Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22051) Vegitaa válasza Hgovi (#22050) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Az efféléken már túlvagyok. Mondjuk nem régen cseréltem ventit a tápban, talán ott lehet valami...
Csak valahogy az alaplapról kellene kideríteni, hogy rendben van-e...

Még egy érdekes jelenség, a gép elindulásakor a speaker nem egyet pittyen, hanem egy normált, plusz egy még rövidebbet...

[ Szerkesztve ]

(#22052) Hgovi válasza Vegitaa (#22051) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Típusa az alaplapnak?

Üdv Hgovi

(#22053) Vegitaa válasza Hgovi (#22052) üzenetére


Vegitaa
senior tag

MSI K9A2 Neo-F (MS-7388) (+ AMD 9550, Phenom X4 Agena)

[ Szerkesztve ]

(#22056) millerur válasza Hgovi (#22039) üzenetére


millerur
tag

Szerencsére vagy sem, de a vga a hibás, érett már a csere, de sajnálom, hogy így...

(#22057) Viktoár válasza Vegitaa (#22053) üzenetére


Viktoár
addikt

Usb eszköz nincs rádugva bekapcsoláskor?

Üdv:Viktor

(#22058) Vegitaa válasza Viktoár (#22057) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Egér... De érdekes, ha úgy indul, hogy bent van egy pendrive, akkor az egy normál után 2 nagyon rövidet pittyen...

(#22059) Viktoár válasza Vegitaa (#22058) üzenetére


Viktoár
addikt

Igen mert néhány MSI lap rövidet csipog ha usb-s cucc van rádugva. :)

Üdv:Viktor

(#22060) Vegitaa válasza Viktoár (#22059) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Na, ezt legalább megtudtam. Kössssz. :R :R

(#22061) Kosvelő


Kosvelő
csendes tag

Sziasztok!
Alig két hetes konfigban pihen egy Asrock 990fx extreme 3, problémám van vele (lehet hogy más alkatrésszel van a gond) - bekapcsolás után fekete képernyő fogad, gyakorlatilag semmi sem történik, a gép bekapcsol, ventik pörögnek. Reset-re szintén ez történik. Bekapcs gombot hosszan benyomva leáll a gép, majd újból elinítom, ekkor sikerül a BIOS-ba belépnem, majd innen tovább megy..és elindul a gép Win 7 64bit betölt. Egyszer viszont eljátszotta azt is hogy egy darab meghajtót sem észlelt.
990 extreme fx alaplapban, FX-8150-es proci, 2x8 giga Corsair Vengeance 1600 RAM, MSI geforce 660 gtx, egy Corsair 128-as SSD, és egy WD 2 TB-os vinyó.
Volt már valakinek hasonló problémája??
Az alaplap a legfrissebb bios-al rendelkezik. Az érdekes vagy fura az hogy egy teljesen ugyanilyen konfigban semmi hasonló probléma nincs. ( igaz ott az egy verzióval korábbi bios van)

(#22062) Ruszki válasza Kosvelő (#22061) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Én azt mondtam volna csinálj egy BIOS resetet aztán hátha megjavul!
Vagy esetleg húz le mindent a lapról hátha úgy elindul és onnan lehet találgatni mi a hibás!

Üdv!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#22063) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. Van egy Gigabyte GA-P55-US3L (rev. 2.0) alaplap amire ha rádugom a Logitech G19-es billentyűzetet akkor bootolásnál egyszerűen nem hajlandó továbblépni a bioson, újraindul állandóan. Egyébként ezt csinálta ez az alaplap egy Gigabyte K8100-as billentyűzettel is. Én valami USB-és bios beállításra gyanakszom de egyszerűen nem tudom hogy mit is kellene keresni. :F Légyszi segítsen valaki Előre is köszi. :R

(#22064) Viktoár válasza Joshi (#22063) üzenetére


Viktoár
addikt

Bios reset,ha nem változik akkor bios frissítés lenne a logikus lépés és utána meglátjuk. ;)

Üdv:Viktor

(#22065) lengyellaci7 válasza lengyellaci7 (#22030) üzenetére


lengyellaci7
csendes tag

help

(#22066) Viktoár válasza lengyellaci7 (#22030) üzenetére


Viktoár
addikt

Előéletéről lehet tudni valamit? Biost resetelted már hátha beröffen? Ha kiveszed a memóriákat akkor sem csipog a speaker?

