Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62151) kacsa7 válasza civicfan (#62150) üzenetére


kacsa7
őstag

Azt szokták mondani, hogy a cipész maradjon a kaptafánál.

(#62152) #28001792 válasza kacsa7 (#62151) üzenetére


#28001792
törölt tag

90 szazalekig biztos vagyok benne,hogy abban a bundaban ARC Audio lapul :) Ha nem,akkor is valami hasonlo kattol vettek sajat csomagolassal..

[ Szerkesztve ]

(#62153) I'am Dony válasza PiciPeti (#62039) üzenetére


I'am Dony
őstag

Igen, így gondoltam én is :K
Köszi és elnézést a késői válaszért, nem voltam idehaza.

Ilyen lesz.

(#62154) Hachiko95


Hachiko95
aktív tag

Sziasztok!

Hangszóró szettet keresek, főként 10-15k körül, nagyon max 20k.
Egy Pioneer MVH-1400UB fejegységem van, illetve a kalaptartóban egy pioneer ts-e1790 szett.
Igen, tudom a ts-e1790 csak csiklandozva van :) .
Tudnátok valamit ajánlani?

Eddig ezeket néztem:
Pioneer ts-g173ci,
Impact ef-66-s

(#62155) omarion23


omarion23
tag

Sziasztok.

Adott egy DLD 500+ mélynyomó. Ehhez tervezek egy erősítőt venni.
Nem messze tőlem van egy Impulse SD500-as erősítő. Ezzel ki tudnám aknázni az 500+ban rejlő wattokat?
Vagy nézzek inkább más fajta erősítőt?

Köszönöm :R

(#62156) spinkler


spinkler
tag

Sziasztok! Egy laikus kérdés: ha be van kötve egy mélyláda erősítővel, úgy hogy az áramot közvetlenül az akksirol kapja, akkor folyamatos áramfelvétel lesz? Mert ha ki van kapcsolva minden és hozzá érintem az áram kábelt az akksihoz,szikrázik.

(#62157) kacsa7 válasza omarion23 (#62155) üzenetére


kacsa7
őstag

Elbírja bőven az erősítő. Viszont figyelj, mennyire tekered meg az 500+t, mert annyira jól bírják a terhelést ezek a legendásan terhelhető hangszórók, hogy állítólag ~350W felett terhelve haldoklanak meg.

(#62158) kacsa7 válasza spinkler (#62156) üzenetére


kacsa7
őstag

A jelenség normális, de az erősítőt általában a remote szál kapcsolja, tehát érdemi áramfelvétel onnantól van, ha a remote szálon megjelenik a +12V ami bekapcsolja az erősítőt. Ha izgatja a fantáziádat, mérj rá multiméterrel. Mondjuk a kérdésedből úgy érzem, nincs túl sok tapasztalatod és ez látványos autó tüzeket tud eredményezni.

(#62159) Hardtech


Hardtech
tag

Még mindig nem jöttem rá mi a probléma. Nincs valakinek bármi tippje hogy mi lehet az ok ,mit szedjek szét állítsak be stb? Felhívtam a boltot ahol vettem de csak annyit tudtak mondani hogy kuldjem be a hangszórókat megnézik jó e. Ezt egyelőre nem szeretném megtenni mivel szét kéne szednem a fél autót és nem gondolom hogy a hangszórók mentek volna tönkre :O

(#62160) kacsa7 válasza Hardtech (#62159) üzenetére


kacsa7
őstag

Milyen szett, miről van hajtva?

(#62161) Hardtech válasza kacsa7 (#62160) üzenetére


Hardtech
tag

Hertz ESK 165L.5 első szett és egy JVC KD-R881 BT fejegység, Masfel honapig tökéletesen mukodott most egyik naprol a masikra ugyan azon a hangeron ahol eddig volt recseg ugy ahogy irtam

(#62162) kacsa7 válasza Hardtech (#62161) üzenetére


kacsa7
őstag

Nézd meg a csatlakozási pontokat, nincs-e kontakt hiba. Hangváltónál, hangszóró saruknál. Hangváltón nem hinném, hogy bármi elszállt, de arra is vethetsz egy pillantást. Kipróbálhatod, ha a hangváltón változtatod a tweeter levelt, van-e változás. Ha szemmel látható hibát nem látsz, akkor lehet a hangszóró ment tönkre. Ha odateszed a füled, a mélyközépből nem jön recsegés, csak a magasból? Csak akkor van recsegés, ha szól a zene, vagy akkor is, ha mondjuk meg van állítva és csendnek kell lennie?

