Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21801) sixpack89


sixpack89
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#21802) Töpi válasza pepejoe (#21800) üzenetére


Töpi
tag

Nem hinnem. Max ha tuningolsz.

A sárga inkább piros, mint zöld...

(#21803) Töpi válasza kekkec (#21796) üzenetére


Töpi
tag

Bocsass meg rossz linket adtam

[link]

Amennyit leszurtem az annyi, hogy nem feltetlen kell minden lapnal a 8pin. Tuning eseten joval nagyobb aramot kepes felvenni a 8pines csatival.

[ Szerkesztve ]

A sárga inkább piros, mint zöld...

(#21804) aszamóca


aszamóca
aktív tag

Üdv! Gondom az lenne, hogy belefutottam egy COMPAQ 981rev or s21 nevű alaplapba, amihez sehol nem találok használható drivereket. Valaki tudna segíteni? :F

[ Szerkesztve ]

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#21805) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Van egy Corsair TX550M típusú tápom a kérdésem az lenne ezt lehet Haswell-hez használni?
Úgy hallottam h az új széria nem minden tápegységet támogat.

THX a választ.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#21806) Thrawn válasza Predator2 (#21805) üzenetére


Thrawn
félisten

[link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#21807) tigerscorpio válasza aszamóca (#21804) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

szia ment pm
:R

egy olyan progi kell neked ami leszedi, vagy aida val megvizsgáltatod, és az ajánl helyeket

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#21808) scope2007


scope2007
addikt

üdv!

1156 és 1155 között van különbség a "lyukakat tekintve"??
mert lefogatót keresek cpu coolerhez és 1156ként megtalálom a megfelelőt!

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#21809) Töpi válasza scope2007 (#21808) üzenetére


Töpi
tag

" Processors of LGA 1155 and LGA 1156 sockets are not compatible with each other since they have different socket notches. However, cooling systems are compatible between both LGA 1155 and LGA 1156 sockets, as the processor has the same dimensions, profile and construction, and similar heat production"

Szóval jó lesz az :)

[ Szerkesztve ]

A sárga inkább piros, mint zöld...

(#21810) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

Szaisztok!

Van egy Gigabyte GA-990FXA-UD3 típusú alaplapom, s azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy az USB- s külső winchestereimet valamiért nem látja. Amikor felraktam a Windows-t (7 64bit), Slimdrivers- el kerestem hozzá drivereket, és nem is volt probléma, szépen összeállt a gép, USB- s WLAN adapteremet is kezeli, telefonomat is látja külsőkét, a pendrive- okat is, csak és kizárólag az USB 2.0- ás külső HDD- met, és ugyanígy az új 3.0- ásat sem. Látszólag egyébként működnek, áramot kapnak, hallom is , hogy elkezdenek ciripelni, de a Windows nem látja mint külső adattárak. Partition Manager- el megnéztem, az látja őket, szóval most nem teljesen értem mit kéne csinálnom. Frissítettem az USB drivereket, de nem változott semmit. Valami ötlet? Előre is köszönöm a választ! :R

Üdv,
Marci

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#21811) Rivaul válasza Mákos7észta (#21810) üzenetére


Rivaul
addikt

Ne frissítsd. Keress meg mindent ami usb és winyó-hoz kapcsolódik s távolítsd el őket az eszközkezelőből. Utána hagyd hogy magától ismerje fel őket.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21812) Mákos7észta válasza Rivaul (#21811) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Nem ismeri fel így sem, vagyis annyi változott, hogy a 2.0- ást a lemezmeghajtóknál látja (USB device- ként), de a sajátgépben nem látja. A 3.0- ást nem ismeri fel, a soklépcsős hibaelhárítás alatt azt javasolja, hogy telepítsem az USB drivert a Gigabyte honlapjáról. :F

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#21813) Mákos7észta válasza Mákos7észta (#21812) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Kiegészítés: USB driver reinstallja után az eszközök között látja mind a két eszközt, de a Sajátgépben még mindig hiányoznak, most már tényleg furcsa a helyzet. :(

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#21814) szabonagyur válasza Mákos7észta (#21813) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha már látja őket esetleg meghajtó betűjelet nem próbáltál még adni nekik?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21815) Mákos7észta válasza szabonagyur (#21814) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Ez most elég kellemetlenül érintett :B Első körben, mikor először nem látta a 3.0- ás külsőt, Partition Managerben próbáltam formatálni, mert ilyenkor belső winyó particionálásakor és formatálásakor automatikusan adott betűjelet (ABC- ben soron következőt) neki a program, s most is így jártam el, de most csak szimplán formatálta. Most megnéztem a progiban, tényleg nem volt neki, adtam is mind a kettőnek, látszanak is szépen. Köszönöm a segítséget! :R :R

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#21816) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Sziasztok. Okyanban kérném a segitségeteket hogy van egy asrock h77 pro4/mvp alaplapom amire egy wd green 2 tb os vinyot raktam. A vinyo maga müködik. Fellehet rá tenni a win7 et is. Viszont itt jön a böki... Bootoláskor nem bootol be hanem a legelejére dobja a gépet. Egyik phs kollega felvilágositott hogy ez valószínűleg a TRIM miatt van.

