Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77501) Lusu válasza tomisanzero (#77500) üzenetére


Lusu
aktív tag

Ez melyik Audi? Szépen ki van tapétázva gyárilag is, nekem a 2003-as A6-ban nem volt ennyi.
Válaszolva a kérdésedre, ha elfér akkor mehet a gyárira rá. Ahol esetleg úgy látszik, hogy nincs rendesen letapadva, hajlatokban pl. ott érdemes lehet felpattintani. És ha már így szétszedted nézz be a hátsó ülés alatti filc alá, ott is nagy felületű lemez van amit érdemes betakarni. De kongasd végig, ahol nem tompán puffan a bütyköd hanem kong, oda mehet a bitulapból. Persze ha rengeteg van belőle és az idődből is akkor mindenhova mehet :D
Ja és ha nem fűtött garázsban csinálod a hőlégfúvó kötelező.

(#77502) tomisanzero válasza Lusu (#77501) üzenetére


tomisanzero
tag

99 Passat B5. Akkor is kell holegfuvozni, ha jól letapad érzésre? Fűtött a helyiség, de nincs az a vak meleg :) Az ülés alatti rész is tervben van, igen, de arra már valószínűleg nem lesz elég az első rendelésem.

(#77503) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok
Megint gallyra ment az egyik erősítőm, így keresek egy másikat. Viszont most már újat vennék. Max 60e a keret egy rainbow profi Line szettet hajtana. Eddig egy emphaser ea szérias volt.
Márkás szett vagy (alpine, pioneer), vagy olcsó szett felső kategóriája pl Mac audio?

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#77504) Lusu válasza tomisanzero (#77502) üzenetére


Lusu
aktív tag

A hőlégfúvóval mindig lehet adni neki egy kis extra löketet, de ha úgy érzed, hogy elég amennyire letapad nélküle nem kötelező. A nyár is ad majd neki :). Ami még segíthet az egy roller (vagy minek nevezik, nyeles guriga?) amivel alaposan meg lehet dolgozni az anyagot.

(#77505) Shev acm7


Shev acm7
tag

Sziasztok!
• Milyen autóba szeretnél építkezni? > Ford Focus MK2
• Milyen zenét hallgatsz? > rock
• Milyen rendszert hallottál eddig, ami tetszett (karakterben)? > Nem volt ilyen, a mostani lecserélése a lényeg
• Mennyit szánsz a dologra? Nagy max 40-50e.

Röviden tehát a Ford Focus MK2 gyári lejátszóját ("6000 CD") szeretném lecserélni, döntően azért, mert nem tud USB-t/microSD-t, ráadásul nemrég elszállt a CD egysége is, azaz részemről nagyjából teljesen használhatatlan. Nincs tervben semmilyen egyéb fejlesztés a hangrendszer tekintetében, csupán szeretnék egy működő, normális egységet a helyére. Gondolom alapvetően 2 DIN lenne a cél, teljesen laikus vagyok, nem tudom mennyire lehet megcsinálni 1 DIN-nel és "kitöltéssel". GPS és bluetooth számomra nem prioritás, nem ragaszkodom hozzá.

(#77506) dmad válasza Shev acm7 (#77505) üzenetére


dmad
aktív tag

Szia.
Ami biztosan kelleni fog, az egy átalakító kábel (quadlock-iso), illetve egy beépítőkeret, esetleg antenna adapter. ( ezek kb 8000Ft-ból meg vannak.)
1 dines fej elég bután mutat benne, inkább 2 dinesben gondolkoznék a helyedben.Kínálat van rendesen, Pioneer, Kenwood,Alpine, JVC vonalat javaslom.
Ha úgy számolod, akkor kb 40 marad a rádióra, annyiért már lehet találni korrekt fejet.

Élj úgy, hogy.......

(#77507) Shev acm7 válasza dmad (#77506) üzenetére


Shev acm7
tag

Köszönöm szépen! Esetleg a felsorolt kellékekre tudnál adni 1-1 linket? Köszi!

