Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22301) Rivaul válasza Dinter (#22300) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem. Ezért írtam hogy specifikus (sajátos). Minden laphoz kapsz egy megfelelő takarót.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#22302) rbertkrl


rbertkrl
aktív tag


Megint én vagyok !

Az élményindexes produkció után, megint 2 nap után visszaesett a RAM.
Mindíg ez van újratelepítés után két nappal.
Miért ? Lap miatt lehet? BIOS-ban valami át kéne állítani ?
Le kéne tiltani az integrált GPU-t ?

[ Szerkesztve ]

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#22303) Thrawn válasza rbertkrl (#22302) üzenetére


Thrawn
félisten

Le kéne tiltani bizony, mert a rendszermemóriából dolgozik.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#22304) rbertkrl válasza Thrawn (#22303) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

Na és ezt hogy tudom megoldani ? :DD

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#22305) Thrawn válasza rbertkrl (#22304) üzenetére


Thrawn
félisten

RTFM?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#22306) rbertkrl válasza Thrawn (#22305) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

Tessék ?!
ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ, lehet, hogy jó ötlet :DD

[ Szerkesztve ]

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#22307) rbertkrl válasza Thrawn (#22305) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

Na megnéztem és... Alapból ugye automatikusan letiltja az integrált videókari ha belerakok egy pci-osat és mivel benne van a gts 450 nem osztja meg a memóriát az integrálttal. De ha megosztaná akkor is csak 256 mb-ot vehetne el, nem 0.75 gb-ot. Mi lehet a gubanc?

[ Szerkesztve ]

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#22308) Thrawn válasza rbertkrl (#22307) üzenetére


Thrawn
félisten

Advanced Chipset Setup:
Share Memory Size: ha van opció rá akkor Disabled legyen
DVMT Memory: Disabled ha van ilyen
Memory Remap Feature: Enabled legyen

PCI/PnP Setup:
Init Display First: PCI Express

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#22309) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Valaki erősítsen meg, hogy a 4 beep az RAM hiba lesz?

Lap: Z68A-G43 (B3)

Zsír új lap, proci és memória, összeszerelés után bekapcs, se kép, se hang csak a négy sípolás.

Ezt találtam:
AMI BIOS Beep Codes:
4 short System timer failure The system clock/timer IC has failed or there is a memory error in the first bank of memory

Előre is köszi!

(#22310) adam12221


adam12221
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy ez az alaplap [link] támogat -e magfeloldást? Sempron 145 -ről lenne szó.

(#22311) Rivaul válasza adam12221 (#22310) üzenetére


Rivaul
addikt

Meglepődnék ha támogatná. Nem találtam még csak utalást se rá. Kerülném azt a lapot s még a gyártót is, szívtam már vele drágább lapnál is.

Mod: Egyébként próbáltad már hogy stabilan képes-e a 2 magra a proci? Ezen kívül magot nem érdemes ilyen gagyi lappal oldani.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#22312) HThomas válasza HThomas (#22309) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Szóval:
Alaplap: Z68A-G43 (B3)
Proci: Pentium G2020
Memória: Kingston 1333 4GB "Value RAM"

Most túrom a fórumokat, és látom, hogy az Ivy bridge-es procikhoz BIOS frissítés kell? Amit gondolom egy sandy-s CPU nélkül nem lehet megejteni... vagy tévedek?

Az MSI honlapja bezzeg nem mond semmit, csak upgrade guide van meg az, hogy a G2020 supported...

[ Szerkesztve ]

(#22313) adam12221 válasza Rivaul (#22311) üzenetére


adam12221
tag

Köszi a gyors választ!
A proci még teljesen új, bontatlan. :)
Biostarral még sose volt gondom pedig... :(
Nem igazán akarok drága lapot venni alá, amíg ki nem derül, hogy megy -e a második mag.
Milyen lapot ajánlasz alá, 10k körül?

