Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61601) bendikeee11


bendikeee11
tag

Sziasztok.
Erről a fejegységről kaphatnék véleményeket? Esetleg tapasztalata van e valakinek.

SONY CDX-G1201U

Előre köszi! :R :R

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#61602) pengusz77 válasza BBéci (#61592) üzenetére


pengusz77
senior tag

Kis segítség az impedancia méréséhez :)
Lehet mérni multiméterrel is.
Szerinted mekkora nagyságrendi eltérés van egy hangszóró impedanciája (Z) és egyenáramú ellenállása (Re) között?
[link]

(#61603) pengusz77 válasza norbert1998 (#61597) üzenetére


pengusz77
senior tag

Ha tele vagy villanyszerelési kábelokkal, akkor fogj 2m 10-es kábelt (egyeres sodrott), és azzal kösd be rendesen.

(#61604) Drago1


Drago1
tag

Sziasztok köszönöm a segítségeteket végre kész lett a cucc :)) :DD

Gyári defektjavító helyére MDF lapból mélyláda lett alakítva + mellette külön fakkban az erősítő annak is szellőző vágva ,még rácsot kell oda szerválnom ,ajtók szigetelve végül Hertz ESK F165 szett lett beépítve elöl hátul ,ha egyedül vagyok a hátsókat leveszem ....
Csomagtérben is minden bitumen lapozva semmi sem rezeg .

Még nem is "profi" mert gyári fej hajtja,lehetne fokozni hangprocesszorral ,de nekem ez elég ami van ennek is nagyon örülök ,külön szól minden hang kis efekt ,de még is együtt és a mély hang benne van az autóban ,hát én nagyon örülök neki :D

A gyári hangszórókat kiröhögte a hifis konkrétan a csipogó nehezebb volt mint a 16 cm közép ráírva made in china ( egy lista áron 11 milliós autóba ) vagy lehet ixelni gyári JBL hifi rendszert 10 hangszóróval 450 ezer ft-ért ami üvölt és botrány.

Kösz a segítséget

(#61605) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Sziasztok Scenicben szeretnék egy fejegysegget a régi kazettás helyére.
Lenne két kivalasztottam 30ezres arkategoriaban
Pioneer MVH-390BT
Kenwood Electronics KMM-303BT
E kettő közül melyiket gondoljátok jobbnak. A Kenwood mellett annyi szól hogy változtatható a háttérvilágítása. A kocsi muszerfala narancssárga háttérvilágítása
Köszönöm előre is

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#61606) PiciPeti válasza norbert1998 (#61599) üzenetére


PiciPeti
őstag

Szép dolog az autótűz, csak qrva drága... :C

(#61607) troll81 válasza PiciPeti (#61606) üzenetére


troll81
addikt

Tavaly lattam az autopalyan egy tuzpiros :DDD X6 BMW tipusu autot jol alt neki :D bar a tulaj nagyon szaladgalt korulotte...... es meg annyi kb 2 perc alatt leaortizalodott

(#61608) civicfan


civicfan
tag

Találtam egy cikket [link] Mi a véleményetek, szerintem ez hülyeség

[ Szerkesztve ]

(#61609) norbert1998 válasza pengusz77 (#61603) üzenetére


norbert1998
veterán

Közben megnéztem az erősítő leírását. 2.5 mm^2 kell neki összvisz. Kapot vagy 10-et még a toldásban is, az eredeti meg voolt minimum 20 mm^2-es.

(#61610) Lite válasza Chris82 (#61588) üzenetére


Lite
őstag

Egy nagyon vékony hajszállal az adott stílusokon a JVC muzsikál jobban. A 2 vs. 4V itt nem lesz mérvadó. Viszont a Pio-nak fejlettebb a proci/DSP része, azon pl. van időkorrekció, míg a JVC-n csak hallgatási pozíció (nem konfigurálható szabadon), illetve tudja a nagy felbontású zenék lejátszását.
Szóval attól függ, mi az a rendszer, amit ki kellene szolgálnia és mit szeretnél kihozni belőle.

