Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) bul07 válasza MasterMark (#1800) üzenetére


bul07
nagyúr

Igen egybe van a kézifékkel

Szorul a drágám, és alkatrész vásárlás előtt godoltam érdemes megnézni hogy mi szorul.
Mert ha maga a nyereg szorul akkor feleslegesen vennék egy tömítés készletett mert új nyereg esetén az nem kell.
Bár kicsitt sokkolt hogy mennyi hozzá egy nyereg.

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1802) MasterMark válasza bul07 (#1801) üzenetére


MasterMark
titán

Mi szorul? Ha olyan amire gondolok, akkor csak tekerve lehet visszanyomni, nem szorul, csak tekerni kell.

Switch Tax

(#1803) bul07 válasza MasterMark (#1802) üzenetére


bul07
nagyúr

Fék szorul, melegszik a tárcsa és már a felni is ha megyek
De nem tudom hogy melyik része szorul
Nyereg
Betétt rozsdásodott be és ott
Kis csuszka rozsfásodott be

Még csak kerék lélevételell szemlevételeztem, meg kézzel megmozgattam a kzifék karját a nyergen az mozgott nem volt beállva

És az is bosszant hogy unix oldala még alváz szám alapján is kétfajta nyereghez hoz javító készletett
Minkhenger átmérője más 38 és 42mm

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1804) MasterMark válasza bul07 (#1803) üzenetére


MasterMark
titán

Ja értem már. Hát azt rendszeresen zsírozni kell, és a gumi porvédők állapotát ellenőrizni.

Kellenek új csúszkák és porvédők meg oda való zsír.

Switch Tax

(#1805) 3800+


3800+
őstag

Sziasztok!

Adott egy Fiat Punto ami sokat állt és megragadt a generátor, elradírozta a szíjat. Álltában némi korrózió elindult a szíjtárcsákon, ez probléma vagy generátor és szíjcserével orvosolható a dolog? Tehát a rozsdás felület okozhat sérülést az új szíjban?

Köszi előre is.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#1806) jerry311 válasza 3800+ (#1805) üzenetére


jerry311
nagyúr

A rozsda aránylag puha, a kérdés inkább, hogy milyen az ép anyag állapota és felülete a rozsda alatt.
Viszont ha annyit állt, hogy beállt a generátor csapágy, akkor arra is kíváncsi lennék, hogy a nyitott szelepekkel álló hengerekben mennyi a korrózió keletkezhetett.
De a minimum, hogy az összes folyadék cseréjével kezdeném (olaj, hűtő, fék, kuplung). (na meg a generátor és az ékszíj)

(#1807) molnarpeter válasza 3800+ (#1805) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A szíjon milyen a sérülés, teljesen egyenletes az egész hosszán, nincs fotó esetleg? Kézzel próbálj mindent átforgatni, amit hajt. (Ha generátornak baja van, ajánlom a felújítást, rövid jósolt jövő esetén bontottat.)

(#1808) 3800+ válasza jerry311 (#1806) üzenetére


3800+
őstag

Igazából olyan vészesen sokat nem állt, kb másfél évet de ha jól tudom típus sajátosság is a generátor hiba. Pöccre indult, de pár másodperc alatt ledarálta és eltépte a szíjjat.

Egyébként 40.000-et futott az autó, ezért szeretnék megmenteni. Ha mozdítható lesz minden folyadékot megkap, ahogy illik.

molnarpeter: A szakadásnál hosszában van kb 20 centin félbehasítva, mint a fecskefarka. :D Megnézzük majd a tárcsákat kézzel, ez eszembe se jutott :W, a tulaj mondta hogy a generátor.

Köszi szépen, akkor ezen a vonalon indulunk el!

[ Szerkesztve ]

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#1809) bul07


bul07
nagyúr

Hogy ne csak a VW fórumba kérdezek rá

Féknyereg csere 2005-ös Touran, 19éves kocsi

Vehetek mondjuk A.Z Meisterteile nyerget is van muszáj TRW-t?