Szerk.: Ez a másik kiszemelt! :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#22314) Rivaul válasza adam12221 (#22313) üzenetére


Rivaul
addikt

Keress egy olcsóbb asrock lapot, azok elég jók az ilyen területen még a költségkímélőbb változatokban is.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#22315) sunci_02


sunci_02
aktív tag

Sziasztok!

Változott a kiszemelt konfig :

Intel CORE I5-3470 3.20GHZ SKT1155 6MB CACHE BOXED
MSI Z77A-G45
CORSAIR Corsair Vengeance Low Profile Blue 8GB
CHIEFTEC CTG-50080PB

Mi a véleményetek erről?

(Fülembe jutott a 1150-es lapok is, megéri azokra váltani vagy az is csak rövidebb ideig lesznek a piacon?)

Válaszaitokat és szakmai információkat előre is köszönöm!

(#22316) adam12221 válasza Rivaul (#22314) üzenetére


adam12221
tag

Egy gondom van: Plexis oldalú házba kéne, és az összes olcsó AsRock bűnronda, ami magfeloldást támogat. :D

(#22317) HThomas válasza HThomas (#22312) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

"The vendor CPU list indicates both Sandy Bridge and Ivy Bridge CPUs. BE AWARE - NONE OF THE IVY CPUs will work unless you first run the motherboard with a Sandy Bridge CPU and upgrade the BIOS.

This information is not listed anywhere on this site or on the vendor site. Only after posting a question on the vendor site will they tell you this information."

Hogy ezt miért nem vásárlás előtt olvastam. A k*rva anyját az MSI-nek, hogy ezt nem képesek kiírni a honlapjukra. Azt hiszem holnap lesz egy utam vissza a boltba.

(#22318) Rivaul válasza adam12221 (#22316) üzenetére


Rivaul
addikt

Mindenre van megoldás. A házi barkács topicban most a hogyan csináld résznél tartanak pont :K

Amúgy emiatt inkább valami xart venni, hát nem tom :U

Mod: Azt ne mond hogy az a Biostar néz ki valahogy? Mint ha a kisebbik lányom rakta s színezte volna össze :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#22319) waithEard


waithEard
őstag

Sziasztok.

Egy Asus Crosshair V Formula Z lapom van, amin van egy + 12 v-os tápcsati. A kérdésem az, hogy ha nincs a tápomon, akkor lehet kapni ilyet, amit rá tudnék kötni egy molex ágra?

A képen berajzoltam miről van szó.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#22320) adam12221 válasza Rivaul (#22318) üzenetére


adam12221
tag

Az a Biostar még mindig szebb, mint azok az ocsmány kék AsRockok! [link] :D

(#22321) kenta válasza waithEard (#22319) üzenetére


kenta
tag

[link]

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#22322) kekkec válasza tigerscorpio (#21854) üzenetére


kekkec
aktív tag

Köszi az eddigieket! :R

BIOS frissítéssel bajban vagyok, ugyanis nem tudom melyik rev. van a birtokomban. A lapra végül is fel van írva, viszont ezen revíziós példányok anno így néztek ki:

Az enyém viszont kék hűtőbordákkal van, (tudom, az csak egy szimpla fém):

Asus hivatalos oldalán, meg kék bordával és fehér pci slottal van a nem tudom milyen rev. (gondolom az az 1. kiadás), anno emlékszem volt több ver. is.
A BIOS most 0606 05/31/10 keltezéssel, amit ha jól emlékszem egyik verziónál sem találtam meg anno ilyen dátumozással, pedig annak gondolom egyezni szokása.

(#21855) fixer92 & (#21854) tigerscorpio: Szóval ezek tudatában mit ajánlanátok melyik BIOS-t és honnan?

