Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77351) Marchello19


Marchello19
tag

Sziasztok!

Szub fejlesztésen gondolkodok. Jelenleg van egy ősrégi Kicker Comp C12 egy Audio System Carbon 500.1D-vel a kocsiban. Kisebb hangerőn nem nagyon van mély, illetve már egy kicsit "komolyabbra" vágyok.

Néztem ezt az Eton Force 10-600G-t, erről mi a véleményetek? Korábban már kaptam arról tanácsot, hogy egy zárt láda mindenképpen jobb lenne, mint a reflex, szóval kifejezetten ilyenre vadásztam... Illetve olyanra, amit a mostani erősítőm elbír. :)

(#77352) Lite válasza Golota (#77350) üzenetére


Lite
őstag

Igen, az már jó lehet, de akkor keress 4 Ohm-os nagy érzékenységű hangszórókat. EQ mindenképpen kelleni fog, a gyári hangszóró van az ajtóhoz optimalizálva...

(#77353) Lite válasza Marchello19 (#77351) üzenetére


Lite
őstag

Kiváló holmi! :) Ha zártban lépnél feljebb, 25 cm-ben, akkor még a Focal-t, illetve a JL Audio-t javaslom. Ez utóbbi már nagyon-nagyon komoly cucc, a 10w0v3 sorozattól indulva, a pénztárcától függ, a 10w3v3-4 sokunk számára már a végállomás... :)

(#77354) Marchello19 válasza Lite (#77353) üzenetére


Marchello19
tag

Én maximum 50.000 környékén kerestem használtan, de ládával együtt semmi nem jött szembe, ami passzolt volna az erősítőhöz. Ez viszont benne van a keretben, úgyhogy pénteken megyek érte, próbakör aztán hozom is. :)

(#77355) Lite válasza Marchello19 (#77354) üzenetére


Lite
őstag

A fázisokra és a vágási frekire + meredekségre figyelj, ha az rosszul áll, nem fogja megmutatni magát, tévesen azt fogod hinni, hogy nem jó cucc. Ilyen gond nem volt a Kicker-nél?

(#77356) Marchello19 válasza Lite (#77355) üzenetére


Marchello19
tag

A vágás szerintem jó. Nyomó 60Hz alatt indul, első szett pedig 100Hz-től, mindkettő 16dB/oktáv meredekséggel. Fázist még anno állítgattam az erősítőn, de nem éreztem különbséget, úgyhogy az maradt 0.

[ Szerkesztve ]

(#77357) Lite válasza Marchello19 (#77356) üzenetére


Lite
őstag

A 16 az most 12 vagy 18? 16-ot még nem láttam... :) Ez a fázistolás szempontjából ne. mindegy...
Egyébként a 12 dB-et kellene kipróbálnod, a mélyen a polaritást megcserélve is. Mondjuk a Kicker tipikusan amerikai ütős hang, nem a nagyon mélyre megy, hanem feljebb üt. (Én pl. 80Hz-en vágva szerettem, ha 63 vagy 50 Hz-re állítottam, nagyon elgyengült.) Próbáltad feljebb vágni?

(Azért kérdezgetem, mert a számok tükrében szerintem van ott egy lyuk az 50-100 Hz között).

(#77358) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok! Ezt a tipusu sima egyszerű hangváltót hogyan kell bekötni?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#77359) Marchello19 válasza Lite (#77357) üzenetére


Marchello19
tag

Na megnéztem személyesen is, mert fejből baromságokat írtam…. Nyomó LPF 63Hz, Első szett HPF 80Hz és 18dB/oktáv meredekséggel mind a kettő. Próbáltam feljebb vágni, ahogyan írtad, minimálisan lehet érezni különbséget.

Viszont ma meglett az Eton láda is, dehát valami egészen más… Leginkább trap zenéknél (ugye ahol általában sok búgásszerű, folyamatos mély frekvencia van) lehet hallani, hogy sokkal lágyabb és jobb a hangja, mint a Kickernek. Sok zenével kipróbáltam, ütések feszesebbek, sokkal jobban összeáll a magasakkal.

Most 4 ohmon meg, viszont ha már a nyomó képes rá, elkezdek keresgélni valami hozzá illő, 1 ohm stabil erősítőt… :D


Most ez persze csak ideiglenes állapot. Készülni fog az erősítőknek egy saját konzol, ami fel lesz szerelve az ülésre szegecsanyás megoldással, a Kicker pedig kikerül a képből.