Üdv:Viktor

(#22067) Ruszki válasza lengyellaci7 (#22030) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Csinálj egy BIOS resetet.
Aztán Ha van lehetőség akkor kipróbálni egy másik táppal!
Ha úgy sem, akkor alaplapból alkatrészek kiszerel és visszarak.
Ha ezután is marad a jelenség akkor lehet gyanúsítani a lapot!

Üdv,Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#22068) Viktoár válasza Ruszki (#22067) üzenetére


Viktoár
addikt

A lap már így is gyanús mivel nem indul és nem csipog. ;)

Üdv:Viktor

(#22069) Ruszki válasza Viktoár (#22068) üzenetére


Ruszki
senior tag

Igaz! :DDD

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#22070) Tituszazeb


Tituszazeb
tag

Sziasztok!

Asrock FM2 A75 PRO-4 lap biosában van memory remapping funkció, vagy ehhez hasonló? Valamiért csak 4 GB ram megy a 8 GB helyett, és sok helyen olvastam, hogy ezt a funkciót kikapcsolva, megoldódhat a probléma.

Előre is köszönöm!

Kérek mindenkit, hogy privátban írjon, mert azt jobban észreveszem! Köszönöm! :)

(#22071) Gyufaaa válasza Tituszazeb (#22070) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Már a BIOS is csak 4-et lát? :U

(#22072) Tituszazeb válasza Gyufaaa (#22071) üzenetére


Tituszazeb
tag

Nem, a BIOS látja mind a 8-at (2*4-et) egész pontosan.
Szerintem a ramokkal nincs baj, valószínűleg a lappal sincs, valamilyen felesleges plusz szolgáltatásra gyanakszom, ezért kéne tudnom, hogy ez a lap tud-e memory mappinget vagy hasonlót.

Kérek mindenkit, hogy privátban írjon, mert azt jobban észreveszem! Köszönöm! :)

(#22073) Tituszazeb


Tituszazeb
tag

Update: kipróbáltam, hogy csak 1-1 ramot tettem be, mielőtt indítottam, az egyikkel nem indult a rendszer...

Kérek mindenkit, hogy privátban írjon, mert azt jobban észreveszem! Köszönöm! :)

(#22074) Rivaul válasza Tituszazeb (#22073) üzenetére


Rivaul
addikt

Valószínű hogy hibás a ram. Az hogy a bios érzékeli csak egy dolog. Memtest-et kéne tolni rajtuk.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#22075) tivcike


tivcike
tag

Sziasztok! Van egy asztali gép nálam se kép se hang. Be lehet kapcsolni de semmit nem csinál kivéve hogy világít meg a ventilátorok mennek.Egy kis segítség jól jönne, köszi

(#22076) Viktoár válasza tivcike (#22075) üzenetére


Viktoár
addikt

Hát ez így elég szegényes leírás.Szedd szét,takarítsd ki az összes hardvert és a slotokat.
Aztán rakj össze egy alap konfigot (alaplap,proci+hűtés,ram,táp és vga ha nincs integrált) az asztalon valamint csinálj egy bios resetet.Elsőre ennyi,ja és egy csipogót is köss rá hátha okosabbak leszünk.

Üdv:Viktor

(#22077) tivcike válasza Viktoár (#22076) üzenetére


tivcike
tag

Nem sípol a gép bekapcsolásnál

(#22078) Viktoár válasza tivcike (#22077) üzenetére


Viktoár
addikt

A biztonság kedvéért zongorázd végig amit írtam. ;)

Üdv:Viktor

(#22079) tivcike válasza Viktoár (#22078) üzenetére


tivcike
tag

Rendben, köszönöm, holnap jelentkezem

(#22080) Tituszazeb válasza Rivaul (#22074) üzenetére


Tituszazeb
tag

Másra én sem tudok gondolni, onnantól kezdve, h nem bootol be vele a gép, már szerintem a tesztek is feleslegesek. Kitöltöttem a hibabejelentőt, remélem korrektek lesznek!

Kérek mindenkit, hogy privátban írjon, mert azt jobban észreveszem! Köszönöm! :)

(#22081) Hgovi válasza millerur (#22056) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Legalább újítasz egy karit.