(#77508) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Sziasztok!

Adott egy EP1-es gen7 Civic (3 ajtós). Az előző tulaj megáldotta egy kínai androidos egérmozival, valami iMars7 ha jól keresgéltem. (Carplay, GPS, tolató kamera, 2+32 mem) Igazából annyira nem szörnyű de a gyári hangszórókkal összeadva nagyon hiányzol a zene minden nemű dinamikát.

Jazz (2003 GD) is van a háznál és meg kell mondja abban a JVC KWR510 még a gyári zajkeltőkkel is hallgathatóbb volt.

A gyári hangszórókat mindenképp kukáznám előbb vagy utóbb a kérdés, hogy érdemes lenne-e a fejegységgel kezdeni és berakni egy 2Din-est: pl vagy egy JVC KW-X850BT vagy egy Sony DSX-B700-t?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#77509) turbokappa


turbokappa
senior tag

Sziasztok
Fejegységet szeretnék vásárolni, rodek 6 csatornás végfok, 300-as magnat ládához, stb.
Kenwood bt-309 vagy pioneer s520bt lenne a két befutó.
Hangzásra, megbízhatóságra milyen küönbségek vannak?
Melyik lenne jó?
Üdv: V

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#77510) Marchello19 válasza turbokappa (#77509) üzenetére


Marchello19
tag

Nekem most egy S520BT-m van. Az ára nem tükrözi a képességeket. :D
Hangja szerintem rendben van, viszont RCA-n csak 2V…
Amúgy az appon keresztül EQ-val egész jól be lehet lőni a frekvenciákat, csak sajnos nem csatornánként, hanem overall. Időkésleltetés is 2,5cm-es léptékkel megy…

Alap funkciók jól működnek, tehát telefon hamar csatlakozik, spotifyt jól kezeli, ilyen téren rendben van.

Kenwood KMM-BT358-at érdemesebb inkább.

(#77511) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok! az alábbi fejegységekkel szemezek, van valakinek valamelyikkel tapasztalata ?
-pioneer sph-da360dab
-Kenwood DMX7722DABS
-Alpine Ilx-w690D

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#77512) Osynho


Osynho
addikt

Sziasztok!

Lassan körvonalazódik a hifi a BMW-be. Pár kérdésem lenne:

Jbl GTO 75.4, magas jelszint bemenet van rajta, erre kötném a gyári rádiót. A 2 első csatorna menne az első komponens szetthez, 2 hátsó csatorna menne a 2 ülés alatti sub csatornáira. Az erőstővel vágnék HPF-et, LPF-et, a gyári fejről fader-rel tudnám külön állítani a szett, illletve az erősítő hangerejét. Eddig ez jó elképzelés, vagy van benne buktató? Így, ha jól gondolom, 4 csatornányi hsz kábelt kellene elölről a csomagtartóba vinnem, ott be az erősítőbe és újabb 4 kábelt vissza az ülések alá, illetve az ajtókba. Mennyire életképes ez így? B opció a jelszint átalakító a fej mögött és onnan 2 pár rca-val hátravinni a jelet, majd vissza a hangszórókhoz.

(#77513) Lusu válasza Osynho (#77512) üzenetére


Lusu
aktív tag

Szerintem az A verzió is jó lesz, de ha valami miatt kellene a B, akkor szerintem a magas jelszintet vidd olyan közel az erősítőhöz amennyire lehet és minél rövidebb RCA-t használj, ott már ne szedjen össze zajt és ne veszítsen sokat a jelből.

(#77514) sfknasty válasza Osynho (#77512) üzenetére


sfknasty
aktív tag

Ha a magas jelet akarod hátra húzni,akkor ez a kábel leegyszerűsíti a dolgot. [link]

(#77515) Osynho válasza sfknasty (#77514) üzenetére


Osynho
addikt

Köszi, de ebből 2 kellene, úgy meg már drága. Németországból rendelek, 1 euro a 1,5-es OFC hsz kábel métere.