(#62163) Hardtech válasza kacsa7 (#62162) üzenetére


Hardtech
tag

Csak a magas recseg és olyankor ha a mély szól tehát nekem úgy tünik hogy valamiert mélyet is akar adni + ahogy irtam gázadásra erösödik a recsegés. Azt még nem próbáltam hogy ha nincs zene akkor recseg e de holnap megnézem. Egy bizinyos hangerőig semmi gond nincs pl: 20 on még jó minden 21 en már recseg eddig 25-26 ig volt felféve max és semmi gond nem volt.

(#62164) tucsok.


tucsok.
senior tag

Sziasztok!

Elromlott a Kenwood dx3023 2 dines autórádióm mit ajánlanátok helyette? Egy Golf V.ben szolgált, akár CD mechanika nélküli is megfelel.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#62165) Tibko8


Tibko8
senior tag

Sziasztok.
Teljesen kezdő vagyok hang rendszerekkel kapcsolatban. Szóval ha valami tök alap dolog és valami hülyeséget írok akkor sorry :)

Igazából a gyári rendszert szeretném teljesen cserélni a lehető legkisebb rongálással. Az autó majd december környékén kerül hozzám és szeretném ha addigra mindennel tisztába lennék. Nem akarok az utolsó pillanatban mindent megtanulni és utána olvasni :)

Milyen autóba szeretnél építkezni ?
Suzuki Swift 1.0 2002-es full gyári

• Milyen zenét hallgatsz ?
RnB, pop, + ehez hasonló [link]

• Milyen rendszert hallottál eddig, ami tetszett (karakterben)?
Kis koromban hallottam utoljára rendes hang rendszert kocsiban. 14 éve. Szóval semmi :)

Igazából semmi nagyon nagyot szólót nem akarok a túl sok berezonálós basszus ért nem vagyok oda. Legyen benne basszus de közben szépen is szóljon.
Egyáltalán nem akarok fel vágni vele. Nekem jó legyen és ennyi. (Tudom ti azt nem tudjátok mi a jó nekem...)

• Mennyit szánsz a dologra?
Lehet hogy rossz elképzelésem van. De 25 000 Ft max + a fejegység (Összefoglalóban írt Pioneer MVH-180UI eddig a kiszemelt.)
Használt cuccok is jöhetnek nem zárkózok el tőlük.

Mivel szerintem ti is tudjátok a gyári suzuki hangszóró egy nagy rakás 💩 . Azt teljes mértékben törölném.

Mitit tudtok ajánlani?

Remélem sikerült leírnom mindent...
Köszi előre is a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#62166) Hardtech válasza kacsa7 (#62162) üzenetére


Hardtech
tag

Rajottem mi volt a gond 3way rol atalt a fejegyseg 2way re. Nem tudom miért nem nyúlt hozzá senki, de most visszarakja 3wayre és nem recseg :)

(#62167) Lusu válasza Hardtech (#62166) üzenetére


Lusu
aktív tag

Ezekszerint aktív a rendszered és nem is használod a szett hangváltóját?

Ha ugyanúgy szól mint eddig akkor szerencsésen megúsztad a hibakeresést, mert 2way módban megkapja a komplett frekvencia tartományt. Ha be volt állítva alsó vágás akkor annyival kevesebb és legalább a szub tartományt nem kapta meg.

(#62168) Hardtech válasza Lusu (#62167) üzenetére


Hardtech
tag

Nem én raktam be a kocsiba, hifi boltba rakták be. Be van kötve a szett hangvaltoja eddig nem volt vele gond. Azt se tudom hogy előtte 2vagy3 way volt e a fejegysegen. Most reggel kiprobaltam atraktam 3 ra és most jó nem recseg nem torzít.

(#62169) Hardtech válasza Lusu (#62167) üzenetére


Hardtech
tag

Tehát most ha be van kötve elöl a szett hangváltója + csipogó + közép + hátul erősítő meg sub akkor a fejen 2 way vagy 3 wayre kell allítani a crossover típust ? Eddig nemtudom hogy volt de működött. Most pár napja elkezdett a csipogo torzitani... Úgy tünt hogy mélyet is adna ha tudna de ugye csak recsegett + magasabb fordulaton/gázadásra mégjobban elkezdett recsegni. Erre most reggel beállítottam hogy 3way legyen és minden probléma megszünt nincs recseges nincs torzitas nem akar mélyet adni. Vagy ez most azt jelenti hogy elromlott a hangváltó és most azért jó mert a fejegység vág ?

