Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77901) zseko válasza Directors (#77900) üzenetére


zseko
veterán

A Ghostból azért van 2x annyi, mert két helyre kell: az ajtó külső- és belső felére. Itt a külső felületet is természetesen belülről kell érteni, ez az, mint #77807 sfknasty képein láthatod.
És erre, a Ghostra pluszban rárakva kell az Integra, ahogy azt is látni nála. Majd jön a hangszóró mögé a Tsunami, és az ajtó belső felületére a Ghost, ezt is látni #77821 sfknasty ezen képein, végül a Wave 15 a műanyag ajtópanelekre.

Ég és föld a különbség, ahogy korábban írtam, nálam most 'Bass -7' állásban van majdnem annyi mély, mint volt elsőnek a 'Bass +2'-n, sokkal jobb lett, abszolút megérte megcsinálni. És mellesleg a menetzaj is tompult tőle, bár ahogy én hallgatok zenét, amúgy sem hallani :DDD

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#77902) Directors válasza zseko (#77901) üzenetére


Directors
senior tag

Áhh, így már értem.

Köszi szépen a tanácsot és a tájékoztatást.
Szerinted van értelme a hátsó ajtót is megcsinálni ?
Ha más nem akkor mondjuk csak részlegesen ? Ott nekem csak 2 db 13cm hangszóró van ami gyári. Mondjuk elöl is a gyári hangszórók vannak.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#77903) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

Előre vetítem, hogy bugyuta kérdés lesz, de hátha nem annyira hülyeség, azaz kivitelezhető és talán működhet.
13cm-es komponenst szett bal oldali mély-közép hangszórója sajnos bizonyos hangerő mellett már erőteljesen recseg, tehát gondolom az kuka.

Muszáj lenne vennem valami másik komponens szettet, vagy be tudnék a helyére kötni egy 13cm-es JCV hangszórót pl, és a hangváltó intézi a többit? Próbálnám egész olcsón megúszni.

Nincs itt semmilyen "hi-fi" jellegű elképzelés. Régi japán sportkocsi, kb nulla zajcsillapítással. Most kapott egy Pioneer MVH-S420BT fejegységet egy másik Pio helyére, de az első komponens szett márkáját sajnos nem tudom fejből. Ez volt az autóban mikor megvettem. Valamilyen angol márka, Lightning Audio. A kábelezés is gyári az autóban.

(#77904) czanga válasza czanga (#77903) üzenetére


czanga
őstag

Helyére: Koax 2 utas JVC, csak tegnap fogalmazás gátlót vettem be úgy látom. :D

(#77905) sfknasty válasza Directors (#77900) üzenetére


sfknasty
aktív tag

A Comfortmat ghost helyett a Comfortmat panthert használnám a helyedben addig, amig akciós. :K

[ Szerkesztve ]

(#77906) zseko válasza Directors (#77902) üzenetére


zseko
veterán

Annyira én sem értek hozzá, csak annyit tudok amit az elmúlt két-három hétben itt összeolvastam. Hangzásra biztos mindenképpen jobb lenne, de majd az okosabbak megmondják :)

HR24.hu

(#77907) Lusu válasza Speeedfire (#77899) üzenetére


Lusu
aktív tag

Ha crossovert ír 18db/oct 4kHz akkor az vágja a magasat és a mélyközepet is.
Amint megjön a procid, nem lesz szükséged hangváltóra, addig meg akár egy kondi is megteszi a magason. Hallgatható nemigen lesz, de legalább túléli :)
Az az oldschhol Alpine teljesen jó lesz első szettre, de az MRV-1005 nem csak 2 csatornás? Aktívhoz az kevés lenne...
Ha a zenehallgatás a cél, akkor valahogy kerüld meg a gyári rendszert, mert abból sosem lesz szép hang. Persze az időzítések és fázisok gatyába rázhatók a DSP-vel de nagyon sokat veszít egy ilyen gyári dolgon átvezetve a minőségből. Megkerülésre több opció is van, kérdés mit támogat a DSP, milyen kimenetei vannak az androidos fejnek, stb stb