#77513Lusu
Köszi! :R

(#77516) turbokappa válasza Marchello19 (#77510) üzenetére


turbokappa
senior tag

Köszi, sikerült jó áron behúznom a Kenwoodot (28e.).

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#77517) spidersoft válasza Ear001 (#77249) üzenetére


spidersoft
senior tag

Sziasztok ismét!

Végül egy Kenwood KMM205 lett. Korrekt jószág, szól a rádió mindenfelé, amerre megyek, viszont van vele egy bajom: minden második kulcselfordításra bekapcsol magától. Ez mitől lehet? Tehát ha ki van kapcsolva a rádió, és leállítom az autót, majd újra elindítom az autót, akkor kikapcsolva marad, és ha megint leállítom, majd elindítom, akkor viszont már bekapcsol és szól a rádió... ami nehezíti a probléma felderítését: nem minden esetben csinálja, de elég gyakran.

Köszönöm az infót! :R

[ Szerkesztve ]

(#77518) Tdizsolt


Tdizsolt
senior tag

Sziasztok!

Van valakinek eladó 9835r-je esetleg?

Psn ID: Tdizsolt

(#77519) Dolby


Dolby
senior tag

Sziasztok!

A barátnőm Giuliettában le szeretné cseréltetni az első hangszórókat. Kerített valahonnan Hertz K165-öt még korábban, de olyasmit mondott, hogy keret hiánya miatt nem tudta a szerelője betenni. Apróságként meglepném kerettel, de őszintén szólva fogalmam nincs mit is keressek, vagy hol, ebben tudtok esetleg segíteni? :D Vagy tudnátok ajánlani BP-en üzletet / céget / embert, ahol érdeklődhetnék?

Köszi :R

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#77520) Micsurin válasza Dolby (#77519) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Tippre nem elég mély az ajtó és kiemelő keret kellene neki, átmérő alapján fogsz kapni hozzá.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#77521) Dolby válasza Micsurin (#77520) üzenetére


Dolby
senior tag

[link] Ez kiemelő (is?), vagy csak sima keret lehet?

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#77522) dmad válasza Dolby (#77521) üzenetére


dmad
aktív tag

Pontosan erre van szükséged!
:)

Élj úgy, hogy.......

(#77523) Dolby válasza dmad (#77522) üzenetére


Dolby
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek :)

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#77524) Micsurin válasza Dolby (#77521) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Az az, nem volt tegnap időm visszanézni ide bocsi. :B

Ha a lyukak esetleg nem jó helyen lennének furkáld meg sima ABS lesz nekem pl Civicen a hátsó burkolathoz kellett faragjak a kereten, de nem hiszem, hogy gond lesz vele Ahifi egész jól beszokta lőni a cuccokat az eddigi 3-4 rendelésem alapján.

----
Bekerült közben a DSX-B700, leszigeteltem az ajtókat elől hát egész más lett. :DDD Már várom, hogy megjöjjön az Audison szettem. :DD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#77525) sfknasty


sfknasty
aktív tag

Sziasztok.Tudnátok esetleg üzletet ajánlani,ahonnan tudnék rendelni HDPE lapot kb 300x500-as méretben? Erősítő konzolnak kellene. :R

(#77526) jilian


jilian
addikt

Hello,

igaz még nem szedtem ki a rádiómat, de szeretnék bele venni egy "ilyet":
[link]
Vélemény? Ilyen Android / iOS kombó-t még nem is nagyon láttam...

Nekem elvileg csak a kamera lenne fontos, mármint az asszonynak.
Igaz a jelenleginek a képe amikor hátramenetet kapcsolok akkor "felüliről" mutatja
az autót, vagyis a négy kamerát egyidejűleg (elöl, hátul, plusz a két tükör)
A kérdésem az lenne, hogy ez az új rádió is ezt a képet mutatná? :F

Nissan Qashqai 2012 (Visia felszereltség 86KW)

(#77527) Micsurin válasza jilian (#77526) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ez szimpla torz kis egy képes tolató kamera lesz.
Nem találom elsőre de ha nem min egy 6/8 mag + min 6gb ram akkor enged el.