(#61611) Lite válasza janek2 (#61587) üzenetére


Lite
őstag

Egy komponens szettről lépsz vissza koaxra? Az tuti nem lesz jobb...

(#61612) mandras81 válasza norbert1998 (#61599) üzenetére


mandras81
senior tag

De 15A-es bizti van benne! Én arról beszéltem, amikor a hatásfokra céloztam. ;)

Amúgy ne vedd sértésnek, de te is tipikusan olyan ember vagy, aki önigazolásért jön ide, nem pedig azért, mert tanácsra van szüksége. Én a helyedben az a 60A-es biztit is eladnám házzal együtt (úgysincs rá szükség), és akkor nemhogy ingyen jössz ki a dologból, de még keresel is rajta! :))

[ Szerkesztve ]

(#61613) Motyesz00


Motyesz00
csendes tag

Sziasztok! :)
Én egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy adott egy Dietz 10-es kábelszett (ANL biztosíték házas, és nem tudom ,hogy hányas biztosíték van benne) , és adott egy Rodek R2180A2 2 csatornás erősítő (igen tudom kevés hozzá a 10-es kábel :)) , de ezért is fordulok hozzátok). Ha én ezt a kettőt egybekötöm akkor mi fog történni? :DDD Merjem összekötni? (Gondolom nem fog az erősítő akkora kakaót kapni, vagy maxiumum kicsapja a biztosítékot...? nem tudom :( ) , és tulajdonképpen ezért is fordulok hozzátok egyrészt mert kevés tapasztalattal rendelkezem másrészt pedig mert félek hogy nehogy valami baj történjen, inkább rákérdezek itt. :)
Válaszotokat előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#61614) Chris82 válasza Lite (#61610) üzenetére


Chris82
senior tag

A JVC mellett döntöttem végül, meg is rendeltem. A kocsiban jelenleg egy Hertz Energy első szett van, hátsó ajtókban BassFace szett. A csomagtartóban egy egyedi építésű ládában egy 20cm-es Gladen mélynyomó van Mac MP2000el.
Eddig egy Alpine CDE-100EUB fejes volt, de kevésnek érzem, kevés a beállítási lehetőség.

(#61615) mandras81 válasza Motyesz00 (#61613) üzenetére


mandras81
senior tag

A biztosítékon rajta kell lenni, hogy mekkora. Hova rakod az erősítőt? Milyen hosszúnak kell lennie a tápnak?

Ahogy nézem, amp performance szerint a Rodek 40A-t eszik sztereoban, és 70-et mono-ban, persze ez a max. úgyhogy 40A körülre méretezve szerintem simán jó mindennapos használatban, ahhoz pedig 3-4m-en tökéletes a 10-es kábel. Persze, én túlméretezném 25-ösre, de ez csak én vagyok, amúgy teljesen rendben van a 10-es.

(#61616) janek2 válasza Lite (#61611) üzenetére


janek2
tag

Nem koax komponens ez is.

janek

(#61617) bendikeee11


bendikeee11
tag

Erre senki? :N

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#61618) norbert1998 válasza mandras81 (#61612) üzenetére


norbert1998
veterán

Na én meg azt hittem, arra celzol, hogy 3A, 12V és máris 100W :B mármint hogy ezt állítom
Az nem rossz ötlet, és akkor oda a helyére mehetne egy 15 amperes.

(#61619) tamas01234


tamas01234
csendes tag

Sziasztok!

Audi A4 B5 Avant

Adott egy pioneer 2220ub fejegyég. Hangszóró cserét tervezek, előre 13cm 2utas hangszóró+csipogó, hátulra 16cm koax menne. A véleményetekre lennék kíváncsi, hogy ez az összeállítás mennyire megfelelő, és mennyire szólna normálisan. Illetve milyen hangszórókat ajánlanátok.

Amit néztem:

Előre:
macAudio Star Flat 2.13
Hátulra:
macAudio Star Flat 16.2

Előre is Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#61620) mandras81 válasza norbert1998 (#61618) üzenetére


mandras81
senior tag

Vicc volt...

