Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21201) szabonagyur válasza malibu (#21198) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Képet esetleg tudsz felrakni a hálókártya részleteiről?

Nem raktál fel esetleg valamilyen Virtuális gépet? Azok szoktak létrehozni ilyet.

Valamint min csatlakozol a nethez?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21202) Algotis válasza Rivaul (#21196) üzenetére


Algotis
addikt

:R

Androidos Outlookból küldve

(#21203) Viktoár válasza malibu (#21200) üzenetére


Viktoár
addikt

Próbáltad hogy a cmd-ben az IPv6-ot megújítod?

ipconfig / release6
ipconfig / renew6

Azután bezárod és restartolod a gépet.

Üdv:Viktor

(#21204) malibu válasza Viktoár (#21203) üzenetére


malibu
tag

Próbáltam. Ipconfig\release és renew -nál csak villog a kurzor és semmi... Nincs valami szöveges fájl, vagy registry ahol tárolja a windows a hibásan kiosztott ip-t és manuálisan lehet törölni?

(#21205) Viktoár válasza malibu (#21204) üzenetére


Viktoár
addikt

Ha pontosan ezt írod be és így akkor sem történik semmi? (fontos a szóköz a perjel előtt)

ipconfig /release6
ipconfig /renew6

Üdv:Viktor

(#21206) regener válasza malibu (#21204) üzenetére


regener
veterán

Próbálj neki manuálisan adni egy helyi ip-t hogy akkor mit csinál: Így
Ha ígysem jó akkor töröld ki és próbld meg használi a netet, szomszédomnak volt olyan hogy amíg nem írt helyi ip-t és aztán le nem vette azt (vagyis beírta, majd törölte a bellítást) addig nem tudott netezni.

(#21207) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Sziasztok!

Egy Intel DG965WH alaplapra a hd audio helyére ac97 vezetéket dugtam, és bekapcsoltam. Elindul egy másodpercre, pattant egyet a fülhallgató és a gép kikapcsolt. Most nem lehet bekapcsolni, a zöld led világít a lapon és ennyi... nem csinál semmit..... :O

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#21208) Dexter-2000 válasza Dexter-2000 (#21192) üzenetére


Dexter-2000
őstag

erre a problémára akkor továbbra sincs megoldás? :F

Szépnapot!

(#21209) Kityeszto válasza 800.henrik (#21207) üzenetére


Kityeszto
tag

reseteltél már elem kivesz viszarak stb.i mert ha ezek után se megy szerintem az kisült bár várj hozzá jobban értö kolégát addig csináld meg ezeket szerintem

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#21210) 800.henrik válasza Kityeszto (#21209) üzenetére


800.henrik
senior tag

nem jó :(

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#21211) Kityeszto válasza 800.henrik (#21210) üzenetére


Kityeszto
tag

hát ez a pattanás meg nem kapcsol be többet ez nagyon nem jo valami biztos kisült szerintem csak kérdés hogy mi szerintem a lap mert mást egy ilyen félredugási baleset :D nemhiszem hogy kinyirt volna de én passzolok valaki jön és segit mindjárt biztosan

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#21212) 800.henrik válasza Kityeszto (#21211) üzenetére


800.henrik
senior tag

nem füstölt semmi, csak a déli híd volt kb 40-45 fokos.

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#21213) flash-


flash-
veterán

azt hogy tudom megnézni hogy pl egy asrock Z75 pro3 lapnak mi az intel kódja?

felmegyek az intel driver részlegre de mikor megnézem hogy melyik laphoz jó az adott driver ilyesmiket irnak:

ntel® Desktop Board DB75EN
Intel® Desktop Board DH77DF

stb...

ha pedig inf drivert nézek az intel oldalán akkor ilyet ír hogy 6 series 5 series stb..

na ezt sem tudom hogy x lap az milyen series és miylen desktop kódú...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#21214) Apollo_21 válasza flash- (#21213) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ezt nemannyira tudom értelmezni most:)
De alaplapi driverek kellenek?
Mert akkor problem solved. [link]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#21215) aszti93


aszti93
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Asus P5G41T-M/USB3 alaplapom, és az lenne a gondom vele, hogy ráhúzom a win7 64bit-et, utána mikor tenném fel a drivereket, van hogy kifagy és az usb elosztót kilövi (újraindítás után újra működik, az elosztón van a bill és az egér is, de a ps2-es csatiról megy). Internetet egyáltalán nem is tudok rá kreálni mert mikor telepíteném a wifi vevőt, akkor mindíg megáll a töltés, (leteszi magát az asztalra és nem csinál semmit), sőt van hogy az egész rendszer megfagy.

