Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21301) Assasin_


Assasin_
aktív tag

Üdv!

Ha nem sipol az alaplap de bejön a windows az mi lehet minden rendben van vagy nem? Egyébként volt egy ram csere azóta nem tudok Bf3mazni mert leáll az exe

[ Szerkesztve ]

(#21302) regener válasza Assasin_ (#21301) üzenetére


regener
veterán

Ha nem sípol akkor lehet kihuzodott az a kis hangszoro cucc, a BF3-ra meg keress frissitést vagy az Origin beta-t kapcsold ki Origin restart.

(#21303) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Sziasztok!

A következőben segítsen nekem valaki, légyszíves!
Dell optipleg GX 280 Tover 775/celeron Ht. komplett brand gép, kiválóan működött.
Kis utazás után a gép nem hajlandó elindulni.
- Nem jelez hanggal hibát, az egyetlen amit csinál hogy egy szempillantásra bekapcsolja a monitort, majd fokozatmentesen elkezdi felpörgetni a ventilátort eszeveszett porszívó sebességre.
- Lehúztam róla minden felesleget, változatlanul nem reagált. Ha izomból rányomtam a hűtőt a procira, néha odáig eljutott hogy BIOS nyitó képernyő, de ott kifagyott.
- Gondoltam 1000% hűtés/túlmelegedés. De a gép 1-2 sec alatt kifagy, a rézmagos borda még csak fel sem tud melegedni ennyi idő alatt. Gondoltam akkor biztos hőközlő paszta hiányos. (Miért volna az, hiszen a megelőző 2 évben elég volt alá annyi cucc?) A borda nem érintkező részeiről átkapartam a pasztát középre, de ugyanúgy semmi.
- Ha nyomom erővel, néha elindul. A lap látszólag nem repedt, a borda és a proci között nincs rés, (belátni)

Mi lehet a hiba oka, mert kissé idegesítő, hogy nem bírok rájönni :)

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#21304) Assasin_ válasza regener (#21302) üzenetére


Assasin_
aktív tag

vissza raktam a régi ramot és ugy sipol érdekes. Ha nem lenne jó bele a ram akkor el se kéne induljon nem?

(#21305) Viktoár válasza Xanaxtasy (#21299) üzenetére


Viktoár
addikt

Na már haladunk. :)) Hőfokok rendben vannak,nem melegszik semmi a kelleténél jobban?

Van lehetőséged megpróbálni egy másik hdd-re telepíteni a wint? Esetleg egy memtest-et futtathatnál.

Üdv:Viktor

(#21306) Hgovi válasza Dexar007 (#21293) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Az is jó kártya,de én 7870-et venném a helyedben és ha tehetném.

Üdv Hgovi

(#21307) Xanaxtasy válasza Viktoár (#21305) üzenetére


Xanaxtasy
csendes tag

Na igen fel volt telepítve rá egy. De amikor töltötte kék halál. Betettük a másik gépbe jó, az enyémbe jó (csak driverek miatt nem működött rendesen) De betöltötte teljesen. Ahogy indul a windows XP kékhalál ramokat próbálgattam procit pasztáztam, hűtő gyári de portalanítottam. :)
Ezért raktam bele egy DVD olvasót hogy újrategyem. Már itt voltak gondok...

[ Szerkesztve ]

(#21308) lipityoka


lipityoka
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, lehet nem ide illik, de eltévedtem ebben a szöveg rengetegben.

A lényeg az , hogy kaptam egy kék halált aztán nem indult a gépem, szétszedtem megnéztem, majd összeraktam nem indult, aztán olvastam hogy memória is okozhatja .

Kivettem majd csak egyet raktam be elindult a gép be is töltött szépen raktam be a többit is majd mind a három slotnál rendesen ment , most is így megy.

Mikor beraktam az utolsó slotba a ramot akkor már nem indult a gép, és képet sem adott, mint amikor kék halált kapott a gépem.

Na most hogyan tudhatom meg, hogy ram vagy alaplapi memória slot-e a hibás illetve lehet-e szerepe a tápnak?

Elöregedés vagy hibák?

Tudtok nekem segíteni?