Milyen okai vannak a drágábbnak ha tartósság szempontjából mindegy hogy 5évig vagy 10évig bírja, mert egy 19éves kocsinál már nem számol az ember hogy 10év múlva is jó legyen.
A.Z Meisterteile nyereggel lenne minőségi probléma?

Tényleg csak keresem hogy miért érne meg majd dupla árat a TRW nyereg, 37e és 20-21e a nyergek kb árai

Holnap reggelig kell döntsek

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1810) MasterMark válasza bul07 (#1809) üzenetére


MasterMark
titán

Az AZMT nem szokott szar lenni amúgy, legtöbbször ugyanolyan mint a jobb utángyárik.

Switch Tax

(#1811) bul07 válasza MasterMark (#1810) üzenetére


bul07
nagyúr

DRI[link] márkát is néztem

Ha jól olvastam ők felújítanak, tehát valaki visszaadja a gyári rossz alkatrészét és ők felújítják
[link]

Ez van is raktáron a legközelebbi üzletükbe

AZMT esetén az nagyon izé hogy írják hogy kínából jön a cucc

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1812) jerry311 válasza bul07 (#1811) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mindkettőnél ott lebeg a kérdés, hogy mennyire dolgoztak jól? Mennyire vették komolyan a minőségellenőrzést...

(#1813) bul07 válasza jerry311 (#1812) üzenetére


bul07
nagyúr

TRW esetén is van felújított, pont néztem az Uniox oldalán ugyan az a szám csak az egyik végén van egy E betű, na ahogy nézem az egyik az új másik a felújított, na meg persze az új drágább igaz nem sokkal

Így náluk is felvetődhet ez

Amúgy néztem videót erről a nyeregről hogy hogy lehet felújítani, hát nem egy agysebészet
Ha a tömítéseket nem nyírja ki összerakásnál akkor nagyon nem lehet elrontani

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1814) bul07


bul07
nagyúr

Végül ezek lettek cseréve
1db csapágy SKF (19e Ft)
2db nyereg DRI, (46e Ft) itt vannak a képek felújított TWR nyereg [kép], [kép], [kép], [kép],
2db tárcsa Textar (23e Ft)
Betét BREMBO P 85073 (Ezt kaptam a kocsihoz így nem vettem)
1liter Textar fékolaj (2.6e Ft)
Szerelő 7e Ft kért én adtam 10e Ft-ot(háznál szerelő) (Megtudtam volna én is csinálni, de féltem hogy van berohadt csavar, nincs meg minden szerszám nekem, meg hogy meghúzásnál beleszakítok valamit)

Még van nyűgje mert szerintem kicsi levegő még maradt a rendszerbe, kicsit puha a fék
Megyek rálépve puha, egy kicsi pumpálásra jó

De van kérdésem is
Szerelés közben ránéztem és megláttam hogy a hátsó spirálrugóból letört egy kis darab
Színkódja megvan [kép]
Kinyomoztam hogy 1K0511115DE a száma, a sok közül

Több kérdésem is van

Eltérhetek e a színkódtól?
Ha igen milyen irányba? Tehát kellene valami szín kódoló kódoló, mert ha kicsit pár százalékkal lenne keményebb az még nem probléma, puhább nem jó viszont
Spirálrugóból is muszáj neves gyártótól venni?
Nem jó mondjuk egy HART, vagy MAXGEAR? Mert ezek kb fele áron vannak

Most nyáron lesz 19éves a kocsi, nem kell 10-15évre tervezni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1815) molnarpeter válasza bul07 (#1814) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Unix a gyári cikkszámra 363-364 mm hosszú, 12-12,25 mm vastagságú rugókat hoz. Szerintem próbálj simán típushoz keresni rugót, hátha találsz közte kicsit hosszabbat (vastagságot nem változtatnám meg).