(#61621) Methos81


Methos81
tag

Sziasztok,
Szeretném átnézetni az e46 kombim hangrendszerét mert valami nem frankó a hátsó hangszórókkal és a méllyel. Fura hangok jönnek amik eddig nem voltak.
11 kerben van esetleg innen a csoportból valaki szaki akivel tudnék üzletelni kicsit.
Köszi! Üdv

(#61622) janek2


janek2
tag

Sziasztok!

Sos segítség kellene. A gladen alpha 165 hangvaltojan van 2 kábel ami megy a magashoz 2 ami a melykozephez és hogy kötöm össze az erősítővel? A jbl nem ilyen volt.

janek

(#61623) troll81 válasza janek2 (#61622) üzenetére


troll81
addikt

hat az erositobol jovo kabelt kototd a hangvaltoba de rajz is van hozza asszem :K

(#61624) janek2 válasza troll81 (#61623) üzenetére


janek2
tag

De a hangvaltobol nem jön ki kábel az erősítőhoz. Lehetséges bele kell forrasztani?

janek

(#61625) janek2 válasza troll81 (#61623) üzenetére


janek2
tag

Az lehetséges, hogy az erositobol egyből a hangszóróhoz megy? A hangszórón 2 + és - van.

janek

(#61626) troll81 válasza janek2 (#61624) üzenetére


troll81
addikt

szia elvileg van a dobozaban egy leiras abban mit irtak? gondolom ujj meg van mindene

(#61627) janek2 válasza troll81 (#61626) üzenetére


janek2
tag

Most találtam meg a leírást. Közvetlen a melykozephez megy az erositobol a kábel és a hangvaltobol is megy a melykozephez 2 ill.a magashoz 2 .Remélem jól értelmeztem de valószínű mi másért lenne 4 csatlakozó a mélyközépen.

janek

(#61628) troll81 válasza janek2 (#61627) üzenetére


troll81
addikt

:R :C akkor minden rendben sok sikert hozza meg akkor ez a 3 autod grat hozza :R

[ Szerkesztve ]

(#61629) MunezXBK válasza tamas01234 (#61619) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Hátulra semmiféle hangszóró nem kell. Annak az árát pumpáld az első szettébe.

(#61630) BBéci válasza janek2 (#61627) üzenetére


BBéci
titán

Ilyenről még nem hallottam, pedig száznál több hangszórószett volt a kezeim között.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61631) janek2 válasza troll81 (#61628) üzenetére


janek2
tag

Az egyik oldalt tudtam csak megcsinàlni de majd holnap jön a másik. A másik oldalon a jbl hangszóró van még és össze hasonlitottam a balance segítségével de nem hallani nagy különbséget, sőt a jbl-nél jobb a mély. Nyilván máshogy fog szólni, ha mindkettő szólni fog. A magasa az viszont jobb a gladennek, a jbl-nek tényleg irritáló egy kicsit. (Mint írtátok is ).Majd írok milyen lett. Következő lépés a csomagtartó nagyon hangos rezgésènek megszüntetése lesz, úgy hogy ne kerüljön sokba.

janek

(#61632) Reneolus


Reneolus
tag

Sziasztok!
Vettem egy erősítőt, aminek hiányzik a hátlapja. Mivel érdemes pótolni? Plexi, alu, esetleg rétegelt lemez?

Helix P DSP, JVC R981BT, Morel MT23/Soundstream Reference 300, DLS UP6/Emphaser EA2190, Emphaser EG12 (ETBR112)/Signat RAM3 MKII

