Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21951) Apollo_21 válasza pelenka35 (#21949) üzenetére


Apollo_21
addikt

Tudom hogy nem oldja meg az integrált lan-os problémát...de lehet "meghülyült" esetleg nincs lehetőséged pci-os hálókari betevésére és annak a tesztelésére? én jobb híján így oldottam meg amikor egyikpercről a másikra elment az alaplapi...mai napig nemtudom mi okozta.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#21952) Rivaul válasza pelenka35 (#21949) üzenetére


Rivaul
addikt

Megfelelő drivert szedsz le hozzá? Aida is annak érzékeli ami? Eszközkezelőben ha teljesen eltávolítod s hagyod újra felismerni akkor sem változik?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21953) pelenka35 válasza Rivaul (#21952) üzenetére


pelenka35
őstag

Aida ki se irja ,mintha nem lenne
realtek drivert szedtem le

[ Szerkesztve ]

Gamertag:Rob3rt75

(#21954) Rivaul válasza pelenka35 (#21953) üzenetére


Rivaul
addikt

Az nem túl jó. :( Aida driver nélkül is kéne hogy kiírja a típust. Biost reseteld ki. Ha az sem segít akkor arra tippelnék hogy megadta magát.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21955) Viktoár válasza pelenka35 (#21922) üzenetére


Viktoár
addikt

Milyen rendszer van a gépen?

Üdv:Viktor

(#21956) Tomi_78


Tomi_78
tag

Sziasztok!
Valaki segítene olyan ügyben, hogy hol találhatok Fujitsu-Siemens D2030 alaplaphoz Win7 ultimate illesztőprogramokat? Mert a Windows egyszerűen képtelen felismerni az alaplapi (Sis gyártmányú) hang és videókártyát. Olyan letöltőhely kéne, amely nem telepíti is egyben a szoftvert, mert másik gépről tölteném le.
Előre is köszönöm!

(#21957) pelenka35


pelenka35
őstag

biost,hogy kell resetelni ? win 7 vana gépen most probálom felrakni win 8

Gamertag:Rob3rt75

(#21958) WP14 válasza Tomi_78 (#21956) üzenetére


WP14
őstag

ITT nézd meg!
XP kompatibilitási módban lehet Win7-re telepíteni XP-s drivereket elvileg.

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#21959) Rivaul válasza pelenka35 (#21957) üzenetére


Rivaul
addikt

Konnektorból a gépet kihúzod s az alaplapi elemet kiveszed 2 percre. Utána elem vissza, konnektorba be és bekapcs.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21960) WP14 válasza Tomi_78 (#21956) üzenetére


WP14
őstag

Vagy EZT nézd meg, mást nem találtam.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#21961) Tomi_78 válasza WP14 (#21958) üzenetére


Tomi_78
tag

Sajnos ott nem találtam letölthető dolgot... :(

(#21962) Tomi_78 válasza WP14 (#21960) üzenetére


Tomi_78
tag

Ez viszont már jónak tűnik; ki is próbálom. Mindenesetre nagyon szépen köszönöm a fáradozásodat. :K

(#21963) WP14 válasza Tomi_78 (#21962) üzenetére


WP14
őstag

Na még EZ is van :)
Szívesen.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#21964) aszamóca válasza tigerscorpio (#21807) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Köszönöm a választ ! :R

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#21965) pelenka35 válasza Rivaul (#21959) üzenetére


pelenka35
őstag

kivettem cmos cheksum errort ir es nem tudok belépni a biosba ,nem reagál a bill.-re .
Ötlet ?

Gamertag:Rob3rt75

(#21966) Rivaul válasza pelenka35 (#21965) üzenetére


Rivaul
addikt

Vissza is raktad az elemet rendesen? Nem szabadna egy ilyen miatt szórakoznia. Ismételd meg az egészet megint. Csak akkor dugd tápra ha az elem már benne van.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21967) Rivaul válasza Rivaul (#21966) üzenetére


Rivaul
addikt

Nah utána olvastam egy kicsit.

Lehet lemerült az elemed. Nem ártana kimérni ha tudod.
A bios chip-et is enyhén meg lehet nyomkodni.
Indítás után az "f1", "insert" billentyűket próbáld nyomkodni.
A billt húzd le róla s tedd át másik csatlakozóba.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21968) pelenka35


pelenka35
őstag

ok beléptem a biosba load default majd indít gép ,de halo kártya most sincs.

van valami amit nekem kell állitani a biosban?