(#77908) Speeedfire válasza Lusu (#77907) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Addig lehet berakom majd a rainbow-hoz való hangváltót.
Baszki, tényleg. Az az alpine csak 2 csatornás, egész végig azt hittem 4. :W
Akkor kereshetek oda is valamit. Az emphaser vagy az alpine megmarad akkor.
Hát az andoidos fej csak egy basic andoroid auto. Valami rendszer biztos van rajta, de nem hiszem, hogy android.
Kimenetnek csak egy aux-ot láttam eddig. :F Szóval sok reményt nem fűzök hozzá, a gyári fejjel jobb hang van, mint most aux-ra kötve.
A DSP egy alap kínai, Sennuopu DP X10. Nagy hangminőséget nem várok tőle. De nem akartam most erre is 100e-ret költeni még.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#77909) Directors válasza zseko (#77906) üzenetére


Directors
senior tag

Rendben, köszi!
Meg is rendeltem.
sfknasty
A Ghost helyett a panthert vásároltam ahogy tanácsoltad.
Hát nagyon kíváncsi leszek.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#77910) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Passat B8 kombi hátsó kereke felől hallom a menetzajt. Arra gondoltam, h a kerékjárati ívekenél zajcsillapítóval burkolnám a doblemezt.
Milyen anyagot ajánlanátok erre a célra, ami nem nehéz? Alapvetően számomra kellően csendes, egyedül a hátulja, ami lehetne egy kicsit jobb.

(#77911) TeeJay


TeeJay
félisten

Skacok
Egy Ford Galaxy MKIII (2006-2014)-ba a gyári 2 DIN-es ócska lejátszó helyére be lehet tenni egy Pioneer 1DIN-es BT+USB-s lejátszót? Nem akarok semmit csak mp3-at tudjon játszani esetleg telefont rá lehessen tolni Bluetooth-on és kész.
Androidos fejegység van bele aliexpress-en de nem tudom azok mennyire jók meg az olcsóbbak 2GB RAM/32GB tárhellyel jönnek és azért hogy zenét toljak rajta nem szükséges ilyet venni 50-80ezrekért

Tudom kell egy ilyen keret 1DIN beépítéshez [link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77912) Lusu válasza Dr V (#77910) üzenetére


Lusu
aktív tag

A kerékjárati dobok általában elég merev példányok, és ha lebontod a kárpitot szerintem a nagyobb merevítetlen felületeken gyárilag is lesz bitumenlap. Persze a több mindig jobb :) Viszont azt nem először tapasztalom, hogy a pótkerék öböl, valamint a kombik meglehetősen nagy, csomagtér és ülések alatti lemeze komoly zajforrás. Ha ezeket kitapétázod, főleg ahol gyárilag nincs, garantáltan jobb lesz az élmény.

(#77913) Lusu válasza Speeedfire (#77908) üzenetére


Lusu
aktív tag

Ahogy elnézem tud BT-t a DSP, sanszos, hogy nem egy komoly modul, de jó eséllyel jobb mint a gyári, ha mondjuk telefonról közvetlenül streamelsz.
A fejen csak AUX kimenet? RCA biztos van és akkor már hátha lenne optikai is, és az már mehet is közvetlen a DSP-be. De ha máshogy nem az RCA is mehet közvetlenül a DSP-be. A Gyári hangok meg mehetnek a magas jelszintre, beállítani a kívánt prioritást és minden tuti :)

(#77914) Dr V válasza Lusu (#77912) üzenetére


Dr V
őstag

Köszi.
Pótkeréknél gyárilag van bitumen lap benne, kerékjáratnál még nem bontottam le teljesen, de amennyire eddig belenéztem, ott nem láttam semmi.

(#77915) czanga válasza czanga (#77903) üzenetére


czanga
őstag

Közben máshonnan érkezett a válasz, miszerint működni fog normálisan.

(#77916) Speeedfire válasza Lusu (#77913) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nincs sajnos rca kimenet, se optikai. :(
BT van, azt néztem. De egy yt teszt alapján alapzajos :W
Az még lehet, hogy veszek normális BT dac-ok, amit rákötök a dsp-re.
Nem egyszerű jó hangot összerakni. :W
Pedig a régi kenwood fej tudott aptX-et is, ami cd minőség...