(#61633) Motyesz00 válasza mandras81 (#61615) üzenetére


Motyesz00
csendes tag

Előszöris köszönöm a segítséget! :)
Másodsorban , pedig a csomagtartóban lesz rakva az erősítő, ami elvileg hídba lesz kötve 4ohmon , és elvileg egy ESX Signum sx-1240-et fog hajtani elvileg egy 81literes ládában. ( igen tudom egy kicsit sok az ''elvileg'' szó. :D De szerintem kevés lesz neki a 10-es kábel) A biztiházban lévő biztosítékon sajnos nincs rajt ,hogy hány amperos , de szerintem 40-60amper között lehet. A tápkábel biztos vagyok benne hogy nem hosszabb 4, maximum 4,5 méternél. (csapott hátú Daewoo Nexia :D szerintem olyan 4 méter max a tápkábel hossza. :DDD ) Azt azért még leírnám, hogy egy Crunch MXB 4150i-van bent és a (fisfos) DLD 500+-ot hajt 4ohmon hídba kötve 50literes gyári relfexládában. :)
Mégegyszer megköszönném a segítségeket! :)

(#61634) kacsa7 válasza BBéci (#61630) üzenetére


kacsa7
őstag

Persze megint az ég világon semmit nem jelent, hogy hányat láttál, mivel ilyet még nem ezek szerint.
Jól írta, tényleg úgy kell kötni, mivel ez egy alap szett. Nincsen komoly váltója, de még mindig jobb, mint egy szem mezei kondi. Erősítőből mélyközépre, onnan a hangváltóba és onnan a magasba, mert a mélyközépen 2x2 csatlakozó van.
Mondjuk került 1p guglizásba megtalálni a manualt és elolvasni azt a pár sort amit írnak róla.
Manual

(#61635) BBéci válasza kacsa7 (#61634) üzenetére


BBéci
titán

Azért írtam az előzőt, mert magyarázatra számítottam, de nem olyan kötözködő stílusúra, amilyet Te adtál.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61636) Hardtech


Hardtech
tag

Sziasztok!
Most raktunk a kocsiba egy komplett hangcuccot
JVC KD-R881BT
Hertz ESK 165L.5
és egy erősítő ami csak ezt a mélyládát hajtja. Ilyen kábelszett van hozzá és 55 Ah aksi van a kocsiban (Lada 2107)
A probléma a következő az erősítő néha lekapcsol ,pirosan világit a protection lámpa ,ha ki be kapcsolom a fejegységet akkor bekapcsol vissza. Nem hiszem hogy túlmelegedne mert már pár percel a bekapcsolas utan is lekapcsolt. Úgy tünik hogy akkor jelentkezik a probléma hogy ha túl hangosra veszem a fejegységet, de még ebbe se lennék biztos mert ma akkor is lekapcsolt amikor még nem is volt hangos. Mi lehet a probléma gyenge lenne az aksi (felkapcsolt lámpánál se villog se a műszerfal világitas se nem halványul el a fényszóró)? Vagy olyankor tul nagy áramot vesz fel es nem kap eleget ezért kapcsolna le ? Köszönöm a segítséget.

(#61637) kacsa7 válasza BBéci (#61635) üzenetére


kacsa7
őstag

Úgy gondolom, megkaptad. Ennél többet ezen nem lehet magyarázni, hogy még a manualt is linkeltem.

A stílus pedig pont azért ilyen, mert nem igazán látom a hozzászólásaidban a segítő szándékot. Két dolgot látok, az egyik az öntömjénezés (Most is az volt a fontos, mint oly sok esetben már leírtad, most éppen, hogy hány hangszórót is láttál már, tehát mekkora is a cerkád, ahogy Braxod is van. Közben a segítség egy valamit is hozzáértőnek 1 percébe kerül. Megint csak furcsa számomra, hogy állandóan emlegeted micsoda szakújságíró vagy, ami egy tiszteletre méltó dolog lenne. Az ehhez a nívóhoz mérhető valós tudás azonban ismét nem jött elő, így nehéz a tekintélyedet nem feszegetni és komolyan venni.) a másik a valós, alátámasztott, konkrétumok nélküli megkérdőjelezés. Egy ideig ugrottam rajta, de sajnos ezek mellett már nehezemre esik reakció nélkül elmenni.