Üdv: Viktor

(#21309) Xanaxtasy válasza lipityoka (#21308) üzenetére


Xanaxtasy
csendes tag

Azt ramot amivel nem indult el belerakod a slot1-be. Ha nem indul akkor hibás a RAM. Ha igen akkor a slot.

(#21310) lipityoka válasza Xanaxtasy (#21309) üzenetére


lipityoka
csendes tag

Megnéztem a slot a hibás ilyenkor mit tudok tenni az alaplap vételen kívül?

Fontos a több ram , mivel munkára használom a gépet, vegyek 2 gigás ramokat és azt pakoljam be a három slotba?

Érdemes lenne?

(#21311) Xanaxtasy válasza lipityoka (#21310) üzenetére


Xanaxtasy
csendes tag

Ha a támogatott (max)memóriaméretnél nem több akkor igen.

(#21312) lipityoka válasza Xanaxtasy (#21311) üzenetére


lipityoka
csendes tag

Köszönöm a választ!

(#21313) modern


modern
aktív tag

Hello.
Valaki tudna ehhez az alaplaphoz dobni nekem működőképes vga drivert windows 7 x64-re?
Asus M2V-TVM

Mert sehol nem találok :(

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#21314) kmisi99 válasza modern (#21313) üzenetére


kmisi99
addikt

A vista 64 bit nem jó? Általában jó szokott lenni.

(#21315) WP14 válasza modern (#21313) üzenetére


WP14
őstag

Az XP-s drivert szedd le és a .exe fájlra jobb klikk, majd tulajdonságok és a kompatibilitást pipáld ki, állítsd XP módra, okézd le és telepítsd. :K

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#21316) Rivaul válasza modern (#21313) üzenetére


Rivaul
addikt

Ahogy a kollégák is mondják. Átfutottam a kínálatot de nem fogsz normális oldalt találni már hozz. Ha nem jön még be a fent említett két ötlet akkor harmadiknak egy Driver Geniust talán ráengedhetsz.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21317) modern válasza WP14 (#21315) üzenetére


modern
aktív tag

de ezt írja ki:

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#21318) wolfman válasza Rivaul (#21288) üzenetére


wolfman
veterán

vettem újat de ez meg tetszés szerint fekete képernyőzik olykor

Ezért! Ez gyári állapotában csinálja ezt néha tetszés szerint

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#21319) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok lenne egy olyan kérdésem hogy egy ilyen lap elvisz e egy E8200 procit?

mert a cpu supportba nem latom de ez már lehet azért van mert régebbi lapocska

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#21320) #65675776 válasza dvd_R+ (#21319) üzenetére


#65675776
törölt tag

Próbálkozni éppen lehet. Ha elindul egyáltalán, akkor is jó eséllyel instabil lesz.

(#21321) ravail válasza dvd_R+ (#21319) üzenetére


ravail
senior tag

Jó reggelt mindenkinek!
Szia!
Szerintem nem valószínű! Mivel az alaplap adatlapja szerint "Front Side Bus: 1066/800/533 MHz", vagyis az 1333MHz-s E8200-at ezért nem fogja kezelni. Bár vannak olyan Asus alaplapok, melyek ugyanilyen FSB-re tervezetten lettek kiadva, azonban BIOS frissítéssel lehetővé tették az 1333MHz-s CPU-k fogadását (például Asus F5W DH Deluxe), de ha ahhoz az alaplaphoz nincs ilyen BIOS frissítés, akkor az az alaplap nem képes az 1333MHz-s FSB-s CPU-kat kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#21322) aszti93


aszti93
aktív tag

Sziasztok.

Nem tudjátok véletlen hogy ezt az üzenetet miért írja ki a gép?

Üdv.: Aszti

(#21323) Xanaxtasy


Xanaxtasy
csendes tag

Sziasztok!

Tegnapi napon "megcsináltam" a régi gépemet. 1 Giga ram volt benne, visszatettem bele másik 2 gb-t és kifagyott a rendszer Windwos betöltésénél. Kiszedtem belőle a ramokat csak az 1 giga maradt benne, akkor is kifagyott... Miféle anomália lehet ez?