Valakinek valami ötlet, hogy miért?
Előre is köszönöm. :R :R

konfigom:
q9400
asus p5g41t-m/usb3
2x2gb ddr 1333mhz (hibátlanok, memtest-el ellenőrizve)
gts450oc2
seagate 160gb-s rendszervinyó

Ja és tuningmentes. és a ramok fix 1333Mhz-ra vannak állítva. Auto-n is ugyan ezt csinálja.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Aszti

(#21216) 800.henrik válasza Kityeszto (#21211) üzenetére


800.henrik
senior tag

Bekapcsoltam a tápot, és a déli híd melegszik. Vége a lapnak? :O :O :O :O

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#21217) mutyi


mutyi
őstag

Van egy Asus P8H67-V alaplapom.
Van egy olyan furcsaság vele,hogy sokszor pl. ma is többször mikor újra kell indítanom,mert beszerelek ideiglenesen pl. egy másik winyót stb. miután visszakapcsolom és bejön a Windows, akkor se az usb-s egér,se az usb-s bill nem reagál.
Ilyenkor vagy segít hogy újraindítom vagy esetleg megcserélem a két eszközt az usb porton.
Volt már újratelepítve a gép,szóval nem Windows probléma.
Ami érdekes lehet, hogy az usb 3-as portokba szoktam dugni az egeret meg a bill-t. Persze most jön a kérdés hogy mi a fenének.
A válasz, hogy mert oda a legegyszerűbb,mivel az asztal alatt van és azokat érem el legkönnyebben.
Szóval az lenne a kérdésem, hogy az usb 3-as port szarakszik és azért megy egyszer a két port normálisan, köv újraindítás során meg nem vagy mi lehet?
A többi sima usb 2-es port jónak tűnik, de azért majd most kicsit letesztelem azokat is.

(#21218) Spet válasza aszti93 (#21215) üzenetére


Spet
addikt

Csökkentett módban is próbáltad a driverek telepítését?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#21219) keringospasi


keringospasi
tag

sziasztok lenne olyan kérdésem van egy asus rampage formula lapom és a köv a probléma vele annyit hogy akitől vettem neki pci-e-ben nincs kép pedig a gép megy hallani ahogy betölti a rendszert nálam ugyan ez a helyzet csak én pci-os vga-val probáltam nálam volt kép de ahogy bele mentem a biosba és beállitottam hogy lemezről vagy másról bootoljon be az ujrainditás után se kép de a gép az megy ....

mazoista vagyok szeretem ha ba--gatnak xDD

(#21220) Viktoár válasza keringospasi (#21219) üzenetére


Viktoár
addikt

Szia

Próbáltad azt hogy kihúzod a tápból a 220-at,kiveszed az elemet a lapból,megnyomkodod a bekapcs gombot (kondik kisütése) majd vissza az elem és a 220 aztán bekapcs?

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#21221) aszti93 válasza Spet (#21218) üzenetére


aszti93
aktív tag

csökkentett módban még nem próbáltam. am. nincs a laphoz hátlap. ez akadályozhatja valamiben?

Üdv.: Aszti

(#21222) keringospasi


keringospasi
tag

igen próbáltam de semmi ugyan az a probléma

mazoista vagyok szeretem ha ba--gatnak xDD

(#21223) flash- válasza Apollo_21 (#21214) üzenetére


flash-
veterán

szóval alaplai driverek kellenek igen ,de az asrock oldalán nem a legújabb szokott lenni,ezért kellene az intel oldaláról(usb és inf)

vegyük pl az asrock H61u3s3 lapot

Itt ki tudom választani hogy

1.Desktop boards

2. 6 Series Chipset(h61 ből a 6 os jelzi a seriált)

3.select product name

na itt vagyok bajba.
ugyanis olyan amiben benne van a h61 (pontosabban DH61) van egy rakat!!
pl DH61AG vagy DH61BE stb...
ezek közül már nem tudom honnan kéne tudnom melyik való...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#21224) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Helló

van egy gigabyte 7vt880-rz alaplapom
120gb sata
750gb sata

a 750 eset akkor ismeri fel amikor kedve tartja a vinyó 100% hogy nem kontaktos már próbáltam vagy 5 gépbe és nem volt olyan hogy ne ment volna pöcre
az alaplapi csati is jó mert a 120 gbst bárhova dugom pöcre beindul
a hajam kitépem már tőle
ha valaki tudna segíteni azt megköszönöm előre is :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#21225) flash- válasza Lacika112 (#21224) üzenetére


flash-
veterán

lap drivereket frissítsd,

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#21226) Lacika112 válasza flash- (#21225) üzenetére