[ Szerkesztve ]

Gamertag:Rob3rt75

(#21969) Rivaul válasza pelenka35 (#21968) üzenetére


Rivaul
addikt

Akkor annak valószínű annyi. Vegyél bele egy pci-os karit 1-2k körül s ne foglalkozz vele.

Mod: A bios alap állapotban teljesen jó. Nem kell piszkálnod.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21970) pelenka35 válasza Rivaul (#21969) üzenetére


pelenka35
őstag

a fehér slot a pci ?

:B

Gamertag:Rob3rt75

(#21971) Rivaul válasza pelenka35 (#21970) üzenetére


Rivaul
addikt

:DDD Igen az lesz az. Több is van belőle általában. Bár melyikbe teheted az új kártyát. :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21972) pelenka35 válasza Rivaul (#21971) üzenetére


pelenka35
őstag

gyorsan elszaladtam vettem egyet a tanácsodra :R

ezt bedugom és kész vagy kell valamit engedélyezni/tiltani a biosban?

[ Szerkesztve ]

Gamertag:Rob3rt75

(#21973) Csokiii


Csokiii
aktív tag

Sziasztok
Van egy MSI Z68A-G43 (G3) lapom,és kérdezném hogy normás ha BF3 közben 50-55 fokos?

(#21974) Viktoár válasza Csokiii (#21973) üzenetére


Viktoár
addikt

Nem tűnik soknak.Az intel szerint (555. oldalon) a g43-as chipset -55 és +150°C között mozoghat.Na persze a két véglethez közelítve biztos nem húzná sokáig. :))

Üdv:Viktor

(#21975) 5000watt


5000watt
aktív tag

Alaplap neve Asus M5A78L-M LE
Modul neve Corsair Vengeance LP CML8GX3M2A1600C9

Jól látom hogy ez a kettő nem szereti egymást ?

Játékok telepítésnél hibákat ír ki ..stb minden gaménél... :W :W

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#21976) Rivaul válasza Csokiii (#21973) üzenetére


Rivaul
addikt

Ilyen időben teljesen rendben van, főleg ha gépigényes dolog az ami fut.


5000watt
Késő van belemerülni így nem is néztem utána de a corsairok igen hisztis darabok. Ha "vaktában" lettek véve akkor lehet hogy összeférhetetlen lesz. A memóriákat próbáld összehangolni a lappal mert a bios csak egy alapot állít amit lehet nem kedvelnek.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21977) 5000watt válasza Rivaul (#21976) üzenetére


5000watt
aktív tag

bios alapnál mit értessz ? Mhzéket ?

Hát régebbi alaplapomnál jók voltak csak elszállt és kaptam ezt a fost fejette ....

Asus M4a88t-m/usb3 as volt annál jók voltak most megnéztem ez támogatta...

[ Szerkesztve ]

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#21978) Viktoár válasza 5000watt (#21977) üzenetére


Viktoár
addikt

Próbáld meg a corsair által megadott értékeket beállítani a biosban. Frekvencia (Mhz),időzítések,feszültség....

Ha úgysem jó akkor még egy bios frissítést meglehet próbálni ha nem a legújabb van rajta.

Üdv:Viktor

(#21979) Rivaul válasza 5000watt (#21977) üzenetére


Rivaul
addikt

Szia. Arra gondoltam amit Viktoár felsorolt. A bios beállít egy neki tetsző alap értéket minden memóriához, ez nem biztos hogy megegyezik azzal amit a memó "szeret". Az hogy nincs valami a támogatási listában, semmit nem jelent. Annyit hogy nem lett tesztelve az adott típussal, márkával. Ahogy a kolléga is javasolta, nézd meg a hivatalos értékeket s állítsd arra őket.

Mod: Látom a másikban már Qru-val végigmentetek ezeken sikertelenül :(

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21980) KiSSuE


KiSSuE
tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy van egy Medion alaplapom abba van egy 512k ddr ramom és valamiért a gép sokszor magától újraindul meg kékhalál jön be. Használtan vettem egy pc boltba, ott azt mondták hogy a cuccok rendbe vannak, hibátlanok, lehet hogy a BIOS-ban kellene állítani vmit? Ha igen, akkor hol és mit?