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#77917) Lusu válasza Dr V (#77914) üzenetére


Lusu
aktív tag

A pótkeréknél az alja van gyárilag és az sem telibe. Viszont az oldala mindig csupasz, pedig jókora kongó lemezfelület ;)

(#77918) Lusu válasza Speeedfire (#77916) üzenetére


Lusu
aktív tag

"Nem egyszerű jó hangot összerakni. :W"
De, alapvetően az, pénz és még több pénz :D Mert ha azt mondod van 2 milliód akkor nem gond bepakolni egy Helix DSP-t és tisztes cuccokat vásárolni köré.
És akkor meg is cáfolom magam, mert máris kidobott pénz az ablakon, ha nincs rendesen beépítve és behangolva. De ez már lerágott csont :)
BT DAC, vagy egy USB - optikai transzfer. Bár a BT-sel alapvetően olcsóbban jössz ki...

(#77919) Dr V válasza Lusu (#77917) üzenetére


Dr V
őstag

Igen, az meglehet.
Oda mi az ajánlott hangszigetelő? Az oldalára raknám.

(#77920) P41N


P41N
senior tag

Na azért lassan de csinálgatom a szigetelést, igazából sajna mindig közbe jön valami és ezért lassabban haladok vele. 4 közül eddig egy ajtóm van kész (kábeleznem is kellett, meg minden egyéb), de haladok vele.


Belsejét inkább nem mutatom, az elég csúnya még ha nem is látszik! ;] Rezgésgátló természetesen ott is van ugyan úgy mint kívül.




Ablaktekerő épp hogy elfér, bár így is kicsit kijjebb kell húzni hogy ne súrolja a kiemelő peremét, de végülis nem gáz, nem igen van tekergetve az hátul az ablak amúgy sem. :D Ezt az egy ajtót kicsit ilyen tesztnek veszem, majd a többi hármat megpróbálom jobban megcsinálni.

Csináltam egy akkumulátor cserét is, mert ami benne volt (12V 50Ah 480A) kevésnek bizonyult, a mostani (12V 72Ah 680A) meg szerintem bőven elég lesz. :D

(#77921) Speeedfire válasza Lusu (#77918) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ja, hát nyílván. Végtelen pénzzel oké. 😁
Csak úgy értem, hogy a leonba egyszerűbb volt, mint most az E92-be.

USB optikat hova gondoltad? :U

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#77922) Lusu válasza Dr V (#77919) üzenetére


Lusu
aktív tag

A lényeg, hogy autóhoz való legyen és, hogy megnövelje a lemez tömegét. A 2-3 mm vastagok már elegendőek szoktak lenni a feladatra. Márka különbségek közt nincs tapasztalatom.

(#77923) Lusu válasza P41N (#77920) üzenetére


Lusu
aktív tag

Kiemelő gyűrű van felcsavarozva a lemezre és a hangszóró mégis a kárpithoz van csavarozva? Csak mert ez így nem túl basszusbarát megoldás...
Valamint az a nagy szerelő nyílás is nyitva maradt? Mert így megint csak sokat veszít a hatásosságából.

(#77924) Lusu válasza Speeedfire (#77921) üzenetére


Lusu
aktív tag

Mobiltelefon - transzfer - DSP sorrendre gondoltam, de ennek igazából akkor van létjogosultsága, ha a BT minősége már érezhetően kevés lenne...

(#77925) Speeedfire válasza Lusu (#77924) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Jövő héten kiderül.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#77926) P41N válasza Lusu (#77923) üzenetére


P41N
senior tag

Gyárilag 13cm-es hangszórók voltak bent, a 16 centiset meg nem tudtam volna hozzá fogatni sehogy sem, nem fért be teljesen. Hiába néztem másik kiemelőt, nem találtam a kocsimhoz, így maradt ez a megoldás. Erősítőről már megszólaltattam kicsit és eddig meg vagyok vele elégedve (ajtó sem rezeg már mint eddig). Elől is ugyanez a helyzet, ott is csak így tudtam megoldani, így simán fejegységről is elég jól szólnak (basszus is van rendesen).

Szerelőnyílást jó hogy mondod, eszembe sem volt hogy az gyárilag is takarva volt! :DDD Mindegy nem nagy gond, anyagom van még bőven szóval meg tudom oldani. Köszi az észrevételt! :R

(#77927) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok
Használ valaki itt Pioneer Deh-80prs t?

(#77928) troll81 válasza K Norbi (#77927) üzenetére


troll81
addikt

Van itthon.de jelenleg dobozában pihen.

