Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77301) troll81 válasza Lite (#77290) üzenetére


troll81
addikt

Szia indul a dupla projekt újra [kép] remélem jól fog sikerülni itthon az anyag hozzá.
Még a ragasztó a kérdés milyen legyen,nem lett tökéletes a szabás sietni kellett meló mellett.
A hezag itt ott lett sajna.
De ez volt a legolcsóbb 21mm anyag
Csvar plusz ragasztó...
Pu ragasztó t próbálad már vagy mivel szoktál ragasztani?

(#77302) KRISSTUS válasza fojtviki (#77300) üzenetére


KRISSTUS
tag

És neked mi van az optika másik végén, Dac vagy DSP?

(#77303) Marchello19


Marchello19
tag

Sziasztok!

Carpuride cuccokkal valakinek van tapasztalata (W901 Pro-t néztem ki)?

Lényegében az a célom, hogy tudjak vezeték nélküli carplayt használni anélkül, hogy 200 ezret költsek egy jobb 2 din fejegységre. Meg úgy egyébként is jól jön a nagyobb IPS panel, ha navit használok.

Ezt leszámítva van a kocsiban normális hifi kiépítve, szóval a cuccot lényegében arra használnám, hogy a telefonnal rámennék carplayen keresztül, és innen streamelném a zenét tovább BT-n keresztül a fejre.

Mindemellett nekem fontos a hangminőség, szóval ha valakinek van bármilyen negatív tapasztalata az eszközzel kapcsolatban, akkor leáll a projekt. :D

(#77304) Lite válasza hatala (#77295) üzenetére


Lite
őstag

Ha már ennyire jó technikát kötnél mögé és esetleg nem optikain, akkor neked is csak azt tudom javasolni, amit itt már másnak is javasoltam: [Kenwood DMX8021DABS]

(#77305) Lite válasza troll81 (#77301) üzenetére


Lite
őstag

Szép munka így is! :)
Erősebb bútor ragasztó, valami sárga tubusos volt. De alapból a végén belül az illesztéseket még kinyomtam azzal a ragasztóval, amivel a szivacsot is ragasztottam a ládába. Alapvetően asztalos cimborától szereztem valamit.
Azonban én abban hiszek, hogy csavar, ragasztó, tökmindegy, a ládát belülről akár szilóval vagy valami hasonló cuccal légmentesen zárni kell. Nagyobb hézagok esetén akár bituszalag a két csavarozott felölet közé.
Bár hozzáteszem, én csak zárttal foglalkoztam. Ott kardinális a légmentes zárás.

(#77306) dmad válasza hatala (#77297) üzenetére


dmad
aktív tag

Szia.
Egy szavazatot adnék a Pioneer Avic szériás fejegységek valamelyikére. :DD

Élj úgy, hogy.......

(#77307) fojtviki válasza KRISSTUS (#77302) üzenetére


fojtviki
senior tag

Egy Helix Dsp 3s :))

(#77308) troll81 válasza Lite (#77305) üzenetére


troll81
addikt

35 Hz hangolas terveztetett lada méretre
Építési ragasztó lesz tubusos.az tömítéseket is szolgáll.
Itt is kell a légmentesen épített láda tudom br Lada de ha szelel az borzalmas rossz hangja van.
A fedlap dupla merevitett belső.
40-70mm csavarok jönnek .
Igazából még van minden csak ragasztó csavar kell és mehet :R

(#77309) Dirtyz válasza hatala (#77293) üzenetére


Dirtyz
őstag

Szia, androidos fejegységet nekem a [link] -nál szereltek be, igaz, nem Aurisba hanem Priusba.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#77310) bokarcsi71 válasza Dirtyz (#77309) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Szia. Én is tőlük rendeltem, optikai kimenettel. Avensisbe.

[ Szerkesztve ]

(#77311) bl555 válasza Lite (#77280) üzenetére


bl555
csendes tag

Végül egy korábbi szettem magassugárzóit raktam be (hertz esk165), ennek jobb az átviteli görbéje, focal ilyen szempontból tehát kuka.
Más: USB-s mérőmikrofonból mit ajánlasz, amiknek jó az ár/érték aránya. Ez a REW fejlesztő a MiniDSP UMIK-1 - et ajánlja, meg kell vegyem ezt, vagy van kicsit olcsóbb is, ami ugyanolyan jó? Analógot nem szeretnék az egyéb hibalehetőségek miatt. :R

(#77312) fojtviki válasza bl555 (#77311) üzenetére


fojtviki
senior tag

Sajnos az UMIK-1 nem ajánlott már annyira. UMIK2 ami jó állitólag.