Akinek van tapasztalata ötlete plz ossza meg! Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#22323) pc_seft


pc_seft
tag

Vettem itt használtan egy Asus P8H61-M EVO V3 lapot és volt hozzá egy G2020-am. IGP-vel akartam használni a rendszert. Összeszereltem, a lapon volt egy kapcsoló : GPU BOOST - ezt is bekapcsoltam. BIOS bejött, ott volt egy opció az IGP-vel kapcsolatban, valami IGP vagy GPU OC vagy ilyesmi. Ezen belül meg annyi, hogy OK és CANCEL. Ok-ra nyomtam és leállt a gép azonnal. Ezután többé nem indult el a gép az integrált VGA-val. Egy hosszú, 3 rövid sípolás. Néztem egy i5-el is, ugyan ez a helyzet. Volt BIOS reset/ frissítés, elem kivétel. Küső kártyával megy rendesen.
Erre valaki tud mondani valami használható infót vagy ötletet, esetleg megoldást? :F

:R

(#22324) waithEard válasza kenta (#22321) üzenetére


waithEard
őstag

Köszönöm! :R

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#22325) hhelikopter


hhelikopter
tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném:

Készenlétből való indulás után fekete képernyő, az alaplap hátán CMOS felírat világít. Korábban ilyen nem volt, 2 éve készenléti módban használom a gépem és semmi problémám nem volt, a probléma processzorhúzás után jelentkezett. Jelenleg I 7 2600K 4.9 GHZ megy. Mi lehet a gond, mit kellene átállítani a Biosba?

Oprend: win7 64 bit / alaplap: ASROCK P67 Extreme4 Gen3

köszi

(#22326) Hgovi válasza hhelikopter (#22325) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Szia!
Állítsd vissza bios-t/alap értelmezettre/ és úgy nézd meg, proci húzás nélkül.

Üdv Hgovi

(#22327) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!
Adott egy MSI K9N neo alaplap. Szeretném az előlapi panelen levő audio kimenetet bekötni.
Itt a kézikönyv szerinti leírás:[link]

ezek meg a kábelen levő feliratok:
MIC IN
R IN
L IN
MIC BIAS
R OUT
GND
L OUT
GND

Sejtés, hogy mit hova? Köszi

.

(#22328) rbertkrl válasza Thrawn (#22308) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

Igen, igen tudom. De nincs rá opció. PCI Express is beállítva de semmi változás. Elolvastam a kézikönyvet és azok szerint minden jó, de valami akkor mégse. Megpróbálom felcserélni a memóriákat a slotokban.

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#22329) dezs520


dezs520
senior tag

Sziasztok,van egy HP compaq dc 7600-as gépem,fel akartam tenni rá egy win7-et,de kékhalállal kidob a telepítés elején.
Ha a sima xp-t szeretném lefrissíteni,akkor nem tud kapcsolódni a szerverhez.
A HP letiltott minden efajta beavatkozást...
A kérdésem az lenne,hogy valahogy ki tudnám e "irtani" a HP-t a gépröl?Gondolom BIOS szinten bele kéne mászni,mert már ott vannak korlátozások...

(#22330) adam12221 válasza dezs520 (#22329) üzenetére


adam12221
tag

Szia!
Ez érdekes, még nem találkoztam ilyennel, pedig már sok HP géppel volt dolgom. :(
Az XP teljesen stabil rajt? Nem szokott fagyni, kékhalálozni, stb? Mert akkor valami hardverhiba lesz!
Esetleg Másik HDD -re próbáld meg telepíteni! :K

Szerk.: Hogyhogy a HP letiltott minden beavatkozást? Nem igazán szokott egy gyártó sem olyant csinálni, hogy ne lehessen a gépet újratelepíteni. A telepítő tuti jó?

[ Szerkesztve ]

(#22331) dezs520 válasza adam12221 (#22330) üzenetére


dezs520
senior tag

Szia,a gép teljesen stabil,minden ok,csak hát xp...
Van a vezérlőpultban valahol a biztonsági dolgoknál,hogy windows update,ahol tudod beállítom,hogy milyen időközönként nézzen frissítéseket.
Na ott van egy olyan gomb ahol azonnal felmegy a windows oldalára megnézni hogy miujság.
Ott megnyilik a böngésző ablaka,és olyan kép fogad mint amikor nincs netem...
És a BIOS ban sem tudtam semmi órajelet,vagy videokártya memóriát nézni (integrált)
Másik vinyóm nincs,esetleg megpróbálhatom másik win lemezzel...
Csak az a furi,hogy az APU-s gépemre ez a win meg simán felment...