(#1816) bul07 válasza molnarpeter (#1815) üzenetére


bul07
nagyúr

Ugye ez egy Touran, amiből rengeteg verzió van
7üléses, 5üléses, nem normál futóművel, és normál futóművel
Nagyon sok színkóddal találtam típushoz valót, nézd meg hányfajtát dob hozzá [link]

Az enyém 5személyes 1.9 PDTDI BRU 90lóerő, sima alap

Átnéztem sok alkatrész áruházat és nagyon nem törődnek azzal hogy a színkódot is leírják a termékekhez

És arra hogy márkásat vagy sima legolcsóbb mi a véleményed

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1817) jerry311 válasza bul07 (#1816) üzenetére


jerry311
nagyúr

Esélyes, hogy lesz ott extra költség nem csak a rugó, ha be van rohadva pár csavar a futóműbe.
Úgyhogy, az igazi kérdés, hogy mekkora darab tört le? Mert lehet nem is érdemes foglalkozni vele.

(#1818) bul07 válasza jerry311 (#1817) üzenetére


bul07
nagyúr

Vagy egy fél menetnyi a végéből
Rugó összenyomóval összenyomni kicsit és már kint is van

Amúgy egy csavart kell oldani videó[link]

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1819) bul07 válasza molnarpeter (#1815) üzenetére


bul07
nagyúr

(#1817) jerry311

Gyártóra mi a véleményetek?

HART, vagy MAXGEAR ebből a márkákból olyan 7-8e Ft darabja ([link], [link])
SACHS viszont már 13839 Ft darabja ([link])

Megéri a dupla árat, úgy nézve hogy nem kell 10évet bírnia?
Vagy annyira gagyik hogy 1-2éven belül eltörnek?

Sima felhasználás általában 2személy (220Kg) meg nagy bevásárlás, vonóhorog van de nem szoktam vontatni

Ha úgy nézem Hart rugóból majdnem tudok 4-et venni a SACHS árán
(Hart az lengyel cucc[link])

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1820) jerry311 válasza bul07 (#1819) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mindenképp párban venném, bár erről változó vélemények vannak.
Szvsz, nem törik az olcsóbb sem olyan hamar. Meg azért ez nem valami rakétatechnológia, rugóacél elég régóta tudunk gyártani elég jól.

(#1821) bul07 válasza jerry311 (#1820) üzenetére


bul07
nagyúr

Persze párban cserélném, ha cserélem
Hogy nézne ki hogy régi rugó oldalára meglenne dőlve a kocsi.

Így is észrevehető hogy törött, bal oldalt olyan 0.5-1cm-rel alacsonyabb a kerékívnél.
Úgy rémlik hogy vagy másfél két éve már mintha feltűnt volna ez, de ki is ment a fejemből

Amúgy alulról nem látni hogy törött, mert minden olajcserénél szoktam nézni de eddig nem vettem észre .

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1822) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv. 1.6 tdci, 16 szelep. Mostanában melegen alapjáraton olyan hangja van (üresben), mintha nyeles tengelyes lenne. Ekkor ha felpörgetem a motort, utána mikor visszaesik a fordulat megint szép hangja van. Mitől lehet ez? Nem várok távgyógyítást, csak azért kérdezem, hogy esetleg nem valami tipikus hibajelenség?

-

(#1823) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Ha az egész bódé remegni kezd fékezéskor (fékezési intezitással arányosan), akkor jó eséllyel tárcsa lehet a ludas? Mai kerék cserekor csekkoltam mind a 4 tárcsát és a betéteket és talán annyi eltérést láttam, hogy a hátsó tengelyen lévő tárcsa mint ha simitásra sem lenne sík, amit talán az alábbi kép is alátámaszt a koncentrikus körökkel. Válla amúgy egyiknek sincs és a betétek sincsenek jelzőig kopva.

Mondjuk a rázást elölről, kormányon keresztül (is) érezni leginkább.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1824) jerry311 válasza TheProb (#1823) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hullámos tárcsa? Nem feltétlenül jelenti, hogy hullámos, az is lehet, hogy kicsit megsült egy részen (körcikken) és így más a tapadás a jó felületen és a megsütöttön. Jól meg lett hajtva aztán várni kellett egy kereszteződésnél?