Android fejegységesben kérdez körbe. :K

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#77528) jilian válasza Micsurin (#77527) üzenetére


jilian
addikt

:R

Mit tudnál ajánlani az elvárásaimnak?

(#77529) dmad válasza jilian (#77526) üzenetére


dmad
aktív tag

Szia.
Nagyon sok fejegység képes már a Carplay és az androidauto futtatására.
De a kameraképet úgy megjeleníteni mint a gyári fej szerintem nem nagyon tudják..A Kenwood-nak, meg Alpine-nak láttam hasonló megoldást, de azok is saját kamerával.

Élj úgy, hogy.......

(#77530) Micsurin válasza jilian (#77528) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ha androidos a cél kérdezz körbe ott de nem igen kaptam én se anno választ. :D
Én maradtam egy 2din + carplay kijelző mellett.

Ha a kamera a kérdés arra nem tudok okosat. :(

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#77531) jilian


jilian
addikt

:R

Szerintem ki szedem, aztán dokumentálom a kábeleket. Hátha már ott elkezdődik a szitkozódás, :D hogy olyan átalakító ami pont nekem kéne, nem is "létezik"...

(#77532) topyjo


topyjo
aktív tag

Sziasztok!
Kaptam egy MNC PhantomX fejegységet.
Az vele a problémám, hogy a gyújtás ráadásakor bekapcsol, és rögtön 24-es hangerőn indul, tehát ordítva, és lehet rögtön a halkító gomb után kapkodni. Ez viszont nem egyszerű, mert érintős a kijelzője, és nem áll a helyzet magaslatán.
Amúgy 7-es, 8-as már elég hangos lenne, tehát odáig kell lekínlódni.
A használatiban nincs utalás ilyen jellegű beállításra.
Ha simán kikapcsolom, és vissza, akkor az aktuálisan beállított hangerővel indul.
Lehet ezt a beállítást módosítani valahol?
Köszi!
topyjo

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#77533) sfknasty válasza topyjo (#77532) üzenetére


sfknasty
aktív tag

Szia.Szerintem fordítva van bekötve a gyujtásvezérelt 12V és az állandó 12v(memória).Sárga és a piros vezetéket cseréld fel.

[ Szerkesztve ]

(#77534) topyjo válasza sfknasty (#77533) üzenetére


topyjo
aktív tag

Köszi, ha megcserékem, kulcs kivételénél elhallgat, de aktív marad a kijelzője.
A gyújtás ismételt ráadásánál a kijelző is elsötétedik, és kikapcsolt állapotba kerül.
Kézzel lehet bekapcsolni, és elvesztek a csatornák, és nullás az óra. És hangos.
topyjo

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#77535) Illusion1010


Illusion1010
senior tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a következő szettről?

Erősítő: Hifonics Thor TRX-5005DSP [link] 188k
Fejegység: Xtron TIQ722 [link] 135k
Mélyláda: Gladen Audio ALPHA 10 ZD [link] 46k
16,5 szett: DLS Reference RCS6.2 [link] 87k

Összesen: 456k

Az erősítőt és a fejegységet optikai kábellel kötném össze.
Aktív rendszert szeretnék.
25mm2-es tápkábel a megfelelő biztosítékkal.
Rezgéscsillapító, kábelek, csavarok, egyéb apróságok megvannak.

Esetleg tudnátok hasonló árban jobb eszközöket ajánlani?

Az autó egy 5 ajtós UFO Honda Civic. Hátra nem kell hangszóró.