Üdv Hgovi

(#22082) sagem


sagem
addikt

Sziasztok

Nem tudom, hogy az alaplap e a hibás de remélem Ti talán tudtok valami kiindulási pontot adni..:(

Van egy AM3-as rendszerem, Asrock M3A UCC alaplappal, a problémám az, hogy bekapcsolásnál a cpu venti, a ház ventik és a HDD-k felpörögnek, azonban a VGA hűtője csak egy pillanatra moccan meg, a táp pedig egyáltalán nem pörög fel! A power on / off gomb működik, igaz, indítás után csak úgy tudom kikapcsolni, ha hosszan nyomom az off gombot (vagy lekapcsolom a tápot). Természetesen nincs bootolás, amiket írtam felpörögnek, aztán így darál, amíg ki nem kapcsolom.

A gépet teljesen szétszedtem, kitakarítottam, sajnos semmi eredményt nem hozott. Bekapcsolásnál sípolás nincs, akkor sem, ha pl nincs betéve a memo. Próbáltam többféle memória modullal, valamint egy másik VGA-al is, az eredmény ugyanaz.

Próbáltam egy régi codegány táppal is megnézni (csak ez van a használatban levőn kívül), ez annyiban különbözött a fent leírtaktól, hogy a táp pörgött, de a vga továbbra sem, sípolás nem volt, s a gép nem kapcsolt be. De valahol olvastam, hogy az újabb tápok nem feltétlen pörögnek fel, ha nem érzékelik a CPU-t, így most már végképp nem tudom, hogy mi lehet a rossz..cpu, alaplap..táp? Sajnos nincs másik alaplapom/cpu-m, hogy tesztelgessek :( Van esetleg valakinek valamilyen 5lete a leírtak alapján? Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#22083) KiSSuE


KiSSuE
tag

Sziasztok!

Van egy lapom, VIA P4PB 266E és amikor bekapcsolom, ez a szöveg fogad:

CMOS cheksum error - Defaults loaded Warning!
CPU has been changed or CPU Ratio Changed fail. Please re-enter CPU settings in the CMOS setup and remember to save before quit.

Ez után nyomtam egy BIOS RESET-et amit elmentettem. Majd próbáltam rányomni egy XP-t. A telepítés elindul, kiírja a telepítő, hogy a "fájlok betöltése..." ezzel mikor végez és mielött kérdezné hogy hova telepítem a rendszert, magától újraindul a gép.

Hogy tudnám orvosolni a hibát?

Amúgy bekapcsolás után a SPEAKER egy rövidet csipog, tehát elvileg minden ok.

A szex olyan, mint egy számítógépes játék: A szerencsésebbeknek mászkálós-lövöldözős, a kevésbé szerencséseknek stratégiai, a pecheseknek meg szimulációs.

(#22084) lengyellaci7 válasza Ruszki (#22067) üzenetére


lengyellaci7
csendes tag

csináltam reset et megnéztem PCI post kártyával és memóriára hiba kódot ir

(#22085) Thomaskaaa


Thomaskaaa
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy gépet ASUS a7n8x-e alaplap van benne, de nem sikerül beállítani a netet rajta. XP-t telepítettem és az eszközkezelőben sárga kérdőjeles az Ethernet Controller. Leszedtem drivert innen: http://support.asus.com/Download.aspx?SLanguage=en&m=A7N8X-E+Deluxe&p=1&os= de ugyanúgy rossz.

Valaki tudna segíteni???

(#22086) Rivaul válasza Thomaskaaa (#22085) üzenetére


Rivaul
addikt

Próbálj meg más drivert is leszedni. Az egy régi jószág, nem tartom kizártnak hogy meghalt rajta.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#22087) saby97


saby97
tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy az alaplapom specifikációjában a max FSB 1066Mhz-ben van meghatározva, de a CPU upgrade listán nincs rajta a Core 2 Quad Q6600, pedig az is 1066Mhz.

Sőt, a cpu-support.com-on egyenesen a nem támogatottak közt van.

Akkor végülis támogatja, vagy nem, és ha nem, akkor miért?

(Ha nem támogatja, akkor a másik kérdés, hogy a C2D e7xxx sorozatot támogatja vajon?)

A lap gyári CPU supportja
CPU-UPGRADE.com szerinti support

(#22088) Viktoár válasza Thomaskaaa (#22085) üzenetére


Viktoár
addikt

Próbáld meg ezt sajátkezűleg telepíteni. [link]

Ha nem tiszta akkor van egy readme.htm fájl.Ha elindítod választható a magyar nyelv és leírja a telepítés menetét.