(#1825) TheProb válasza jerry311 (#1824) üzenetére


TheProb
veterán

A "jól meg lett hajtva" stimmel ;] , de hogy mikor sütődhetett meg, azt nem tudom felidézni. Tavaly voltam 2x is pályanapon, idén vez.technikán, de ezek időben nem esnek egybe mióta a rázást érzem.

Viszont ha "csak" megsült, akkor az idővel egyégesre kéne, hogy kopjon, nem?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1826) molnarpeter válasza TheProb (#1823) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Indikátor óra fel és kiderül.

(#1827) TheProb válasza molnarpeter (#1826) üzenetére


TheProb
veterán

Na ja, az még nincs a házi eszközparkban... :D

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1828) subaruwrc válasza TheProb (#1823) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát az a tárcsa csere így távolról is
vélhetően attól ráz ja
tárcsa üt
vagy a kerék súlyok közül leesett de akkor mindig rázna

(#1829) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Vásároltam egy autós kamerát, biztosítéktáblára kellene kötnöm 2 vezetéket:
sárga állandó 12v ( vcc ), piros gyújtás után élő 12v ( acc )

Csináltam egy képet a biztosítéktábláról, meg tudja mondani valaki melyik lehet jó nekem? Nincs multiméterem, hogy kimérjem, a kézikönyvben meg tök máshogy néz ki ez a biztosítéktábla...

(#1830) bul07 válasza BaLee (#1829) üzenetére


bul07
nagyúr

Kocsi pontos típusa?

Amúgy a könyvében kell legyen táblázat hogy melyik biztosíték mihez tartozik.

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1831) BaLee válasza bul07 (#1830) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Mazda 323F BA 94-98 közti évjárat.

A kézikönyvében ez van:

Szerintem nem igazán hasonlít a képen lévőre a kiosztás.

(#1832) TheProb válasza BaLee (#1831) üzenetére


TheProb
veterán

Ki kéne azt mérni. Én is mikor faragtam be a hw kit-et a Julisba, alig találtam 1 biztosítékot, ami 0-át adott, ha nem volt gyújtás. Illetve nem tudom, hogy hogyan tervezted a kötést - simán rátekerni a drótot a bizti lábára vagy toldóval - , ha előbbi, akkor szintén tudni kéne, hogy a biztosíték melyik lábára hurkold a vezetékeket.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1833) BaLee válasza TheProb (#1832) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Köszi, akkor nem úszom meg, van egy haverom majd vele kimérjük.

Ilyen elosztót javasolnak a telepítő videóban ez tűnik a legegyszerűbbnek és forrasztás-mentesnek.

(#1834) MasterMark válasza BaLee (#1833) üzenetére


MasterMark
titán

Muszáj lesz kimérni, mert a feliratok alapján nem lehet tudni biztosra.

De amúgy a rádió, meg a szivargyújtó körül érdemes kezdeni nézni.

Switch Tax

(#1835) bul07 válasza BaLee (#1829) üzenetére


bul07
nagyúr

Wiper 20A az ablaktörlő lenne ha minden igaz, ha csak gyújtásra megy akkor az jó lesz egynek
Vagy ha a Radio 15A csak gyújtásra megy arra is kötheted

Ha a dudád megy gyújtás nélkül is akkor keres a táblába HORN 10A, és akkor ez meg jó lesz fix 12V-nak

Viszont ha jól nézem a kamera(DDPAI X2S pro) mellé kapott biztosíték táblába dugható cucc nem az a méret mint a te kocsidba lévő biztosíték
[link]
Ahogy nézem a te kocsiba Medium van a kamerához meg SMALL biztosítékos kábelt adtak
Erre néz rá

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1836) BaLee válasza bul07 (#1835) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Köszi, ezekkel próbálkozom. :R

Ilyen biztosíték elosztó kábelt nem adnak a kamerához amit linkeltem, azt néztem, hogy nekem standard (azaz medium) kell. Ezt majd külön veszem hozzá.