(#62170) Peti66 válasza Hardtech (#62169) üzenetére


Peti66
senior tag

Vagy hátul az rca-k random vannak...

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#62171) Hardtech válasza Peti66 (#62170) üzenetére


Hardtech
tag

Hogy érted hogy random vannak ?

(#62172) Peti66 válasza Hardtech (#62171) üzenetére


Peti66
senior tag

párban fel van cserélve....egy vagy két erősítőről megy...? vagy úgy mi van és hogyan utána rá lógatva..?

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#62173) Hardtech válasza Peti66 (#62172) üzenetére


Hardtech
tag

Egy erősítőröl megy csak a subot hajtja erősítő az elsö szettet a fejegység hajtja. Tudtommal a sub erősítője a rear/SW rca ba van bedugva

(#62174) Peti66 válasza Hardtech (#62173) üzenetére


Peti66
senior tag

Ja,úgy is kell annak lennie,de valamit nem értettem,passzívban kiírja,hogy 2way meg 3way...,? :Y lehet, le vagyok maradva... :B az erősítő beállító panelje hogy van konfigolva..?de igaz is,ha csak a sub megy róla..

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#62175) Hardtech válasza Peti66 (#62174) üzenetére


Hardtech
tag

Mondom nekem fogalmam sincs mi miért és hogy van beállítva nem értek hozzá. Odavittem a hifishez ö összerakta azt hogy mit meg hogy csinalt nemtudom mikor ide adta működött. Eltelt masfel hónap egyik nap lemegyek a kocsihoz bekapcsolom es elkezd recsegni anelkul hogy én barmit is elallitottam volna. Most reggel atraktam 2 way röl 3 way re es elmult a recseges. A kérdés normális e ez igy 3 wayen kell lennie ?

(#62176) Peti66 válasza Hardtech (#62175) üzenetére


Peti66
senior tag

végül is 3út,bár lehet,hogy az én tudásom már megkopott... :B :)

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#62177) Hardtech válasza Peti66 (#62176) üzenetére


Hardtech
tag

Igen szerintem is 3 csak itt fentebb valaki írta hogy most akkor a szett hangváltója vág vagy a fejegység vág. Ezt én aztán nemtudom... a fejen semmit nem állítottam se, EQ se ,bass boost ,se loudness ,se nemtom mik vannak még minden közepen van. Van benne high pass meg low pass filter tudtommal ezt kéne beallitani de mivel ehez se ertek igy inkabb ehez se nyultam

[ Szerkesztve ]

(#62178) Chris82 válasza Hardtech (#62177) üzenetére


Chris82
senior tag

Én írtam, nálam a 4 csatornás erősítő vág, a fejegységen nem állítottam

(#62179) Lusu válasza Hardtech (#62177) üzenetére


Lusu
aktív tag

Ha a 2-3-way állítástól megszűnt a recsegés akkor a szett saját hangváltója nincs bekötve és aktívban van a rendszered, vagyis a fejegység vág. Legalábbis én nem tudom másként mi okozhatná a recsegést vagy annak megszűnését. Bár a gázadásra változás is érdekes, de az lehet csak generátor zaj.
A high és low pass filterek mellett sávszűrést is tudnia kell a közép hangszórók csatirnáin.

Lehet mondtad már, milyen fejegységről van szó?

(#62180) Hardtech válasza Lusu (#62179) üzenetére


Hardtech
tag

JVC KD-R881 BT + Hertz ESK165L.5 Értem mit mondasz ezért is kérdeztem hogy most akkor a hangváltó szart be vagy mi történt? De hát csak be van kötve hát látom hogy be vannak kötve a vezetékek :D A rádióbol megy 1-1 vezetek a hangváltóba jobb bal oldalt a hangváltóbol 1-1 a középbe 1-1 a csipogóba mashogy nemigen lehet bekötni.

(#62181) Chris82 válasza Hardtech (#62180) üzenetére


Chris82
senior tag

Majdnem ugyanez a kombináció van nekem is, csak nálam JVC KD R981BT van. A szett nem fejegységről hajtott, hanem 4 csati erősítő van

(#62182) Hardtech válasza Chris82 (#62181) üzenetére


Hardtech
tag

És nálad mi van beállítva a fejen 2 vagy 3 way ?