Kérdésem lenne hogy hol állitom át hogy ez a sunyi gép bebootoljon nekem hdd röl.. Biosba mit mire kell pontosan állitani??

Várom válaszotokat!

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#21817) #65675776 válasza MasterHUn (#21816) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mit értünk az alatt, hogy a "legelejére dobja a gépet"? Újraindul? Ha igen, akkor meddig jut a Win?

TRIM miatt biztosan nem lehet, mert az vinyóknál nincs.

(#21818) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Elejére dobja= mintha ujraindulna(lehet hogyazt teszi)
A win odáig jut el hogy megadom a felhasználónevet és ahelyett hogy az asztalra berakna kiirja hogy kijelentkezés/ leállitás. És innentöl kezdve semmi...

Illetve load deafult bios nál is ugyanezt teszi

[ Szerkesztve ]

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#21819) #65675776 válasza MasterHUn (#21818) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ennek köze nincs a vinyóhoz. A W7 rendesen elindul, csak bejelentkezés helyett újraindul. Ez a W7 hibája, ott van valami elállítva. Meg kell próbálni csökkentett módban elindítani, és megnézni, hogy az Eseménynaplóban mit ír.

(#21820) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Ha elmondod ienkor hogy ásom ki belölle a csökjentet modot annak örülnék

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#21821) #65675776 válasza MasterHUn (#21820) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mikor indulna a Win (de még az indítóanimáció előtt) nyomd meg az F8-at.

(#21822) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Odáig el sem jut hogy indito animácio... Csináltam egy videot csak telefonrol nem tom hogy töltsem fel tube ra

[ Szerkesztve ]

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#21823) tigerscorpio válasza MasterHUn (#21822) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

a bios self test után elkezded nyomkodni. az f8 at, és az windows animáció előtt kell

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#21824) #65675776 válasza MasterHUn (#21822) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az előbb még azt írtad, hogy mikor bejelentkezel egyből kijelentkezik. Márpedig az bőven az indítóanimáció után van.

(#21825) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Akkor jelentkeuik ki miután.megadom a felhasználonevet. (elnézést a félreértésért)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#21826) MasterHUn válasza MasterHUn (#21825) üzenetére


MasterHUn
senior tag

Nah szoval. Telepités vége. Asztal elökészitése után ujraindul de asztalt nem látok . Ennyi és innentöl jön a többi problem

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#21827) Ruxin


Ruxin
csendes tag

Asrock Z77 Extreme4 - Vezeték nélküli egér AKADOZIK - Kérlek gyors segítségeteket mert tanácstalan vagyok :S
Nem régen beszereztem új vezeték nélküli egeret (Gigabyte FORCE M9 ICE) és házat, ami rajta van USB 3.0.
Szóval ha bedugom USB 3.0 pen drivét és AKADOZIK a vezeték nélküli egér....
Ha már nem használom USB 3.0-ás pen drivét, ritkában így is akadozik az egér, pedig elemmel nincs gond.
- Próbáltam valahogy beállítani biosban és változatlan
- Táp csere, semmi
- Vezetékes egérrel már tökéletesen megy
- Kipróbáltam Logitech vezeték nélküli egérrel, ugyanúgy akadozik :S
Legújabb driverek fent vannak, win 7-es.

Mi lehet a gond ??? USB 3.0 driver nincsenek.... Valaki már találkozott ilyennel ???

(#21828) asysoft


asysoft
aktív tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem! :B Az lenne a problémám, hogy az adataimnál található gépem (Gigabyte MA770-UD3, PhenomII X4 940, 4GB Corsair Dominator RAM, FPS GreenPower 400W táp) nem indul el. Ritkán használom, jobbára csak játékra, időhiány miatt utoljára pár hónapja lehetett beindítva, akkor (éppen*) tökéletesen üzemelt, most viszont a POST képernyőn sem jut túl, HDD-k listázása után lefagy. Próbáltam elemet cserélni, BIOS-t resetelni, de mindig csak egyszer indul el (értsd: be tudok lépni a BIOS-ba), ha a reset után a default értékeket állíttatom vissza, akkor is lefagy. Valakinek van valami ötlete?

Válaszaitokat előre is köszönöm! :R

*: pár éve szintén bekapcsolás nélkül állt egy jó pár hónapot monitor hiányában, azután szerette eljátszani, hogy csak CMOS reset után volt hajlandó elindulni (mindent visszaállítottam amire korábban volt, utána is ment). Ezt végül egy elemcserével sikerült véglegesen(?) megoldanom, utána mint a kisangyal...