Lacika112
aktív tag

végigzongoráztam már az összeset
kábelt is cseréltem már egyik se használt

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#21227) jim bcs válasza Lacika112 (#21224) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

hali, így látatlanban szerintem a lemezkezelőben alaplemezként szerepel, konvertáld dinamikus lemezzé utánna látni fogja, a c-system az maradhat alaplemezként a többit mint adatwinyót mind dinamikusra ezzzel meg kell oldódjon a probléma esetleg még változtass kedved szerint betűjelet a konvertálás után de ez nem kötelező

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#21228) Viktoár válasza Lacika112 (#21226) üzenetére


Viktoár
addikt

A 750-es hdd sata1-re van állítva? (jumper) Ezen a lapon a déli híd Via VT8237R ami csak a sata/150 vagy sata1 szabványt támogatja.A hdd-t ha lehet akkor át kell állítani egy jumper segítségével.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#21229) Viktoár válasza keringospasi (#21222) üzenetére


Viktoár
addikt

Bocs a dupla hsz-ért,lassan olvastam visszafelé hogy kinek tudnék még tippet adni és kifutottam az 5 perces mod időből. :B

Másik slotban próbáltad a pci és pcie kártyát miután állítottál a biosban? Speakert rádugva nem csipogja el a bánatát?

Üdv:Viktor

(#21230) keringospasi válasza Viktoár (#21229) üzenetére


keringospasi
tag

nem csipog ez semmit tudom hogy ha bánata van csipog de semmi mintha nem is tudom vmi lezárná hogy a biost át állitsd :(((

mazoista vagyok szeretem ha ba--gatnak xDD

(#21231) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Sziasztok!

Egy Intel DG965WH alaplapra a hd audio helyére ac97 vezetéket dugtam, és bekapcsoltam. Elindul egy másodpercre, pattant egyet a fülhallgató és a gép kikapcsolt. Most nem lehet bekapcsolni, a zöld led világít a lapon és ennyi... nem csinál semmit.....

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#21232) Viktoár válasza keringospasi (#21230) üzenetére


Viktoár
addikt

Tehát akkor most se kép se hang? Bios frissítés nem megoldható? Proci,ram biztos megfelelő a laphoz?Minden kábel megfelelően érintkezik?

800.henrik : Szerintem nem amiatt keletkezett a probléma valami más történhetett.Jól átnézted a lapot,nincs sérülés sehol?

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#21233) 800.henrik válasza Viktoár (#21232) üzenetére


800.henrik
senior tag

Nincs semmi, nem füstölt, de ha bekapcsolom a tápot, (nem nyomom meg a power gombot) akkor melegszik a déli híd... :Y

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#21234) keringospasi válasza Viktoár (#21232) üzenetére


keringospasi
tag

úgy ahogy mondod minden megfelelő

mazoista vagyok szeretem ha ba--gatnak xDD

(#21235) xeroo


xeroo
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,h ha veszek egy olyan alaplapot,ami támogatja a SATA2-t,de csak sima SATA winchestert teszek bele,akkor milyen negatív következmények várhatóak?
A konkrét típusok:
http://www.pcx.hu/termek/asrock-fm2a55m-dgs-alaplap-115524
http://www.arukereso.hu/belso-merevlemez-c3103/seagate/1tb-8mb-5400rpm-sata-st1000lm024-p91740065/
A winchester már megvan régebbről,az alaplap még nincs.
Köszönöm!

(#21236) xeroo válasza xeroo (#21235) üzenetére


xeroo
csendes tag

Bár most nézem,h ez lehet SATAII-es winchester?! Vmelyik leírásban az van,vmelyikben sima SATA.

(#21237) szabonagyur válasza xeroo (#21235) üzenetére


szabonagyur
félisten

Leírás alapján ez bizony SATAII

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21238) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Sziasztok!

Mi okozza, hogy az alaplap a +3,3V-ra +2,4V-ot ír a biosban? Everestben már +2,5V-ot ír, de így is nagyon kevésnek tűnik.

Alaplap: ASUS P5K-VM
Processzor: Intel C2D E6320
RAM: 2x1GB
HDD: Samsung 320GB

Más ezen kívül nincs a gépben, még VGA sem, alaplapival megy.

Most vettem bele egy új BeQuiet/FSP 400W-os tápot, gondoltam megoldja a problémát. Ezzel a táppal is ugyanazt a +2,4-2,5V-ot írja a +3,3V helyett. A többi feszültség rendben van.

Az előző táppal (Chieftec 380W) 10-ből 6 indításnál csinálta, hogy a power led nem villant fel. Ilyenkor áramtalanítással és újrapróbálkozással tudtam bekapcsolni. Az új táppal eddig 2-ből 2-szer pöccre indult.

Szerintetek? Haldoklik az alaplap, vagy máshol keressem a hibát?