(#22332) adam12221 válasza dezs520 (#22331) üzenetére


adam12221
tag

Próbáld meg másik lemezel, másik vinyóra! :) Gondolom 64 bit kompatibilis a géped, ha 64 bitessel próbálod?
Egyébként ezeknél a gépeknél ne is várd, hogy túl sok mindent tudj a BIOS -ban állítani az időn és a BOOT -on kívül! :D
A Windows Update -nek pedig semmi köze nincs hozzá, hogy tudsz -e új oprendszert telepíteni. ;) Próbáld meg, és kiderül minden!

(#22333) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Találkozott már vki olyan problémával, hogy egyik pendrive-ot sem ismeri fel a rendszer(XP)? Egy KVM switch-et igen, de semmi mást. Se első se hátsó usb-k. A lap egy ASUS A7N8X-X. Minden egyben driver van hozzá, azt felraktam. :R

(#22334) Thrawn válasza KaiotEch (#22333) üzenetére


Thrawn
félisten

Remélem nem a régimódi elővigyázatos rendszergazda-megoldásba futottál bele és nincsenek bekenve pillanatragasztóval az érintkezők :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#22335) KaiotEch válasza Thrawn (#22334) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Rendszergazda vagyok én is, de ilyennel még nem találkoztam :N Egyéb más ötlet?

(#22336) Gyufaaa válasza KaiotEch (#22335) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Más USB-s dolgot sem ismer fel? Másik táppal esetleg próbáltad már hajtani a vasat? :U

(#22337) KaiotEch válasza Gyufaaa (#22336) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Portable wifi stick-et próbáltam, de azt sem. Másik táppal? Hááát nem hinném, hogy az okozna ilyen gondot, 1-1x volt, hogy véletlenül felismerte, köv. újraindítással már nem. Bár ezen a területen semmi sem lehetetlen...

(#22338) Gyufaaa válasza KaiotEch (#22337) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Csak azért kérdezem, mert én már jártam táppal így. Nem tudom azóta sem a konkrét hiba okot, de tápcsere után meggyógyult. Ha van másik tápod egy próbát megér szvsz.

(#22339) KaiotEch válasza Gyufaaa (#22338) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem táp hiba, és eszközkezelőben amúgy van elég sok Ismeretlen eszköz az USB-knél, de sárga felkiáltójel egynél sincs. :F

[ Szerkesztve ]

(#22340) KaiotEch válasza KaiotEch (#22339) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Most kipróbáltam, hogy boot-nál már pendrive bent volt és most ment, ha kihúzom és visszadugom már nem. Azt írja nincs illesztőprogram. 5-ös nForce 2-es chipsetű drivert raktam fel. Rakjak fel W98-as 2.0-ás usb drivert?

[ Szerkesztve ]

(#22341) pc_seft


pc_seft
tag

Vettem itt használtan egy Asus P8H61-M EVO V3 lapot és volt hozzá egy G2020-am. IGP-vel akartam használni a rendszert. Összeszereltem, a lapon volt egy kapcsoló : GPU BOOST - ezt is bekapcsoltam. BIOS bejött, ott volt egy opció az IGP-vel kapcsolatban, valami IGP vagy GPU OC vagy ilyesmi. Ezen belül meg annyi, hogy OK és CANCEL. Ok-ra nyomtam és leállt a gép azonnal. Ezután többé nem indult el a gép az integrált VGA-val. Egy hosszú, 3 rövid sípolás. Néztem egy i5-el is, ugyan ez a helyzet. Volt BIOS reset/ frissítés, elem kivétel. Küső kártyával megy rendesen.
Erre valaki tud mondani valami használható infót vagy ötletet, esetleg megoldást?

(#22342) speeki89


speeki89
csendes tag

Szevasztok!

Lenne egy apró kérdésem, nagyon remélem hogy jó helyre írom, ha nem előre is bocsánat.