(#77313) bl555 válasza fojtviki (#77312) üzenetére


bl555
csendes tag

Uhh! Le akartam faragni az 50-ből, nem rádobni még 50-et.
Akkor lehet, hogy fülre hangolás lesz.

(#77314) fojtviki válasza bl555 (#77313) üzenetére


fojtviki
senior tag

Vagy elviszed valakihez, aki megcsinálja. Szerintem itt a forumon is tudnak segíteni ebben :)

(#77315) Lite válasza bl555 (#77311) üzenetére


Lite
őstag

Én ezt ajánlom, ez az ár sem rossz...
Ilyen célra az 50 k reális elképzelés, B verzió, amit #fojtviki írt...

C verzió: csak a mikrofon, szokott lenni kalibrációs file hozzá. A REW-el használva hibátlan. És bőven az 50 alatt maradtál!

[ Szerkesztve ]

(#77316) hatala válasza Lite (#77304) üzenetére


hatala
tag

Köszönöm a tanácsot, még nézelődöm. Néztem amit linkeltél, de számomra kiábrándító, hogy még ma is ugyanazt a gagyi kijelző felbontást tudja ez a Kenwood 275 000-ért, mint amit 6 éve eladtam Kenwood DDX 5025 DAB+ fejegységem. :U
Ha pedig Kenwood-ból HD kijelzős fejegységet vennék, - ami szerintem ma már alap felbontás kocsiban is - akkor ott van a DMX9720XDS 470 000-ért.. Ez egy rossz vicc tőlük.
Ellenben a kínai fejegységekkel, jóval olcsóbban. na de nézelődöm tovább. :R

(#77317) bl555 válasza Lite (#77315) üzenetére


bl555
csendes tag

Köszi, akkor ezen rágódom egy kicsit.

(#77318) fojtviki


fojtviki
senior tag

[kép] No vége az SQ bajnokságnak . Legalább ilyenen is voltunk:))

(#77319) troll81 válasza fojtviki (#77318) üzenetére


troll81
addikt

Gratulálok hozzá.!
Ha így haladok hasonlóra se jutok el.

A beépítés ről és a komponensekrol is tehetsz be képet :R

(#77320) fojtviki válasza troll81 (#77319) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nav TV Zen M [link] Helix DSP 3S+ teljes tuning +conductor. Hangszóró: [link] Erősítő: [link] JL Audio 13 W3-V3 sub van bent [link] de megvan a Scan Speak Gold, tehát ez lesz a végleges: [link]
Beépítés: [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] Ez pedig az első beépítés, az erősítő és dsp is cserélődött a fent leírtakra: [kép]

(#77321) Lite válasza fojtviki (#77318) üzenetére


Lite
őstag

Gratula! :)

(#77322) fojtviki válasza Lite (#77321) üzenetére


fojtviki
senior tag

Köszi :D Végülis ez lett az otthoni hifi helyett. Mivel pár rendszert meghallgattunk, nem tudom elképzelni mennyit kéne költeni, hogy kb azt az élményt kapjuk, mint most a kocsiban van :DDD

Más: Peugeot 206-ba, hol lehetne venni kiemelő gyűrűt, ami MDF-ből van? :R

[ Szerkesztve ]

(#77323) Lite válasza fojtviki (#77322) üzenetére


Lite
őstag

Azért bámulatos, ez talán az első, 5 csatis erősítővel szerelt rendszer, amit látok és ennyire tud is. :)
Szerintem ne vegyél, a FB csoportokban találhatsz egy Lovász István / József (a keresztnév nem biztos) nevű kollégát, Mosonmagyaróvár / Szombathely környékéről, ő készít ilyen kiemelőket, egyedileg is. Kitűnő munkát végzett, nekem az Epica-ba ő csinálta a gyűrűket.

(#77324) fojtviki válasza Lite (#77323) üzenetére


fojtviki
senior tag

Úgymond az erősítő nem volt zsákbamacska. Még Angliában S.Peti "csapattársa" is PDX erősítőkkel nyerte az EMMA-t. Nagyon tetszett akkor az a kocsi, szintén Octavia volt. Nálunk is PDX volt először, azután jött az F1.
Köszi a tippet, de ha csinálni kell, akkor Lusu megcsinálja. Az ő érdeme a mostaniban is a beépítés :D

(#77325) hatala válasza Dirtyz (#77309) üzenetére


hatala
tag

Köszi a linket!
Mennyiért szerelték be neked a Priusba az androidos fejegységet?
Kellett valamilyen iso ill. egyéb átalakító?
Milyen fejegységet vettél bele?
Úgy tudom a 3-as Prius és az Auris elektromos rendszere szinte ugyanaz, az új fejegység meg tudja jeleníteni autó gyári adatait, ill. tolatókamera képét, vagy ilyenkor bukta az autó töltési és egyéb adatai, mert csak a gyári fejegység tudja azt?
Köszi a választ a sok kérdésre. :) :R

(#77326) roseben


roseben
kezdő

Üdv!

