 perc között random lefagy a gép - az adott kép megmerevedik, semmire nem reagál még a Num Lockra sem. Egyedül a kikapcsolás oldja meg. Alapfeszen 200 Mhz volt adva az alapórajelnek + turbonak, habár azon még az életben nem láttam. Eddig ilyet nem tapasztaltam - driverek a gyári CD-ről voltak felpakolva, a SATA driver lett csak újra cserélve.
Játékok - Deadpool, BF2 - eredeti, mindkettőnél jelentkezik.
GRID 2 alatt a driverinstall előtt mintha nem lett volna baj.

Aki tud segíteni ne hagyja magában.

megj:

a. a régi cuccok az előző széthajtott gépemben jól teljesítettek
b. Most cseréltem mindent a legújabbra az ASUS honlapjáról a BIOS-t kivéve, izzítom a Deadpool-t.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#22596) Teréz Atya válasza Teréz Atya (#22595) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Meh, 10 perc sem volt, WTF?

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#22597) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

update 2:
11% CPU 50 C
50% GPU 58 C
Alaplap 41 C

U.i:

Bocs az ismételgetésért, de mire restartol a gép lejár a hsz szerkesztés ideje

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#22598) szacsee válasza Teréz Atya (#22595) üzenetére


szacsee
nagyúr

Biosban van HPET mode? Valahol energiagazdálkodásnál..
Enabled, disabled, 64-bit, 32-bit? Intel deszkánál van és ha 64-bites OS-nél 32-bitre volt állítva rém lassú volt a gép.

[ Szerkesztve ]

(#22599) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
Lenne egy problémám és nem tudom rá a megoldást.
Ismerősi körben adott két eltérő konfiguráció:
Giga X58 USB3 i7-950, 3x2Gb Kingmax DDR3, Kingston SSD Win7 64-bit
Asrock Z68 Pro3-M, i7-2600K 2x4Gb Corsair Vengeance, Samsung HDD, Win7 64-bit
Mindkét gép MBR-el van telepítve, alapjáraton bios default és OC alatt is csinálja az alábbi hibajelenséget.
A gépek nincsenek áramtalanítva és néha bekapcsoláskor nem látja bootolható médiaként az elsődleges HDD-t/SSD-t.
Ilyenkor két megoldás létezik, hogy kábelt lehúzzák a vinyóról, ssd-ről áramtalanított állapotban, bekapcsolják, majd leállítják és ismét rádugva a vinyót, ssd-t már látja az OS. Illetve a másik verzió, hogy a táp áramtalanító gombját kikapcsolják, várnak 10-20mp-et, majd bekapcsolják és így újra látja a HDD-t/SSD-t.
Ezzel egy időben néha de előfordul, hogy a win indítási javítást javasol, de újraindítva betölt a win rendesen.
Amit próbáltak már:
Más HDD-ra telepíteni
PCH, MCH feszt emelni
Boot elött HDD felismerésnél késleltetni a HDD indítását
Sata kábel csere, táp másik ágáról etetni a meghajtót
OS újratelepítés (persze ez a másik HDD próbánál is megvolt)
stb.
A helyzet változatlan, néha előjön a hiba, de havi szinten minimum egyszer.
Mit javasoltok? A gépeket néztem stabil jó konstrukciójú épített PC-kről van szó megbízható tápokkal (chieftec GPS-80p, corsair HX)
Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#22600) Rico83 válasza szacsee (#22599) üzenetére


Rico83
tag

Üdv.
Uhh.Szép hibaleírás.Valószínűleg a bios körül lesz a probléma...így látatlanban elég nehéz elmagyarázni...
Legegyszerűbben: bios frissítés,majd a boot sorrend... (hogyismondjam)...mindenütt a biosban az elsődleges meghajtón az a hdd/ssd legyen ami az op.rendszert tartalmazza.Remélem lehetett érteni... :W

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.