(#62183) Chris82 válasza Hardtech (#62182) üzenetére


Chris82
senior tag

2 way.
Eddig nem volt vele gond, nekem a haverom rakta össze a rendszert egyedi mély ládával.
Van hivatalos műhelye, magyar bajnok is volt.

(#62184) pengusz77


pengusz77
senior tag

A JVC X330BT leírása alapján (mivel itt is van 2way/3way beállítás, gyanítom ugyanaz, mint nálatok) 2 way-nél van tweeter, front (hpf), rear (hpf), sub(lpf) vágási lehetőség, 3 way-nél tweeter, mid range, woofer. A mid range-nél van alsó felső vágási lehetőség (nyilván). A bekötésnél lila/zöldre írja a hátsó hangszórókat, illetve 3 way-nél a magassugárzót, a szürke/fehérre írja az első hsz-t, illetve 3 way-nél a midrange-et. Gondolom a 2 pár rca-val csak így tudtak 3 utat csinálni: az egyik rca a mélyközép (erősítőről) , a másik a sub (erősítőről), a magas és a mélyközép meg a fej erősítőjéről megy.

(#62185) HeyArtyom


HeyArtyom
újonc

Sziasztok.
Szeretném kérni segítségeteket!
Az alábbi JVC fejegységgel szeretném meghajtani a következő komponens szettet
Ha minden igaz a fejegység 4 ohmos a hangfalak pedig 3. Akkor ez így működőkepés igaz?
Illetve a bekötés hogy van? Az iso csatlakozóba kell bekötni ? vagy az rca kimenetre ? Ezzel kapcsolatban szívesen várnék egy kicsit bővebb magyarázatot.
Ha Fehérváron jársz vagy egy sörre is meghívlak cserébe!!

[ Szerkesztve ]

(#62186) kacsa7 válasza HeyArtyom (#62185) üzenetére


kacsa7
őstag

3ohm-os hangszórótól semmi baja nem lesz a fejnek, egyébként ezt a JBL honlapja is leírja, hogy akár gyári fejekhez is ajánlja. Fejről hajtva persze nem lesz nagy szám, illetve ennyit akkor van értelme rá költeni, ha később tovább akarsz lépni erősítőre.
Az RCA kimenet nem hangszóró meghajtására való. Arra a hangszóró kimenet van. Nem derült ki milyen autó - így csak feltételezhető, hogy a magast is az ajtóban kell elhelyezni - de az ajtódba úgyis bejön a gyári kábelkorbács, amiben benne vannak a hangszóró kábelek is. A gyári hangszóróhoz menő kábelt kötöd a hangválto "in" "+" és "-"-ba. A hangváltóból pedig értelemszerűen a mélyközéphez (WF) és a magashoz (TW) kábelezel.
Ha a magas az ajtón kívül kap helyet, "A" oszlop vagy műszerfal, akkor az ISO csatlakozóból jövő megfelelő oldali hangszóró kimenet kábeleit még az ajtó előtt el kell vágni és bekötni a hangváltóba.

(#62187) HeyArtyom válasza kacsa7 (#62186) üzenetére


HeyArtyom
újonc

A választ köszönöm!
Egyébként 2002-es toyota corolla. Mindkét hangszóró az ajtóban van, szóval akkor viszonylag egyszerű lesz a dolgom. A fejegység már megvan, a hangszórókat pedig ár alatt tudnám elhozni(~20eFt). Erősítőt és ládát most nem tervezek, de nincs kizárva, hogy később mégis beépítésre kerül.

(#62188) troll81


troll81
addikt

Steg erősitőm lenne felesleg ha valakit érdekel privit irjon :R lesz valahol tali mostanában?