2008-as C-Maxba szeretnék hangszórókat cserélni, mert a hátsók már nem szólnak az elsők is hitványul. Valószínűleg a papír membrán már elöregedett. Kaphatotg párát a 15 év alatt. A gyári fejegységet egyelőre nem cserélném mert azzal tetszik a műszerfal. Elöl az ajtóban van alul 16.5cm-es es van felül egy magassugárzó, hátul pedig csak alul van az ajtóban.
Mit ajánlanátok? Bass heavy zenét nem hallgatok, hangosan sem hallgatom a zenét. Rádiót szinte soha nem hallgatok, csak Spotify-t. Van egy bluetooth adapter bekötve a rádióra AUX gombra. 10x jobban szól mint a rádió.

Előre Audison APK 165 vagy Hertz UNO K165-öt néztem. A 2 illetve 4 ohm között hangerőben lesz különbség?
Hátra Hertz CX 165-re gondoltam de nem bánnám ha ezeknél lenne olcsóbb nem hallhatóan gyengébb minőséggel.

[ Szerkesztve ]

(#77327) fojtviki válasza fojtviki (#77320) üzenetére


fojtviki
senior tag

No bekerült a helyére a végleges sub is :)

(#77328) bl555 válasza Lite (#77315) üzenetére


bl555
csendes tag

Végül megvettem azt az XTZ-t, amit ajánlottál. Ilyen a kiindulási átviteli görbém. Gondolom, most lehet majd EQ-val felhúzni azokat a lenti pontokat. Jó játék vár rám, illetve várna, ha ráérnék most hétvégén, sajnos nem. Csak gyorsan kipróbáltam a cuccot. Még a mikrofon kalibrációs fájlját is fel kell raknom(azt se tudom, hova), majdcsak egyszer meglesz.

(#77329) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Nekem is bekerült az arteonba. Nagyon frankó ez Hertz bírja is a terhelést egy gladen RC 1200c1 vegfokkal van hajtva 2Ohmon. 17 literes ládában win isd szerint ez hozza legjobb freki menetet. Gladen sub kiemel 50-60hz-en és az alja is hiányzik. Más sub-nak kicsi a 17liter vagy a mágnes nem fér el, mert lecsapott a doboz hatulja.

Sajnos a macrom 401 dsp nem jegyzi meg a beállításokat. Azt cserelem, amúgy is izmosabb végfok kell a Hertz cpk165 pro-hoz. Kizárólag a sub-ot raktuk invert polaritásba így együtt él az ajtó hangszórókkal.
Kipróbáltam a cpk 165 meggyőző fullba hajtva. Nekem a Focal is VW nem tetszett, szerintem nem kicsit túlárazott, cpk nem kevéssel volt olcsóbb. Lehet nem dsp-s végfok lesz. Ilyen esetben a sub-ot úgy is invertben tudom rakni, hogy polaritást cseréltek. Ez okoz problémát sub hangsugárzónak? Bírja így is terhelést?

(#77330) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok!

Szerintetek ez mekkora mm2 kábel lehet?
Külső átmérő 7mm

(#77331) bokarcsi71 válasza K Norbi (#77330) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Szia. Kb. 10mm2

(#77332) K Norbi válasza bokarcsi71 (#77331) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszönöm :R

(#77333) magadam


magadam
csendes tag

Üdv! Segítséget kérnék, mivel ilyennel még nem találkoztam. Egy Sony autórádiónál a kék vezetékben csak akkor van 12+, ha rádiót hallgatok. Cd-re váltáskor nincs. Tehát az erősítő kikapcsol. Van megoldás?
Köszönöm

(#77334) dmad válasza magadam (#77333) üzenetére


dmad
aktív tag

Szia.
A Sony (és még más gyártók is) előszeretettel csinálta ezt, egy másik kék-fehér szálat keress a csatiban.Általában ami benne van az iso csatiban, az az elektromos antenna vezérlés, az erősítő kapcsoló az külön "lóg".

Élj úgy, hogy.......

(#77335) Primary92


Primary92
senior tag

Sziasztok!
Az MVH-X380BT és az MVH-370BT között mi a különbség?