A szex olyan, mint egy számítógépes játék: A szerencsésebbeknek mászkálós-lövöldözős, a kevésbé szerencséseknek stratégiai, a pecheseknek meg szimulációs.

(#21981) Rivaul válasza KiSSuE (#21980) üzenetére


Rivaul
addikt

Ez így elég karcsú. milyen hibakódot dob a bs-nél?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21982) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok.hozzájutottam haveromtól,egy Gigabyte Z68X-UD4-B3 laphoz.[link]ha jól tudom ez egy elég minőségi lap.ez az első giga lapom.tudnátok segíteni hogy milyen bios beállítások lehetnek hasznosak ,egy I5 2500,és shapire 7850 társaságában?illetve a bios frissítést is szeretném megcsinálni,jelenleg f9 van fenn 2012 .6 hó. és már van ufei frissítés ,ami már 2013-as.[link]hogyan csináljam? :R

[ Szerkesztve ]

(#21983) WP14 válasza KiSSuE (#21980) üzenetére


WP14
őstag

Táp pontos típusa?

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#21984) Rivaul válasza WP14 (#21983) üzenetére


Rivaul
addikt

Sztem annak a gépnek teljesen mind1 mi az ami hajtja :U


kromatika
miért akarod piszkálni a biost? Nem megy valami, vagy probléma van vele? Ha nem akkor hagyd szépen békén. Biost nem piszkálunk ha nincs rá okunk. Az alap beállításokon kívül ha húzni, macerálni szeretnéd a gépet akkor: Kezdő tuningos topic.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21985) kromatika válasza Rivaul (#21984) üzenetére


kromatika
veterán

csak arra gondoltam,hogy érdemes mindíg a legfrisebb biost fel tenni,mert ugye elvileg javítottak valamit az előzőhöz képest.de akkor inkább hagyom.

(#21986) KiSSuE válasza Rivaul (#21981) üzenetére


KiSSuE
tag

Ezt dobja kékhalálnál a legtöbbször: "BAD POOL HEADER" meg ilyet szokott: 0x0000008E (0x0000005) stb.

Amúgy meg néha úgy is kikapcsol, hogy a vinyó kattan egyet és újraindul. De a vinyó az jó. olyan hangot ad ki olyankor, mintha kifúznám a gépet a konnektorból bekapcsolt állapotban. Amikor meg újraindul, akk vmi IMSERT DISK PRESS ENTER vagy mit ír ki, de azt tudom, akkor nem látja a vinyót. Akkor táp kikapcs bekapcs és gép bekapcs akkor hallom hogy újra elindul a vinyú (maxtor) kicsit zug, szal lehet hallani.

@ WP14 A táp tipusa: Delta Electronics INC, Model: DPS-350PB-2 C

A szex olyan, mint egy számítógépes játék: A szerencsésebbeknek mászkálós-lövöldözős, a kevésbé szerencséseknek stratégiai, a pecheseknek meg szimulációs.

(#21987) Rivaul válasza kromatika (#21985) üzenetére


Rivaul
addikt

Általánosságban véve a biost csak akkor kell piszkálni ha valami indokolja. Ha megfelelően megy minden akkor felesleges bolygatni.


KiSSuE

A memóriát tedd át másik slotba. A winyónál pedig a tápcsatlakozón tekerj kettőt mert valószínű laza benne s ezért szakad meg az áramfelvétel. Elsőre ezeket próbálnám.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21988) KiSSuE válasza Rivaul (#21987) üzenetére


KiSSuE
tag

A memóriát áttettem a 3. slotba, mert az elsőbe folyamatosan ezt csinálta. A tápot megpróbálom.

A szex olyan, mint egy számítógépes játék: A szerencsésebbeknek mászkálós-lövöldözős, a kevésbé szerencséseknek stratégiai, a pecheseknek meg szimulációs.

(#21989) KiSSuE


KiSSuE
tag

Na hát szerkeszteni sajnos már nem tudom. De azóta volt egy ilyen eset. Szóval én vagy 10x áttekertem azt a kábelt, azóta nem csinálja, szóval lehet hogy tényleg abban a csatiban volt laza az érintkező (vagy a vinyóban gázos) viszont új furaság van... Néha elmegy a kép 1-2 MP-ra. Mint amikor telepíted a vindows-t. Ilyen még nem volt. Ez meg mitől lehet?