[ Szerkesztve ]

gottagofast

(#21239) Spet válasza aszti93 (#21221) üzenetére


Spet
addikt

Az nem akadályoz semmiben sokáig nekem sem volt, max jobban szellőzik a gép illetve több por megy be a házba hátulról, ha porosabb környezetben használod.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#21240) Viktoár válasza msgt.fubar (#21238) üzenetére


Viktoár
addikt

Szia

Valószínűleg a lap hibásan méri a 3.3v-ot.Ettől függetlenül lehet hogy chieftec már nem 100%-os ha többször nem indult vele a gép.

Üdv:Viktor

(#21241) msgt.fubar válasza Viktoár (#21240) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Nos, mára az alábbit sikerült produkálnia a lapnak:

Nem elég, hogy mind a négy feszültségre horribilisen mást ír, mint kéne, de nem jelzi a CPU hőmérsékletet sem, és úgy látja a CPU hűtő sincs rádugva a lapra.

Ez mi a fészkes fene lehet?

gottagofast

(#21242) BomiBoogie válasza msgt.fubar (#21241) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A magasabb hőmérsékleteket méri mondjuk Windowsban? Általában az alacsonyabbaknál szokott lenni mérési hiba.

(#21243) msgt.fubar válasza BomiBoogie (#21242) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Windowsban még nem néztem, a bios lesokkolt teljesen. Este megnézem Windowsban is, de ott is ugyanazokból a szenzorokból dolgozik, nem?

gottagofast

(#21244) draff válasza msgt.fubar (#21243) üzenetére


draff
aktív tag

Megy a géped?
Vagy túl gyors, - esetleg akadozik, - netán gyakran lefagy?

Ha nem, akkor mit törődsz ilyen apróságokkal, hogy a BIOS bármiféle baromságokkal próbál fárasztani ...
Nekem mindig azt írja ki a Windows eszközkezelője, hogy a gépem PIO módban megy.
Aztán meg, ha netántán az IDE sorra nincsen kötve semmi se, hát akkor is azt írja ki Vicces!.
A SATA csatira meg egyszerűen nem válaszol
(illetve nincs is olyan opció magában az eszközkezelőben), ámde a beboot-olásnál mégis mindig onnan indítja magát.
Hát erre aztán mit mondjak?

Megy a gépem, oszt jól van!

(#21245) Hgovi válasza msgt.fubar (#21238) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Ha az új táppal stabil a géped és rendesen indul,stb.,akkor lehetőség szerint egy másik alaplappal kellene megpróbálni,ugyanazzal a hardverekkel.
Így ki szűrhető lenne a hiba,de én az alaplapra gyanakszom.

Üdv Hgovi

(#21246) msgt.fubar válasza draff (#21244) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Köszönöm a válaszokat. Abból kiindulva, hogy a gép eddig hiba nélkül ment, és nem is igazán szabadna működnie ilyen feszültségek mellett (?), ezért gyanítom, hogy ignorálni fogom a mért értékeket. Egy multiméterrel azért kimérem a tényleges feszültségeket, az a biztos.

gottagofast

(#21247) Viktoár válasza msgt.fubar (#21246) üzenetére


Viktoár
addikt

Bios frissítés esetleg megoldhatja de az asusnál elég hétköznapinak számít 1-1 hibás érzékelő. Lehet hogy valami nagyon "elkalibrálódott" a lapon és ez az eredménye.Én nem aggódnék a jelzett értékek miatt mert a táp megbízható darab.

Ha igaz lenne amit kiír már könnyes szemekkel sepregetnéd lapátra a lapról potyogó széndarabokat. ;)

Üdv:Viktor

(#21248) kmisi99


kmisi99
addikt

Az alaplapomon ez a borda [link]
Annyira forró, hogy csak pár másodperci bírom rajta tartani az ujjam. Ez gond lehet? Érdemes lenne ráapplikálnom valami kis ventilátort hogy hűtse?

(#21249) Thrawn válasza kmisi99 (#21248) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha forró az jó, azt jelenti hogy megfelelő a hőátadás a FET-ek és a borda között. Külön hűteni szerintem felesleges, azok az alkatrészek sokkal többet elbírnak, mint az ujjad.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#21250) draff válasza kmisi99 (#21248) üzenetére


draff
aktív tag

Az szerintem az alaplapi videónak az elvezetett PIP-csöves hűtőradiátora.
Ha azt használod, akkor a melegedés talán teljesen normálisnak mondható.
Ha viszont egy külön videokareszt hajtassz meg az alaplapi AGP vagy PCI-e slotjában, akkor ennek nem kéne melegednie!
Vagy két monitorral megy a cuccosod?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.