20000 Ft alatt keresek egy fejegységet, ami pendriveról képes kulturáltan lejátszani, és esetleg van benne BT.
HPF és LFP állítás nagy előny, de még jobb, ha nem csak mélynyomónak tud aktívan váltani, hanem a magas és a mélyközép között. Nem autóba megy.

Jófogáson és Marketplace-n kívül érdemes valahol keresgélni?

(#77336) Golota


Golota
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem. Adott egy Seat Mii Electric (ugyanaz, mint a VW E-up, csak Seat logoval). Csak hangszórót szeretnék cserélni, fejegységet semmiképpen. Nem akarok erősítőt sem, igyekszem a költségeket 70K alatt tartani.

A zene 99%-ban metál, abból is a "kásásabb" fajta(extrém műfajok). Tapasztalatom szerint ezekhez olyan hangszórók kellenek, amik a középtartományban kifejezetten erősek. Nem baj, ha nagyon "in your face" és az sem baj, ha a magasak karcolnak. Szubbasszus tartomány elhanyagolható, inkább mélyközép legyen. Szintén fontos, hogy a mély tartomány ne másszon rá a középre, amiről az fátyolos lesz. Tapasztalataim szerint a populáris hangszórók/hangfalak/fejhallgatók meg pont ezt csinálják, mert a dance zenékhez "nyomatni kella bvasszust". Szóval inkább a közepe hasítson, mint hogy jól dübörögjön.

A kocsi adottságai miatt 16 cm komponens szettre lesz szükségem, jó lenne magas érzékenység/alacsony impendancia. Max hangerő nem érdekes, nem a szomszédokat akarom szórakoztatni.

Forrásnak bandcamp/spotify/mp3 telefonról, bluetooth-on kapcsolódva a fejegységhez.

Igyekeztem sok mindent meghallgatni youtubon (tudom, csalóka, de az összehasonlító tesztek adnak egy támpontot a hangzásról). Úgy tűnik, sikerült leszűkíteni két típusra:

- JBL stage 3 607c
- Blam 165 RS

Valamiért a Blam felé húzok, a JBL cuccokat kevésbé szoktam szeretni, de a tesztekben ez a típus kifejezetten jól szólt a műfajban, szóval a felületes szimpátiát lehet, le kellene küzdenem. Sajnos pont egymás mellett nem tudom meghallgatni ezeket sehol.

Ezek alapján mit ajánlanátok? Van esetleg jobb vétel fentiek tükrében?

(#77337) Pietrosz válasza Golota (#77336) üzenetére


Pietrosz
addikt

Erősítő nélkül nem sok értelme van ezeket megvenni szvsz, pláne alacsonyabb hangerőn nem fog értelmes hang kijönni belőle, saját tapasztalat egy pioneer mvh-s 310bt Kicx STC-652 páros ami ahogy megkapta az erősítőt rögtön "életre kelt". És ez csak a 15-20 ezres katergória, feljebb még nagyobb lehet a különbség. De ha később mégis bővítenél akkor talán megérheti a felárat egy olcsóbbhoz képest.

(#77338) Golota válasza Pietrosz (#77337) üzenetére


Golota
aktív tag

Ez a Blam-ra is igaz? Elvileg 2ohm, meg elég magas érzékenységű. Kifejezetten úgy hirdetik, mint amit nyugodtan lehet közbvetlenül a fejegységre kötni.

Ha kell egy erősítő, mi lenne egy ésszerű párosítás ezzel? Jó lenne valami nano méretű, mert ebben a kocsiban nem sok hely van ilyesmire.

(#77339) bokarcsi71


bokarcsi71
aktív tag

Sziasztok!
Ezzel [link] a Hertz hangszóróval van valakinek tapasztalata? Audison SR 4.500 hoz jó lehet? Már 20L-es láda elég neki, és keskeny ládába bele lehet tenni. Helyhiány miatt gondoltam ilyen lapos kialakítású hangszóróra.

(#77340) Khaosz55 válasza bokarcsi71 (#77339) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én most vettem egy ilyen [link] 25cm-es Hetz-et. Nem volt olcsó, de winisd szerint ez működik legjobban a 17 literes ládában. Egy galden rc1200c1-el hajtom 2 ohmon és meglepő, de bírja a terhelést. A hangja tetszik.
Az Audison SR 4.500-et ebben a módban hajtanád ?
Névleges kimeneti telkesítmény 3 csatorna (4 Ohm, 14,4 V): 120 W x 2 + 480 W

(#77341) bokarcsi71 válasza Khaosz55 (#77340) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Igen úgy lennehajtva ahogy írtad.

