Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22501) adam12221 válasza Boogie33 (#22483) üzenetére


adam12221
tag

Háááát elég csontos, de talán elbírja. :)

(#22502) Bojár


Bojár
csendes tag

Sziasztok egy Asrock dual sata2 939-es lapot akarok beinditani s valahogy nem akarja adni magat vidkari+ram egy 3700 es San diego van benne felpordul a venti egy masodpercre es utanna leal mar eleg sok vidkarit meg ramot cserelgettem de az eredmeny ugyanaz ja bios reset is volt mar ...lap kuka?vagy mit probaljak meg? Koszi

(#22503) swingstar válasza pepejoe (#22500) üzenetére


swingstar
csendes tag

A Z77 és a H77 chipset között a lényegi különbség, hogy a H77-es lapok nem támogatják a túlhajtást, illetve több VGA használatát (crossfire, sli) se nagyon szeretik. Ha K-s procid van és húzni szeretnéd, akkor azt gond nélkül egy Z77-es lapban teheted meg. Mivel nem K-s procid van és nem használsz több VGA kártyát, így a H77es lap bőven megfelelő lesz, de ha a jövőbeli upgrade lehetőségeit is nézzük, akkor elgondolkozhatsz a Z77-es lapon.

A linkelt Z77-es lapon nincs displayport, ill. csak 3 audio kimenet van a hátlapján. Ezeken (és a chipseten) kívül más lényegi különbséget nem látok. Nekem pl. egyik se szükséges (dedikált VGA-m van, ill. 2.1-es hangfalszettem), így én a Z77-es lapot venném, főleg ha egy árban vannak.

.oOo. Üdv: Marci .oOo.

(#22504) jim bcs válasza pepejoe (#22500) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Asus P8H77-M PRO, később majd veszel bele egy sima 3570-et vagy 3770-et

(#22503) swingstar nemis oc-ra tervezték őket ezért nincs olyan erős a tápellátásuk mint egy z-s lapnak ám otthonra doszt elég egy h-s lap egy erősebb procival, olyan gyorsan fejlődünk hogy mire a k-s procit húzni kellene egy kis teljesítménytöbblet miatt addigra bőven konfigcsere lesz azaz nembiztos hogy otthonra megéri a k-s proci a felárat, ettől függetlenül mehet az sli/cf h-s lapban de a slot mód jelentősen csökken egy z-s laphoz képest, bár egyébként otthoni használatra nem sok értelmét látom a 2 vga-s rendszereknek és amúgyis jobban jár egy erősebb vga-val aminél kevesebb a hibalehetőség is

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#22505) katt777


katt777
félisten

Új konfig:

A10-6800K CPU
AsRock FM2A85X Extreme 4 alaplap
2x4GB Corsair Vengeance 2133MHz CL11 DDR3 RAM
CM 600W ASABM2 táp

Indítás: minden venti pörög, pittyenés egy szál se, se kép, se hang, benyomva tartott power-re sem kapcsol ki, csak tápot le. Kuka a lap? Proci topicjában úgy tájékoztattak, hogy gond nélkül indulnak az FM2 lapok az A10-ekkel is.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22506) jim bcs válasza katt777 (#22505) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

A proci, memória, vga és csatlakozók rendesen a helyükön vannak? mozgass át mindent

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#22507) waithEard válasza Bojár (#22502) üzenetére


waithEard
őstag

Bojár:
Itt lehet, hogy segítenek.

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#22508) swingstar válasza jim bcs (#22504) üzenetére


swingstar
csendes tag

Teljesen igazad van abban, amit írtál, ezeket én is mérlegeltem. A jövőbeli lehetőségek picivel szélesebb spektruma miatt választanám a Z77-est, de csakis azért, mert egy árban van a két lap. Ha a Z77-es lap valamivel drágább lenne, tényleg felesleges lenne rá költeni.

.oOo. Üdv: Marci .oOo.

(#22509) katt777 válasza jim bcs (#22506) üzenetére


katt777
félisten

Igen. Nagyon gondosan építek meg minden gépet már kb. 15 éve. Egyéb lehetőség híján vsz. garfutár lesz.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22510) #65675776 válasza katt777 (#22509) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kérdés melyik BIOS revízió van a lapba programozva. Ha 1.4 alatti, akkor nem támogatja a 6000-es APU-kat, frissíteni kell.