Újítottam a konfigomon, de valami gond van. (nem indul a gép)

Alaplap ASUS P8H77 M-LE
Processzor i5 3470
Ram 2x4GB Kingston
Táp még 2009ből egy Chieftec 400w GPS.

Már összeszerelésnél feltűnt, hogy a tápomon nem 8 pin-es hanem 4pin-es csatlakozó van. Megnéztem a könyvében és ez volt írva : "DO NOT forget to connect the 4-pin / 8-pin ATX +12V power plug. Otherwise, the system".

Ebből arra következtettem hogy a 4pin-essel is menni fog.

Összeraktam mindent ellenőriztem, bekapcs és bekapcsolás után felpörögnek a ventik és kb 1mp alatt ki is van kapcsol a gép.

Ahogy olvastam a gond mégiscsak akkor a táp lehet. Ugye?

Speaker bevan kötve odáig elsem jut a gép hogy bármit is csináljon, procival nem lehet gond mert csipogna, rammal sem lehet mert szintén csipogna.. És az egészből arra következtettem hogy csak a táp lehet a baj, az h nem 8 pin-es vagy hogy alapból kicsi neki. (régi konfigról írok most, és a táppal ez tökéletesen működik)

Nagyon megköszönném ha írnátok valami okosat!

(#22343) Rivaul válasza speeki89 (#22342) üzenetére


Rivaul
addikt

Ilyesmit valóban táp szokott produkálni, bár vga-t nem írtál hogy van-e. Szedj le minden fölöslegeset, lap, proc, 1ram, s kapcsold ezzel.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#22344) speeki89 válasza Rivaul (#22343) üzenetére


speeki89
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!

Egy HD4670es vga-m van.

Nekem is ez az ötletem támadt amit írtál , de modom, biztos ami biztos összerakom a régit gyorsan és megnézem neten hátha találok okosságot, meg kérdezek. Találtam is olyat hogy írták hogy ha 4pin-es van csak csatlakoztatva akkor túlmelegedhet a kábel stb, emiatt nem tudom h próbálkozzak-e.

(#22345) Rivaul válasza speeki89 (#22344) üzenetére


Rivaul
addikt

Akkor a kártyát is hanyagold mert az is a lapról veszi fel a tápot. Kösd az alaplapi videóra s az előbbi minimál konfiggal próbálj indítani.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#22346) Dinter


Dinter
addikt

Attól nem lehet baja az alaplapnak, hogy száraz papirtorlovel letisztitom róla a port, ugye?

(#22347) Hgovi válasza Dinter (#22346) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Én a száraz fújást javaslom.

Üdv Hgovi

(#22348) Dinter válasza Hgovi (#22347) üzenetére


Dinter
addikt

Az annyira rajta van, hogy pumpával nem lehet lefujni. Kompresszor meg nincs.

(#22349) speeki89 válasza Rivaul (#22345) üzenetére


speeki89
csendes tag

A helyzet változatlan minimum konfiggal is.

(#22350) swingstar


swingstar
csendes tag

Sziasztok!

A tanácsotokra lenne szükségem. Egy hete eladtam egy Asus 1155-ös lapot, ami jól működött nálam. A srác pár napja jelezte, hogy összerakta a konfigot egy 2500k procival és 1x8Gb Micron rammal. Első indítás után bement a BIOS-ba, ahol levette a ramokat 1600-ról 1333-ra (elmondása szerint mást nem állított rajta). Az újraindítás után a gép nem indult el. Sokáig próbálkozott mindenféle megoldással, másik rammal is, de semmi. Elmondása szerint csipog a speaker, felpörög minden, de képet nem ad a gép.

Próbagarit adtam a lapra, írtam neki, hogy az ígéret szép szó, visszaveszem a lapot. Most viszont írta a srác, hogy a Micron ramot is megölte a lap. Kérdésem: erre mekkora az esély? Ez nem inkább rossz behelyezés, túlhajtás, vagy gagyi táp probléma lehet? Mit tennétek ilyen esetben?

.oOo. Üdv: Marci .oOo.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.