A szex olyan, mint egy számítógépes játék: A szerencsésebbeknek mászkálós-lövöldözős, a kevésbé szerencséseknek stratégiai, a pecheseknek meg szimulációs.

(#21990) Rivaul válasza KiSSuE (#21989) üzenetére


Rivaul
addikt

Van egy olyan érzésem hogy az a régi masina több sebből vérzik. A táp ezek szerint kivan, a winyó kerreg, a memória is lehet hibás a lapról nem is beszélve. Csak csere alkatrészekkel lehetne elindulni valamerre. :(

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21991) KiSSuE válasza Rivaul (#21990) üzenetére


KiSSuE
tag

Hát akkor hétfőn GO vissza a boltba... :/

A szex olyan, mint egy számítógépes játék: A szerencsésebbeknek mászkálós-lövöldözős, a kevésbé szerencséseknek stratégiai, a pecheseknek meg szimulációs.

(#21992) kromatika válasza Rivaul (#21987) üzenetére


kromatika
veterán

értem.köszi.

(#21993) kormi0312


kormi0312
senior tag

Sziasztok!

Nemrég vettem használtan egy Gigabyte 990X-UD3 lapot. Annak van két db USB3.0 bemenete a hátulján. Ahhoz feltetlepítettem az op rendszernek megfelelő Etron illesztőprogramot a gyártó honlapjáról. Van egy USB3-as dokkolóm HDD-vel, ami csak 5-10MB/s közötti sebességgel képes kommunikálni az SSD-vel.
A régi asrock lapban ment az usb3-as dokkoló 90-100MB/s sebességgel.
Ezzel mi lehet a gond?

köszi a válaszokat előre is!

(#21994) KiSSuE


KiSSuE
tag

Sziasztok!
Lenne egy alaplapom, MS9107C+ Rev 3.2 van benne egy 512 MB DDR 266 MHz ram meg egy GA478B 1.7 GHz procc. Raktam bele egy sima PCI videókártyát. A múltkor teljesen tudtam használni, XP minden felment rá. De most bekapcsolás után se kép, se hang. Próbáltam másik videókártyával, de semmi. Valakinek valami ötlet?

BIOS elemet kiszedtem, ált magában az alaplap azóta kb. 1 hetet. Az a CMOS valamit azt hogy tudom rajta megcsinálni?

[ Szerkesztve ]

A szex olyan, mint egy számítógépes játék: A szerencsésebbeknek mászkálós-lövöldözős, a kevésbé szerencséseknek stratégiai, a pecheseknek meg szimulációs.

(#21995) prmcsk


prmcsk
addikt

Üdv.

Van egy igen öreg csigabájt P35-DQ6 lapom.
Szerintetek erre minden gond nélkül ráakasztható egy mai, SATA3-as SSD vinyó

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#21996) fixer92 válasza prmcsk (#21995) üzenetére


fixer92
aktív tag

Minden bizonnyal igen.

"Victory loves preparation!"

(#21997) scope2007


scope2007
addikt

üdv!

hogyan lehet monitorozni, hogy éppen a HD4000 megy [aktív-e] vagy a VGA?
Virtu MVP belőve

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#21998) Rivaul válasza KiSSuE (#21994) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha a resetre gondolsz akkor azzal hogy kivetted az elemet s a lap egy hetet állt már meg is csináltad. Egy csipogót kéne a lapra kötni hogy ad-e valami jelet magáról.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21999) metaa


metaa
tag

hali!

adott egy Gigabyte GA-P35-DS3L alaplap, tegnap miután bekapcsoltam a gépet nem ismerte fel az SSD-t majd restart után már a HDD-t sem. most ott tartok, hogy bekapcsolom és a gigabyte felirat után nem lép tovább, még a BIOS-ba sem tudok belépni. már 5 éves lassan, előfordulhat, hogy megadta magát?

(#22000) Rivaul válasza metaa (#21999) üzenetére


Rivaul
addikt

Biost reseteld. Húzz le mindent s indítsd azok nélkül. Egyesével tedd vissz a dolgokat s úgy próbálgasd. Lehet elvérzett a lapod de azért ennyire még ne rohanjunk előre.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.