(#22511) gyáliSanyi válasza gyáliSanyi (#22491) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Valaki erre egy-két szóban elmondaná, hogy mit várjak el a laptól.

Live poor, die ritch.

(#22512) yodaMODA


yodaMODA
tag

Sziasztok
Lenne egy gondom és szeretnék segitséget kérni.
Vettem olcson egy Gigabyte H55M-S2-es S1156-os alaplapot hozzá egy I5 661-es procit.
Kaptam egy 9600GT vga kártyát amin nincsen külön tápcsatlakozo és nem indul vele csak a venti pörög
Más kártyával amin van külön tápcsati azt elinditja.
Lehetséges hogy a pci-e csatin keresztül nem kap áramot ?
üdv

[ Szerkesztve ]

(#22513) adam12221 válasza yodaMODA (#22512) üzenetére


adam12221
tag

Nem az a gond, hanem szimplán rossz a 9600GT. :(

(#22514) yodaMODA válasza adam12221 (#22513) üzenetére


yodaMODA
tag

De másik gépben elindul hibátlanul.

(#22515) gyáliSanyi válasza yodaMODA (#22512) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Biosba vga-ra tetted?

Live poor, die ritch.

(#22516) adam12221 válasza yodaMODA (#22514) üzenetére


adam12221
tag

Na az látod, érdekes. Valami bug lehet, esetleg az alaplap nem támogatja.

(#22517) didyman válasza adam12221 (#22395) üzenetére


didyman
őstag

És gondolod, hogy a CPU-n kívül semmi más nem fogyaszt 12V-ot? A több ág irreleváns, mivel mind egy tőről fakad és mindegy, hogy melyik van terhelve. Kicsit bulváros az ipon cikk, de semmi esetre sem gyakorlatias..

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#22518) adam12221 válasza didyman (#22517) üzenetére


adam12221
tag

És gondolod, hogy én ennek a cikknek a valóságtartalmának utánanéztem? Azt tudom, amit olvasok. Úgyse lesz sose Haswell -em, szóval nem ástam bele magam. :D De gondolom nem véletlenül született a hír.

[ Szerkesztve ]

(#22519) didyman válasza adam12221 (#22518) üzenetére


didyman
őstag

Nem kell utánanézni semminek, csak gondolkozni józan ésszel..

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#22520) adam12221 válasza didyman (#22519) üzenetére


adam12221
tag

Hát tudod mit? Próbáld ki. Nem egy olyan tápot láttam már, ahol külön ágról kapja a CPU a 12V -ot. Ha száz darab tápot nem szedtem szét/javítottam eddig, akkor egyet se... Nagyon szeretem az ilyen embereket, akik minden érdemleges információ közlése nélkül belekötnek a másikba, és hülyének nézik, a lekezelő stílusukkal.

Szóval ha ez neked most jól esett, akkor egészségedre. Részemről a téma lezárva.

(#22521) didyman válasza adam12221 (#22520) üzenetére


didyman
őstag

Azért írom, amit írok, mert én nemhogy szétszedem és javítom a tápokat (meg minden mást is, amiben áram folyik), de a felépítésükkel, működésükkel is tisztában vagyok. Szakirányú végzettségem van és kb. 20 éves rutinom, 13 éve hivatásszerűen. Ha vennéd a fáradtságot csak a blogomig eljutni, talán nem kellene most magyarázkodnom. Nem kötöttem beléd és nem nézlek hülyének, el nem tudom képezlni, miként jött ez le neked-de nem is érdekel. Neked is nulla érdemleges információd van, mert azért az ipon cikkét-bármiféle tesztelés nélkül keltezve- ne tekintsük autentikusnak. 50mA-t 12V-ról csak a RAM-ok, lapkakészletek, perifériaillesztések, stb.. tápja megeszik, a HDD, ODD, VGA, satöbbiről nem is beszélve. A különálló 12V-os ágak, ismét leírom: Vezérlésileg egy pontot jelentenek, mivel rendszerint már az egyenirányításuk közös, pláne kisebb teljesítményű tápegységekben, és csak az áramkorláttal külön védve, a vezetékek előtt ágazik el.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#22522) adam12221 válasza didyman (#22521) üzenetére


adam12221
tag

De, láttam a blogodat, és a cikked, és meg kell hogy mondjam, ismerős a probléma. Sokan, az ismerőseim közül is, a primer oldali kondit/kondikat nem is nézik meg, mondván úgyis jó... Hát nem. :) Állatalában Zalmann tápoknál volt vele gondom (érdekes, annak is FSP a bele), és FSP -k nél.