Köszönöm :R

(#77536) troll81 válasza Illusion1010 (#77535) üzenetére


troll81
addikt

Szia.
Miért pont ez az erősítő?
A csomagtartóba építkeznel?
A 25mm kábelt én 35 mm cserélem mindenképpen és inkább 2 külön fizikai erősítő.es dsp. :R

(#77537) Illusion1010 válasza troll81 (#77536) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Az egyszerűbb megoldást kerestem, de nem vagyok ellene a 4 csat. erősítő+dsp+aktív mélynek sem. Vagy akár külön erősítő a mélynek.
Igen, a csomagtartóban lenne, az alsó fedett részben. A rack már kész van.
A 25-ös kábelnek valami 1600W a terhelhetősége, ha jól emlékszem. Én nem gondolkodom óriási teljesítményben, csak belül kell jól szólnia :B

(#77538) troll81 válasza Illusion1010 (#77537) üzenetére


troll81
addikt

Mennyi időre tervezel az autóval?
Ez a beépítes nem 2 napra szól.4-4.5 M a pozitív kábel .100A elhaszlsz tegyük fel vagy lehet többet.
Én inkább a 35mm voksolok.
Pót aku hátra? Az megint más felállás.. illetve szemmel látható összegtől válnal meg .
Ezt meg jól kell elkölteni H a vége jó legyen

[ Szerkesztve ]

(#77539) Illusion1010 válasza troll81 (#77538) üzenetére


Illusion1010
senior tag

1-2 évig akarom még megtartani. Eddig 80A biztosíték volt benne és egy MacAudio 4x55W-os erősítőt használtam, a hangerővel elégedett vagyok, csak valahogy nem szól elég szépen, dinamikusan. Ezért is nem akarom erőltetni a nagyobb kábelt, de ha ezen múlik akkor behúzok egy 35-öst. Viszont pótakkut, nagyobb generátort semmiképp, ennyire nem akarom bonyolítani, ráadásul igényem sincs ekkora hangerőre. Még így is lejjebb tekerem ha sok gyalogos van az utcán. Szégyellem ha nagyon kihallatszik a kocsiból. Pedig csak lapos MacAudio 25 flat aktív sub van benne.

Azon is gondolkodom, hogy először csak egy DSP-t veszek, és meghallgatom, hogy sikerül-e valami hallgathatót kihozni a mostani holmiból.

MacAudio Überkraft 2.16 első szett
MacAudio Edition S Four 4ch erősítő
MacAudio Flat Sub 25 Sub
Atoto A6PF Fejegység

(#77540) troll81 válasza Illusion1010 (#77539) üzenetére


troll81
addikt

Ha Így all a helyzet milyen zenét hallgatsz?
Ha minden benne az autóban teszteld!
Ez a problema fennt áll,nem tetszik valakitol kérj egy másik jobb minőségű erősítő t.tedd be .
Lehet sok pénzt megsporolsz egy ilyen mutatvánnyal.

(#77541) Illusion1010 válasza troll81 (#77540) üzenetére


Illusion1010
senior tag

EDM, trance különböző varációi, de szeretem a hangszeres unplugged számokat is. Szóval nagyon vegyes.

(#77542) Lusu válasza Illusion1010 (#77539) üzenetére


Lusu
aktív tag

Nem tudom mennyire olvasgattál vissza, de lehet az összefoglalóba is be lehetne írni, hogy ha veszel DSP-t akkor próbálj keríteni valakit aki tud segíteni a beállításban. Fülre megtalálni mi az adott hangsugárzó ideális lesugárzási tartománya, ezekhez megválasztani a keresztváltási pontokat, időkorrekciózni, 6x31 sáv EQ-t beállítani nem az a történet ami alapvető tudás, segédeszközök nélkül sikerülni szokott... És ezt most nem bántásból írom, csak azért, hogy utólag ne érzed kidobott pénznek a DSP árát.