(#21324) Hgovi válasza Xanaxtasy (#21323) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Valószínű ,hogy hibás a lap vagy a ram.

Üdv Hgovi

(#21325) Zlin50


Zlin50
senior tag

Sziasztok!

Nem közvetelnül alaplapról lenne szó hanem olyan vezérlőről amivel mondjuk pci-e csatlakozáson keresztül 2TB-ál nagyobb HDD-t lehet kezelni 64 bites Win7 alatt. Az egész belsőt nem cserélném le csak az alaplap miatt. Létezik ilyen vezérlő? (tippet is kérnék ha lehet hogyan próbáljak gugli barátom segítségével rátalálni, mondjuk milyen megnevezéssel vagy típussal)

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#21326) Viktoár válasza aszti93 (#21322) üzenetére


Viktoár
addikt

Szia

Valószínűleg nem teljesen egészséges a hdd,nézd meg a hdd sentinellel hogy mit mond róla.
Egyébként a biosban kikapcsolható a figyelmeztetés de ettől még a hdd nem javul meg. ;)

Üdv:Viktor

(#21327) aszti93 válasza Viktoár (#21326) üzenetére


aszti93
aktív tag

És az mitől lehet, hogy a hdd sentinel nem tudja lecsekkolni a hdd-t? A teljesítmény és a kondíció helyén is kérdőjel van. Más hdd-t lát csak ezt nem.

Üdv.: Aszti

(#21328) Titio


Titio
csendes tag

Sziasztok az a kérdésem, hogy összeraktam egy gépet lap asrock K10N78fullhd-hsli belekerúlt egy amd athlon II X3 440 proci és memoria viszont bekapcsolom felpörög de nincsen video jelem se a hdmi sem a vga porton ha kiszedem a memoriát akkor sipol 3-mat hogy tudok még ezügyben lépkedni vagy kihez vigyem a gépet aki megmondja mi a baja hállás lennék érte.

(#21329) Rivaul válasza Titio (#21328) üzenetére


Rivaul
addikt

Milyen tápod van? Tápcsatiból mindet rátetted ami kell a lapnak?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21330) Titio válasza Rivaul (#21329) üzenetére


Titio
csendes tag

szia végre valaki itt idegelem magam. Igen rátettem minden tápkábelt egy FSP Hexa 400 van benne

(#21331) Titio válasza Titio (#21330) üzenetére


Titio
csendes tag

de tudok rákötni egy codagen 400w is ha az esetleg segít

(#21332) Rivaul válasza Titio (#21330) üzenetére


Rivaul
addikt

Szedd ki a gépet a házból s rakd össze a minimumot az asztalon. Csak lap, táp, proci, 1 memória, (vga vagy alaplapi). Semmi más nem kell elsőre. A konnektorból kihúzva az alaplapi elemet is eltávolíthatod 1 percre ezzel resetelve a biost. A memóriát más slot-ba is próbáld. Hirtelen ennyi.

Mod: a másik táppal is próbáld.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21333) jenei0330


jenei0330
tag

Helló, lehet, hogy hülye kérdés, de 1 laptop ide hdd-t rátudok kötni 1 asus p5ld2-vm alaplapra?

(#21334) Rivaul válasza jenei0330 (#21333) üzenetére


Rivaul
addikt

Ide winyót nem tudsz simán rákötni. Ez csak sata esetében megy. Kell hozzá egy átalakító.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21335) jenei0330 válasza Rivaul (#21334) üzenetére


jenei0330
tag

Tudnál nekem segíteni, hogy mit is keressek?