Visszatérve a témára lehetséges, hogy csak marketing lenne az egész cseréld le a tápod akció? Nem hiszem, hogy ne lenne valóságalapja. Ha mégsincs, akkor pedig szomorú. És nem csak az iPon írt erről,hanem minden jelentős oldal. Tuti nem megy akármilyen táppal. Lehetséges hogy más is van a dologban,amiről hallgatnak?

Egyébként pedig nem haragudj, "enyhén" ingerlékeny idegállapotban vagyok, nagyon fárasztó napom volt... :(

(#22523) aknaakna


aknaakna
tag

Sziasztok!

Egy ASRock 870 Extreme3 rev2.0 mennyire megfelelő lap egy FX 6100-nak, ha nem az extrém tuning a célom, maximum 3.8-4ghz-ig szeretném majd húzni?

"I dont want it, I just need it, nothing seems to satisfy..."

(#22524) yodaMODA válasza adam12221 (#22516) üzenetére


yodaMODA
tag

Sajnos a biosban nincs álitási lehetöség csak azt tudom állitani hogy mennyi memoriát használjon

(#22525) katt777 válasza #65675776 (#22510) üzenetére


katt777
félisten

Topicban azt írták, hogy 1.2-essel szállított lapok simán elindultak 6800K-val.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22526) didyman válasza adam12221 (#22522) üzenetére


didyman
őstag

Semmi gond, nekem is vannak pocsék napjaim. A témához: Én azt tartom elképzelhetőnek, hogy valahol, valaki talált olyan felállást, ahol egy minimalista konfigurációnak és adott tápegységnek gondot okozott a dolog, reprodukálhatóan. Főleg nagyobb teljesítményű tápegységeknél, és újabbaknál, ahol a 12V a súlyozott visszacsatolás kapcsán, lehet ez probléma, ott szükséges a jelentősebb (burkolaton belül nem elintlézhető) minimum terhelés és elképzelhető, hogy ott egy kopasz lap, egyszem memóriamodullal, és csak 5V-ot igénylő SSD-vel valóban nem éri el a minimumot egy 6-700W-os táppal. A kérdező csíftekje nem kényes jószág és a kisebb teljesítményű tápok nagyon nagy része gond nélkül indul nulla terheléssel is (lehet kapni ezeket az ATX táptesztereket, azknak pont az az egyik hátránya, hogy nem terhelnek-mégis jónak mutatnak mindenféle tápegységet), A régebbi, még 5V-súlyozott tápokak ez nem is probléma, hiszen az 5V sem terhelt jelentősen, a 12V sem fog megszaladni. A kérdező közben talákt egy másik, Iponos cikket, mely eloszlatja a tévhiteket ([link]), és azt említi, hogy egy csendes ventilátor is elég lehet a megoldáshoz-ami 1-2W-ot jelent. Ez elég marginálisnak tűnik, és nem godolom, hogy emiatt tápegységet lenne szükséges cserélni. Hogy emögött mennyire lehet üzlet.. Az biztos, hogy a tápok teljesítményével el vagyunk szaladva, ésszerűtlen egy 4-500-as táp egy minimál irodai konfighoz, ami a száz wattot nem éri el padlógázon, ahogy egy i4770-hez sem indokolt 7-800W, ha nincs mellette legalább egy izmos CF felállás például. Az alulterhelés ugyanúgy nem egészséges üzemi állapot, mint a túlterhelés, és elképelhetőnek tartom, hogy ez a jelenség inkább ennek végre megnyilvánulása-amit persze a gyártók igyekeznek maguk hasznára fordítani.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#22527) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Ma a gépemet egy kicsit kifújattam kompresszorral. Majd mikor átnéztem hogy minden kábelezés rendben van-e akkor észrevettem a következő dolgot. 2-3 helyen az alaplapon mint ilyen gyantás szerű cucc lenne. Lehetséges hogy már az eleje óta ott van, viszont csak most vettem észre. Érdeklődnék hogy ez mennyire okozhat gondot szerintetek?

Teljesen normális hogy ez a gyantaszerű vagy nem is tudom milyen anyag ott van az alaplapon 2-3 helyen?