(#77929) K Norbi válasza troll81 (#77928) üzenetére


K Norbi
addikt

Ilyet keresek :D
Esetleg ha lenne valakinek majd eladó.
Gondoljon rám :D

(#77930) fojtviki válasza K Norbi (#77929) üzenetére


fojtviki
senior tag

Figyelni kell fb csoportokban. Volt mostanság 3 is, de egy nap és el is kelnek :)

(#77931) P41N válasza P41N (#77926) üzenetére


P41N
senior tag

Javítottam a bakimat ma, gyűrűt is levettem mert a kábelnek csak akadált, és így most tökéletes. Igaz még rá kell jönnöm, hogy bal oldalt miért szól jobban mint jobb oldalon (jól van kötve minden, ha rca-t megcserélem akkor bal oldalt szól szarabbul, jobb oldalt meg jól). Ezt a szarul szólást úgy kell érteni, hogy alig van basszus, de majd utána nézek.

(#77932) PSandro9


PSandro9
csendes újonc

Sziasztok!
Jó régen a Puntómba be lett rakva egy Magnat 4 csatornás erősítő, előre egy Hertz 2 utas szett, a csomiban pedig egy pioneer mélynyomó. Az autórádió maradt a gyári (Blaupunkt) és a hangszóró kimenetéről jelszint átalakítóval lettek az RCA-k az erősítőbe bevezetve. A jelszint átalakító típusra nem emlékszem de valami olcsó darab lehetett. Azt kérdezném tőletek, hogy a jelszint átalakító okozhatja azt, hogy kezdettől fogva, nagyon ködös, fátyolos a magas tartomány (jó minőségű cd-t hallgatva is)? Vajon segítene, ha lecserélném a fejegységet és annak a vonal kimenetét használnám?

(#77933) Lusu válasza PSandro9 (#77932) üzenetére


Lusu
aktív tag

Jó esély van rá, mert sem a gyári fejegységek, sem a jelszint átalakítók nem barátai a hangminőségnek, részleteknek és a magastartománynak.

(#77934) P41N válasza P41N (#77931) üzenetére


P41N
senior tag

Kész vannak az első ajtók is, kárpitok illetve a hangszórók is a helyén vannak viszont kábelezés marad holnapra (remélem szólni is fognak majd :DDD). Még így is ki kell találnom hova megy a két hangváltó (ahol eddig voltak az egy elég szar hely volt, kárpit sem illeszkedett rendesen), majd valahol bent keresek nekik helyet. Jobb oldalon lévő hátsó hangszóróra még mindig nem sikerült rájönnöm hogy miért marad el a bal oldalon lévő társától, de majd még foglalkozok azzal is.

(#77935) K Norbi válasza fojtviki (#77930) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszi :R

(#77936) Lusu válasza P41N (#77934) üzenetére


Lusu
aktív tag

A hangváltókat érdemes lehet elhúzni az erősítő mellé, ki tudja mikor őrül meg az ember egy aktív rendszerért és akkor már egyel kevesebb munka ;)

(#77937) Tdizsolt


Tdizsolt
senior tag

Sziasztok!

Ha valakit esetleg érdekelne egy 9833r,akkor keressen privátban.
Köszönöm,ha maradhat. :R

Psn ID: Tdizsolt

(#77938) P41N válasza P41N (#77934) üzenetére


P41N
senior tag

Jobb oldali hangszóró probléma okozója: fejegységnél a piros rca nem volt rendesen csatlakoztatva. :DDD

#77936 Lusu: Én ezen már nem fogok szerintem semmit változtatni, így "rohad" meg az egész ahogy van! :D De egyébként a küszöbhöz raktam, vagyis ahol mennek a kábelek is, szintén ugyan így a másik oldalt is csak ott még nem tekertem körbe ilyen szövet ragasztószalaggal kábel hiány miatt (sajna kevés lett a CLS 225). Ott jelenleg a hangváltó az erősítőre sima vékony átlátszó kábellel van rákötve.



Mindenképp veszek még abból a Cordial-ból, mert nekem bassza a szememet (még ha nem is mindig fogom látni), hogy a vastag hangszóró kábelek között ott van egy ilyen kis vékonyka. :DDD ;]

Ui: Igen kicsit koszos minden, holnap majd kitakarítom kicsikét. :))

[ Szerkesztve ]

(#77939) sailon


sailon
csendes tag

Sziasztok!

Keresek minőségi erősítőt sub hajtására, 600-1300w rms körül.
Steg qm, jl audio slash és hasonlóak érdekelnének.
Ha van aki megválna tőle, vagy ismer olyat akinek van az kérem jelezze.