Valamint az is egy átgondolandó döntés, hogy milyen DSP-t veszel. Mert már vannak 100 alatt is sok csatornával jó beállíthatósággal de elég gyatra hangminőséggel. Ezek nagyon jók arra, hogy az embert meggyőzze arról, nélküle nincs értékelhető zene az autóban ;) Vagy pedig a megnevezett 456K-ból veszel egy Helix V8-at plusz conductor, plusz esetleg BT modul. Ez egy olyan alapja lenne a zenének az autódban, amit egész biztos, hogy nem adsz el az autóval, évtizedes befektetés :)

De persze ez csak hardver, még sok más dolog függvénye a jó zenének egy autóban.

(#77543) troll81 válasza Illusion1010 (#77541) üzenetére


troll81
addikt

Ha tényleg 500 K beletolsz akkor nagyon nagyon meg kell tervezni ennek elköltéset.
Mosoni 130.4 1000.1 helix dsp és egy kellemes első szettet néznék vagy dsp esetén van lehetőség hangszórót választani magas melykozeppel.
Egy jó szett az ami jelenleg nem vagyok képben. Vele.
:R

(#77544) Illusion1010 válasza Lusu (#77542) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Ez a Helix dsp önmagában elvinné a teljes keretet :D
Ennyire azért nem kifinomult a halláson, és az igényeim.

Ilyen 100k körüliekre gondoltam, DaytonAudio, Hifonics, Audison, PhoenixGold,
ESX

Nem tudom ezek közül melyik lehet a legjobb. Eddig csak a fejben lévő dsp-t állítgattam, (időkorrekciót, EQ, X-over).
Mindenképpen elviszem majd egy szakihoz, amikor kész lesz. De lesz egy bemérő mikrofonom, és megnéztem rengeteg videót, hogy hogy hangolják a rendszereket, ezért nagyon szeretném majd én is kipróbálni a dolgot.

(#77545) Illusion1010 válasza troll81 (#77543) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Ez a Mosconi elég tetszetős :)
Igen, azért próbálok itt is tájékozódni, hogy miket nézegessek. Inkább 450k max. és abba mindennek bele kell férnie. A Helix, AudioControl, Zapco egyszerűen túl drágák nekem.

(#77546) sfknasty válasza Illusion1010 (#77545) üzenetére


sfknasty
aktív tag

Én a helyedbe apránként megvásárolnék mindent.Én is azt csinálom.Illetve mostanra megvan minden,csak a beszerelésre vár.Én ezeket vásároltam össze az elmúlt pár hónapban:
Audiocontrol D6.1200 DSP-s erősítő
Blam L165P komponens szett+LFR80 közép
Sundown Audio E12.V4 sub (500)W +75Liter sliccelt láda
Comfortmat Viper és Comfortmat Blockshot+Comfortmat Sofwave 15 rezgés és hangszigetelés.

(#77547) Illusion1010 válasza sfknasty (#77546) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Értem, de nálam most jött el az a pillanat, hogy ennél az összegnél már többet nem szeretnék egy 17 éves kocsira költeni. Kivéve persze a karbantartást, és szervizelést.

(#77548) Pietrosz válasza Illusion1010 (#77547) üzenetére


Pietrosz
addikt

Ez nem függ a kocsitól szerintem, át tudod menteni a következőbe. Amúgy bármit is írsz a duplájáért fognak neked ajánlani :DDD

(#77549) Lusu válasza Illusion1010 (#77544) üzenetére


Lusu
aktív tag

Leginkább azért mert ritka a használt piacon, aki megveszi általában meg is tartja ;)

Amúgy amit néztél azok közül az ESX pl. egy nagyon jó cucc. A PG-ről is jókat hallottam, kár hogy csak 4 erősített csatornája van.

Na, helyes, ki is kell próbálni, aztán ha tudunk segítünk.

(#77550) troll81 válasza Illusion1010 (#77545) üzenetére


troll81
addikt

1200 € kb anyibol elég sok jó használt komponens T lehet venni például ha használt is játszana.
A nem egyszerre vásárlás is jó opció.

Használt cuccokat néztem itt pl 130.4 200€ 1000.1 250€
HELIX DSP Mini MK2 Neu & OVP ++
375

Ez kortekt kezdő szett lehetne. :D

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.