(#77360) Marchello19 válasza Marchello19 (#77359) üzenetére


Marchello19
tag

Például egy ilyen Vibe Audio jó lehet? Minőségben a jelenlegi AS Carbon 500.1-től nem szeretnék lejjebb menni, viszont nagy ismeretem nincs a márkák között.

(#77361) bokarcsi71


bokarcsi71
aktív tag

Sziasztok!
Meg tudná mondani valaki, hogy WinISD-vel ennek a hangszórónak mekkora láda kellene?
Hangminőségre kell.
Hertz MPS 300 s4

(#77363) Lite válasza Marchello19 (#77359) üzenetére


Lite
őstag

A 18 dB esetén annyit tolódik el a fázis, hogy a polaritás különböző állásait is próbáld ki, illetve a magas polaritásának forgatása is számíthat a végeredménybe.
1 Ohm nem zenehallgatásra való, ott igen gyenge az erősítő kontrollja, szét fog esni a hang. Az inkább a hangnyomás-versenyek sajátja. Ne válts 4 Ohm-ról, ha zenét akarsz hallgatni!

(#77364) Marchello19 válasza Lite (#77363) üzenetére


Marchello19
tag

Rendben, kipróbálom fordított polaritással!

Köszi a választ, maradok akkor 4 Ohm-nál.

A láda netes leírásai (kereskedelmi) szerint ez egy 300/450-es szub. Találtam egy olyan gyári leírást is, amiben meg van adva, hogy power handling: 450W. Tehát ez még egyező infó, ha aszerint értelmezem, hogy a gyártók általában a max teljesítményt írják rá a cuccokra. Viszont találtam egy olyan Eton prospektust (benne van az összes többi akkori termék), amiben 2x225W rms van feltüntetve. Szóval most kicsit elvesztem.

Gyári prospektus
Gyári leírás

[ Szerkesztve ]

(#77366) Lite válasza Marchello19 (#77364) üzenetére


Lite
őstag

A sugárzó duplatekercses, tekercsenként bírja a 225W terhelést folyamatosan, pillanatnyi csúcsokban a 450W-ot. A teljes terhelhetőség a bekötés formájától függ, párhuzamos vagy soros.

Amit én tennék, ezt sorosra kötve (4 Ohm) meghajtanám egy 300W RMS /4 Ohm teljesítményű monoblokkal. Bőven kifogástalan lenne. A 225W-ot mire kihasználod zenénél, a füled is fájni fog.
A sugárzónál erősebb végfok kell, a túl nagy teljesítmény lekoppintja a nyomót (hallasz majd koppanást, ekkor elérte a kitérése maximumát), de valószínűleg nem megy tönkre, ha azonnal visszaveszed a hangerőt.
A sugárzókat a torzítás égeti le, ezért jellemző az autóhifiben, hogy az erősítő van túlméretezve, ne adjon ki torz/erőlködős jelet, ami hazavágja a tekercset. És ugyebár a feszültség is ingadozik, ami a teljesítményre is hatással van...

(#77367) Marchello19 válasza Lite (#77366) üzenetére


Marchello19
tag

Teljesen világos, tehát akkor a jelenlegi erősítőm teljesen jó hozzá, ez 350W RMS-t tud 4 Ohm-on. :C
Nagyon köszi! :R

(#77368) troll81 válasza Marchello19 (#77367) üzenetére


troll81
addikt

Szia legegyszerűbb az ha az erő legalább 30% nagyobb.en 1kw hangszóróra 1.4kw erősítő és tudta évekig Rendes beállítások mellett :R minél lineárisabb a jel az csodákat tesz

(#77369) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Macrom M-DSPA.402 dsp-s erősítőt használtam az első és hátsó hertz cpk 165-hez. Az erősítőt cseréltem audison SR 4.300-ra. Dinamika erő megjött. A macrom-nak több problémája volt. Hamar kifulladt, elfelejtette a beállításokat, és néha levette a sub gain értékét. Szerintem közel sem tudta teljesítményt ami rá volt írva.

(#77370) sfknasty


sfknasty
aktív tag

Sziasztok.Első autóhifimet építeném és a vélemlnyetekre lennék kiváncsi,hogy a kinézett rendszer megfelelő lenne-e,vagy mi a véleményetek róla.
Ami megvan:
AudioControl D-6.1200 erősítő (6 csatornás,beépített DSP) [link]
Powerbass XWK-40 4ga tápkábel 125A biztosítékkal [link]
Ami Hiányzik és kinéztem:
Hangszórók : Kicker KSS6704 [link]
Sub: Kicker TCWRT122 [link]
Természetesen megfelelő rezgéscsillapítás és hanszigetelés is kerülne az autóba,amihez a Comfortmat anyagait néztem ki. :R

[ Szerkesztve ]

(#77371) fojtviki válasza sfknasty (#77370) üzenetére


fojtviki
senior tag

Én nem értek hozzá, de feltételezem, hogy egy elég jó erősítőről van szó, ahhoz meg veszel egy alsó kategóriás szettet? Ránézésre nem igazán szerencsés ez így :)

A sub az 2 Ohm az erősitő pedig bride módban 4 Ohm ha jól látom.