A képen be van karikázva pirossal hogy hol vannak ezek. Illetve Z77 Pro4-ről van szó.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#22528) katt777 válasza jozsi252 (#22527) üzenetére


katt777
félisten

Ragasztó, vagy izzad a lap? :F Amúgy van bármilyen baja?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22529) didyman válasza jozsi252 (#22527) üzenetére


didyman
őstag

Folyasztószer. Ott maradt forrasztás uán, nem probléma.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#22530) jozsi252 válasza katt777 (#22528) üzenetére


jozsi252
veterán

Izzadni tutira nem izzad mert 35 fokos most is, illetve egy HAF922 házba van benne, 4 házventi van csak a ház szellőzésének, szóval melegedés miatt tuti nem jöhetett elő. Nem, szerencsére nincsen semmi baja sem a lapnak, tökéletesen működik.

Csak azmiatt kérdeztem hogy megelőzzek egy lehetséges gondot.

didyman

Köszönöm :R Így akkor megnyugodtam hogy teljesen normális hogy ott van.

iPhone 13 Pro Max

(#22531) katt777 válasza jozsi252 (#22530) üzenetére


katt777
félisten

Az csak vicc volt. ;) :B :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22532) Ruszki válasza jozsi252 (#22530) üzenetére


Ruszki
senior tag

Megitatod egy kis alkohollal és el is tűnik! :DDD
Mármint a folt!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#22533) arnold0825


arnold0825
csendes tag

Furcsa dologba utkoztem a videokartya csere utan!
Egy GeForce 8600gt -t csereltem egy GTX 560 -ra. A problema az hogy az Asus M5A97-es alaplapom 2 darab PCI-E slottal rendelkezik de a GTX 560 csak az egyikbe hajlando elindulna. A problema csak annyi hogy amelyikben elindul az x4 mod-os slot es az alaplap alljan van, igy eleg keves levegohoz jut hozza. A regi videokartyam (8600gt) tokeletesen mukodik a felso slot-ban is de a gtx 560 nem ad jelet, a rendszer elindul, a windows betolt (hallom), de semmi kep....
Ha valaki tudna segiteni megkoszonnem

(#22534) adam12221 válasza arnold0825 (#22533) üzenetére


adam12221
tag

Pucold ki egy picit a slotot! Esetleg talán egy BIOS update. MÁs ötletem nem nagyon van.

(#22535) arnold0825 válasza adam12221 (#22534) üzenetére


arnold0825
csendes tag

BIOS update megvolt, nem segitett, es ha koszos, poros lenne a slot nem mukodne benne mas videokartya sem :F (szerintem)

(#22536) p2pp


p2pp
őstag

SSD mellé mennyi Ram illik?
Most 4Gb 1333 van a fedélzeten.
Van értelme az SSD mellett még 4-et venni?

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#22537) gyáliSanyi válasza p2pp (#22536) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Ha az alaplap HDMI-jét ráteszem a TV-re akkor nem érzékel jelet.
Ha a számítógép VGA-ján a DVI kábellal rakom össze, akkor megy rendesen.
A biosban Auto-ra van állítva.
Mit állítsak még be, hogy HDMI-n is legyen kép? Vegyem ki a VGA-t talán úgy működik az Auto mod.

Live poor, die ritch.

(#22538) adam12221 válasza gyáliSanyi (#22537) üzenetére


adam12221
tag

Amíg VGA van a gépben, addig nem fog képet adni integrált video -ról, hacsak a BIOS -ban nem lehet állítani.

(#22539) #68216320


#68216320
törölt tag

Van itthon 2db AM3 foglalatos alaplapom. Egy Phenom II x4 965 BE proci kerülne valamelyikbe. Idővel megpróbálkoznék a CPU overclock-al is. Véleményetek szerint melyik lapot használjam?

Gigabyte GA-790xt-usb3 vagy ASUS M4A79XTD EVO

Az Asus-ban nincs USB3, de ez most kevésbé érdekel. A Gigabyte-ban viszont nincs hűtés a CPU MOS-okon. Nem lehet ez veszélyes tuning esetén? A proci ami megy bele alapban 125W-os TDP-vel rendelkezik. Ez gondolom rendesen felmehet, ha túlhajtom. Vajon elbírná a giga hűtetlen fázis része?