(#21336) Rivaul válasza jenei0330 (#21335) üzenetére


Rivaul
addikt

Tessék

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21337) jenei0330 válasza Rivaul (#21336) üzenetére


jenei0330
tag

Köszönöm a segítséged. :R

(#21338) Titio válasza Rivaul (#21332) üzenetére


Titio
csendes tag

na kicseréltem a tápot lekötöttem mindent rolla kivettem az elemet is és elindult ezt írja ki:Reboot and select proper boot drevice or Insert Boot media in selected boot drevice and press a key

Bármilyen gombot nyomok nem változik de a delete sem az f1 gombra hogy tovább?? ami még rajta volt az a hdd meg az ellem de a hdd ment a másik gépemben.
ja és most elindul a fsp táppal is

[ Szerkesztve ]

(#21339) Rivaul válasza Titio (#21338) üzenetére


Rivaul
addikt

Oks akkor az indulásig megvagyunk. Most kösd rá a winyót meg az olvasót, esetleg a kábeleket, slotokat cserélheted. Biosban látnod kell mind a kettőt. Állítsd be a boot sorrendet. Ha megvannak akkor kezdj el egy telepítést.

(#21340) Titio válasza Rivaul (#21339) üzenetére

Az elemet már rég visszarakhattad volna :DDD Nem minden lap del-re megy biosba. f2 is lehet vagy egyéb.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21340) Titio válasza Rivaul (#21339) üzenetére


Titio
csendes tag

az elemmel mi legyen?? ill delete gombra be kellene lépnem bios ami edig nem ment de most rákötöm a hdd

(#21341) jenei0330 válasza jenei0330 (#21337) üzenetére


jenei0330
tag

Ha 1 ilyet beszerzek, akkor megoldható, működni fog?

[ Szerkesztve ]

(#21342) Viktoár válasza jenei0330 (#21341) üzenetére


Viktoár
addikt

Igen azzal mennie kell.

Titio : Az elemet tedd vissza a lapba és F2-vel lehet belépni a biosba.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#21343) Assasin_


Assasin_
aktív tag

Üdv!

Volt egy ram cserém az elmúlt napokban egy 2x2gb 1333mhz kingston cseréltem le egy 2x4gb 1600mhz Teamgroupra. Idáig minden oké megy a gép semmi nincs vele. Ezután szeretnék játszani a BF3mal lépek is be
és kb 10 sec után exe leállt ezt megcsinálta egy párszor aztán ujra raktam az egész win7 meg a BF3 és full szűz Windowsnál ugyan ez. Eszembe juttott a ram csere hát visszaraktam a régit azzal meg működött. Tudtok ebben segíteni nekem vagy van valami megoldás erre?

Üdv

(#21344) Rivaul válasza Assasin_ (#21343) üzenetére


Rivaul
addikt

Ez inkább a [link] memós topicba lesz jó sztem. Valószínű más időzítések kellenek a memóriának. Az alaplap csak beállít valamit de az nem biztos hogy meg is felel. Kérdezd meg a linkelt topciba, elég alaposak a kollégák.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21345) Assasin_ válasza Rivaul (#21344) üzenetére


Assasin_
aktív tag

köszi irtam :R

(#21346) Titio válasza Rivaul (#21339) üzenetére


Titio
csendes tag

na nem tudom mi volt a baja nem is értem ugyan úgy van összerakva mint elsőre és most megy a masina ez a lényeg mondjuk nem más Köszönöm mindenkinek a segítséget nagyon nagyon nagyon most már van rajta rendszer is .egyelőre működik minden Rivaul nagyon szépen köszönöm még1×

(#21347) Rivaul válasza Titio (#21346) üzenetére


Rivaul
addikt

Örülök. Előfordul az ilyesmi. Remélem így is marad. :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21348) Assasin_ válasza Rivaul (#21347) üzenetére


Assasin_
aktív tag

nem nagyon irnak a ramos topicban :O

(#21349) Rivaul válasza Assasin_ (#21348) üzenetére


Rivaul
addikt

Vasárnap van a kollégáknak is. Az a baj hogy náluk felkészültebbet nem találsz. Ahogy benéznek válaszolni fognak csak türelmes tudsz most lenni.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21350) Andras828


Andras828
tag

Sziasztok! Sürgős lenne a problémámra megoldást találni, és eddig még nem válaszolt nekem senki a szerintem megfelelő topicban. Mivel nem tudom tökéletesen kizárni az alaplapot, mint lehetséges bűnöst, ezért ide is linkelem: http://prohardver.hu/tema/nem_indulo_gepek_topicja/hsz_19675-19675.html
Előre is köszönök mindent. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.