[ Szerkesztve ]

(#77372) sfknasty válasza fojtviki (#77371) üzenetére


sfknasty
aktív tag

Igen az erősítő az elég jó cucc nagyon jó megoldásokkal szerelve.Bocsánat,a subból van 4 Ohmos azt venném,csak a link nem stimmel.Te mit ajánlanál komponens szettet max 100ezerig,vagy és subot? Fontos szempont,hogy szükség esetén a sub kivehető legyen. Azért is kérek tanácsot,mert biztos van jobb alternatíva a kicker helyett is.Amit a komponens szettre és subra áldoznék még az max 200ezer.

(#77373) fojtviki válasza sfknasty (#77372) üzenetére


fojtviki
senior tag

Az a baj, hogy megvettél egy "csúcs" erősítőt és tervezel hozzá egy alsó kategóriás hangszórót :( A rendszered olyan lesz mint a leggyengébb láncszem, ergó pont fölösleges volt az erősítő, ha alsó kategóriás a hangszóró. 100 ezerért sajna nem tudok ajánlani semmit :( De még használtan sem nagyon sajnos :(

(#77374) sfknasty válasza fojtviki (#77373) üzenetére


sfknasty
aktív tag

Azért erre az erősítőre esett a választásom(vásárlás előtt azért jól körül jártam a cuccot,hogy mit tud),mert 240ezerrel olcsóbban vettem meg utolsó darabos termékként.Jelenleg 540ezer körül van az ára és rendelni kell. Ha azt számolom,hogy egy dsp-t és egy jó erősítőt veszek külön-külön,akkor kb ugyanott lennék árban,mint amennyiért vettem az Audiocontrolt.Legroszabb esetben hajlandó lennék még kicsit nyújtózkodni,max később kerül beszerelésre a rendszer. :K

(#77375) troll81 válasza sfknasty (#77374) üzenetére


troll81
addikt

Ha aktív rendszer gondolom az nézz scean speak hangszórókat mellé például jók és árban is kifizethető.peldaul. :R

(#77376) Lite válasza sfknasty (#77374) üzenetére


Lite
őstag

Azért az általad linkelt hangszórók és a 200k-s keret között van számtalan olyan megoldás, ami sokkal közelebb fog állni az igazsághoz. Ha hajlandó vagy méretezett mélyládát készíteni vagy készíttetni (FB csoportban többen is foglalkoznak ezzel, korrekt pénzért), akkor nagyon kinyílik a világ. Javaslataim alább, bele tudsz férni a keretedbe és nagyon jó hang kihozható (nincs közöm a bolthoz, az egyszerűség kedvéért linkelem innen a típusokat, németből még olcsóbban is megszerezhetőek néha):
Szubok (egy JÓ 25-ös már bőven elég, nem mondtad, milyen autó, de nekem a 4,8m-es szedánt átküldte, szóval zenére...):
Focal SUB P 25 , Audio System HXD 10 SQ , Gladen SQX-10
Ha durvulnál, akkor a 30-asok: Gladen SQX 12 , Eton PW-12 , és végezetül egy pincemélyre menő régi kedvencem Focal Sub P 30 DB - ez duplatekercses, 8 Ohm-on tudnád csak használni.

Illetve, a JL Audio szubokat most itthon nem nagyon árulták, de a 10w3v3 sorozatot olyan 300 EUR körül adják az EU-ban, abból a 4 Ohm-os egy 21,2 literes zárt ládában tökéletes. :D :D :D

Hangszórók: Eton Pro 175 , Focal PS 165 FE , Blam L165A , Eton POW 16P , DLS RC-6.2 , Audison Voce AV-K6 , Focal PS 165 SF , és a végére, ha ez tényleg a Rainbow SL-C sorozat utángyártása, messze elégedett leszel - Musway ML6.2 C...