(#62189) Eddy_ válasza HeyArtyom (#62187) üzenetére


Eddy_
csendes tag

"egyszeru dolgod lesz", amikor az ajtoba azik majd a hangvalto...en szemely szerint soha nem tennem oda be...lada? milyen lada? erositorol volt szo semmifele (gondolom) melyladarol. Marpedig ero nelkul valoban nem fog sokat megmutatni magabol egyik szett sem. Masreszt nem bantasbol, de a hozzaszolasaid alapjan a helyedben inkabb beszereltetnem :U

(#62190) HeyArtyom válasza Eddy_ (#62189) üzenetére


HeyArtyom
újonc

Egyszerű alatt azt értettem hogy a két felvázolt lehetőség közül ez tűnt a kevésbé komplikáltnak. Láda... igen azt hittem ebben a témájú topikban evidens, hogy a mélynyomóra gondolok de elnézést, hogy pongyolán fogalmaztam. Valóban nem volt róla szó, de a továbblépésről igen, és én hozzátettem ezt is. Arról viszont nem esett szó, hogy hol lesz a hangváltó, de akkor majd megfontolom hogy szigetel védett helyre tegyem ezért köszönöm a hozzászólásodat. Nem veszem bántásnak, jól látod nem vagyok benne profi. pontosan azért kérdezek mert nem minden világos. Ne aggódj még jó pár helyen utána fogok olvasni, utána kérdezni, és megnézek pár yotube tutorialt is. Nem szándékozom összegányolni, ha már fizetek érte. (Akár 2 akár 20 akár 200 ezer Ft-ot) Erősítővel biztosan jobban szólna, de nem versenyre készítem, csak szeretném a gyári hangszórókat lecserélni,a gyári hangzást kicsit javitani( annál azért csak jobban fog szólni) Csináltathatnám mással is, de szeretek új dolgokat megtanulni, és érdekel is , ráadásul úgy sosem tanulom meg.

[ Szerkesztve ]

(#62191) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

B Omegában hol tudok behatolni a tűzfalon? :D

(#62192) lacos001


lacos001
senior tag

Hi

Elég láma kérdés..pláne itt. :DDD

Mitsubishi Colt VI- 2005-ből a gyári autórádiót miféle kütyüvel lehet kiráncigálni?
Arra gondolok, amit bedugunk a két oldalára, aztán kihúzzuk. Barmolni nem szeretnék, mert kis feleségemé, viszont csere érett...
Ilyenekre gondolok....

Természetesen kerestem pont ehhez valót, de nem sok sikerrel....vagy bénáztam.....

Vagy rendeljek univerzális pakkot, aztán vagy sikerül valamelyikkel vagy nem :F

thx

[ Szerkesztve ]

(#62193) pengusz77 válasza HeyArtyom (#62190) üzenetére


pengusz77
senior tag

Ne hagyd magad :D
Én is így kezdtem, mint te :) Jól gondolj át mindent, és ne kapkodj. Ha így állsz hozzá, menni fog. Persze nem lesz olyan szép, mintha Gulácsi csinálta volna, de attól még szólhat jól.
Azért ne mondj le az erősítőről, még ha nem is versenyre kell: sokkal jobban fog szólni.
Ja és ne felejtsd el az ajtó szigetelését.

(#62194) Chris82


Chris82
senior tag

Erősítő beépítve :)

(#62195) baluka6


baluka6
aktív tag

Sziasztok,

Nem kimondottan autóhifi téma, de közelít hozzá. Utólagos hangszigetelést szeretnék egy 2-es Megane-ba, mert zavaró a menetzaj. Jelenleg a 4 ajtóra került Ctk 1,8mm-es rezgéscsillapító (bitumenlap). Némi változás észre vehető, de valamivel még kicsit fokoznám a dolgot.
A terv az lenne, hogy a tűzfalat is szigetelném belülről, valamint a kerékjárati íveket is és akkor az ajtók is kapnának valami pluszt. :)
Milyen anyagot ajánlanátok erre a célra? Lehetőleg olyat, ami nem arány árban van..

Köszönöm :R

(#62196) BBéci válasza baluka6 (#62195) üzenetére


BBéci
titán

A topik keresőjével meg tudod találni az összes ajánlott csillapító anyagot. Kettőt mondok: Silent Coat, Standartplast.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62197) Speeedfire válasza Chris82 (#62194) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Hova lett beépítve? Tudnál több képet lőni róla?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#62198) Chris82 válasza Speeedfire (#62197) üzenetére


Chris82
senior tag

Alfa Romeo 146
Csináltam még pár képet.

(#62199) MunezXBK válasza Chris82 (#62198) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mosconit milyen csavarral lőtted fel?

(#62200) Chris82 válasza MunezXBK (#62199) üzenetére


Chris82
senior tag

A csavart meg kell néznem, mert nem én tettem azt fel.
Miért érdekes hogy milyen?

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.