Köszönöm!

(#77940) troll81 válasza sailon (#77939) üzenetére


troll81
addikt

Szia összegszerűen mennyit szánsz ezekre?

(#77941) sailon válasza troll81 (#77940) üzenetére


sailon
csendes tag

Szia!

Állapotfüggő, de maximalizáljuk 150k-ban.

(#77942) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Grande Punto amibe megfogom csinálni az ajtók szigetelését.
Van egy Sony XMN502 erősítőm.
A rádió az egy Kenwood KMM 125
Lenne értelme szerintetek az első ajtóban lévő hangszórókat kicserélni pl. egy GLADEN ALPHA 165-re, vagy erre [link] ?
Esetleg erre [link] ?
Nem az a cél hogy egy hiper űrtechnika legyen.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#77943) GAtesz77


GAtesz77
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsra, véleményetekre van szükségem. Van egy jó állapotú B5-ös Passat-om. 8 éve hajtom, és nem szeretnék megválni tőle. Szeretném fejleszteni a hangrendszert.
Jelenlegi felszerelés:
Fej: Pioneer DEH-S520BT (3 pár RCA kimenet) [link]
Első szett: MAC Audio CRX 2.16 [link]
Hátsó szett: MAC Audio Performance X 2.16 [link]
Kábelek a fejtől újrahúzva a hangszórókig. [link]
Ma jött meg az anyag az ajtók szigeteléséhez.
Comfortmat G2 8db [link]
Comfortmat Integra 2db [link] (ez kevés lesz)
Comfortmat Soft Wave 15 XL 2db [link]
Szeretnék "szintet lépni" és hangminőség lenne a fontos. Olvastam, hogy a hátsó ajtókban lévő hangszórók nem segítenek, hanem csak rontanak a helyzeten. Ha ezeket úgymond "megszüntetem", mi legyen a következő lépés? Egy mélyláda? Egy erősítő? Kábelezzem be külön a magassugárzóket és a mélyközepeket? Gyűjtsek egy erősítős DSP-re? Szigeteljek tovább? Ha a hátsó ajtókban nem lesz hangszóró akkor oda elég a bitumenes lap, vagy abba is tegyek hang elnyelő anyagot? Szeretém az átlagnál jobbra megépíteni. A rászánt idő korlátlan, a pénz némileg korlátos. :)
Köszönöm előre is a tanácsokat. Atesz

(#77944) Lusu válasza GAtesz77 (#77943) üzenetére


Lusu
aktív tag

Ha idő van és pénz is akad, akkor legalább egy DSP-s erősítő, de inkább egy független DSP beszerzése lenne az első fontos állomás. Viszont itt nyúlj a zsebedbe, a jót/drágát egyszer kell megvenni és kiszolgálja a következő autódat is :) Ezt hajthatod a fejről, vagy ha van rá lehetőség akár BT-ről is.
Aztán kezdj el gondolkodni, mire vagy hajlandó az autóddal szemben a jó hangzásért. Gondolok itt arra, hogy akár a kasztnit is megvágod-e ha szükséges? Azt tudni kell, hogy a hangszórók elhelyezése, beépítésének minősége, mint a hifi bármely eleme, kiemelt fontosságú. Ezért kell végig gondolni, hogy egy kompromisszumos beépítés készül, vagy a zene érdekében amit csak lehet. És itt most ne arra gondolj, hogy csomagteret vesztesz, vagy ilyen olyan műgyanta szobrok készülnek az autóba :) Én egy hasonló platformú A6 C6-ba építkezek, beépítések tekintetében elég sok mindent kipróbáltam már.
2 vagy 3 utas rendszer legyen? De ha jó zene akkor erősen ajánlott a 3 út.
A szigetelés minden olyan lemezfelületen jól tud jönni ami szabad rezgésbe tud jönni, nincs rajta merevítés. Szóval kezdve a tetőtől, ajtókon át, csomagtér alja, ahol kong a csupasz lemez és ameddig a pénztárcád ér. Persze ennek is van egy szintje ahonnan már nem költséghatékony.
És akkor ezek után lehet gondolkodni majd abban, hogy milyen hangszóró lenne ideális, milyen erősítőkkel.
Ha nem ijeszt el amit írtam és komolyabban érdekel a dolog, Írj nyugodtan egy üzit, megmutatom milyen mély a nyúl ürege :D