(#21829) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

A hiba amiröl probáltam beszélni ittvan:

http://www.youtube.com/watch?v=hvKsQs1Et10&feature=em-upload_owner#action=share

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#21830) juve600


juve600
nagyúr

ÜDV

asrock 990fx extreme 3 alaplapom van
az a gondom hogy nincs hang
minden driver fenn van,a realtek is mégsincs hang

azt irja a windows hogy nincs csatlakoztatot eszköz
mi lehet a gond ??

thx

(#21831) Szlovi


Szlovi
aktív tag

Sziasztok!

Lehet- e alaplap probléma,ha a gép elindul,de a monitor nem kapcsol be és a windows indítási dallamot sem adja. A diszkrét és az integrált VGA-val is ezt produkálja.

Válaszokat előre is köszönöm!

#21832: Sajnos nincs ... és az elfekvőben lévő csipogómat sem találom :O

[ Szerkesztve ]

(#21832) Rivaul válasza Szlovi (#21831) üzenetére


Rivaul
addikt

Csipogó van a lapon?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21833) juve600 válasza juve600 (#21830) üzenetére


juve600
nagyúr

Eszköz leírása AMD Cape Verde/Pitcairn/Heathrow/Chelsea/Venus - High Definition Audio Controller

ezt irja,pedig elvileg relatek van benne

(#21834) tigerscorpio válasza juve600 (#21830) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Üdv !

Távolíts el az eszközkezelőből a hang drivereket, és rakd fel újra. mert előfordul, hogy ritkán felmegy olyan driver is ami nem teljesen odavaló...

fontos, hogy INNEN tölts le minden, és oprendszernek megfelelően

végső eset, ha nem a legújabb a bios, akkor azt frissítsed //végső esetben//

:K

gondolom minden jó helyre van bedugva a gép hátuljában... ?

[ Szerkesztve ]

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#21835) Belako


Belako
tag

Hola!

Ez gondolom megosztom veletek, ha netán így járna valaki.
Hozzám került egy ati4890 vga, ezt első szemügyre vételezésnél már látni lehetett hogy valaki buherálta.
Arra se fordított gondot, hogy legalább helyes méretű csavarhúzóval csavarja ki a csavarokat. Na mind1 gondoltam és belerakom hátha elindul, viszont a korábban látottak alapján már én is kevés esélyt adtam neki.
Így is lett első indulásnál hőfokok az egekben, drive-t nem veszi. Újra indít se kép se hang. Na ez bejött gondoltam vissza a hd6950-t és minden megy a régi kerékvágásban. Na de ekkor jött a probléma. Win bebootolt. szokásos vga hiba ennél is csíkos kép, kifagyás meg hasonló nyalánkságok + még a biosz is kifagyott. Ekkor lefödtem és válogatott szitkokkal illettem azt a személy akitől jött a 4890-s kari. Szerencse az a tény, hogy több pci-e sin van a mobo-n így átraktam egy másikba, hátha csak a sínt csapta ki. Másikba nincs hiba."Hoppá". Tüzetesebben megnézve látom porcica van a csatlakozó felületen a sínen belül. Fogtam egy fogpiszkálót, kibányásztam a cicát. Kártya berak és indít. Szórás megmaradt. Csökkentett módban elindítottam a wendőzt, és kitakarítottam minden vga drivert. Majd ismét reboot, friss driverrel. Láss csodát eddig minden fasza.
De nem kívánom senkinek átélni ezt a gyötrelmes 20-30 percet.

Mindig figyeljetek a tisztaságra, mert igen nagy bonyodalom lehet belőle. Ha csak nincs egy teszter gép a közelben aminek mindegy

Ilyen az ha valaki kicsit is figyelmetlen.

[ Szerkesztve ]

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#21836) juve600 válasza tigerscorpio (#21834) üzenetére


juve600
nagyúr

üdv
hagdriver letölt
eszközkezelöben eltávolitottam a hangeszközt
utánna driver feltesz,semmi változás

gép ujraindit,winfos magátol keresi a hangeszközt
high audio amit talál de hang továbbra sincs
se realtek ikon a hangszoro ikon mellett
bios legujjab van fennt

(#21837) tigerscorpio válasza juve600 (#21836) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

és ha az alaplapnak a szoftverét felteszed. ami a frissítésekért felel?

vagy rákeresel a driverre konkrétan a füzetben leírtak alapján. esetleg aida- val megnézed, hogy mit mond róla?
egyelőre más ötletem nincs

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#21838) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Van néhány alaplapom, amit áruba szeretnék bocsájtani, de előtte alaposan le akarom tesztelni őket. Mit javasoltok, hogy érdemes nekiállni a tesztelésnek? Hogyan lehet a leghatékonyabban kiszűrni a hibákat?