A fentiek mind messze a Kicker-ek felett állnak. Jó beállításokkal bőven frankó lesz bármelyik. :)

[ Szerkesztve ]

(#77377) Marchello19 válasza troll81 (#77368) üzenetére


Marchello19
tag

Na, hát nem bírtam magammal ( :W :W :W ), vettem egy JL Audio JX1000/1D-t. Ha minden jól megy, a hétvégén bekerül minden a helyére. :)

(#77378) Lite válasza Marchello19 (#77377) üzenetére


Lite
őstag

Kiváló döntés! :)

(#77379) troll81 válasza Marchello19 (#77377) üzenetére


troll81
addikt

Jó kis erősítő.

Jelenleg én egy steg k9+K12+k24 szetten varialok....
Kaptam ajánlatot jót lehet meg venném a másik mellé. Mert ilyeneket úgy sem gyártanak már

(#77380) Kevin2133


Kevin2133
friss újonc

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni, hogy melyik az jó minőségű fm transmitter amivel spotifyt tudok hallgatni autóban?
Köszönöm!

(#77381) Marchello19 válasza troll81 (#77379) üzenetére


Marchello19
tag

Én is pislogtam, amikor megláttam, hogy mennyiért mennek ezek ebayen...

Próbaüzem megvolt. Óriási differencia, nagyon sokat elvett a nyomó tudásából az előző Audio System... Holnap pedig készül az erősítő rack. :)

(#77382) becsitibi


becsitibi
senior tag

Sziasztok

Kb 2 éve szereltem be,valamit rosszúl csináltam?
Van ötlete valakinek mitől repedezett be?

[ Szerkesztve ]

(#77383) troll81 válasza becsitibi (#77382) üzenetére


troll81
addikt

Szia.
Ajtó kárpit belsejében nem ért semmi hozzá csavarfej nem húzta meg a gumit?
Elég ramaty így :U mind 2 oladal oda vagy csak egy?

(#77384) becsitibi válasza troll81 (#77383) üzenetére


becsitibi
senior tag

Nem ért hozzá semmi.Csak a csavar.A lenti képen látszik hogy van beszerelt állapotban.Nem tudom hogy ez az én hibám,túl nagy csavart használtam.Pedig ez a gyári csavar amit hozzá adtak.

(#77385) Dominiator


Dominiator
aktív tag

szerk.

[ Szerkesztve ]

Who's the bigger hero who lives or who want to live?

(#77386) Khaosz55 válasza becsitibi (#77384) üzenetére


Khaosz55
addikt

Hát úgy néz ki, hogy a csavar megnyomta gumi perem szélét és eldeformálódott a perem. Keletkezett egy csavarodás a peremem és amikor dolgozott a hangasugárzó ott repedt meg a perem. Lehet egy alátét segített volna. Ahogy látom valahogy a hangsugárzó kosara is deformálódott.

(#77387) becsitibi válasza Khaosz55 (#77386) üzenetére


becsitibi
senior tag

Hát igen,ebben nem volt tapasztalatom hogy alátét kellett volna a csavar alá.
Amúgy működik frankón,semmi baja sincs.
Mindegy most már,késő bánat.
Köszi a segítséget sráccot! :R

(#77388) Golota


Golota
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég bekerült egy eXcursion SHX 6C komponens szett a Seat Mii electric-be (VW E-UP), az ajtók szigetelve lettek és jól is szól....de eléggé rá kell küldeni a hangerőt, hogy tényleg jól szóljon, én meg nem szeretek nagy hangerőn zenét hallgatni. Tudom hülyén hangzik, de kis-közepes hangerőn sokkal laposabb a hangzás. Kizárólag metal-t hallgatok, ez még fontos info lehet.

A gyári fejegységet nem tudom cserélni, mert sok funkció (elektromos kocsi)azon keresztül megy.

Szóval elkezdtem agyalni, hogy mi lenne a jó megoldás. Gondolom kellene egy high level inputot is tudó erősítő, valami kis teljesítményű, hogy ne terhelje a kocsi elektromos rendszerét. D osztály?

Felteszem, egy DSP-s erősítő lenne ideális, így a fejegységet ki lehetne küszöbölni, de nem akarok egy vagyont költeni erre. Még az is megfordult a fejemben, hogy egy BT-s hordozható DAC direktbe az erősítőre kötve megkerülné a fejegységet, de lehet, hogy totál tévút az egész.

Szóval tanácsra lenne szükségem. Mi lenne egy jó ár/érték arányú megoldás ebben az esetben?

(#77389) Lite válasza Golota (#77388) üzenetére


Lite
őstag

Én előre szóltam... 77344

Ott az ajánlott DSP-s erősítő is. Meg a szétbombázás-mentes beépítés is.

(#77390) Golota válasza Lite (#77389) üzenetére


Golota
aktív tag

Igen, igen... Me culpa, de nem akartam egyből belevágni. Nem tudtam, hogy ennyire hulladék a fejegység.