(#77945) sfknasty válasza GAtesz77 (#77943) üzenetére


sfknasty
aktív tag

Csatlakoznék Lusu fórumtárshoz,kiegészítve annyival,hogy ha átlagosnál jobb hangminőséget akarsz,akkor én a helyedben a Mac Audio hangszórókat elfelejteném.Nem kell feltétlen több százezres hangszórókat vásárolni,de ne is az alsó polcos hangszórókat vedd meg pláne,ha nem kevés időt és pénzt áldozol a szigetelésre és vagy DSP erősítőre,mert a hangszóró miatt csalódás fog érni.Én pl. türelmesen kivártam,mire összegyűjtöttem mindent és elkezdtem az építést.Most sem vagyok 100%-ig kész vele,de 70%-ban megvagyok.Ez alatt a 70% alatt nekem 1millióban van a hangrendszer.Igen ez azért sok pénz és egyáltalán nem költséghatékony.De ebben benne van egy nagyon jó 1200W összteljesítményű 6 csatornás DSP-s erősítő,egy középkategóriás 3 utas komponens szett és egy sub.Ebbe beletartozik a saját magam által készített A oszlop takaró amiben a közép és magas sugárzó foglal helyet,és a prémium kábelek is.Szóval ha van elég kitartásod és türelmes vagy és nem akarsz most azonnal zenét,akkor megéri várni és az anyagiaknak megfelelően a lehető legjobb komponenseket összeválogatni,mert ha ez megvan,akkor hidd el,hogy a legelső alkalommal amikor megszólaltatod,garantáltan futkosni fog a hideg a hátadon és nem akarsz majd az autóból kiszálni.Hallgattam én is az itteni fórumtársakra,pedig én is max 3-400 ezer Ft-ig akartam elmenni.Hát ezen már rég túlvagyok.Ráadsul maradt még némi szigetelni valóm így is és kelleni fog még egy erősítő,hogy a subból a maximumot kihozhassam,ha úgy vanés legyen elég csatornám a hátsó hangszórókhoz.Úgyhogy én azt javaslom,hogy légy inkább türelmesebb,és megfelelő komponenseket válogass össze.Hidd el,hogy a végeredmény kárpótol majd,csak győzd kivárni. :K

[ Szerkesztve ]

(#77946) GAtesz77


GAtesz77
csendes tag

Köszi, köszi.
Első körben felmerülő kérdés, a szigetelés. A fentebb említett anyagok amiket választottam, jók e az ajtók és a tető szigetelésére? Kell e ennél jobb, vagy van ugyan ilyen eredményt produkáló költséghatékonyabb megoldás. Nyilván, nem a low-budget kategóriát célzom, csak mint hozzá nem értő, tapasztalatlan, kérdezem. Mert gondolom itt a hifis termékeknél is előfordul-hat, hogy a nevet, marketinget kell vastagon megfizetni.

(#77947) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
4 csatornás erősítőt keresek használtan az első szettemnek, hogy aktívan tudjam majd hajtani őket.
Egy magas, és egy sima közép focal szett.
Eddig ezeket találtam/ajánlották 50e-ig bezárólag:
-Hifonics Zeus Z6400il
-phoenix gold rsd 300.4

Mit gondoltok? Esetleg van másik jobb erősítő most a piacon?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#77948) troll81 válasza Speeedfire (#77947) üzenetére


troll81
addikt

Audio System f4 280-380 esetleg steg qm75.4 például.
Este szét nézek pl soundstream van
4x60 körül keresel teljesítményben?

(#77949) Speeedfire válasza troll81 (#77948) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

AS-t nem szeretnék többet, volt f2. Szépen szólt, de egy alkatrész temető volt. Végül inkább lett az alpine helyette. Akihez szoktam vinni ezeket azt mondta, inkább kuka.
Igen, kb 4x50-60.

Nem egy nagy játékos, maxban is csak 80W amit írnak rá. [link] Nem hinném, hogy kellene rá 4x100. Akkor inkább már a dsp-ről hajtanám az első szettet, a közepeket meg az empharről, a ládának meg maradna az alpine. :DDD :DDD

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#77950) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok.
Rca kábelemnek a test vezetéket.
Kell e testelni?
Ha igen, akkor mire?
Erősítő? Fejegységre?

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.