Első nekifutásra ezt gondoltam: Memtest, majd ha ez rendben, akkor feltelepítek egy Win-t, illetve az alaplap és a videokártya drivereit. Ha hiba nélkül lefutott mindegyik telepítő, akkor ezután futtatok rajta egy 3dMark-ot, és ha itt sincs hiba, akkor már jóeséllyel működik a deszka - gondolom én.

Vélemény? Vannak speciális programok erre a célra, vagy az én fapados módszerem is megfelelő?

Köszi a válaszokat előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#21839) TommyNagz válasza csabyka666 (#21838) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Tök hibátlan amit írtál, kiegészíteném pár dologgal azért:
-Tesztelj le minden slotot (PCI,AGP,PCIE, mindent)
-Tesztelj le minden kimenetet (USB, hang ki-be, soros, stb.)
-Tesztelj le minden memóriaslotot

Ha ezeken átmegy a gép, akkor kutya baja :)

encapsulation dot1q

(#21840) Belako válasza csabyka666 (#21838) üzenetére


Belako
tag

Hola!

Lehet találsz nálam nagyobb mágust is itt a ph-n.
De én javasolnék még hogy szerezz be post kijelzőt.
A biosz által végigfuttatott öndiagnosztikai kódokat kiírja.
Amit írtál meg egy post kijelzővel már ha nincs hiba, akkor jó eséllyel egy darabig még elmegy a lap.
3d mark helyett egy furmark jobb és stabilitás tesztez prime95-t javasolnám.
Vigyázz mert komolyabb terhelésnél könnyen elszállhatnak a dolgok.

Végtére is amit írtál az se rossz.

De ha nagyon precíz akarsz lenne nem árt egy oszcilloszkóp sem, egy komolyabb multiméter, + kapacitást is tudsz műszerrel mérni a kondik végett.

[ Szerkesztve ]

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#21841) Romeo619


Romeo619
senior tag

Sziasztok,

Szeretnék alaplapot váltani a jelenlegi GA-MA770-UD3 (rev. 2.1) -ról. Jelenleg 4 giga RAM van benne, amiért folyamatosan sír a rendszer, hogy kevés. Nos DDR2ben az 1033Mhz-s ram kétszer annyiba kerül, mint a DDR3 1600mhz - ez a csere oka.

Jelenleg egy AMD 965BE X4, és 7870 van benne egy 650W crosair táppal. Ehhez tudnátok nekem ajánlani egy lapot? A PC "gamer" így ez lenne a fő szempont.

Továbbá a régi lapomért mennyit kérhetek?

Előre is köszönöm! :R

(#21842) csabyka666


csabyka666
addikt

@ Tommy Da B1G ; @ Belako: Köszi a választ mindkettőtöknek! Ha ezek után hibásan kerül ki a kezeim közül a lap, akkor ott valami összeesküvés van a háttérben. :) :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#21843) Viktoár válasza Romeo619 (#21841) üzenetére


Viktoár
addikt

Szia

Szerintem olyan 9-10k között lehet a lapod viszont hogy mi legyen helyette az függ a ráfordítható összegtől vagy hogy van-e gyártó aki elsőbbséget élvez nálad,tuning potenciál,lap mérete,slotok száma,stb. 1-2 dolog biztos fontos neked is a lappal kapcsolatban. Szerintem a milyen alaplapot vegyek topikba jobban illene a kérdésed. ;)

Üdv:Viktor

(#21844) Romeo619 válasza Viktoár (#21843) üzenetére


Romeo619
senior tag

Szia,

Köszi szépen :)

(#21845) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Adott egy A6-3500 APU és egy Asrock A75 PRO4-M lap. Ebbe raknék egy Asus HD3870x2-t, tesztelgetni kicsit. Mi a teendőm ahhoz, hogy a dVGA-t használja? Csak beteszem és kész, vagy BIOS-ban is kell valamit állítgatni?

Üdv

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#21846) Hgovi válasza s3toraph (#21845) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Az Asrock lapokat nem nagyon ismerem ,de a kártyára kötöd rá a monitort és megy+driver és kész.

Üdv Hgovi

(#21847) s3toraph válasza Hgovi (#21846) üzenetére


s3toraph
senior tag

Oké. :R

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#21848) Hgovi válasza s3toraph (#21847) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Integrált Asus lapoknál ez az ügymenet.
Szerintem az Asroknál is így van.

Üdv Hgovi

(#21849) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

960GM-GS3 FX lap a satás HDD-kkel ugye tudja a Raid0-át?

Köszönöm, előre is.

(#21850) tigerscorpio válasza juve600 (#21836) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Üdv

valami fejlemény?

:(((

[ Szerkesztve ]

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.