(#77342) Biqci


Biqci
aktív tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről, vagy az ilyen hasonló kisméretű aktív subokról?
[link]
Igazából egy kis Honda kupénak szeretném a hangját kicsit mélyebb hangokkal bővíteni, minden maradna gyári, mert a többivel elégedett vagyok.

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#77343) Khaosz55 válasza Biqci (#77342) üzenetére


Khaosz55
addikt

Párom kocsijában van egy hasonló, a gyári szett kiegészítésére szerintem tök jó, főleg neki aki rappet hallgat.
Olcsó megoldás, de nem lesz olyan mintha mindent cserélnél és erősítőt raknál be...

(#77344) Lite válasza Golota (#77336) üzenetére


Lite
őstag

Alapvetően nagyon csalódott leszel, ha megcsinálod és meghallgatod. A gyári rendszer egymáshoz van tervezve. Az szokott jobban elsülni, ha a gyári hangszóróhoz a fejet cserélik. Fordítva többnyire borzasztó csalódás a vége. A Blam jó választás lenne, de nem garantált, hogy a gyári fej elviseli a 2 Ohm-ot. Ha nem, akkor az szépen tönkre fog menni. Ha igen, akkor oké, valamennyire meghajtja a hangszórószettet.
De az a szett nem az ajtóhoz lett tervezve, így alapvetően a cél érdekében:

- az ajtókat szigetelni kell = ezzel ilyen zenén ki is váltod a szubot
- kicsi DSP-s erősítő sokak segít, itt kifejezetten javaslom az Axton 592 DSP-t, ami a quadlock csatlakozón keresztül is kap áramot, nem kell kábelezned, viszont a hangot szépen be tudod majd állítani.

(#77345) Golota válasza Lite (#77344) üzenetére


Golota
aktív tag

Köszönöm a tippet.

Az ajtókat mindenképpen szigeteltetném.

Most egy 3 Ohm-os eXcursion SHX 6C szettet ajánlottak, pont a fejegység ellenállás probléma miatt, meg azért, mert ezek állítólag nagyon jól szólnak a gitár központú zeékkel. Ez esetleg működhet erősítő nélkül?

Kicsit fázok az erősítőtől, egyrészt mert nem akarok most erre sokat költeni, másrészt meg elektromos kocsi, nem tudom mennyire jó ötlet az akksit (a 12V-t, nem a nagyfeszültségűt) terhelni erősítővel egy ilyen kis kocsiban.

(#77346) Biqci válasza Khaosz55 (#77343) üzenetére


Biqci
aktív tag

Értem, köszi :R
Ahogy említettem, alapvetően elégedett vagyok a mostani gyári cuccal is és mivel nem hallgatok viszonylag hangosan zenét, akkor nekem elég is lenne ez, ha csak egy kicsit is, de feljebb húzná a mélyeket...

Még annyi lenne a kérdésem, hogy a sub-on van rca és hangszóró bemenet. De mivel a gyári fejegységen nincs rca kimenet, ezért a hangszóró vezetéket kellene megcsapolni ehhez?

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#77347) Khaosz55 válasza Biqci (#77346) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én már nem csinálom magam. A páromnak autohifis műhelyben szerelték be. Helix U10 A-t.

(#77348) Biqci válasza Khaosz55 (#77347) üzenetére


Biqci
aktív tag

Ja, értem. Csak azért gondoltam, hogy magam csinálom, mert annyira egyszerű, legalábbis annak néz ki. Ha komolyabb rendszert akarnék, nem kezdenék bele, de ez más.
De köszi azért :R

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#77349) Lite válasza Golota (#77345) üzenetére


Lite
őstag

Ha a fejről hajtásban gondolkodsz, akkor az ellenállásnál is fontosabb az érzékenység. Ebben a tekintetben az Excursion 92 dB, a Blam 95 dB - azaz sokkal-sokkal hangosabb lesz, könnyebben hajtható.

Csak az a kérdés, mennyire tudod állítani a hangszíneket a fejen, ott lesz a kihívás.

(#77350) Golota válasza Lite (#77349) üzenetére


Golota
aktív tag

De ha a gyári fejegység nem akarja a 2 Ohm-os hangszórót, akkor a Blam nem opció, jól értem? Nekem a hangerő nem érdekes különösebben, normál hangerőn tolom. Tudom, hogy a hangnyomás érzékelése nem lineáris, hanem exponenciális, de 92 dB már viszonylag jó érézeknyég, nem?

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.