Nincs valami olcsóbb alternatíva erre? Ennek az Axtonnak elég húzós ára van.

(#77391) tompibest2 válasza Golota (#77388) üzenetére


tompibest2
csendes tag

Szia, ha nincs a hangszóró kimeneteidben külön első és hátsó figyelmeztető hang( tolatóradar, front radar index hgng stb.) akkor egy aktív jelszintátalakító bekapcsol egy pl. pioneer mvh..... smart sync-es fejet amit aux-on használhatsz dsp-nek és ellophatod az fm- adást is és a kihangosítást bt-audio lejátszást is átteheted...A fejet elrejtheded bárhol és a telefonodról állítod a dsp-t.Többször szereltem már bevált módszer kis pénzből.és ott a"kompromisszum mentes" usb bemeneted is. :)

(#77392) tompibest2 válasza Golota (#77388) üzenetére


tompibest2
csendes tag

Ha VW az audio rendszer az autódban és az antennát elveszed a fejtől ,fantom tápot adj neki, minden can-bus rendszer ellenőrzésnél kapcsolni fog a rendszered, még egy ajtó nyitásnál is, ha a hátsó kimenetre nem teszel műterhelést eltűnik a fader a menüből, gyári fej beszállítótól függ hogy a hangot is elveszi vagy csak a fadert.

(#77393) Lite válasza Golota (#77390) üzenetére


Lite
őstag

Értelemes sajnos nincs. És azt az előnyt nem is tudom, melyik tudja még, hogy a csak a Quadlock csatlakozóról kapva áramot is működik, nem kell külön tápolást megoldanod. Mindösszesen egy 20 EUR-os kábelt kell megvenni és semmi barkácsolás, csak plug&play.... Nem zavar be sehova sem.

[ Szerkesztve ]

(#77394) Golota válasza Lite (#77393) üzenetére


Golota
aktív tag

Értem, köszönöm. ez valóban elég jól hangzik. ha jól látom, letezik egy kisebb teljesítnényű változata is ennek az erősítőnek (A542DSP), ami mindent tud, csak olcsóbb. Ez is jó lehet?

(#77395) Golota válasza tompibest2 (#77392) üzenetére


Golota
aktív tag

Köszi az infot. Igen, VW rendszer. Minden a fejről megy, tolatóradar, töltés vezérlés, stb. Egy új fejegység elpakolása viszont macerás, mert kicsi a hely (ez a VW UP).

(#77396) Lite válasza Golota (#77394) üzenetére


Lite
őstag

Persze, ez is jó, csak ennek azért kisebb a teljesítménye. Illetve később nem köthető külön áramforrásra, csak adott p&p kábellel / iso csatlakozós megoldással (ezt adják hozzá). De, ha csak erre a kocsira tervezed, tökéletesen megfelel. Arra figyelj, hogy ez nem bírja a 2 Ohm-ot, kizárólag 4 Ohm-os (vagy nagyobb impedanciájú) hangszórókkal működik, de az 592 igen (bár teljesítményben nincs különbség a 2 és 4 Ohm között)!

Info!

(#77397) Golota válasza Lite (#77396) üzenetére


Golota
aktív tag

Köszönöm!

(#77398) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok! 2 din fejegység vásárlását tervezem.
Pioneer-Alpine-Jvc-Kenwood ami érdekelni tudna. melyiknek felhasználóbarátabb a rendszere ? valamint melyikre nem nagyon van panasz akadozás/sebesség végett?
illetve hangzás tudás terén is, mi ajánlott ?
Jelenleg az alpine ilx-w690d illetve a pioneer sph-da360dab szemezek. de persze mást is meghallgatok.

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#77399) dobobazsy


dobobazsy
őstag

sziasztok! meg tudom valahogy állapítani az ajtóban lévő hangszórók helyes polaritását? az egyik oldal lehet, hogy fordítva lett összetoldva, de fülre nem bírtam megállapítani. ugyan a 80prs időzítéssel korrigálta ezt gondolom, viszont az utasoldalra átváltva nem áll össze a színpadtér, innen gondolom, hogy fel van cserélve :F köszönöm!

(#77400) Lite válasza dobobazsy (#77399) üzenetére


Lite
őstag

Ha a vezető oldalára állítottad be a színpadot, akkor máshol nem nagyon fog összejönni.
Egyébként a mélyet úgy tudod megnézni, hogy a balanszot tekergeted. Ha valamelyik oldalra kitolva felerősödik, akkor valóban fordítva lett bekötve.
Milyen távolságra tolta ki a kalibráció?

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.