Még megvárom, hogy a kocsi át tud-e még menni műszakin ha igen utána beszerelem. :)

(#1837) bul07 válasza BaLee (#1836) üzenetére


bul07
nagyúr

Akkor rosszul néztem hogy DDPAI X2S pro kamerához keresed a bekötést

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1838) BaLee válasza bul07 (#1837) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

De, ahhoz keresem, de másik topciban ezt linkelték, hogy ez van benne a csomagban:

Ezen egy small fésűs biztosítékos kábel van, de nincs helye plusz biztosítéknak, ezt váltanám ki egy olyan elosztóval amit linkeltem, eszerint a beszerelős videó szerint: [link]

(#1839) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Bp.-en és környékén keresek jó lakatost.
Peugeot 206 RC, köszöb, illetve szerkezeti elemeket (pl. motortartó elemek) érintő rozsda.
Illetve ganítom, hogy van bőven nem egyből látható rohadás is (gyanús, hogy az előző tulaj rárakta a rozsdára az alvázvédőt, üregekkel mit sem törődve), ezeket is fel akarom deríteni.

Előre köszi a tanácsokat! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1840) molnarpeter válasza Bici (#1839) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

CVH? Viszonylag nagyobb műhely, de igényes munkával, jól szervezett társaság.

(#1841) Bici válasza molnarpeter (#1840) üzenetére


Bici
félisten

Köszi, megnézem. :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1842) MasterMark válasza molnarpeter (#1840) üzenetére


MasterMark
titán

Ezek a Hamza Csabáék ahova a Csikós is vitte az alfát?

Switch Tax

(#1843) molnarpeter válasza MasterMark (#1842) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Igen.

(#1844) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Valaki meg tudná nekem mondani mi ennek a bilincsnek a neve, vagyis milyen fogó kell hozzá pontosan? Köszi

The Truth is out there...

(#1845) bul07 válasza Lackooo84 (#1844) üzenetére


bul07
nagyúr

EGR cső bilincs, Google képkeresője szerint [link]

Tippre olyan fogó jó hozzá mint ami a féltengely gumiharang bilincsét húzza össze
Ezt a videót találtam [link]

Bár szerintem egy sima kombinátfogóval is össze lehet pattintani ha nincs más

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1846) Lackooo84 válasza bul07 (#1845) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Azt tudom, h egr cső bilincs, mert egr csövön van, csak szerszámot akarnék szerválni hozzá, de fingom sincs mi a neve meg milyen kéne, mert ezt nem csak vízszintesen összenyomni kell, hanem közben függőlegesen is kell nyomni.

The Truth is out there...

(#1847) 7Sony7 válasza Lackooo84 (#1846) üzenetére


7Sony7
addikt

Nekem hasonló (nem pont ilyen) bilincset vízpumpa fogóval sikerült helyre tenni.

-

(#1848) gyimger


gyimger
őstag

Az mi a nyű lehet, hogy hideg indításkor az autó pöccre indul, de pár másodperccel később elkezd fuldokolni, főleg világítás felkapcsolásakor lefullad? Ha túljut a világításon, akkor is legkésőbb sebességbe rakáskor, de leáll, kinyomott kuplunggal is.
Vadonat új akksi van benne, semmit nem javított a helyzeten. És ez nem is olyan dolog, amit egy szerelő előtt produkálni tudok, mert tényleg csak a napi első indításnál vettem észre, de azon se csodálkoznék, ha idővel gyakoribb lenne a probléma.

Van erre valami ötlet vagy praktika?
2001 Seat Ibiza 1.4-ről van szó.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#1849) molnarpeter válasza gyimger (#1848) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Seat topikba nézz be.

(#1850) gyimger válasza molnarpeter (#1849) üzenetére


gyimger
őstag

Hát az elmúlt 52 órában nem kaptam rá választ, de majd egy szerviz megmondja. :)

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.