Ellenőrizd a biosban hogy az integrált lan be van-e kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#22089) Viktoár válasza saby97 (#22087) üzenetére


Viktoár
addikt

Mert a lapod 95W-os TDP-ig kezeli a procikat.A q6600 már 4 magos több kakaó kell neki vagyis 105W-os a TDP-je.

Üdv:Viktor

(#22090) saby97 válasza Viktoár (#22089) üzenetére


saby97
tag

Köszönöm a válaszod, eddig mindenki azt válaszolta, hogy azért nem támogatja, mert nincs a listán...

És a 45nm-es technológiával készülteket támogatja?

(#22091) Viktoár válasza saby97 (#22090) üzenetére


Viktoár
addikt

Sajnos azok sincsenek a listán. E7200 -től felfelé 45nm-esek a core 2 duo-k viszont a listában E6700-ig vannak.

Üdv:Viktor

(#22092) saby97 válasza Viktoár (#22091) üzenetére


saby97
tag

Igen, és néztem egy másik MSI lapot, ahhoz oda volt írva, kihangsúlyozva, hogy a 45nm-es technológiát is támogatja, szóval az enyém nem támogatja.

Köszönöm a segítséged! :)

(#22093) Ruszki válasza sagem (#22082) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Hát ha ezeket megcsináltad akkor lehet a lap hibás sajnos!
Próbáld meg úgy is,hogy a VGA ne legyen benne a lapban és úgy indul e!?
Vagy úgy is próbáltad esetleg!?
Tápot is lehetett volna gyanúsítani de ha a másik tuti jó akkor marad a lap!
Valami előzmény nem volt egyik napról a másikra történt ez a dolog!?
Előtte nem fagyott a gép mindig indult rendesen?

Üdv!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#22094) Ruszki válasza KiSSuE (#22083) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

CPU beállításokat kellene megnézni az nem tetszik neki!
Nem lehet hogy a gombelem le van merülve és mindig ez fogad!?
Lehet én értelmezem félre.
A többi beállítás stimmel?

Üdv!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#22095) Ruszki válasza lengyellaci7 (#22084) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Akkor memóriára megjavult!?
Ha esetleg nem nyúltál hozzá és több slotban van memória akkor érdemes letesztelni őket!
Mondjuk egy linux cdről egy memtestet futtass le.
Hátha valamelyik "haldoklik" de lehet memória slot is.

Üdv!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#22096) Rivaul válasza Ruszki (#22095) üzenetére


Rivaul
addikt

Nagyon jó hogy segíteni szeretnél de tehetnéd ezt 1 hozzászólásban is. Törekedni kell erre, főleg 5 percen belül. Ha nem tudod a mikéntjét akkor egy kis segítség ehhez.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#22097) Ruszki válasza Rivaul (#22096) üzenetére


Ruszki
senior tag

Köszönöm Rivaul! :R

Ez már szerettem volna én is tudni!
Igyekszem majd ezt használni!

Üdv,Ruszki!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#22098) Rivaul válasza Ruszki (#22097) üzenetére


Rivaul
addikt

Én örülök hogy szívesen fogadtad. Köszönöm :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#22099) aAron_


aAron_
őstag

Üdv!

mostanában előfordul, hogy a gépem teljesen váratlanul újraindul, leginkább bf3 közben. az új alaplapom óta ilyen instabil a rendszer (ASUS M5A97 EVO 2.0), de ennél konkrétabb dologra nem sikerült eddig rájönnöm. ezen kívül a hang néha recseg (pl játék és yt videók közben, játék alatt ilyenkor mintha a kép is akadna), valamint ha belefújok a mikrofonba akkor azt a hangfalakon hallom :F küldjem vissza gariztatni? azt sem tudom mit kéne mondanom :U

win log csak ennyit ír: The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#22100) KiSSuE válasza Ruszki (#22094) üzenetére


KiSSuE
tag

Már megvan... a memóriám a hibás. ("fizikai memória listázása") meg a memtest is ezt bizonyította. Azért köszi a segítséget!

A szex olyan, mint egy számítógépes játék: A szerencsésebbeknek mászkálós-lövöldözős, a kevésbé szerencséseknek stratégiai, a pecheseknek meg szimulációs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.