(#61638) tamas01234 válasza tamas01234 (#61619) üzenetére


tamas01234
csendes tag

Senki? :Y :Y :Y

(#61639) PiciPeti válasza tamas01234 (#61638) üzenetére


PiciPeti
őstag

Összefoglaló... :K

(#61640) Oplex


Oplex
tag

Sziasztok!

Az alábbi fejegységet illetve első szettet néztem ki:
Pioneer MVH-X580BT
Gladen Alpha 165

Ehhez milyen erősítőt ajánlanátok?
Illetve az első szettből mi lenne a következő "lépcső", ha többet költenék rá (~30)?

(Toyota RAV4 1998)

Köszi!

(#61641) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Erre tudnátok valamit ajánlani?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#61642) syIex


syIex
veterán

Sziasztok. Egy Peugot 407-eshez kérnék egy kis segítséget. Szóval eredetileg JBL hangrendszer van benne, az lenne a kérédsem, hogy megéri kicserélni valamilyen "jobb" márkára vagy nem? Elég szépen szól meg kell hagyni, de hangosabb azért lehetne. :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#61643) janek2


janek2
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem van , hogy a szűrést hogy csináljam. Az erősitőn(jbl gxa604) sajna fix 80hz-s vágás van az első csatornákra, a fejegysègen(alpine ut72 )viszont lehet több opcioba szűrni. Akkor a fejegysegen allitsam be vagy jobb az erősitőn, esetleg hallásra allitsam be?

janek

(#61644) BBéci válasza kacsa7 (#61637) üzenetére


BBéci
titán

Idézd, sorold azokat a hozzászólásaimat, amelyekben "állandóan emlegetem" újságírói mivoltomat. Legfeljebb 1-2 alkalommal tettem meg 8 év alatt.
Valamiért nem vagyok számodra szimpatikus, amivel nincs semmi baj, de ezt nem kellene a hozzászólásokban folyamatosan éreztetni, senki nem kíváncsi rá.
Amikor mobilról írok, a lehető legkevesebb karaktert használom fel, ezért nem tettem hozzá, hogy: jé, de érdekes az a bekötési mód, még sosem találkoztam olyannal, valaki igazán elmesélhetné, hogyan működik.
Csak azok értik, magyarázzák félre a hozzászólásaimat, akik eleve rosszindulattal viseltetnek irántam. Hagyd reakció nélkül a hozzászólásaimat, ignoráld azokat! Különben csak vita lesz belőle, amit a moderátorok fognak "díjazni".

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61645) BBéci válasza syIex (#61642) üzenetére


BBéci
titán

Kezdésnek azt áruld még el, pontosan milyen alkotóelemekből áll az a JBL hangrendszer!? Ha csak más márkájúakra cseréled, attól még nem lesz hangosabb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61646) BBéci válasza janek2 (#61643) üzenetére


BBéci
titán

Ha a 80 Hz számodra nem megfelelő, akkor kapcsold ki és vágj a fejegységen tetszésed szerinti frekvencián.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61647) janek2 válasza BBéci (#61646) üzenetére


janek2
tag

Akkor ezek szerint mindegy hol van beallitva. Köszi

janek

(#61648) syIex válasza BBéci (#61645) üzenetére


syIex
veterán

Próbáltam keresgélni a neten, hogy miket tartalmaz, de mindenhol csak annyit találok, hogy "Original JBL Sound System" Pontos leírást sehol. Csak ezt, hogy eredeti.... :F

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#61649) BBéci válasza janek2 (#61647) üzenetére


BBéci
titán

Azt nem állítom, hogy mindegy, hangzásban lehet különbség, már a vágási meredekségek esetleges eltérése miatt is.

(#61648) sylex1
Reménykedjünk, hátha valaki tudja a részleteket, adatokat!
Ezt láttad, ilyen? [link]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61650) syIex válasza BBéci (#61649) üzenetére


syIex
veterán

Sajnos fogalmam sincsen, lehet inkább nem piszkálom meg. Azért az eredetiket csak el szokták találni.. Csak tényleg annyi a problémám vele, hogy egy kicsit hangosabb lenne! :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.