(#22540) katt777 válasza arnold0825 (#22533) üzenetére


katt777
félisten

Sapphire HD4870-nel volt egy olyan problémám, hogy a 16X PCI2.0 slotban nem volt hajlandó elindulni, 16XPCI-E1.1-ben vagy 8XPCI-E2.0-ban igen. Lehet, hogy ilyen VGA-hibába futottál bele? Ugyanilyen hibajelenséget produkált egyébként. Nálam 3 hónap volt, mire végül a gyárból cserélték, mert a forgalmazó 5 lapban is tesztelte, és 3x küldte vissza, hogy jó, csak valahogy éppen olyan lapban és slotban nem, amelyben előjött volna a hiba.
Meg tudod nézni másik gépben és megfelelő slotban?
Esetleg kevés neki a kraft?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22541) Tombi


Tombi
senior tag

Sziasztok van egy régebbi 300W-os tápegységem ami jelenleg egy p4-es rendszert hajt meg,
vajon jó lesz-e ehhez Intel DH67C az alaplahoz is? feltöltöttem egy képet a tápról, lehet egyszerű a kérdés sokaknak előre is köszönöm az infót! Kép a tápról:

(#22542) Viktoár válasza Tombi (#22541) üzenetére


Viktoár
addikt

Szia

Szerintem kevéske lesz mert a 12v-os ága elégy gyenge.Az újabb konfigok inkább a 12v-os ágat veszik igénybe ezért ha módod van rá cseréld le egy megbízható darabra.(Pl: FSP,Seasonic,Enermax,stb.. ,ezzel kapcsolatban a tápos topikban többet tudnak segíteni.)

Üdv:Viktor

(#22543) swingstar válasza Tombi (#22541) üzenetére


swingstar
csendes tag

Szerintem is mindenképpen le kéne cserélni az új rendszerhez.

.oOo. Üdv: Marci .oOo.

(#22544) Tombi


Tombi
senior tag

akkor is ha csak egy Intel G1610 proci lesz benne?
nem lesz a gépen semmi 2db scsi vinyon kivul semmi. + scsi kártya pci slotban

[ Szerkesztve ]

(#22545) Viktoár válasza Tombi (#22544) üzenetére


Viktoár
addikt

A tápod 12v-os ága 12A leadására képes.Nagyvonalakban a proci ~5A-t fogyaszt + a 2 hdd ~3-4A-t és akkor még a memóriák,ventik,alaplapi dolgok szóval necces.A nyugodt alváshoz indokolt a csere. ;)
Na persze nem minden a 12v-os ágról működik de figyelembe kell venni a táp hatásfokát is.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#22546) 5000watt


5000watt
aktív tag

Üdv!

i7 3770k hoz kellene majd vennem valamilyen lapot.

Asus Sabertooth Z77 vagy Asrock z77 extreme4 vagy a 6 os ? :) Az első használt a másik kettő új de geris a használt és azonoz az áruk! Melyik lenne a legjobb választás a tuningnak ? :R

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#22547) katt777 válasza Viktoár (#22545) üzenetére


katt777
félisten

Tudtommal a táp hatásfokán nem múlik, az csak annyit tesz, hogy mennyivel vesz föl több áramot ua. teljesítmény leadásához a konnektorból, szóval a teljesítményt le fogja adni.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22548) swingstar válasza 5000watt (#22546) üzenetére


swingstar
csendes tag

Én a Sabertooth Z77-et venném, kérdés, h. mennyi gari van még rá? Ha elég hosszú, akkor én arra mennék. Az Asrock lapok alapból 2év garisak, az Asus lapokra 3 év jár, ha az Asus lap fél éves, akkor még így is hosszabb a gariidő, mint az új Asrock lapokra. Amúgy lényegében bármelyiket is választod, jó alapja lesz a gépednek...

.oOo. Üdv: Marci .oOo.

(#22549) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok

Asrock H61M U3S3
UEFI frissítés után van valami a BIOSban amit érdemes állítani a gyári értékekről?
Nem tuningolni akarok, csak tudom, hogy mindig van amit érdemes átállítani :)

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#22550) Viktoár válasza katt777 (#22547) üzenetére


Viktoár
addikt

Igen a hatásfok másképpen tartozik a teljesítményhez de minek fizessen óránkét 500W-ot ha csak 300W-ot fogyaszt. :)
Hogy ettől függetlenül leadja-e a teljesítményt az sem biztos mert nem a ráragasztott címke "hajtja" a gépet hanem ami a tápban van elektronika. ;)

A lényeg hogy javasolt a tápegység cseréje.

Üdv:Viktor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.